Highlighted surnames are linked to further information.
Brabant: Bardel Hugh: Western Lawn B, Row 3, Plot 155
Brabant: Joan: Western Lawn B, Row 3, Plot 155
Brabant: Joyce Inez: Protestant Lawn C, Row 10, Plot 106
Brabant: Roy Audry: Nonconformist Division C, Row 31, Plot 70
Brabet: Eugene Norton: North Lawn E, Row 24, Plot 17
Brabet: Kathleen: North Lawn E, Row 6, Plot 66
Brabet: Nathalie Lurline: North Lawn E, Row 20, Plot 31
Brabham: James Anglican Division D, Row 2, Plot 40 – unmarked
Brabiner: Emma Elizabeth: Wesleyan Division D, Row 3, Plot 22 – unmarked
Brabyn: William Tilden: Cremation Lawn Old, Row P2, Plot 6
Bracanov: Frances Mary: Protestant Division B, Row 2, Plot 356
Bracefield: Melba: Roman Catholic Berm A, Row 2, Plot 24
Bracegirdie or Bracegirdle: Annie Aileen: Presbyterian Division D, Row 15, Plot 48
Bracegirdie or Bracegirdle: Malcolm Thomas: Presbyterian Division D, Row 14, Plot 48
Bracegirdle or Bracegirdie: Annie Aileen: Presbyterian Division D, Row 15, Plot 48
Bracegirdle: Elsie Mary: Nonconformist Division D, Row 8, Plot 28 – unmarked
Bracegirdle: J. S.: Service Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 24
Bracegirdle or Bracegirdie: Malcolm Thomas: Presbyterian Division D, Row 14, Plot 48
Bracegirdle: S.: Service Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 22
Bracey: Amelia May: Cremation Lawn Old, Row A, Plot 24
Bracey: Donald Mervyn: Cremation Lawn B, Row A1, Plot 197
Bracey: Clive Sydney: Service Persons Area K, Row 1, Plot 56
Bracey: Elaine: Columbarium Memorials, Pillar 7, Column 1, Plaque B
Bracey: Frederick Joshua: Cremation Lawn Old, Row C, Plot 16
Bracey-Finch: Doris Matilda: Protestant Berm A, Row 22, Plot 73
Bracey-Finch: Russell James: Protestant Berm A, Row 22, Plot 73
Bracher: Edith Caroline: Service Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 66
Bracher: Walter Gordon: Service Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 66
Brack: Ilus: Hebrew Area A, Row 3, Plot 133 – memorial?
Brack: Mary: Wesleyan Division C, Row 10, Plot 37 – unmarked
Bracken: Theresa: Roman Catholic Division E, Row 15, Plot 30
Brackenridge: Lynn: Presbyterian Division F, Row 5, Plot 34 – unmarked
Brackie: Charles F.: Presbyterian Division B, Row 1x, Plot 20x – unmarked
Bractovitch: Mitai: Roman Catholic Division C, Row 3, Plot 5 – unmarked
Bradac: Naomi: Wesleyan Division F, Row 3, Plot 2
Bradanovich: Henriette: Roman Catholic Division C, Row 10, Plot 75
Bradanovich: Mara: Roman Catholic Division C, Row 10, Plot 75
Bradanovich: Nicholas: Roman Catholic Division C, Row 10, Plot 75
Bradburn: Arthur: Wesleyan Division C, Row 21, Plot 23
Bradburn: Dorothy Maud: Wesleyan Division A, Row 2, Plot 14a
Bradburn: George Alfred: Wesleyan Division A, Row 2, Plot 14b
Bradburn: Israel: Anglican Division H, Row 6, Plot 41
Bradburn: Kobie Ryan: Western Lawn B, Row 5, Plot 71
Bradburn: Margaret (Lucy) Lucy: Wesleyan Division A, Row 2, Plot 14b
Bradburn: Millicent Gertrude: Wesleyan Division A, Row 2, Plot 14a
Bradbury: Annie: Anglican Division E, Row 5, Plot 14a – unmarked
Bradbury: Arthur Fortnum: Protestant Lawn B, Row 1, Plot 50
Bradbury: Martha: Nonconformist Division C, Row 14, Plot 33 – unmarked
Bradbury: Mary Margaret: Protestant Lawn B, Row 1, Plot 50
Bradbury: Maxine (Elizabeth) Elizabeth: Sentry View Burial Area A, Row 1, Plot 18
Bradbury: Trevor Penlington: Protestant Lawn C, Row 6, Plot 46
Bradcock: Anne: Wesleyan Division C, Row 28, Plot 31
Bradcock: Stillborn Child: Protestant Division B, Row 2, Plot 55 – unmarked
Braddick: Henry William: Anglican Division B, Row 4, Plot 66 – unmarked
Braddick: William: Presbyterian Division E, Row 17, Plot 40 – unmarked
Braddock: Jessica Kendall: Protestant Berm B, Row 9, Plot 107
Braddock: Kathleen: Nonconformist Division C, Row 28, Plot 80
Braden: Barry: Wesleyan Division D, Row 5, Plot 60
Braden: Elizabeth Frances Charlotte: Presbyterian Division E, Row 17, Plot 63 – unmarked
Braden: Henry Joseph: Presbyterian Division E, Row 17, Plot 63 – unmarked
Braden: Jane Cecelia: Roman Catholic Lawn A, Row 4, Plot 33
Bradfield: Alfred Horace: Roman Catholic Division C, Row 10, Plot 42b
Bradfield: Dora or David Richard: Anglican Division K, Row 14, Plot 71 – unmarked
Bradfield: Joseph: Anglican Division C, Row 2, Plot 20 – unmarked
Bradfield: Joseph William: Presbyterian Division B, Row 1, Plot 19
Bradfield: Leo Clive: Erebus Octagons, Octagon 167, Plot 4
Bradfield: Michael: Nonconformist Division C, Row 14, Plot 51 – unmarked
Bradfield: Rona Lucy: Erebus Octagons, Octagon 167, Plot 4
Bradfield: Ruby: Anglican Division L, Row 2, Plot 51
Bradfield: Sarah Jane: Roman Catholic Division C, Row 10, Plot 42b
Bradford: Annie Ellen: Presbyterian Division D, Row 10, Plot 65 – unmarked
Bradford: Beryl Naomi Jean: North Lawn E, Row 13, Plot 107
Bradford: Derek Vassel Roy: Mercantile Area C, Row 2, Plot 10
Bradford: Douglas Gwynne: Service Persons Area M, Row 13, Plot 28
Bradford: Frederick George William: North Lawn E, Row 13, Plot 107
Bradford: Kate: Protestant Berm B, Row 16, Plot 52
Bradford: Margaret Maude: Anglican Division F, Row 3, Plot 68 – unmarked
Bradford: Stillborn Child: Presbyterian Division C, Row 10, Plot 11
Bradford: William Benson: Service Persons Area L, Row 5, Plot 64
Bradford: William Edwin: Protestant Berm B, Row 16, Plot 52
Bradford: William: Anglican Division E, Row 6, Plot 46
Bradford: William: Anglican Division F, Row 3, Plot 68 – 1930 – unmarked
Brading: Charles: Roman Catholic Division A, Row 6, Plot 25 – unmarked
Bradley: Aileen May: Protestant Lawn D, Row 3, Plot 65
Bradley: Alice: Anglican Division J, Row 3, Plot 69
Bradley: Alice Cecilia: Roman Catholic Division A, Row 9, Plot 64
Bradley: Allan Edward: Protestant Lawn D, Row 3, Plot 65
Bradley: Amelia Dorothy: Roman Catholic Division C, Row 16, Plot 46
Bradley: Annie Augusta: Anglican Division C, Row 4, Plot 27b
Bradley: Arthur Alexander: Service Persons Area L, Row 8, Plot 75
Bradley: Arthur Alfred: Roman Catholic Lawn B, Row 1, Plot 87
Bradley: Baby: Wesleyan Division C, Row 2, Plot 63 – unmarked
Bradley: Beatrice Annie: Anglican Division K, Row 8, Plot 28
Bradley: Charlotte Annie: Nonconformist Division C, Row 28, Plot 90
Bradley: Charlotte Elizabeth: Roman Catholic Lawn B, Row 1, Plot 87
Bradley: Clara Dyson: Presbyterian Division E, Row 4, Plot 32
Bradley: Claude Linton: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 185
Bradley: Cyril Edward: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 42
Bradley: Daniel: Roman Catholic Division F, Row 6, Plot 7 – unmarked
Bradley: Daniel: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Bradley: David Ian: Chapel Memorials, Pillar 3, Column 4, Plaque G
Bradley: Edward (Frank) Francis: Nonconformist Division C, Row 28, Plot 90
Bradley: Elizabeth: Anglican Division A, Row 6, Plot 25
Bradley: Elizabeth Petrenella: Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 85
Bradley: Elizabeth Rebecca or Rebecca Elizabeth: Anglican Division F, Row 7, Plot 26
Bradley: Ellen Elizabeth: Cremation Lawn Old, Row L3, Plot 19
Bradley: Eva: Nonconformist Division D, Row 5, Plot 63
Bradley: George Edward: Service Persons Area L, Row 13, Plot 122
Bradley: George Langley: Anglican Division A, Row 6, Plot 25
Bradley: George Lowther: Anglican Division C, Row 4, Plot 27b
Bradley: George Washington: Anglican Division K, Row 8, Plot 28
Bradley: Gilbert Charles Henry: Anglican Division J, Row 3, Plot 67-69
Bradley: Hannah Gibson: Cremation Lawn Old, Row L, Plot 1
Bradley: Hugh: Roman Catholic Division E, Row 9, Plot 111 – unmarked
Bradley: Ian Andrew: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 12
Bradley: James Edwin: Roman Catholic Division E, Row 5, Plot 35
Bradley: James Flynn: Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 85 – memorial
Bradley: Janet Alice: Protestant Division B, Row 2, Plot 260 – unmarked
Bradley: John Henry: Service Persons Area C, Row 2, Plot 15
Bradley: John James: Roman Catholic Division C, Row 23, Plot 129
Bradley: Joseph: Anglican Division E, Row 2, Plot 51a – 1928 – unmarked
Bradley: Joseph: Cremation Lawn Old, Row L, Plot 1 – 1974
Bradley: Josephine: Roman Catholic Lawn A, Row 7, Plot 69
Bradley: Kay or May Lorraine: Anglican Division L, Row 3, Plot 39 – unmarked
Bradley: Lawrence Gordon: Service Persons Area M, Row 17, Plot 128
Bradley: Leopold: Roman Catholic Division C, Row 16, Plot 46
Bradley: Lillian Emma: Protestant Berm B, Row 26, Plot 82
Bradley: Marjorie Elizabeth: Protestant Lawn D, Row 8, Plot 40
Bradley: Martha Jane: Anglican Division D, Row 3, Plot 22b – unmarked
Bradley: Mary: Roman Catholic Division C, Row 10, Plot 27a – 1908
Bradley: Mary: Roman Catholic Division E, Row 5, Plot 37 – 1955
Bradley: Mary: Roman Catholic Division C, Row 23, Plot 129 – 1974
Bradley: Mary Elisabeth: Western Lawn B, Row 10, Plot 15
Bradley: Matthew: Roman Catholic Division C, Row 10, Plot 27a
Bradley: May or Kay Lorraine: Anglican Division L, Row 3, Plot 39 – unmarked
Bradley: May or Kay Lorraine: Anglican Division L, Row 3, Plot 39 – unmarked
Bradley: Myrtle Isobel or Isabel: Presbyterian Division D, Row 22, Plot 21
Bradley: Nora: Anglican Division K, Row 15, Plot 80 – unmarked
Bradley: Patrick Frederick: Roman Catholic Division B, Row 3, Plot 86 – unmarked
Bradley: Peter: Wesleyan Division E, Row 1, Plot 50 – unmarked
Bradley: Rebecca Elizabeth or Elizabeth Rebecca: Anglican Division F, Row 7, Plot 26
Bradley: Reginald Lance: Car Park Gardens Area, Row F, Plot 39 – memorial
Bradley: Reginald Leonard: Service Persons Area L, Row 7, Plot 124 – unmarked
Bradley: Richard Patrick: Service Persons Area K, Row 7, Plot 124 – unmarked
Bradley: Rodger (Georgie) Lee: Cremation Lawn B, Row 6, Plot 170
Bradley: Rose Lillian: Protestant Berm B, Row 26, Plot 82
Bradley: Sera: North Lawn E, Row 20, Plot 110
Bradley: Serdilia Ann: Anglican Division J, Row 3, Plot 67
Bradley: Stillborn Child: Roman Catholic Division B, Row 4, Plot 76
Bradley: Thomas Langley: W. H. Tongue Vault, Row Vlt, Plot VL
Bradley: Trevor Stuart Alexander: Protestant Berm B, Row 7, Plot 104
Bradley: Valerie Shirley Vercoe: Protestant Berm B, Row 7, Plot 104
Bradley: Victoria Lillian: Car Park Gardens Area, Row F, Plot 39 – memorial
Bradley: William: Roman Catholic Division B, Row 3, Plot 39 – 1887
Bradley: William: Anglican Division M, Row 5, Plot 31 – 1902 – unmarked
Bradley: William: Service Persons Area K, Row 9, Plot 67
Bradley: William James Hart: Protestant Berm B, Row 7, Plot 106
Bradley: William Norman: Roman Catholic Division E, Row 5, Plot 37
Bradly: Henry Bernard:
Protestant Lawn A, Row 12, Plot 40
Bradly: Ian
J.: Roman Catholic Division D, Row 3, Plot 92
Bradly: Mary Robertson Nonconformist
Division E, Row 7, Plot 24
Bradly: Tasman: Anglican Division F,
Row 12, Plot 74 – unmarked
Bradnam: Edwin
James: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bradnam:
Ruby Margaret: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bradney: Avice Emily: Wesleyan
Division C, Row 24, Plot 7
Bradney: Carrie Elizabeth: Roman
Catholic Lawn A, Row 8, Plot 68
Bradney: Elizabeth May: Presbyterian
Division E, Row 6, Plot 52 – unmarked
Bradney: Emily Isabel: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 47 – unmarked
Bradney: Geoffrey Binns: Wesleyan
Division C, Row 24, Plot 7
Bradney: Stillborn Child: Wesleyan
Division C, Row 24, Plot 7
Bradney: William Thomas: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 47 – unmarked
Bradshaw: Archibald
Kennedy: Wesleyan Division F, Row 2, Plot 75 – unmarked
Bradshaw:
Betty: Protestant Division A, Row 6, Plot 47
Bradshaw:
Charles Chrichton: Protestant Berm A, Row 12, Plot 75
Bradshaw:
Cuthbert Godfrey: Service Persons Area M, Row 17, Plot 77
Bradshaw:
Ellen: Presbyterian Division C, Row 6, Plot 88
Bradshaw:
Ethel Helen: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 24
Bradshaw:
Florence: Nonconformist Division C, Row 28, Plot 26
Bradshaw:
Frederick George: Anglican Division H, Row 9, Plot 97
Bradshaw:
Gladys: Protestant Berm A, Row 12, Plot 75
Bradshaw:
Harriett: Nonconformist Division C, Row 1b, Plot 13/13x
Bradshaw:
Kevin Martin: North Lawn E, Row 10, Plot 44
Bradshaw:
Percy: Service Persons Area D, Row 2, Plot 5
Bradshaw: Susannah: Anglican Division
H, Row 9, Plot 97
Bradshaw:
Thomas: Service Persons Area D, Row 3, Plot 7 – 1939
Bradshaw:
Thomas: Cremation Lawn Old, Row T, Plot 3 – 1961
Bradshaw:
William Henry: Nonconformist Division C, Row 28, Plot 26 – 1952
Bradshaw:
William Henry: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 24 – 1979
Bradshaw:
William Septimus: Service Persons Area L, Row 6, Plot 115
Brady: Agnes: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 111 – unmarked
Brady: Allan Keith: Protestant Division
C, Row 6, Plot 54
Brady: Ann Margaret: Roman Catholic
Division E, Row 5, Plot 27
Brady: Annie Elizabeth: Anglican
Division F, Row 4, Plot 9
Brady: David: Western Lawn B, Row 1,
Plot 100
Brady: Dawn Gloria: Western Lawn B, Row
1, Plot 100
Brady: Desmond Francis: Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 101 – unmarked
Brady: Doreen Gertrude: Roman Catholic
Lawn C, Row 4, Plot 76 – unmarked
Brady: Doreen Julia: North Lawn E, Row
1, Plot 19
Brady: Francis John: Service Persons
Area G, Row 10, Plot 5x
Brady: Francis (Harry) Patrick:
Anglican Division F, Row 4, Plot 9
Brady: Francis Patrick: Roman Catholic
Berm A, Row 12, Plot 25 – 1961
Brady: Henry: Anglican Division F, Row
14, Plot 52 – unmarked
Brady: Hugh: Nonconformist Division D,
Row 14, Plot 47 – 1931
Brady: Hugh: Nonconformist Division D,
Row 14, Plot 47 – 1991
Brady: Ivan Vivian: Service Persons
Area M, Row 18, Plot 46
Brady: James: Roman Catholic Division
E, Row 9, Plot 92 – unmarked
Brady: James Nicholas: Roman Catholic
Division A, Row 9, Plot 116
Brady or Brodie: John: Roman
Catholic Division B, Row 4, Plot 13 – unmarked
Brady: Joseph Michael: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 54 – unmarked
Brady: Louisa: Presbyterian Division E,
Row 18, Plot 39
Brady: Mai: Roman Catholic Berm B, Row
9, Plot 31
Brady: Margaret Catherine: Roman
Catholic Division A, Row 1, Plot 14a
Brady: Mary: Roman Catholic Division B,
Row 4, Plot 58
Brady: Mary Agnes: Roman Catholic Lawn
C, Row 3, Plot 47
Brady: Mary Jane: Nonconformist
Division D, Row 13, Plot 60 – unmarked
Brady: Mavis: Roman Catholic Division
E, Row 4, Plot 103
Brady: Mavis Jean: West Berm B, Row
2, Plot 104
Brady: Mouna Louisa: Presbyterian
Division E, Row 18, Plot 39
Brady: Nellie June: Waitakere View Ash Vaults, Wall A, Vault 38
Brady: Norma Ruby: Protestant Division
C, Row 6, Plot 54
Brady: Patrick: Roman Catholic Division
B, Row 4, Plot 58
Brady: Paul Anthony: Western Lawn B, Row 1, Plot 100
Brady: Richard Proctor: Presbyterian Division E, Row 18, Plot 39
Brady: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 16 – unmarked
Brady: Thomas George: Anglican Division
A, Row 2, Plot 37 – unmarked
Brady: Thomas Henry Edward: Protestant
Division A, Row 2, Plot 10 – unmarked
Brady: Thomas Vincent: Roman Catholic
Berm B, Row 9, Plot 31
Bragg: Henry Frederick: Roman
Catholic Lawn B, Row 5, Plot 48
Bragg: Leonard William: Protestant Lawn
A, Row 2, Plot 23 – unmarked
Bragg: Reggie: Columbarium New Niche Wall C, Side 2, Niche 11
Bragg: Rose Josephine: Protestant Lawn
A, Row 3, Plot 23 – unmarked
Bragg: Therese or Theresa: Roman
Catholic Lawn B, Row 5, Plot 48
Braham: Annie Hebrew Area A, Row
2, Plot 65
Braham: Beryl Ray: Hebrew Area A, Row
7, Plot 57
Braham: Leah: Hebrew Area A, Row 7,
Plot 55
Braham: Lewis: Hebrew Area A, Row 2,
Plot 63
Braham: Philip: Hebrew Area A, Row 7,
Plot 56
Braham: Sidney Montague: Hebrew Berm B,
Row 9, Plot 28
Braidwood: Charles
Douglas: Service Persons Area J, Row 6, Plot 60
Braidwood:
James: Presbyterian Division B, Row 1a, Plot 10 – unmarked
Braik: Peter: Service Persons
Area E, Row 3a, Plot 32
Brailey: Ruth Myrtle: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 225
Brailey: William Joseph: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 225
Braim: Eveline Maud: Anglican
Division D, Row 7, Plot 84
Braim: John William: Anglican Division
D, Row 7, Plot 84
Braim: Shirley Evelyn: Anglican
Division D, Row 7, Plot 84
Brain: Alfred George: Area G,
Row 3, Plot 12
Brain: Amelia Jane: Protestant Division
B, Row 3, Plot 84 – unmarked
Brain: Daphne Fay: Car Park Gardens Area, Row D, Plot 48
Brain: Ellen: Nonconformist Division E,
Row 5, Plot 4
Brain: Mary Ellen: Cremation Lawn Old,
Row E, Plot 20 – unmarked
Brain: Maurice Conrad Morton:
Nonconformist Division E, Row 4, Plot 9
Brain: William Joseph: Cremation Lawn
Old, Row E, Plot 20 – unmarked
Braine: Walter George: Cremation
Lawn Old, Row V2, Plot 6
Braine: Winifred Ivy: Cremation Lawn
Old, Row V2, Plot 6
Braithwaite: Albert John:
Protestant Lawn A, Row 14, Plot 59
Braithwaite: Alice (Dot): Presbyterian
Division E, Row 9, Plot 65
Braithwaite: Annie Aichison Sharp:
Protestant Lawn B, Row 2, Plot 51
Braithwaite: Audrey: Anglican Division
H, Row 4, Plot 76
Braithwaite: Bertha Emily Tui: Anglican
Division H, Row 4, Plot 76
Braithwaite: Daisy Susannah: Anglican
Division B, Row 4, Plot 10
Braithwaite: Eleanor Ivy: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 261
Braithwaite: Ellen: Cremation Lawn B,
Row 5, Plot 74
Braithwaite: Elsie Jean: Wesleyan
Division D, Row 3, Plot 98a – unmarked
Braithwaite: Emma Geraldine: Wesleyan
Division F, Row 7, Plot 33 – unmarked
Braithwaite: Evelyn Catherine:
Protestant Berm B, Row 2, Plot 28
Braithwaite: Everard Marsden Storrs:
West Berm C, Row 7, Plot 24
Braithwaite: Florence Mary: Chapel View
Burial Area, Row 19, Plot 10
Braithwaite: Frederick John: Mausoleum
Mau, Row Mau, Plot Ma
Braithwaite: Harold Albert: Protestant
Lawn B, Row 2, Plot 51
Braithwaite: Herbert Arnold: Anglican
Division B, Row 8, Plot 14a
Braithwaite: Irene Mavis: Cremation
Lawn Old, Row B2, Plot 13
Braithwaite: Isaac (Mike): Cremation Lawn B,
Row 5, Plot 74
Braithwaite: Joyce Gertrude: Cremation
Lawn B, Row 8, Plot 142
Braithwaite: Leslie Burn: Anglican
Division B, Row 4, Plot 9-11
Braithwaite: Mary Ann: Protestant Lawn
A, Row 14, Plot 59
Braithwaite: Millicent Emma: Anglican
Division B, Row 8, Plot 14a
Braithwaite: Salonia Lynn Enid: Roman
Catholic Division F, Row 1, Plot 61-63
Braithwaite: Stillborn Child:
Presbyterian Division F, Row 1, Plot 8 – unmarked
Braithwaite: Terrance John: Anglican
Division H, Row 4, Plot 76
Braithwaite: Valda Mary Agnes: Roman
Catholic Division C, Row 10, Plot 40
Braithwaite: Vincent Lennard: Roman
Catholic Division C, Row 10, Plot 40
Braithwaite: William Frederick:
Cremation Lawn Old, Row B2, Plot 13
Braithwaite: William Raymond: Cremation
Lawn B, Row 8, Plot 142
Braithwaite: Zena Marjorie: North Lawn E, Row 4, Plot 75 – ashes or memorial?
Brajcic: Rade: Roman Catholic
Division F, Row 4, Plot 71 – unmarked
Brajikovich: Jakov
(Jim): Protestant Berm A, Row 24, Plot 17
Brake: Lawrence George: Roman
Catholic Division C, Row 4, Plot 3 – unmarked
Brakenreed:
Walter: Chapel of Faith Ash Vaults
Brakenrig: Sydney Wilson:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 65 – unmarked
Brakus: Vesna: North Lawn E, Row
13, Plot 88
Bramble: James: Roman Catholic
Division A, Row 8, Plot 9 – unmarked
Bramble: Joseph: Anglican Division L,
Row 7, Plot 90 – unmarked
Brambley: Barnabas: Presbyterian
Division D, Row 16, Plot 29
Brambley: Emily Louisa:
Anglican Division B, Row 7, Plot 5 – unmarked
Brambley: Louisa: Anglican Division B,
Row 6, Plot 12
Brambley: Mabel Hannah: Presbyterian
Division D, Row 16, Plot 29
Brambley: William Charles: Anglican
Division B, Row 6, Plot 12
Brambsy-Brown
or Bransby-Brown:
Mary Monica or Monica C.: Service P. Area M, Row 18, Plot 96
Brame: David Egmont: Service
Persons Area M, Row 7, Plot 109
Brame: Graham Stephen: North Berm A,
Row 1, Plot 5
Brame: Henry Richard: Cremation Lawn
Old, Row U, Plot 9
Brame: Ila Nellie: Cremation Lawn Old,
Row U, Plot 9
Brame: Irene: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 11a, Plot 87
Brame: John Wagstaffe: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 57
Brame: Mary: Presbyterian Division D,
Row 18, Plot 57
Brame: Minnie Rawson or Lawson:
Presbyterian Division B, Row 5, Plot 30 – unmarked
Brami: Helen Kitty Adele: Hebrew
Berm B, Row 7, Plot 52
Bramley: Ada Rosemond: Roman
Catholic Division C, Row 7, Plot 109 – unmarked
Bramley: Ambrose: Anglican Division F, Row 15, Plot 2 – unmarked
Bramley: Amelia: Protestant Division C,
Row 1, Plot 68 – unmarked
Bramley: Annie Emily: Wesleyan Division
D, Row 1, Plot 83
Bramley: Charles Henry: Wesleyan
Division A, Row 6, Plot 7 – unmarked
Bramley: Edith Laura: Protestant Berm
A, Row 7, Plot 68
Bramley: Evelyn: Roman Catholic
Division C, Row 26, Plot 17
Bramley: Florence: Western Lawn A, Row
5, Plot 27
Bramley: John: Anglican Division A, Row
9, Plot 12
Bramley: Kenneth Albine: Western Lawn
A, Row 5, Plot 27
Bramley: Richard Adamson: Wesleyan
Division D, Row 1, Plot 83
Bramley: Robert Errol: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 151
Bramley: Robert George: Service Persons
Area K, Row 1, Plot 58
Bramley: Sarah Jane: Anglican Division
G, Row 2, Plot 36
Bramley: Walter John: Protestant Lawn
A, Row 1, Plot 82 – unmarked
Brampton: Bertha: Wesleyan
Division A, Row 7, Plot 53
Brampton: Ernest: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brampton: Margaret Elizabeth: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bramwell: Emily Ruby Louisa:
Anglican Division D, Row 2, Plot 64 – unmarked
Bramwell: Henry: Anglican Division B,
Row 6, Plot 56b – unmarked
Bramwell: Jacqueline Frances: Car Park
Gardens Area, Row G, Plot 6
Bramwell: James: North Lawn E
Extension, Row 18, Plot 129
Branbsy-Brown
or Bramsby-Brown:
Mary Monica or Monica C.: Service P. Area M, Row 18, Plot 96
Branchett: William: Mercantile
Area A, Row 3, Plot 9
Brand: Alice: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brand:
Andrew Raymond: Protestant Division B, Row 2, Plot 23
Brand: Doreen May: Wesleyan Division F, Row 1, Plot 83
Brand: Frank Joseph: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 126
Brand: Thomas Scougall: Protestant
Division B, Row 2, Plot 23
Brand: William Teverson: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brander: Alexander: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 10
Brander: Isabella: Presbyterian
Division D, Row 19, Plot 9
Brander: James: Presbyterian Division
D, Row 18, Plot 10
Brander: Jessie Cumming: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 10
Brander: John Fraser: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 10
Brander: Shirley: Presbyterian Division
E, Row 18, Plot 31
Brander: William Winter: Presbyterian
Division D, Row 19, Plot 9
Brandes: Leonard: Liberal Jews
B, Row 1a, Plot 19
Brandes: Susan: Hebrew Area A, Row 4,
Plot 77
Brandish: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 7 – unmarked
Brandon: Catherine: Anglican
Division N, Row 7, Plot 34 – unmarked
Brandon: Francis Trevor: Service
Persons Area F, Row 2, Plot 27
Brandon: George William: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 146
Brandon: Henry James: Wesleyan Division
E, Row 3, Plot 22
Brandon: James: Anglican Division F,
Row 12, Plot 76 – unmarked
Brandon: Joyce Evelyn: Chapel View
Burial Area, Row 6, Plot 14
Brandon: Mary Ann: Roman Catholic
Division A, Row 9, Plot 1a
Brandon: Peter: Presbyterian Division
D, Row 10, Plot 32 – unmarked
Branigan: Edgar: Roman Catholic Division A, Row 9, Plot 68 – unmarked
Branigan: Robert: Presbyterian Division F, Row 5, Plot 40 – unmarked
Branigan: William Henry: Roman Catholic Division B, Row 4, Plot 49
Brankin: Thomas: Anglican
Division C, Row 1, Plot 57 – unmarked
Brann: Evelyn Kathleen or
Kathleen Evelyn: Cremation Lawn B, Row 11, Plot 162
Brannen: Moreen Mildred:
Protestant Berm A, Row 5, Plot 56
Brannigan: Alice Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 65
Brannigan: Andrew James: Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 65
Brannigan: Benjamin James: Wesleyan
Division D, Row 7, Plot 26
Brannigan: Frances: Roman Catholic Lawn
A, Row 7, Plot 45 – unmarked
Brannigan: Frederick Lewis: Roman
Catholic Lawn A, Row 7, Plot 45 – unmarked
Brannigan: Henry Campbell: Protestant
Berm A, Row 20, Plot 78
Brannigan: John Edward: Roman Catholic
Division D, Row 5, Plot 78
Brannigan: Ruby Irene: Protestant Berm
A, Row 20, Plot 78
Brannigan: William: Roman Catholic
Division B, Row 3, Plot 40 – unmarked
Brannon: Carlos Mason: Wesleyan
Division F, Row 5, Plot 60
Brannon: Donna Suzanna: Wesleyan
Division F, Row 5, Plot 60
Brannon: Patricia Joy: Wesleyan Division F, Row 5, Plot 60
Branscombe: Gilbert Richard:
Protestant Lawn C, Row 5, Plot 121
Bransgrove: Jack Leslie Cyril:
West View Lawn A, Row 2, Plot 31
Bransgrove: Violet Alice: West View
Lawn A, Row 2, Plot 33
Branson: Maud: Anglican Division
H, Row 1, Plot 38
Brant: Alice Ethel: Presbyterian
Division C, Row 1b, Plot 25
Brant: Annie: Anglican Division C, Row
3, Plot 49 – unmarked
Brant: Henry George: Roman
Catholic Lawn C, Row 2, Plot 60
Branthwaite: William Usher:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 70
Brasch: Gabriel Moses: Hebrew
Area A, Row 2, Plot 7
Brasell: Helen Janet: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Brasell: Helen Janet: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Brash: Agnes Gilmour:
Presbyterian Division A, Row 3, Plot 46
Brash: Elizabeth: Presbyterian Division
A, Row 3, Plot 46
Brash: James: Presbyterian Division A,
Row 3, Plot 46
Brasier: Frank: Anglican
Division E, Row 10, Plot 20
Braslin: John
James: Roman Catholic Division C, Row 13, Plot 76 – unmarked
Braslin: Minnie: Roman Catholic Division C, Row 7, Plot 13 – unmarked
Braslin: William Park: Anglican Division N, Row 4, Plot 27 – unmarked
Brassey: Eric
Gordon: Service Persons Area M, Row 15, Plot 119
Brassey:
Frederick Eustace: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 19
Brassey:
Iris May: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 19
Brassington: John: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brassington:
Mary Hannah: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brasting: Clifford
Joseph: North Lawn E, Row 18, Plot 3
Brasting:
Gertrude Mary: Anglican Division D, Row 6, Plot 60 – 1930
Brasting:
Gertrude Mary: Wesleyan Division C, Row 29, Plot 31 – 1940
Brasting:
Herbert Jowsey: Wesleyan Division C, Row 28, Plot 32
Brasting:
John: Wesleyan Division C, Row 29, Plot 31
Bratchikov: Ivan:
Protestant Berm B, Row 13, Plot 65
Bratli k.a. Bratlie:
Ingvald Johan
Hansen: Service
Persons Area B, Row 3, Plot 22
Bratton: Ellen
Grace Olive: Protestant Lawn C, Row 6, Plot 72
Bratton:
Herbert: Protestant Lawn C, Row 6, Plot 72
Bratton:
John: West Berm B, Row 7, Plot 45
Bratton: Livinia: West Berm B, Row 8, Plot 32 Bratton: Ruby Charlotte Alexander: Anglican Division L, Row 2, Plot 36
Brauer: Ilse Dore: Liberal Jews Area B, Row 4, Plot 13
Bredesen: Sonta Ganetta: Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 5, Plaque E
Bredesen: Walter Leonard: Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 5, Plaque E
Bridger: Edna Mary: Roman Catholic Lawn C, Row 4, Plot 89
Braun: Martin:
Hebrew Area A, Row 6, Plot 67
Brausch: Alma
Maud: Anglican Division E, Row 7, Plot 14
Brausch:
Charles William: Anglican Division E, Row 7, Plot 14
Brausch:
Cherry Rouen: Anglican Division E, Row 7, Plot 14
Brausch:
Lois Elma Haig: Anglican Division E, Row 7, Plot 14
Braveman: Ethel
or Esther: Hebrew Area A, Row 8, Plot 70
Braveman:
George: Hebrew Area A, Row 8, Plot 69
Bravery: Frederick
Thomas Benjamin: Cremation Lawn B, Row 9, Plot 152
Bravery:
Violet Mary: Cremation Lawn B, Row 9, Plot 152
Bravo: Victor
Stephen Stuart: Service Persons Area A, Row 3, Plot 9
Brawn: Charles
Herbert: Erebus Ash Gardens, Row M, Plot 58
Brawn:
Freda May: Sc-Ash, Eucalyptus Glade
Bray: Albert
Edward: Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 79
Bray:
Arthur F. W.: Anglican Division J, Row 3, Plot 42
Bray:
Arthur Stewart: Azalea Octagon Area, Octagon 242, Plot 8
Bray:
Carol Lydia: Protestant Berm A, Row 8, Plot 94
Bray:
Charles: Service Persons Area G, Row 6, Plot 50
Bray:
Daniel Patrick: Roman Catholic Division D, Row 5, Plot 84 –
unmarked
Bray:
Donald William Gowen: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 105
Bray:
Dorothy Mary: Protestant Berm A, Row 8, Plot 94
Bray:
Gladys Elizabeth: Anglican Division D, Row 4, Plot 26 – unmarked
Bray:
Josephine: Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 79
Bray:
Laurence William: Wesleyan Division C, Row 9, Plot 23 – unmarked
Bray:
Louisa: Anglican Division A, Row 8, Plot 6 – unmarked
Bray:
Margaret Alice: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bray:
May: Protestant Berm A, Row 1, Plot 9
Bray:
Patricia: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 105
Bray:
Robert Marshall: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Bray:
Sadie Beatrice Mary: Azalea Octagon Area, Octagon 242, Plot 8
Bray:
Stillborn Child: The Sanctuary, Row Z, Plot 45
Bray:
William Isaac: Roman Catholic Division F, Row 4, Plot 36 – unmarked
Bray:
William John: Protestant Berm A, Row 1, Plot 9
Bray:
William Thomas: Protestant Berm A, Row 8, Plot 94
Bray:
Winifred Ivy: Roman Catholic Division C, Row 10, Plot 10 – unmarked
Bray-Taylor: Arthur
James: Roman Catholic Lawn C, Row 4, Plot 49
Bray-Taylor:
Dorothy: North Lawn E, Row 20, Plot 146
Bray-Taylor:
Oliver John: North Lawn E, Row 20, Plot 146
Bray-Taylor:
Phyllis Margaret: Roman Catholic Lawn C, Row 5, Plot 121
Brayfield: Frederick:
Service Persons Area E, Row 3, Plot 38
Brayne: Frank
Sydney: Protestant Berm B, Row 26, Plot 83
Brayne:
Laurel: Protestant Berm B, Row 26, Plot 83
Brayne:
Walter (Harry) Henry: Protestant Berm B, Row 26, Plot 66
Brayne:
Wilhelmina (Billie) Norberta: Protestant Berm B, Row 26, Plot 66
Brayshaw: Ailsa
Jean: Service Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 196
Brayshaw:
Jane: North Lawn E, Row 22, Plot 121
Brayshaw:
Raymond James: Service Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 196
Brazendale: Graham:
West Berm C, Row 1b, Plot 35
Brazier: Norman:
Service Persons Area A, Row 2, Plot 10
Brazzi: Albert:
W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Brazzi:
Sarah Ann: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Breach: Edward
Leslie: Protestant Division B, Row 2, Plot 303
Breach:
Esther Helen: Protestant Division B, Row 2, Plot 303
Breach: Ida Harriet: Chapel View Burial Area, Row 32, Plot 14
Breach:
James Carey: Service Persons Area M, Row 22, Plot 95
Breakwell: Edward
Charles: Cremation Lawn B, Row 8, Plot 110
Breakwell: Shiela Isobel: Cremation Lawn B, Row 8, Plot 110
Brear: Ada: Nonconformist
Division C, Row 13, Plot 36 – unmarked
Brear: Alice Philadelphia: Service
Persons Area L, Row 6, Plot 63
Brear: Arthur: Anglican Division G, Row
3, Plot 123 – unmarked
Brear: David: Wesleyan Division E, Row
3, Plot 25 – unmarked
Brear: Diane: Wesleyan Division E, Row
3, Plot 25 – unmarked
Brear: Dorothy: Nonconformist Division
C, Row 13, Plot 36 – unmarked
Brear: Gladys Annie: Protestant Berm B,
Row 8, Plot 59
Brear: Minnie: Anglican Division G, Row
3, Plot 123 – unmarked
Brear: Wilfred Frank: Service Persons
Area L, Row 6, Plot 63
Breare: Fred: Wesleyan Division
C, Row 25, Plot 63
Breare: Rita Mary: Wesleyan Division C,
Row 25, Plot 63
Brearley: Herbert Robert:
Wesleyan Division A, Row 2, Plot 37 – unmarked
Brearley: Minnie Dorothy: Wesleyan
Division A, Row 2, Plot 37 – unmarked
Brearley: William: Service Persons Area
A, Row 3, Plot 30
Brebner: Arthur Glendinning: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brebner: Elizabeth Hardie: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brebner: Frances Mary: Roman Catholic
Berm A, Row 12, Plot 7
Brebner: Lillian Constance: Crematorium
Garden Area, Row 4, Plot 39
Brebner: Rewi Douglas Brendan: Roman
Catholic Berm A, Row 12, Plot 7
Brebner: Robert Bertie: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 63
Brebner: Robert Moir: Crematorium
Garden Area, Row 4, Plot 39
Bredesen: Walter Leonard: Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 5, Plaque E
Bree: Arthur: Wesleyan Division
F, Row 7, Plot 45 – unmarked
Bree: Barbara Myrtle: Protestant Berm
B, Row 25, Plot 119
Bree: Bernie: Wesleyan Division C, Row
6, Plot 1 – unmarked
Bree a.k.a. Burgess: Dorothy June:
Wesleyan Division F, Row 1, Plot 81
Bree: Helier (Osie) Oswald: Service
Persons Area A, Row 4, Plot 23 – 1934
Bree: Helier Oswald MacDonald: Wesleyan
Division C, Row 28 Plot 73
Bree: John: Service Persons Area L, Row
16, Plot 103
Bree: Mary: Nonconformist Division E,
Row 3, Plot 27
Bree: Scott Cawder: Cremation Lawn B,
Row 3, Plot 105
Bree: Thurza Annie: Wesleyan Division
C, Row 28, Plot 73
Bree: Vera Ena: Roman Catholic Lawn C,
Row 5, Plot 57
Bree-Aitken: Vera: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 3
Breed: Douglas Hector: Service
Persons Area K, Row 3, Plot 78
Breekveldt: Wouterna:
Crematorium Garden Area, Row 2, Plot 14 – unmarked
Breen: Albert Edward Patrick:
Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 43
Breen: Caroline Alice: Protestant Berm
B, Row 10, Plot 97
Breen: Eliza Campbell: Roman Catholic
Division A, Row 6, Plot 63
Breen: Harold Richard: Roman Catholic
Division F, Row 5, Plot 40 – unmarked
Breen: James: Anglican Division F, Row
3, Plot 57
Breen: Jean: North Lawn E, Row 3, Plot
31
Breen: John: Service Persons Area J,
Row 3, Plot 28
Breen: Mary: Roman Catholic Division A,
Row 3, Plot 43
Breen: Mary Jane: Roman Catholic
Division A, Row 3, Plot 43
Breen: Michael Euogius: Roman Catholic
Division F, Row 6, Plot 17
Breen or Green: Thomas: Anglican Division N, Row 1, Plot 44 – 1900 – unmarkedBreen: Thomas: Roman Catholic Division
A, Row 3, Plot 43 – 1932
Breese: Joseph: Presbyterian
Division B, Row 2, Plot 27a-27b
Breetvelt: Johanna Jacoba:
Western Lawn B, Row 4, Plot 174
Breeze: Basil Goodwin: Service
Persons Area M, Row 10, Plot 80
Breeze: Carol Ann: Chapel View Burial Area, Row 17, Plot 8
Breeze: Elizabeth: Roman Catholic
Division C, Row 9, Plot 26 – unmarked
Breeze: George McBlain: Anglican
Division B, Row 4, Plot 42a
Breeze: John William: Crematorium
Garden Area, Row 4, Plot 26
Breeze: Joseph Jerome: Service Persons
Area B, Row 1, Plot 26
Breeze: Joseph (James) Jerome McK.:
Roman Catholic Division C, Row 9, Plot 26 – unmarked
Breeze: Kelvin David: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 75
Breeze: Lucy Joan Purcell: Crematorium
Garden Area, Row 4, Plot 26
Breeze: Roy: Anglican Division D, Row
4, Plot 54b – unmarked
Breg: Anthony: Protestant Berm
B, Row 8, Plot 68
Breg: Gerbrandus (Gary) Cornelius:
Protestant Berm B, Row 8, Plot 68
Bregman: Dolly Charlotina:
Service Persons Area K, Row 1, Plot 21
Bregman: Frances: Roman Catholic Berm
A, Row 2, Plot 40
Bregman: George Oliver: Service Persons
Area K, Row 1, Plot 21
Bregman: Joseph Dewar: Protestant
Division B, Row 1, Plot 61 – unmarked
Brehens:
Bernhard: Hebrew Berm B, Row 4, Plot 55
Brehens: Ruth Meta: Hebrew Berm B, Row
4, Plot 54
Breidecker: John Baptist: Roman
Catholic Division A, Row 4, Plot 82
Breingan: Albert (Jack) Edward
Jack: Service Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 6
Breingan: Bessie: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 10a, Plot 6
Breingan: Bessie: Chapel Memorial Wall, Column 1, Plaque E
Brelin: Mary Margaret:
Protestant Lawn B, Row 7, Plot 54
Brelin: Victor: Protestant Lawn B, Row
7, Plot 54
Brem: Barnet: Hebrew Berm B, Row
3, Plot 41
Brem: Edith: Hebrew Berm B, Row 3, Plot
42 – unmarked
Brem: Leonard: Cremation Lawn B, Row 4,
Plot 130
Brem: Mark Harold: Hebrew Area A, Row
7, Plot 68-69
Brem: Sarah: Hebrew Area A, Row 8, Plot
5
Brem: Solomon: Hebrew Area A, Row 8,
Plot 4
Bremer: Adrian Henry:
Presbyterian Division E, Row 21, Plot 23 – 1946 – unmarked
Bremer:
Adrian Henry: Wesleyan Division E, Row 5, Plot 8 – 1949 –
unmarked
Bremer: Agnes Euphemia: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bremer: Elizabeth: Wesleyan Division E,
Row 5, Plot 8 – unmarked
Bremner: Eion Roderick Stewart:
Service Persons Area M, Row 20, Plot 120
Bremner: Elsie Rose: Cremation Lawn
Old, Row O, Plot 3
Bremner: George Robert: West View Lawn
A, Row 1, Plot 22
Bremner: Iris Lily: Service Persons
Area M, Row 20, Plot 118
Bremner: James Matthew: Protestant Berm
A, Row 9, Plot 50
Bremner: Josephine Lancaster: West View Lawn A, Row 1, Plot 22
Bremner: Joyce Edith: Presbyterian
Division D, Row 22, Plot 18
Bremner: Veronica Iris: Protestant Berm
A, Row 9, Plot 50
Brenan: Lyndon: Nonconformist
Division D, Row 15, Plot 22 – unmarked
Brenan: Richard Ernest: Mercantile Area
C, Row 3, Plot 3
Brenchley: Henry Freeman:
Service Persons Area K, Row 11, Plot 19
Brendall: Richard: Anglican
Division G, Row 2, Plot 92 – unmarked
Brennake: Frederick Peter:
Wesleyan Division F, Row 2, Plot 74 – unmarked
Brennan: Ada: Anglican Division
K, Row 2, Plot 56
Brennan: Annabelle: Protestant Berm B,
Row 12, Plot 53
Brennan: Arthur Henry: Cremation Lawn
Old, Row V3, Plot 23
Brennan: Audrey Davida: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 79
Brennan: Baby: Roman Catholic Division
E, Row 10, Plot 68 – unmarked
Brennan: Charles: Anglican Division E,
Row 4, Plot 107 – 1932
Brennan: Charles: Roman Catholic Berm
A, Row 9, Plot 67 – 1961
Brennan: Claire Patricia: Western Lawn
A, Row 5, Plot 2
Brennan: David: Cremation Lawn Old, Row
M3, Plot 8 – unmarked
Brennan: Edward: Roman Catholic
Division A, Row 1, Plot 27 – unmarked
Brennan: Eileen Marie: Western Lawn A, Row 5, Plot 6x
Brennan: Elizabeth Lily: Roman Catholic
Berm A, Row 10, Plot 30
Brennan: Emily: Roman Catholic Division
D, Row 6, Plot 55
Brennan: Francis Herbert: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 22
Brennan: Grace Olive: Protestant Lawn
D, Row 1, Plot 108 – unmarked
Brennan: Gwenneth Ellen: Crematorium
Garden Area, Row 2, Plot 106
Brennan a.k.a. Duggan: Henry John: Roman Catholic Lawn B, Row 2, Plot 21
Brennan: Ivan Walter: Cremation Lawn B,
Row 2, Plot 203
Brennan: Jane Frances: Roman Catholic Division
C, Row 18, Plot 27
Brennan: Joanna: Roman Catholic
Division A, Row 2, Plot 109
Brennan: John: Anglican Division M, Row
7, Plot 30 – unmarked
Brennan: John Cecil: Protestant Lawn A,
Row 10, Plot 9
Brennan: John Cecil: Protestant Lawn A,
Row 10, Plot 9
Brennan: John Marshall: Anglican
Division K, Row 2, Plot 56
Brennan: Julia Mary: Roman Catholic
Division D, Row 6, Plot 55
Brennan: Lilly Louise: Service Persons
Area J, Row 1a, Plot 3
Brennan: Madeleine Mary: Roman Catholic
Berm A, Row 11, Plot 35
Brennan: Margaret Constance Jewell:
Cremation Lawn Old, Row V3, Plot 23
Brennan: Michael: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 9a, Plot 242
Brennan: Patricia Norma: North Lawn E,
Row 1, Plot 98
Brennan: Paul Huett: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 79
Brennan: Peter: Eco Area Burial, Row
Eco, Plot 13
Brennan: Peter Ledcourt: Roman Catholic
Berm A, Row 10, Plot 30
Brennan: Peter Leo: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 27
Brennan k.a. Rodger: Philip: Presbyterian Division
E, Row 12, Plot 26
Brennan: Pierce: Western Lawn A, Row 5,
Plot 2
Brennan: Raymond John: Service Persons
Area M, Row 14, Plot 1290
Brennan: Robert James: Naval A Area,
Row 2, Plot 17
Brennan: Ruth Matilda: Anglican
Division E, Row 4, Plot 107
Brennan: Terence George: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 64
Brennan: Thelma Eyelene Annie:
Cremation Lawn B, Row 2, Plot 203
Brennan: Thomas: Roman Catholic Division A, Row 9, Plot 96 – 1943 – unmarked
Brennan: Thomas: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 33 – 1950
Brennan: Thomas: Service Persons Area M, Row 13, Plot 118 – 1973
Brennan: Thomas: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 33 – 1950
Brennan: Thomas: Service Persons Area M, Row 13, Plot 118 – 1973
Brennan: Thomas: Protestant Lawn D, Row
1, Plot 108 – 1975 – unmarked
Brennan: Thomas Claude: Service Persons
Area J, Row 1a, Plot 3
Brennan: Thomas Patrick: Crematorium
Garden Area, Row 2, Plot 106
Brennan: William: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 70 – unmarked
Brennand: Barry John: Cremation
Lawn B, Row 11, Plot 95 – unmarked
Brennand: David Gordon: Cremation Lawn
B, Row 10, Plot 75
Brennand: John Gordon: Cremation Lawn
B, Row 10, Plot 75
Brennand: Julie Coats: Cremation Lawn
B, Row 10, Plot 75
Brennand: Paul Francis: Cremation Lawn
B, Row 11, Plot 95 – unmarked
Brennen: George Ernest:
Protestant Berm A, Row 14, Plot 95
Brennen: June Mary Cecilia: Protestant
Berm A, Row 14, Plot 97
Brennen: Nicholas George: Protestant Berm A, Row 14, Plot 97
Brenner: Shawn Jacob: Hebrew
Berm B, Row 8, Plot 23
Brens: Antony: Lakeside Ash
Garden Area, Row B, Plot 6
Brentnall: George: Roman
Catholic Division D, Row 5, Plot 22
Brereton: Joseph: Anglican
Division E, Row 6, Plot 88 – unmarked
Bresand: Harry Samuel: Roman
Catholic Lawn C, Row 1, Plot 87 – 2008
Bresand: Harry Samuel: Columbarium Memorials, Pillar 6, Column 7, Plaque E – 2008
Bresand: Thomas: Roman Catholic Lawn C,
Row 1, Plot 87 – 1993
Bresand: Thomas: Columbarium Memorials, Pillar 6, Column 7, Plaque F – 1993
Bresano: Findlay David: North
Lawn E, Row 3, Plot 44
Bresano:
Henry Harry: Roman Catholic Division C, Row 21, Plot 29
Bresano: Margaret: Roman Catholic
Division C, Row 21, Plot 29
Bresano: Marina Jessie: North Lawn E,
Row 3, Plot 44
Bresano: Millicent Ellen: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 87
Breslin: John: Roman Catholic
Division C, Row 26, Plot 39 – unmarked
Bresnahan: Margaret: Roman
Catholic Division D, Row 1, Plot 59 – unmarked
Bresnahan: Patrick William: Roman
Catholic Division C, Row 25, Plot 59 – unmarked
Bressey: Harold Herbert: Service
Persons Area K, Row 6, Plot 46
Bressey: Katherine Salmon: Protestant
Lawn A, Row 3, Plot 72
Brett: Albert Charles: Roman
Catholic Lawn C, Row 3, Plot 33 – unmarked
Brett: Albert Frank: Roman Catholic
Lawn C, Row 2, Plot 105
Brett: Alfred Owen: Nonconformist
Division A, Row 7, Plot 14x – unmarked
Brett: Baby: Wesleyan Division A, Row
7, Plot 56a – unmarked
Brett: Betty Mabel: Cremation Lawn B,
Row 7, Plot 147
Brett: Beatrice Jane: Roman Catholic
Lawn C, Row 4, Plot 7
Brett: Charles Albert: Wesleyan Division
C, Row 19, Plot 59
Brett: Doreen Mary: Roman Catholic
Division D, Row 2, Plot 107 – unmarked
Brett: Dorothy: Roman Catholic Division
C, Row 11, Plot 117
Brett: Dorothy Maud: Roman Catholic
Lawn B, Row 3, Plot 65
Brett: Elizabeth: Roman Catholic
Division D, Row 6, Plot 1a
Brett: Elsie Christina: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brett: Ethel: Roman Catholic Division
B, Row 4, Plot 85 – unmarked
Brett: Eveline: Presbyterian Division
D, Row 24, Plot 19
Brett: Evelyn May: Car Park Gardens Area,
Row J, Plot 50
Brett: Frank: Service Persons Area D,
Row 2a, Plot 31
Brett: Gordon Leonard: Nonconformist
Division A, Row 7, Plot 11x
Brett: Ivy Beatrice: Nonconformist
Division A, Row 7, Plot 8x – unmarked
Brett: Ivy Myrtle or Myrtle Ivy:
Wesleyan Division B, Row 2, Plot 11
Brett: James: Roman Catholic Division
A, Row 3, Plot 22 – unmarked
Brett: James Edward: Nonconformist
Division A, Row 7, Plot 15x – unmarked
Brett: James William: Wesleyan Division
A, Row 7, Plot 56a – unmarked
Brett:
John: Roman Catholic Division B, Row 4, Plot 23 – 1891 – unmarked
Brett: John: Wesleyan Division B, Row
7, Plot 11 – 1893
Brett: John: Service Persons Area M,
Row 19, Plot 91 – 1982
Brett: John Leopold: Service Persons
Area K, Row 6, Plot 30
Brett: John Oakley: Roman Catholic
Division D, Row 2, Plot 107 – unmarked
Brett: Leslie: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 5
Brett: Leslie Barry: Roman Catholic
Division C, Row 11, Plot 117
Brett: Margaret Bernadine: Nonconformist Division C, Row 17, Plot 28
Brett: Marjorie Myrtle: Crematorium
Garden Area, Row 3, Plot 122
Brett: Mollie Kathleen: Nonconformist
Division C, Row 17, Plot 28
Brett: Myrtle Ivy or Ivy Myrtle:
Wesleyan Division B, Row 2, Plot 11
Brett: Noel Francis: Cremation Lawn B,
Row 7, Plot 147
Brett: Owen Alfred: Nonconformist
Division A, Row 7, Plot 11x
Brett: Robert James: Roman Catholic
Lawn C, Row 2, Plot 105
Brett: Rosina Elizabeth: Nonconformist
Division A, Row 7, Plot 15x – unmarked
Brett: Sarah: Nonconformist Division A,
Row 7, Plot 14x – unmarked
Brett: Selwyn William: Service Persons
Area M, Row 16, Plot 143
Brett: Thomas Curtain: Nonconformist
Division C, Row 19, Plot 60 – unmarked
Brett: Thomas John: Service Persons Area J, Row 1, Plot 19
Brett: William: Nonconformist Division
A, Row 7, Plot 21
Brett: William Alfred: Wesleyan
Division C, Row 14, Plot 22 – unmarked
Brew: James: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 27 – unmarked
Brew: Mabel: Roman Catholic Division A,
Row 6, Plot 1 – 1892
Brew: Mabel: Wesleyan Division C, Row
7, Plot 14a – 1907 – unmarked
Brew: Margaret: Roman Catholic Division
C, Row 16, Plot 106 – 1920
Brew: Margaret: Anglican Division B,
Row 6, Plot 55a – 1921 – unmarked
Brew: Thomas Patrick: Roman Catholic
Division E, Row 8, Plot 113 – unmarked
Brewer: Albert: Nonconformist
Division C, Row 13, Plot 50 – unmarked
Brewer: Alfred Gladwyn Parker:
Presbyterian Division D, Row 10, Plot 50
Brewer: Annie: Presbyterian Division D,
Row 7, Plot 40 – 1926
Brewer: Annie: Nonconformist Division
C, Row 13, Plot 50 – 1953 – unmarked
Brewer: Arthur Henry: Service Persons
Area M, Row 16, Plot 119
Brewer: Brian George Henry:
Nonconformist Division C, Row 1, Plot 13a
Brewer: Elizabeth Bertha: Presbyterian
Division C, Row 1, Plot 42b
Brewer: Francis John: Service Persons
Area G, Row 5, Plot 48
Brewer: Frederick: Cremation Lawn Old,
Row O3, Plot 3
Brewer: Harry: Wesleyan Division F, Row
2, Plot 51 – ashes or memorial?
Brewer: Jack: Car Park Gardens Area, Row D, Plot 26
Brewer: Jessie May: Wesleyan Division
F, Row 2, Plot 51 – ashes or memorial?
Brewer: John: Anglican Division F, Row
16, Plot 68 – unmarked
Brewer: John Henry: Service Persons
Area B, Row 4a, Plot 26
Brewer: Lilian:
Wesleyan Division A, Row 6, Plot 55a – unmarked
Brewer: Lloyd Henry: Wesleyan Division
F, Row 7, Plot 62
Brewer: Marjorie: Cremation Lawn B, Row
7, Plot 60
Brewer: Mary Ilma: Cremation Lawn B,
Row 3, Plot 9
Brewer: Minnie Elizabeth: Presbyterian
Division D, Row 10, Plot 48
Brewer: Owen Victor: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Brewer: Violet Florence:
Presbyterian Division D, Row 10, Plot 48
Brewer: William Leonard: Cremation Lawn
B, Row 3, Plot 9
Brewer: Williamina: Anderson: Car Park
Gardens Area, Row D, Plot 26
Brewerton: James Alfred: North
Lawn E, Row 4, Plot 29
Brewerton: James Stewart: North Lawn E
Ext., Row 10, Plot 12
Brewerton: Kathleen Della: North Lawn
E, Row 4, Plot 29
Brewerton: Mary Mladenka: North Lawn E
Ext., Row 10, Plot 12
Brewerton: Patricia Ann: North Lawn E,
Row 6, Plot 69
Brewin: Brookes Emsley: Anglican
Division G, Row 2, Plot 133 – unmarked
Brewin: Colwynne Ross: Columbarium New Niche Wall D, Side 1, Niche 25
Brewin: Inez Octavia: Cremation Lawn B,
Row 7, Plot 157
Brewin: James: Service Persons Area L,
Row 4, Plot 74
Brewin: Robert: Anglican Division F,
Row 13, Plot 14a – unmarked
Brewster: David Albert: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 185
Brewster: Jean Vera Gladys:
Protestant Lawn D, Row 6, Plot 51x
Brewster: Knights: Service Persons Area
G, Row 7, Plot 59
Brewster: Norman Edward: Protestant Lawn D,
Row 6, Plot 51x
Brewster: Robert Gowing: Cremation Lawn
Old, Row J, Plot 17
Brice: Charles Graham: Wesleyan
Division C, Row 24, Plot 79
Brice: George Alfred: Service Persons
Area M, Row 16, Plot 56
Brick: Patrick Roman Catholic
Berm A, Row 3, Plot 26 – unmarked
Bricker: Charles M.: Anglican
Division E, Row 4, Plot 104 – unmarked
Bricker: Ellen: Anglican Division E,
Row 4, Plot 104 – unmarked
Brickland: Bessie: Nonconformist
Division C, Row 5, Plot 27
Brickley: Ernest Robert:
Cremation Lawn B, Row 3, Plot 77
Brickley: Ethel (Bess) Elizabeth:
Cremation Lawn B, Row 3, Plot 77
Brickman: Benjamin Barnott: Liberal Jews Area B, Row 1, Plot 28
Brickman: Harry: Liberal Jews Area B,
Row 2, Plot 25
Bricknell: Herbert Henry:
Wesleyan Division F, Row 1, Plot 12
Bridcutt: Audree Rosalind:
Protestant Lawn A, Row 9, Plot 3
Bride: Anne: Roman Catholic
Division A, Row 8, Plot 84 – unmarked
Brideson: Emmeline Marion: Roman
Catholic Division E, Row 6, Plot 41
Brideson: Frances
Otillo: Protestant Lawn C, Row 6, Plot 4
Brideson:
George: Wesleyan Division D, Row 2, Plot 27a – unmarked
Brideson: Ruby
Florence: North Lawn E, Row 2, Plot 109
Brideson: Trevor
Sydney: North Lawn E, Row 2, Plot 109
Brideson: William:
Protestant Lawn C, Row 6, Plot 4
Bridge: Amy Margaret: Protestant
Lawn D, Row 2, Plot 40
Bridge: Beatrice: Anglican Division K,
Row 9, Plot 36
Bridge: Colin Lyall: Protestant Lawn D, Row 2, Plot 40
Bridge: Edith May: Cremation Lawn B,
Row 11, Plot 177
Bridge: Henry Arnold: Protestant Berm
A, Row 19, Plot 98
Bridge: Jean Bertha: Protestant Berm A,
Row 19, Plot 98
Bridge: John: Wesleyan Division B, Row
2, Plot 21 – unmarked
Bridge: Maude Irene: Protestant Berm B,
Row 7, Plot 68
Bridge: Patricia Mary: Nonconformist
Division D, Row 12, Plot 30 – unmarked
Bridge: Sidney: Wesleyan Division A,
Row 1, Plot 36 – unmarked
Bridge: Thomas: Anglican Division C, Row unknown, Plot UN
Bridge: William Arthur: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 233
Bridgeman: Ethnea Doreen:
Western Lawn B, Row 2, Plot 140
Bridgeman: Kenneth Edward: Western Lawn
B, Row 2, Plot 140
Bridgeman: Peter (Kevin) Maxwell: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 22
Bridgeman: Ronald (Keith) Keith: Western Lawn
B, Row 2, Plot 140
Bridgen: Cecilia Blanche:
Wesleyan Division F, Row 6, Plot 83
Bridgen: Cecil
William: Service Persons Area M, Row 20, Plot 130
Bridgens: Alice Maud:
Nonconformist Division C, Row 25, Plot 16
Bridgens: Barbara Ellen: Nonconformist
Division C, Row 25, Plot 1
Bridgens: Ed: Nonconformist Division C,
Row 18, Plot 36
Bridgens: Edward: Nonconformist
Division C, Row 25, Plot 3
Bridgens: Edward Walter: Nonconformist
Division C, Row 25, Plot 14
Bridgens: Ellen Elizabeth:
Nonconformist Division C, Row 18, Plot 38
Bridgens: Frederick Albert:
Nonconformist Division C, Row 25, Plot 3
Bridgens: Frederick Henry:
Nonconformist Division C, Row 25, Plot 1
Bridgens: George Ernest: Nonconformist
Division C, Row 18, Plot 38
Bridgens: Henry Ernest: Cremation Lawn
Old, D3, Plot 7
Bridgens: Irene Alice: Cremation Lawn
Old, D3, Plot 7
Bridgens: Keith Roy: Cremation Lawn
Old, D3, Plot 7
Bridgens: Martha Elizabeth:
Nonconformist Division C, Row 18, Plot 36
Bridgens: May Lillian: Nonconformist
Division C, Row 25, Plot 14
Bridger: Betty Maude: Protestant
Berm A, Row 20, Plot 23
Bridger: Bryden Garnet: Protestant Berm
B, Row 12, Plot 64
Bridger: Catherine: Protestant Berm A,
Row 20, Plot 23
Bridger: Cyril Stanley: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 2 Bridger: Edna Mary: Roman Catholic Lawn C, Row 4, Plot 89
Bridger: Eric Wilfred: Service Persons
Area M, Row 14, Plot 142
Bridger: Henrietta Georgina: Chapel of Faith Ash Vaults
Bridger: Ina James: Protestant Berm A,
Row 20, Plot 23
Bridger: Mary Patricia: Crematorium
Garden Area, Row 6, Plot 2
Bridger: Nance Gray: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 3, Niche 216
Bridger: Thora Margaret Mary: Roman
Catholic Lawn B, Row 4, Plot 25
Bridger: Todd Shane: Protestant Berm B,
Row 12, Plot 64
Bridger: William Bell: Service Persons
Area K, Row 6, Plot 52
Bridges: Alan
Lloyd: Cremation Lawn B, Row 7, Plot 52
Bridges:
Alfred Henry: Wesleyan Division B, Row 3, Plot 62
Bridges:
Alice Louisa: Anglican Division E, Row 10, Plot 117
Bridges:
Arthur Alfred: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a,
Plot 132
Bridges:
Arthur George Thomas: Wesleyan Division C, Row 15, Plot 45 –
unmarked
Bridges:
Brian Colin: Presbyterian Division D, Row 16, Plot 43
Bridges: Charles Norman: Wesleyan
Division B, Row 3, Plot 62
Bridges:
Colin Frederic: Cremation Lawn Old, Row B, Plot 22
Bridges: Eliza Ann: Wesleyan Division
B, Row 3, Plot 60
Bridges:
Florence Mabel: Presbyterian Division D, Row 16, Plot 43
Bridges:
Frederick William: Presbyterian Division D, Row 16, Plot 43
Bridges:
Gordon Francis: Protestant Berm A, Row 11, Plot 80
Bridges:
Irene Alice Hewitt: Anglican Division E, Row 10, Plot 117
Bridges: Jessie:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 132
Bridges:
Kate Wardley: Wesleyan Division A, Row 2, Plot 26
Bridges:
Lilias May: North Lawn E, Row 16, Plot 95
Bridges:
Lily Rose: Presbyterian Division A, Row 2, Plot 20 – unmarked
Bridges:
Lynnette Ann: Protestant Division A, Row 2, Plot 60 – unmarked
Bridges:
Mavis Kathleen Florence: Anglican Division F, Row 1, Plot 17 –
unmarked
Bridges:
Olive Maude: Presbyterian Division A, Row 2, Plot 20 – unmarked
Bridges:
Sarah: Wesleyan Division A, Row 2, Plot 26
Bridges:
Violet Kathleen: Presbyterian Division A, Row 2, Plot 22 – unmarked
Bridges:
Wilfred Rowland: Wesleyan Division C, Row 8, Plot 10 – unmarked
Bridges:
William Ernest: Wesleyan Division B, Row 3, Plot 60-62
Bridgewater: Thomas
Leslie: Protestant Division B, Row 4, Plot 119 – unmarked
Bridgford: Alfred:
Wesleyan Division D, Row 3, Plot 101
Bridgford:
Elizabeth: Wesleyan Division D, Row 3, Plot 101
Bridgford: Ernest
Alfred: Wesleyan Division D, Row 3, Plot 99
Bridgford:
Percival Stevens: Service Persons Area G, Row 4, Plot 43
Bridgford: Violet:
Wesleyan Division D, Row 3, Plot 99
Bridgman: Jenny
Christina: Presbyterian Division D, Row 25, Plot 36
Bridgman: Pierce
Gordon George: Presbyterian Division D, Row 25, Plot 36
Bridgman:
Stillborn Child: Wesleyan Division B, Row 5, Plot 2-4
Bridle: Hazel
Grace: Wesleyan Division C, Row 11, Plot 8
Bridle: Joyce:
Cremation Lawn B, Row 4, Plot 98
Bridle: Kenneth
Frederick: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 98
Bridle: Lila:
Wesleyan Division C, Row 11, Plot 8
Bridle: Richard
Joseph: Roman Wesleyan Division C, Row 11, Plot 8
Bridson: Ellen:
Anglican Division F, Row 3, Plot 71 – unmarked
Bridson: Paul
Herbert: Service Persons Area L, Row 5, Plot 99
Bridson: Philip Sydney: Wesleyan Division D, Row 2, Plot 71 – memorial
Bridson: Philip Sydney: Wesleyan Division D, Row 2, Plot 71 – memorial
Bridson: Ruth:
Wesleyan Division D, Row 2, Plot 71
Bridson: Stillborn
Child: Wesleyan Division C, Row 19, Plot 2 – unmarked
Bridson: Stillborn
Child: Wesleyan Division D, Row 6, Plot 49 – unmarked
Bridson: Thomas:
Wesleyan Division D, Row 2, Plot 71-73
Brien: Ada:
Nonconformist Division E, Row 4, Plot 32 – unmarked
Brien: Albert
Joseph: Service Persons Area J, Row 5, Plot 52
Brien: Alice Jane
Elizabeth: Anglican Division D, Row 2, Plot 20b
Brien: Ann May:
Cremation Lawn B, Row 3, Plot 166
Brien: Dulcie
Alice: Anglican Division D, Row 2, Plot 20b
Brien: Herman
Wright: Anglican Division D, Row 2, Plot 20b
Brien: James
Albert: Car Park Gardens Area, Row E, Plot 20
Brien: Jennifer
Ann: Chapel View Burial Area, Row 23, Plot 3
Brien: John:
Anglican Division N, Row 6, Plot 21 – unmarked
Brien: John Alfred
Wilton: Protestant Berm B, Row 8, Plot 54
Brien: Joyce
Lorna: Car Park Gardens Area, Row E, Plot 20
Brien: Lawrence
Eric: Chapel View Burial Area, Row 23, Plot 3
Brien: Mary
Catherine: Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 32 – unmarked
Brien: Percy
(George) Robert: Anglican Division A, Row 7, Plot 44 – unmarked
Brien: Phoebe Mary
Ann: Roman Catholic Division C, Row 5, Plot 79
Brien: Thomas
James: Service Persons Area M, Row 3, Plot 50
Brien: Timothy
(Edwin) Edwin: Roman Catholic Division C, Row 5, Plot 79
Brien: William
Henry: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 166
Brier: Frederick
Albert: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 102
Brierley: Alice
Mary: Presbyterian Division E, Row 17, Plot 12 – unmarked
Brierley: Arthur
Thomas: Service Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 241
Brierley: Henry
Cooper: Service Persons Area J, Row 1a, Plot 18
Brierley: Mabel:
Protestant Lawn A, Row 1, Plot 32
Brierley: Oswald
Cooper: Service Persons Area J, Row 1a, Plot 16
Brierley:
Stillborn Child: Anglican Division C, Row 4, Plot 42 – unmarked
Brierley: Thomas
Edmund: Presbyterian Division E, Row 17, Plot 12 – unmarked
Brierley: Thomas
Oliver: Service Persons Area E, Row 3, Plot 16
Brierley: William
Cooper: Service Persons Area J, Row 1a, Plot 20
Brierly: Arthur
Edmond: Nonconformist Division C, Row 29, Plot 14 – unmarked
Brierly:
Ethel May: Presbyterian Division C, Row 5, Plot 1
Brierly: Isabella:
Presbyterian Division C, Row 5, Plot 1-3
Brierly: James:
Anglican Division H, Row 9, Plot 32
Brierly: John:
Presbyterian Division C, Row 5, Plot 3
Brierly:
John William: Presbyterian Division C, Row 5, Plot 1
Brierly:
Margaret: Presbyterian Division C, Row 5, Plot 3
Brierly: Mary
Josephine: Anglican Division H, Row 9, Plot 32
Brierly: William
Henry: Nonconformist Division C, Row 20, Plot 47
Brieskie: Ronald:
Nonconformist Division C, Row 7, Plot 13b – unmarked
Briess: Adele:
Hebrew Area A, Row 5, Plot 8
Briess: Alice:
Hebrew Berm B, Row 2, Plot 52
Briess: Frank:
Hebrew Berm B, Row 2, Plot 51
Briggs: Agnes Jessie: Anglican
Division K, Row 5, Plot 63 – unmarked
Briggs: Amy Agnes: Protestant Lawn A,
Row 10, Plot 48
Briggs: Andrew Adam: Service Persons
Area K, Row 3, Plot 73
Briggs: Arthur John: Wesleyan Division
C, Row 32, Plot 39
Briggs: Arthur Roy: Roman Catholic Berm
A, Row 9, Plot 52 – unmarked
Briggs: Cecilia Mary: Roman Catholic
Lawn A, Row 8, Plot 70
Briggs: Charles Samuel: Wesleyan
Division D, Row 3, Plot 68
Briggs: Ellen: Anglican Division H, Row
3, Plot 51 – unmarked
Briggs: Ether Venus: Urupa Stillborn
Area, Plot 79
Briggs: Franklin Thomas: Anglican
Division H, Row 3, Plot 51 – unmarked
Briggs: Frederick Hammond: Protestant
Lawn A, Row 9, Plot 28
Briggs: Gertrude: Anglican Division K,
Row 10, Plot 60 – unmarked
Briggs: Henry George: Anglican Division
F, Row 3, Plot 19-21
Briggs: Henry Stephen: Protestant Berm
B, Row 5, Plot 24
Briggs: Irene: Protestant Berm B, Row
5, Plot 22
Briggs: James: Roman Catholic Division
E, Row 11, Plot 83
Briggs: James William: Wesleyan Division F, Row
1, Plot 2
Briggs: John: Anglican Division
N, Row 1, Plot 27 – unmarked
Briggs: John Walker: Service Persons
Area L, Row 15, Plot 113
Briggs: John William: Anglican Division
F, Row 8, Plot 53 – unmarked
Briggs: Jordon Haimona: North Lawn E,
Row 21, Plot 36
Briggs: Josephine Chapman Wood: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Briggs: Margaret: Roman Catholic
Division E, Row 5, Plot 55 – 1951
Briggs: Margaret: Service Persons Area
M, Row 8, Plot 190 – 1985
Briggs: Mary: Wesleyan Division D, Row
3, Plot 68
Briggs: Maurice Harvey: Protestant Lawn
D, Row 2, Plot 73
Briggs: Patrick John: Anglican Division
H, Row 3, Plot 49 – unmarked
Briggs: Ronald Eric: Anglican Division
F, Row 8, Plot 51 – unmarked
Briggs: Ruth: Wesleyan Division D, Row
3, Plot 118
Briggs: Thomas: Wesleyan Division D,
Row 3, Plot 118
Briggs: Walter Ernest: Anglican
Division H, Row 3, Plot 49 – unmarked
Briggs: William: Protestant Berm B, Row
5, Plot 22
Brigham: Ariel
Lorraine: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 108
Brigham: Barry:
Protestant Berm B, Row 9, Plot 49
Brigham: Christie
McCrea: Service Persons Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 173
Brigham: David:
Anglican Division B, Row 7, Plot 81
Brigham: Eva
Glenton: Service Persons Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 173
Brigham: Frances Major: Anglican Division B, Row 7, Plot 81
Brigham: Mary
Frances or Francis: Anglican Division B, Row 7, Plot 81
Brigham: Rose:
Protestant Berm B, Row 9, Plot 49
Brighouse: Christine:
Protestant Division A, Row 5, Plot 27 – unmarked
Bright: Agnes Bessie: Anglican
Division K, Row 2, Plot 47 – unmarked
Bright: Albert: Protestant Berm B, Row
13, Plot 35
Bright: Allan: Wesleyan Division D, Row
3, Plot 87
Bright: Annie Elizabeth: Protestant
Berm B, Row 27, Plot 122 – unmarked
Bright: Annie Flora: Roman Catholic
Division C, Row 1, Plot 3 – unmarked
Bright: Annie May: Presbyterian
Division B, Row 4, Plot 33 – unmarked
Bright: Arthur Grahame: Service Persons
Area G, Row 10, Plot 3
Bright: Basil: Crematorium Division A,
Row 2, Plot 5
Bright: Cecil Alfred: Wesleyan Division D,
Row 3, Plot 85 – memorial
Bright: David John: Presbyterian
Division B, Row 4, Plot 33 – unmarked
Bright: Dora Isabel: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 235
Bright: Earnest Arthur: Service Persons
Area L, Row 6, Plot 83
Bright: Edith (Nellie) Nellie Sophia:
Anglican Division A, Row 1, Plot 41a
Bright: Edward George: Wesleyan
Division D, Row 3, Plot 87
Bright: Eileen Rose: North Lawn E, Row
8, Plot 104
Bright: Ellen Cecelia: Protestant Berm
B, Row 13, Plot 35
Bright: Eric Sydney: Anglican Division
E, Row 10, Plot 111
Bright: George: Wesleyan Division D,
Row 3, Plot 87
Bright: George Claude: Anglican
Division E, Row 10, Plot 111
Bright: George David: Presbyterian
Division B, Row 4, Plot 33 – unmarked
Bright: George William Grant: Service
Persons Area M, Row 9, Plot 129
Bright: Gladys Rose: Wesleyan Division
D, Row 1, Plot 100 – unmarked
Bright: Harriet: Anglican Division E,
Row 10, Plot 111-113
Bright: Harry Frederick: Wesleyan
Division D, Row 3, Plot 85-87
Bright: Ivy Adelaide: Wesleyan Division
D, Row 3, Plot 85
Bright: Ivy Jewel: Anglican Division J,
Row 2, Plot 58
Bright: James Arthur: Service Persons Area M, Row 13, Plot 33
Bright: Joan Audrey: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 158
Bright: John: Service Persons Area M,
Row 10, Plot 91
Bright: Julia: Roman Catholic Division
B, Row 8, Plot 35
Bright: Kathleen Emily Rose: Service
Persons Area M, Row 9, Plot 129
Bright: Matilda Beatrice Blanche: Chapel Memorial Wall, Column 13, Plaque C
Bright: Raymond John: Anglican Division
E, Row 10, Plot 113
Bright: Robert: Wesleyan Division C,
Row 5, Plot 50 – 1898 – unmarked
Bright: Robert: Roman Catholic Division
C, Row 16, Plot 27 – 1920 – unmarked
Bright: Robert: Roman Catholic Division
C, Row 16, Plot 27 – 1977 – unmarked
Bright: Roland William: Service Persons
Area M, Row 17, Plot 138
Bright: Ronald Frankland: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 235
Bright: Rose
Ann: Roman Catholic Division C, Row 21, Plot 50
Bright: Sarah: Anglican Division K, Row
12 Plot 90
Bright: Theresa (Pat) Amelia: North Lawn E,
Row 5, Plot 26
Bright: Thomas Edwin: Anglican Division
K, Row 12, Plot 90
Bright: Trevor Louis: Chapel Memorial Wall, Column 53, Plaque EBright: Vera: Crematorium Division A, Row 2, Plot 5
Bright: Wilfred James: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 158
Bright: William: Anglican Division A,
Row 1, Plot 41b
Bright: William Henry Bond: Anglican
Division A, Row 1, Plot 41a
Brighting: Dora: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 14b – unmarked
Brighting: Margaret: Roman Catholic
Division C, Row 13, Plot 96 – unmarked
Brighting: Phillip or Bettie: Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 118 –
unmarked
Brighting: William: Wesleyan Division
C, Row 14, Plot 18 – unmarked
Brightmore: Beatrice
Shirley: Crematorium Garden Area, Row 2, Plot 5
Brightmore: Claude Arthur James: Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 2, Plaque EBrightmore: Doris May: Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 2, Plaque E
Brijs: Leendert: Chapel View Ash Lawn, Row 1, Plot 49
Brijs: Phyllis Una: Chapel View Ash Lawn, Row 1, Plot 49
Brightmore:
James Arthur: Wesleyan Division C, Row 30, Plot 67 –
unmarked
Brightmore: Mabel Alice: Cremation Lawn
B, Row 2, Plot 27
Brightmore: Mervyn David: Crematorium
Garden Area, Row 2, Plot 5
Brightmore: Victor Harold: Cremation
Lawn B, Row 2, Plot 27
Brighton: Charles E: Anglican
Division C, Row 2, Plot UN
Brighton: Eliza: Anglican Division A,
Row 4, Plot 10
Brighton: John: Anglican Division A,
Row 4, Plot 10
Brightwell: Mary Elizabeth:
Anglican Division E, Row 10, Plot 137 – unmarked
Brijs: Phyllis Una: Chapel View Ash Lawn, Row 1, Plot 49
Briliard: Frederick: Anglican
Division F, Row 12a, Plot 6 – unmarked
Brillus: Joel David: Protestant
Lawn D, Row 3, Plot 24
Brimble: Constance: Anglican
Division H, Row 7, Plot 49 – unmarked
Brimble: Margaret Thelma: Western Lawn
A, Row 2, Plot 18
Brimble: Shirley Catherine: Sc-Ash,
Eucalyptus Glade
Brimfield: Minnie: Wesleyan
Division E, Row 3, Plot 14 – unmarked
Brimley: Clemintina: Protestant
Lawn B, Row 2, Plot 40 – unmarked
Brimner: Fuschia Mavis:
Presbyterian Division D, Row 9, Plot 16 – unmarked
Brimner: Lilah May: Presbyterian
Division D, Row 9, Plot 16 – unmarked
Brimner
or Brumier: Mary
Presbyterian Division A, Row 1x, Plot 18 – unmarked
Brindle: Thomas: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brindley: William: Nonconformist
Division D, Row 2, Plot 30 – unmarked
Brine: Isabel Mary: Wesleyan
Division C, Row 31, Plot 74
Brinkhurst: Alice Daisy:
Nonconformist Division D, Row 17, Plot 43
Brinkhurst: Winifred Greta:
Presbyterian Division E, Row 12, Plot 61
Brinkman: James Anthony Rodgers:
Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 4, Niche 314
Brinkmann: Henry Herman
Frederick: Protestant Berm A, Row 3, Plot 53
Brinkmann: Winifred Jane: Protestant
Berm A, Row 3, Plot 53
Brinnitzer: Betty: Hebrew Area
A, Row 4, Plot 116
Brinnitzer: Herta: Hebrew Area A, Row
4, Plot 118
Brinnitzer: Leopold: Hebrew Area A, Row
4, Plot 120
Brinsden:
Edwin Walter: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brinsden:
Frederick William Henry: Presbyterian Division D, Row 14, Plot
6
Brinsden: George Andrew: Roman Catholic
Division C, Row 6, Plot 51 – unmarked
Brinsden: Janet: Presbyterian Division
D, Row 14, Plot 6
Brinsden: Stillborn Child: Roman
Catholic Division C, Row 6, Plot 51 – unmarked
Brinsden: Victoria Blanche: Wesleyan
Division C, Row 27, Plot 81
Brinton: Arthur Wallace: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 267
Briscoe: Florence Ada: Roman
Catholic Division C, Row 27, Plot 95
Briscoe:
George Henry: Roman Catholic Lawn A, Row 11, Plot 50
Briscoe: Muriel May: Roman Catholic
Lawn A, Row 11, Plot 50
Brisland: William Frederick:
Anglican Division C, Row 2, Plot 2
Brister: Arthur: Anglican
Division G, Row 4, Plot 77 – unmarked
Brister:
Thomas: Anglican Division E, Row 4, Plot 100 – unmarked
Bristow: Daphne Elder: Columbarium New Niche
Wall, Block A, Side 1, Plot 19
Bristow:
Elizabeth Eleanor: Roman Catholic Division C, Row 22, Plot 48
– unmarked
Bristow: Miriam Barbara: Cremation Lawn
B, Row 6, Plot 151
Bristow: William: Anglican Division B,
Row 7, Plot 9 – unmarked
Britain: Charles: Anglican
Division B, Row 9, Plot 38
Britt: Thomas: Roman Catholic
Division D, Row 5, Plot 57
Brittain: Alfred Leonard:
Service Persons Area E, Row 3a, Plot 35
Brittain: Charles Christopher:
Cremation Lawn Old, Row P3, Plot 24 – unmarked
Brittain: Clarence Victor: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 21
Brittain: Edgar James: Anglican Division B, Row 2, Plot 69aBrittain: Edward James: Anglican
Division D, Row 7, Plot 66
Brittain: Eileen Agnes: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 2, Niche 170
Brittain: Elaine Grace: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 21
Brittain: Francis Henry: Roman Catholic
Division C, Row 21, Plot 19 – unmarked
Brittain: Frederick William: Anglican
Division D, Row 4, Plot 40 – 1909
Brittain: Frederick William: Protestant
Lawn B, Row 1, Plot 16 – 1959
Brittain: Irene May: Cremation Lawn B,
Row 6, Plot 237
Brittain: John Edgar: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 2, Niche 170
Brittain: Joyce Evelyn: Protestant Lawn
A, Row 1, Plot 56
Brittain: Keith Gowan: Anglican
Division B, Row 2, Plot 69a
Brittain: Martha: Wesleyan Division A,
Row 6, Plot 16
Brittain: Mary Ann: Presbyterian
Division E, Row 21, Plot 62
Brittain: Rachel: Presbyterian Division
C, Row 1a, Plot 14a – unmarked
Brittain: Rachel Margaret:
Nonconformist Division D, Row 18, Plot 61
Brittain: Sarah: Protestant Lawn B, Row
1, Plot 16
Brittain: Thomas Harry: Wesleyan
Division A, Row 6, Plot 16
Brittain: Vita Kate: Anglican Division
B, Row 2, Plot 69a
Brittan: Arthur Edward: Columbarium New
Niche Wall C, Side 2, Niche 28
Brittan: Marjory Ellen: Columbarium New Niche Wall C,
Side 2, Niche 28
Britten: Albazine Lucy:
Presbyterian Division A, Row 5, Plot 22 – unmarked
Britten: Brian Russell: East Berm A,
Row 15, Plot 9
Britten: Ethel: Protestant Lawn D, Row
5, Plot 13
Britten: John Henry: Protestant Lawn D,
Row 5, Plot 13
Britten: Vivian: Presbyterian Division
A, Row 5, Plot 22 – unmarked
Britter:
Arthur: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 31
Britter: Pamela Anne: Western Lawn B,
Row 7, Plot 4
Britton: Annie:
Anglican Division K, Row 5, Plot 59
Britton: Annie
Maria: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Plot 75
Britton: Arthur:
Service Persons Area G, Row 4, Plot 39
Britton: Edward
Alfred: Anglican Division K, Row 5, Plot 59
Britton:
John Cecil: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Plot 75
Britton: Margaret: Anglican Division F,
Row 13, Plot 43 – unmarked
Brkan: Roza or Ruza
Protestant Berm A, Row 27, Plot 3
Brkan: Slavica Maria: East Berm A, Row
2, Plot 81
Brkan: Vlado Kristoffer: Western Lawn
B, Row 6, Plot 54
Brljevich: Ivan (Jack) Stepe: Roman Catholic Berm A, Row 8,
Plot 36
Brljevich: Margaret Josephine: Roman
Catholic Division C, Row 24, Plot 5
Broad: Charles Owen Lowther:
Roman Catholic Division C, Row 25, Plot 112
Broad: Clyde Edward Burns: Wesleyan
Division D, Row 4, Plot 41a – unmarked
Broad: Edward: Wesleyan Division A, Row
6, Plot 55b
Broad: Francis George: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 146
Broad: Frank Henry: Presbyterian
Division D, Row 26, Plot 34
Broad: George: Anglican Division E, Row
3, Plot 46 – unmarked
Broad: Isabella Rachael: North Lawn E,
Row 2, Plot 98
Broad: Jane: Presbyterian Division D,
Row 20, Plot 47
Broad: Jon Philip: Erebus Crash Victims
Mass, Row Mass, Plot ER
Broad: Linda Alison: Presbyterian
Division D, Row 26, Plot 34
Broad: Margaret Amelia: Wesleyan
Division C, Row 11, Plot 36
Broad: Robert Walter: Western Lawn B,
Row 8, Plot 1
Broad: Ronald Kenneth: Erebus Area C, Row A, Plot 18Broad: Wilton Everard: North Lawn E,
Row 2, Plot 98
Broadbent: Baby: Protestant
Division B, Row 1, Plot 172 – unmarked
Broadbent: Burns: Chapel View Ash Lawn,
Row 2, Plot 11 – memorial?
Broadbent: Catherine: Roman Catholic
Division C, Row 15, Plot 92 – unmarked
Broadbent: Clifford Cameron: Service
Persons Area M, Row 18, Plot 151 – unmarked
Broadbent: Douglas Harold: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 56
Broadbent: Elizabeth Annie Clark:
Cremation Lawn B, Row 2, Plot 200
Broadbent: Frances Emily: Anglican
Division G, Row 8, Plot 33 – unmarked
Broadbent: Fred: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 22
Broadbent: Frederick Lawrence: Cremation Lawn Old, Row S, Plot 14 – memorial or ashes?
Broadbent:
Frederick Wilson: Anglican Division L, Row 6, Plot 95
Broadbent: George Adam: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Broadbent: James: Protestant Berm B,
Row 13, Plot 44
Broadbent: Janet: Wesleyan Division D,
Row 3, Plot 19
Broadbent: Joseph: Wesleyan Division D,
Row 3, Plot 19
Broadbent: Kate Amelia: Protestant Berm
A, Row 7, Plot 48
Broadbent: Kathleen Nena: Cremation
Lawn Old, Row S, Plot 14
Broadbent: Leonie Ellen: Chapel View Ash
Lawn, Row 2, Plot 11
Broadbent: Lilian Robina: Protestant
Berm B, Row 23, Plot 47
Broadbent: Lily Antigone: Chapel of Faith Ash Vaults
Broadbent: Louisa Amelia: Roman
Catholic Berm B, Row 2, Plot 29
Broadbent: Rachel: Protestant Berm B,
Row 13, Plot 44
Broadbent: Thomas: Waitakere View Block B, Row 1, Plot 32
Broadbent: Violet Annie: Nonconformist
Division D, Row 17, Plot 60 – unmarked
Broadbent: William Arthur: Presbyterian
Division D, Row 6, Plot 44 – unmarked
Broadbent: William John Albury:
Protestant Berm B, Row 23, Plot 47
Broadfoot: Alan Jethro: North
Lawn E, Row 20, Plot 4
Broadfoot: George: Presbyterian Division
B, Row 1a, Plot 1
Broadfoot: Walter Norman: Western Lawn
B, Row 3, Plot 167
Broadhead: Alfred: Anglican
Division D, Row 9, Plot 82
Broadhead: Alfred William: Anglican
Division B, Row 9, Plot 31
Broadhead: Harold William: Protestant
Lawn C, Row 4, Plot 84
Broadhead: Jane: Protestant Lawn C, Row
4, Plot 84
Broadhead: Mary Ann: Anglican Division
D, Row 9, Plot 82
Broadhead: Robert: Cremation Lawn Old,
Row V, Plot 14
Broadhead: Stanley: Service Persons
Area M, Row 19, Plot 152
Broadhead: Stillborn Child:
Nonconformist Division E, Row 1, Plot 69 – 1947 – unmarked
Broadhead: Stillborn Child: The Sanctuary, Row Z, Plot 41 – unmarked
Broadhead: Warwick Stanley: Waitakere
View Block A, Row 4, Plot 11 – unmarked
Broadhurst: George Reginald:
Presbyterian Division E, Row 8, Plot 62
Broadhurst: Joseph Douglas: Protestant
Berm A, Row 5, Plot 57
Broadhurst: Mary Louisa: Presbyterian
Division E, Row 8, Plot 64
Broadhurst: Rita Catherine: Protestant
Berm A, Row 5, Plot 57
Broadhurst: Stanley Thomas:
Presbyterian Division E, Row 8, Plot 62
Broadhurst: Thomas Harold: Presbyterian
Division E, Row 8, Plot 64
Broadley: Agnes
Allison: Nonconformist Division C, Row 9, Plot 46
Broadley: Annie:
Cremation Lawn B, Row 9, Plot 139
Broadley:
James Albert: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot
182 – unmarked
Broadley: Walter Maynard: Cremation
Lawn B, Row 9, Plot 139
Broadley: William Lloyd: Nonconformist
Division C, Row 9, Plot 46
Broadmead: Elizabeth Denham:
Presbyterian Division E, Row 6, Plot 59 – unmarked
Broadribb: Arthur: Anglican
Division N, Row 3, Plot 27 – unmarked
Broadwood: Hettie: Presbyterian
Division D, Row 13, Plot 55
Broadwood: William (Alan) Alan:
Presbyterian Division D, Row 13, Plot 57
Broadwood: William Henry: Presbyterian
Division D, Row 13, Plot 57
Broady: Arthur: Protestant Berm
A, Row 1, Plot 29
Broady: Douglas Stewart Arthur:
Protestant Berm A, Row 1, Plot 27
Broady: Gladys: Protestant Berm A, Row
1, Plot 27
Broady: Ivy Helene: Protestant Berm A,
Row 1, Plot 29
Broady: Percy: Cremation Lawn Old, Row
P3, Plot 17
Broberg: Albert: Nonconformist
Division C, Row 9, Plot 5 – unmarked
Broberg: Ellen: Nonconformist Division
C, Row 9, Plot 5-7 – unmarked
Broberg: John: Nonconformist Division
C, Row 9, Plot 5 – unmarked
Brock: Alex: Anglican Division
K, Row 8, Plot 95
Brock: David McLeish: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 1
Brock: Mabel: Nonconformist Division C,
Row 20, Plot 58 – unmarked
Brock: Marianne Anita Linnea:
Protestant Berm A, Row 15, Plot 55 – unmarked
Brockbank: Michael: Roman
Catholic Division A, Row 8, Plot 48 – unmarked
Brockelsby: Christina Frances:
Presbyterian Division D, Row 18, Plot 35
Brockelsby: William Henry: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 35
Brocket: Jane: Cremation Lawn B,
Row 4, Plot 67
Brockett: Baby: Anglican
Division G, Row 1, Plot 128 – unmarked
Brockett: Elsie Laurel: Cremation Lawn
B, Row 5, Plot 235
Brockett: Faye: Protestant Berm A, Row 2, Plot 56
Brockett: Geoffrey Selwyn: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brockett: Geoffrey Selwyn: Columbarium Memorials, Pillar 1, Column 1, Plaque H
Brocklehurst: Francis Henry:
Protestant Lawn A, Row 15, Plot 63
Brocklehurst: Jean Margaret:
Crematorium Garden Area, Row 2, Plot 4
Brocklehurst: Samuel: Crematorium
Garden Area, Row 2, Plot 4
Brocklehurst: Sarah Ann: Nonconformist
Division C, Row 24, Plot 42
Brocklehurst: William Henry:
Nonconformist Division C, Row 24, Plot 42
Brockliss: Anthony: Anglican
Division A, Row 9, Plot 4
Brockliss: Charles George: Roman
Catholic Division C, Row 26, Plot 98
Brockliss: Dorothy Joan: Roman Catholic Division C, Row 5, Plot 88
Brockliss: Dorothy May: Roman
Catholic Division C, Row 5, Plot 88
Brockliss: Ellen (Nellie): Roman
Catholic Division C, Row 26, Plot 98
Brockliss: Leo (Ralph) Ralph: Roman
Catholic Division C, Row 5, Plot 88
Brockliss: Mary Isabella: Anglican
Division A, Row 9, Plot 4
Brockwell: James: Service
Persons Area G, Row 5, Plot 69
Broderick: Alfred John: Anglican
Division G, Row 5, Plot 35 – unmarked
Broderick: Charlotte: Anglican Division
A, Row 5, Plot 41b – unmarked
Broderick: Edward Ludwig: Protestant
Lawn A, Row 10, Plot 75
Broderick: James Francis: Service
Persons Area M, Row 13, Plot 44
Broderick: Rosina Amy: Anglican
Division G, Row 5, Plot 35 – unmarked
Brodeur: Kathleen Clare: Roman Catholic Berm B, Row 10, Plot 13
Brodeur: Laurie John: Roman Catholic
Berm B, Row 10, Plot 13
Brodhurst: Edmund Hallewell: Anglican Division D, Row 7, Plot 73
Brodhurst-Hill: Isabella:
Anglican Division K, Row 6, Plot 90
Brodhurst-Hill: Rowland: Anglican
Division K, Row 6, Plot 90
Brodie: Alexander: Presbyterian
Division E, Row 9, Plot 6
Brodie: Bertram Eustace Silke: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brodie: Florence Elizabeth: Cremation Lawn Old, Row N3, Plot 6
Brodie: George Eric Silke: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brodie: George Eric Silke: Memorial
Brodie: Gertrude Josephine: Columbarium
Niche Wall Inside, Alcove 2, Niche 121
Brodie: James Crawford: Nonconformist
Division D, Row 15, Plot 19
Brodie: Janet: Nonconformist Division
D, Row 15, Plot 19
Brodie: Jeannie or Jeanne
Waddell Reston: Presbyterian Division D, Row 19, Plot 34
Brodie
or Brady: John: Roman Catholic Division B, Row 4, Plot 13 –
unmarked
Brodie: Joseph Ramon: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Brodie: Keith Murray Stewart: Cremation
Lawn B, Row 3, Plot 121
Brodie: Margaret: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 24 – unmarked
Brodie: Robert: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 3a, Plot 212
Brodie: Robert Branks: Presbyterian
Division D, Row 19, Plot 34
Brodie: Roger: Presbyterian Division F,
Row 4, Plot 17 – unmarked
Brodison: Charles: Roman
Catholic Division F, Row 2, Plot 13
Brodsky: Alexander (Sasha): Hebrew Berm
B, Row 6, Plot 13
Brody: Stillborn Child: Nonconformist Division C, Row 4, Plot 23 – unmarked
Brody: Thomas: Roman Catholic Division C, Row 8, Plot 9 – unmarked
Broederlow: Mana Leata: Roman
Catholic Lawn B, Row 4, Plot 46
Broekhoven: Annetta Johanna
Groenestein: Protestant Lawn C, Row 10, Plot 28
Brodersen: Myrtle Noreen:
West Berm A, Row 2, Plot 64
Brodersen: Vernon Wilfred: Service
Persons Area M, Row 15, Plot 98
Brogan: Basil Stanislaus:
Service Persons Area J, Row 7, Plot 46
Brogan: Francis: Anglican Division F,
Row 12a, Plot 28 – unmarked
Brogden: Charles Herbert Lionel
Huskinson: Service Persons Area M, Row 18, Plot 64
Brogden: Robert Lewis: Wesleyan
Division E, Row 1, Plot 37 – unmarked
Brokenshaw: Joseph
Richard: Wesleyan Division C, Row 4, Plot 2
Brokenshaw: Mary: Wesleyan Division C,
Row 4, Plot 2
Brokenshire: Aubrey Gerald:
Cremation Lawn Old, Row W, Plot 4
Brokenshire: Elijah: Nonconformist
Division C, Row 13, Plot 63
Brokenshire: Ernest: Nonconformist Division C, Row 13, Plot 63 – memorial
Brokenshire: Ernest: Nonconformist Division C, Row 13, Plot 63 – memorial
Brokenshire: Ernest George: Anglican
Division E, Row 9, Plot 31 – unmarked
Brokenshire: Florence Mabel: Protestant
Lawn A, Row 10, Plot 58 – unmarked
Brokenshire: Laura Louise: Protestant
Lawn A, Row 8, Plot 74
Brokenshire: Lynette Joy: Protestant
Lawn A, Row 10, Plot 58 – unmarked
Brokenshire: Vernon Leslie: Cremation
Lawn Old, Row W, Plot 4
Brokenshire: Winifred: Nonconformist
Division C, Row 13, Plot 63
Brokken: Johannes Henricus
Franciscus: North Lawn E, Row 13, Plot 76
Bromfield: David Malakai
Koloamatagi: Roman
Catholic Berm A, Row 3, Plot 24
Bromley: Charles: Anglican
Division H, Row 10, Plot 53
Bromley: Edith Annie: Anglican Division
H, Row 10, Plot 53
Bromley: May: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 4, Niche 344
Bromsgrove: James: Anglican Division B, Row 1, Plot 59 –
unmarked
Bromwich: Annie Elizabeth:
Anglican Division E, Row 2, Plot 69
Bromwich: Edward: Anglican
Division E, Row 2, Plot 71
Bromwich: Richard: Anglican Division E,
Row 2, Plot 69
Bronlund: Abraham Peter: Roman
Catholic Division F, Row 4, Plot 67
Bronlund: Clarence Roy: Protestant Berm
B, Row 27, Plot 76
Bronlund: Edward (Ted): Anglican
Division E, Row 9, Plot 90
Bronlund: Helen Jane: Protestant Berm
B, Row 27, Plot 76
Bronlund: Marie J.: Nonconformist
Division C, Row 17, Plot 49 – unmarked
Bronlund: Matilda: Anglican Division E,
Row 9, Plot 90
Brook: David Ronald: Wesleyan
Division E, Row 4, Plot 8 – unmarked
Brook: George Albert: Nonconformist
Division C, Row 20, Plot 62 – unmarked
Brook: Nigel Euan: Presbyterian
Division D, Row 14, Plot 1
Brooke: Enid Gladys:
Nonconformist Division C, Row 17, Plot 52
Brooke: John Leslie: Columbarium Memorials, Pillar 6, Column 2, Plaque A
Brooke:
Mabel Jane: Nonconformist Division C, Row 17, Plot 52
Brooke: Margaret Kate: Columbarium Memorials, Pillar 6, Column 2, Plaque A
Brooke: Thomas Henry: Nonconformist
Division C, Row 17, Plot 52
Brooke: William John: Anglican Division
F, Row 11, Plot 19 – unmarked
Brooke-Taylor: Presbyterian
Division A, Row 3, Plot 49
Brooke-Taylor: David Francis: Chapel View Burial Area, Row 1, Plot 72 Brooke-Taylor: Helen Everitt: Chapel View Burial Area, Row 1, Plot 72
Brooke-Taylor: Walter Francis:
Presbyterian Division A, Row 3, Plot 49
Brooker: Albert Arthur: Naval C
Area, Row 1, Plot 11
Brooker: Albert Henry: Service Persons
Area M, Row 17, Plot 150
Brooker k.a. Thompson: Beryl: Wesleyan
Division A, Row 5, Plot 40
Brooker: Charles Dean: Anglican
Division E, Row 6, Plot 47 – unmarked
Brooker: Dennis John: Roman Catholic
Lawn C, Row 4, Plot 107
Brooker: Fa-aaliga: Protestant Berm A,
Row 20, Plot 52
Brooker: John Arnold Erebus Ash Gardens, Row Mx, Plot 50Brooker: Kathleen Clare: Erebus Ash Gardens, Row Mx, Plot 50
Brookland: Craigie John Robertson: Columbarium Niche Wall Outside, Block E, Niche 3
Brookland: Dorothy Iris: Columbarium Niche Wall Outside, Block E, Niche 3
Brooker: Lu
or Tu Hilton: Anglican Division H, Row 1, Plot 20 – unmarked
Brooker: Tu or Lu Hilton:
Anglican Division H, Row 1, Plot 20 – unmarked
Brooker: William Frederick:
Presbyterian Division E, Row 11, Plot 21 – unmarked
Brooker: Winifred Ethel: Erebus Ash Gardens, Row Mx, Plot 50
Brookes: Albert Edward: Wesleyan
Division A, Row 3, Plot 28b
Brookes: Albert Eugene: Wesleyan
Division F, Row 3, Plot 6
Brookes: Alexandrina: Cremation Lawn
Old, Row J, Plot 20 – unmarked
Brookes: Angela Robin: Roman Catholic
Lawn A, Row 12, Plot 51
Brookes: Annie: Wesleyan Division A,
Row 3, Plot 28a
Brookes: Claude Frank: Protestant Berm
A, Row 3, Plot 1
Brookes: Emma Ellen: Presbyterian
Division D, Row 24, Plot 34
Brookes: Eric: Crematorium Garden Area,
Row 2, Plot 134
Brookes: Ewan McLean: Wesleyan Division A, Row 3, Plot 28a – memorial
Brookes: Gertrude Mabel: Wesleyan
Division A, Row 3, Plot 28b
Brookes: George Reginald: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brookes: James Arthur: Service Persons
Area K, Row 6, Plot 2
Brookes: Mabel Ellen: Wesleyan Division
F, Row 3, Plot 6
Brookes: Malcolm Bruce: Service Persons
Area M, Row 19, Plot 50
Brookes: Mary Gertrude: Protestant Berm
A, Row 3, Plot 1
Brookes: Nellie: Crematorium Garden
Area, Row 2, Plot 134
Brookes: Olive May: Wesleyan Division
C, Row 7, Plot 15
Brookes: Robert George: Service Persons
Area G, Row 11, Plot 3
Brookes: Samuel: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 19
Brookes: Vivienne Stuart: Wesleyan
Division C, Row 7, Plot 15
Brookes: William Hovey: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brookes: William Michael: Service
Persons Area J, Row 4, Plot 62
Brookie: June: Wesleyan Division
C, Row 9, Plot 2c – unmarked
Brooking: Archibald
Thomas: Protestant Lawn D, Row 3, Plot 121
Brooking: Arthur (Jack) Kennedy: Service Persons Area B, Row 4, Plot 2
Brooking: Che
Keith: West Berm B, Row 1, Plot 84a
Brooking: Ewan:
Service Persons Area B, Row 4, Plot 2
Brooking: Grahame:
Service Persons Area K, Row 9, Plot 78
Brooking: Hilda
Annie: Protestant Lawn D, Row 2, Plot 121 – unmarked
Brooking: John
Alden: West Berm B, Row 1, Plot 93
Brooking: John
Ngamako Baillie Burrough: Service Persons Area B, Row 2, Plot 22
Brooking: Louisa
Eliza: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brooking:
Mark Benjamin: Childrens Burial Area A, Row 1, Plot 51
Brooking: Owen Stephen Alexandra:
West Berm B, Row 1, Plot 84a
Brooking: William John: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brookland: Dorothy Iris: Columbarium Niche Wall Outside, Block E, Niche 3
Brookliss: Dorothy May: Roman
Catholic Division C, Row 5, Plot 88
Brooks: Agnes Elizabeth:
Nonconformist Division C, Row 27, Plot 19 – unmarked
Brooks: Alfred: Nonconformist Division
C, Row 6, Plot 27
Brooks: Alfred Chas: Wesleyan Division
C, Row 21, Plot 44 – unmarked
Brooks: Alice Laurina: Protestant
Division B, Row 3, Plot 64 – unmarked
Brooks: Annie Porteous: Service Persons
Area K, Row 13, Plot 71
Brooks: Arthur Thomas: Anglican
Division G, Row 7, Plot 70 – unmarked
Brooks: Arthur William: Car Park
Gardens Area, Row A, Plot 46
Brooks: Arthur Wright: Protestant Berm
B, Row 13, Plot 57
Brooks: Audrey Helen: Nonconformist
Division C, Row 26, Plot 56
Brooks: Baby: Anglican Division G, Row
3, Plot 22 – unmarked
Brooks: Bertha: Roman Catholic Lawn C,
Row 1, Plot 92
Brooks k.a. Cunningham: Cecil Shirley:
Anglican Division F, Row 13, Plot 70a – unmarked
Brooks: Charles: Cremation Lawn B, Row
5, Plot 148
Brooks: Charles Daniel Moore: Anglican
Division L, Row 4, Plot 59
Brooks: Clare Howard: Service Persons
Area M, Row 20, Plot 131
Brooks: Clyde: Service Persons Area M,
Row 12, Plot 31
Brooks or Rooks: Crona
Slavonia Zealandia: Wesleyan Division C, Row 6, Plot 34 –
unmarked
Brooks: Daphne Berenice: Car Park
Gardens Area, Row A, Plot 46
Brooks: Daphne Elizabeth Jennifer:
Crematorium Gardens, Row 2, Plot 11
Brooks: Daphne Merle: Cremation Lawn Old, Row G2, Plot 1
Brooks: Edward Lester: Nonconformist
Division C, Row 26, Plot 56
Brooks: Elizabeth Joan: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 223
Brooks: Emma: Protestant Berm B, Row
13, Plot 57
Brooks: Emma Margaret: Cremation Lawn
B, Row 9, Plot 13
Brooks: Eric Leslie: North Lawn E, Row
2, Plot 18
Brooks: Ethel May: Wesleyan Division D,
Row 1, Plot 12 – unmarked
Brooks: Frederick: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Brooks: Gary Jon: West Berm C, Row
4, Plot 4
Brooks: George Henry: Service Persons
Area K, Row 13, Plot 71
Brooks: Gertrude: Cremation Lawn B, Row
5, Plot 148
Brooks: Harold George: Nonconformist
Division C, Row 6, Plot 27
Brooks: Grace Helen: Wesleyan Division C, Row 21, Plot 44 – unmarked
Brooks: Henry: Anglican Division N, Row
5, Plot 32 – unmarked
Brooks: Isabella (Bella) Patricia
Marie: Roman Catholic Lawn C, Row 2, Plot 27
Brooks: Ivy Jane: Cremation Lawn B, Row
4, Plot 29
Brooks: James: Anglican Division N, Row 3, Plot 31 – unmarked
Brooks: James: Anglican Division N, Row 3, Plot 31 – unmarked
Brooks: James Edwin: Cremation Lawn
Old, Row G2, Plot 1
Brooks: John: Anglican Division
A, Row 1, Plot 13b
Brooks: John Henry: Anglican Division
F, Row 16, Plot 47 – unmarked
Brooks: John Wardle: Cremation Lawn B,
Row 9, Plot 13
Brooks: John William: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brooks: Leticia Elizabeth: Wesleyan
Division C, Row 1, Plot 2
Brooks: Lilian Venn: North Lawn E, Row
2, Plot 18
Brooks: Lisle John Bernard: Service
Persons Area J, Row 4, Plot 51
Brooks: Lois Lynette: Cremation Lawn B,
Row 5, Plot 187
Brooks: Marjory: Nonconformist Division
C, Row 5, Plot 14a – unmarked
Brooks: Martha: Anglican Division G,
Row 2, Plot 22
Brooks: Mary Ann: Nonconformist Division B, Row 4, Plot 2 – unmarked
Brooks: Nina Teresa Isola a.k.a. Brown:
Roman Catholic Lawn B, Row 7, Plot 4
Brooks: Norgrove Alfred: Nonconformist
Division C, Row 6, Plot 27 – memorial
Brooks: Olga Norma: Western Lawn B, Row
1, Plot 161
Brooks: Percy Harold: Crematorium
Division A, Row 2, Plot 19
Brooks: Robert: Service Persons Area L,
Row 14, Plot 97
Brooks: Rose Emma: Anglican Division H,
Row 10, Plot 5
Brooks: Roy William: Cremation Lawn B,
Row 4, Plot 29
Brooks: Sidney Colin: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 223
Brooks: Stanley: W H Tongue Ash Vault,
Row Vlt, Plot VL
Brooks: Thomas William: Anglican
Division H, Row 10, Plot 5
Brooks: William: Anglican Division C,
Row 4, Plot 84 – 1888 – unmarked
Brooks: William: Service Persons Area
L, Row 7, Plot 125 – 1960
Brooks: William George Percival Leslie:
North Lawn E, Row 2, Plot 18
Brooks: William Henry: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 214
Brooks: William John: Wesleyan Division
C, Row 1, Plot 2
Brooks: William Martin: Service Persons
Area M, Row 10, Plot 78
Brooksbank: Joseph Woodhall:
Wesleyan Division A, Row 7, Plot 62 – unmarked
Brooksbank:
Master: Wesleyan Division A, Row 7, Plot 62 – unmarked
Brooky: John Michael: Cremation
Lawn B, Row A1, Plot 11
Broom: Mary Lillian: West View
Lawn A, Row 2, Plot 11
Broom: Peter: West View Lawn A, Row 2,
Plot 11
Broome: Agnes: Nonconformist
Division D, Row 12, Plot 35 – unmarked
Broome: Arthur Robert George:
Nonconformist Division D, Row 5, Plot 25
Broome: Gertrude: Cremation Lawn B, Row
10, Plot 184
Broome: Gordon Ray Thomas: Nonconformist Division C, Row 5, Plot 25 – ashes or memorial?
Broome: Lilly G.: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 9a, Plot 133
Broome: Selwyn Mervyn: Cremation Lawn
B, Row 10, Plot 184
Broome: Thomas: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 9a, Plot 133
Broomfield: Minnie Eliza:
Anglican Division L, Row 4, Plot 97
Broomhall: Agnes May: Cremation
Lawn B, Row 7, Plot 177
Brophy: Frank: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 66
Brophy: John: Service Persons Area M,
Row 11, Plot 98
Brosnahan: Aloysius (Louis):
Service Persons Area J, Row 1a, Plot 11 – unmarked
Brosnahan: Catherine Madeline: Roman
Catholic Division A, Row 8, Plot 17
Brosnahan: Cyril James: Service Persons Area M, Row 15, Plot 142
Brosnahan: Nora Anastasia: Roman
Catholic Division E, Row 2, Plot 94
Brosnan: Annie: Roman Catholic
Berm A, Row 8, Plot 50
Brosnan: Betty Isobel: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 112
Brosnan: Denis Godfrey Alphonsus:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 236
Brosnan: Eileen-Anne: Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 88
Brosnan: George Richard: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 6a. Plot 112
Brosnan: Hilda Mona: Roman Catholic
Division C, Row 4, Plot 88
Brosnan: John: Roman Catholic Division
C, Row 17, Plot 89 – 1921 – unmarked
Brosnan: John: Roman Catholic Berm A,
Row 8, Plot 50 – 1968
Brosnan: Olga (Joy) Joyce: Cremation
Lawn B, Row A2, Plot 155
Brosnan: Simon: Roman Catholic Division
C, Row 17, Plot 89 – unmarked
Brosnan:
Timothy: Roman Catholic Division C, Row 13, Plot 101 –
unmarked
Brosnan: William Owen: Cremation
Lawn B, Row A2, Plot 155
Brosnich or Bosnich: John: Roman Catholic Division C, Row 14, Plot 95 – unmarked
Brotheridge: William (Ron)
Roland: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 269
Brothers: Andre Kiri: Protestant
Berm A, Row 23, Plot 18
Brothers: Blanche Lena: Presbyterian
Division E, Row 17, Plot 46
Brothers: Charles Henry: Wesleyan
Division C, Row 32, Plot 31
Brothers: Despineo: Anglican Division
A, Row 8, Plot 13b – unmarked
Brothers: Ellen: Protestant Lawn C, Row
4, Plot 104
Brothers: Ellen Anne Violet: Erebus Octagons, Octagon 168, Plot 3
Brothers: Jean Morton Brisbane:
Presbyterian Division E, Row 20, Plot 15
Brothers: Joseph McRae: Wesleyan
Division C, Row 2, Plot 16
Brothers: Moeroa: Protestant Berm A,
Row 23, Plot 18
Brothers: Ngametua: Protestant Berm A,
Row 23, Plot 18
Brothers: Percy (Dave): Erebus Octagons, Octagon 168, Plot 3
Brothers: Reginald Gath: Wesleyan
Division D, Row 5, Plot 84 – unmarked
Brothers: William Edward: Wesleyan
Division B, Row 3, Plot 70
Brotherton: Francis: Anglican
Division C, Row 2, Plot 32 – unmarked
Brotherwood: Elizabeth: Anglican
Division F, Row 4, Plot 72 – unmarked
Brotherwood: Henry: Wesleyan Division
C, Row 28, Plot 3
Brotherwood: Lucy: Anglican Division E,
Row 6, Plot 110 – unmarked
Brotherwood: Marion: Wesleyan Division
C, Row 28, Plot 3
Brothwell: Pearl Winifred: Protestant Lawn D, Row 4, Plot 64 – unmarked
Brott: Abraham: Service Persons
Area M, Row 19, Plot 46 – unmarked
Brott: Donald: Nonconformist Division
D, Row 7, Plot 10 – unmarked
Brott: Esther Eliza: Service Persons
Area G, Row 9, Plot 50
Brott: Givan: Anglican Division E, Row
7, Plot 119 – unmarked
Brott: Henry Ray: Anglican Division E,
Row 7, Plot 119 – unmarked
Brott or Brett: John: Roman
Catholic Division B, Row 4, Plot 23 – unmarked
Brott: Ray Gordon: Service Persons
Area G, Row 9, Plot 50
Brough: Ada (Glad) Gladys
Protestant Berm B, Row 26, Plot 56
Brough: Anne or Annie Ethel: Anglican
Division B, Row 9, Plot 20
Brough: Barry Selwyn: North Lawn E, Row
22, Plot 17
Brough: Daphne (Victoria) Victoria
Gladys: Anglican Division H, Row 6, Plot 62
Brough: Deryn Joseph William: North
Lawn E, Row 22, Plot 36
Brough: George Henry: Protestant Berm
B, Row 26, Plot 54
Brough: Graham: Anglican Division H,
Row 4, Plot 73 – unmarked
Brough: John (Jack) Merrick: Roman
Catholic Lawn C, Row 1, Plot 5
Brough: Justin Wyndham: Protestant Berm
B, Row 26, Plot 54
Brough: Kelvin: Chapel View Burial
Area, Row 24, Plot 55
Brough: Lina Mattie: Protestant Lawn B,
Row 5, Plot 27
Brough: Peter Anthony: Roman Catholic
Lawn C, Row 1, Plot 5
Brough: Theresa (Vera) Veronica: Roman
Catholic Lawn C, Row 1, Plot 5
Brough: Walter Richard: Anglican
Division H, Row 4, Plot 73 – unmarked
Brough: William David: Anglican
Division H, Row 4, Plot 73 – unmarked
Brough: William Henry: Protestant Lawn
B, Row 5, Plot 27
Brougham: Thomas: Service
Persons Area M, Row 7, Plot 93
Broughton: Alfred William:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 156 – unmarked
Broughton: Amos George: Service Persons
Area G, Row 5, Plot 10
Broughton: Dudley Seabrook: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 154 – unmarked
Broughton: Edward Angelo: Protestant
Berm A, Row 7, Plot 33
Broughton: Elsie: Cremation Lawn B, Row
7, Plot 188
Broughton: Gwladys: Protestant Berm A,
Row 7, Plot 33
Broughton: Haki Paul: Protestant
Division A, Row 6, Plot 16 – unmarked
Broughton: Jean Gillies: Presbyterian
Division E, Row 15, Plot 43 – unmarked
Broughton: John Paul: Roman Catholic
Division A, Row 3, Plot 31 – 1945 – unmarked
Broughton: John Paul: Roman Catholic
Division A, Row 3, Plot 31 – 1965 – unmarked
Broughton: Lawrence Patrick: Roman
Catholic Division A, Row 3, Plot 31 – unmarked
Broughton: Leslie Maria: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 94 – unmarked
Broughton: Mahara Marjorie:
Presbyterian Division D, Row 27, Plot 58 – unmarked
Broughton: Mary Moore: Western Lawn B,
Row 2, Plot 20
Broughton: Maurice: Western Lawn B, Row
2, Plot 20
Broughton: Michael Joseph: Roman
Catholic Division A, Row 3, Plot 31 – unmarked
Broughton: Pauline Anne Rangimarie: Western Lawn B, Row 2, Plot 20 – memorial?
Broughton: Rachel: Anglican Division G,
Row 3, Plot 99 – unmarked
Broughton: Sarah Josephine: Roman
Catholic Division E, Row 6, Plot 94
Broughton: Tawa Keita: Protestant
Division C, Row 2, Plot 31
Broughton: William: Roman Catholic Berm
B, Row 13, Plot 49
Broun: Anne: Presbyterian
Division D, Row 7, Plot 14
Broun: Elizabeth: Presbyterian
Division D, Row 22, Plot 7
Broun: Helen Gant: Presbyterian
Division D, Row 22, Plot 7
Broun: Margaret: Presbyterian Division
D, Row 7, Plot 14 – 1943
Broun: Thomas: Presbyterian Division
D, Row 7, Plot 14
Brounhill: Beverly: Presbyterian
Division E, Row 13, Plot 9
Brown: Abenia: Protestant Berm
A, Row 8, Plot 79 – unmarked
Brown: Ada: Roman Catholic Division A,
Row 5, Plot 79 – unmarked
Brown: Ada Adam: Anglican Division C,
Row 1, Plot 9-11
Brown: Ada Catherine: Anglican Division
F, Row 6, Plot 2
Brown: Ada Lavinia: Anglican Division
K, Row 2, Plot 50
Brown: Ada Theresa: Anglican Division
F, Row 4, Plot 64 – unmarked
Brown: Adelaide: Service Persons Area
M, Row 9, Plot 105
Brown: Agnes: Nonconformist Division D,
Row 2, Plot 29
Brown: Alan (Brownie): Azalea Octagon Area, Octagon 226, Plot 8
Brown: Albert Asher: Protestant
Division C, Row 6, Plot 53 – unmarked
Brown: Albert Charles: Protestant Lawn
A, Row 2, Plot 41
Brown or Browne: Albert Edward:
Presbyterian Division C, Row 7, Plot 31
Brown: Albert George: Nonconformist
Division B, Row 6, Plot 1b
Brown: Alberta: Wesleyan Division B,
Row 3, Plot 19 – unmarked
Brown: Alec Melville: Nonconformist
Division D, Row 17, Plot 9
Brown: Alexander: Presbyterian Division
A, Row 3, Plot 45 – 1887
Brown: Alexander: Presbyterian Division
A, Row 1, Plot 14a – 1926
Brown: Alfred: Anglican Division K, Row
5, Plot 93 – 1946
Brown: Alfred: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 7
Brown: Alfred Carey: Service Persons
Area G, Row 10, Plot 52
Brown: Alfred Henry: Roman Catholic
Lawn C, Row 2, Plot 49
Brown: Alfred Henry James: Roman
Catholic Division E, Row 7, Plot 48
Brown: Alfred James: Protestant Berm A,
Row 20, Plot 119
Brown: Alfred William: Protestant Lawn
C, Row 6, Plot 25
Brown: Alice Ellen: Protestant Division
B, Row 1, Plot 210 – unmarked
Brown: Alice Lillian: Wesleyan Division
B, Row 5, Plot 13a
Brown: Alice May: Wesleyan Division F,
Row 5, Plot 38
Brown: Allan David: Anglican Division
B, Row 8, Plot 2
Brown: Allan Douglas: Presbyterian
Division A, Row 3, Plot 45-47
Brown: Allan John Michell: Cremation
Lawn B, Row 9, Plot 132
Brown: Allan Sidney: Anglican Division
A, Row 7, Plot 14a
Brown: Allen James Crayton: Service
Persons Area M, Row 5, Plot 82
Brown: Amy Charlotte: Wesleyan Division
A, Row 1, Plot 14a
Brown: Andrew: Service Persons Area M,
Row 5, Plot 61
Brown: Andrew Alexander: Nonconformist
Division C, Row 28, Plot 7
Brown: Andrew Joseph: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 66 – unmarked
Brown: Andrew Macaulay: Protestant Berm
A, Row 7, Plot 37
Brown: Andrew Patrick Terence: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 96
Brown: Angus Henry Lawrence: Service
Persons Area G, Row 7, Plot 33
Brown: Ann: Nonconformist Division A,
Row 4, Plot 48 – 1911
Brown: Ann: Protestant Lawn C, Row 4,
Plot 63 – 1963
Brown: Annette Elizabeth: Nonconformist
Division D, Row 19, Plot 33
Brown: Annette Louise: West Berm B,
Row 4, Plot 64
Brown: Annie: Anglican Division C, Row
5, Plot 37 – 1896 – unmarked
Brown: Annie: West View Lawn A, Row 2,
Plot 35 – 1992
Brown: Annie Joanna: Wesleyan Division
D, Row 5, Plot 12 – unmarked
Brown: Annie Maria: Nonconformist
Division B, Row 6, Plot 1a-1b
Brown: Archibald Douglas: Presbyterian
Division A, Row 1, Plot 14b
Brown: Archie: Presbyterian Division F,
Row 8, Plot 7 – unmarked
Brown: Arthur: Anglican Division A, Row
2, Plot 22 – 1893 – unmarked
Brown: Arthur: Presbyterian Division C,
Row 2, Plot 51 – 1895 – unmarked
Brown: Arthur: Presbyterian Division D,
Row 12, Plot 6 – 1921 – unmarked
Brown: Arthur: Wesleyan Division C, Row
25, Plot 9 – 1932
Brown: Arthur: Presbyterian Division E,
Row 22, Plot 49 – 1946 – unmarked
Brown: Arthur Edwin: Presbyterian
Division D, Row 23, Plot 34
Brown: Arthur Ellis: Service Persons
Area M, Row 10, Plot 98
Brown: Arthur Granville: Service
Persons Area G, Row 6, Plot 37
Brown: Arthur Horace: Anglican Division
E, Row 3, Plot 17 – unmarked
Brown: Arthur John: Protestant Lawn C,
Row 7, Plot 125
Brown: Arthur Thomas: Anglican Division
C, Row 1, Plot 9-11
Brown: Baby: Protestant Berm B, Row 7,
Plot 74
Brown: Barry: Roman Catholic Division
B, Row 7, Plot 28 – 1944 – unmarked
Brown: Barry: Protestant Division B,
Row 2, Plot 79 – 1963 – unmarked
Brown: Barry George: Protestant Lawn A,
Row 10, Plot 78 – unmarked
Brown: Beryl Joan: Protestant Berm B, Row 6, Plot 65
Brown: Bertie Catlin Osgood: Service
Persons Area M, Row 9, Plot 105
Brown: Bertram Joseph: Protestant Lawn
C, Row 9, Plot 38
Brown: Bill: Anglican Division M, Row
7, Plot 7
Brown: Blossom: Nonconformist Division
C, Row 15, Plot 13 – unmarked
Brown: Brian Robert: North Lawn E, Row
8, Plot 142
Brown: Carol: North Lawn E, Row 5, Plot
8
Brown: Caroline Elizabeth: Roman
Catholic Division C, Row 23, Plot 106 – unmarked
Brown: Catherine: Roman Catholic
Division C, Row 8, Plot 55 – 1945
Brown: Catherine: Presbyterian Division
D, Row 2, Plot 14 – 1902 – unmarked
Brown: Catherine Magdalene: Roman
Catholic Division C, Row 11, Plot 41
Brown: Cecil James: Protestant Lawn A,
Row 10, Plot 78 – unmarked
Brown: Charles: Protestant Lawn C, Row
7, Plot 113 – 1966
Brown: Charles: Nonconformist Division
C, Row 31, Plot 73 – 1954
Brown: Charles: Nonconformist Division
E, Row 3, Plot 14 – 1938 – unmarked
Brown: Charles Hawksworth: Anglican
Division C, Row 1, Plot 7 – 1913
Brown: Charles (Karl) Hawksworth:
Anglican Division C, Row 1, Plot 7 – 1915 – memorial
Brown: Charles Henry: Anglican Division
A, Row 2, Plot 39a
Brown: Charles Joseph: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3 – 1943
Brown: Charles Joseph: Service Persons
Area J, Row 8, Plot 38 – 1950
Brown: Charlotte: Wesleyan Division B,
Row 3, Plot 2 – unmarked
Brown: Child: Wesleyan Division D, Row
7, Plot 10 – unmarked
Brown: Child of Mary Agnes: Anglican
Division F, Row 12a, Plot 74 – unmarked
Brown: Christina Quin: Nonconformist
Division A, Row 2, Plot 46
Brown: Christopher (Cam) Cameron: Anglican
Division L, Row 4, Plot 70
Brown: Christopher Charles: Roman
Catholic Division C, Row 17, Plot 38
Brown: Christopher Edward: Anglican
Division K, Row 2, Plot 50
Brown: Christopher Frederick:
Presbyterian Division D, Row 19, Plot 36
Brown: Clara Beatrice: Wesleyan
Division D, Row 1, Plot 4
Brown: Clara Ethel: Anglican Division
G, Row 2, Plot 40 – unmarked
Brown: Clara May: Anglican Division L,
Row 4, Plot 70
Brown: Clare Tauira: Service Persons
Area M, Row 9, Plot 165
Brown: Clarence James: Service Persons
Area K, Row 11, Plot 5
Brown: Claude Cecil: Protestant Lawn A,
Row 8, Plot 90
Brown: Claude Edward: Anglican Division
K, Row 2, Plot 50
Brown: Clive Hamilton: Protestant
Division B, Row 2, Plot 238
Brown: Colin Raymond: Cremation Lawn B,
Row 10, Plot 98
Brown: Colin Trevor: Nonconformist
Division C, Row 24, Plot 43
Brown: Crayton George: Anglican
Division H, Row 4, Plot 13
Brown: Curt Walter: Protestant Berm A,
Row 1, Plot 34
Brown: Cyril Edward: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 75 – unmarked
Brown: Cyril (Buster) Ernest: Naval A Area, Row
2, Plot 10
Brown: D'Arcy Huia Frederick Thomas:
Car Park Gardens Area, Row C, Plot 34
Brown: Daisy Miriam: Protestant Berm A,
Row 1, Plot 34
Brown: Daniel Bruce: Protestant Lawn D,
Row 6, Plot 68 – unmarked
Brown: Darcy Angelo: Protestant Berm A,
Row 2, Plot 28
Brown: David Eaglesham: Wesleyan Division F, Row 3, Plot 42
Brown: David Harold: Anglican Division
F, Row 6, Plot 79
Brown: David Henry: Anglican Division
E, Row 7, Plot 72 – 1920 – unmarked
Brown: David Henry: Wesleyan Division
B, Row 2, Plot 14b – unmarked
Brown: David John: Protestant Lawn A,
Row 3, Plot 65
Brown: David McRae: Presbyterian
Division A, Row 2, Plot 27a
Brown: David Overend: Roman Catholic
Lawn B, Row 7, Plot 4
Brown: David Robert: Azalea Octagon Area, Octagon 23, Plot 4
Brown: Debbie Rhonda: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 132
Brown: Dion (Tinny) Bows: North Lawn E,
Row 1, Plot 96
Brown: Dobson Eugene: Wesleyan Division
C, Row 2, Plot 45 – unmarked
Brown: Donald Cameron: Service Persons
Area B, Row 2, Plot 37
Brown: Donald James McCarten: West View
Lawn A, Row 2, Plot 35
Brown: Dora: Nonconformist Division B,
Row 6, Plot 1a-1b
Brown: Dora Isabella: Nonconformist
Division D, Row 13, Plot 49 – unmarked
Brown: Doreen Margaret: Roman Catholic
Division D, Row 2, Plot 97 – unmarked
Brown: Doris: Presbyterian Division D,
Row 1, Plot 10 – unmarked
Brown: Dorothy: Roman Catholic Division
A, Row 6, Plot 14 – unmarked
Brown: Dorothy Edna: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 6
Brown: Duncan McPherson: Wesleyan
Division A, Row 1, Plot 27a – unmarked
Brown: Edith: Nonconformist Division C,
Row 31, Plot 73
Brown: Edith Mary: Presbyterian
Division E, Row 18, Plot 32
Brown: Edith May: Anglican Division G,
Row 6, Plot 22
Brown: Edith Miriam: Wesleyan Division
C, Row 26, Plot 42
Brown: Edward: Anglican Division D, Row
8, Plot 52 – 1926
Brown: Edward: Roman Catholic Division
C, Row 8, Plot 55a – 1958
Brown: Edward Albert: Nonconformist
Division A, Row 2, Plot 46
Brown: Edward Ashley: Car Park Gardens Area, Row 4, Plot 7
Brown: Edward Charles: Service Persons
Area L, Row 13, Plot 105
Brown: Edward George: Protestant Lawn
D, Row 2, Plot 18
Brown: Edward James: Protestant
Division A, Row 2, Plot 52 – unmarked
Brown: Edward Onslow: Anglican Division C, Row 5, Plot 55a – memorial
Brown: Edwin Cyrus: Protestant Berm A,
Row 1, Plot 25
Brown: Edwin William: Anglican Division L, Row 3, Plot 64
Brown: Edwin William: Anglican Division L, Row 3, Plot 64
Brown: Eileen Katherine Sarah: Roman
Catholic Division C, Row 13, Plot 1
Brown: Eliza: Nonconformist Division C,
Row 13, Plot 34
Brown: Eliza Ann: Anglican Division A,
Row 7, Plot 14a – 1923
Brown: Eliza Ann: Anglican Division B,
Row 7, Plot 41a – 1934
Brown: Eliza Lucy Sarah Ann Drane:
Protestant Lawn A, Row 1, Plot 51
Brown: Elizabeth: Anglican Division M,
Row 1, Plot 2 – 1892
Brown: Elizabeth: Anglican Division D,
Row 7, Plot 57 – 1917 – unmarked
Brown: Elizabeth: Presbyterian Division
F, Row 3, Plot 3 – 1940 – unmarked
Brown: Elizabeth Alice: Anglican
Division D, Row 3, Plot 50a – unmarked
Brown: Elizabeth Aurora: Anglican
Division K, Row 4, Plot 58
Brown: Elizabeth Marsh: Nonconformist
Division D, Row 4, Plot 25 – unmarked
Brown: Elizabeth Mary: Protestant Lawn
A, Row 2, Plot 41
Brown: Elizabeth McCall: Wesleyan
Division F, Row 3, Plot 42
Brown: Elizabeth Tozer: Protestant Lawn
A, Row 2, Plot 34
Brown: Ellen: Roman Catholic Division
C, Row 14, Plot 78 – 1919 – unmarked
Brown: Ellen: Presbyterian Division F,
Row 5, Plot 12 – 1944 – unmarked
Brown: Ellen Arnot: Western Lawn A, Row
3, Plot 31
Brown: Ellen Eliza: Nonconformist Division B, Row 6, Plot 1a, 1b
Brown: Ellen (Nellie) Harriet:
Cremation Lawn B, Row 9, Plot 132
Brown: Ellen Margaret: Anglican
Division D, Row 7, Plot 57 – unmarked
Brown: Elsie Alma: North Lawn E, Row 3,
Plot 9
Brown: Elsie Margaret: Service Persons
Area M, Row 5, Plot 82
Brown: Emery: Liberal Jews Area B, Row
Mixed, Plot 3x
Brown: Emily: Wesleyan Division F, Row
3, Plot 51 – 1948 – unmarked
Brown: Emily: Presbyterian Division D,
Row 23, Plot 34
Brown: Emma: Protestant Berm A, Row 20,
Plot 119
Brown: Emma Margaret: Anglican Division
E, Row 8, Plot 133
Brown: Enatia Faui: Chapel View Burial Area, Row 22, Plot 37
Brown: Eric Harold: Service Persons
Area G, Row 5, Plot 55
Brown: Eric Oswald: Protestant Lawn A,
Row 8, Plot 31
Brown: Eric Talford: Anglican Division
G, Row 2, Plot 130 – unmarked
Brown: Ernest Albert: Roman Catholic
Berm B, Row 8, Plot 65
Brown: Ernest Herbert: Protestant Berm
A, Row 9, Plot 100
Brown: Ernest William: Nonconformist
Division A, Row 2, Plot 44
Brown: Esther: Roman Catholic Division
C, Row 9, Plot 81 – 1904 – unmarked
Brown: Esther: Protestant Lawn C, Row
1, Plot 128 – 1965
Brown: Ethel: Protestant Berm A, Row 1,
Plot 33
Brown: Ethel Mary: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Brown: Eva: Service Persons Area K, Row
11, Plot 5
Brown: Eveline Annie: Anglican Division
B, Row 2, Plot 14a – unmarked
Brown: Evelyn Jean: Service Persons
Area M, Row 13, Plot 180
Brown: Evelyn May: Anglican Division K,
Row 18, Plot 70
Brown: Evelyn Ruby: Protestant Berm A,
Row 20, Plot 111
Brown: Everard Onslow: Anglican Division C, Row 5, Plot 55a – memorial
Brown: Faui Sanitama Palaone: North
Lawn E, Row 18, Plot 93
Brown: Florence Ada: Protestant Lawn A,
Row 10, Plot 78 – unmarked
Brown: Florence Isabel: Protestant
Division B, Row 2, Plot 134 – unmarked
Brown: Florence Sophia: Cremation Lawn
Old, Row A2, Plot 6
Brown: Frances Elaine: Anglican
Division K, Row 1, Plot 42
Brown: Frances Jane Wesleyan Division
A, Row 1, Plot 37
Brown: Francis Cyril: Protestant Berm
A, Row 1, Plot 33
Brown: Francis William: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brown: Frank: Anglican Division N, Row 7, Plot 11 – unmarked
Brown: Frederick (Charlie) Charles William:
Nonconformist Division D, Row 18, Plot 20
Brown: Frederick William: Service
Persons Area A, Row 3, Plot 20
Brown: Fredericka: Nonconformist
Division B, Row 1, Plot 42
Brown: Garry: North Lawn E, Row 1, Plot
71
Brown: George: Nonconformist Division
A, Row 4, Plot 41b – 1906 – unmarked
Brown: George: Anglican Division K, Row
1, Plot 80 – 1943
Brown: George: Roman Catholic Berm A,
Row 3, Plot 4 – unmarked
Brown: George Albert: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 212
Brown: George Carrison: Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 18
Brown: George Edward Leslie: Wesleyan
Division A, Row 8, Plot 34 – unmarked
Brown: George Ernest: Nonconformist
Division D, Row 5, Plot 36
Brown: George Ingham: Service Persons
Area M, Row 13, Plot 180
Brown: George James: Service Persons
Area B, Row 4, Plot 20
Brown: George John: Anglican Division
F, Row 6, Plot 2
Brown: George Powick: Nonconformist
Division C, Row 36, Plot 1
Brown: Georgia: West Berm C, Row 3,
Plot 17
Brown: Georgina Louisa: Nonconformist
Division D, Row 11, Plot 32 – unmarked
Brown: Gertrude Mary: Anglican Division
K, Row 5, Plot 93
Brown: Gloria Mavis: Cremation Lawn B,
Row 2, Plot 32
Brown: Gordon: Anglican Division K, Row 2, Plot 50 – memorial
Brown: Gweneth: Erebus Octagons, Octagon 130A, Plot 6
Brown: Harriet Eleanor: Nonconformist
Division C, Row 9, Plot 13a – unmarked
Brown: Harriet Jane: Anglican Division
A, Row 1, Plot 15
Brown: Hazel Catherine: Roman Catholic
Division C, Row 8, Plot 55a
Brown: Hector Charles: Cremation Lawn
Old, Row A2, Plot 6
Brown: Helen Andrew: Wesleyan Division
C, Row 31, Plot 22
Brown: Helen Elizabeth: Protestant Lawn
A, Row 14, Plot 38
Brown: Helen Elizabeth Rebbecca:
Protestant Berm A, Row 2, Plot 28
Brown: Henrietta (Hetty): Anglican
Division C, Row 1, Plot 9
Brown: Henry: Anglican Division F, Row
15, Plot 29 – 1903 – unmarked
Brown: Henry: Anglican Division F, Row
14, Plot 47 – 1904 – unmarked
Brown: Henry: Nonconformist Division B, Row 6, Plot between 1a-1b – 1916
Brown: Henry: Nonconformist Division D,
Row 17, Plot 9 – 1933
Brown: Henry Alfred: Service Persons
Area J, Row 3, Plot 38
Brown: Henry Basil: Anglican Division D, Row 3, Plot 28 – unmarked
Brown: Henry James: Service Persons
Area L, Row 12, Plot 121
Brown: Henry Joseph: Roman Catholic
Division A, Row 4, Plot 21 – unmarked
Brown: Henry Thomas: Roman Catholic
Berm A, Row 6, Plot 37
Brown: Henry William: Anglican Division A, Row 2, Plot 22 – 1907 – unmarked
Brown: Henry William: Nonconformist
Division B, Row 6, Plot 1a – 1929
Brown: Herbert Lindsay: Cremation Lawn
B, Row 2, Plot 32
Brown: Herbert Peter: Wesleyan Division
F, Row 3, Plot 55 – unmarked
Brown: Herman: Anglican Division F, Row
15, Plot 38 – unmarked
Brown: Hilda Ann: Protestant Lawn D,
Row 2, Plot 18
Brown: Hilda Clara: Protestant Berm A,
Row 1, Plot 25
Brown: Hilda Mary: Anglican Division K,
Row 1, Plot 40
Brown: Horatio Victor Wellington:
Wesleyan Division A, Row 5, Plot 21 – unmarked
Brown: Hugh: Anglican Division K, Row
1, Plot 40
Brown: Hugh: Service Persons Area K,
Row 11, Plot 27
Brown: Hugh James Robert: Anglican
Division K, Row 1, Plot 42
Brown: Hugh Peebles: Service Persons
Area G, Row 2, Plot 4
Brown: Hugh Raymond: Wesleyan Division
D, Row 7, Plot 56a
Brown: Ian James Clive: Roman Catholic
Division C, Row 2, Plot 57 – unmarked
Brown: Ida Lavinia Florence: Anglican
Division H, Row 4, Plot 13
Brown: Ida Lilian: Wesleyan Division A,
Row 1, Plot 37
Brown: Ida Madeline: Anglican Division
C, Row 1, Plot 60 – unmarked
Brown: Irene: Roman Catholic Division
C, Row 8, Plot 55b
Brown: Irene Elizabeth: Roman Catholic
Berm B, Row 8, Plot 65
Brown: Isabella Olgilvie: Protestant
Lawn B, Row 3, Plot 59
Brown: Isabella Elizabeth: Presbyterian
Division D, Row 14, Plot 4 – unmarked
Brown: Isabella Jean: Protestant Lawn
A, Row 8, Plot 42
Brown: Isabella Mary Catherine: Roman
Catholic Division C, Row 12, Plot 18
Brown: Isabella Pirrit: Cremation Lawn
Old, Row W3, Plot 3
Brown: Ivy: Nonconformist Division C,
Row 8, Plot 28a – unmarked
Brown: Ivy Emma: Protestant Berm A, Row
2, Plot 35
Brown: Ivy May: Nonconformist Division
C, Row 28, Plot 7
Brown: Iza Emma Amanda: Nonconformist
Division C, Row 26, Plot 26
Brown: Jack: Nonconformist Division E,
Row 2, Plot 62 – unmarked
Brown: Jack Lancelot: Nonconformist
Division B, Row 6, Plot between 1a-1b
Brown: Jack Whitiwhiti: Service Persons
Area M, Row 10, Plot 189
Brown: James: Anglican Division F, Row
14, Plot 68 – unmarked
Brown: James: Service Persons Area K,
Row 1, Plot 47
Brown: James: Roman Catholic Division
B, Row 3, Plot 27b
Brown: James: Anglican Division K, Row
2, Plot 50
Brown: James: Protestant Division A,
Row 6, Plot 33 – unmarked
Brown: James: Protestant Berm A, Row 2,
Plot 35
Brown: James: Nonconformist Division A,
Row 4, Plot 48
Brown: James: Wesleyan Division C, Row
29, Plot 59
Brown: James Esmond: Wesleyan Division
D, Row 1, Plot 50
Brown: James Fulcher: Anglican Division
A, Row 1, Plot 15 – 1930
Brown: James Fulcher: Car Park Gardens Area,
Row E, Plot 14 – 1999
Brown: James Goodall: Wesleyan Division
A, Row 1, Plot 37
Brown: James Lawrence: Service Persons
Area G, Row 10 Plot 46
Brown: James Peter: Protestant Berm A,
Row 20, Plot 66
Brown: James Robert: McLennan Howie:
Anglican Division K, Row 18, Plot 70
Brown: James Stuart: Western Lawn B,
Row 1, Plot 91
Brown: James William: Anglican Division
C, Row 1, Plot 35 – unmarked
Brown: Jamie Laupua: Waitakere View Block E, Row 4, Plot 2
Brown: Jane k.a. Cameron: Wesleyan Division D, Row
1, Plot 88 – 1909 – unmarked
Brown: Jane (Jeannie): Wesleyan
Division D, Row 1, Plot 50 – 1937
Brown a.k.a. Larbelstier: Jane Elizabeth: Anglican Division C, Row 4, Plot 82 – unmarked
Brown: Jane Findlay W.: Cremation Lawn
Old, Row D3, Plot 11
Brown: Janet W.: Anglican Division H,
Row 1, Plot 71
Brown: Janet Christina: Presbyterian
Division D, Row 14, Plot 2
Brown: Jean: North Lawn E, Row 12, Plot
104
Brown: Jean Eleanor: West View Lawn A,
Row 1, Plot 23
Brown: Jeanie Muir W.: Presbyterian
Division A, Row 1, Plot 14b
Brown: Jeanie Hinerangia M.: Service
Persons Area M, Row 9, Plot 82
Brown: Jemima Adaline Jane: Protestant
Lawn D, Row 6, Plot 68 – unmarked
Brown: Jemima Johnson: Protestant Lawn
A, Row 13, Plot 70
Brown: Jessie: Nonconformist Division
D, Row 18, Plot 20
Brown: Joan Dorothy: Cremation Lawn B,
Row 7, Plot 97
Brown: John: Roman Catholic Division B,
Row 3, Plot 20 – 1888 – unmarked
Brown: John: Roman Catholic Division B,
Row 3, Plot 24 – 1888 – unmarked
Brown: John: Anglican Division N, Row 2, Plot 6 – 1897 – unmarked
Brown: John: Anglican Division N, Row 2, Plot 6 – 1897 – unmarked
Brown: John: Wesleyan Division A, Row
5, Plot 21 – 1988 – unmarked
Brown: John: Wesleyan Division A, Row
5, Plot 35 – 1889 – unmarked
Brown: John: Public Burial Area A, Row
2, Plot 76 – 1891 – unmarked
Brown: John: Anglican Division F, Row
15, Plot 56 – 1903 – unmarked
Brown: John: Anglican Division F, Row
13, Plot 24 – 1906 – unmarked
Brown: John: Anglican Division D, Row
2, Plot 84 – 1916 – unmarked
Brown: John: Nonconformist Division D,
Row 4, Plot 25 – 1927 – unmarked
Brown: John: Nonconformist Division D,
Row 2, Plot 29-31 – 1933
Brown: John: Roman Catholic Division C,
Row 24, Plot 134 – 1939
Brown: John: Roman Catholic Division B,
Row 3, Plot 27b – 1943
Brown: John: Anglican Division L, Row
7, Plot 59 – 1944 – unmarked
Brown: John: Protestant Division B, Row
3, Plot 69 – 1962 – unmarked
Brown: John: Chapel View Ash Lawn, Row
1, Plot 5 – 2010
Brown: John Albert Victor: Service
Persons Area G, Row 4, Plot 9
Brown: John Alexander: Presbyterian
Division E, Row 1, Plot 44 – unmarked
Brown: John Bush: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brown: John Carrington: Anglican
Division A, Row 1, Plot 14a – unmarked
Brown: John Charles: Anglican Division
F, Row 16, Plot 42 – unmarked
Brown: John Dunlop: Protestant Lawn A,
Row 15, Plot 17
Brown: John Frank: Service Persons Area
M, Row 6, Plot 86
Brown: John Godwin: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 6a, Plot 201
Brown: John Gray or Grey: Presbyterian Division
D, Row 11, Plot 17
Brown: John (Jack) McKell: Wesleyan
Division D, Row 1, Plot 2
Brown: John McKie: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1b, Plot 156 – unmarked
Brown: John Michael: Roman Catholic
Division C, Row 9, Plot 79 – unmarked
Brown: John Samuel: Anglican Division
F, Row 6, Plot 79
Brown: John Thomas: Nonconformist
Division A, Row 4, Plot 48
Brown: John Thomas: Anglican Division
G, Row 9, Plot 46
Brown: John Thomas Alexander: Anglican
Division A, Row 1, Plot 15
Brown: John Walker: Service Persons
Area M, Row 11, Plot 47
Brown: Jonathan: Presbyterian Division
D, Row 11, Plot 47
Brown: Joseph: Roman Catholic Division
B, Row 2, Plot 57 – unmarked
Brown: Joseph: Service Persons Area B,
Row 1, Plot 51 – 1918
Brown: Joseph: Anglican Division H, Row
1, Plot 71 – Labourer
Brown: Joseph: Presbyterian Division D,
Row 6, Plot 46 – Clerk – unmarked
Brown: Joseph: Wesleyan Division A, Row
4, Plot 20 – unmarked
Brown: Josephine Edith: Waitakere View Block A, Row 4, Plot 12
Brown: Joyce: Merchant Navy B Area, Row
5, Plot 17 – unmarked
Brown: Joyce Ivy: Anglican Division D, Row 4, Plot 80
Brown: Joyce Yolanda: Cremation Lawn B,
Row 4, Plot 137
Brown: Judith Elizabeth Percy: Roman
Catholic Division C, Row 13, Plot 1
Brown: Judith Margaret: Anglican
Division K, Row 1, Plot 40
Brown: Kate: Roman Catholic Division C,
Row 9, Plot 83
Brown: Katherine: Presbyterian Division
E, Row 7, Plot 21
Brown: Kathleen: Roman Catholic
Division C, Row 9, Plot 79 – unmarked
Brown: Kathleen Clare: Car Park
Gardens Area, Row H, Plot 7
Brown: Kenneth James: Service Persons
Area L, Row 2, Plot 32
Brown: Kerita Gary: Chapel View Burial
Area, Row 5, Plot 22
Brown: Letia: Protestant Division B,
Row 2, Plot 174
Brown: Laura: Roman Catholic Division
E, Row 7, Plot 48
Brown: Laura Dorothy: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brown: Laura Grace: Nonconformist
Division B, Row 6, Plot 1b
Brown: Laurel Barbara Linnett: Anglican Division K, Row 11, Plot 86
Brown: Lena: North Lawn E, Row 14, Plot
27
Brown: Leonard William: Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 20Brown: Lepeka: Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 36
Brown: Leslie (Mr): Roman Catholic Division C, Row 8, Plot 55b
Brown: Lilly Lockie: Nonconformist Division C, Row 1a, Plot 1 – unmarked
Browning: Thomas Henry: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 2, Niche 151
Brownjohn: Mignonne: West Berm Octagon Area, Octagon 32, Plot 8
Brownlie: John: Presbyterian Division E, Row 4, Plot 31
Bruce: George John: Anglican Division E, Row 4, Plot 11
Bruiner: Bernard (Ben) Johan Emile: Columbarium New Niche Wall B, Side 1, Niche 9
Brunetti: Kathleen Joyce: Service Persons Area M, Row 21, Plot 137
Bryan: Stillborn Child of Mrs A.D.: Wesleyan Division C, Row 20, Plot 6 – unmarked
Bryan: Thomas (Kenneth) William Kenneth: Cremation Lawn Old, Row O3, Plot 5 – memorial?
Bryce: Martha: Presbyterian Division B, Row 5, Plot 16x
Bryce: Pamela Dorothy: Cremation Lawn B, Row 10, Plot 66
Bryce: Samuel James: Cremation Lawn Old, Row J3, Plot 16
Brown: Lilly Lockie: Nonconformist Division C, Row 1a, Plot 1 – unmarked
Brown: Lindsay: Nonconformist Division
D, Row 6, Plot 26 – unmarked
Brown: Lindsay Liddlesdale: Protestant
Lawn B, Row 7, Plot 23
Brown: Logovii Sparks: West Berm C,
Row 7, Plot 38
Brown: Lorraine Avery: Cremation Lawn
B, Row A5, Plot 78
Brown: Louis: Protestant Berm A, Row
12, Plot 83
Brown: Louisa Frances: Anglican Division A, Row 1, Plot 15
Brown: Louisa Frances: Anglican Division A, Row 1, Plot 15
Brown: Lucy (Hetty) C.: Anglican
Division C, Row 1, Plot 5
Brown: Lyndal Doreen Mary: Car Park
Gardens Area, Row E, Plot 35
Brown: Malcolm: Wesleyan Division E,
Row 1, Plot 12 – 1941 – unmarked
Brown: Malcolm: Cremation Lawn Old, Row
W3, Plot 3 – 1973
Brown: Margaret: Roman Catholic
Division B, Row 2, Plot 33 – 1893 – unmarked
Brown: Margaret:
Anglican Division F, Row 6, Plot 75 – 1918
Brown:
Margaret: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3 – 1940
Brown: Margaret: Nonconformist Division
C, Row 28, Plot 7-9 – 1955
Brown: Margaret A: Roman Catholic
Division B, Row 3, Plot 55 – unmarked
Brown: Margaret Ann: Protestant Lawn C,
Row 9, Plot 38
Brown: Margaret Elizabeth: Roman
Catholic Lawn C, Row 6, Plot 1
Brown: Margaret Gertrude: Roman
Catholic Division C, Row 9, Plot 83
Brown: Margaret Isabella: Roman Catholic Division E, Row 6, Plot 107 – unmarked
Brown: Margaret Rose: Roman Catholic
Berm A, Row 6, Plot 37
Brown: Margaret Strathearn:
Presbyterian Division D, Row 17, Plot 49
Brown: Marie Edith: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 33 – unmarked
Brown: Marie Elizabeth: Nonconformist
Division A, Row 2, Plot 42b
Brown: Martha: Presbyterian Division E,
Row 3, Plot 48 – unmarked
Brown: Martin: Anglican Division N, Row
6, Plot 46 – unmarked
Brown: Mary: Public Burial Area A, Row
2, Plot 18 – 1890 – unmarked
Brown: Mary: Presbyterian Division A, Row 3, Plot 47 – 1893
Brown: Mary: Anglican Division F, Row 15, Plot 26 – 1903 – unmarked
Brown: Mary: Roman Catholic Division A, Row 9, Plot 61 – 1915 – unmarked
Brown: Mary: Anglican Division C, Row 5, Plot 55b – 1917
Brown: Mary: Anglican Division E, Row
2, Plot 55 – 1934 – unmarked
Brown: Mary: Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 51 – 1934 – unmarked
Brown: Mary: Nonconformist Division A,
Row 4, Plot 41a – 1936 – unmarked
Brown: Mary: Roman Catholic Division F,
Row 6, Plot 23 – 1964
Brown: Mary: Protestant Lawn A, Row 15,
Plot 17 – 1965
Brown: Mary Ann: Wesleyan Division A, Row 5, Plot 35 – 1917 – unmarked
Brown: Mary Ann: Anglican Division D, Row 8, Plot 52 – 1923
Brown: Mary Ann: Nonconformist Division
D, Row 5, Plot 36 – 1928
Brown: Mary Ann: Protestant Lawn B, Row
1, Plot 30 – 1956
Brown: Mary Caroline: Nonconformist Division B, Row 6, Plot 1a – 1949
Brown: Mary Caroline: Nonconformist
Division C, Row 36, Plot 1 – 1952 – unmarked
Brown: Mary Caroline or Campbell: Western Lawn A,
Row 6, Plot 64 – 1986
Brown or Todd: Mary Caroline: Western Lawn A, Row 6, Plot 64 – 2010
Brown: Mary Hillary: Western Lawn B,
Row 1, Plot 91
Brown: Mary Jane: Presbyterian Division
D, Row 10, Plot 70 – 1952
Brown: Mary Jane: Protestant Berm A,
Row 2, Plot 3 – 1954
Brown: Mary Katherine: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 15 – unmarked
Brown: Mary Maxwell: Presbyterian
Division D, Row 14, Plot 2
Brown: Mary May: Wesleyan Division C,
Row 11, Plot 19 – unmarked
Brown: Maude: Protestant Lawn B, Row 7,
Plot 23
Brown: Maurice: North Lawn E, Row 7,
Plot 140
Brown: Maurice George Webster:
Protestant Berm A, Row 12, Plot 66
Brown: Mavis: Car Park Gardens Area, Row C,
Plot 34
Brown: May Parker Godso: Anglican
Division H, Row 1, Plot 9 – unmarked
Brown: Mercy (Ellen) Ellen: Roman
Catholic Division C, Row 25, Plot 11
Brown: Michael John Albert: West Berm C, Row 3, Plot 19
Brown: Michael Joseph: Roman Catholic
Division A, Row 5, Plot 22 – unmarked
Brown: Mokomauke: North Lawn E, Row 18,
Plot 93
Brown: Mo'ose: North Lawn E, Row 22,
Plot 139
Brown: Mulinuiu: North Lawn E, Row 14,
Plot 106
Brown: Muriel: Protestant Lawn A, Row
9, Plot 1
Brown: Muriel Grace: Nonconformist
Division B, Row 6, Plot 1b
Brown: Myrtle: Protestant Berm B, Row
18, Plot 43
Brown: Myrtle Hilda: Nonconformist
Division C, Row 24, Plot 43
Brown: Nausey Junior: The Sanctuary, Row F, Plot 3 – unmarked
Brown: Neil: Wesleyan Division B, Row
3, Plot 2 – unmarked
Brown: Nellie Ruth: Protestant Lawn A,
Row 9, Plot 1
Brown: Neslonia May: Anglican Division
B, Row 7, Plot 41a
Brown: Nigel Jolyon: Chapel View Burial
Area, Row 11, Plot 13
Brown: Nina Teresa Isola: Roman
Catholic Lawn B, Row 7, Plot 4
Brown: Noel William: Roman Catholic
Division E, Row 4, Plot 103
Brown: Norman: Nonconformist Division
C, Row 29, Plot 8 – unmarked
Brown: Ofa: Waitakere View Block E, Row 3, Plot 20
Brown: Olive: Nonconformist Division C,
Row 16, Plot 37 – 1922 – unmarked
Brown: Olive: Cremation Lawn B, Row 4,
Plot 85 – 1981
Brown: Olive Millicent: Service Persons
Area M, Row 19, Plot 150
Brown: Oscar Merton: Protestant
Division B, Row 1, Plot 147 – unmarked
Brown: Pamela May: Waitakere View Block B, Row 1, Plot 30
Brown: Patricia Joan: Anglican Division
L, Row 4, Plot 68
Brown: Patricia Susan: Cremation Lawn
B, Row 9, Plot 212
Brown: Patrick: Roman Catholic Division
C, Row 17, Plot 117 – unmarked
Brown: Patrick Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 15 – unmarked
Brown: Patti Oakes Harris: Protestant Division B, Row 2, Plot 238
Brown: Paul James: North Lawn E, Row
12, Plot 121
Brown: Pearl: Anglican Division F, Row
9, Plot 50 – unmarked
Brown a.k.a. Paraone: Hemana (Peggy): Protestant Berm A, Row
12, Plot 83
Brown: Percival Goldie: Anglican
Division C, Row 1, Plot 9
Brown: Percy William: Protestant Lawn
D, Row 8, Plot 30
Brown: Peter: Wesleyan Division B, Row
4, Plot 29 – unmarked
Brown: Peter: Poai: Cremation Lawn B,
Row A1, Plot 21
Brown: Peter Sydney: Waitakere View Block A, Row 4, Plot 12
Brown: Phillip Donald: Roman Catholic
Lawn A, Row 5, Plot 69
Brown: Phyllis: Western Lawn B, Row 5,
Plot 97b
Brown: Raeside Gifford: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 59
Brown: Ralph James Dodd: Anglican
Division G, Row 6, Plot 22
Brown: Ralph (Sonny) Kenserita: West Berm C, Row 8, Plot 33 – unmarked
Brown: Rangi (Sandy) Tahiti: North Lawn E, Row 1, Plot 71
Brown: Reginald: Wesleyan Division A,
Row 8, Plot 32 – unmarked
Brown: Richard: Wesleyan Division C,
Row 30, Plot 28
Brown: Robert:
Anglican Division C, Row 3, Plot 72 – 1886 – unmarked
Brown: Robert: Anglican Division C, Row
5, Plot 55a – 1910
Brown: Robert: Presbyterian Division E,
Row 7, Plot 21 – 1914
Brown: Robert: Anglican Division F, Row
11a, Plot 32 – 1918 – unmarked
Brown: Robert: Wesleyan Division C, Row
31, Plot 22 – 1949
Brown: Robert: Protestant Lawn A, Row
2, Plot 37 – 1952
Brown: Robert: Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 87 – 1964
Brown: Robert Alexander: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 49
Brown: Robert Alfred: Presbyterian
Division C, Row 8, Plot 19b – unmarked
Brown: Robert Berry: Anglican Division
F, Row 6, Plot 78
Brown: Robert Gordon: Cremation Lawn B, Row A5, Plot 78
Brown: Robert Hamilton: Service Persons
Area K, Row 1, Plot 61
Brown: Robert John: Wesleyan Division
A, Row 1, Plot 24 – 1886 – unmarked
Brown: Robert John: Protestant Berm B,
Row 18, Plot 43 – 1997
Brown: Robert Pollock: Cremation Lawn
B, Row 6, Plot 152
Brown: Robert Wallace: Western Lawn B,
Row 1, Plot 52
Brown: Robert William: Anglican
Division K, Row 4, Plot 58 – 1956
Brown: Robert William: Service Persons
Area M, Row 10, Plot 87 – 1972
Brown: Robert William: Merchant Navy
Area B, Row 5, Plot 17 –
1999
Brown: Roma Isabell: Anglican Division
H, Row 10, Plot 69
Brown: Ronga (Sandy) Tahiti: North Lawn
E, Row 1, Plot 71
Brown: Rose: Hebrew Berm B, Row 3, Plot
61
Brown: Rose Ann Matilda: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 84
Brown: Rosetta Alexandra Mailie: West Berm C, Row 3, Plot 61
Brown: Rosina Maude: Protestant Berm A,
Row 8, Plot 42
Brown: Rowena Maude: Anglican Division
F, Row 5, Plot 80
Brown: Ruby Annie Grace: Protestant
Berm A, Row 20, Plot 111
Brown: Ruby Stella: Roman Catholic
Division E, Row 12, Plot 83
Brown: Ruth Alice: Protestant Lawn B,
Row 5, Plot 55
Brown: Samuel: Presbyterian Division F,
Row 3, Plot 33 – 1941 – unmarked
Brown: Samuel: Protestant Lawn A, Row
9, Plot 24 – 1955
Brown: Samuel Arthur: Cremation Lawn
Old, Row H, Plot 8 – unmarked
Brown: Samuel Carey: Anglican Division
C, Row 1, Plot 9
Brown: Samuel Peech Leonard: Protestant
Lawn A, Row 2, Plot 34
Brown: Saniuelatama: Protestant Berm B,
Row 7, Plot 54
Brown: Sarah: Wesleyan Division C, Row
29, Plot 59
Brown: Sarah Agnes: Presbyterian
Division D, Row 19, Plot 36
Brown: Sarah Elizabeth Oliver: Anglican Division F, Row 12a, Plot 1 – unmarkedBrown: Sarah Maud: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 117
Brown: Sarah Maud: Crematorium Garden Area, Row 2, Plot 82 – memorial
Brown: Sasala Fa'amata Pepe: West Berm C, Row 7, Plot 38
Brown: Selwyn Irving: Soldiers Ash
Burial K, Row 4a, Plot 182
Brown: Sharon Barbara: Car Park Gardens Area, Row B, Plot 21
Brown: Sharon Helen: Anglican Division
E, Row 7, Plot 47
Brown: Sidney Archibald: Service
Persons Area M, Row 19, Plot 99
Brown: Sidney (Leo) Leonard: Anglican
Division A, Row 7, Plot 14a
Brown: Silvia Josephine: Anglican
Division G, Row 7, Plot 35
Brown: Simon: Childrens Burial Area A,
Row 5, Plot 9
Brown: Sola Ola Max: Mausoleum (Public
2), Bay 3, Plot 13
Brown: Sophie: Hebrew Area A, Row 4,
Plot 102
Brown: Stanley Charles: Nonconformist
Division D, Row 18, Plot 20
Brown: Stanley Henry George: Service
Persons Area K, Row 10, Plot 94
Brown: Stanley William: Service Persons
Ash Burial Area K, Row a, Plot 251
Brown: Stella Adelaide: Naval Area A, Row 2, Plot 10
Brown: Stillborn Child: Wesleyan
Division D, Row 1, Plot 91 – 1922
Brown: Stillborn Child: Wesleyan
Division C, Row 10, Plot 19 – 1925 – unmarked
Brown: Stillborn Child: Protestant
Division A, Row 2, Plot 6 – 1957 – unmarked
Brown: Stillborn Child: The Sanctuary, Row G, Plot 26 – 1968 – unmarked
Brown: Susan: Roman Catholic Division
C, Row 14, Plot 90 – unmarked
Brown: Susannah: Wesleyan Division B,
Row 4, Plot 56a
Brown: Sydney: Protestant Lawn A, Row
11, Plot 13
Brown: Te Hana Paniora: West Berm C,
Row 3, Plot 19
Brown: Teresa Kate: Cremation Lawn B, Row A1, Plot 124
Brown: Theresa: Public Burial Area A,
Row 1, Plot 5 – unmarked
Brown: Theresa Mary: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 38
Brown: Thomas: Anglican Division E, Row
1, Plot 55 – 1902 – unmarked
Brown: Thomas: Anglican Division H, Row
3, Plot 12 – 1921
Brown: Thomas: Nonconformist Division
D, Row 10, Plot 40 – 1929
Brown: Thomas: Wesleyan Division C, Row
25, Plot 9 – 1937
Brown: Thomas: Nonconformist Division
E, Row 2, Plot 35 – 1941 – unmarked
Brown: Thomas Edward: Service Persons
Area K, Row 5, Plot 23
Brown: Thomas Forbes Guyman: Cremation
Lawn Old, Row 3, Plot 11
Brown: Thomas Robert Francis:
Nonconformist Division C, Row 5, Plot 14 – unmarked
Brown: Thomas Warren: Nonconformist Division C, Row 13, Plot 34
Brown: Thomas Warren: Nonconformist Division C, Row 13, Plot 34
Brown: Thomas William: Presbyterian
Division D, Row 10, Plot 70
Brown: Timu Aleki: West Berm B, Row
3, Plot 28
Brown: Trevor William: Western Lawn C, Row 5, Plot 8
Brown: Uta Max: West Berm B, Row 3,
Plot 30
Brown: Vera Emily: Columbarium Memorials, Pillar 5, Column 1, Plaque B
Brown: Veronica Ruby: Wesleyan Division
D, Row 5, Plot 12 – unmarked
Brown: Vincent Anthony: Azalea Octagon Area, Octagon 239, Plot 4
Brown: Violet Levina:
Wesleyan Division A, Row 8, Plot 53 – unmarked
Brown: Wallace Kitchener: Cremation
Lawn B, Row 9, Plot 212
Brown: Walter: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brown: Walter Harry: Service Persons
Area K, Row 12, Plot 27
Brown: Walter Samuel: Anglican Division
C, Row 1, Plot 9
Brown: Watty: Presbyterian Division F,
Row 10, Plot 18 – unmarked
Brown: Wayne: West Berm B, Row 3,
Plot 26
Brown: William: Anglican Division C,
Row 5, Plot 75 – 1896 – unmarked
Brown: William: Anglican Division C,
Row 4, Plot 37 – 1899 – unmarked
Brown: William: Anglican Division N,
Row 6, Plot 40 – 1900 – unmarked
Brown: William: Wesleyan Division D,
Row 5, Plot 111 – 1912 – unmarked
Brown: William: Anglican Division F,
Row 2, Plot 95 – 1913 – unmarked
Brown: William: Nonconformist Division
C, Row 14, Plot 15 – 1919
Brown: William: Service Persons Area C,
Row 3, Plot 18 – 1939
Brown: William: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brown: William: Roman Catholic Division
C, Row 9, Plot 83 – 1961
Brown: William: Erebus Octagons, Octagon 130A, Plot 6 – 1998
Brown: William Ambrose: Nonconformist
Division D, Row 2, Plot 31
Brown: William Ashley: North Lawn E,
Row 12, Plot 104
Brown: William Edwin: Anglican Division
E, Row 2, Plot 1 – unmarked
Brown: William Ernest: Cremation Lawn
Old, Row R3, Plot 20
Brown: William Ernest Brunswick:
Anglican Division F, Row 5, Plot 25 – unmarked
Brown: William Harmes: Wesleyan
Division D, Row 5, Plot 28b – unmarked
Brown: William Henry: Anglican Division
M, Row 2, Plot 25 – 1893 – unmarked
Brown: William Henry: Nonconformist
Division B, Row 1, Plot 35 – 1947 – unmarked
Brown: William Henry: Protestant Lawn
B, Row 7, Plot 61 – 1959
Brown: William James: Anglican Division
L, Row 6, Plot 129 – unmarked
Brown: William John: Service Persons
Area L, Row 11, Plot 119
Brown: William Louis: Service Persons
Area L, Row 15, Plot 93
Brown: William Martin: Roman Catholic
Division C, Row 9, Plot 83
Brown: William Nelson: Anglican
Division K, Row 9, Plot 51
Brown: William Pate: Service Persons
Area M, Row 19, Plot 150
Brown: William Shaw: Nonconformist
Division C, Row 9, Plot 13a – unmarked
Brown: William Thomas: Anglican
Division A, Row 5, Plot 78 – 1888
Brown: William Thomas: Roman Catholic
Division A, Row 4, Plot 23 – 1889 – unmarked
Brown: Zena Florence: Protestant Berm
A, Row 8, Plot 42
Brown-Crossan: Ross John:
Anglican Division E, Row 9, Plot 7 – unmarked
Brown-Durrie: Alexander:
Presbyterian Division D, Row 15, Plot 27
Brown-Mailei: Rosetta Alexandra:
West Berm C, Row 3, Plot 61
Brownbill: William Joseph: Nonconformist Division D, Row 13, Plot 8 – unmarked
Browne: Agnes Neil: Protestant
Lawn C, Row 5, Plot 43
Browne
or Brown: Albert Edward: Presbyterian Division C, Row 7, Plot
31
Browne: Alec: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1b, Plot 42
Browne: Alice Catherine or Catherine Alice: Crematorium Garden Area, Row 4, Plot 116
Browne: Anastasia Eileen: Roman
Catholic Lawn B, Row 4, Plot 37
Browne: Annie: Wesleyan Division A, Row
5, Plot 15-17
Browne: Annie Mary: Protestant Lawn A,
Row 9, Plot 83 – unmarked
Browne: Archibald Harcourt Marton (H. M.):
Service Persons Area A, Row 1, Plot 13 – memorial
Browne: Arthur George: Service Persons
Area A, Row 1, Plot 13
Browne: Arthur Phillip: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 3 – unmarked
Browne: Bertral (Bert) Thomas: Anglican
Division D, Row 2, Plot 48b
Browne: Bridget: Roman Catholic
Division B, Row 8, Plot 14
Browne: Catherine Alice or Alice Catherine: Crematorium Garden Area, Row 4, Plot 116
Browne: Claire (Josie) Josephine: Erebus Ash
Garden Area, Row Mx, Plot 34
Browne: Clara Ethel: Anglican Division
B, Row 5, Plot 14
Browne: Clyde (Brownie) Neville: Erebus Ash
Gardens, Row Mx, Plot 33
Browne: Constance Isabel: W H Tongue
Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Browne: David Bryden: Wesleyan Division
E, Row 5, Plot 44 – unmarked
Browne: Douglas Percy: Protestant Berm
B, Row 27, Plot 108
Browne: Edith May: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 3
Browne: Edmund Hinton: Service Persons
Area M, Row 12, Plot 30
Browne: Edward Christmas: Service
Persons Area A, Row 1, Plot 13 – memorial
Browne: Edward John: Wesleyan Division
C, Row 8, Plot 41a – unmarked
Browne: Edwin Claude: Anglican Division
H, Row 9, Plot 24
Browne: Elaine Joyce: Erebus Ash
Gardens, Row Mx, Plot 35
Browne: Eleanor Margaret: Protestant
Berm B, Row 27, Plot 129
Browne: Elizabeth: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Browne: Elizabeth Ann: Wesleyan
Division E, Row 5, Plot 44 – unmarked
Browne: Emily Hillman: Roman Catholic
Division F, Row 3, Plot 60 – unmarked
Browne: Ernest: Protestant Berm B, Row
23, Plot 98 – unmarked
Browne: Ernest John: Nonconformist
Division C, Row 26, Plot 43
Browne: Euphemia: Anglican Division H,
Row 9, Plot 94
Browne: Evelyn James William: Service
Persons Area K, Row 13, Plot 51
Browne: Florence Amelia: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Browne: Frederick: Anglican Division F,
Row 10, Plot 32
Browne: Frederick Carew: Mercantile
Area A, Row 2, Plot 14 – unmarked
Browne: George Howard Oakley: Anglican
Division K, Row 17, Plot 9
Browne: George Martin: Protestant Lawn
D, Row 7, Plot 49
Browne: George William: Protestant Berm
A, Row 3, Plot 40
Browne: Gertrude: Protestant Lawn A,
Row 14, Plot 67
Browne: Grace Kathleen: Car Park
Gardens Area, Row B, Plot 4
Browne: Harold Gordon Desmond:
Protestant Lawn A, Row 1, Plot 15
Browne: Helen Cherry: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 3
Browne: Henry Percival: Service Persons
Area L Row 8, Plot 138
Browne: Hugh Oakley: Service Persons
Area M, Row 19, Plot 101
Browne: Jackie Thomas: Anglican
Division E, Row 3, Plot 102 – unmarked
Browne: James: Service Persons Area A,
Row 1, Plot 13 – memorial
Browne: James: Cremation Lawn B, Row
11, Plot 177 – 1969
Browne: James: Cremation Lawn Old, Row P2, Plot 8 – 1969 – memorial?
Browne: Jane: Anglican Division F, Row
10, Plot 32
Browne: Jeanie: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 79
Browne: John: Wesleyan Division A, Row
5, Plot 15
Browne: John Patrick: West Berm B,
Row 2, Plot 155
Browne: John Samuel: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 67
Browne: Joseph Patrick: Protestant Berm
B, Row 27, Plot 129
Browne: Kenneth Hubert: Protestant Lawn
A, Row 2, Plot 12
Browne: Kevin Russell: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 130
Browne: Leonard Reginald: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 169
Browne: Leslie Ralph: Service Persons
Area M, Row 15, Plot 161 – unmarked
Browne: Louis Hamilton: Service Persons Area E,
Row 2, Plot 52
Browne: Madeline Rosa Maria:
Nonconformist Division C, Row 26, Plot 43
Browne: Margaret: Roman Catholic Lawn
C, Row 3, Plot 1b – unmarked
Browne: Marion Danford: Protestant Lawn D, Row
7, Plot 49
Browne: Mary: Anglican Division F, Row
10, Plot 30 – 1942
Browne: Mary: Protestant Lawn A, Row 6,
Plot 72 – 1955
Browne: Maude Mary: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 3
Browne: Maureen Gladys: Western Lawn A,
Row 4, Plot 55
Browne: Maxie Josephine: Roman Catholic
Lawn A, Row 4, Plot 50
Browne: Mervyn Wilfred: Western Lawn A,
Row 4, Plot 55
Browne: Michael: Roman Catholic
Division B, Row 8, Plot 14
Browne: Millicent (Milly):
Nonconformist Division E, Row 1, Plot 13
Browne: Millicent (Billie) Rose: Car Park
Gardens Area, Row B, Plot 4
Browne: Myrtle Emma Gladys: Protestant
Berm A, Row 3, Plot 40
Browne: Olivia Maria: Anglican Division
D, Row 2, Plot 48b
Browne: Percy Wilford: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 43
Browne: Richard Henry: Anglican
Division B, Row 5, Plot 14
Browne: Richard Stuart: West Berm C,
Row 7, Plot 62
Browne: Robert Patterson:
Anglican Division D, Row 2, Plot 48b
Browne: Rose (Annie) Ann: Wesleyan Division A,
Row 5, Plot 17
Browne: Ruby Jean: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 3
Browne: Stanley: Protestant Division C,
Row 3, Plot 63 – unmarked
Browne: Stephanie Millicent:
Nonconformist Division E, Row 1, Plot 13
Browne: Violet Sarah: Anglican Division
A, Row 1, Plot 18
Browne: Wayne Harold: Anglican Division G, Row 3, Plot 79 – ashes or memorial?
Browne: William Frederick: Presbyterian
Division E, Row 9, Plot 2 – unmarked
Browne: William Harold: Service Persons
Area A, Row 1, Plot 13 – memorial
Browne: William Munn: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 171
Browne: William Winter: Service Persons
Area K, Row 12, Plot 76
Brownhill: Alfred Ernest:
Protestant Berm B, Row 1, Plot 16
Brownhill: Beverly: Presbyterian Division E, Row 13, Plot 9 – unmarked
Brownhill: Emily: Nonconformist
Division B, Row 5, Plot 13 – unmarked
Brownhill: Ismay Nadine: Protestant
Berm B, Row 1, Plot 16
Browning: Dora Wakefield:
Protestant Lawn A, Row 6, Plot 65
Browning: Edith Mildred: Protestant
Berm B, Row 6, Plot 17
Browning: Ellen Ann: Protestant Berm B,
Row 6, Plot 17
Browning a.k.a. Pearce: Emma Ledia: Anglican Division C, Row 1, Plot 69 – unmarked
Browning a.k.a. Pearce: Emma Ledia: Anglican Division C, Row 1, Plot 69 – unmarked
Browning: Ernest James: Service Persons
Area K, Row 7, Plot 31
Browning: George: Presbyterian Division
A, Row 7, Plot 48 – unmarked
Browning: George William: Presbyterian
Division D, Row 26, Plot 3 – unmarked
Browning: Henry: Anglican Division C,
Row 2, Plot 17 – unmarked
Browning: James Arthur: Protestant Lawn
A, Row 6, Plot 65
Browning: James Henry: Wesleyan
Division C, Row 7, Plot 56 – unmarked
Browning: May Helena Elizabeth: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 2, Niche 151 Browning: Thomas Henry: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 2, Niche 151
Browning: Violet: Wesleyan Division D,
Row 5, Plot 89 – unmarked
Browning: William: Wesleyan Division A,
Row 6, Plot 20 – unmarked
Browning: William Thomas: Protestant
Berm B, Row 6, Plot 19
Brownlee: Christopher Noel:
Chapel View Burial Area, Row 30, Plot 31
Brownlee: Elizabeth: Nonconformist
Division D, Row 11, Plot 14 – 1930
Brownlee: Elsie Annie: Nonconformist
Division C, Row 5, Plot 31
Brownlee: Hayley Melissa: The Sanctuary, Row P, Plot 1
Brownlee: John Keith: Chapel Memorial Wall, Column 60, Plaque B
Brownlee: Loretta: West View Lawn A,
Row 6, Plot 7
Brownlee: Ngira Agnes: Chapel Memorial Wall, Column 59, Plaque B
Brownlee: Nicolai Dannefaerd: Service
Persons Area A, Row 4, Plot 13
Brownlee: Noel James Arthur:
Nonconformist Division C, Row 5, Plot 31
Brownlee: Trevor George: Nonconformist
Division C, Row 5, Plot 33
Brownlee: William: Presbyterian
Division B, Row 1x, Plot 3x – unmarked
Brownlee: William James: Nonconformist
Division D, Row 11, Plot 14
Brownlie: Angel Isiah: The Sanctuary, Row V, Plot 71
Brownlie:
Annie Julia: Wesleyan Division F, Row 6, Plot 76
Brownlie: Archibald Ewin: Protestant
Berm B, Row 9, Plot 82
Brownlie:
Elizabeth: Presbyterian Division A, Row 3, Plot 16 –
1891 – unmarked
Brownlie:
Elizabeth: Presbyterian Division A, Row 3, Plot 16 – 1901 –
unmarked
Brownlie: Hugh: Service Persons Area K,
Row 10, Plot 45
Brownlie: Jane Gillespie: Presbyterian Division E, Row 4, Plot 31Brownlie: John: Presbyterian Division E, Row 4, Plot 31
Brownlie: John Laurence: Service
Persons Area K, Row 2, Plot 75
Brownlie: Julia Ann: Wesleyan Division
F, Row 6, Plot 76
Brownlie: Lily Maude: Protestant Berm
B, Row 9, Plot 82
Brownlie: Mary Ann Stewart: North Lawn
E, Row 21, Plot 18
Brownridge: Charles Malcolm:
Cremation Lawn Old, Row U3, Plot 20
Brownridge: Ivy Florence: Cremation
Lawn Old, Row U3, Plot 20
Brownrigg: George Victor:
West Berm B, Row 1, Plot 146
Brownrigg: Hedley William: Anglican
Division H, Row 2, Plot 65
Brownrigg: Henry: West Berm B, Row
1, Plot 146
Broxton: Benjamin Arnold:
Nonconformist Division C, Row 23, Plot 50
Broxton: Elsie Emma: Anglican Division
E, Row 9, Plot 35
Broxton: Florence (Beryl) Beryl:
Nonconformist Division C, Row 23, Plot 50
Broxton: Kitty: Anglican Division E,
Row 9, Plot 35
Broxton: Thomas Arnold: Nonconformist
Division C, Row 23, Plot 50
Broxton: William Henry: Anglican
Division E, Row 9, Plot 35
Broyd: Herbert William:
Protestant Lawn C, Row 7, Plot 78
Broyd: Mabel: Protestant Lawn C, Row 7,
Plot 78
Bruce: Alexander: Presbyterian
Division C, Row 2, Plot 44 – unmarked
Bruce: Alexander: Presbyterian Division
B, Row 4, Plot 30
Bruce: Allan: Service Persons Area K,
Row 12, Plot 26
Bruce: Archibald Daldy:
Presbyterian Division A, Row 2, Plot 41
Bruce: Baby: Presbyterian Division F,
Row 7, Plot 29 – unmarked
Bruce: Barbara Cunningham McDonald:
Anglican Division E, Row 4, Plot 13
Bruce: Barry: Wesleyan Division D, Row
4, Plot 84a
Bruce: Caura: Roman Catholic Division
F, Row 4, Plot 21
Bruce: Cecil Charles William:
Protestant Lawn D, Row 1, Plot 82 – unmarked
Bruce: Charles William: Cremation Lawn
B, Row 1, Plot 230
Bruce: Christina Kirk: Nonconformist
Division E, Row 7, Plot 24
Bruce: Daisy Evelyn: Cremation Lawn B,
Row 6, Plot 87
Bruce: David: Anglican Division H, Row
3, Plot 43 – unmarked
Bruce: Elizabeth Graham: Presbyterian
Division D, Row 2, Plot 37
Bruce: Ellen Catherine: Cremation Lawn
Old, Row V2, Plot 18
Bruce: Ethel: Presbyterian Division E, Row 10, Plot 47 – memorial Bruce: George John: Anglican Division E, Row 4, Plot 11
Bruce: Ivy: Anglican Division A, Row 6,
Plot 56a
Bruce: J. P. or R: Presbyterian
Division E, Row 22, Plot 59
Bruce: James Lawrence: Anglican
Division E, Row 9, Plot 80
Bruce: James Duff: Presbyterian
Division D, Row 2, Plot 37
Bruce: Jean Mary: Roman Catholic Berm
B, Row 3, Plot 4
Bruce: Jessie Newton: Anglican Division
D, Row 9, Plot 7
Bruce: Jocelyn Rosina: Roman Catholic
Lawn C, Row 3, Plot 42
Bruce: John: Presbyterian Division A,
Row 2, Plot 39
Bruce: John Francis: Service Persons
Area J, Row 1a, Plot 2 – unmarked
Bruce: John Nigel: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 11a, Plot 272
Bruce: Kenneth McKenzie: Wesleyan
Division C, Row 24 Plot 6 – unmarked
Bruce: Louisa Boatright: Presbyterian
Division A, Row 2, Plot 39
Bruce: Margaret Inglis: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bruce: Robert: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 2a, Plot 188 – 1967 – unmarked
Bruce: Robert: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 64 – 1980
Bruce: Robyn Ellen Prudence: Western
Lawn A, Row 9, Plot 20
Bruce: Roger Trevannon: Service Persons
Ash Burial Area K, Row Row 9a, Plot 123
Bruce: Ronald James: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 110
Bruce: Samuel: Waitakere View Block B,
Row 1, Plot 4
Bruce: Sarah Jane: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bruce: Selina: Waitakere View Block B,
Row 1, Plot 4
Bruce: Thaila: Anglican Division B, Row
3, Plot 44 – unmarked
Bruce: Vera May: East Berm A, Row 3,
Plot 37
Bruce: Violet Loveina: Roman Catholic
Lawn C, Row 1, Plot 112
Bruce: Walter: Presbyterian Division A,
Row 2, Plot 39
Bruce: William: Anglican Division A,
Row 2, Plot 15 – 1893
Bruce: William: Presbyterian Division
D, Row 4, Plot 42 – 1903
Bruce: William: Cremation Lawn Old, Row
V2, Plot 18 – 1964
Bruce: Willie: Presbyterian Division A,
Row 2, Plot 39
Bruce: Winifred: Roman Catholic
Division E, Row 5, Plot 123
Bruce: Yvonne Francis: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 47
Bruell: Fred: Hebrew Berm B, Row
6, Plot 45
Bruell: Helen: Hebrew Area A, Row 7,
Plot 34
Bruell: Lilly: Hebrew Berm B, Row 6,
Plot 44
Bruford: Henry Sydney Blake:
Service Persons Area K, Row 13, Plot 31
Bruguier: Percy: Presbyterian
Division D, Row 26, Plot 69 – unmarked
Bruijns: Martinus Adrianus: Car
Park Gardens Area, Row H, Plot 3 – unmarked
Brukx: Wilhelmus Joseph Maria:
West Berm B, Row 2, Plot 88
Bruland: Phyllis Joyce: Wesleyan
Division B, Row 6, Plot 27b
Bruland: Selwyn Joffree: Wesleyan
Division B, Row 6, Plot 27
Bruland: William John: Wesleyan
Division B, Row 6, Plot 27b
Brumby: Arthur: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 179
Brumby: Beatrice May: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 179
Brumby: Leonard Arthur: Nonconformist
Division D, Row 11, Plot 21 – unmarked
Brumby: Martha Ann: Nonconformist
Division E, Row 6, Plot 5
Brumby: Muriel Rita: W. H. Tongue
Vault, Row Vlt, Plot VL
Brumby: Rosalind Elizabeth: Wesleyan
Division F, Row 3, Plot 76
Brumier
or Brimner:
Mary Presbyterian Division A, Row 1x, Plot 18 – unmarked
Brumner: John: Anglican Division
F, Row 8, Plot 65 – unmarked
Brumpton: Herbert: Protestant
Lawn B, Row 5, Plot 26
Brumpton: Sarah: Protestant Lawn B, Row
5, Plot 25
Brunette: John Herbert: Service
Persons Area M, Row 6, Plot 68
Brunetti: Louis Gerard: Service
Persons Area M, Row 21, Plot 137
Bruning: Arthur Selwyn: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 109
Bruning: Betty Valmai: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 33
Bruning: Charlie Edward: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 33
Bruning: Jean Rebecca: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 109
Bruno: Albert: Anglican Division
H, Row 3, Plot 56 – unmarked
Bruns: Cecilia Mary: Anglican
Division G, Row 6, Plot 41
Bruns: Clara Elizabeth Marie: Anglican
Division D, Row 6, Plot 51
Bruns: John Sawyer: Anglican Division
D, Row 6, Plot 51
Bruns: Patricia Elizabeth: Service
Persons Area M, Row 20, Plot 127
Bruns: William Bonner: Service Persons
Area L, Row 1a, Plot 31
Bruns: William Dawson: Service Persons
Area M, Row 20, Plot 127
Brunsden: Arthur
Richard Theodore: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brunsden:
Ethel: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brunsden:
James: Western Lawn A, Row 5, Plot 24
Brunsden: Kate: Western Lawn A, Row 5,
Plot 24
Brunson: Charles P.:
Presbyterian Division E, Row 22, Plot 66 – unmarked *may
not be there
Brunt: Baby:
Nonconformist Division B, Row 1, Plot 32 – unmarked
Brunt:
Danny Stanley: West Berm B, Row 3, Plot 125b
Brunt:
George Herbert: Service Persons Area M, Row 20, Plot 132
Brunt:
Hannah Rebecca: Anglican Division B, Row 9, Plot 25
Brunt:
Henry: Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 129 – unmarked
Brunt:
Jack Webber: Protestant Berm B, Row 26, Plot 75
Brunt:
James Osber: West Berm B, Row 4, Plot 147
Brunt:
John: Service Persons Area B, Row 1, Plot 23 – 1920
Brunt:
John: Anglican Division L, Row 5, Plot 82 – 1944 – unmarked
Brunt:
Joyce Gertrude: Protestant Berm B, Row 26, Plot 75
Brunt:
Patrick: Protestant Berm A, Row 6, Plot 73
Brunt:
Peka Roberta: Protestant Berm B, Row 20, Plot 52
Brunt:
Percival: Service Persons Area B, Row 3, Plot 29
Brunt:
Samson Selby: West Berm B, Row 4, Plot 127
Brunt:
Theodore Weber: Protestant Berm B, Row 20, Plot 52
Brunt:
Wayne Joseph: West Berm A, Row 5, Plot 25
Bruntlett:
Raewyn Mary: Western Lawn B,
Row 4, Plot 134
Brunton: Alfred:
Presbyterian Division D, Row 20, Plot 41
Brunton:
Beatrice Henrietta: unknown
Brunton:
Clifford Howe: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 16
Brunton:
David: Public Burial Area A, Row 1, Plot 18 – unmarked
Brunton:
Douglas Donald: Presbyterian Division F, Row 5, Plot 13 – unmarked
Brunton:
Elizabeth: Public Burial Area A, Row 1, Plot 18 – unmarked
Brunton:
Ellen Agnes: Presbyterian Division D, Row 20, Plot 41
Brunton:
Gladys Irene: Sc-Ash, Eucalyptus Glade
Brunton:
Howard Spencer: Anglican Division J, Row 3, Plot 48
Brunton:
James: Service Persons Area A, Row 2, Plot 8
Brunton:
James Laughlin: Service Persons Area K, Row 1, Plot 60
Brunton:
Lucy: Anglican Division J, Row 3, Plot 46-48
Brunton: Mary Anne: Anglican Division
F, Row 10, Plot 15
Brunton: Robert: Anglican Division J,
Row 3, Plot 48
Brunton: Rona Vivian: Erebus Ash
Gardens, Row Lx, Plot 16
Brunton: Ronald George: North Lawn E,
Row 17, Plot 20
Brunton: Stanley William: Protestant
Lawn A, Row 11, Plot 62
Bryan: Adeline Harriett: Roman
Catholic Division C, Row 12, Plot 58 – unmarked
Bryan: Alfred: Roman Catholic Division
C, Row 12, Plot 58 – unmarked
Bryan: Bertha Kate: Anglican Division
A, Row 8, Plot 1
Bryan: Catherine: Anglican Division G,
Row 4, Plot 44 – unmarked
Bryan: Clara: Roman Catholic Division
C, Row 18, Plot 30 – unmarked
Bryan: Cornelius: Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 24 – unmarked
Bryan: Florence Jane: Western Lawn B,
Row 1, Plot 75
Bryan: Frederick James: Western Lawn B,
Row 1, Plot 75
Bryan: Harold Joseph: Anglican Division
H, Row 9, Plot 71 – unmarked
Bryan: John: Merchant Navy Area B, Row
4, Plot 14
Bryan: John George: Service Persons
Area L, Row 11, Plot 65
Bryan: Mary Ann: Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 24 – unmarked
Bryan: Matthew Frederick: Childrens
Burial Area A, Row 7, Plot 26
Bryan: Michelle Suzette or Suzzette:
Cremation Lawn B, Row 9, Plot 89
Bryan: Noel: Roman Catholic Division C,
Row 17, Plot 114 – unmarked
Bryan: Richard: Protestant Division B,
Row 2, Plot 73
Bryan: Robert L.: Anglican Division C,
Row 3, Plot 48 – unmarked
Bryan: Sarah Ann: Columbarium Niche Wall Outside, Block E, Niche 7 Bryan: Stillborn Child of Mrs A.D.: Wesleyan Division C, Row 20, Plot 6 – unmarked
Bryan: Thomas (Kenneth) William Kenneth: Cremation Lawn Old, Row O3, Plot 5 – memorial?
Bryant: Alfred John: Protestant
Lawn A, Row 10, Plot 82
Bryant: Alfred William: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 9
Bryant: Annie Decima: Anglican Division
K, Row 4, Plot 26
Bryant: Archibald Cossentine: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 183
Bryant: Arthur Frederick: Cremation
Lawn Old, Row R3, Plot 16
Bryant: Basil Ernest: Anglican Division
K, Row 4, Plot 26
Bryant: Bertha Todd: Roman Catholic
Lawn A, Row 11, Plot 44
Bryant: Carolyn: North Lawn E, Row 18,
Plot 113
Bryant: Catherine Alice: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 113
Bryant: Charles Arthur: Protestant
Division A, Row 2, Plot 75 – unmarked
Bryant: Charles George: Cremation Lawn
B, Row 6, Plot 136
Bryant: Clara Eva: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 113
Bryant: Clifford: Chapel Memorials, Pillar 4, Column 2, Plaque D
Bryant: Dalton George: Nonconformist
Division C, Row 29, Plot 7 – unmarked
Bryant: David Patrick: Protestant
Division B, Row 2, Plot 259
Bryant: Denis Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 11
Bryant: Doris Rosalie: Roman Catholic
Lawn A, Row 11, Plot 44
Bryant: Edna: Chapel Memorials, Pillar 4, Column 2, Plaque D
Bryant: Eleanor: Anglican Division G,
Row 2, Plot 62
Bryant: Florence Mary: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 9
Bryant: Frances Mary Agnes: Roman
Catholic Division E, Row 5, Plot 123
Bryant: Gerard Raymond: Roman Catholic
Berm B, Row 12, Plot 13
Bryant: Gordon H.P.: Roman Catholic
Lawn A, Row 11, Plot 44
Bryant: Hannah: Roman Catholic Division
C, Row 19, Plot 111
Bryant: Harold Walter: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bryant: Henry Alma: Anglican Division
B, Row 1, Plot 24 – unmarked
Bryant: Hilda Sarah: Protestant Lawn A,
Row 10, Plot 82
Bryant: John: Roman Catholic Division
C, Row 11, Plot 108 – 1905 – unmarked
Bryant: John: Roman Catholic Division
C, Row 11, Plot 108 – 1945 – unmarked
Bryant: Kenneth Reginald: Cremation
Lawn Old, Row H3, Plot 1
Bryant: Laurence Fraser: Protestant
Division B, Row 2, Plot 47
Bryant: Lillian Bertha Mary: Cremation
Lawn B, Row 6, Plot 36
Bryant: Margaret Mary: Cremation Lawn
Old, Row H3, Plot 1
Bryant: Mark James: Protestant Division
B, Row 2, Plot 245 – unmarked
Bryant: Martha Louise: Anglican
Division L, Row 4, Plot 106
Bryant: Mary Elizabeth: Wesleyan
Division C, Row 20, Plot 64 – unmarked
Bryant: Moira Annie: Roman Catholic Division C, Row 14, Plot 9
Bryant: Norman Richard: Protestant
Division B, Row 2, Plot 259
Bryant: Peter: Roman Catholic Division
C, Row 19, Plot 111
Bryant: Peter William: Protestant Berm
B, Row 19, Plot 63 – 1965
Bryant: Peter William: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 11 – 1977
Bryant: Raymond Gilbert: Erebus Ash
Gardens, Row Mx, Plot 61
Bryant: Reginald William John:
Cremation Lawn B, Row 7, Plot 130
Bryant: Rosie Blanche Elizabeth:
Protestant Berm B, Row 19, Plot 63
Bryant: Rowland: Nonconformist Division
A, Row 7, Plot 9x – unmarked
Bryant: Ruby: North Lawn E, Row 18,
Plot 103
Bryant: Teresa Josephine: Protestant
Berm B, Row 12, Plot 13
Bryant: William Richard: Anglican
Division L, Row 4, Plot 106
Bryce: Alfred Robert: Anglican
Division E, Row 1, Plot 18
Bryce: Beryl Violetta May: Cremation
Lawn Old, Row J3, Plot 16
Bryce: Ivie Durrie: Anglican Division
E, Row 1, Plot 18
Bryce: John Stanley: North Lawn E, Row
21, Plot 20
Bryce: Leslie Lionel: Cremation Lawn B, Row 10, Plot 66Bryce: Martha: Presbyterian Division B, Row 5, Plot 16x
Bryce: Pamela Dorothy: Cremation Lawn B, Row 10, Plot 66
Bryce: Samuel James: Cremation Lawn Old, Row J3, Plot 16
Bryce: Valerie Cliff: Protestant Lawn
D, Row 7, Plot 27
Bryce: William Edward: Service Persons
Area M, Row 15, Plot 34
Bryce: Zena Dorothy May: North Lawn E,
Row 1, Plot 26
Bryden or
Brydon: Steven Clarence: Protestant Division A, Row 4, Plot 52
Bryden:
William: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Brydon: John Edmund: Roman
Catholic Lawn A, Row 8, Plot 57
Brydon: Joseph: Roman Catholic Division
E, Row 6, Plot 89
Brydon: Rex Douglas: Service Persons
Area M, Row 17, Plot 41
Brydon or Bryden: Steven Clarence:
Protestant Division A, Row 4, Plot 52 – unmarked
Bryers: Catherine Frances:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 2
Bryers: Gillie Frederick: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 143
Bryers: Lillian Joan: Merchantile Area B, Row 5, Plot 34
Bryers: Ruby Mary: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bryers: Sydney William George: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bryers: Victor Frederick: Merchantile
Area B, Row 5, Plot 34
Bryne: John: Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 33
Brynn: William Nonconformist
Division E, Row 3, Plot 41
Bryson: Edith May: Roman
Catholic Lawn C, Row 1, Plot 71
Bryson: Edward Burns: Service Persons
Area K, Row 5, Plot 93
Bryson: James Roderick: Car Park
Gardens Area, Row F, Plot 35
Bryson: Marjorie Doreen: Car Park Gardens Area, Row F, Plot 35
Bublitz: Stillborn Child: The Sanctuary, Row J, Plot 32
Bucens: Lina Liba: Roman
Catholic Division E, Row 13, Plot 71
Buchan: Agnes Kate: Anglican
Division J, Row 4, Plot 42
Buchan: Alexander: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 22
Buchan: Alice Maud: Cremation Lawn Old,
Row L, Plot 16
Buchan: Bruce James: Western Lawn A,
Row 2, Plot 15
Buchan: Cecil Arthur: Service Persons
Area M, Row 8, Plot 170
Buchan: Charles: W. H. Tongue Vault,
Row Vlt, Plot VL
Buchan: David Robert: Western Lawn A,
Row 2, Plot 15
Buchan: Douglas: Anglican Division K,
Row 4, Plot 74 – unmarked
Buchan: Eileen Elizabeth: Roman
Catholic Lawn A, Row 14, Plot 27
Buchan: George: Presbyterian Division
D, Row 17, Plot 7 – unmarked
Buchan: Helen Mary: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 22
Buchan: James: Protestant Division B,
Row 3, Plot 354
Buchan: Laura: Chapel Memorial Wall, Column 8, Plaque E
Buchan: Margaret Ann: Wesleyan Division
E, Row 4, Plot 22
Buchan: Margaret Euphemia McEwan:
Presbyterian Division D, Row 18, Plot 22
Buchan: Mary Josephine: Protestant
Division B, Row 3, Plot 354
Buchan: Michael John: Protestant Lawn
C, Row 7, Plot 79
Buchan: Natalie Joan: North Lawn E, Row
17, Plot 45
Buchan: Walter Alfred: Anglican
Division J, Row 4, Plot 42
Buchanan: Agnes Rankin:
Presbyterian Division A, Row 3, Plot 1-3
Buchanan: Andrew: Presbyterian Division
C, Row 5, Plot 8 – unmarked
Buchanan: Betsy: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Buchanan: Christina: Presbyterian
Division D, Row 15, Plot 8-10
Buchanan: Christina Moynahan: North
Lawn E, Row 12, Plot 1
Buchanan: Colin Leslie: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 130
Buchanan: Edward: Crematorium Division
A, Row 2, Plot 66
Buchanan: Elizabeth Hogg: Presbyterian
Division A, Row 3, Plot vault
Buchanan: Elizabeth Maude: Wesleyan
Division C, Row 23, Plot 46
Buchanan (Mortimer): Ethel May: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 136
Buchanan: Florence Lillian:
Presbyterian Division E, Row 9, Plot 19
Buchanan: Geoffrey: Erebus Crash Victim
Mass Grave, Row Mass Plot ER
Buchanan: George: Presbyterian Division A, Row 3, Plot 1-3 – 1904 Buchanan: George: Anglican Division B, Row 7, Plot 12 – 1929
Buchanan: Graham: Nonconformist
Division C, Row 3, Plot 17 – unmarked
Buchanan: Henrietta: Anglican Division
B, Row 7, Plot 12
Buchanan: James Hamlin: Presbyterian
Division D, Row 15, Plot 8
Buchanan: Jane: Roman Catholic Division
C, Row 2, Plot 40 – unmarked
Buchanan: Jane (Jeanie) Leckie: Presbyterian Division A, Row 3, Plot 1 – memorial
Buchanan: Jean Agatha: Anglican
Division H, Row 6, Plot 40 – unmarked
Buchanan: John: Presbyterian Division
A, Row 3, Plot 1
Buchanan: John James: Service Persons
Area K, Row7, Plot 32
Buchanan: John Lundon: Presbyterian
Division E, Row 9, Plot 19
Buchanan: John Malcolm: North Lawn E,
Row 12, Plot 1
Buchanan: John Smellie: Presbyterian Division A, Row 3, Plot 1 – memorial
Buchanan: John William: Presbyterian
Division D, Row 22, Plot 22
Buchanan: Karen Shirley Maria:
Cremation Lawn Old, Row N3, Plot 15
Buchanan: Leslie
(Marvou) Alfred: Wesleyan Division A, Row 3, Plot 46
Buchanan: Lilian Sarah: Nonconformist
Division D, Row 19, Plot 44
Buchanan: Lola Ellen: Wesleyan Division
C, Row 2, Plot 35
Buchanan: Margaret: Crematorium Division A, Row 2, Plot 64 Buchanan: Marjorie Naomi: Crematorium Division A, Row 2, Plot 2
Buchanan: Mary Owen: Presbyterian
Division E, Row 19, Plot 48 – unmarked
Buchanan: May: Presbyterian Division D,
Row 22, Plot 22
Buchanan: Mervyn Jack: Presbyterian
Division E, Row 9, Plot 17
Buchanan: Robert: Presbyterian Division A, Row 3, Plot 1 – memorial – 1871
Buchanan: Robert: Service Persons Area
K, Row 10, Plot 79 – 1963
Buchanan: Robert Edward: Wesleyan
Division A, Row 3, Plot 46
Buchanan: Ronald Redmond: Service
Persons Area M, Row 8, Plot 125
Buchanan: Ruby (Joyce) Joyce:
Presbyterian Division D, Row 15, Plot 8
Buchanan: Russell James: Presbyterian
Division E, Row 9, Plot 17
Buchanan: Russell Thomas: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 96 – ashes or memorial?
Buchanan: Samuel Edward: Anglican
Division H, Row 6, Plot 40 – unmarked
Buchanan: Samuel Herbert Thomas:
Service Persons Area L, Row 6, Plot 109
Buchanan: Sarah Elizabeth: Roman
Catholic Division E, Row 2, Plot 80
Buchanan: Thomas Bell: Erebus Ash
Gardens, Row L, Plot 79
Buchanan: Thomas McCarthey: W H Tongue
Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Buchanan: Wayne Robert: Columbarium New Niche Wall D, Side 1, Niche 11
Buchanan: Yvonne Winifred: Erebus Ash
Gardens, Row Lx, Plot 96
Buchbinder: Leslie Laszlo:
Hebrew Area A, Row 3, Plot 133
Bucheler: Alvis Beda: Cremation
Lawn B, Row 8, Plot 71
Bucheler: Muriel Evelyn: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 71
Bucheler: Pia Maria: West Berm A,
Row 4, Plot 37 – unmarked
Bucheler: Sylvia: Roman Catholic
Division E, Row 7, Plot 75 – unmarked
Buchman: Hannah Fred: Hebrew
Berm B, Row 2, Plot 48
Buchman: Helen: Hebrew Area A, Row 4,
Plot 97
Buchman: Manuel Lionel: Hebrew Berm B,
Row 2, Plot 47
Buchman: Maurice: Hebrew Area A, Row 7,
Plot 8
Buchman: Miriam: Hebrew Area A, Row 7,
Plot 7
Buchman: Percy: Hebrew Area A, Row 5,
Plot 62
Buchner: Arthur: Hebrew Area A,
Row 2, Plot 103 – unmarked
Buck: Don (Francisco Rodigues
Figueira): Roman Catholic Division A, Row 6, Plot 110
Buck: Eric Humphrey: Service Persons
Area M, Row 15, Plot 29
Buck: John: Anglican Division F, Row
15, Plot 84 – unmarked
Buck: John Henry Croydon: Service
Persons Area J, Row 2, Plot 68
Buck: Lily: Anglican Division F, Row
11, Plot 74 – unmarked
Buck: Shirley Kathleen: Service Persons
Area J, Row 2, Plot 68
Buck: Stillborn Child: Presbyterian
Division E, Row 21, Plot 8 – unmarked
Buckby: Donald
Coppell: Azalea Octagon Area, Row 296, Plot 2
Buckby:
Mary Ann: Anglican Division B, Row 2, Plot 45
Buckby: Pearl (June) June: Azalea Octagon Area, Octagon 296, Plot 1
Buckby: Richard William: Protestant
Berm B, Row 8, Plot 66
Buckby: Violet: Protestant Berm B, Row
8, Plot 66
Buckby: William: Anglican Division B,
Row 2, Plot 45 – unmarked
Buckeridge: Charles Frederick: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Buckeridge:
Edward Hawkins: Wesleyan Division C, Row 4, Plot 36
– unmarked
Buckeridge: Robert David: Protestant
Division B, Row 3, Plot 184 – unmarked
Buckingham: Alice: Protestant
Lawn A, Row 5, Plot 47 – unmarked
Buckingham: Bertha: Roman Catholic Lawn
C, Row 2, Plot 88
Buckingham: Christine Olive: Chapel
View Ash Lawn, Row 3, Plot 19
Buckingham: Frederick Arthur: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 103
Buckingham: Frederick William:
Nonconformist Division C, Row 7, Plot 14 – unmarked
Buckingham: George Charles: Anglican
Division K, Row 7, Plot 42 – unmarked
Buckingham: Harold James: Roman
Catholic Lawn C, Row 2, Plot 88
Buckingham: Hillman or Hillmon: Western Lawn B,
Row 1, Plot 93b
Buckingham: Lancelot Sydney: Wesleyan
Division C, Row 11, Plot 34 – unmarked
Buckingham: Lorraine June: Western Lawn
B, Row 1, Plot 93b
Buckingham: Sidney: Service Persons
Area A, Row 4a, Plot 17
Buckingham: Thomas: Anglican Division
C, Row 6, Plot 13a – unmarked
Buckingham: Wayne Arthur: Protestant
Division A, Row 12, Plot 20 – unmarked
Buckland: Arthur Frederick:
Anglican Division D, Row 3, Plot 14 – unmarked
Buckland: Clara Beatrice: Protestant
Berm B, Row 21, Plot 53
Buckland: David: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 7a, Plot 53
Buckland: George Arthur: Protestant
Berm B, Row 21, Plot 53
Buckland: Harry James: Protestant Berm
A, Row 17, Plot 92
Buckland: Margaret Claire: Cremation Lawn Old, Row F2, Plot 11
Buckland: Marié Ann: Chapel Memorial Wall, Column 16, Plaque G
Buckland: Mildred Isabel: Protestant
Berm A, Row 17, Plot 92
Buckland: Raymond James: North Lawn E,
Row 13, Plot 34
Buckland: Ruby May: Anglican Division
L, Row 3, Plot 51 – unmarked
Buckle: Annie: Anglican Division
G, Row 6, Plot 5a
Buckle: Ellen Elizabeth: Nonconformist
Division D, Row 13, Plot 32
Buckle: Elsie May: Wesleyan Division C,
Row 31, Plot 27
Buckle: Hazel Edith: Wesleyan Division
C, Row 31, Plot 25
Buckle: John George: Nonconformist
Division D, Row 13, Plot 32
Buckle: John William: Anglican Division
G, Row 6, Plot 5a
Buckle: Stanley George: Wesleyan
Division C, Row 31, Plot 25
Buckler: Elizabeth Gwendolyn:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 20
Buckler: Joseph: Protestant Division B,
Row 1, Plot 352
Buckler: Leslie: Roman Catholic
Division C, Row 6, Plot 71 – unmarked
Buckler: Mary: Nonconformist Division
C, Row 14, Plot 44
Buckler: Maud: Anglican Division E, Row
10, Plot 135
Buckler: Neville Anthony: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 20
Buckler: Robert: Anglican Division C,
Row 5, Plot 62 – unmarked
Buckler: Samuel: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Buckley: Albert Joseph: Wesleyan
Division B, Row 6, Plot 3
Buckley: Alice: Anglican Division G,
Row 3, Plot 2-4
Buckley: Ann: Wesleyan Division B, Row
6, Plot 1
Buckley: Ann Cuthbert: North Lawn E,
Row 4, Plot 100
Buckley
a.k.a. Bugslach: Annie or Anne Maria:
Nonconformist Division C, Row 26, Plot 50
Buckley: Arthur Harold: Protestant Lawn
C, Row 9, Plot 23
Buckley: Arthur Henry: Anglican
Division B, Row 7, Plot 31
Buckley: Augustus (Stanley) Stanley:
Wesleyan Division C, Row 17, Plot 27b
Buckley: Benjamin James: Service
Persons Area M, Row 2, Plot 52
Buckley: Benjamin Phillip Webster:
Wesleyan Division C, Row 29, Plot 82 – unmarked
Buckley: Bridget Agnes: Roman Catholic
Division E, Row 13, Plot 75
Buckley: Brigid Ellen: Roman Catholic
Berm A, Row 4, Plot 42
Buckley: Catherine Adelene: Roman
Catholic Division C, Row 24, Plot 85
Buckley: Catherine Estelle: Roman
Catholic Berm B, Row 2, Plot 7
Buckley: Charles: Anglican Division N,
Row 1, Plot 46 – unmarked
Buckley: Clement Francis David: Roman Catholic Division C, Row 11, Plot 13
Buckley: Colin: West Berm B, Row 4,
Plot 185
Buckley: Cornelius: Service Persons
Area C, Row 3, Plot 1
Buckley: Daniel Nicholas: Roman
Catholic Division C, Row 12, Plot 112
Buckley: Denis: Anglican Division L,
Row 1, Plot 32 – unmarked
Buckley: Edward Asboury: Wesleyan
Division B, Row 6, Plot 1-3
Buckley: Edward Chester: Nonconformist
Division D, Row 7, Plot 33 – unmarked
Buckley: Eileen Veronica: Western Lawn
B, Row 4, Plot 74
Buckley: Eliza: Roman Catholic Lawn A,
Row 11, Plot 35 – unmarked
Buckley: Ellen Elizabeth: Wesleyan
Division C, Row 29, Plot 8 – unmarked
Buckley: Emma: Wesleyan Division B, Row
6, Plot 1-2
Buckley: Euphemia Elizabeth: Wesleyan
Division B, Row 6, Plot 3
Buckley: Florence Violet: West Berm
B, Row 4, Plot 185
Buckley: Frank Alfred: Wesleyan
Division C, Row 17, Plot 34
Buckley: George Leonard: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Buckley: Graham (Buck) Clarence: Chapel
View Burial Area, Row 21, Plot 6
Buckley: Hannah: Wesleyan Division C,
Row 17, Plot 27a
Buckley a.k.a. Bugslach: Henry (Harry)
Christian: Nonconformist Division C, Row 26, Plot 50
Buckley: Henry George Marshall:
Anglican Division B, Row 7, Plot 31
Buckley: Herbert (Jack) Leslie: Presbyterian
Division E, Row 19, Plot 59 – unmarked
Buckley: Herbert Thomas: Wesleyan
Division B, Row 6, Plot 4
Buckley: John: Roman Catholic Division
C, Row 21, Plot 71 – 1936
Buckley: John: Roman Catholic Division
C, Row 24, Plot 85 – 1939
Buckley: John Alfred: Roman Catholic
Berm B, Row 2, Plot 7
Buckley: John Edward: Soldiers Burial
M, Row 20, Plot 102
Buckley: John Joseph: Roman Catholic
Division A, Row 8, Plot 32
Buckley: Joseph: Wesleyan Division B,
Row 6, Plot 2
Buckley: Kate: Nonconformist Division
D, Row 16, Plot 45 – unmarked
Buckley: Kate Alice or Elsie: Anglican
Division B, Row 7, Plot 31
Buckley: Laurie Edward: North Lawn E,
Row 4, Plot 100
Buckley: Leonard William: Wesleyan
Division C, Row 17, Plot 42 – unmarked
Buckley: Margaret Stevenson: Anglican
Division G, Row 3, Plot 2
Buckley: Margaret Wilhelmina: Wesleyan
Division C, Row 23, Plot 56
Buckley: Mary Eileen: Roman Catholic
Division A, Row 2, Plot 99 – unmarked
Buckley: Mary (Jenny) Jane: Wesleyan Division
C, Row 17, Plot 36
Buckley: Mary T.: Wesleyan Division B,
Row 6, Plot 1-3
Buckley: Maud Margaret: Wesleyan
Division C, Row 17, Plot 34
Buckley: Michael: Wesleyan Division F,
Row 4, Plot 81 – unmarked
Buckley: Norman: Wesleyan Division C,
Row 15, Plot 21 – unmarked
Buckley: Patrick: Anglican Division N, Row 2, Plot 3 – unmarked
Buckley: Paul Michael: Cremation Lawn
B, Row 9, Plot 235
Buckley: Rachel: Anglican Division D,
Row 5, Plot 94
Buckley: Ruth: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Buckley: Sarah Annie: Wesleyan Division
B, Row 6, Plot 4
Buckley: Sean Joseph: North Lawn E, Row
19, Plot 50
Buckley: Stillborn Child: Anglican
Division F, Row 14, Plot 41 – 1905 – unmarked
Buckley: Stillborn Child: Wesleyan
Division C, Row 17, Plot 42 – 1910 – unmarked
Buckley: Stillborn Child: The Sanctuary, Row C, Plot 14 – unmarked
Buckley: Sybil Clara: Wesleyan Division
C, Row 25, Plot 57-59
Buckley: Thomas: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 112 – unmarked
Buckley: William: Protestant Lawn B,
Row 3, Plot 17 – unmarked
Buckley: William Chamberlain: Service
Persons Area M, Row 15, Plot 77
Buckley: William George: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 265
Buckley: William John: Anglican
Division G, Row 2, Plot 126 – unmarked
Buckley: William Joseph: Western Lawn
B, Row 4, Plot 74
Buckley: William Nixon: Columbarium
Niche Wall Outside, Row C, Plot 90 * unlikely
Buckley: Willow May: Childrens Burial
Area A, Row 6, Plot 25
Buckman: Jessie:
Protestant Lawn D, Row 3, Plot 104
Buckman: Walter James: Wesleyan
Division D, Row 5, Plot 39
Buckner: Grahame Charles: Western Lawn
A, Row 4, Plot 84
Bucknill: Henry (Reading) Cecil
Reading: Anglican Division E, Row 7, Plot 27
Buckthought: Ann: Anglican Division J, Row 2, Plot 55
Buckthought: Baby: Protestant Division
A, Row 4, Plot 31 – unmarked
Buckthought: George: Anglican Division
D, Row 4, Plot 79b – unmarked
Buckthought: Norman Walter: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 100
Buckthought: Walter: Anglican Division
J, Row 2, Plot 55
Buckton: Agnes Jane: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Buckton: Alma Catherine: W. H. Tongue
Vault, Row Vlt, Plot VL
Buckton: Arthur: Wesleyan Division E,
Row 4, Plot 4 – unmarked
Buckton: Clifford Oswald: Anglican
Division E, Row 3, Plot 65
Buckton: Dorothy Annie: Protestant Lawn
D, Row 1, Plot 48
Buckton: Harold: Protestant Lawn D, Row
1, Plot 48
Buckton: Harriett Scoting or Scotney:
Anglican Division K, Row 1, Plot 65 – unmarked
Buckton: Harry: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Buckton: Harry Trainer: Wesleyan
Division B, Row 4, Plot 65
Buckton: Iris May or Mary: Cremation
Lawn Old, Row J, Plot 22
Buckton: John: Protestant Lawn B, Row
3, Plot 6
Buckton: Marcia Elizabeth: Anglican
Division K, Row 1, Plot 65 – unmarked
Buckton: Margaret: Anglican Division E,
Row 3, Plot 65
Buckton: Mary: Nonconformist Division
D, Row 4, Plot 30 – 1913
Buckton: Mary: Protestant Lawn B, Row
3, Plot 6 – 1977
Buckton: Roland: W. H. Tongue Vault,
Row Vlt, Plot VL
Buckton: Thomas: Service Persons Area
B, Row 2, Plot 10
Buckton: Thomas Sowry: Nonconformist
Division D, Row 4, Plot 30
Buckton: Zoe Rosella: Wesleyan Division
B, Row 4, Plot 65
Buckwell: Bertha Emma: Anglican
Division K, Row 20, Plot 8
Buckwell: Bertram George: Protestant
Lawn A, Row 8, Plot 19 – 1955
Buckwell: Bertram George: Erebus Ash
Gardens, Row M, Plot 49 – 1998
Buckwell: David: Anglican Division K,
Row 20, Plot 8
Buckwell: David John: Anglican Division
H, Row 9, Plot 74
Buckwell: Myrtle Martha: Erebus Ash Gardens, Row M, Plot 49
Buczek: Franciszek: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 61
Budd: Alfred: Nonconformist
Division D, Row 4, Plot 13b
Budd: Alfred Horace: Roman Catholic
Division A, Row 6, Plot 48a
Budd: Arthur Everard: Anglican Division D, Row 5, Plot 61 – memorial
Budd: Dorreen Fordyce: Protestant Lawn
B, Row 1, Plot 48
Budd: Edward Claude: Anglican Division
D, Row 5, Plot 63 – 1910
Budd: Edward Claude: Anglican Division
D, Row 5, Plot 61-63 – 1929
Budd: Elizabeth Cornthwaite:
Nonconformist Division D, Row 4, Plot 13b
Budd: Eva Bentley: Anglican Division H,
Row 7, Plot 72 – unmarked
Budd: Greville Austin: Anglican
Division D, Row 5, Plot 61
Budd: Harry Leslie: Anglican Division
D, Row 5, Plot 61
Budd: Jack: W H Tongue Ash Vault, Row
Vlt, Plot VL
Budd: Mary Anne: Anglican Division D,
Row 5, Plot 61-63
Budd: Matthew Peter: Childrens Burial
Area A, Row 2, Plot 6
Budd: Michael: Service Persons Area C,
Row 1, Plot 36
Budd: Stanley William: Protestant Lawn
B, Row 1, Plot 48
Budd: Thomas Mayes: Service Persons
Area L, Row 1, Plot 40 – unmarked
Budd: Winifred Mary: Anglican
Division D, Row 5, Plot 63
Budden: Ernest Clifford:
Protestant Lawn C, Row 10, Plot 148
Budden: Leonard Charles: Service
Persons Area L, Row 2, Plot 29
Buddle: Charles Frederick: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Buddle: Eliza: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Buddle: Frank: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Buddle:
John Harcourt: Nonconformist Division B, Row 6a, Plot 7 –
unmarked
Buddle: Patricia: North Lawn E, Row 3,
Plot 30
Budge: Arthur Mark: Service
Persons Area K, Row 1, Plot 20
Budge: Henry: Roman
Catholic Division C, Row 3, Plot 74 – unmarked
Budge: Henry William: Presbyterian
Division D, Row 19, Plot 2
Budge: Jean Grace: Presbyterian
Division D, Row D, Plot 19, Plot 2
Budge: Mary Ann: Anglican Division F,
Row 1, Plot 11x
Budge: Robert Douglas: Anglican
Division D, Row 6, Plot 21 – unmarked
Budin: Edward Henry: Roman
Catholic Division C, Row 1, Plot 12 – unmarked
Budin: Eleanor Elizabeth: Anglican
Division G, Row 2, Plot 47 – unmarked
Budin: James: Anglican Division G, Row
2, Plot 45 – unmarked
Budry: James: Anglican Division
F, Row 14, Plot 69 – unmarked
Bueno: Beverly Florence: Roman
Catholic Division A, Row 7, Plot 26 – unmarked
Bueno: Frederick James: North Lawn E,
Row 3, Plot 26
Buer: Louisa: Nonconformist
Division D, Row 7, Plot 63
Buer: Thomas Percival: Nonconformist
Division E, Row 5, Plot 18 – unmarked
Buetow: Anita: Hebrew Area A,
Row 4, Plot 42
Buetow: Frieda: Hebrew Berm B, Row
8, Plot 26
Buetow: Gustave Heinz: Hebrew Area A,
Row 4, Plot 93
Buetow: John: Hebrew Berm B, Row 9,
Plot 32
Buetow: Mavis (Ann) Annie: Hebrew Area A, Row
4, Plot 93
Buffalora: Kay
Maria: West Berm C, Row 6, Plot 53
Buffalora: Petro Gallileo: Western
B.C., Row 6, Plot 57 or Roman Catholic Lawn A, Row 4, Plot 47
Buffett: Arthur: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 85 – memorial?
Buffett: James Seymour:
Protestant Berm B, Row 10, Plot 65
Buffett: Mary: Erebus Ash Gardens, Row
Lx, Plot 85
Buffett: Myrtle Ilex Mary: Protestant
Berm B, Row 10, Plot 65
Buffett: Philip (Buff) Arthur: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 213
Bugbee: Winifred June:
Protestant Lawn C, Row 2, Plot 105
Bugbee: Winifred June: Chapel Memorials, Pillar 3, Column 3, Plaque G
Bugby: John Robert: Anglican
Division L, Row 6, Plot 39
Buggy: Annie Elizabeth:
Cremation Lawn Old, Row W3, Plot 1
Buggy: Elizabeth Ann: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bugslach
a.k.a. Buckley: Anne
Maria: Nonconformist Division C, Row 26, Plot 50
Bugslach a.k.a. Buckley: Henry (Henry)
Christian: Nonconformist Division C, Row 26, Plot 50
Buhler: Arthur: Nonconformist
Division D, Row 2, Plot 7 – unmarked
Buhlmann:
Theodore Rudolf Johann: Service Persons Area M, Row 16, Plot 36
Buick: Alexander Lindsay:
Protestant Lawn D, Row 7, Plot 47
Buick: Judith Nigel: Protestant
Division B, Row 1, Plot 291 – unmarked
Buick: Mary (Nell) Ellen: Protestant
Lawn D, Row 7, Plot 47
Buick: Robert: Anglican Division N, Row
6, Plot 51 – unmarked
Buicke: Amelia Jane: Anglican
Division C, Row 7x, Plot 10x – unmarked
Buikhuisen: Christopher Mark:
Protestant Berm B, Row 24, Plot 80
Buikhuisen: Estella Norma: Protestant
Berm B, Row 21, Plot 70
Buikhuisen: Hendrik: West View Lawn A,
Row 3, Plot 20
Buikhuisen: Leopold Hendrik: Protestant
Berm B, Row 24, Plot 80
Buikhuisen: Nicolaas Wouter: Protestant
Berm B, Row 24, Plot 80
Buisson: Leon Lucien: Anglican
Division H, Row 5, Plot 48 – unmarked
Buist: Albert: Protestant
Division B, Row 4, Plot 115 – unmarked
Buist: Elizabeth McCaul: Protestant
Division B, Row 4, Plot 115 – unmarked
Bul: Iewke: Protestant Lawn C,
Row 4, Plot 41 – unmarked
Bulat: Joseph: Roman Catholic
Division A, Row 5, Plot 55a – unmarked
Bulcraig: Jessie Hetherington:
Protestant Berm B, Row 19, Plot 52
Bulcraig: Norman Fraser: Protestant
Berm B, Row 19, Plot 52
Bulford: Sarah Ann: Anglican Division
G, Row 3, Plot 91
Bulford: William: Anglican Division G,
Row 3, Plot 91
Bulford: William Frederick: Cremation Lawn Old, Row O2, Plot 11
Bulicakau: Lavenia:
Nonconformist Division D, Row 19, Plot 48 – unmarked
Buljan: Manda: Roman Catholic
Division F, Row 1, Plot 6b
Buljan: Neda: Roman Catholic Division
F, Row 1, Plot 6b
Buljan: Nina: Protestant Berm A, Row
16, Plot 122
Bulkley: Kate: Presbyterian
Division E, Row 20, Plot 32 – unmarked
Bull: Angel: The Sanctuary, Row Q, Plot 1
Bull: Annie Florence: Nonconformist
Division E, Row 1, Plot 21 – unmarked
Bull: Arthur: Nonconformist Division B,
Row 6, Plot 39 – unmarked
Bull: Benjamin Joseph: Service Persons
Area K, Row 1, Plot 57
Bull: Brian Albert James: Terrace Niche Vaults, Block D, Row 2, Niche 59 – ashes or memorial?Bull: Bryan William: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 5, Niche 433
Bull: Charles George: Wesleyan Division
C, Row 23, Plot 45 – unmarked
Bull: Edith Florence: Wesleyan Division
B, Row 5, Plot 43
Bull: Edith Milbraye: Protestant Berm
A, Row 23, Plot 97
Bull: Edward Bartlett: Crematorium
Division A, Row 2, Plot 33 – unmarked
Bull: Eileen Florence: Terrace Niche Vaults, Block D, Row 2, Niche 59Bull: Eliza: Anglican Division M, Row 7, Plot 46 – unmarked
Bull: Geoffrey Vincent: West Berm B,
Row 2, Plot 63
Bull: George: Anglican Division B, Row
1, Plot 6 – 1886 – unmarked
Bull: George: Anglican Division E, Row
5, Plot 98 – 1911 – unmarked
Bull: George James: Wesleyan Division
B, Row 5, Plot 43
Bull: Grace Gwendoline: Presbyterian
Division D, Row 7, Plot 2 – unmarked
Bull: Harold George: Service Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 26
Bull: Hedley Claude Robert Akers:
Wesleyan Division C, Row 22, Plot 48
Bull: Henry James: Protestant Berm A,
Row 23, Plot 97
Bull: Herbert Sydney: Protestant Lawn
C, Row 4, Plot 60
Bull: Irene Anson: Crematorium Division
A, Row 2, Plot 33 – unmarked
Bull: Jessie: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bull: Leslie Conroy: Protestant Lawn C,
Row 10, Plot 52
Bull: Lily Agnes: Wesleyan Division B,
Row 5, Plot 43
Bull: Louisa Branch: Protestant Lawn C,
Row 4, Plot 60
Bull: Mary Adela Lucy: Service Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 59
Bull: Mary Elizabeth: Nonconformist
Division C, Row 27, Plot 45
Bull: Minnie Winter: Nonconformist
Division E, Row 1, Plot 21 – unmarked
Bull: Phyllis Estelle: Western Lawn B,
Row 1, Plot 47
Bull: Robert: Anglican Division B, Row
9, Plot 26 – unmarked
Bull: Robert Noel: Western Lawn B, Row
1, Plot 47
Bull or McDermott: Rona Jessie:
Anglican Division L, Row 5, Plot 44
Bull: Ruth: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 5, Niche 433
Bull: Stillborn Child: Presbyterian
Division F, Row 7, Plot 32 – unmarked
Bullen: Alfred Benjamin:
Anglican Division B, Row 5, Plot 63 – unmarked
Bullen: Alice: Roman Catholic Division
C, Row 8, Plot 2 – unmarked
Bullen: Alice Elizabeth: Anglican
Division H, Row 10, Plot 24
Bullen: Anne Amelia: Protestant
Division C, Row 7, Plot 75 – unmarked
Bullen: Arthur Wilfred: Presbyterian
Division E, Row 19, Plot 51
Bullen: Beatrice Ellen: Anglican
Division A, Row 5, Plot 43
Bullen: Benjamin: Wesleyan Division C,
Row 2, Plot 56a – unmarked
Bullen: Catherine: Roman Catholic
Division A, Row 9, Plot 33
Bullen: Charles: Anglican Division H,
Row 10, Plot 22
Bullen: Charles Hayward: Anglican
Division H, Row 10, Plot 24
Bullen: Charlotte Elizabeth: Anglican
Division A, Row 5, Plot 45
Bullen: Edward Shearer or Sherrar:
Anglican Division A, Row 5, Plot 45
Bullen: Frances: Protestant Lawn A, Row
12, Plot 45
Bullen: George Sherrar: Columbarium
Niche Wall Outside, Block E, Plot 21
Bullen: Georgina: Wesleyan Division B,
Row 4, Plot 51
Bullen: Hayward: Protestant Lawn A, Row
12, Plot 45
Bullen: Henry: Anglican Division B, Row
5, Plot 63 – unmarked
Bullen: Joseph Albert: Protestant Lawn
D, Row 2, Plot 25 – unmarked
Bullen: Keith Edward: Columbarium Niche
Wall Outside, Block E, Plot 57
Bullen: Maud Hannah: Columbarium Niche
Wall Outside, Block E, Plot 21
Bullen: Samuel: Anglican Division F,
Row 11a, Plot 34 – 1918 – unmarked
Bullen: Samuel: Presbyterian Division
F, Row 2, Plot 42 – 1939 – unmarked
Bullen: Valda Jean: Nonconformist
Division D, Row 4, Plot 23 – unmarked
Bullen: Walter Blakely: Anglican
Division A, Row 5, Plot 43
Bullen: William: Roman Catholic
Division C, Row 4, Plot 85 – unmarked
Bullen: William Shalvin: The Sanctuary, Row Q, Plot 62
Buller: Charles Wesleyan: Anglican Division B, Row 8, Plot
9
Bullings: Ruth: Protestant Lawn
C, Row 8, Plot 65 – unmarked
Bullivant: Charles (Doug)
Spencer Douglas: Cremation Lawn Old, Row L2, Plot 5
Bullivant: Claude Vaughan: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 79
Bullivant: Edward: Wesleyan Division D,
Row 5, Plot 70a
Bullivant: Emily: Presbyterian Division
E, Row 3, Plot 11
Bullivant: Enid Mary: Wesleyan Division
D, Row 3, Plot 67 – unmarked
Bullivant: Francis Gerald William: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bullivant: Kate: Cremation Lawn Old,
Row L2, Plot 5
Bullivant: Margaret Wesleyan Division
D, Row 7, Plot 70a
Bullivant: Samuel James: Anglican
Division A, Row 5, Plot 69a
Bullman: Dorothy Irene: Anglican
Division K, Row 19, Plot 44 – unmarked
Bullman: Reginald Robert Athelstan
Dover: Anglican Division K, Row 19, Plot 44 – unmarked
Bullock: Albert Smith: Service
Persons Area E, Row 1, Plot 11
Bullock: Archie: Roman Catholic
Division C, Row 4, Plot 41b – unmarked
Bullock: Arthur: Wesleyan Division C,
Row 14, Plot 9 – unmarked
Bullock: Baby: Protestant Division B,
Row 3, Plot 56
Bullock: Frank Albert: Cremation Lawn
Old, Row S2, Plot 1
Bullock: Henry Horace: Service Persons
Area M, Row 3, Plot 47
Bullock: Owen: Anglican Division J, Row
6, Plot 64 – unmarked
Bullock: Sydney Job: Protestant Lawn C,
Row 8, Plot 114 – unmarked
Bullot: Aubrey Gordon: Wesleyan
Division A, Row 2, Plot 9 – unmarked
Bullot: Trevor William: Anglican
Division H, Row 3, Plot 26 – unmarked
Bulman: Brian William: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 36
Bulmer: Alfred Franklin:
Protestant Berm B, Row 11, Plot 83
Bulmer: Alfred Nelson: Protestant Berm
B, Row 11, Plot 73
Bulmer: Margaret Esther: Protestant
Berm B, Row 11, Plot 83
Bulmer: Rubina: Protestant Berm B, Row
11, Plot 73
Bulog: Ann Mary: Roman Catholic
Division E, Row 8, Plot 18
Bulog: Baby: Roman Catholic Division D,
Row 5, Plot 82
Bulog: Ivan: Roman Catholic Berm A, Row
9, Plot 51
Bulog: Ivy: North Lawn E, Row 17, Plot
118
Bulog: John Milan: Roman Catholic
Division E, Row 8, Plot 20
Bulog: Ljubica Marta: Chapel View
Burial Area, Row 23, Plot 60
Bulog: Marin: Protestant Berm A, Row
20, 92
Bulog: Mary: Roman Catholic Berm A, Row
3, Plot 18
Bulog: Matija: Roman Catholic Berm A,
Row 9, Plot 51
Bulog: Mijo:
Roman Catholic Division D, Row 2, Plot 89
Bulog: Stipan: Roman Catholic Division
C, Row 22, Plot 102
Bulog: Stipan Marin: North Lawn E, Row
17, Plot 118
Bulog: Toma: Roman Catholic Division E,
Row 8, Plot 18
Bulte: Adolphe: Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 12
Bulte: Marguerita: Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 14b – unmarked
Bulte: Marie: Roman Catholic Division
B, Row 4, Plot 12
Bulte: Marie Amelia Sophie: Roman
Catholic Division B, Row 4, Plot 14a – unmarked
Bulte: Rene Theodora Arthur: Roman
Catholic Division B, Row 4, Plot 14a – unmarked
Bumpas: Jason Henry: Anglican Division C, Row 7,
Plot 28a – unmarked
Bumpus: Gerald William: Service
Persons Area A, Row 2, Plot 23
Bunascombe: Ivan Lewis:
Nonconformist Division D, Row 3, Plot 13a – unmarked
Bunbury: Berkeley William: Roman
Catholic Berm B, Row 4, Plot 72 – unmarked
Bunbury: Kathleen Frances: North Lawn
E, Row 3, Plot 96
Bunbury: Thomas Charles: North Lawn E,
Row 3, Plot 96
Bunce: Peter: Anglican Division
K, Row 1, Plot 20 – unmarked
Bunce: Reginald Herbert: Anglican
Division K, Row 1, Plot 20 – unmarked
Buncuga: Ante (Tony): Roman
Catholic Berm B, Row 12, Plot 41
Buncuga: Emmi Eliza Florence:
Protestant Berm B, Row 8, Plot 89
Buncuga: Ivan (John): Protestant Berm
B, Row 8, Plot 89
Buncuga: Mandica (Mande): Roman
Catholic Berm B, Row 12, Plot 43
Bunduc: Dumitru: Western Lawn B,
Row 6, Plot 64
Bundy: Pati
Ingaua: Roman Catholic Berm A, Row 4, Plot 36
Bungay: Lillie Isabell:
Cremation Lawn Old, Row V, Plot 8
Bungay: Lillie Isabella: Cremation Lawn
Old, Row V, Plot 8
Bungay: Walter: Cremation Lawn Old, Row
V, Plot 8
Bunkall: Isabel Florence:
Cremation Lawn Old, Row H, Plot 14
Bunkall: Thomas John: Cremation Lawn
Old, Row H, Plot 14
Bunker:
Alfred George: Wesleyan Division B, Row 3, Plot 24 – unmarked
Bunker:
Alfred:
Wesleyan Division D, Row 3, Plot 55a – unmarked
Bunker:
Gertrude May: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Bunn: Allen Carlyle: Cremation
Lawn B, Row 2, Plot 179
Bunn: Elsie: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 179
Bunning: Nola Kathleen: Roman
Catholic Lawn C, Row 3, Plot 39
Bunny: Edward Herbert: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 224
Bunny: Lucilla Catherine: Cremation
Lawn B, Row 10, Plot 78
Bunt: George Howard:
Presbyterian Division D, Row 20, Plot 2
Bunt: Jean Grace: Presbyterian Division D, Row 20, Plot 2
Bunt: Thomas: Presbyterian Division D,
Row 20, Plot 2
Buntililich: John: Roman
Catholic Division D, Row 4, Plot 81 – unmarked
Bunting: Baby: Wesleyan Division
C, Row 14, Plot 2 – unmarked
Bunting: Ernest Harold: Anglican
Division E, Row 8, Plot 81
Bunting: Esther K.: Service Persons Area M, Row 5, Plot 74 – memorial ?Bunting: Finlay Louis: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 147
Bunting: George Thomas: Service Persons
Area K, Row 6, Plot 75
Bunting: Gertrude Mabel: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 47
Bunting: Hilda Marion: Anglican
Division E, Row 8, Plot 81
Bunting: Jeremiah Aylmer: Service
Persons Area J, Row 5, Plot 30
Bunting: John: Nonconformist Division
C, Row 24, Plot 62 – 1942
Bunting: John: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1b, Plot 148 – 1969
Bunting: John Kenneth: Nonconformist
Division C, Row 2, Plot 1
Bunting: Margery: Nonconformist
Division C, Row 24, Plot 62
Bunting: Mary Jane: Western Lawn A, Row
5, Plot 30
Bunting: Maxwell Kenneth Neil: Service
Persons Area M, Row 5, Plot 74
Bunting: Mervyn Lloyd: Anglican
Division E, Row 8, Plot 81
Bunting: Nina Elizabeth Mary:
Presbyterian Division E, Row 21, Plot 37
Bunting: Richard: Presbyterian Division
E, Row 21, Plot 37
Bunting: Robert: Anglican Division F,
Row 13, Plot 39 – unmarked
Bunting: Walter Joseph: Protestant Berm
B, Row 26, Plot 103
Bunting: William Lloyd: Service Persons
Area M, Row 14, Plot 78
Bunyan: John: Merchantile Area
B, Row 4, Plot 57 – unmarked
Bunyan: Maude Martha: Anglican Division
E, Row 2, Plot 65 – unmarked
Burbery: Arthur Berkley:
Wesleyan Division F, Row 2, Plot 61
Burbery: Charles: Wesleyan Division C,
Row 20, Plot 62 – unmarked
Burbery: Dianne Patricia: Western Lawn B, Row 1, Plot 148 Burbery: Douglas Thomas: Wesleyan Division F, Row 2, Plot 61
Burbery: Ernest: Protestant Berm A, Row
17, Plot 62
Burbery: George: Wesleyan Division D,
Row 3, Plot 97
Burbery:
Harold: Presbyterian Division C, Row 7, Plot 29 – unmarked
Burbery: Jane: Wesleyan Division D, Row
3, Plot 97
Burbery: Winifred: Protestant Berm A,
Row 17, Plot 62
Burbidge: Harold John: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 215
Burbush: Maud: Protestant Division B, Row 2, Plot 326 – unmarked
Burke a.k.a. Bourke: Rosa Ann: Roman Catholic Division C, Row 10, Plot 78 – unmarked
Burbury: Gertrude: Anglican
Division F, Row 8, Plot 1
Burcham: Leslie Mount: Anglican
Division B, Row 7, Plot 7
Burchell: Eliza Mary: Anglican Division F, Row 13, Plot 69 – unmarked
Burchell: Infant: Nonconformist
Division A, Row 6, Plot 39 – unmarked
Burchell: Isaac: Anglican Division E,
Row 2, Plot 8b – unmarked
Burchell: Joseph Cleland: Nonconformist
Division C, Row 19, Plot 50 – unmarked
Burchell: Orlando H.: Wesleyan Division
C, Row 1, Plot 42 – unmarked
Burchell: Ruth: Wesleyan Division C,
Row 4, Plot 41 – unmarked
Burchmore: Elizabeth: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Burchmore: Sydney William: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Burden: Ann Gray: Protestant
Berm A, Row 11, Plot 82
Burden: William: Anglican Division E,
Row 3, Plot 14 – unmarked
Burdett: Beatrice Adelaide: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Burdett: Francis Stephen: Anglican
Division L, Row 7, Plot 128 – unmarked
Burdett: George Lesley: Protestant
Division C, Row 5, Plot 89 – unmarked
Burdett:
Ida Doreen: Protestant Division C, Row 7, Plot 91?
Burdett:
James Whitby: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Burdett: Nancy Elizabeth: Roman
Catholic Lawn C, Row 2, Plot 72
Burdett: Norman Wilfred: Naval A Area,
Row 1, Plot 15
Burdett:
Phyllis Katherine: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Burdett: Wynnis Adelaide: Protestant
Berm A, Row 24, Plot 110
Burdon: Henry James: Wesleyan
Division E, Row 5, Plot 32 – unmarked
Bureau: Alphonso:
Roman Catholic Division A, Row 7, Plot 93
Bureau:
Louise Victorine: Roman Catholic Division A, Row 7, Plot 93
Burfield: Rex: Presbyterian
Division D, Row 7, Plot 29 – unmarked
Burfield: Rosie Ellen: Presbyterian
Division D, Row 7, Plot 29 – unmarked
Burfoot: Ada Emma: Anglican
Division D, Row 4, Plot 65
Burfoot:
Arthur Henry: Anglican Division D, Row 4, Plot 63
Burfoot: Arthur Henry: Anglican
Division D, Row 4, Plot 63
Burfoot: Charlotte Maud: Anglican
Division A, Row 9, Plot 38 – unmarked
Burfoot: Charlotte Ouida: Anglican
Division A, Row 9, Plot 38-39 – unmarked
Burfoot: Elizabeth: Anglican Division
D, Row 4, Plot 63
Burfoot: Jaspar Thomas: Anglican
Division A, Row 9, Plot 38 – unmarked
Burfoot: Sarah: Anglican Division D,
Row 6, Plot 65
Burfoot: Stillborn Child: Anglican
Division A, Row 9, Plot 39 – unmarked
Burge: George: Anglican Division
F, Row 8, Plot 15 – unmarked
Burge: John: Anglican Division F, Row
13, Plot 41 – unmarked
Burgemeester: Evelyn: Hebrew Area A, Row 7, Plot 36-37
Burgen: Devine Kiri Matariki: The Sanctuary, Row S, Plot 39
Burgess: Ada Lorena: Anglican
Division K, Row 2, Plot 91
Burgess: Albert Edward: Service Persons
Area G, Row 2, Plot 3a
Burgess: Alfred: Wesleyan Division C,
Row 3, Plot 40
Burgess: Alfred Robert: Presbyterian
Division D, Row 21, Plot 5
Burgess: Allan Harold Stewart: Service
Persons Area K, Row 11, Plot 23
Burgess: Amy: Wesleyan Division C, Row
15, Plot 22 – unmarked
Burgess: Arthur James: Service Persons
Area M, Row 12, Plot 173
Burgess: Benjamin: Anglican Division D,
Row 6, Plot 12 – unmarked
Burgess: Benjamin Booth: Anglican
Division K, Row 8, Plot 7
Burgess: Benjamin (Bennie) Brian:
Anglican Division K, Row 8, Plot 7
Burgess: Clarice (Clarrie) Hilda:
Wesleyan Division F, Row 6, Plot 33
Burgess: Constance Mavis: North Lawn E,
Row 8, Plot 117
Burgess: Cyril Frank: Roman Catholic
Lawn C, Row 3, Plot 24 – unmarked
Burgess: David John: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 33 – unmarked
Burgess a.k.a. Bree: Dorothy June:
Wesleyan Division F, Row 1, Plot 81
Burgess: Dorothy Mabel: Protestant Berm
A, Row 3, Plot 18
Burgess: Edmund George: Wesleyan
Division A, Row 5, Plot 19 – unmarked
Burgess: Elizabeth: Anglican
Division D, Row 5, Plot 42
Burgess: Elizabeth Annie: Anglican
Division K, Row 15, Plot 76 – 1948
Burgess: Elizabeth Annie: Protestant
Lawn D, Row 2, Plot 119 – 1976
Burgess: Elsie Lorraine: Western Lawn
B, Row 4, Plot 127
Burgess: Eric: Protestant Division B,
Row 4, Plot 102 –
Burgess: Ernest Joseph: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 87
Burgess: Eva: Anglican Division F, Row
3, Plot 77 – unmarked
Burgess: Evelyn Mabel: Anglican
Division D, Row 6, Plot 14 – unmarked
Burgess: Flora Rose: Anglican Division D, Row 9, Plot 8 – memorial
Burgess: Flora Rose: Anglican Division D, Row 9, Plot 8 – memorial
Burgess: Frank: Protestant Berm A, Row
26, Plot 1
Burgess: Frank Percival: Wesleyan
Division C, Row 15, Plot 22 – unmarked
Burgess: Frederick: Anglican Division
E, Row 6, Plot 99 – unmarked
Burgess: George Francis: Anglican
Division K, Row 2, Plot 91 – 1961
Burgess: George Francis: Roman Catholic
Lawn C, Row 5, Plot 25 – 1974
Burgess: George Richard: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 31 – unmarked
Burgess: George Rupert: Anglican
Division K, Row 8, Plot 52
Burgess: George William: Service
Persons Area M, Row 10, Plot 40
Burgess: Gladys Beryl: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 87
Burgess: Hannah Elizabeth: Anglican
Division K, Row 8, Plot 52
Burgess: Harold Joseph: Service Persons
Area L, Row 1a, Plot 19 – unmarked
Burgess: Henry James: Service Persons
Area M, Row 14, Plot 72
Burgess: Herbert Benjamin: Wesleyan
Division F, Row 6, Plot 33
Burgess: Herbert Bruce: Cremation Lawn B, Row 7, 100
Burgess: Hilda Agnes: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 28a
Burgess: Ian: Presbyterian Division D,
Row 21, Plot 5
Burgess: Ida Elvina: Cremation Lawn B,
Row 4, Plot 118
Burgess: Ivan Leonard: Waitakere View
Block B, Row 6, Plot 43
Burgess: Ivor Edwin: Cremation Lawn B,
Row 11, Plot 183
Burgess: John: Nonconformist Division
C, Row 13, Plot 54 – 1919
Burgess: John: Nonconformist Division
E, Row 5, Plot 41 – 1934 – unmarked
Burgess: John: Service Persons Area G,
Row 14, Plot 4 – 1947
Burgess: John Charles Anthony: Western
Lawn B, Row 4, Plot 127
Burgess: John Lloyd: Nonconformist
Division C, Row 22, Plot 23
Burgess: Josephine May: Service Persons
Area M, Row 17, Plot 113
Burgess: June Sylvia: Erebus Ash
Gardens, Row Lx, Plot 33
Burgess: Kathleen Valerie: Protestant
Berm A, Row 26, Plot 1
Burgess: Mary Ann: Anglican Division D,
Row 4, Plot 80
Burgess: Mary Ester: Nonconformist
Division C, Row 22, Plot 23
Burgess: Mary Josephine: North Lawn E,
Row 3, Plot 55
Burgess: Millicent Grace: Protestant
Berm A, Row 23, Plot 24
Burgess: Morrison Quintain: Roman
Catholic Berm B, Row 10, Plot 39
Burgess: Myrtle: Cremation Lawn B, Row
8, Plot 152
Burgess: Nancy Belle Teresa: Roman
Catholic Division D, Row 4, Plot 58
Burgess: Nora Margaret Burgess: Roman
Catholic Lawn C, Row 5, Plot 25 – unmarked
Burgess: Norman Leslie: Protestant
Division B, Row 4, Plot 102
Burgess: Oscar Sydney: Service Persons
Area K, Row 12, Plot 71
Burgess: Richard Stephen: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 33
Burgess: Robert: Presbyterian Division
D, Row 24, Plot 60 – unmarked
Burgess: Robert Kinnaird: Service
Persons Area M, Row 17, Plot 113
Burgess: Robert Victor: Protestant Lawn
B, Row 6, Plot 27
Burgess: Rose Elizabeth: Protestant
Lawn C, Row 5, Plot 87
Burgess: Ruby Louise: Nonconformist
Division D, Row 8, Plot 43
Burgess: Samuel Leonard: North Lawn E,
Row 3, Plot 55
Burgess: Samuel Mark: Presbyterian
Division D, Row 8, Plot 63
Burgess: Sarah Ann: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 31 – unmarked
Burgess: Stephen Desmond: North Lawn E,
Row 7, Plot 93
Burgess: Terence John McCallum: Roman
Catholic Division C, Row 13, Plot 69 – unmarked
Burgess: Terence Michael: North Lawn E, Row 3, Plot 55
Burgess: Thelma Elizabeth: Car Park
Gardens Area Row D, Plot 47
Burgess: Trevor (Dick) Hayes: Car Park Gardens Area,
Row D, Plot 47
Burgess: Victor George: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 72
Burgess: Walter: Service Persons Area
E, Row 3, Plot 56
Burgess: William: Service Persons Area
M, Row 15, Plot 67
Burgess: William John: Cremation Lawn
B, Row 7, Plot 100
Burgess: William Sydney: Anglican
Division D, Row 4, Plot 80
Burgess: William Thomas: Anglican
Division M, Row 4, Plot 22 – unmarked
Burgess: Zena Marie: Roman Catholic
Berm B, Row 10, Plot 39
Burgin: Jeffery or Jeffrey Allan
or Alan: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 28
Burgoyne: Ernest: Anglican
Division K, Row 3, Plot 59
Burgoyne: Hannah: Anglican Division K,
Row 3, Plot 59
Burgoyne: John (Jack) Gregory: Roman
Catholic Lawn C, Row 1, Plot 2
Burgoyne: Mary: Wesleyan Division A,
Row 1, Plot 15 – unmarked
Burgoyne: Mary (Mollie) Catherine:
Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 2
Burgoyne: Myra Hildabelle: Anglican
Division K, Row 6, Plot 1a – unmarked
Burgoyne: William John Edward: Lakeside
Ash Garden Area, Row A, Plot 5
Burich: Luke: Roman Catholic
Lawn A, Row 3, Plot 56 – unmarked
Burich: Mick:
Roman Catholic Lawn A, Row 3, Plot 56 – unmarked
Burk: Stillborn Child:
Presbyterian Division D, Row 8, Plot 2 – unmarked
Burke: Albert James: Service
Persons Area J, Row 5, Plot 35
Burke: Alexandra (Lexie) Mary: Car Park Gardens Area, Row B, Plot 10
Burke: Alexandra (Lexie) Mary: Car Park Gardens Area, Row B, Plot 10
Burke: Anna: Roman Catholic Division B,
Row 3, Plot 94 – unmarked
Burke: Antony: Roman Catholic Division
B, Row 4, Plot 70
Burke: Arthur Henry: Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 68
Burke: Baby: Roman Catholic Division C,
Row 11, Plot 52 – unmarked
Burke: Barbara: Roman Catholic Division
A, Row 6, Plot 19
Burke: Bennett Richard: Roman Catholic
Division B, Row 8, Plot 39 – unmarked
Burke: Blanche: Roman Catholic Division
B, Row 8, Plot 39 – unmarked
Burke: Bridget: Roman Catholic Division
A, Row 8, Plot 25
Burke: Cecil: Car Park Gardens Area, Row B,
Plot 10
Burke: Charles: Roman Catholic Division
B, Row 4, Plot 70
Burke: Charles Joseph Eugene: West View
Lawn, Row 1, Plot 25
Burke: Constance Amy: West View Lawn,
Row 1, Plot 25
Burke: David Reginald: Protestant Division B, Row 2, Plot 89
Burke: Dennis: Roman Catholic Division
B, Row 4, Plot 86 – unmarked
Burke: Edmund James: Roman Catholic
Lawn A, Row 9, Plot 52
Burke: Edward: Roman Catholic Division
B, Row 3, Plot 36 – unmarked
Burke: Eileen: Roman Catholic Division
F, Row 4, Plot 72
Burke: Elizabeth: Roman Catholic
Division B, Row 3, Plot 92 – unmarked
Burke: Ellen: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 117
Burke: Frances: unknown
Burke: Frank: Anglican Division F, Row
14, Plot 70a
Burke: Fred: Service Persons Area M,
Row 11, Plot 94
Burke: Frederick Allan: Presbyterian
Division E, Row 6, Plot 58 – unmarked
Burke: Gastar Abiel: Wesleyan Division
B, Row 4, Plot 33 – unmarked
Burke: George Lawrence: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 68
Burke: Helen: Wesleyan Division B, Row
4, Plot 33 – unmarked
Burke: Helena Conchita: Roman Catholic
Division C, Row 11, Plot 88 – unmarked
Burke: Henry Augustus: Service Persons
Area M, Row 18, Plot 119
Burke: Horace James: Roman Catholic
Berm A, Row 10, Plot 43
Burke: Ivan Alton James: Anglican
Division F, Row 7, Plot 20 – unmarked
Burke: James Gregory: Service Persons
Area F, Row 2, Plot 13
Burke: Jeri Dale: Cremation Lawn B, Row
6, Plot 207
Burke: John: Roman Catholic Division B,
Row 4, Plot 19 – 1891 – unmarked
Burke: John: Anglican Division M, Row
7, Plot 32 – 1902
Burke: John: Roman Catholic Division C,
Row 11, Plot 88 – 1935
Burke: John: Roman Catholic Division C,
Row 24, Plot 54 – 1939 – unmarked
Burke: John Alfred: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 70a – unmarked
Burke: John Anthony: Roman Catholic
Lawn B, Row 2, Plot 30
Burke: John Augustine: Protestant Berm A, Row 12, Plot 102
Burke: John Henry: Anglican Division H,
Row 1, Plot 57
Burke: John William: Anglican Division
H, Row 6, Plot 21
Burke: Joseph: Anglican
Division M, Row 3, Plot 5 – unmarked
Burke: Joseph Michael: Roman Catholic Division B, Row 7, Plot 25 – unmarked * Lawn B?
Burke: Kathleen (Kitty) Alice: Roman
Catholic Lawn B, Row 2, Plot 47
Burke: Laura: Wesleyan Division C, Row
20, Plot 70
Burke: Laurence Conroy: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 191 – unmarked
Burke: Laurence George: Service Persons
Area H, Row 3, Plot 18
Burke: Lawrence: Roman Catholic
Division A, Row 6, Plot 19
Burke: Leo (Desmond) Desmond: Chapel Memorial Wall, Column 58, Plaque A
Burke: Louisa: Roman Catholic Berm A,
Row 10, Plot 43
Burke: Margaret: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 117
Burke: Margaret Catherine: Roman
Catholic Division D, Row 6, Plot 35 – unmarked
Burke: Mary: Roman Catholic Division B,
Row 3, Plot 94 – unmarked
Burke: Mary Ann: Roman Catholic
Division B, Row 3, Plot 97 – unmarked
Burke: Mary Ellen: Roman Catholic
Division B, Row 3, Plot 92 – unmarked
Burke: Mary Hannah: Nonconformist
Division C, Row 25, Plot 40
Burke: Mary L.: Wesleyan Division B,
Row 4, Plot 33
Burke: May (Yvonne) Victoria: Protestant Berm A,
Row 4, Plot 34
Burke: Michael: Roman Catholic Division
B, Row 3, Plot 94 – unmarked
Burke: Michael James Dudley: Roman
Catholic Berm A, Row 10, Plot 43
Burke: Michael Joseph: Roman Catholic
Lawn B, Row 2, Plot 47
Burke: Miriam Rose: Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 68
Burke: Patrick Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 38
Burke: Robert: Anglican Division H, Row
6, Plot 32 – unmarked
Burke: Robert Patrick: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 18 – unmarked
Burke: Robert Tapsell: Protestant Division B, Row 2, Plot 89 – ashes or memorial? Burke a.k.a. Bourke: Rosa Ann: Roman Catholic Division C, Row 10, Plot 78 – unmarked
Burke: Stillborn
Child: Wesleyan Division B, Row 4, Plot 33
Burke: Terence
George: Roman Catholic Division C, Row 23, Plot 51
Burke: Thomas:
Roman Catholic Division C, Row 24, Plot 117
Burke: William
John: Service Persons Area J, Row 5, Plot 37
Burke a.k.a. Bourke: William Valentine: Roman Catholic Division C, Row 10, Plot 78 – unmarkedBurke-Kura: Cushla Mary: Protestant Division B, Row 2, Plot 89
Burnell: Diane Gwendoline: Erebus Octagons, Octagon 65, Plot 4
Burnell: Margaret Alice: Erebus Octagons, Octagon 65, Plot 2
Burridge: Colenso (Frank) Franklin: Chapel Memorial Wall, Column 15, Plaque B
Burridge: Maud Beatrice: Chapel Memorial Wall, Column 15, Plaque B
Butler: Adrian: Waitakere View Area E, Row 3, Plot 18
Burkett: Elva
(Fan) Mavis: Chapel View Ash Lawns, Row 3, Plot 48
Burkitt: George
Percival: Anglican Division E, Row 10, Plot 48
Burkitt: Maud
Marion: Anglican Division E, Row 10, Plot 48
Burleigh: Ada
Mary: Nonconformist Division D, Row 19, Plot 19 – unmarked
Burls: Elizabeth: Anglican
Division F, Row 9, Plot 90 – unmarked
Burmester: Rita: Protestant Berm
A, Row 13, Plot 81
Burn: Cecil Gordon: Roman
Catholic Lawn C, Row 1, Plot 113
Burn: Derek: Eco Burial Area, Row Eco,
Plot 16
Burn: Elizabeth Ellen: Presbyterian
Division E, Row 17, Plot 64
Burn: Fergus Philip: Cremation Lawn
Old, Row P3, Plot 19
Burn: Ivy Eileen: Cremation Lawn Old,
Row D, Plot 20
Burn: John Thomas: Wesleyan Division C,
Row 32, Plot 67
Burn: Kathleen Mary: Roman Catholic
Lawn C, Row 1, Plot 113
Burn: Leslie Lyle: Service Persons Area
M, Row 9, Plot 192
Burn: Lily May: Anglican Division G,
Row 3, Plot 28
Burn: Margaret Annie Elizabeth:
Wesleyan Division C, Row 32, Plot 67
Burn: Paul Michael: Roman Catholic Lawn
A, Row 3, Plot 41
Burn: Peter: Anglican Division G, Row
3, Plot 28
Burn: Philip John Challiner: Cremation
Lawn Old, Row D, Plot 20
Burn: Phyllis Lurlene: Roman Catholic
Lawn A, Row 3, Plot 41
Burn: Rowena Mary: Eco Burial Area, Row
Echo, Plot 17
Burn: Valmai Veronic: Service Persons
Area M, Row 9, Plot 192
Burnage: Albert Ed:
Nonconformist Division C, Row 19, Plot 32 – unmarked
Burnand: Mary Ann: Anglican Division E, Row 4, Plot 42 –
unmarked
Burnard: Hector: Wesleyan
Division C, Row 4, Plot 51 – unmarked
Burnard: Raymond William: Anglican
Division E, Row 9, Plot 3 – unmarked
Burnaz: Ivan: Roman Catholic
Lawn B, Row 5, Plot 39
Burndred: Amelia: Wesleyan
Division F, Row 2, Plot 80 – unmarked
Burne: Herbert: Anglican Division F, Row 7, Plot 46
Burnell: Margaret Alice: Erebus Octagons, Octagon 65, Plot 2
Burnet: Lily: Protestant Lawn D, Row
1, Plot 56
Burnet: William Lewis: Protestant Lawn
D, Row 1, Plot 56
Burnett: Aaron Jon: Protestant
Lawn D, Row 6, Plot 31
Burnett: Arthur Edward: Anglican
Division G, Row 5, Plot 81
Burnett: Brian Leonard George: Anglican Division K, Row 2, Plot 58
Burnett: Brian Leonard George: Anglican Division K, Row 2, Plot 58
Burnett: Charlotte Helen: W H Tongue
Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Burnett: Dora Lilian: Nonconformist Division A, Row 5, Plot 35b – unmarked
Burnett: Frank: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 186
Burnett: Frederick Russell Pearson:
Anglican Division G, Row 6, Plot 46
Burnett: George Ledley: Presbyterian
Division D, Row 12, Plot 58 – unmarked
Burnett: Harriett: Wesleyan Division A,
Row 1, Plot 42a
Burnett: Joseph Alfred: Chapel
of Faith Ash Vaults, Vault 3
Burnett: Mary: Presbyterian Division A,
Row 1, Plot 10 – unmarked
Burnett: Mary Ann May: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 45 – unmarked
Burnett: Mavis May: Azalea Octagon Area, Octagon 228, Plot 3
Burnett: May Florence Dameral or
Damryl: Anglican Division H, Row 6, Plot 69
Burnett: Nora Georgina: Anglican
Division K, Row 2, Plot 58
Burnett: Reginald Thomas John: Azalea Octagon Area, Octagon 228, Plot 3
Burnett:
Rebecca: Anglican Division J, Row 2, Plot 28 – unmarked
Burnett: Richard John: Service Persons
Area M, Row 9, Plot 87
Burnett: Thomas Henry: Service Persons
Area K, Row 12, Plot 66
Burnett: William: Wesleyan Division A,
Row 1, Plot 42a,
Burney: Francis: North Lawn E,
Row 13, Plot 18
Burnie: Hilda Eva: Roman
Catholic Berm A, Row 10, Plot 56
Burnie: James Allan: Roman Catholic
Berm A, Row 10, Plot 54
Burnie: Mary Ellen: Roman Catholic Berm
A, Row 10, Plot 54
Burnie: Sarah Elsie: Cremation Lawn B,
Row 1, Plot 231
Burnley: Muriel Isobel:
Cremation Lawn B, Row 5, Plot 134
Burnnand: Albert Walter:
Anglican Division A, Row 2, Plot 14
Burnnand:
Alfred Thomas: Wesleyan Division C, Row 1, Plot 13b
Burnnand:
Agnes Muriel Kirk: Wesleyan Division C, Row 1, Plot 13b
Burnnand: Frederick Charles: Wesleyan
Division C, Row 1, Plot 13a
Burnnand: Frederick Charles Kirk:
Wesleyan Division C, Row 1, Plot 13a
Burnnand: Mary Theresa: Anglican
Division A, Row 2, Plot 16
Burnnand: Olive Ray: Wesleyan Division
C, Row 1, Plot 13a-13b
Burnnand: Walter Edward: Anglican
Division A, Row 2, Plot 16
Burnnand: William Thomas: Anglican
Division A, Row 2, Plot 14
Burns: Agnes: Anglican Division
E, Row 7, Plot 62
Burns: Agnes Emily: Anglican Division
E, Row 2, Plot 105
Burns: Alexander Frew: Service Persons
Area K, Row 3, Plot 49
Burns: Alice May: Wesleyan Division A,
Row 6, Plot 56 – unmarked
Burns: Allan: Service Persons Area M,
Row 16, Plot 133
Burns: Allan Robert: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 94 – unmarked
Burns: Allen: Presbyterian Division D,
Row 13, Plot 65
Burns: Andrew James: Presbyterian
Division A, Row 2, Plot 28
Burns: Ann: Presbyterian Division C,
Row 1a, Plot 1 – unmarked
Burns: Annie: Wesleyan Division C, Row
13, Plot 27 – 1927
Burns: Annie: Roman Catholic Division
C, Row 23, Plot 115 – 1938
Burns: Annie: Nonconformist Division D,
Row 6, Plot 6 – 1952
Burns: Annie Elizabeth: Wesleyan
Division C, Row 13, Plot 27
Burns: Arthur Henry: Nonconformist
Division D, Row 14, Plot 12 – unmarked
Burns: Arthur J.: Presbyterian Division
B, Row 4, Plot 14 – unmarked
Burns: Arthur John: Protestant Berm B,
Row 18, Plot 61
Burns: Barbara: Chapel View Burial
Area, Row 10, Plot 14
Burns: Byers Forrester: Presbyterian
Division E, Row 21, Plot 28
Burns: Carmel Leah: Hebrew Berm B, Row
9, Plot 36
Burns: Carolyn Joan: Protestant Berm
A, Row 14, Plot 117
Burns: Catherine Mary: Roman Catholic
Berm A, Row 5, Plot 34
Burns: Charles: Presbyterian Division
D, Row 7, Plot 11 – unmarked
Burns: Charles Frederick: Presbyterian
Division E, Row 3, Plot 58
Burns: Claude Duval Rauihart or
Rainhart: Wesleyan Division A, Row 6, Plot 56 – unmarked
Burns: David Joseph: Hebrew Berm B, Row
6, Plot 35
Burns: Donald Raymond: Anglican
Division E, Row 2, Plot 105
Burns: Dorothy Elizabeth: Roman
Catholic Division C, Row 20, Plot 94 – unmarked
Burns: Dorothy H.: Anglican Division D,
Row 4, Plot 25 – unmarked
Burns: Dorothy Trevarthen: Protestant
Berm A, Row 11, Plot 71
Burns: Edith Ellen: Protestant Berm B,
Row 18, Plot 61
Burns: Edna Jean: Presbyterian Division
D, Row 13, Plot 63
Burns: Edward: Roman Catholic Division
C, Row 1, Plot 1 – unmarked
Burns: Edward William: Service Persons
Area M, Row 17, Plot 49
Burns: Eileen Mary Bertha: Crematorium
Garden Area, Row 2, Plot 44
Burns: Elizabeth: Roman Catholic
Division A, Row 5, Plot 72 – 1891 – unmarked
Burns: Elizabeth: Roman Catholic
Division B, Row 2, Plot 95 – 1918 – unmarked
Burns: Elizabeth: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 87 – 1920
Burns: Elizabeth: Protestant Berm A,
Row 20, Plot 16 – 1992
Burns: Ellen: Wesleyan Division D, Row
4, Plot 11a
Burns: Elsie Violet: Service Persons
Area A, Row 2, Plot 7
Burns: Flora Ferguson: Protestant Berm
B, Row 6, Plot 86
Burns: Frank Austin: Service Persons
Area M, Row 13, Plot 175
Burns: Frederick Charles: Protestant
Berm A, Row 20, Plot 14
Burns: George: Presbyterian Division A,
Row 2, Plot 26
Burns: George Alfred: Anglican Division
A, Row 7, Plot 46 – unmarked
Burns: George (Ted) Edmund Varley: Protestant
Berm A, Row 14, Plot 117
Burns: Gertrude Ethel: Nonconformist
Division C, Row 18, Plot 18 – unmarked
Burns: Harold Charles: Service Persons
Area G, Row 6, Plot 14
Burns: Hector Kenneth: Nonconformist
Division C, Row 1a, Plot 12
Burns: Henry: Roman Catholic Division
C, Row 17, Plot 16 – unmarked
Burns: Hilda Rebecca: Hebrew Area A,
Row 8, Plot 19
Burns: Ivy Muriel: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 13, Plot 81
Burns: Jack: Protestant Division B, Row
1, Plot 82 – unmarked
Burns: James: Anglican Division F, Row
15, Plot 80 – 1902 – unmarked
Burns: James: Anglican Division F, Row
11a, Plot 21 – 1918 – unmarked
Burns: James Corrigan: Roman Catholic
Division C, Row 23, Plot 115
Burns: James Norris: Nonconformist
Division E, Row 5, Plot 29 – unmarked
Burns: James Wilson: Protestant Berm A,
Row 20, Plot 16
Burns: Jamima: Wesleyan Division C, Row
32, Plot 3
Burns: Jane: Cremation Lawn Old, Row
Q3, Plot 10
Burns: Jane Clark: Presbyterian
Division A, Row 2, Plot 26
Burns: Jean: Nonconformist Division C,
Row 35, Plot 39 – unmarked
Burns: Jessie: Wesleyan Division C, Row
19, Plot 24 – unmarked
Burns: Jessie Amelia: Nonconformist
Division C, Row 1a, Plot 12
Burns: John: Roman Catholic Division B,
Row 3, Plot 18 – 1888 – unmarked
Burns: John: Roman Catholic Division A,
Row 2, Plot 76 – 1901 – unmarked
Burns: John: Presbyterian Division D,
Row 8, Plot 26 – 1920 – unmarked
Burns: John Handley: Anglican Division
G, Row 124 – unmarked
Burns: John Herbert: Anglican Division
A, Row 3, Plot 67 – unmarked
Burns: John Wrightson: Nonconformist
Division D, Row 15, Plot 1
Burns: Joyce: Presbyterian Division E,
Row 21, Plot 28
Burns: Julia: Roman Catholic Division
C, Row 18, Plot 106 – unmarked
Burns: Laurence: Roman Catholic
Division A, Row 2, Plot 50 – unmarked
Burns: Lorraine: Crematorium Garden
Area, Row 6, Plot 78
Burns: Malcolm Nelson: Nonconformist
Division C, Row 1a, Plot 7b
Burns: Margaret: Nonconformist Division
C, Row 1a, Plot 11
Burns: Margaret Helen: Presbyterian
Division A, Row 2, Plot 28
Burns: Margaret Rose: Protestant Berm
A, Row 20, Plot 16
Burns: Marie Therese: Protestant Berm A, Row 14, Plot 117
Burns: Mary Jane: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Burns: Maud: Anglican Division D, Row
4, Plot 25 – unmarked
Burns: Maurice (Johnny): Hebrew Area A,
Row 8, Plot 20
Burns: Olga Ann: Service Persons Area
M, Row 13, Plot 175
Burns: Patricia Emma: Roman Catholic
Division D, Row 2, Plot 93
Burns: Patrick Joseph: Roman Catholic
Division E, Row 5, Plot 125
Burns: Peter: Anglican Division E, Row
7, Plot 62 – 1918
Burns: Peter : Service Persons Area A,
Row 2, Plot 7 – 1926
Burns: Richard: Wesleyan Division F,
Row 7, Plot 60 – unmarked
Burns: Richard Maxwell: Chapel View
Burial Area, Row 10, Plot 14
Burns: Robert: Anglican Division N, Row
7, Plot 42 – 1900 – unmarked
Burns: Robert: Nonconformist Division
D, Row 6, Plot 6 – 1913
Burns: Robert: Public Burial Area A,
Row 3, Plot 97b – 1918
Burns: Robert: Nonconformist Division
B, Row 1, Plot 21 – 1950 – unmarked
Burns: Robert Boyd: Protestant Berm B,
Row 6, Plot 86
Burns: Robert Charles: Wesleyan Division D, Row 4, Plot 111a
Burns: Robert Edward: Chapel
of Faith Ash Vaults, Vault 3
Burns: Robert Francis: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 262
Burns: Robert James: Roman Catholic
Berm A, Row 5, Plot 34
Burns: Robert Reginald: Nonconformist
Division C, Row 18, Plot 18 – unmarked
Burns: Ronald Allen: Service Persons
Area M, Row 11, Plot 185
Burns: Rosemary June: Waitakere View Ash Vaults, Block A, Vault 32
Burns: Ruby Marie: Nonconformist
Division C, Row 1a, Plot 13
Burns: Stillborn Child: Presbyterian
Division D, Row 7, Plot 10 – 1919 – unmarked
Burns: Stillborn Child: Presbyterian
Division D, Row 13, Plot 63 – 1933
Burns: Susan: Roman Catholic Division
C, Row 18, Plot 106 – unmarked
Burns: Thelma Annie: Nonconformist
Division D, Row 1, Plot 13a
Burns: Thomas: Anglican Division F, Row
12, Plot 70 – 1907 – unmarked
Burns: Thomas: Presbyterian Division E,
Row 10, Plot 65 – 1930
Burns: Vera Doris: Protestant Berm B,
Row 27, Plot 54
Burns: Violet: Presbyterian Division D,
Row 13, Plot 65
Burns: William: Roman Catholic Division
B, Row 2, Plot 6 – 1892 – unmarked
Burns: William: Wesleyan Division D, Row 2, Plot 97 – 1909
Burns: William: Wesleyan Division C,
Row 32, Plot 3 – 1945
Burns: William: Service Persons Area M,
Row 15, Plot 118 – 1975
Burns: William Dalgleish: Protestant
Berm A, Row 20, Plot 16
Burns: William James: Cremation Lawn
Old, Row G, Plot 11
Burns: William John: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3 – 1939
Burns: William John Victor: Wesleyan Division A, Row 6, Plot 56 – 1899 – unmarked
Burns: Wilson Bailey: Protestant
Division A, Row 3, Plot 45 – unmarked
Burnsee: Margaret: Roman
Catholic Division C, Row 12, Plot 16 – unmarked
Burnside: Joseph Brock: North
Lawn E, Row 18, Plot 72
Burnside: Lawrence Douglas: Roman
Catholic Division D, Row 2, Plot 46
Burnside: Merle Noeline: North Lawn E,
Row 18, Plot 72
Burnside: William Robert: Cremation
Lawn B, Row 2, Plot 143
Burr: Mary: Anglican Division B,
Row 2, Plot 22 – unmarked
Burr: Mildred: Protestant Berm B, Row
10, Plot 48
Burr: Norvin (Mervyn) John: Cremation Lawn Old,
Row S2, Plot 10
Burr: Shirley Alison: Anglican Division
F, Row 3, Plot 41 – unmarked
Burr: William Jacob Foster North Lawn
E, Row 22, Plot 132
Burrell: Alfred Rainbird: Roman
Catholic Division D, Row 5, Plot 64 – unmarked
Burrell: Betty Lillian: Car Park
Gardens Area, Row G, Plot 48
Burrell: Frances Clara: Anglican
Division G, Row 3, Plot 40
Burrell: Horace William: Anglican
Division H, Row 4, Plot 25
Burrell: James: Anglican Division B,
Row 2, Plot 50 – unmarked
Burrell: James Bruce: Car Park Gardens Area,
Row G, Plot 48
Burrell: James Thomas: Anglican
Division B, Row 2, Plot 55b
Burrell: Marie Antoinette: Car Park
Gardens Area, Row A, Plot 14
Burrell: Mary: Protestant Division C,
Row 1, Plot 55 – unmarked
Burrell: Mary Jane: Anglican Division
H, Row 4, Plot 25
Burrell: Robert Horace: Anglican
Division H, Row 4, Plot 25
Burrett: Mervyn (Alan) Alan: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 8b
Burrett: Mervyn (Alan) Alan: Nonconformist Division B, Row 2, Plot 7b – memorial
Burrett: Paul Selwyn: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Burrett: Stillborn Twins: The Sanctuary, Row D, Plot 26 – unmarked
Burridge: Colenso (Frank) Franklin: Chapel Memorial Wall, Column 15, Plaque B
Burridge: Maud Beatrice: Chapel Memorial Wall, Column 15, Plaque B
Burridge: Sydney George:
Protestant Division B, Row 2, Plot 339 – unmarked
Burridge: William Charles Oliver:
Protestant Lawn A, Row 8, Plot 87
Burridge: Zene: Roman Catholic Lawn B,
Row 3, Plot 19
Burrill: Althea Mary: Roman
Catholic Division D, Row 6, Plot 15 – unmarked
Burroughs: Arthur: Anglican
Division G, Row 3, Plot 118
Burroughs: Elizabeth (Rose) Rose
Marion: Anglican Division G, Row 3, Plot 118
Burroughs: Emma Florence: Protestant
Berm A, Row 23, Plot 45
Burroughs: George: Roman Catholic Berm
B, Row 6, Plot 73
Burroughs: Patricia Marie Grace: Roman
Catholic Berm B, Row 6, Plot 73
Burroughs: William John: Service
Persons Area M, Row 14, Plot 103
Burrow: Blanche Beatrice:
Wesleyan Division D, Row 5, Plot 112
Burrow: Edna May: Wesleyan Division D, Row
5, Plot 112
Burrows: Alfred: Anglican
Division H, Row 10, Plot 43 – unmarked
Burrows: Ann: Anglican Division F, Row
2, Plot 93 – unmarked
Burrows: Annie Lillian: Wesleyan
Division B, Row 4, Plot 42b
Burrows: Annie Maria: Anglican Division
K, Row 3, Plot 80
Burrows: Arthur Ernest: Protestant Berm
B, Row 26, Plot 74
Burrows: Charles Edward: Anglican
Division K, Row 3, Plot 80
Burrows: Doreen: Anglican Division L,
Row 6, Plot 98 – unmarked
Burrows: Elizabeth: Presbyterian
Division C, Row 1b, Plot 1 – unmarked
Burrows: Ellen Clare: Nonconformist
Division C, Row 25, Plot 37 – unmarked
Burrows: Emily Elizabeth: Protestant
Division B, Row 4, Plot 157
Burrows: Ernest: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 55
Burrows: Ernest Edward: Anglican
Division A, Row 5, Plot 67 – unmarked
Burrows: Eunice Madeline: Protestant
Berm B, Row 26, Plot 74
Burrows: Fiona: Cremation Lawn Old, Row
W2, Plot 23
Burrows: George: Anglican Division E,
Row 8, Plot 83 – unmarked
Burrows: Hazel Florence: Presbyterian
Division D, Row 22, Plot 36
Burrows: Henry James: Cremation Lawn
Old, Row W2, Plot 23
Burrows: Ian: Protestant Division C,
Row 4, Plot 20 – unmarked
Burrows: Ivy: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 55
Burrows: Ivy Myrtle: Cremation Lawn B,
Row 5, Plot 24
Burrows: James Frederick: Service
Persons Area M, Row 11, Plot 56
Burrows: John: Presbyterian Division E,
Row 10, Plot 67 – unmarked
Burrows: John Leslie: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 130
Burrows: John Robertson: Chapel
of Faith Ash Vaults, Vault 3
Burrows: Leonard Frank: Anglican
Division E, Row 8, Plot 83
Burrows: Lyla Elizabeth Elsie:
Protestant Lawn D, Row 4, Plot 8
Burrows: Marion: Wesleyan Division F,
Row 6, Plot 4
Burrows: Moananui (Morna) Violet:
Anglican Division G, Row 7, Plot 90
Burrows: Rita Simiona Mendes: Azalea Octagon Area, Octagon 251, Plot 6
Burrows: Samuel John: Wesleyan Division
F, Row 6, Plot 4
Burrows: Sarah: Presbyterian Division
F, Row 1, Plot 9
Burrows: Stella (Margaret) Margaret:
West View Lawn A, Row 3, Plot 5
Burrows: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 35 – unmarked
Burrows: Thomas: Anglican Division C,
Row 5, Plot 67 – unmarked
Burrows: Wilford George: Presbyterian
Division D, Row 24, Plot 23
Burrows: William Daniel: Service
Persons Area L, Row 11, Plot 126 – unmarked
Burrows: William Mervyn: Azalea Octagon Area, Octagon 251, Plot 6
Burrows: William Walker: Anglican
Division F, Row 2, Plot 93
Burson: Elizabeth Alice: North
Lawn E, Row 8, Plot 81
Burstein: Hilgegard: West Berm C, Row 5, Plot 33
Burt: Alice Cesima: Roman
Catholic Lawn C, Row 2, Plot 81
Burt: Alma Louise: Western Lawn A, Row
5, Plot 20
Burt: Arthur Edwin: Columbarium Memorials, Column 4, Plaque A
Burt: Bertha Kathleen: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 46
Burt: Carolyn Rae: Cremation Lawn Old,
Row W2, Plot 12
Burt: Cecil Leo: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 46
Burt: Charles Wheeler: Protestant Lawn
B, Row 1, Plot 10
Burt: Clementina Adelaide: Anglican
Division D, Row 6, Plot 70a
Burt: Dermot Aubyn: Western Lawn A, Row
5, Plot 20
Burt: Dorothea Evelyn Alice: Protestant
Lawn D, Row 5, Plot 115
Burt: Eric Frank: Anglican Division D,
Row 6, Plot 70a
Burt: Eva: Cremation Lawn Old, Row S3,
Plot 21
Burt: Frank William: Anglican Division
D, Row 6, Plot 70a
Burt: Harold Theo: Protestant Lawn D,
Row 5, Plot 115
Burt: Herbert: Wesleyan Division D, Row
5, Plot 15 – unmarked
Burt: Hubert Norman: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 46
Burt: Huia Edward George: Service
Persons Area K, Row 1, Plot 53
Burt: James: Service Persons Area M,
Row 15, Plot 141
Burt: James Albert: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 172
Burt: James Francis: Wesleyan Division
C, Row 24, Plot 40
Burt: Jessie Attoinette: Anglican Division C, Row
8, Plot 31
Burt: Maria: Presbyterian Division F,
Row 9, Plot 25 – unmarked
Burt: Marianne: Anglican Division F,
Row 9, Plot 19
Burt: Mary Theresa: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 172
Burt: Maureen: Crematorium Garden Area,
Row 4, Plot 6
Burt: Robert Patterson: Anglican
Division K, Row 17, Plot 69
Burt: Robyn Marie: Protestant Lawn D,
Row 5, Plot 80
Burt: Rona Matilda: Columbarium Memorials, Column 4, Plaque A
Burt: Thomas Edward: Service Persons
Area G, Row 1, Plot 1
Burtenshaw: Charles: Roman
Catholic Division A, Row 2, Plot 98a – unmarked
Burtenshaw: Charlotte Rachael Caroline:
Anglican Division K, Row 17, Plot 13
Burtenshaw: Eileen: Anglican Division
A, Row 8, Plot 57 – unmarked
Burtenshaw:
John William Walter: West Berm B, Row 1, Plot 3
Burtenshaw: May: Roman
Catholic Division A, Row 5, Plot 41 – unmarked
Burtenshaw: Richard Maurice: Anglican
Division K, Row 17, Plot 13
Burton: Agnes Morrison: Presbyterian
Division C, Row 9, Plot 38 – unmarked
Burton: Aileen Maud: Cremation Lawn
Old, Row G2, Plot 12 – unmarked
Burton: Alfred: Anglican Division F,
Row 12, Plot 72 – unmarked
Burton: Ann: Wesleyan Division D, Row
2, Plot 45
Burton: Anna Rebecca: Cremation Lawn B,
Row 3, Plot 19
Burton: Anna Rebecca: Cremation Lawn Old, Row S3, Plot 6 – memorial
Burton: Arthur Henry: Presbyterian
Division D, Row 23, Plot 65
Burton: Arthur John: Nonconformist
Division B, Row 3, Plot 11
Burton: Athol Verne: Wesleyan Division
D, Row 1, Plot 56a – unmarked
Burton: Catherine: North Lawn E, Row
10, Plot 52
Burton: Charles: Anglican Division C,
Row 1, Plot 33 – unmarked
Burton: David Carlisle Hanley:
Protestant Lawn D, Row 3, Plot 27
Burton: Dennis Allen: Presbyterian
Division E, Row 11, Plot 49
Burton: Edward James: Presbyterian
Division C, Row 9, Plot 38 – 1915 – unmarked
Burton: Edward James: Wesleyan Division
D, Row 2, Plot 43 – 1957
Burton: Elizabeth Good: Anglican
Division E, Row 3, Plot 67a – unmarked
Burton: Ellen: Anglican Division E, Row
3, Plot 67b – unmarked
Burton: Evelyn Jane: Presbyterian
Division D, Row 23, Plot 65
Burton: Francis Ronald: Protestant
Division C, Row 1, Plot 29 – unmarked
Burton: Frank: Cremation Lawn B, Row 5,
Plot 166
Burton: Frederick: Service Persons Area
E, Row 2, Plot 44
Burton: Frederick William: Cremation
Lawn B, Row 3, Plot 19
Burton: George: Roman Catholic Division
A, Row 3, Plot 58
Burton: Gertrude: Service Persons Area
M, Row 22, Plot 101
Burton: Hazel Doreen: Roman Catholic
Berm A, Row 6, Plot 53
Burton: Henry Joseph Richard: Wesleyan
Division D, Row 6, Plot 64
Burton: Herbert: Nonconformist Division
B, Row 3, Plot 9
Burton: Hilda: Nonconformist Division
B, Row 3, Plot 11
Burton: Ida Georgina: Wesleyan Division
A, Row 1, Plot 42b
Burton: Isabella Wesleyan Division C,
Row 30, Plot 46
Burton: Ivy Gertrude: Protestant Lawn
D, Row 3, Plot 27
Burton: Jane Bond: Presbyterian Division
C, Row 1b, Plot 14 – unmarked
Burton: John: Anglican Division E, Row
3, Plot 34 – 1905 – unmarked
Burton: John: Anglican Division E, Row
3, Plot 67b – 1931 – unmarked
Burton: John Harry: Service Persons
Area L, Row 7, Plot 108
Burton: John Henry: Nonconformist
Division A, Row 4, Plot 38 – unmarked
Burton: John Hilary Lawrence: Roman
Catholic Division E, Row 8, Plot 95
Burton: Joseph: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 3a, Plot 159
Burton: Leonard Lamming: Protestant
Berm A, Row 4, Plot 20
Burton: Lilian Elizabeth: Cremation
Lawn Old, Row P3, Plot 7
Burton: Louisa: Wesleyan Division D,
Row 3, Plot 43-45
Burton: Lucy May: Protestant Berm B,
Row 18, Plot 56
Burton: Margaret Annie: Protestant Lawn
C, Row 6, Plot 27 – unmarked
Burton: Martha: Nonconformist Division
B, Row 3, Plot 9
Burton: Meta: Wesleyan Division C, Row
22, Plot 76
Burton: Miles Nicholas: Chapel Memorials, Pillar 5, Column 2, Plaque G
Burton: Norman: Service Persons Area M,
Row 20, Plot 149
Burton: Olive Frances: Protestant Berm
B, Row 27, Plot 57
Burton: Raymond: North Lawn E, Row 9,
Plot 28
Burton: Renee Mary: Cremation Lawn B,
Row 11, Plot 28
Burton: Robert
Carlisle: Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 83
Burton:
Ruth: Nonconformist Division B, Row 3, Plot 11
Burton: Samuel Harry: Service Persons
Area M, Row 22, Plot 101
Burton: Stillborn Child: Wesleyan
Division C, Row 22, Plot 76
Burton: Stuart Carmichael: Service
Persons Area M, Row 10, Plot 83
Burton: Sylvia: Anglican Division H,
Row 4, Plot 74
Burton: Terence William: Anglican
Division L, Row 1, Plot 47 – unmarked
Burton: Thomas: Service Persons Area M,
Row 17, Plot 37
Burton: Trevor Percival: Protestant
Lawn C, Row 6, Plot 27
Burton: Vivien Josephine: Wesleyan
Division D, Row 6, Plot 54
Burton: Walter George: Protestant Berm
B, Row 27, Plot 57
Burton: Walter Haydn: Wesleyan Division
C, Row 30, Plot 46
Burton: Wesley Val: North Lawn E, Row
18, Plot 26
Burton: William: Anglican Division C,
Row 3, Plot 59 – 1887 – unmarked
Burton: William: Wesleyan Division D,
Row 2, Plot 43 – 1909
Burton: William: Wesleyan Division C,
Row 22 Plot 76 – 1921
Burton: Wyvern Athol: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 62
Burtton: John: Nonconformist
Division C, Row 13, Plot 52
Burwood: Emily Elizabeth:
Western Lawn B, Row 5, Plot 20
Bury: Leslie Hylton: Erebus Ash Gardens, Row A, Plot 15
Burzing: Dylan: The Sanctuary, Row N, Plot 24
Bus: James
Arthur: Roman Catholic Berm A, Row 7, Plot 23
Bus: Martha Mary: Roman Catholic Berm
A, Row 7, Plot 23
Bus: Theo: Roman Catholic Berm A, Row
7, Plot 23 – memorial?
Busbridge
or Simpson: Jessie: Presbyterian Division F, Row 5,
Plot 33 – unmarked
Busby: Anastasia Elena: East
Berm A, Row 12, Plot 14
Busby: Destiny Monio: The Sanctuary, Row R, Plot 49
Busby: Iris Elsie: Erebus Ash Gardens,
Row M, Plot 10
Busby: James Brown: The Sanctuary, Row S, Plot 7
Busby: Kylah Harmony: Urupa Tamariki Area, Row Uc Plot 21
Busby: Waru: Roman Catholic Division F,
Row 4, Plot 5a
Busch: August: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Busch: Laura: Anglican Division K, Row
19, Plot 36
Buscomb: Bertram Augustus:
Wesleyan Division A, Row 4, Plot 53-55
Buscomb: Doris Maria: Wesleyan Division
A, Row 4, Plot 53
Buscomb: Elizabeth Lillian Rose:
Wesleyan Division A, Row 4, Plot 55
Buscomb: Hedley Augustus: Wesleyan
Division A, Row 4, Plot 53-55
Buscomb: Raymond Hedley: Wesleyan
Division A, Row 4, Plot 53
Buscomb: Sarah Hannah: Wesleyan
Division A, Row 4, Plot 55
Buse: Alice: Wesleyan Division
F, Row 5, Plot 44
Buse: John Thomas: Service Persons Area
M, Row 19, Plot 23
Buse: John Vevers: Wesleyan Division F,
Row 5, Plot 44
Buselich: Milka (Milly)Tereza:
West Berm A, Row 3, Plot 46
Bush: Agnes Margaret: Service
Persons Area M, Row 20, Plot 111
Bush: Ann: Anglican Division B, Row 8,
Plot 55b
Bush: Arthur: Presbyterian Division D,
Row 15, Plot 25
Bush: Charles: Anglican Division B, Row
3, Plot 2 – unmarked
Bush: Cyril Desmond: Protestant Berm A,
Row 16, Plot 127
Bush: Dave John: Erebus Octagons, Octagon 73, Plot 6
Bush: David Frederick: Cremation Lawn
Old, Row V3, Plot 24
Bush: Edmond William: Service Persons
Area K, Row 7, Plot 88
Bush: Edward Henry: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Bush: Edwin: Service Persons Area M,
Row 20, Plot 111
Bush: Eliza: W. H. Tongue Vault, Row
Vlt, Plot VL
Bush: Ellen: Roman Catholic Division C,
Row 7, Plot 95
Bush: Eugene: Service Persons Area L,
Row 7, Plot 123
Bush: Frederick Henry: W. H. Tongue
Vault, Row Vlt, Plot VL
Bush: Grady Gurmett: Presbyterian
Division E, Row 22, Plot 54
Bush: Isabella Elizabeth: Wesleyan
Division F, Row 3, Plot 64
Bush: Ivan Mark: Roman Catholic Berm A,
Row 2a, Plot 13
Bush: John: Anglican Division B, Row 8,
Plot 55a
Bush: Lloyd John: Protestant Lawn A,
Row 6, Plot 71
Bush: Mark: Roman Catholic Division C,
Row 7, Plot 95 – 1899
Bush: Mark: Roman Catholic Division C,
Row 7, Plot 95 – 1941
Bush: Rachel Isabella Russell: Wesleyan
Division F, Row 3, Plot 64
Bush: Rangi: Protestant Lawn A, Row 6,
Plot 7
Bush: Reginald: Anglican Division B,
Row 3, Plot 2 – unmarked
Bush: Ronald Matthew: Service Persons
Area 10a, Plot 32
Bush: Violet Lena: Protestant Berm A,
Row 16, Plot 127
Bush: Wayne David: North Lawn E, Row
15, Plot 67
Bush: William Arthur Faulkner: W H
Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Bush: William John Phillip: Wesleyan
Division F, Row 3, Plot 64
Bush: William Lowson: Protestant Lawn
A, Row 6, Plot 71
Bush-King: Charles John: Service
Persons Area K, Row 11, Plot 59
Bushby: John Smith: Service
Persons Area E, Row 3, Plot 66
Bushby: Ronald
Thomas: Cremation Lawn Old, Row H3, Plot 5 – unmarked
Bushe:
Michael Francis: Anglican Division F, Row 12a, Plot 25 – unmarked
Bushell: Alicia: Wesleyan
Division C, Row 26, Plot 6
Bushell:
Alma Mildred: Roman Catholic Division C, Row 7, Plot 31 –
unmarked
Bushell: Benjamin
Valentine: Wesleyan Division C, Row 26, Plot 6
Bushell: Henry
James Anglican Division D, Row 3, Plot 4 – unmarked
Bushell: Henry
Joseph: Protestant Berm B, Row 2, Plot 25
Bushell: John:
Nonconformist Division A, Row 7, Plot 21 – unmarked
Bushell:
Sarah: Nonconformist Division A, Row 7, Plot 21 – unmarked
Busher: Dorothy Eunice:
Protestant Lawn A, Row 13, Plot 23
Busher: Robert Charles: Protestant Lawn
A, Row 13, Plot 23
Busher: Robert William: Service Persons
Area M, Row 13, Plot 176
Bushill: Fanny: Wesleyan
Division B, Row 4, Plot 15-17 – unmarked
Bushill: Sargeant: Wesleyan Division B,
Row 4, Plot 15 – unmarked
Bushill: Stanley:
Presbyterian Division B, Row 5, Plot 22 – unmarked
Bushnell: Ernest James: Public
Burial Area A, Row 1, Plot 3 – unmarked
Bushnell: Jean
Cecilia: Western Lawn B, Row 2, Plot 96
Bushnell:
Virginia: Western Lawn B, Row 2, Plot 96
Bussch: Joseph: Nonconformist
Division E, Row 1, Plot 11 – unmarked
Bussey: Alfred William: Anglican
Division G, Row 1, Plot 10-12
Bussey: Alice Matilda: Anglican
Division G, Row 1, Plot 10-12
Bussey: Dorothy: Anglican Division G,
Row 1, Plot 10-12
Bussey: Ettie Maude Cristine(sic): Nonconformist Division D, Row 17, Plot 31
Bussey: James: Nonconformist Division
D, Row 17, Plot 31
Bussey: Percy: Nonconformist Division
D, Row 17, Plot 31
Busson: William Eric: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 138 – unmarked
Bust: Frank: Service Persons
Area M, Row 12, Plot 170
Bust: Mary Ann: Anglican Division C,
Row 4, Plot 7 – unmarked
Bustard: Ellis Grey: Naval A
Area, Row 2, Plot 19
Bustard: Ernest Ronald: Nonconformist
Division C, Row 25, Plot 65 – unmarked
Buswell: Eileen: Anglican
Division K, Row 9, Plot 42
Buswell: Ernest: Service Persons Area
G, Row 2, Plot 34
Buswell: Harry: Anglican Division K,
Row 9, Plot 40
Buswell: William Frederick Edward:
Anglican Division K, Row 6, Plot 33
Butchart: William Kinnear:
Protestant Division B, Row 2, Plot 169
Butcher: Caroline: Anglican
Division E, Row 6, Plot 44 – unmarked
Butcher: Deryck John: Cremation Lawn
Old, Row W2, Plot 7
Butcher: Ellen Martha: Western Lawn B,
Row 2, Plot 94
Butcher: Florence: Cremation Lawn Old,
Row N, Plot 12
Butcher: Francis Joseph: Anglican
Division A, Row 8, Plot 42a – unmarked
Butcher: Grant Colin: Anglican Division
H, Row 10, Plot 92
Butcher: Kenneth John: Erebus Ash
Gardens, Row Lx, Plot 10
Butcher: Samuel: Anglican Division M, Row 2, Plot 29 – unmarked
Butcher: Stillborn Child: The Sanctuary, Row M, Plot 34
Butcher: William Robert: Cremation Lawn
Old, Row N, Plot 12
Buthe
or Butler:
Stillborn Child: Roman Catholic Division B, Row 8, Plot 61 –
unmarked
Butland: Ada: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 116
Butland: Alfred William: Wesleyan
Division F, Row 4, Plot 40
Butland: Edward James: Roman Catholic
Division A, Row 9, Plot 80
Butland: Elizabeth: Protestant Lawn C,
Row 3, Plot 109
Butland: Isabel Jessie Mary: Wesleyan
Division F, Row 4, Plot 40
Butland: Joyce Emily: Protestant Lawn
C, Row 3, Plot 90
Butland: Mary Minnie: Roman Catholic
Division A, Row 9, Plot 82
Butland: Mervyn Stanley: Protestant
Lawn C, Row 3, Plot 90
Butland: Noreen Dorothy: Roman Catholic
Division E, Row 3, Plot 37
Butland: Rona Virginia: Roman Catholic
Division A, Row 9, Plot 80
Butland: Stanley George: Protestant Lawn C,
Row 3, Plot 109
Butland: Stanley Gordon: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 200
Butland: Thomas James: Roman Catholic
Division A, Row 9, Plot 82
Butland: Virginia Elizabeth: Roman
Catholic Division A, Row 9, Plot 80
Butland: William: Presbyterian Division
E, Row 2, Plot 8 – unmarked
Butler: Albert Edward: Roman
Catholic Division C, Row 17, Plot 123 – unmarked
Butler: Alfred: Nonconformist Division
C, Row 13, Plot 17
Butler: Alice May Elizabeth: Roman
Catholic Lawn C, Row 3, Plot 41
Butler: Allan Michael: Roman Catholic
Division B, Row 3, Plot 51b
Butler: Andrew Michael: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 105
Butler: Andrew Patrick: Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 132 – unmarked
Butler: Anne: Liberal Jews Area B, Row
1a, Plot 13
Butler: Arthur Eli Sydney: Cremation
Lawn B, Row 3, Plot 76
Butler: Arthur Ernest: Service Persons
Area L, Row 13, Plot 74
Butler: Baby: Anglican Division L, Row
3, Plot 46 – unmarked
Butler: Barbara Ethel: Presbyterian
Division E, Row 22, Plot 47
Butler: Beatrice Mary: Roman Catholic
Lawn C, Row 4, Plot 5
Butler: Catherine Eleanor: Anglican
Division H, Row 5, Plot 85
Butler: Charles: Wesleyan Division C,
Row 7, Plot 14b
Butler: Charles Arthur: Wesleyan
Division F, Row 2, Plot 69
Butler: Charles Edward: Protestant Berm
B, Row 9, Plot 59
Butler: Charles Richard: Protestant Lawn D, Row 1, Plot 109
Butler: Charles Richard: Protestant Lawn D, Row 1, Plot 109
Butler: Clara Grace: Nonconformist
Division D, Row 16, Plot 9
Butler: Daisy: Roman Catholic Lawn A,
Row 13, Plot 70
Butler: Delia: Roman Catholic Division
A, Row 8, Plot 107
Butler: Desmond Charles: Protestant
Lawn D, Row 3, Plot 4
Butler: Douglas Joseph: Presbyterian
Division E, Row 9, Plot 21 – unmarked
Butler: Edith: Cremation Lawn Old, Row
N2, Plot 3
Butler: Edith Jane: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Butler: Edward: Liberal Jews Area B,
Row 1a, Plot 9
Butler: Eliza (Lil) Jane: Anglican
Division A, Row 1, Plot 39
Butler: Elizabeth Ann: Presbyterian
Division E, Row 4, Plot 39
Butler: Elizabeth Sarah: Anglican
Division K, Row 7, Plot 89 – unmarked
Butler: Ella Grace: Cremation Lawn B,
Row 3, Plot 76
Butler: Ellen: Chapel
of Faith Ash Vaults, Vault 3 – 1942
Butler: Ellen: Wesleyan Division F, Row
1, Plot 22 – 1945
Butler: Ellen Margaret: Roman Catholic
Berm A, Row 3, Plot 15
Butler: Ellen Teresa: Roman Catholic
Division C, Row 6, Plot 86 – unmarked
Butler: Elsa Myra: Western Lawn B, Row
7, Plot 18
Butler: Emma Gertrude: Protestant Lawn
C, Row 7, Plot 55
Butler: Ernest John: Cremation Lawn
Old, Row N2, Plot 3
Butler: Esther: Roman Catholic Division
C, Row 14, Plot 114 – unmarked
Butler: Eva: Roman Catholic Division C,
Row 27, Plot 105
Butler: Florence Evelyn: Protestant
Lawn D, Row 1, Plot 109
Butler: Frances Clementine E.: Wesleyan
Division F, Row 2, Plot 69
Butler: Frances Clifford: Roman Catholic Division C, Row 14, Plot 6
Butler: Frances Patricia Veronica: North Lawn E, Row 21, Plot 114
Butler: Frank: Anglican Division C, Row
2, Plot 45 – unmarked
Butler: Frederick: Nonconformist
Division A, Row 4, Plot 19 – unmarked
Butler: Gay: Protestant Lawn C, Row 4,
Plot 92 – unmarked
Butler: George: Anglican Division K,
Row 7, Plot 89 – unmarked
Butler: George Wilfred: Nonconformist Division D, Row 16, Plot 9
Butler: Gerard Thomas: Lakeside Ash
Gardens, Row C, Plot 64
Butler: Gertrude Minnie: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 6
Butler: Gertrude Minnie: Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 120 Butler: Grace Alice: Pohutukawa Family Octagon Area, Octagon 177, Plot 2
Bycroft a.k.a. Halstead: Isaac: Nonconformist Division D, Row 11, Plot 17 – unmarked
Byrd: Ian Terence: Columbarium New Niche Wall B, Side 2, Niche 11
Byrd: Job (Joe): Columbarium New Niche Wall B, Side 2, Niche 11
Byrd: Lavinia (Win) Cavell: Columbarium New Niche Wall B, Side 2, Niche 11
Byrne: Isabel Ruth: North Lawn E, Row 4, Plot 49
Byron: Areta Winifred: Nonconformist Division D, Row 9, Plot 28 – unmarked
Bytchkova: Alexander Romanova: Western Lawn C, Row 4, Plot 34
Butler: Henry: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Butler: Henry Robert: Anglican Division
A, Row 8, Plot 18
Butler: Henry Sydney Thorpe: Service
Persons Area L, Row 10, Plot 92
Butler: Herbert Spencer: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 174
Butler: Herbert William: North Lawn E,
Row 1, Plot 121
Butler: Irene Daphne: Columbarium Niche Wall Outside, Block D, Niche 48
Butler: Iris Mary: Anglican Division K,
Row 5, Plot 7
Butler: Isabella: Nonconformist
Division C, Row 13, Plot 17
Butler: James: Roman Catholic Division
B, Row 3, Plot 71 – unmarked
Butler: James Augustus: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 120
Butler: Jane: Presbyterian Division C,
Row 1, Plot 50
Butler: Jean: Nonconformist Division E,
Row 2, Plot 71 – unmarked
Butler: Jean McGillivray: Lakeside Ash
Garden Area, Row C, Plot 64
Butler: John: Anglican Division C, Row
2, Plot 66 – 1886 – unmarked
Butler: John: Roman Catholic Division
C, Row 19, Plot 43 – 1934 – unmarked
Butler: John Edward: Anglican Division
A, Row 8, Plot 18
Butler: John Patrick Knox: Presbyterian
Division B, Row 2, Plot 16 – unmarked
Butler: John Raymond: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 67
Butler: John Roland: Roman Catholic
Lawn C, Row 4, Plot 4
Butler: Joseph: Roman Catholic Division
E, Row 6, Plot 88 – 1952
Butler: Joseph Henry: Roman Catholic
Division C, Row 6, Plot 86 – unmarked
Butler: Joy Dorothy: Presbyterian
Division C, Row 8, Plot 3 – unmarked
Butler: Julia Mary: Roman Catholic
Division C, Row 21, Plot 40 – unmarked
Butler: Kate: Anglican Division F, Row
5, Plot 64 – unmarked
Butler: Kathleen Ada: Roman Catholic
Division C, Row 6, Plot 84 – unmarked
Butler: Leonard Gordon: Roman Catholic
Division C, Row 6, Plot 86 – unmarked
Butler: Leonard Roy: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 120
Butler: Leslie William: Wesleyan
Division C, Row 7, Plot 13b – unmarked
Butler: Lillian Ethel: Presbyterian
Division E, Row 22, Plot 47
Butler: Louise Evelyn: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 132 – unmarked
Butler: Marion Davidson: Presbyterian
Division E, Row 4, Plot 37
Butler: Marlene Elsa: Western Lawn B,
Row 7, Plot 18
Butler: Mary: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Butler: Mary Alexandra: Cremation Lawn
B, Row 11, Plot 9
Butler: Maud or Maude: Anglican
Division B, Row 5, Plot 50
Butler: Mavis Gertrude: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 6
Butler: May Mary: Protestant Lawn A,
Row 8, Plot 38
Butler: Michael: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 12 – 1920 – unmarked
Butler: Michael: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 44 – 1930
Butler: Michael Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 21, Plot 40 – unmarked
Butler: Muriel: North Lawn E, Row 1,
Plot 121
Butler: Nora: Cremation Lawn B, Row 6,
Plot 171
Butler: Nora Lilian: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 48 – unmarked
Butler: Norah: Roman Catholic Division
C, Row 14, Plot 82
Butler: Norma Elva: Anglican Division
G, Row 6, Plot 56
Butler: Patrick: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 82
Butler: Percy Clarebrough: Roman
Catholic Berm A, Row 3, Plot 15
Butler: Percy Frederick: Service
Persons Area M, Row 19, Plot 103
Butler: Richard: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Butler: Ricky: Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 120 – memorial
Butler: Robert: Roman Catholic Division
E, Row 7, Plot 117
Butler: Robert Stanley: Anglican
Division G, Row 6, Plot 56
Butler: Roy Joseph: Presbyterian
Division C, Row 8, Plot 3 – unmarked
Butler: Ruby Isabella: Protestant Berm
B, Row 9, Plot 59
Butler: Selina Agnes: Wesleyan Division
C, Row 7, Plot 13b – unmarked
Butler
or Buthe: Stillborn
Child: Roman Catholic Division B, Row 8, Plot 61 – unmarked
Butler: Thomas:
Service Persons Area J, Row 5, Plot 32
Butler: Thomas:
Roman Catholic Division A, Row 8, Plot 105/107
Butler: Thomas Augustine: Roman
Catholic Lawn B, Row 1, Plot 61
Butler: Victor Claude: Service Persons
Area M, Row 9, Plot 90
Butler: W.: Anglican Division F, Row 11a, Plot 43 – unmarked
Butler: W. G.: Unknown 16/1/1918
Butler: William: Roman Catholic
Division B, Row 2, Plot 16 – 1899 – unmarked
Butler: William: Wesleyan Division C,
Row 7, Plot 13b – 1934 – unmarked
Butler: William: Service Persons Area
L, Row 12, Plot 67 – 1956
Butler: William: Roman Catholic Berm A,
Row 9, Plot 90 – 1956
Butler: William (Bill) Harold:
Protestant Lawn C, Row 10, Plot 12
Butler: William George: Cremation Lawn
B, Row 11, Plot 9 – memorial?
Butler: William Henry: Presbyterian
Division E, Row 4, Plot 37-39
Butler: William Joseph: Anglican Division A, Row 1, Plot 39 – 1930
Butler: William Joseph: Anglican Division A, Row 1, Plot 39 – 1930
Butler: William Joseph: Roman Catholic Lawn A, Row 13, Plot 70 – 1961
Butler: William Webb: Anglican Division
A, Row 1, Plot 39
Butler-Judd: Raymond: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 240
Butler-Williams: Catherine Maud:
Crematorium Division A, Row 2, Plot 4
Buttner: Eric Jan: West Berm
C, Row 7, Plot 23
Butt: Isabella Grace: Presbyterian
Division D, Row 15, Plot 28
Butt:
Leonard D'Arcy Cameron: Roman Catholic Division A, Row 6, Plot 103
Butt: Nancye Muriel: Anglican Division K, Row 2, Plot 18
Butt: Thomas: Anglican Division F, Row 11, Plot 19 – unmarked
Butter: David Brown: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 280
Butterfield: Clarence Albert:
Nonconformist Division C, Row 30, Plot 16 – unmarked
Butterfield: Elizabeth: Wesleyan
Division C, Row 32, Plot 68
Butterfield: Frederick Crossley:
Wesleyan Division C, Row 32, Plot 68
Butters: Edwin John: Wesleyan
Division F, Row 3, Plot 33 – unmarked
Butterworth: Albert Edward:
Wesleyan Division C, Row 8, Plot 18
Butterworth: Amelia: Wesleyan Division
D, Row 6, Plot 52
Butterworth: Annie Gertrude:
Nonconformist Division D, Row 3, Plot 28a
Butterworth: Barrymore Leonard: Roman
Catholic Lawn C, Row 4, Plot 43
Butterworth: Dorothy May: Wesleyan
Division C, Row 8, Plot 18
Butterworth: Eileen Mary: Roman
Catholic Division C, Row 27, Plot 37
Butterworth: Emanuel: Nonconformist
Division D, Row 1, Plot 18
Butterworth: Emma: Nonconformist
Division D, Row 1, Plot 16
Butterworth: Fanny: Wesleyan Division
D, Row 6, Plot 52
Butterworth: Frederick James: Roman
Catholic Division C, Row 27, Plot 37
Butterworth: Frederick (Len) Leonard:
Roman Catholic Lawn C, Row 4, Plot 43
Butterworth: Harold Scott: Protestant
Berm B, Row 9, Plot 62
Butterworth: Hector John: Service
Persons Area M, Row 20, Plot 86
Butterworth: Hinemoa
(Mouna) Torby: Roman Catholic Division C, Row 25, Plot 127
Butterworth: Isaac: Nonconformist
Division D, Row 1, Plot 16-18
Butterworth: James: Nonconformist
Division C, Row 14, Plot 61 – unmarked
Butterworth: John Arthur: Wesleyan Division C, Row 18, Plot 41 – unmarked
Butterworth: John Henry: Wesleyan
Division D, Row 6, Plot 52
Butterworth: John Thomas: Anglican
Division G, Row 5, Plot 4a
Butterworth: Lillian Emma: Anglican
Division G, Row 5, Plot 4a
Butterworth: Phyllis Alice: Protestant
Berm B, Row 9, Plot 62
Butterworth: Phyllis Margaret: Wesleyan
Division C, Row 8, Plot 18
Butterworth: Rachel Jane: Roman
Catholic Division C, Row 16, Plot 113 – unmarked
Butterworth: Robert: Anglican Division
G, Row 2, Plot 140 – unmarked
Butterworth: Rosina: Presbyterian
Division E, Row 17, Plot 8 – unmarked
Butterworth: Rosina (Dot) Marianne:
Wesleyan Division C, Row 8, Plot 18
Butterworth: William James:
Presbyterian Division E, Row 17, Plot 8 – unmarked
Buttery: Mabel: Wesleyan
Division D, Row 5, Plot 56 – unmarked
Buttigieg: Louis: Roman Catholic
Division C, Row 3, Plot 51 – unmarked
Buttle: Beatrice: Wesleyan
Division D, Row 2, Plot 66 – unmarked
Buttle: Harold Newman: Protestant Berm
B, Row 7, Plot 27
Buttle: Maron Dora: Protestant Berm B,
Row 7, Plot 27
Button: Amy: Protestant Lawn B,
Row 2, Plot 56
Button: George Alfred Thomas: Cremation
Lawn Old, Row K, Plot 23
Button: Lester Clifford: North Lawn E,
Row 14, Plot 2
Button: Sarah Susan Jane: Cremation
Lawn Old, Row K, Plot 23
Button: Stanley: David: Protestant Lawn
A, Row 2, Plot 17
Button: Vivienne Ida: North Lawn E, Row
14, Plot 2
Buttrey: Edward: Anglican
Division E, Row 3, Plot 24 – unmarked
Bux: Deeder: Public Burial Area
A, Row 3, Plot 109 – unmarked
Buxton: Eliza: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 93 – unmarked
Buxton: Henry: Roman Catholic Division
B, Row 3, Plot 14 – unmarked
Byalla:
Wallaba:
Public Burial Area A, Row 3, Plot 106 – unmarked
Byatt: Emily: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 24
Byatt: Florence Elsie: Protestant Berm
B, Row 23, Plot 100
Byatt: Joseph Bernard: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 24
Bye: Charles Herbert: Service
Persons Area M, Row 14, Plot 57
Bye: Emma: Nonconformist Division D,
Row 4, Plot 21 – unmarked
Bye: May: Wesleyan Division C, Row 29,
Plot 29
Bye: Samuel: Wesleyan Division C, Row
29, Plot 29
Byers: Adam
Enoch: Anglican Division K, Row 8, Plot 77 – unmarked
Byers:
Adam Ford: Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 247 –
unmarked
Byers:
David Steele: Protestant Berm B, Row 14, Plot 46
Byers:
Edward Seale: Protestant Berm A, Row 10, Plot 86
Byers:
Elsie Nellie: Cremation Lawn Old, Row B2, Plot 2
Byers:
Elvira: Protestant Berm A, Row 10, Plot 86
Byers:
Evelyn: Protestant Berm B, Row 14, Plot 46
Byers:
Harold Seale: Anglican Division H, Row 1, Plot 45
Byers:
Jeanette Gertrude: Anglican Division K, Row 8, Plot 77 – unmarked
Byers:
Jill: Cremation Lawn Old, Row U2, Plot 14 – unmarked
Byers:
Ruth Maude: Anglican Division H, Row 1, Plot 45
Byers:
Scott James: Protestant Berm A, Row 12, Plot 62
Byford: Myrtle Ruby: Protestant
Lawn A, Row 3, Plot 74
Byford: Sydney Edgar: Anglican Division
K, Row 6, Plot 89 – unmarked
Bygrave: Elizabeth May:
Protestant Lawn D, Row 7, Plot 63
Bygrave: Frank Alfred: Protestant Lawn D, Row
7, Plot 63
Bygrave: George: Wesleyan Division C,
Row 14, Plot 36 – 1902 – unmarked
Bygrave: George: Anglican Division E,
Row 8, Plot 47 – 1918
Byles: Craig Arthur Protestant
Division C, Row 3, Plot 89 – unmarked
Byles: Dorothy Ruth: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 8
Byles: Evelyn Moffit: Nonconformist
Division D, Row 5, Plot 40
Byles: John: Nonconformist Division B,
Row 2, Plot 8
Byles: John Godfrey: West Berm C,
Row 1a, Plot 9
Byles: Rose Meredith: Wesleyan Division
B, Row 2, Plot 8 – unmarked
Byles: Sylvana: Nonconformist Division
D, Row 5, Plot 40
Byles: Victoria Agnes: West Berm C,
Row 1a, Plot 9
Byrami: Alexander: Protestant
Division C, Row 5, Plot 93
Byrd: Job (Joe): Columbarium New Niche Wall B, Side 2, Niche 11
Byrd: Lavinia (Win) Cavell: Columbarium New Niche Wall B, Side 2, Niche 11
Byrne:
Alice Elizabeth: Anglican Division K, Row 5, Plot 11
Byrne: Ambrose: Anglican Division F,
Row 12, Plot 14a – unmarked * is there a Plot 14a?
Byrne: Andrew: Roman Catholic Lawn C,
Row 3, Plot 32 – unmarked
Byrne: Charles: Roman Catholic Division
D, Row 5, Plot 48
Byrne: Charles James: Roman Catholic
Division B, Row 3, Plot 57
Byrne: Connell: Roman Catholic Lawn A,
Row 2, Plot 8
Byrne: Daniel Martin: Service Persons
Area F, Row 2, Plot 14
Byrne: Doreen Beatrice: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Byrne: Edith May Giles: Service Persons
Area M, Row 9, Plot 135
Byrne: Elsie Bella: Roman Catholic Lawn
C, Row 3, Plot 32 – unmarked
Byrne: Eugene: Protestant Division C,
Row 6, Plot 59 – unmarked
Byrne: Faatulia: Protestant Berm A, Row
17, Plot 115
Byrne: Francis Matthew: Roman Catholic
Division C, Row 3, Plot 58
Byrne: Francis Sydney: Service Persons
Area M, Row 9, Plot 135
Byrne: Gavin William: Cremation Lawn B,
Row 2, Plot 169
Byrne: Gerald Alfred: Roman Catholic
Division B, Row 3, Plot 57-59
Byrne: Gladys Marjory: North Lawn E,
Row 4, Plot 49
Byrne: Henrietta: Service Persons Area
M, Row 12, Plot 130
Byrne: Henry: Anglican Division K, Row
5, Plot 11
Byrne: Ian James: North Lawn E, Row 4, Plot 49 Byrne: Isabel Ruth: North Lawn E, Row 4, Plot 49
Byrne: Isobel Allan: Protestant Lawn B,
Row 2, Plot 9
Byrne: James: North Lawn E, Row 10x,
Plot 57
Byrne: John: Roman Catholic Division A,
Row 9, Plot 117 – 1916
Byrne:
John: Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 33 – 1931 –
unmarked
Byrne: John: Roman Catholic Lawn C, Row
5, Plot 2 – 1975
Byrne: John Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 55 – 1939
Byrne: John Joseph: Roman Catholic
Division E, Row 4, Plot 68 – 1951 – unmarked
Byrne: Leila Mary: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Byrne: Margaret: Roman Catholic
Division A, Row 2, Plot 111 – 1899 – unmarked
Byrne: Margaret: Presbyterian Division
E, Row 1, Plot 18 – 1927 – unmarked
Byrne: Martha: Anglican Division H, Row
6, Plot 31 – unmarked
Byrne: Martin: Roman Catholic Division
C, Row 10, Plot 108 – unmarked
Byrne: Mary Josephine: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 55
Byrne: Michael Edward: Urupa Burial Area A, Row 11, Plot 14
Byrne: Michael Geoffrey: Roman Catholic
Division E, Row 5, Plot 91
Byrne: Myrtle May: Roman Catholic
Division D, Row 3, Plot 91 – unmarked
Byrne: Norman Campbell: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 18
Byrne: Norman Richard: Protestant Lawn
B, Row 2, Plot 9
Byrne: Patrick: Roman Catholic Division
B, Row 3, Plot 57-59 – 1900
Byrne: Patrick: Anglican Division F,
Row 16, Plot 29 – 1912 – unmarked
Byrne: Peter: Roman Catholic Division
E, Row 5, Plot 91
Byrne: Rachel Louise: Erebus Octagons, Octagon 96, Plot 3
Byrne: Terence Leon: Service Persons
Area M, Row 12, Plot 130
Byrne: Thomas: Anglican Division N, Row
6, Plot 43 – unmarked
Byrne: Thomas Phillip: Service Persons
Area C, Row 3, Plot 5
Byrne: Walter: Roman Catholic Division
D, Row 3, Plot 91 – unmarked
Byrne: William: Anglican Division F,
Row 15, Plot 43 – unmarked
Byrne: William John: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Byrne: William Robert: Roman Catholic
Division B, Row 3, Plot 59
Byrne-King: Dudley Francis:
Service Persons Area M, Row 17, Plot 89
Byrne-King: Elsie Mary: Roman Catholic
Berm B, Row 11, Plot 24
Byrne-King: Richard: Roman Catholic
Berm B, Row 11, Plot 24
Byrnes: Albert:
Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 45 – unmarked
Byrnes: Marion Jane: Nonconformist
Division C, Row 18, Plot 9
Byrnes: Mary: Roman Catholic Division
A, Row 9, Plot 112
Byrnes: Michael Joseph: Roman Catholic
Division A, Row 9, Plot 112
Byrom: Cheri Helian: Hebrew Berm
B, Row 4, Plot 6
Byron: Catherine: Anglican
Division E, Row 2, Plot 95 – unmarked
Byron: Edith Alice: Nonconformist
Division E, Row 6, Plot 11 – unmarked
Byron: Eric: Nonconformist Division D,
Row 9, Plot 28
Byron: George:
Presbyterian Division D, Row 3, Plot 14 – unmarked
Byron: Harry: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Byron: John Thomas: Wesleyan Division
A, Row 3, Plot 13b – unmarked
Byron: Marjorie Ann: Nonconformist
Division C, Row 24, Plot 66 – unmarked
Byron: Rose Gertrude: Nonconformist
Division D, Row 9, Plot 28
Byron: Thomas (Jacky) William: Wesleyan
Division A, Row 3, Plot 13b – unmarked
Byrt: Elsie Maria: Protestant
Lawn A, Row 13, Plot 24
Byrt: George Stanley: Protestant Lawn
A, Row 13, Plot 24
Bysantsin: Lous May: Anglican
Division F, Row 7, Plot 82 – unmarked
Bysantson: Herbert Alonzo: Roman
Catholic Lawn A, Row 9, Plot 69
Bysantson: Jane Frances: Presbyterian
Division D, Row 4, Plot 8-10
Bysantson: Priscilla: Wesleyan Division
A, Row 7, Plot 29
Byttiner: Lily Inge: Hebrew Area
A, Row 6, Plot 91
Bywaard: Jacobus Jozefus:
Cremation Lawn B, Row 11, Plot 144
Bywaard: Kirsti Katra or Katri:
Cremation Lawn B, Row 11, Plot 144
Bywater: Arthur: Anglican
Division F, Row 2, Plot 67 – unmarked
Bywater: Emily: Anglican Division F,
Row 1, Plot 42x
Bywater: Henry: Anglican Division F,
Row 1, Plot 42x – 1916
Bywater: Henry: Anglican Division F,
Row 1, Plot 42x
Bywater: Isobel Claudia: Cremation Lawn
B, Row 6, Plot 33
Bywater: John Henry: Protestant Lawn C,
Row 4, Plot 83
Bywater: John Henry: Cremation Lawn B,
Row 6, Plot 33 – 1984
Bywater: Maud Kathleen: Protestant Lawn
C, Row 4, Plot 83
No comments:
Post a Comment