Highlighted surnames are linked to appropriate images.
Ma: Ika Liuaki: West View Lawn A, Row 2, Plot 32
Ma: Nengfei: Chapel View Octagons, Octagon 413, Plot 8
Ma'aelopa (Maae): Eleitino (Elei) Tumusá : Roman Catholic Berm B, Row 10, Plot 54
Maaka: Charlie Wilson: Protestant Lawn D, Row 3, Plot 97 – unmarked
Maaka: Margaret: Protestant Division B, Row 3, Plot 177 – unmarked
Maaka: Tyrone Waru Hemi: Urupa Burial Area, Row 6, Plot 18
Maaka-Tuhi: Nayt Neho: The Sanctuary, Row T, Plot 47
MacAlister: Kate Tuakana Tokerau: Protestant Berm A, Row 20, Plot 22
Macaskill: Hector: Service Persons Area M, Row 19, Plot 160
Macaskill: Kenneth John: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 116
Macaskill: Olive Ruth: Service Persons Area M, Row 19, Plot 160
MacCarthy: Bruce Wallace: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 65
MacCarthy: Donald Victor: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 67
MacCarthy: Ethel: Protestant Lawn D, Row 4, Plot 47 – 1986
MacCarthy: Ethel: Protestant Lawn C, Row 3, Plot 91x – 1996
MacCarthy: Justin Eric: Protestant Lawn A, Row 1, Plot 74
MacCarthy: Margaret Jane: Protestant Lawn A, Row 1, Plot 74
MacCarthy: Roy Clifford Adrian: Protestant Lawn D, Row 4, Plot 47
MacCarthy: Victor: Protestant Lawn C, Row 3, Plot 91x
MacCurdy: Archibald Frances Augustus: Service Persons Area J, Row 1, Plot 33
MacDiarmid: Elizabeth Buckhurst: Waitakere View Block E, Row 2, Plot 90
MacDiarmid: Elizabeth Mary: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 86
MacDiarmid: Gordon Napier: Protestant Berm B, Row 13, Plot 58
MacDiarmid: Mary Frances: Protestant Berm B, Row 13, Plot 58
MacGougan: Betty: North Lawn E, Row 4, Plot 41
MacGougan: John: North Lawn E, Row 4, Plot 41 – ashes or memorial?
MacIntyre: Archibald: Roman Catholic Division F, Row 12, Plot 64 – unmarked
MacIntyre: Nathaniel: The Sanctuary, Row K, Plot 1
MacIntyre: Noeline Margaret: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 216
MacIntyre: Thomas Strang: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 216
Mackay: Thomas: Protestant Lawn, D, Row 1, Plot 54x
Macready: Annabella Violet: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 95
Macready: William Hugh: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 95
Macritchie: Linda May: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 8
Ma: Nengfei: Chapel View Octagons, Octagon 413, Plot 8
Ma: Xin:
Western Lawn B, Row 5, Plot 29
Ma Chee: Christian
Alan: The Sanctuary, Row P, Plot 61
Ma Chee: Loimata Roy: East Berm A, Row 6,
Plot 4
Ma'a: Fa'alata:
West Berm C, Row 1a, Plot 40
Ma'afu: Anaise
or Losa Fusipala: Western Lawn A, Row 5, Plot 9
Ma'afu: Sione: Service Persons Area M, Row
22, Plot 118
Ma'u: Michal
Mary: Waitakere View Block B, Row 3, Plot 49
Ma'u: Paula: West Berm B, Row 6, Plot 86
Maagdenberg: Hendrika: Western Lawn B, Row 1, Plot 141
Maagdenberg: Marinus Johannes: Western Lawn
B, Row 1, Plot 141
Maaka: Margaret: Protestant Division B, Row 3, Plot 177 – unmarked
Maaka: Tyrone Waru Hemi: Urupa Burial Area, Row 6, Plot 18
Maaka-Tuhi: Nayt Neho: The Sanctuary, Row T, Plot 47
Maas: Johannus
Frederick: Anglican Division E, Row 8, Plot 103 – unmarked
Mabbett: Arthur
Berkley: Western Lawn B, Row 3, Plot 194
Mabbett: Arthur John: Protestant Lawn D,
Row 3, Plot 33
Mabbett: Blanche Campbell: Protestant Berm
A, Row 4, Plot 55
Mabbett: Douglas: Wesleyan Division C, Row
23, Plot 37
Mabbett: Edna Florence: Protestant Berm A,
Row 11, Plot 66
Mabbett: Emma Betsy: Wesleyan Division C,
Row 23, Plot 37
Mabbett: Harold Cook: Protestant Berm A,
Row 11, Plot 66
Mabbett: Harriette: Anglican Division E,
Row 2, Plot 33
Mabbett: Muriel Mary: Anglican Division E,
Row 2, Plot 33
Mabbett: Violet: Protestant Lawn D, Row 3,
Plot 33
Mabbs: Annabell:
Roman Catholic Berm A, Row 9, Plot 24
Mabbs: Franziska: North Lawn E, Row 4, Plot
65
Mabbs: William Henry: Roman Catholic Berm
A, Row 9, Plot 24
Mabbs: William Richard: North Lawn E, Row
4, Plot 65
Mabe: Louisa
Frances: Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 29 – unmarked
Maber: Alfred
George: North Lawn E, Row 11, Plot 108
Maber: Arthur William: Presbyterian
Division D, Row 21, Plot 53
Maber: Ernest Arthur: Presbyterian Division
D, Row 21, Plot 53
Maber or Mahar: William: Roman
Catholic Division B, Row 8, Plot 68 or 72 – unmarked
Maberly: Sarah Jane: Presbyterian Division D, Row 7, Plot 28
Maberly: Joseph: Presbyterian Division D,
Row 7, Plot 28
Mabin: Amy:
Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 70a – unmarked
Mableson:
William H.: Anglican Division H, Row 9, Plot 83 – unmarked
MacAllister or McAllister: Mary: Presbyterian Division E, Row 22, Plot 67 – unmarked
MacAllister: Patricia May: West Berm C, Row 1a, Plot 33
MacAllister-Iro: James Tetini: Protestant Berm A, Row 21, Plot 7
Macarthur: Ada Joyce: Car Park Gardens Area, Row F, Plot 22
MacArthur: Eileen Joan: Wesleyan Division A, Row 3, Plot 43
MacArthur: Elizabeth: Presbyterian Division
E, Row 18, Plot 34 – unmarked
Macarthur: Malcolm: Car Park Gardens Area, Row F, Plot 22
MacArthur: Martha: Protestant Berm B, Row
4, Plot 13
MacArthur: William Lewis Alexander:
Protestant Berm B, Row 4, Plot 13
Macaskill: Kenneth John: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 116
Macaskill: Olive Ruth: Service Persons Area M, Row 19, Plot 160
Macauley: James:
Presbyterian Division C, Row 1, Plot 7 – unmarked
Macauley: Joseph Stanley: Roman Catholic
Division A, Row 8, Plot 59 – unmarked
Macauley: Mary: Presbyterian Division E,
Row 1, Plot 58 – unmarked
Macauley: Mary Jane: Presbyterian Division
C, Row 1, Plot 5-7
MacCarthy: Donald Victor: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 67
MacCarthy: Ethel: Protestant Lawn D, Row 4, Plot 47 – 1986
MacCarthy: Ethel: Protestant Lawn C, Row 3, Plot 91x – 1996
MacCarthy: Justin Eric: Protestant Lawn A, Row 1, Plot 74
MacCarthy: Margaret Jane: Protestant Lawn A, Row 1, Plot 74
MacCarthy: Roy Clifford Adrian: Protestant Lawn D, Row 4, Plot 47
MacCarthy: Victor: Protestant Lawn C, Row 3, Plot 91x
MacClure: Donald
Dinsdale: Service Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 265
MacClure: Gordon Mills: Columbarium Memorials, Pillar 7, Column 9, Plaque B
MacClure: Joan Margaret: North Lawn E, Row
19, Plot 81
MacClure: John Robert: Protestant Lawn B,
Row 5, Plot 25
MacClure: Susan Harriett: Protestant Lawn
B, Row 5, Plot 25
MacClure: Vera May: Columbarium Memorials, Pillar 7, Column 9, Plaque B
MacClure: William: Presbyterian Division F,
Row 2, Plot 2 – unmarked
MacClure: William Edward Ivan: North Lawn
E, Row 19, Plot 81
MacCormick or McCormick: James: Presbyterian
Division A, Row 1x, Plot 19 – unmarked
MacCormick: John: Roman Catholic Division
C, Row 22, Plot 24 – unmarked
MacCullay: William (Mac): Service Persons Area B, Row 4a, Plot 8
Macdermott: Archibald
James: Anglican Division F, Row 4, Plot 42
Macdermott: Clarence Maurice: Nonconformist
Division A, Row 4, Plot 11 – unmarked
Macdermottt: Hannah Christiana: Anglican
Division F, Row 4, Plot 42
Macdermott: James Elsmore: Protestant Berm
A, Row 1, Plot 26
Macdermott: John Elsmore: Anglican Division
F, Row 4, Plot 42
Macdermott: Lily: Anglican Division F, Row
4, Plot 44
Macdermott: Lloyd Ian: Protestant Berm A,
Row 1, Plot 26 – memorial
Macdermott: William Edward: Anglican
Division F, Row 4, Plot 42
Macdermott: William James: Anglican
Division F, Row 4, Plot 44
MacDiarmid: Alexander Menzies: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 86 MacDiarmid: Elizabeth Buckhurst: Waitakere View Block E, Row 2, Plot 90
MacDiarmid: Elizabeth Mary: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 86
MacDiarmid: Gordon Napier: Protestant Berm B, Row 13, Plot 58
MacDiarmid: Mary Frances: Protestant Berm B, Row 13, Plot 58
MacDonald: Ada
Eliza: Presbyterian Division D, Row 13, Plot 27
MacDonald: Agatha: Chapel of Faith Ash Vaults
MacDonald: Albert Murray: Service Persons
Area D, Row 2, Plot 51
MacDonald: Alexander: Nonconformist
Division C, Row 35, Plot 49 – unmarked
MacDonald: Alexander: Presbyterian Division
D, Row 24, Plot 25 – 1961 – unmarked
MacDonald: Alexander James: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 60 – unmarked
MacDonald: Alexander Stuart: Presbyterian
Division D, Row 12, Plot 44
MacDonald: Alice: Presbyterian Division E,
Row 18, Plot 26
MacDonald: Alice Clarke: Presbyterian
Division D, Row 12, Plot 44
MacDonald: Allan: Anglican Division A, Row 4, Plot 12-14
MacDonald: Allan: Anglican Division A, Row 4, Plot 12-14
Macdonald: Alma (Arnie) Ellen: Wesleyan Division F,
Row 1, Plot 47
MacDonald: Amy Christina: Protestant Berm
A, Row 20, Plot 133 – unmarked
MacDonald: Angus: Presbyterian Division D,
Row 16, Plot 6 – 1934
MacDonald: Angus: Mercantile Area Area A,
Row 3, Plot 13 – 1948
MacDonald: Annabella: Presbyterian Division
D, Row 13, Plot 24
MacDonald: Anne: Memorial Plaques Between Outside Niche Walls A & BMacDonald: April Ramona: Roman Catholic Berm B, Row 8, Plot 59
MacDonald: Archibald: Presbyterian Division
E, Row 17, Plot 34 – 1936 – unmarked
MacDonald: Archibald: Anglican Division K,
Row 9, Plot 33
Macdonald: Barbara Jean: Crematorium Garden Area, Row 4, Plot 32MacDonald: Bettyjoan (Nikki) Mattocks Rossiter: Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 2, Plaque C
MacDonald: Callum: Presbyterian Division F,
Row 1, Plot 31
MacDonald: Campbell: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 5a, Plot 132
MacDonald: Caroline: Roman Catholic
Division F, Row 1, Plot 26
MacDonald: Catherine Allan: Presbyterian
Division C, Row 10, Plot 19
MacDonald: Charlotte Louisa: Nonconformist
Division C, Row 35, Plot 49 – unmarked
MacDonald or McDonald: Christina:
Presbyterian Division D, Row 19, Plot 46 – unmarked
MacDonald: Colin Edmund: Presbyterian
Division E, Row 12, Plot 38 – unmarked
MacDonald or
McDonald: Donald: Presbyterian Division B, Row 1x, Plot 17x – 1887 – unmarked
MacDonald: Donald James: Roman Catholic
Berm A, Row 1, Plot 12
MacDonald: Donald Morton: Roman Catholic
Berm A, Row 1, Plot 4
MacDonald: Duncan Cameron: Presbyterian
Division D, Row 27, Plot 22 – unmarked
MacDonald: Emma Louisa Georgina: Cremation
Lawn Old, Row P, Plot 2 – unmarked
MacDonald: Eric Freeman Blomfield: North
Lawn E, Row 1, Plot 91
MacDonald: Eunice Audrey: Protestant Lawn
C, Row 9, Plot 136
MacDonald: Euphemia: Presbyterian Division D,
Row 24, Plot 24 – unmarked
MacDonald: Flora Isabella: Chapel of Faith Ash Vaults
MacDonald: Florence Amy: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 60 – unmarked
MacDonald: Florence Jane: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 58 – unmarked
MacDonald: Frazer (Samuel): Anglican Division F, Row 12, Plot 63 – unmarked MacDonald: George: Merchantile Navy Area B, Row 5, Plot 45
MacDonald: Gladys Evelyn: Anglican Division K, Row 9, Plot 33
MacDonald: Gordon Bayliss: Protestant Lawn A, Row 12, Plot 63
MacDonald: Gordon Simeon: Protestant Division B, Row 4, Plot 86
MacDonald: Grace Kathleen Genevieve: Service Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 164
MacDonald: Gladys Evelyn: Anglican Division K, Row 9, Plot 33
MacDonald: Gordon Bayliss: Protestant Lawn A, Row 12, Plot 63
MacDonald: Gordon Simeon: Protestant Division B, Row 4, Plot 86
MacDonald: Grace Kathleen Genevieve: Service Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 164
MacDonald: Graham Osborn: Service Persons Area A, Row 4, Plot 26
MacDonald: Gregory Charles: Roman Catholic Lawn B, Row 4, Plot 31
MacDonald: Harold Jones: Western Lawn B, Row 10, Plot 27
MacDonald: Harry Ross: Service Persons Area K, Row 11, Plot 3
MacDonald: Hector: West View Lawn A, Row 2, Plot 32
MacDonald: Helen: Nonconformist Division D, Row 10, Plot 22
MacDonald: Gregory Charles: Roman Catholic Lawn B, Row 4, Plot 31
MacDonald: Harold Jones: Western Lawn B, Row 10, Plot 27
MacDonald: Harry Ross: Service Persons Area K, Row 11, Plot 3
MacDonald: Hector: West View Lawn A, Row 2, Plot 32
MacDonald: Helen: Nonconformist Division D, Row 10, Plot 22
MacDonald: Helen Margaret: Columbarium Niche Wall Outside, Block D, Niche 22
MacDonald: Hugh G: Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 2, Plaque BMacDonald: Hugh Fraser: Nonconformist Division D, Row 10, Plot 22
MacDonald: Ian: Service Persons Area L, Row 6, Plot 79
MacDonald: Ian: Service Persons Area L, Row 6, Plot 79
MacDonald: Ian John: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 403, Plot 6
MacDonald: Iris Dorothy: Roman Catholic Lawn A, Row 14, Plot 50 – unmarked
MacDonald: James Henry: Protestant Lawn C, Row 1, Plot 115
MacDonald: Jane: Roman Catholic Division C, Row 26, Plot 36
MacDonald: Janet Annie: Presbyterian Division E, Row 18, Plot 26
MacDonald: Janet Jeffrey: Cremation Lawn Old, Row B, Plot 12
MacDonald: Janice Nellie: Presbyterian Division D, Row 10, Plot 46
MacDonald: John: Presbyterian Division C, Row 10, Plot 21 – 1930
MacDonald: John: Roman Catholic Division C, Row 26, Plot 36 – 1942
MacDonald: John: Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 111 – 1965 – unmarked
MacDonald: James Henry: Protestant Lawn C, Row 1, Plot 115
MacDonald: Jane: Roman Catholic Division C, Row 26, Plot 36
MacDonald: Janet Annie: Presbyterian Division E, Row 18, Plot 26
MacDonald: Janet Jeffrey: Cremation Lawn Old, Row B, Plot 12
MacDonald: Janice Nellie: Presbyterian Division D, Row 10, Plot 46
MacDonald: John: Presbyterian Division C, Row 10, Plot 21 – 1930
MacDonald: John: Roman Catholic Division C, Row 26, Plot 36 – 1942
MacDonald: John: Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 111 – 1965 – unmarked
MacDonald: John: Service Persons Area M, Row 6, Plot 70 – 1972
MacDonald: John MacLean: Merchantile Navy Area B, Row 4, Plot 13
MacDonald a.k.a. McDonald: John William Angus: Roman Catholic Berm B, Row 8, Plot 67
MacDonald: John MacLean: Merchantile Navy Area B, Row 4, Plot 13
MacDonald a.k.a. McDonald: John William Angus: Roman Catholic Berm B, Row 8, Plot 67
MacDonald: Joseph: Protestant Lawn C, Row
9, Plot 136
MacDonald: Katrina: W H Tongue Ash Vault,
Row Vlt, Plot VL
MacDonald: Leonard John: Protestant
Division B, Row 1, Plot 179 – unmarked
MacDonald: Leslie: Presbyterian Division E,
Row 9, Plot 45 – unmarked
MacDonald: Lilian: Anglican Division F, Row 1, Plot 43x –
unmarked
MacDonald or McDonald: Maria:
Presbyterian Division A, Row 4, Plot 29 – unmarked
MacDonald: Marilyn Jill: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 403, Plot 6MacDonald: Martha (Ann) Annie: West View Lawn A, Row 2, Plot 32
Macferson: Colin Alexander: Crematorium Garden Area, Row 2, Plot 84
Macferson: Emily: Protestant Lawn A, Row 14, Plot 30
MacDonald: Mary: Presbyterian Division D,
Row 14, Plot 28
MacDonald: Mary Jane: Protestant Berm A,
Row 24, Plot 82
Macdonald: Mervyn Eide: Crematorium Garden
Area, Row 4, Plot 32
MacDonald: Mona Evelyn:Service Persons Ash Burial
Area K, Row 5a, Plot 132
MacDonald: Neil: North Lawn E Extension,
Row 15, Plot 140
MacDonald: Nellie Kathleen: North Lawn E,
Row 1, Plot 91
MacDonald: Niel: Protestant Berm B, Row 13,
Plot 51
Macdonald: Noel Duncan: Crematorium Garden Area, Row 4, Plot 32
MacDonald: Norman: Service Persons Area L,
Row 3, Plot 70
MacDonald: Norman Alex: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 5a, Plot 164
MacDonald: Norman Farquhar: Presbyterian
Division E, Row 13, Plot 14
MacDonald: Norman William: Protestant Lawn
A, Row 12, Plot 63
MacDonald: Patricia Beywgn: Presbyterian
Division D, Row 21, Plot 64
MacDonald: Phillip Stewart: Roman Catholic
Lawn B, Row 2, Plot 72
MacDonald: Rachel Harrison: Protestant Berm
B, Row 27, Plot 52
MacDonald: Rhoda: Protestant Lawn A, Row
10, Plot 52
MacDonald: Richard: Anglican Division G,
Row 1, Plot 132
MacDonald: Roderick: Service Persons L, Row
1, Plot 50 - 1965
MacDonald: Roderick: Protestant Berm B, Row
27, Plot 52
MacDonald: Roderick James: Roman Catholic
Lawn B, Row 4, Plot 31
MacDonald: Rona Valencia: Chapel View
Burial Area, Row 32, Plot 1
MacDonald: Rona Valencia: Nonconformist Division C, Row 23, Plot 15 – memorial
MacDonald: Ronald: Memorial Plaques Between Outside Niche Walls A & B
Macdonald: Rosemary Marie: Erebus Ash Gardens, Row
Lx, Plot 47
MacDonald: Rosina: Roman Catholic Division A, Row 9, Plot 2
MacDonald: Sally: Protestant Berm B, Row
13, Plot 51
MacDonald: Sara-Lee Letty: Protestant Berm B, Row 25, Plot 71
MacDonald: Sophia Harriet Anne: W H Tongue
Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
MacDonald: Stillborn Child: Presbyterian
Division E, Row 1, Plot 14 – 1910 – unmarked
MacDonald: Stillborn Child: Nonconformist
Division C, Row 2, Plot 29 – 1950 – unmarked
MacDonald or
McDonald: Stillborn Child: The Sanctuary, Row B, Plot 6 – 1953 – unmarked
MacDonald: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 18 – 1972 – unmarked
MacDonald: Vernon: Protestant Berm A, Row
24, Plot 88
MacDonald: Violet May: Roman Catholic Berm
A, Row 1, Plot 12
MacDonald: Yolande: Protestant Lawn D, Row
8, Plot 56
MacDougall: Dawn
Margaret: Cremation Lawn B, Row 6, Plot 113
MacDougall: Duncan: Service Persons Area M,
Row 9, Plot 45
MacDougall: John Clark: Presbyterian
Division D, Row 15, Plot 58
MacDougall: Malcolm McDonald: Cremation Lawn B, Row A6, Plot 9
MacDougall: Ronald William: Cremation Lawn
B, Row 6, Plot 113
MacDougall: William Frederick: Protestant
Division B, Row 3, Plot 191
MacDuff: Jean
Mary Leckie: Chapel of Faith Ash Vaults
MacDuff: William (Mac) Carrington: Roman Catholic
Division C, Row 21, Plot 65
Mace: John:
Anglican Division G, Row 1, Plot 67
Mace: John Charles: Wesleyan Division B,
Row 7, Plot 21x
Mace: Mary Jane: Wesleyan Division B, Row
6, Plot 46
Mace: Patricia: Erebus Octagons, Octagon 125, Plot 1
Mace: Prudence: Wesleyan Division B, Row 7,
Plot 21x
Macefield:
Emily Florence: Anglican Division E, Row 1, Plot 39
Macefield: Henry: Anglican Division E, Row
1, Plot 39
Macey:
Frederick James: Protestant Lawn A, Row 12, Plot 75
Macey: Gertrude Miriam: Protestant Lawn A,
Row 12, Plot 75
Macey: Hubert Simson: Service Persons Area
K, Row 8, Plot 88
Macey: Jean Jocelyn: Western Lawn B, Row 9,
Plot 12
Macey: William Pointon: Service Persons
Area J, Row 4, Plot 60
MacFarlane: Alexander
Armstrong: Chapel of Faith Ash Vaults
MacFarlane: Alexander George: Presbyterian
Division C, Row 1, Plot 36
MacFarlane: Arthur Christian: Nonconformist
Division C, Row 28, Plot 3
MacFarlane: Christabel: Protestant Lawn C,
Row 7, Plot 32
MacFarlane: Ellen: Nonconformist Division
D, Row 16, Plot 57 – unmarked
MacFarlane: Fitzroy Erskine: Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 64
MacFarlane: Florence Annie Nonconformist
Division C, Row 28, Plot 3
MacFarlane: Grace Maxwell Stewart:
Cremation Lawn B, Row 1, Plot 16
MacFarlane: Ian Murray: Chapel of Faith Ash Vaults
MacFarlane: Innes Grant: Nonconformist
Division C, Row 7, Plot 23 – unmarked
MacFarlane: James Blyth: Chapel of Faith Ash Vaults
MacFarlane: Margaret Rattray: Wesleyan
Division C, Row 4, Plot 7 – unmarked
MacFarlane: Mary Thom: Chapel of Faith Ash Vaults
MacFarlane: William Rattray: Wesleyan
Division C, Row 4, Plot 7 – unmarked
Macferson: Emily: Protestant Lawn A, Row 14, Plot 30
MacGillivray: Dorothy Foster: Anglican Division K, Row 11, Plot 59 – unmarked
MacGillivray: Shirley: Echo Burial Row Eco,
Plot 1
MacGougan: John: North Lawn E, Row 4, Plot 41 – ashes or memorial?
MacGrath or Magrath: Mary Ann Harriet: Wesleyan Division D, Row 5, Plot 40
MacGregor: Albert
Robert: Protestant Lawn A, Row 2, Plot 67
MacGregor: Andrew John: East Berm A, Row
14, Plot 8
MacGregor: Colin Watt Henderson: East Berm
A, Row 14, Plot 9
MacGregor: Godfrey Alexander: Protestant
Lawn A, Row 2, Plot 69
MacGregor: John Murdo: Protestant Division
C, Row 6, Plot 51 – unmarked
MacGregor: Marie or Minnie
Gillespie: Presbyterian Division F, Row 4, Plot 40 – unmarked
MacGregor: Maurice Boyce: Service Persons
Area K, Row 10, Plot 69
MacGregor: Minnie or Marie
Gillespie: Presbyterian Division F, Row 4, Plot 40 – unmarked
MacGregor: Robert Leonard: Protestant
Division B, Row 1, Plot 336 – unmarked
MacGregor: Roberta Jessie: Protestant Lawn
A, Row 2, Plot 69
Mach: Chi
Tong West Berm B, Row 7, Plot 40-42
Mach: Huu Nghiep or Nghiep Huu
Ly: West Berm B, Row 7, Plot 48-50
Mach: Quay: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 5, Niche 439
Machakaire:
Vimbai Muriel: Childrens Burial Area A, Row 6, Plot 30
Machalla:
Mavis: Wesleyan Division C, Row 2, Plot 2c – unmarked
MacHattie: Cyril
Gordon: Presbyterian Division A, Row 2, Plot 15 – unmarked
MacHattie: Hilda: Presbyterian Division A,
Row 2, Plot 15 – unmarked
Macindoe: Frank
Eugene: Western Lawn B, Row 7, Plot 44
Macindoe: Grace Mary: Roman Catholic Berm
B, Row 14, Plot 29
Macindoe: Osborne Knight: Service Persons
Area A, Row 3, Plot 12
Macindoe: Robert Grierson: Presbyterian
Division B, Row 1, Plot 1 – unmarked
MacInnes: John:
Mercantile Area Area C, Row 2, Plot 6
Macintosh: Alfred
Caldwell: Protestant Berm A, Row 11, Plot 100
MacIntosh: Donald: Wesleyan Division C, Row
27, Plot 7
MacIntosh: James Allan: Nonconformist
Division B, Row 6a, Plot 3
MacIntosh: Ruth Eliza: Nonconformist
Division B, Row 6a, Plot 4
MacIntyre: Nathaniel: The Sanctuary, Row K, Plot 1
MacIntyre: Noeline Margaret: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 216
MacIntyre: Thomas Strang: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 216
MacIver: Angus:
Roman Catholic Lawn C, Row 4, Plot 81 – 1983
MacIver: Angus: Service Persons Ash Burial Area K,
Row 9a, Plot 157 – 1993 – unmarked
MacIver: Donald: Roman Catholic Lawn C, Row
4, Plot 81
MacIver: Maureen Patricia: Roman Catholic
Lawn C, Row 4, Plot 81
MacIver: Murdo: Service Persons Ash Burial Area K,
Row 9a, Plot 56
Mack: Amy
Irene: Presbyterian Division B, Row 1, Plot 23
Mack: Anita: North Lawn E, Row 1, Plot 39
Mack: Averil: Protestant Lawn D, Row 1,
Plot 113
Mack: Baby: Nonconformist Division C, Row
2, Plot 25 – unmarked
Mack: Charles: Anglican Division B, Row 2,
Plot 25 – unmarked
Mack: Clara: Presbyterian Division D, Row
18, Plot 21 – unmarked
Mack: Dennis: North Lawn E,
Row 1, Plot 39
Mack: Earnest: Presbyterian Division B, Row 1,
Plot 21
Mack: Edith: Presbyterian Division B, Row 1,
Plot 21
Mack: Elizabeth Gardiner: Anglican Division
C, Row 1, Plot 55a
Mack: Emily Agnes Maud: Anglican Division
H, Row 8, Plot 67
Mack: Ernest Victor: Presbyterian Division
B, Row 1, Plot 23
Mack: Euclid Nero: Anglican Division K, Row
4, Plot 83
Mack: George: Presbyterian Division B, Row
1, Plot 23
Mack: James: Presbyterian Division B, Row 1,
Plot 19-21 – 1909
Mack: James: Anglican Division H, Row 8,
Plot 67 – 1939
Mack: James Augustus: Anglican Division K,
Row 1, Plot 15 – unmarked
Mack: James Charles: Roman Catholic
Division C, Row 21, Plot 83 – unmarked
Mack: Minnie: Anglican Division F,
Row 4, Plot 96 – unmarked
Mack: Norman: Roman Catholic Division B,
Row 1, Plot 21
Mack: Peter: Presbyterian Division B, Row 1,
Plot 23
Mack: Sidney Valentine: Anglican Division
B, Row 6, Plot 79 – unmarked
Mack: Thomas: Wesleyan Division C, Row 2,
Plot 66 – unmarked
Mackadam: Annie
Marjorie Charlotte Victoria: Protestant Lawn C, Row 5, Plot 32
Mackadam: Frederick Charles: Protestant
Lawn C, Row 5, Plot 32
Mackadam: Garnham Telford: Protestant Lawn
C, Row 3, Plot 75
MacKay:
Angus Henry Joseph: Chapel View Burial Area, Row 2, Plot 8 – unmarked
MacKay: Baby: Presbyterian Division A, Row
7, Plot 33 – unmarked
MacKay: Barry Niel: Western Lawn B, Row 3,
Plot 188
MacKay: Catherine (Kate): Presbyterian
Division D, Row 6, Plot 2
MacKay: Catherine Ann: Protestant Berm B,
Row 9, Plot 110
MacKay: Charles George: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1a, Plot 89
MacKay: Charles Jardine: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 43
MacKay: Christopher Campbell: Service
Persons Area L, Row 5, Plot 60
MacKay: Donald Desmond: Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 34
MacKay: Donald (Jack) John: Presbyterian
Division D, Row 6, Plot 2
MacKay: Douglas B: Nonconformist Division
B, Row 1, Plot 10
MacKay: Esther Mary: Roman Catholic Berm B,
Row 10, Plot 27
MacKay: Florence Jessie: Anglican Division
L, Row 7, Plot 53
MacKay: Francis William: Nonconformist
Division D, Row 5, Plot 57
MacKay: George: Wesleyan Division C, Row
29, Plot 42
MacKay: Henry Raymond: Cremation Lawn Old,
Row Q3, Plot 13
MacKay: Herbert Rodrick: Presbyterian
Division E, Row 16, Plot 25
MacKay: Isabella: Presbyterian Division A,
Row 2, Plot 43
MacKay: Jock: Anglican Division K, Row 12,
Plot 89 – unmarked
MacKay: John: Anglican Division F, Row 14, Plot 43 – 1905 – unmarked
MacKay: John Todd: Service Persons Ash Burial Area
K, Row 2a, Plot 99
MacKay: Leslie James Neil: Roman Catholic
Lawn A, Row 7, Plot 62
MacKay: Lucinda Esther: Presbyterian
Division E, Row 16, Plot 25
MacKay: Madge Helena: Nonconformist
Division A, Row 5, Plot 39
MacKay: Margaret: Nonconformist Division D,
Row 5, Plot 57 – 1915
MacKay: Margaret May: Wesleyan Division C,
Row 29, Plot 42
MacKay: Maria: Roman Catholic Division E,
Row 5, Plot 32
MacKay: Marion Charlotte: Roman Catholic
Berm A, Row 7, Plot 37 – unmarked
MacKay: Mary Evelyn Norah: Presbyterian
Division D, Row 22, Plot 56
Mackay: Pamela Joan: Western Lawn B, Row 4,
Plot 66
MacKay: Paul: Protestant Division A, Row 3,
Plot 69 – 1960 – unmarked
MacKay: Paul: Roman Catholic Berm B, Row
10, Plot 27 – 1973
MacKay: Primrose Mary: Presbyterian
Division D, Row 3, Plot 38
MacKay or
McKay: Robert: Chapel of Faith Ash Vaults
MacKay: Roderick (Alec) Alexander Fenton:
Anglican Division G, Row 5, Plot 8
MacKay: Roderick Ernest: Presbyterian
Division D, Row 22, Plot 58
MacKay: Roderick George: Presbyterian
Division E, Row 21, Plot 61 – unmarked
MacKay: William Stewart: Anglican Division
F, Row 6, Plot 16 – unmarked
Mackay: Alexander: Anglican
Division C, Row 5, Plot 35 – 1896 – unmarked
Mackay: Duncan Gordon: Auckland Provincial Memorial Panel 4 – memorial
Mackay: Duncan Gordon: Auckland Provincial Memorial Panel 4 – memorial
Mackay: George Alexander: Crematorium Garden Area, Row 1, Plot 52
Mackay: Hugh: Anglican Division F, Row 12a, Plot 71 – unmarked
Mackay: John: Service Persons Area A, Row
3, Plot 26 – 1930
Mackay: Olive May: Crematorium Garden Area, Row 1, Plot 52
Mackay: Paul: Merchantile Navy Area A, Row 2, Plot 6 – 1946Mackay: Thomas: Protestant Lawn, D, Row 1, Plot 54x
Mackay: Thomas Charles: Wesleyan Division A, Row 4, Plot 27a
Macken: Ada: Roman Catholic Division C, Row 27, Plot 2
Mackersey: Caroline: Hebrew Berm B, Row 9, Plot 65
MacKinlay: Mabel: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 5, Niche 387
MacKinlay: Robert Burns: Columbarium Niche Wall Outside, Block D, Niche 3
Macken: Clifford
Percy: Protestant Lawn D, Row 4, Plot 35
Macken: Evelena Thelma: Protestant Lawn D,
Row 4, Plot 35
Macken: Falconer Walsh: Service Persons
Area E, Row 2, Plot 7
Macken: James: Roman Catholic Division E,
Row 6, Plot 96 – unmarked
Macken: James Leo: Roman Catholic Division C, Row 27, Plot 2
Macken: Mary Agnes Amelia: Roman Catholic
Lawn B, Row 3, Plot 58
Macken: William: Presbyterian Division E,
Row 22, Plot 51
MacKenzie: Ada
Randall: North Lawn E, Row 4, Plot 19
MacKenzie: Alexander: Presbyterian Division
D, Row 18, Plot 12 – 1937
MacKenzie: Alexander: Crematorium Garden Area, Row 2, Plot 47 – 2014
MacKenzie: Alister Ian: Presbyterian
Division E, Row 15, Plot 28
MacKenzie: Anne Rebecca: West Berm B,
Row 1, Plot 104
MacKenzie: Annie Isobella: Protestant Lawn
D, Row 4, Plot 48
MacKenzie: Arthur Edward: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 2a, Plot 233
MacKenzie: Christina Jean: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 52
MacKenzie: Denys Gavin: Chapel Memorial Wall, Column 16, Plaque B
MacKenzie: Donald: Roman Catholic Division
C, Row 12, Plot 111 – 1911
MacKenzie: Donald: Roman Catholic Division
C, Row 12, Plot 111 – 1936
MacKenzie: Donald: Service Persons Area K,
Row 10, Plot 56 – 1951
MacKenzie: Donald: Service Persons Area L,
Row 4, Plot 39 – 1961
MacKenzie: Douglas: Service Persons Area M,
Row 21, Plot 37
MacKenzie: Duncan: Protestant Lawn A, Row
13, Plot 22
MacKenzie: Elizabeth Beatrice: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 8a, Plot 180
MacKenzie: Ellen (Nellie) Jessie Matilda:
Presbyterian Division D, Row 25, Plot 14
MacKenzie: Ethel: Protestant Lawn B, Row 3,
Plot 32
MacKenzie: Eve Muriel: Cremation Lawn B,
Row 5, Plot 42
MacKenzie: Frances: Crematorium Garden
Area, Row 2, Plot 47
MacKenzie: Graham Lindsay: Western Lawn A,
Row 6, Plot 42 – unmarked
MacKenzie: Gwendoline Lovejoy: Wesleyan
Division B, Row 1, Plot 42b
MacKenzie: Harold William: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 8a, Plot 180
MacKenzie: Henry William Dundas:
Nonconformist Division C, Row 24, Plot 8
MacKenzie: Isabella Nimmo: Wesleyan
Division F, Row 3, Plot 37
MacKenzie: James: Service Persons Area L,
Row 10, Plot 96
MacKenzie: James Edward: Protestant Lawn B,
Row 3, Plot 32
MacKenzie: James Innes Kerr: Presbyterian
Division D, Row 2, Plot 42a
MacKenzie: Janet Muir: Cremation Lawn Old,
Row K3, Plot 9
MacKenzie: Jean Watt: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 2a, Plot 233
MacKenzie: Jessie: Presbyterian Division D,
Row 2, Plot 42b – 1908
MacKenzie: Jessie: Presbyterian
Division E, Row 15, Plot 41 – 1936
MacKenzie: Johanna: Nonconformist Division
E, Row 3, Plot 38
MacKenzie: John: Presbyterian Division B,
Row 1x, Plot 23x – 1886 – unmarked
MacKenzie: John: Presbyterian Division C,
Row 2, Plot 41a – 1918
MacKenzie: John: Wesleyan Division F, Row
3, Plot 37 – 1948
MacKenzie: John Donald: Service Persons
Area M, Row 8, Plot 10
MacKenzie: John Gordon: West Berm B, Row
1, Plot 104
MacKenzie: John Murray: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 24
MacKenzie: Katherine Jessie: Protestant
Lawn D, Row 4, Plot 48
MacKenzie: Keith Basil: North Lawn E, Row
5, Plot 48
MacKenzie: Kenneth: Anglican Division E,
Row 8, Plot 135 – unmarked
MacKenzie: Lawrence:
Presbyterian Division D, Row 23, Plot 70 – unmarked
MacKenzie: Lille Theresa: Chapel of Faith Ash Vaults
MacKenzie: Margaret Anne: Presbyterian
Division D, Row 24, Plot 70
MacKenzie: Maria Rosa: Presbyterian
Division E, Row 15, Plot 28
MacKenzie: Marion Young: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 12
MacKenzie: Mary: Presbyterian Division C,
Row 2, Plot 41a – 1908
MacKenzie: Mary (Minnie): Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 111 – 1955
MacKenzie: Mary: W. H. Tongue Vault, Row
Vlt, Plot VL
MacKenzie: Mary Barbara: Protestant Lawn C,
Row 7, Plot 17
MacKenzie: Mary Evelyn: Roman Catholic Lawn
C, Row 2, Plot 111
MacKenzie: Neiline: Protestant Lawn C, Row
7, Plot 17
MacKenzie: Olive Grace: North Lawn E, Row
5, Plot 48
MacKenzie: Peter: Presbyterian Division E, Row 12, Plot 28
MacKenzie: Ronald John: Cremation Lawn B,
Row 5, Plot 42
MacKenzie: Stillborn Child: Wesleyan
Division C, Row 10, Plot 38 – unmarked
MacKenzie: Stillborn Child: Presbyterian Division E, Row 15, Plot 41 – 1937
MacKenzie: Torquil George William: Service Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 52
MacKenzie: Vivian Emily: Nonconformist Division D, Row 12, Plot 43 – ashes or memorial?
MacKenzie or
McKenzie: William: Chapel of Faith Ash Vaults
MacKenzie: William Alexander: Service
Persons Area D, Row 1, Plot 12
MacKenzie: William Fraser:
Presbyterian Division E, Row 15, Plot 41
MacKenzie: William Mowatt: Cremation Lawn
Old, Row K3, Plot 9
Mackereth: Thomas:
Wesleyan Division C, Row 15, Plot 14 – unmarked
Mackey: Robert:
Presbyterian Division D, Row 5, Plot 54
Mackey: William: Anglican Division M, Row
5, Plot 22 – unmarked
Mackie:
Alexander James: Wesleyan Division A, Row 5, Plot
58
Mackie: Alfred: Wesleyan Division B, Row 4,
Plot 44
Mackie: Annie: Presbyterian Division A, Row
1, Plot 24 – unmarked
Mackie: Baby: Anglican Division L, Row 7,
Plot 5
Mackie: Barclay William: Wesleyan Division
A, Row 5, Plot 58-60
Mackie: Blanche Mary: Protestant Berm B,
Row 13, Plot 34
Mackie: Charles: Service Persons Area A,
Row 2, Plot 22
Mackie: Charlotte Julia: Roman
Catholic Division C, Row 11, Plot 7
Mackie: David Eric: Service Persons Area M,
Row 11, 81
Mackie: David William: Service Persons Area
M, Row 11, Plot 56
Mackie: David Wilson: Anglican Division F,
Row 11a, Plot 37 – unmarked
Mackie: Dorothy: Chapel Memorial Wall, Column 3, Plaque C
Mackie: Ellen: Anglican Division D, Row 7,
Plot 93 – unmarked
Mackie: Frances: Service Persons Area M,
Row 11, Plot 81
Mackie: Frances Mary: Wesleyan Division A,
Row 5, Plot 60
Mackie: Francis: Protestant Berm A, Row 1,
Plot 2
Mackie: Hannah: Wesleyan Division A, Row 5,
Plot 60
Mackie: Helen: Wesleyan Division A, Row 5,
Plot 58
Mackie: Henry Charles: Roman Catholic
Division A, Row 9, Plot 12 – unmarked
Mackie: Hugh: Protestant Lawn A, Row 9,
Plot 63
Mackie: Iris Ellen: Anglican Division L,
Row 7, Plot 5
Mackie: Isaac: Anglican Division N, Row 7,
Plot 37 – unmarked
Mackie: James: Roman Catholic Division A,
Row 1, Plot 34 – 1887 – unmarked
Mackie: James: Presbyterian Division E, Row
1, Plot 14b – 1927
Mackie: Jane Anne: Roman Catholic Division
D, Row 7, Plot 11
Mackie: Jane Eliza: Anglican Division G,
Row 2, Plot 43 – unmarked
Mackie: Jessie: Presbyterian Division D,
Row 15, Plot 31
Mackie: John William: Protestant Berm B, Row 13, Plot 34
Mackie: Leslie Ward: Service Persons Area
K, Row 15, Plot 89
Mackie: Mabel Ann: Protestant Lawn A, Row
9, Plot 63
Mackie: Malcolm John: Roman Catholic Berm
B, Row 7, Plot 75
Mackie: Mary: Roman Catholic Division A,
Row 8, Plot 21 – unmarked
Mackie: Patrick George: Anglican Division
L, Row 7, Plot 5
Mackie: Robert Morrison: Service Persons
Area K, Row 9, Plot 27
Mackie: Samuel Spinley: Anglican Division
C, Row 2, Plot 45 – unmarked
Mackie: Stewart John: Chapel Memorial Wall, Column 2, Plaque C
Mackie: Stillborn Child: Wesleyan Division
A, Row 7, Plot 20 – unmarked
Mackie: Sydney Frederick: Service Persons
Area L, Row 13, Plot 116
Mackie: Thomas: Service Persons Area L, Row
9, Plot 69
Mackie: Thomas James: Roman Catholic
Division A, Row 1, Plot 34 – unmarked
Mackie: Twin: Anglican Division L, Row
7, Plot 5
Mackie: William: Presbyterian Division F,
Row 1, Plot 24 – unmarked
Mackie: Yvonne Helen: Nonconformist
Division A, Row 5, Plot 55
Mackin: Edward
John: Service Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 75
Mackin: Nicholai or Nicholas: Roman
Catholic Division B, Row 8, Plot 48 – unmarked
MacKinder: Kenneth
George: Service Persons Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 151
MacKinder: Sidney: Presbyterian Division F,
Row 7, Plot 14 – unmarked
MacKinlay: Archibald
Malcolm: Service Persons Area E, Row 3, Plot 43 – unmarked
MacKinlay: Duncan George: Columbarium Niche Wall Outside, Block E, Niche 40
MacKinlay: Mabel: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 5, Niche 387
MacKinlay: Robert Burns: Columbarium Niche Wall Outside, Block D, Niche 3
MacKinley: Lorna Phoebe Constance: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 24
MacKinven: Edna Maud: Protestant Lawn C, Row 7, Plot 22
MacKinven: Jean Annie Cecelia: Erebus Ash Gardens, Row L, Plot 35
MacKinven: Margaret Jean: Erebus Ash Gardens, Row L, Plot 35
MacKinven: Mavis Dick: Service Persons Area M, Row 21, Plot 157
Macklin: Fay Pearl Juliet: Protestant Berm A, Row 4, Plot 2
Macks: Betty Lilian: Azalea Octagon Area, Octagon 230, Plot 8
MacLennan: Alexandria Wendy: Unknown
MacMenamin: James: North Lawn E, Row 5, Plot 3
MacMenamin: Margaret: North Lawn E, Row 5, Plot 3
Macnair: Janet Campbell: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 82
MacKinni:
Leonard Elwin: Wesleyan Division B, Row 1, Plot 13 – unmarked
MacKinnon: Alistair
William: Service Persons Area M, Row 12, Plot 109
MacKinnon: Donald: Servicepersons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 118
MacKinnon: Elizabeth: The Sanctuary,
Row N, Plot 9
MacKinnon: Joyce Dorothy: Azalea Octagon Area, Octagon 240, Plot 5
MacKinnon: Kennedy William Charles:
Cremation Lawn B, Row 8, Plot 189
MacKinnon: Nora: North Lawn E, Row 4, Plot
78
MacKinnon: Patricia Sharonne: Protestant
Berm B, Row 24, Plot 52
MacKinnon: Wilfred (Bill) Rees: North Lawn E, Row
4, Plot 78
MacKinnon: William Hector: Protestant Berm
A, Row 21, Plot 21 – 1979
MacKinnon: William Hector: Erebus Ash
Gardens, Row Mx, Plot 94 – 2005
Mackintosh: Blanche:
Protestant Berm A, Row 10, Plot 58 – unmarked
Mackintosh: Harriet Ann: Nonconformist
Division D, Row 1, Plot 46 – unmarked
Mackintosh: Neil: Presbyterian Division C,
Row 8, Plot 12 – 1904 – unmarked
Mackintosh: Neil: Chapel of Faith Ash Vaults – 1946
MacKinven: Jean Annie Cecelia: Erebus Ash Gardens, Row L, Plot 35
MacKinven: Margaret Jean: Erebus Ash Gardens, Row L, Plot 35
MacKinven: Mavis Dick: Service Persons Area M, Row 21, Plot 157
Macklow: Walter
Joseph: Chapel of Faith Ash Vaults
Macklow: Walter Roy: Chapel of Faith Ash Vaults
Mackrell: Alfred
William: North Lawn E, Row 22, Plot 48
Mackrell: Bert Craven: Service Persons Area
K, Row 10, Plot 53
Mackrell: Margaret (Meg): North Lawn E, Row
22, Plot 48
Macks: Albert
Edward: Nonconformist Division C, Row 26, Plot 49
Macks: Athol Jack: Azalea Octagon Area, Octagon 230, Plot 8 Macks: Betty Lilian: Azalea Octagon Area, Octagon 230, Plot 8
Macks: Ethel Elizabeth: Nonconformist
Division C, Row 26, Plot 49
Macks: Horatio Claude: North Lawn E, Row 4, Plot 74
Macky: Florence:
Nonconformist Division D, Row 11, Plot 34
Macky: James Alex Reid: Anglican Division
F, Row 12a, Plot 30 – unmarked
Macky: Judith Lloyd: W H Tongue Ash Vault,
Row Vlt, Plot VL
Macky: Sarah: Presbyterian Division D, Row
18, Plot 11 – unmarked
Maclarn: Adam
William: Roman Catholic Division C, Row 3, Plot 90 – unmarked
Maclarn: Ellen: Roman Catholic Division C,
Row 3, Plot 90 – unmarked
MacLaughlin:
James: Presbyterian Division B, Row 3, Plot 41 – unmarked
Maclaurin: Martha
Joan: Presbyterian Division A, Row 4, Plot 17
Maclaurin: Robert Campbell: Presbyterian
Division A, Row 4, Plot 17
MacLean: Alexander:
Presbyterian Division A, Row 5, Plot 45 – 1915
MacLean: Andrew: Presbyterian Division D,
Row 9, Plot 49 – 1920
MacLean: Andrew (Mac): Chapel of Faith Ash Vaults
MacLean: Charles: Presbyterian Division A,
Row 4, Plot 18
MacLean: Colin: Columbarium Memorials, Pillar 2, Column 2, Plaque A
Maclean: Donald Irad: Crematorium Division
A, Row 2, Plot 54
Maclean: Emily Sarah Alison: Protestant
Berm A, Row 4, Plot 68
MacLean: Esther: Wesleyan Division C, Row
28, Plot 8
MacLean: Gladys Mabel: Presbyterian
Division F, Row 3, Plot 25 – unmarked
MacLean: Helen Montgomery: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
MacLean: Isabella: Presbyterian Division A,
Row 4, Plot 18 – 1933
MacLean: Isabella: Presbyterian Division A,
Row 5, Plot 45 – 1936
Maclean: James Weir: Protestant Berm A, Row
4, Plot 68
MacLean: Margaret: Chapel of Faith Ash Vaults
MacLean or McLean:
Margaret Wallace Martin: Presbyterian Division F, Row 5, Plot 38 – unmarke
MacLean: Mary Ruth: Lakeside Ash Garden
Area, Row C, Plot 90
MacLean: Peter Mann: Lakeside Ash Garden
Area, Row C, Plot 90
MacLean: Thomas: Service
Persons Area A, Row 4, Plot 4
MacLean: William Alexander: Presbyterian
Division F, Row 3, Plot 25 – unmarked
MacLean: William Frederick Murdock: Service Persons Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 41
MacLennan: Madeline: Presbyterian Division E, Row 2, Plot 41
Macleay: Alice Ester: Protestant Berm B, Row 8, Plot 50
Macleay: Alice Ester: Protestant Berm B, Row 8, Plot 50
MacLeod: Alexander
William: Protestant Division B, Row 2, Plot 161 – unmarked
MacLeod: Angus: Protestant Division C, Row
2, Plot 81 – unmarked
MacLeod: Angus John: Cremation Lawn Old,
Row M3, Plot 13
MacLeod: Anna Marie: Protestant Berm B, Row
24, Plot 74
MacLeod: Cynthia Florence: Cremation Lawn
B, Row 2, Plot 165
MacLeod: Duncan William: Protestant Berm B,
Row 24, Plot 74
MacLeod: Laurel Anne: Terrace Niche Vaults, Block D, Row 1, Niche 51 – ashes or memorial?
MacLeod: Louisa Campbell: Service
Persons Area E, Row 1, Plot 69
MacLeod: Margaret Jane: Cremation Lawn Old,
Row M3, Plot 13
MacLeod: Marion: Presbyterian Division E,
Row 13, Plot 53 – unmarked
MacLeod: Peter Alan Mudie: Terrace Niche Vaults, Block D, Row 1, Niche 51
MacLeod: Robert George: Cremation Lawn B,
Row 2, Plot 165
MacLeod: William: Mercantile Area B, Row 5,
Plot 60
MacMenamin: Margaret: North Lawn E, Row 5, Plot 3
MacMillan or McMillan: Donald: Anglican Division K, Row 4, Plot 24 – 1946 –
unmarked
MacMillan: Duncan Stuart: Crematorium Garden
Area, Row 6, Plot 31 – unmarked
MacMillan: Ethel Winifred: Anglican
Division L, Row 4, Plot 117
MacMillan: George Duncan: Presbyterian
Division E, Row 16, Plot 54 – unmarked
MacMillan: Hubert Alexander: Anglican
Division L, Row 4, Plot 117
MacMillan: James Bell: Protestant Berm B,
Row 23, Plot 80
Macmillan: Robert Alexander: Chapel Memorial Wall, Column 20, Plaque E
MacMillan: Veda: Protestant Berm A, Row 8,
Plot 41 – unmarked
MacNaughton: John Hugh: Service Persons Area K, Row 2, Plot 78
Macown: Valda Noeline: Car Park Gardens Area, Row G, Plot 44 – ashes?
MacNeil: Eva
May: North Lawn E, Row 21, Plot 123
MacNeil: Lachlan: Service Persons Area K,
Row 9, Plot 84
MacNeil: Mary: Roman Catholic Division C,
Row 27, Plot 39 – unmarked
MacNeil: Murdoch: Mercantile Area C, Row 2,
Plot 2
MacNeil: Neil Joseph: Mercantile Area B,
Row 4, Plot 49
Maconachie: Stillborn
Child: The Sanctuary, Row C, Plot 17 – unmarked
Macown: William James Patrick: Roman Catholic Division C, Row 6, Plot 62 – unmarked
MacPherson: Alexander
Tudehope: Presbyterian Division D, Row 2, Plot 13b
Macpherson: Christina: Presbyterian Division
B, Row 4, Plot 8
Macpherson: Christina Eileen: Presbyterian Division B, Row 4, Plot 6
Macpherson: Daniel: Presbyterian Division B,
Row 4, Plot 6-8
MacPherson: Donald: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 3a, Plot 9
MacPherson: Duncan: Presbyterian Division
E, Row 3, Plot 12 – 1931
MacPherson: Duncan:
Presbyterian Division E, Row 3, Plot 27
MacPherson: Gladys May: Protestant Lawn C,
Row 1a, Plot 129 – unmarked
Macpherson: Henry: Presbyterian Division B,
Row 4, Plot 31
MacPherson: Ian: Service Persons Ash Burial Area
K, Row 1b, Plot 44
MacPherson: Isabella: Presbyterian Division
D, Row 13, Plot 70
Macpherson: Jack: Presbyterian Division C,
Row 10, Plot 51
Macpherson: John: Presbyterian Division C,
Row 10, Plot 51
Macpherson: Kate: Presbyterian Division C,
Row 10, Plot 51
MacPherson: Malcolm Lewin: Service Persons
Area K, Row 6, Plot 91
MacPherson: Margaret: Presbyterian Division
E, Row 3, Plot 12
Macpherson: Margaret Jane: Presbyterian
Division B, Row 4, Plot 6
MacPherson: May Eileen: Presbyterian
Division B, Row 2, Plot 13b
MacPherson or McPherson: Mary Jane:
Presbyterian Division C, Row 2, Plot 23 – unmarked
Macpherson: Phyllis: Presbyterian Division
C, Row 10, Plot 51
MacPherson: William George: Service Persons
Area K, Row 2, Plot 39
MacRae: Alexander:
Presbyterian Division F, Row 7, Plot 4
Macrae: Barry John: Cremation Lawn B, Row A7, Plot 84
MacRae: Catherine: Anglican
Division D, Row 4, Plot 87
MacRae: Christina: Presbyterian Division D,
Row 19, Plot 28
MacRae: Duncan: Presbyterian Division D,
Row 19, Plot 28
MacRae: Helen Fraser: Roman Catholic Berm
A, Row 6, Plot 51
MacRae: Joyce Geraldine: Car Park Gardens Area,
Row B, Plot 65
MacRae: Roderick Donald: Cremation Lawn Old, Row E, Plot 23
MacRae: Rosalie Mary: Roman Catholic
Division D, Row 1, Plot 64
MacRae: Thomas Gordon: Cremation Lawn Old,
Row S3, Plot 9
Macready: William Hugh: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 95
Macredie: Clara
Elizabeth: Anglican Division F, Row 2, Plot 20 – unmarked
Macredie: James Caird: Presbyterian
Division E, Row 12, Plot 43
Macritchie: Malcolm: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 8
Madden: Alfred Victor: Anglican Division N, Row 4, Plot 30 – unmarked
MacRoger:
Alan David: Nonconformist Division C, Row 34, Plot 19 – unmarked
MacSween: Murdo
Angus: Mercantile Area B, Row 4, Plot 45
MacVeigh: William: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 52 – unmarked
Maddaford:
Allan Langton: Wesleyan Division C, Row 13, Plot 4
Maddaford: Gracie Susanah Evelyn: Anglican
Division A, Row 7, Plot 1
Maddaford: Inez Alberta: Protestant Lawn A,
Row 10, Plot 42
Maddaford: Olive Margaret: Protestant Berm
B, Row 6, Plot 88
Maddaford: Percy: Protestant Berm B, Row 6,
Plot 88
Maddaford: Richard: Protestant Berm B, Row
6, Plot 88
Maddaford: Susan: Anglican Division A, Row
7, Plot 1
Maddaford: William: Anglican Division A,
Row 7, Plot 1-3
Madden: Catherine:
Roman Catholic Division A, Row 7, Plot 22-24
Madden: Charles: Anglican Division A, Row 1, Plot 16 –
unmarked
Madden: Charles Edward: Anglican Division
D, Row 6, Plot 54 – unmarked
Madden: Charles Henry: Service Persons Area
G, Row 12, Plot 18
Madden: Charles Leslie: Roman Catholic Berm
A, Row 10, Plot 80
Madden: Colin Alfred Jones: Presbyterian
Division E, Row 18, Plot 43 – unmarked
Madden: David James: Roman Catholic
Division A, Row 9, Plot 79 – unmarked
Madden: Edith Ruth Thora: Memorial Tree, East Berm A
Madden: Eileen Gloria: Western Lawn B, Row
7, Plot 16
Madden: Eleanor: Cremation Lawn Old, Row
L3, Plot 7
Madden: Elizabeth: Anglican Division A, Row
1, Plot 16 – unmarked
Madden: Evelyn Alice: Presbyterian Division
D, Row 27, Plot 25
Madden: Hugh: Roman Catholic Division C,
Row 17, Plot 48 – unmarked
Madden: John: Chapel of Faith Ash Vaults
Madden: John Russell: Service Persons Area
M, Row 20, Plot 140
Madden: John Terrence: Nonconformist
Division C, Row 14, Plot 45
Madden: Kathleen Elizabeth: Roman
Catholic Berm B, Row 3, Plot 20
Madden: Lawrence Winfield: Memorial Tree, East Berm A
Madden: Marie Louise: Chapel View Burial
Area, Row 30, Plot 30
Madden: Mary Jane: Nonconformist Division
D, Row 6, Plot 25
Madden: Mildred Grace: Chapel of Faith Ash Vaults
Madden: Richard: Anglican Division F, Row
12a, Plot 12 – unmarked
Madden: Richard Henry: Cremation Lawn B,
Row 2, Plot 197
Madden: Roy Ernest: West Berm B, Row 1,
Plot 51
Madden: Ruby Brenda: North Lawn E, Row 2,
Plot 9
Madden: Ruby Tate: Roman Catholic Berm A,
Row 10, Plot 80
Madden: Theresa May: Presbyterian Division
D, Row 16, Plot 51
Madden or Maddren: Thomas Clive: Western Lawn B, Row
1, Plot 193 – unmarked
Madden: Walter Wilmot: Cremation Lawn Old,
Row L3, Plot 7
Madder: Ellen
Oakley: Wesleyan Division C, Row 5, Plot 24 – unmarked
Madder: James: Nonconformist Division C,
Row 15, Plot 70 – unmarked
Madder: Mary: Presbyterian Division C, Row
10, Plot 45
Maddever: Evelyn
Frances: Presbyterian Division A, Row 4, Plot 23a – unmarked
Maddison: Annie
Ruth: Protestant Lawn C, Row 6, Plot 29
Maddison: Clarice Hazel: Chapel of Faith Ash Vaults
Maddison: Clarice Hazel Gladys: Chapel of Faith Ash Vaults
Maddison: Doris Violet: Crematorium Garden
Area, Row 1, Plot 67
Maddison: Eleanor Gertrude: Protestant Lawn
C, Row 9, Plot 130 – unmarked
Maddison: Frederick: North Lawn E, Row 21,
Plot 26
Maddison: Henry: Service Persons Ash Burial Area
K, Row 10a, Plot 145
Maddison: Henry Leo: Roman Catholic
Division C, Row 25, Plot 97 – unmarked
Maddison: Janet Lyall: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 10, Plot 145
Maddison: Jessie Clarkson: Anglican
Division K, Row 6, Plot 70
Maddison: Maureen Ellen Cecilia: North Lawn
E, Row 21, Plot 26
Maddison: Raymond Randolph: Crematorium
Garden Area, Row 1, Plot 67
Maddison: Walter Percival: Protestant Lawn
C, Row 6, Plot 29
Maddock: Jasper:
Roman Catholic Division C, Row 6, Plot 90 – unmarked
Maddock: Leonard Alfred: Service Persons Area
M, Row 20, Plot 37
Maddock: Rochelle Jean: Protestant Division
B, Row 2, Plot 80 – unmarked
Maddock: Thomas George: Protestant Division
B, Row 3, Plot 341
Maddock: Tui Laurel: Protestant Division B,
Row 3, Plot 341
Maddox:
Helena May: Anglican Division G, Row 3, Plot 29
Maddox: Henry Norman: Anglican Division G,
Row 3, Plot 29
Maddox: Mary Elizabeth: Protestant Berm A,
Row 2, Plot 25
Maddox: Richard Edwin: Anglican Division K,
Row 3, Plot 65
Maddox: Tauese Imeleta: Sentry View Burial Area A, Row 2, Plot 15
Maddox: William: Protestant Division A, Row
3, Plot 73 – unmarked
Maddren: Albert
William: Nonconformist Division C, Row 18, Plot 39
Maddren: Anne Evelyn: Nonconformist
Division C, Row 24, Plot 32
Maddren: Charles Cyril: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 8a, Plot 225
Maddren: Edwin John: Protestant Lawn A, Row
8, Plot 2
Maddren: Edwin Perrin: Protestant Berm A,
Row 10, Plot 94
Maddren: Hugh Alan: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 8a, Plot 227
Maddren: Katherine Lucy: Protestant Berm A,
Row 10, Plot 94
Maddren: Matilda Frances: Protestant Lawn
A, Row 8, Plot 1
Maddren or Madden: Thomas Clive: Western Lawn B, Row 1, Plot 193 – unmarkedMadeley: Lewis: Presbyterian Division E, Row 18, Plot 53 – unmarked
Madeley: Lillian: Presbyterian Division E, Row 18, Plot 53 – unmarked
Madgwick: Eudora Emily: Erebus Crash Victim Mass Grave, Row Mas, Plot 0Er
Madigan: Violet Evelyn: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 2, Plot 113
Madill: Catherine: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 78
Madill: Jessie: Protestant Lawn B, Row 3, Plot 40
Madill: William Henry: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 78
Maea: Siasau: West Berm B, Row 3, Plot 159
Madeley: Lillian: Presbyterian Division E, Row 18, Plot 53 – unmarked
Maden: Eva
Maud: Chapel of Faith Ash Vaults
Maden: James: Chapel of Faith Ash Vaults
Maden: Jane: Chapel of Faith Ash Vaults
Maden: Percy: Chapel of Faith Ash Vaults
Madhvan: Sanasamma
(Margaret) Margaret: Chapel View Burial Area, Row 27, Plot 9
Madhvan: Robert P.: Chapel View Burial Area, Row 27, Plot 9 – ashes or memorial?
Madigan: Agnes
Victoriene: Roman Catholic Berm A, Row 2, Plot 18
Madigan: Alice May: Protestant Berm B, Row
12, Plot 56
Madigan: Bessie: Wesleyan Division B, Row
6, Plot 15
Madigan: Clara Mildred: Roman Catholic
Division B, Row 2, Plot 77 – unmarked
Madigan: Edward John: Service Persons Area
M, Row 15, Plot 134
Madigan: Ernest Edward: Service Persons
Area K, Row 2, Plot 16
Madigan: Frances: Wesleyan Division C, Row
22, Plot 4
Madigan: Kate: Wesleyan Division B, Row 6,
Plot 17
Madigan: Lily: Wesleyan Division B, Row 6,
Plot 25
Madigan: Patrick: Wesleyan Division C, Row
22, Plot 4
Madigan: Sarah Marguerita: Roman Catholic Berm A, Row 2, Plot 18Madigan: Violet Evelyn: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 2, Plot 113
Madigan: Walter Joseph: Service Persons
Area L, Row 11, Plot 83
Madigan: William: Roman Catholic Division
A, Row 2, Plot 116 – unmarked
Madill: Jessie: Protestant Lawn B, Row 3, Plot 40
Madill: William Henry: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 78
Madsen: Albert
Frederick: Service Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 168
Madsen: Annie Gertrude: Protestant Lawn C,
Row 7, Plot 122
Madsen: Gladys: North Lawn E, Row 5, Plot
132
Madsen: Hannah Sargent: Presbyterian
Division E, Row 19, Plot 46
Madsen: Hans: Anglican Division H, Row 5,
Plot 39 – unmarked
Madsen: Ib: North Lawn E, Row 10, Plot 36
Madsen: Julius: Protestant Lawn C, Row 7,
Plot 122
Madsen: Julius Joseph: North Lawn E, Row 5,
Plot 132
Madsen: Shannon Joseph: Protestant Lawn D,
Row 8, Plot 50x
Madsen: William: Service Persons Area K,
Row 8, Plot 73 – unmarked
Maea: Tapaua: West Berm C, Row 1, Plot 41
Maea: Tasman Laumanu: Protestant Berm A, Row 21, Plot 89
Maeata'anoa: Luamanu Apineru: West Berm B, Row 3, Plot 157
Maeata'anoa: Odille Theresa: West Berm B, Row 3, Plot 157
Maea: Tasman Laumanu: Protestant Berm A, Row 21, Plot 89
Maeata'anoa: Luamanu Apineru: West Berm B, Row 3, Plot 157
Maeata'anoa: Odille Theresa: West Berm B, Row 3, Plot 157
Mafileo: Brenda:
Protestant Berm A, Row 15, Plot 60
Mafile'o: Isileli Makamotu: Chapel View Burial Area, Row 30, Plot 18Mafile'o: Maata: Protestant Berm A, Row 22, Plot 9
Mafile'o: Maatatama: Chapel View Burial Area, Row 15, Plot 37
Magaia: Paia: West Berm C, Row 2, Plot 65
Magan: Kanji: Protestant Division B, Row 2, Plot 164
Magee: Brian: West Berm Family Ash Area, A1, Plot 4
Magee: David Torrance: Service Persons Area L, Row 9, Plot 100
Magen: Ilona (Ilu): Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 2, Niche 129 – unmarked
Magen: Stephen: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 2, Niche 129 – unmarked
Magill: Florence Leonard: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Magill: Gladys May: Service Persons Area K, Row 8, Plot 23
Magill: James Patrick Service Persons Area K, Row 8, Plot 23
Magill: Mervyn Bruce: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 177
Magill: William Grey: Chapel Memorials, Pillar 6, Column 6, Plaque GMafile'o: Maatatama: Chapel View Burial Area, Row 15, Plot 37
Mafile'o: Maota: Protestant Berm A, Row 22,
Plot 9
Mafile'o: Sion: Protestant Berm A, Row 22,
Plot 9
Mafo'e:
Niulevaea Faga: Chapel View Burial Area, Row 19, Plot 5
Mafo'e: Taulauini: Protestant Berm A, Row
14, Plot 65
Magee: David Torrance: Service Persons Area L, Row 9, Plot 100
Magee: Frank Walter: Service Persons Area
M, Row 9, Plot 197
Magee: Henry Burton: Service Persons Area
G, Row 11, Plot 35
Magee: Jane Teresa: West Berm Family Ash Area, Row A1, Plot 4
Magee: John James: Service Persons Ash Burial Area
K, Row 9a, Plot 103
Magee: Julia May: Cremation Lawn Old, Row
P3, Plot 14
Magee: Maren: Anglican Division L, Row 1, Plot
53
Magee: Matthew: Service Persons Area L, Row
9, Plot 102
Magee: Merle Lilian: Service Persons Area
M, Row 9. Plot 197
Magee: Percival James: Cremation Lawn Old,
Row P3, Plot 14
Magee: Robert: Roman Catholic Division C,
Row 3, Plot 73 – unmarked
Magee: William John: Protestant Berm B, Row
24, Plot 58
Magele: Epofi
or Epati Nefie or Notise: Protestant Berm A, Row 24, Plot 140
Magele: Max Tupai Tafai: Western Lawn A,
Row 5, Plot 59
Magele: Tapatele: West Berm A, Row 9,
Plot 7
Magele: Tau: Chapel View Burial Area, Row
19, Plot 11
Magele: Tauvale: Protestant Berm A, Row 24,
Plot 140
Magele: Toni Thomas: Western Lawn A, Row 5,
Plot 59
Magele: Ulu: Protestant Berm A, Row 19,
Plot 59
Magele-Faivai: Uaita: East Berm A, Row 7, Plot 5
Magen: Stephen: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 2, Niche 129 – unmarked
Magenis:
Isabella: Anglican Division F, Row 9, Plot 63 –
unmarked
Mager: Albert
Ever: Anglican Division K, Row 8, Plot 97
Mager: Mary Ann: Anglican Division K, Row
9, Plot 97
Magill: Gladys May: Service Persons Area K, Row 8, Plot 23
Magill: James Patrick Service Persons Area K, Row 8, Plot 23
Magill: Mervyn Bruce: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 177
Maglaqui: Raymundo M.: Waitakere View Ash Vaults, Block B, Vault 23
Magnell: Muriel Irene: Erebus Crash Victim Mass Grave, Row Mas, Plot 0Er
Magner: Barbara Christina: East Berm A, Row 2, Plot 108
Magnusson: Alice Ann: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 96
Magnusson: David Forbes Holmes: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 96
Magnusson: James Werner: Auckland Provincial Memorial Panel 3 – memorial
Magri: Claude: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 140 – unmarked
Mahe: Sateki Vainikolo: Chapel View Burial Area, Row 14, Plot 22
Maheno: Charlie: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 111
Maheno: Louis: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 83 – unmarked
Maheno: Teuruhina (Marina) Marina: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 111
Magnell: Muriel Irene: Erebus Crash Victim Mass Grave, Row Mas, Plot 0Er
Magnusson: Alice Ann: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 96
Magnusson: David Forbes Holmes: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 96
Magnusson: James Werner: Auckland Provincial Memorial Panel 3 – memorial
Magrath: Albert
Edwin Harford: Cremation Lawn Old, Row T2, Plot 15 – unmarked
Magrath: Archdale Henry Robert: Service
Persons Area K, Row 11, Plot 28
Magrath or MacGrath: Mary Anne
Harriet: Wesleyan Division D, Row 5, Plot 36
Magrath: Minnie: Cremation Lawn Old, Row
T2, Plot 15 – unmarked
Maguiness:
Eileen Mary: North Lawn E, Row 22, Plot 77
Maguire: Alfred
Sylvester: Roman Catholic Division A, Row 4, Plot 30 – unmarked
Maguire: Alphonse Patrick: Roman Catholic Division C, Row 16, Plot 86 – memorial
Maguire: Annie Roman Catholic Division C,
Row 16, Plot 88
Maguire: Dennis Edward: Roman Catholic
Division F, Row 3, Plot 79
Maguire: Edith Ada: Roman Catholic Division
C, Row 18, Plot 4
Maguire: Eugene Cuthbert: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 4
Maguire: Evelyn May: Roman Catholic Division C,
Row 23, Plot 9
Maguire: Gwladys Rubina: Roman Catholic
Berm B, Row 11, Plot 66
Maguire or McGuire: Jane: Roman
Catholic Division B, Row 4, Plot 71 – unmarked
Maguire: John: Western Lawn A, Row 2, Plot
12 – unmarked
Maguire: John Everistus: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 86
Maguire: John Francis: Roman Catholic Lawn
A, Row 7, Plot 48 – unmarked
Maguire: John Patrick: Roman Catholic Lawn
A, Row 8, Plot 49 – unmarked
Maguire: Joseph: Roman Catholic Division C,
Row 16, Plot 86-88
Maguire: Julia Maria: Roman Catholic
Division C, Row 9, Plot 4 – unmarked
Maguire: Lilian: Cremation Lawn B, Row 4,
Plot 233
Maguire: Margaret Alphonis: Roman Catholic
Division C, Row 9, Plot 2-4 – unmarked
Maguire: Patrick: Roman Catholic Division
C, Row 9, Plot 4 – 1903 – unmarked
Maguire: Patrick: Roman Catholic Division
C, Row 23, Plot 9 – 1953
Maguire: Patrick Joseph: North Lawn E, Row
20, Plot 51
Maguire: Percy (Bert): Cremation Lawn B, Row 4,
Plot 233
Maguire: Stillborn Child: Roman Catholic
Division C, Row 8, Plot 32 – unmarked
Maguire: Ursula Manawa: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 86
Maguire: Vincent James: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 88
Mah: Daisy:
Waitakere View Block A, Row 2, Plot 8
Mahaffie: Ethel
May: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 76
Mahaffie: John Dawson: Protestant Lawn D,
Row 5, Plot 76
Mahakitau: Lina:
North Berm A, Row 2, Plot 11
Mahakitau: Nofoheulu: Chapel View Burial
Area, Row 16, Plot 7x
Mahakitau: Peniamina: West Berm B, Row
1, Plot 76
Mahakitau: Puletaufitu: North Lawn E, Row
17, Plot 110
Mahanga: Timi
Hameora: Nonconformist Division C, Row 2, Plot 41 – unmarked
Mahar
or Maber: William: Roman Catholic Division B, Row 8, Plot 68 or 72 – unmarked
Mahara: Ani
Ngamho: Anglican Division E, Row 6, Plot 55a – unmarked
Maharaj: Jacinta
Shalini: The Sanctuary, Row V, Plot 9
Maheno: Louis: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 83 – unmarked
Maheno: Teuruhina (Marina) Marina: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 111
Maheno: Zena: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 83 – unmarked
Mahika: Kafaheone: Protestant Berm A, Row 16, Plot 55
Mahony: Jack Ernest: Erebus Ash Gardens, Row Mx, Plot 23 – memorial?
Mahony: Marie Louise: Erebus Ash Gardens, Row Mx, Plot 23
Mahony: Willsford Frederick: Service Persons Area K, Row 13, Plot 74
Mahmud: Hasan: Muslim Area B, Row 6, Plot 15
Mahunga: Peter: Presbyterian Division E, Row 13, Plot 35 – unmarked
Maiden: Gloria Margaret: Protestant Berm B, Row 9, Plot 74
Maidens: Ellen: Roman Catholic Lawn C, Row 4, Plot 11
Maidens: Frederick: Protestant Division B, Row 2, Plot 243
Maidens: George Howard: Service Persons Area L, Row 12, Plot 103
Maidmont: Samuel: Anglican Division N, Row 6, Plot 50 – unmarked
Maifeleni: Kotipala Famalama: Chapel View Burial Area, Row 14, Plot 10
Maile-Jones: Salote Holaimoana: Western Lawn B, Row 5, Plot 72
Mailo: Afegaitino'oti Fuimaono: Chapel View Burial Area, Row 10, Plot 6
Maisuria: Niti Vishal: Childrens Burial Area A, Row 7, Plot 11
Majanja: Faida: Childrens Burial Area A, Row 7, Plot 9
Maka: Amelia: Chapel View Burial Area, Row 32, Plot 11
Makaafi: Lina Haikoloneita: West Berm C, Row 2, Plot 40
Makaola: Litomatatama: Chapel View Burial Area, Row 24, Plot 14
Maher: Albert
Ignatius: West Berm B, Row 3, Plot 161
Maher k.a. Fuller: Alberta Louisa:
Nonconformist Division C, Row 23, Plot 49
Maher: Arthur William: Roman Catholic
Division A, Row 8, Plot 55 – unmarked
Maher: Charles Robert: Service Persons Area
M, Row 19, Plot 128
Maher: Cornelius George Delaney: Protestant
Lawn A, Row 4, Plot 53
Maher: Elizabeth: Roman Catholic Division
E, Row 6, Plot 54 – unmarked
Maher: Eunice Meta: Roman Catholic Berm B,
Row 11, Plot 16
Maher: Frances: Roman Catholic Division C,
Row 21, Plot 27
Maher: Ignatius: West Berm B, Row 3,
Plot 161
Maher: James Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 62
Maher: James Lionel: Roman Catholic Lawn B,
Row 4, Plot 51
Maher: John Anthony: Roman Catholic
Division A, Row 5, Plot 109 – unmarked
Maher: John Joseph: Roman Catholic Division
A, Row 8, Plot 55 – unmarked
Maher: Joseph: Roman Catholic Division B,
Row 3, Plot 5 – unmarked
Maher: Martha Jane: Roman Catholic Lawn A,
Row 4, Plot 53
Maher: Matthew: Roman Catholic Division C,
Row 15, Plot 59 – unmarked
Maher: Patrick: Roman Catholic Division A,
Row 4, Plot 72 – unmarked
Maher: Patrick Gordon: Roman Catholic Lawn
B, Row 4, Plot 51
Maher: Patrick William: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 54 – unmarked
Maher: Priscilla: Chapel View Burial Area,
Row 24, Plot 36
Maher: Regina Annie: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 62
Maher: Thomas Osborne: Service Persons Area
M, Row 10, Plot 125
Maher: Timothy: Roman Catholic Division C,
Row 9, Plot 28a – unmarked
Maher: William Bernard: Service Persons
Area J, Row 5, Plot 31
Maheu: Tie:
Chapel View Burial Area, Row 26, Plot 7
Mahina: Ana
fekau Kaafi: West Berm B, Row 7, Plot 37
Mahina: Fakatouola Emeline: West Berm B,
Row 8, Plot 12
Mahina: Samiuela Kaafi: West Berm B, Row
7, Plot 37
Mahina: Siosiua Aseli: West Berm B, Row
8, Plot 12
Mahinaholo: Mokatakai:
West Berm C, Row 1a, Plot 6
Mahmud: Hasan:
Muslim Area B, Row 6, Plot 15
Mahon: Annie
Maude: Cremation Lawn B, Row 7, Plot 202
Mahon: Arthur: Roman Catholic Division A,
Row 7, Plot 36 – unmarked
Mahon: Benita Elsie: West Berm C, Row 6,
Plot 30
Mahon: Claude: Cremation Lawn B, Row 7,
Plot 202
Mahon: Doris Thelma: Cremation Lawn Old,
Row O3, Plot 12
Mahon: Gabe Ruby Gwendoline: Roman Catholic
Berm A, Row 14, Plot 27
Mahon: Jane: Roman Catholic Division A, Row
7, Plot 38 – unmarked
Mahon: Maria: Anglican Division H, Row 8,
Plot 72 – unmarked
Mahon: Owen Norris: Confidential
Mahon: Patrick James: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 29
Mahoney: Annie
Amelia: Anglican Division E, Row 8, Plot 120
Mahoney: Bryan: Roman Catholic Division C,
Row 1, Plot 23 – unmarked
Mahoney: Cora Hinemoa Belle: Protestant
Berm B, Row 20, Plot 51
Mahoney: Daniel: Roman Catholic Division A,
Row 5, Plot 64 – unmarked
Mahoney: Daniel Timothy Cuthbert: Roman
Catholic Division A, Row 5, Plot 61 – unmarked
Mahoney: Dennis: Roman Catholic Division A,
Row 5, Plot 63 – unmarked
Mahoney: Eileen Thelma: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 4a – unmarked
Mahoney: Ellen: Roman Catholic Division C,
Row 20, Plot 43
Mahoney: Ethel Laurie: Anglican Division B,
Row 8, Plot 42b – unmarked
Mahoney: Gwendoline Margaret: Roman
Catholic Division C, Row 3, Plot 20
Mahoney: James Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 43 – 1938
Mahoney: James Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 43 – 1954
Mahoney: James Thomas: Anglican Division B,
Row 8, Plot 42a – unmarked
Mahoney: John: Anglican Division F, Row 12,
Plot 62 – unmarked
Mahoney: Katherine: Roman Catholic Division
C, Row 18, Plot 83
Mahoney: Kathleen Mary: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 83
Mahoney: Lawrence Llewellyn: Protestant
Berm B, Row 20, Plot 51
Mahoney: Lucy: Presbyterian Division E, Row
20, Plot 39 – unmarked
Mahoney: Margurita or Marguerita:
Roman Catholic Division F, Row 5, Plot 22 – unmarked
Mahoney: Mary: Roman Catholic Division A,
Row 5, Plot 64 – unmarked
Mahoney: Mary Zita: Roman Catholic Division
F, Row 8, Plot 83
Mahoney: Patrick: Roman Catholic Division
C, Row 18, Plot 83 – 1936
Mahoney: Patrick: Service Persons Area J,
Row 5, Plot 25 – 1957
Mahoney: Raymond: Roman Catholic Division
B, Row 6, Plot 44 – unmarked
Mahoney: Robert Edward: Mercantile Area B,
Row 4, Plot 17, perhaps 19 – unmarked
Mahoney: Shirley Patricia Bella: Roman
Catholic Lawn C, Row 5, Plot 57
Mahoney: Stillborn Child: The Sanctuary, Row F, Plot 31 – unmarked
Mahoney: Thomas: Anglican Division N, Row 2, Plot 10 – 1897 – unmarked
Mahoney: Thomas: Anglican Division E, Row
5, Plot 53 – 1918 – unmarked
Mahoney: Timothy: Chapel View Burial Area,
Row 20, Plot 2
Mahony: Marie Louise: Erebus Ash Gardens, Row Mx, Plot 23
Mahony: Willsford Frederick: Service Persons Area K, Row 13, Plot 74
Mahunga: Peter: Presbyterian Division E, Row 13, Plot 35 – unmarked
Mai: Joanna
Fuamoa: Childrens Burial Area A, Row 6, Plot 27
Mai: Phuong Anh Thi: West Berm B, Row 1,
Plot 162
Maia: Matangaro:
Protestant Berm A, Row 24, Plot 116
Maiata:
Ngavaevae: East Berm A, Row 21, Plot 9
Maiava: Anna:
Protestant Berm B, Row 7, Plot 38 – 1960
Maiava: Anna: Protestant Berm B, Row 7, Plot
38 – 1963
Maiava: Etene: Protestant Berm A, Row 20,
Plot 24
Maiava: Ioasa: West Berm B, Row 4, Plot 159
Maiava: Leaia: West Berm B, Row 1, Plot 59
Maiava: Leatuvai: West Berm B, Row 3, Plot
144
Maiava: Leituotane: Protestant Berm A, Row
22, Plot 6
Maiava: Malayla: Childrens Burial Area A, Row 1, Plot 5 – unmarked
Maiava: Muliaga Aiivaa: West Berm B, Row 3,
Plot 144
Maiava: Namuali'i Ulutipi Lafoga: Waitakere
View Block 4, Plot 17
Maiava: Stillborn Child: Protestant Berm A,
Row 15, Plot 65 – unmarked
Maiava or Silva: Tarisa Ropeta:
North Lawn E, Row 16, Plot 123
Maiava: Tele Toeleiu Joseph: Protestant
Berm A, Row 22, Plot 6
Maich: Mark
Lewis: Roman Catholic Lawn A, Row 6, Plot 45
Maiden: Gloria Margaret: Protestant Berm B, Row 9, Plot 74
Maidens: Ellen: Roman Catholic Lawn C, Row 4, Plot 11
Maidens: Frederick: Protestant Division B, Row 2, Plot 243
Maidens: George Howard: Service Persons Area L, Row 12, Plot 103
Maifeleni: Kotipala Famalama: Chapel View Burial Area, Row 14, Plot 10
Maihi: Hepi
Tiger: Urupa Burial Area Area, Row Uru, Plot 73
Maihi: Noeline June: Urupa Burial Area
Area, Row Uru, Plot 18
Maihi: Rongo Ranier: Urupa Burial Area
Area, Row Uru, Plot 73
Mail: Arthur: Anglican Division F, Row 12, Plot 5 – unmarked
Maile: Filipe:
Western Lawn B, Row 5, Plot 70
Maile: Neomai: Childrens Burial Area A, Row
5, Plot 18
Mailei: Finau
Alesana Viliamu: West Berm C, Row 3, Plot 61
Mailei: Tominiko Elemile: Waitakere View Block E, Row 3, Plot 63
Mailer:
Margaret Jane: Chapel of Faith Ash Vaults
Mailer: William: Chapel of Faith Ash Vaults
Mailman: Francis
William: Service Persons Area A, Row 4, Plot 5
Mailman: Joan: Nonconformist Division E,
Row 1, Plot 14 – unmarked
Mailman: Judith: Nonconformist Division C,
Row 30, Plot 68 – unmarked
Mailman: Stanley: Wesleyan Division E, Row
1, Plot 5 – unmarked
Main: Alexander:
Presbyterian Division C, Row 6, Plot 12
Main: Allan Jeffrey: Protestant Lawn C, Row
5, Plot 42
Main: Clara Ethel: Protestant Lawn A, Row
1, Plot 55
Main: Deidre Louise: Protestant Lawn C, Row
5, Plot 42
Main: Frank: Anglican Division F, Row 13,
Plot 55 – unmarked
Main: Gregory Jonathon: North Lawn E, Row
22, Plot 106
Main: Hannah Lydia or Linda Anglican
Division B, Row 8, Plot 13 – unmarked
Main: Isabella: Wesleyan Division B, Row 6,
Plot 68
Main: John: Presbyterian Division C, Row 6,
Plot 12 – 1905
Main: John: Wesleyan Division B, Row 6,
Plot 68 – 1930
Main: John: Service Persons Area M, Row 13,
Plot 110 – 1973
Main: John Cecil: Protestant Lawn A, Row 1,
Plot 55
Main: John Lennard: Protestant Lawn A, Row
1, Plot 55
Main: Kenneth Owen: Erebus Ash Gardens, Row
Lx, Plot 101
Main: Kenneth Stuart: Chapel View Burial
Area, Row 2, Plot 5
Main: Margaret: Presbyterian Division C, Row
6, Plot 14
Main: Mary McLennan: Protestant Lawn A, Row
11, Plot 18
Main: Nola Doris: Nonconformist Division D,
Row 18, Plot 53
Main: Robert Ernest: Waitakere View Block
A, Row 3, Plot 13
Main: Robert James: Wesleyan Division B,
Row 6, Plot 70
Main: Rodney Raymond: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 27
Main: Ronald James: Presbyterian Division
E, Row 18, Plot 17 – unmarked
Main: Sarah Anne: Wesleyan Division B, Row
6, Plot 70
Main: Stillborn Child: The Sanctuary, Row G,
Plot 33 – unmarked
Main: Una (Eunice) Charlotte: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 101
Main: William Davidson: Service Persons
Area G, Row 5, Plot 44
Maindonald: Eugene:
Protestant Lawn A, Row 11, Plot 66
Maine: Alfred
John: Roman Catholic Lawn C, Row 4, Plot 67
Maine: Cecilia Josephine: Roman Catholic
Lawn C, Row 4, Plot 67
Maine: Daphne Pearl: Protestant Berm A, Row
16, Plot 76
Maine: Harold: Protestant Berm A, Row 16,
Plot 76
Maine: Louisa Jane: Presbyterian Division
E, Row 15, Plot 37
Maine: William: Presbyterian Division E,
Row 15, Plot 37
Maines or Marnes: Charles: Anglican Division E, Row 5, Plot 14b – unmarked
Maingay: George:
Nonconformist Division C, Row 24, Plot 59 – unmarked
Mainland: Gwndolyn
Ruth: Cremation Lawn B, Row 8, Plot 98
Mains: Margaret
Livingstone: Presbyterian Division E, Row 19, Plot 22
Mainwaring: Eleazer
George: Service Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 27
Mainwaring: Maude: Service Persons Ash Burial Area
K, Row 6a, Plot 27
Mair: Jean
Mallinson: Presbyterian Division D, Row 10, Plot 38
Mair: Maud Maude Matilda: Anglican Division
B, Row 9, Plot 34
Mair: Norman William Lyndoch: Service Persons
Area K, Row 3, Plot 42
Mair: Walter (Alex) Alexander Anglican
Division B, Row 9, Plot 35b
Mair: Walter Codal or Eskdale: Anglican
Division B, Row 9, Plot 34
Maisey: Leonard Perrence or Terrance: Anglican Division L, Row 1, Plot 59 – unmarked
Maisey: Leonard Perrence or Terrance: Anglican Division L, Row 1, Plot 59 – unmarked
Maitland: Alexander:
Nonconformist Division C, Row 17, Plot 18 – unmarked
Maitland: Annie Blackstock: Protestant Berm
B, Row 5, Plot 41
Maitland: Charles: Anglican Division F, Row
12a, Plot 62 – unmarked
Maitland: Claude: Roman Catholic Division
A, Row 2, Plot 42a – unmarked
Maitland: Douglas Gordon: Roman Catholic
Division A, Row 2, Plot 42a – unmarked
Maitland: Frank: Roman Catholic Lawn A, Row
11, Plot 22
Maitland: Gordon: Western Lawn A, Row 1,
Plot 3
Maitland: Helen McDonald: Western Lawn A,
Row 1, Plot 3
Maitland: Henry Daniel: Service Persons
Area G, Row 2, Plot 17
Maitland: James Alexander: Service Persons
Area L, Row 1a, Plot 35
Maitland: James Wallace: Roman Catholic
Lawn A, Row 11, Plot 22
Maitland: Jane (Jean) Cowie: Roman Catholic
Berm B, Row 4, Plot 13
Maitland: Joseph: Presbyterian Division C,
Row 7, Plot 7a – 1923 – unmarked
Maitland: Joseph: Presbyterian Division E,
Row 20, Plot 29 – 1938 – unmarked
Maitland: June Rose: North Lawn E
Extension, Row 14, Plot 124
Maitland: Neil Hugh: Roman Catholic Division C, Row 22, Plot 46
Maitland: Robin Norman: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 46
Maitland: Sarah: Anglican Division M, Row
4, Plot 23 – unmarked
Maitland: William Hugh: Roman Catholic Berm
B, Row 4, Plot 13
Major: Alan:
Service Persons Area M, Row 19, Plot 164
Major: Edmond: Wesleyan Division C, Row 28,
Plot 4
Major: Harry: Wesleyan Division C, Row 28,
Plot 4
Major: John Taylor: Chapel of Faith Ash Vaults
Major: Ngaire Joan: Service Persons M, Row
15, Plot 121
Major: Patti: Chapel of Faith Ash Vaults
Major-Millar: Phyllis Mary: Cremation Lawn B, Row 6, Plot 16
Maka: Cyril
Glenton Mark William James: Roman Catholic Division F, Row 3, Plot 67
Maka: Kairangi: Protestant Berm B, Row 5,
Plot 36
Maka: Lorena: Roman Catholic Division E,
Row 5, Plot 68
Maka: Sakope: North Lawn E, Row 20, Plot 90
Maka: Sitaleki: Chapel View Burial Area,
Row 14, Plot 9
Maka: Takangaiva: West Berm B, Row 3,
Plot 76
Maka: Tenesi: Protestant Lawn C, Row 6,
Plot 130
Makaafi: Sione
Otufangaloa: West Berm C, Row 2, Plot 40
Makaea: Felisolini:
Protestant Berm A, Row 19, Plot 132
Makaea: Ligatoa Falepoumaka: North Lawn E,
Row 14, Plot 116
Makaea: Marie Alma: Protestant Berm A, Row
16, Plot 95
Makaea: Sala Titalaofa: North Lawn E, Row
14, Plot 16
Makaea: Sauni Tauono: North Lawn E, Row 9,
Plot 11
Makaea: Sialemaeka: Protestant Berm A, Row
16, Plot 95
Makaea: Sialemaeka Sapolu: North Berm A,
Row 3, Plot 2
Makaea: Taumafai: Protestant Berm A, Row
19, Plot 132
Makafitu:
Anglican Division F, Row 11a, Plot 42 – unmarked
Makaka: Te
Mara: Wesleyan Division C, Row 9, Plot 22 – unmarked
Makalena:
George Togialaifone: North Lawn E, Row 19, Plot 101
Makanji:
Latchmiben: Chapel View Burial Area, Row 24, Plot 42
Makaola: Sione Teauba: Chapel View Burial Area, Row 24, Plot 16
Maker: Maria: Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 46 – unmarked
Makapa: Rouna:
Protestant Lawn D, Row 6, Plot 43
Makapa: Salemisa: North Lawn E, Row 16,
Plot 119
Makapo:
Sialevani Vasi: Protestant Berm B, Row 18, Plot 46
Makata: Vileo:
Western Lawn B, Row 6, Plot 55
Makatoa: Makahesi:
West Berm B, Row 5, Plot 157
Makaukuta: Robert: Public Burial Area A, Row 3, Plot 83 – unmarked
Makaukuta: Robert: Public Burial Area A, Row 3, Plot 83 – unmarked
Makavani:
Ahotau Fetoho: West Berm C, Row 1b, Plot 22
Makavitogia'Fuluatau or Makavitogia-Fuluatau: Melemoka: North Lawn E, Row
23, Plot 49
Makea a.k.a.
Caffery: Arona Tepou a.k.a. Bill (Billy): Rom. Cath. Berm A, Row A, Row 11,
Plot 78
Makea: Lupeiki: Protestant Berm A, Row 20,
Plot 50
Makea: Mary Ann: Protestant Division A, Row
1, Plot 62
Makeef: Blanche Miriam: North Lawn E, Row 5, Plot 64
Maker: Maria: Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 46 – unmarked
Makgill: Douglas Malcolm: Erebus Ash Gardens, Row L, Plot 18
Makgill: Myra Louisa: Erebus Ash Gardens, Row L, Plot 18
Maki: Fakatohe Sifa: Protestant Division B, Row 2, Plot 255
Maki: Karl Anton: Protestant Lawn B, Row 3, Plot 30
Makiiti: Ada Rima: North Lawn E, Row 23, Plot 3
Makiiti: Vainenooke: North Lawn E, Row 23, Plot 3
Makikino: Rourutara Vaine: West Berm A, Row 8, Plot 4x
Makikiriti: Ngatokoa: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 105
Makimou: Mata Pouai: West Berm C, Row 1b, Plot 72
Makimou: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 39
Makin: Alan: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 3 – unmarked
Makoare: John: Protestant Division B, Row 2, Plot 104
Makoare: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 23
Makoni: O'Luka (Luka): West Berm C, Row 4, Plot 47
Malacki: Esther: Hebrew Area A, Row 7, Plot 20 – memorial
Malacki: Kreina: Hebrew Area A, Row 7, Plot 20 – memorial
Malacki: Yaakov: Hebrew Area A, Row 7, Plot 20 – memorial
Malcolm: Anne Galloway: West Berm C, Row 5, Plot 59
Malcouronne: David Lyndon: Azalea Octagon Area, Octagon 211, Plot 2
Malcouronne: John Colmar: Azalea Octagon Area, Octagon 211, Plot 2
Malcouronne: Leslie Francis: Azalea Octagon Area, Octagon 211, Plot 4
Malcouronne: Patricia Madeline: Azalea Octagon Area, Octagon 211, Plot 4
Malik: Abeer Nowab Sing: Childrens Burial Area A, Row 9, Plot 12
Mamea: Caroline Florie: Erebus Ash Gardens, Row H, Plot 55
Mamea: Faatoina: West Berm B, Row 4, Plot 63
Mamea: James Cedric: East Berm A, Row 10, Plot 10
Mamfredos: Maria: North Lawn E, Row 12, Plot 28
Manatoga: Fafili L. (Siale Junior): Protestant Berm A, Row 13, Plot 48
Manatoga: Lagilikoliko: Protestant Berm A, Row 13, Plot 48
Manatoga: Sialeminilaini: Protestant Berm A, Row 13, Plot 48
Manava or Tu'ua: Amigafaifeau Angie: West Berm C, Row 1b, Plot 70
Manava: Naomi Takau: Protestant Division B, Row 2, Plot 123
Manavae: Lenisiloti: North Lawn E, Row 13, Plot 3
Manavaikai: Utia Taunga: Protestant Berm B, Row 7, Plot 107
Manavaroa: Tupuutu Maropai: Protestant Berm A, Row 17, Plot 52
Manon: Jean: East Berm A, Row 2, Plot 51
Mantel: Ernest Heinrich: Nonconformist Division D, Row 13, Plot 21 – unmarked
Manu: Insar: Muslim WTG Area, Row A, Plot 16
Maples: Doris Kathleen: Protestant Berm A, Row 5, Plot 34
Maples: Edward St. Hill: Protestant Berm A, Row 5, Plot 34
Mapperson: Ethel: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 231
Mapperson: Phyllis Evelyn: Protestant Berm A, Row 21, Plot 105
Mapperson: Ronald Harry: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 231
Mapperson: Stanley George: Protestant Berm A, Row 21, Plot 105
Mapu: Julianna: Childrens Burial Area A, Row 3, Plot 54
Marchingo: Angela Mary: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 95
Marchingo: Kevin Francis: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 95
Marchment: Joseph: Anglican Division A, Row 1, Plot 42b – unmarked
Mardiapoulle: Rajoo (Michel) Michel: Western Lawn B, Row 4, Plot 20
Mariota: Emi: Protestant Division B, Row 2, Plot 261 – unmarked
Marne: Charles Daniel: Protestant Division B, Row 1, Plot 288 – unmarked
Marriner: Margaret Tuhoe: Western Lawn B, Row 6, Plot 89
Marriner: Susan Anne: Western Lawn B, Row 6, Plot 89
Marriott: Thomas (Roy) Roy: Columbarium Niche Wall, Outside, Block E, Niche 32
Makgill: Myra Louisa: Erebus Ash Gardens, Row L, Plot 18
Maki or Kamia: Anglican Division N, Row 5, Plot 28 – unmarked
Maki: Alice Emma: Protestant Lawn B, Row 3, Plot 30Maki: Fakatohe Sifa: Protestant Division B, Row 2, Plot 255
Maki: Karl Anton: Protestant Lawn B, Row 3, Plot 30
Makiiti: Ada Rima: North Lawn E, Row 23, Plot 3
Makiiti: Vainenooke: North Lawn E, Row 23, Plot 3
Makikino: Rourutara Vaine: West Berm A, Row 8, Plot 4x
Makikiriti: Ngatokoa: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 105
Makimou: Mata Pouai: West Berm C, Row 1b, Plot 72
Makimou: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 39
Makiri: Edward
Thomas Mathias Bartholomew: Urupa Burial Area, Row Uru, Plot 152
Makiri: Terehia: Urupa Burial Area, Row Uru
Plot 152
Makiri-Mason: Takuwai Faith Christine: Urupa Burial Area, Row Uru, Plot 153
Makoare: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 23
Makoni: O'Luka (Luka): West Berm C, Row 4, Plot 47
Mala: Fotu
Charles: The Sanctuary, Row V, Plot 4
Malacki: Esther: Hebrew Area A, Row 7, Plot 20 – memorial
Malacki: Kreina: Hebrew Area A, Row 7, Plot 20 – memorial
Malacki: Yaakov: Hebrew Area A, Row 7, Plot 20 – memorial
Malae: Stillborn
Child: The Sanctuary, Row L, Plot 50
Malaefono Aufai: Tina: East Berm A, Row 10, Plot 1
Malagaoma: Mauvae
Tiumalu: West Berm B, Row 3, Plot 46
Malainquist
or Malamquist: Mary Ann: Nonconformist Division A, Row 7, Plot 30x –
unmarked
Mala'itai: Malo:
Chapel View Burial Area, Row 4, Plot 19
Malam:
Albert : Anglican Division G, Row 1, Plot 65
Malam: Albert Graham: Western Lawn B, Row
2, Plot 33
Malam: Albert (Eric) Ivor Eric: Anglican Division D, Row 6, Plot 32 – memorial or scattered ashes
Malam: Albert (Eric) Ivor Eric: Anglican Division D, Row 6, Plot 32 – memorial or scattered ashes
Malam: Amelia: Anglican Division C, Row 7, Plot 1
Malam: Augustine Albert: Anglican Division J, Row 3, Plot 37
Malam: Christina: Anglican Division B, Row
1, Plot 1
Malam: Flora Elizabeth: Anglican Division
D, Row 6, Plot 32
Malam: Florence: Anglican Division C, Row
7, Plot 1-2
Malam: George: Anglican Division D, Row 5,
Plot 54 – unmarked
Malam: Hugh Arthur: Anglican Division C, Row 7,
Plot 1
Malam: Isabel: Anglican
Division J, Row 3, Plot 37
Malam: Joan Vera: Nonconformist Division D,
Row 7, Plot 51
Malam: John: Anglican Division C, Row 7,
Plot 1 – 1899
Malam: John: Anglican Division D, Row 6,
Plot 32 – 1957
Malam: Lola: Anglican Division G, Row 4,
Plot 101 – unmarked
Malam: Madeline (Madge) Madora: Anglican
Division G, Row 1, Plot 65
Malam: Maggie Catherine: Western Lawn B,
Row 2, Plot 33
Malam: Rex George: Nonconformist Division
D, Row 7, Plot 51
Malam: Richard Albert Henry: Service
Persons Area M, Row 14, Plot 97
Malam: Sarah Jane: Anglican Division C, Row
7, Plot 1-2
Malam: Vera Kathleen: Nonconformist
Division D, Row 7, Plot 51
Malam: William Henry: Service Persons Area
K, Row 4, Plot 45
Malam: William John: Anglican Division D,
Row 6, Plot 32
Malama:
Viliami: West Berm B, Row 3, Plot 74
Malamquist
or Malainquist: Mary Ann: Nonconformist Division A, Row 7, Plot 30x –
unmarked
Malaniawa or Mataniawa: Joe: Presbyterian Division C, Row 3, Plot 35a – unmarked
Malata: Kapisi
One Taha: West Berm B, Row 3, Plot 31
Malata: Leon: Protestant Berm A, Row 19,
Plot 87
Malata: Vesuvia: Protestant Division A, Row
2, Plot 47
Malatios: Andrew
Claude: Protestant Berm B, Row 6, Plot 67
Malatios: Irene Gertrude: Protestant Berm
B, Row 6, Plot 67
Malatios: Nicholas Demetri: Protestant Lawn
B, Row 6, Plot 65
Malatios: Peter Demetri: Anglican Division
H, Row 2, Plot 8
Malcolm: Annie: Anglican Division M, Row 3, Plot 16 – unmarked
Malcolm: Christopher
Michael: Roman Catholic Division E, Row 8, Plot 100 – unmarked
Malcolm: Edina Isabel: Presbyterian
Division E, Row 7, Plot 34 – unmarked
Malcolm: Elaine: Roman Catholic Division F,
Row 4, Plot 29 – unmarked
Malcolm: Elizabeth Mary: Protestant Berm B,
Row 26, Plot 48
Malcolm: Ellen: Roman Catholic Lawn A, Row
13, Plot 16
Malcolm: Emily Louise: Anglican Division F,
Row 9, Plot 91
Malcolm: Ernest: Service Persons Area M,
Row 16, Plot 153
Malcolm: Frances Georgina: Roman Catholic
Lawn C, Row 1, Plot 47
Malcolm: George Augustus Frederick:
Anglican Division G, Row 3, Plot 42
Malcolm: Gilbert: Service Persons Area L,
Row 2, Plot 59
Malcolm: Isabel:
Wesleyan Division A, Row 7, Plot 65 – unmarked
Malcolm: James: Service Persons Area K, Row
6, Plot 25
Malcolm: James Black: Anglican Division F,
Row 9, Plot 91
Malcolm: John: West Berm C, Row 5, Plot
59
Malcolm: Joseph: Roman Catholic Berm B, Row
12, Plot 10
Malcolm: Kenneth Colin: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 40
Malcolm: Lizzie: Anglican Division G, Row
3, Plot 40
Malcolm: Madeline Anne: Service Persons
Area K, Row 2, Plot 31
Malcolm: Ruth: Nonconformist Division B,
Row 2, Plot 16
Malcolm: Stanley: Protestant Division A,
Row 5, Plot 36 – unmarked
Malcolm: Thomas Wilson: Service Persons
Area A, Row 3, Plot 21
Malcolm: Willie: Protestant Berm B, Row 26,
Plot 48
Malcolm: Wilson: Roman Catholic Division C,
Row 16, Plot 116 – unmarked
Malcolm-Smith: Phyllis Emily: Protestant Lawn A, Row 15, Plot 30
Malcolm-Smith: Thomas: Protestant Lawn A,
Row 15, Plot 30
Malcolmson: Evelyn
Muriel Harriett: Protestant Berm A, Row 11, Plot 95
Malcolmson: James Joseph: Protestant Berm
A, Row 11, Plot 95
Malcon: Arthur:
Roman Catholic Division E, Row 2, Plot 93
Malcon: John Francis: North Lawn E, Row 20,
Plot 127
Malcouronne:
Brian James: Protestant Berm A, Row 29, Plot 1
Malcouronne: Brian James: Azalea Octagon Area, Octagon 211, Plot 1 – memorial? Malcouronne: David Lyndon: Azalea Octagon Area, Octagon 211, Plot 2
Malcouronne: John Colmar: Azalea Octagon Area, Octagon 211, Plot 2
Malcouronne: Leslie Francis: Azalea Octagon Area, Octagon 211, Plot 4
Malcouronne: Patricia Madeline: Azalea Octagon Area, Octagon 211, Plot 4
Male: Andrew: Memorial Plaques Between Outside Niche Walls A & B
Malesa: Sieni: Chapel View Burial Area, Row 22, Plot 58
Male: Edmund Charles: Protestant Lawn B,
Row 6, Plot 35
Male: John: Wesleyan Division A, Row 7,
Plot 67 – unmarked
Male: Olive: Service Persons Ash Burial Area K,
Row 8a, Plot 13
Male: Ronald Rostron: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 8a, Plot 13
Male: Sarah: Protestant Lawn B, Row 6, Plot
35
Malietoa: Eddie
Henry or Susuga Papalli Eddie Henry: East Berm A, Row 22, Plot 5
Malietoa: James: Chapel View Burial Area, Row 14, Plot 8Malika: Keti: Chapel View Burial Area, Row 26, Plot 18
Maliko: Manuula Tasiaelua: West Berm A, Row 9, Plot 10
Malio: Mema: West Berm C, Row 2, Plot 18
Maliko: Manuula Tasiaelua: West Berm A, Row 9, Plot 10
Malili:
Petelo Luamanuvae: Roman Catholic Berm A, Row 4, Plot 39
Malinquest: Charles:
Anglican Division A, Row 8, Plot 10 – unmarked
Mallabar: Brian Charles Russell: Waitakere View Ash Vaults, Wall A, Vault 36
Mallabar: Judith Maureen: Waitakere View Ash Vaults, Wall A, Vault 36
Malloy: Carol Dawn: Pohutukawa Octagon Area, Octagon 330, Plot 4
Malu: Duke Maugoalii: Childrens Burial Area A, Row 1, Plot 40 – unmarked
Mallabar: Judith Maureen: Waitakere View Ash Vaults, Wall A, Vault 36
Mallam or Hallam:
James: Nonconformist Division D, Row 8, Plot 9 – unmarked
Mallard: George
William: Service Persons Area E, Row 1, Plot 54
Mallet: John Edward: Roman Catholic Division F, Row 2, Plot 57
Mallet: Josiah: Anglican Division F, Row 3,
Plot 92 – unmarked
Mallett: Joseph: Roman Catholic Division A, Row 2, Plot 72 – unmarked
Malley: Francis
Joseph: Roman Catholic Division D, Row 3, Plot 94
Malley: James: Roman Catholic Division E,
Row 4, Plot 92 – unmarked
Malley: John: Roman Catholic Division C,
Row 10, Plot 49 – unmarked
Mallinson:
Anthony: Wesleyan Division A, Row 7, Plot 57 – unmarked
Mallinson: Clement: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 3a, Plot 75 – unmarked
Mallinson: Elizabeth: Wesleyan Division B,
Row 7, Plot 34x
Mallinson: Herbert: Wesleyan Division C,
Row 18, Plot 51
Mallinson: Kenneth Ernest: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 8a, Plot 116
Mallock:
Ian: Anglican Division K, Row 10, Plot 63 – unmarked
Mallotes or
Malottes: Charles: Public Burial Area A, Row 3, Plot 73 – unmarked
Malloy: Charles
James: Service Persons Area M, Row 6, Plot 96
Malloy: Eileen Mary: North Lawn E, Row 3,
Plot 3
Malloy: Elizabeth Jane: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 99
Malloy: Francis (Regis) Regis: North Lawn E, Row 3,
Plot 3
Malloy: John Henry: Service Persons Area E,
Row 3, Plot 8
Malloy: Lafo Tui: Chapel View Burial Area,
Row 19, Plot 27
Malloy: Louisa: Protestant Division B, Row
2, Plot 138
Malloy: Maisie Hilda: Roman Catholic Berm A,
Row 11, Plot 67
Malloy: Mala Veronika: Protestant Berm A,
Row 19, Plot 126
Malloy: Ronald Cyril: Pohutukawa Octagon Area, Octagon 330, Plot 4
Malloy: Thomas Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 99
Malone: Agnes
Mary: Nonconformist Division C, Row 35, Plot 40 – unmarked
Malone: Anthony: Roman Catholic Lawn B, Row
7, Plot 24
Malone: Daniel: Roman Catholic Division B,
Row 1, Plot 42 – unmarked
Malone: Henrietta: Presbyterian Division B,
Row 3, Plot 14
Malone: John Robert: Roman Catholic Lawn C,
Row 2, Plot 46
Malone: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 20 – unmarked
Maloney: James:
Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 24 – 1932
Maloney: James: Presbyterian Division E,
Row 13, Plot 40 – 1934 – unmarked
Maloney: Michael: Roman Catholic Division
C, Row 6, Plot 55a
Maloney: Michael Lewis: Roman Catholic
Division B, Row 2, Plot 28b – unmarked
Maloney: Thomas: Roman Catholic Division C,
Row 16, Plot 6
Maloney: William: Roman Catholic Division
A, Row 5, Plot 24 – 1899
Maloney: William: Roman Catholic Division
A, Row 8, Plot 25 – 1926
Malottes or Mallotes: Charles: Public Burial Area A, Row 3, Plot 73 – unmarked
Malpas: Edward
Hamilton: Wesleyan Division C, Row 21, Plot 11 – unmarked
Malpas: Martin Luther: Wesleyan Division D,
Row 3, Plot 44 – unmarked
Malpass: Doris
Helen: Cremation Lawn Old, Row U2, Plot 19
Malpass: William: Cremation Lawn Old, Row
U2, Plot 19
Malskaitis: Albert:
Roman Catholic Berm B, Row 6, Plot 57
Malskaitis: Marija: Roman Catholic Berm B,
Row 6, Plot 57
Malskaitis: Zilvinis Albertas: Roman
Catholic Berm B, Row 3, Plot 50
Maltby: Annie
Elizabeth: Nonconformist Division B, Row 6, Plot 25 – unmarked
Maltby: Elizabeth (Jane) Jane: Wesleyan
Division D, Row 5, Plot 98a
Maltby: Frank Samuel: Protestant Berm A,
Row 21, Plot 36
Maltby: James Joseph Maurice: Cremation
Lawn B, Row 7, Plot 15
Maltby: Walter Albert: Service Persons Area
G, Row 7, Plot 43
Malton: Albert
Eric: Nonconformist Division C, Row 15, Plot 10
Malton: Annie Elizabeth: Nonconformist
Division C, Row 15, Plot 10
Malton: Dorothy Eva: Nonconformist Division
C, Row 15, Plot 10
Malton: Elizabeth: Anglican Division E, Row
7, Plot 15
Malton: Francis: Anglican Division E, Row
7, Plot 15
Malton: Francis Annie: Nonconformist
Division C, Row 15, Plot 12
Malton: Leslie David: Roman Catholic
Division E, Row 4, Plot 59 – unmarked
Malton: Rain: Stillborn Child: The Sanctuary, Row T, Plot 64
Malton: Richard: Nonconformist Division C,
Row 15, Plot 12
Malton: Sybil Marguerite: Roman Catholic
Division E, Row 4, Plot 59 – unmarked
Malupó: Ana Tupou: Chapel View Burial Area, Row 23, Plot 50
Mamaku: Leonard Renata: Protestant Berm A, Row 24, Plot 105
Mamea: Faatoina: West Berm B, Row 4, Plot 63
Mamea: James Cedric: East Berm A, Row 10, Plot 10
Mamfredos: Maria: North Lawn E, Row 12, Plot 28
Manamana: Harry
Halehasa: Protestant Berm A, Row 2, Plot 2x
Manamana: Keith Aperamo: Protestant Berm A,
Row 2, Plot 2x
Manatoga: Lagilikoliko: Protestant Berm A, Row 13, Plot 48
Manatoga: Sialeminilaini: Protestant Berm A, Row 13, Plot 48
Manaton: Anthony
Fred: Rose Arch Area, Row Vlt, Plot 5
Manava: Naomi Takau: Protestant Division B, Row 2, Plot 123
Manavae: Lenisiloti: North Lawn E, Row 13, Plot 3
Manavaikai: Utia Taunga: Protestant Berm B, Row 7, Plot 107
Manavaroa: Tupuutu Maropai: Protestant Berm A, Row 17, Plot 52
Mancer: Alfred Laurence: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 151
Manchester: Doris Alma: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 44
Manchester: George Maitland: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 44
Mangnall: Dorothy: Columbarium New Niche Wall A, Side 2, Niche 14
Mangnall: Frederic: Columbarium New Niche Wall A, Side 2, Niche 14
Manchester: George Maitland: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 44
Mandell: Stillborn baby: Hebrew Area A, Row 4, Plot 56
Mandeno: Emily
Rose: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 193
Mandeno: Lena: Presbyterian Division C, Row
6, Plot 22 – unmarked
Mander: Annie
Jeffrey: Chapel of Faith Ash Vaults
Mander: Nicholas: Roman Catholic Division
C, Row 21, Plot 75 – unmarked
Manderson: Charles:
Presbyterian Division E, Row 13, Plot 62
Manderson: David: Wesleyan Division C, Row
2, Plot 37 – unmarked
Manderson: Doris Ethel May: Nonconformist
Division C, Row 9, Plot 9 – unmarked
Manderson: Ellen Elizabeth: Roman Catholic
Lawn A, Row 14, Plot 7
Manderson: Lucy Jane: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 4a, Plot 266
Manderson: Raymond Charles Leslie: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 266
Manderson: Thomas Gordon Kitchener: Service Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 86
Mandich:
Jessie: Anglican Division G, Row 5, Plot 96 –
unmarked
Maney:
Augusta Somerset: Anglican Division G, Row 2, Plot
2
Maney: Clarence Valentine: Service Persons
Area E, Row 1, Plot 62
Maney: Eric Andrew: Cremation Lawn B, Row
1, Plot 146
Maney: Hilary John: Roman Catholic Division
A, Row 5, Plot 56a – unmarked
Maney: Richard Andrew: Service Persons Area
G, Row 11, Plot 22
Maney: Thelma Mary: Cremation Lawn B, Row
1, Plot 146
Mangan: Alan
Clive Service Persons Area M, Row 7, Plot 51
Mangan: Francis Lee: Roman Catholic
Division E, Row 7, Plot 62 – unmarked
Mangan: Francis Michael: Service Persons
Area M, Row 18, Plot 107
Mangan: John: Roman Catholic Division C,
Row 17, Plot 96
Mangan: Mary: Roman Catholic Division C,
Row 17, Plot 98
Mangan: Patrick: Roman Catholic Division C,
Row 20, Plot 37 – unmarked
Mangan: Terence: Roman Catholic Division C, Row 17, Plot 98
Mangan: Thomas Francis: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 96-98
Mangan: Thomas Stephen: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 80 – unmarked
Mangnall: Frederic: Columbarium New Niche Wall A, Side 2, Niche 14
Mangu: John
Cochrane: Urupa Burial Area, Row Uru, Plot 36 – unmarked
Mangu or Mangui: Nori: Urupa Burial Area,
Row 4, Plot 3
Mangui or Mangu:
Nori: Urupa Burial Area, Row 4, Plot 3
Manhire: Alfred
(Morton) Morton: Roman Catholic Berm B, Row 3, Plot 38
Manhire: Ena Chilcott: Chapel View Burial
Area, Row 28, Plot 30
Manhire: Louisa Anne Patricia: Roman
Catholic Berm B, Row 3, Plot 36
Manhire: Selwyn Donald: Western Lawn B, Row
4, Plot 76
Mani: Baby:
Presbyterian Division D, Row 25, Plot 33 – 1953 – unmarked
Mani: Baby: The Sanctuary, Row V,
Plot 21 – 2010
Mani: Fokikovi Fotofili: Western Lawn B,
Row 6, Plot 58
Mani: Kanak Sundramma: Azalea Octagon Area, Octagon 185, Plot 1
Mani: Nimisha Ashifta: The Sanctuary,
Row V, Plot 29
Mani: Subra: Azalea Octagon Area, Octagon 185, Plot 1
Mania: Teaea (Jack):
Service Persons Area G, Row 2, Plot 27
Manihera: Gordon
Omarere Rangi: Roman Catholic Lawn C, Row 3, Plot 68 – unmarked
Manihera: Te Ariki: Service Persons Area M,
Row 18, Plot 140
Manilal: Naginbhai:
North Lawn E, Row 16, Plot 34
Manilal: Radhaben: Chapel View Burial Area, Row 24, Plot 27
Manilal: Shantiben: North Lawn E Extension,
Row 13, Plot 131
Manilal: Shantilal: Chapel View Burial Area, Row 24, Plot 27
Manin: Stillborn
Child: The Sanctuary, Row T, Plot 23 – unmarked
Maning:
Maria Amina: Anglican Division A, Row 2, Plot 40
Manins: Howard
Kirk: Nonconformist Division C, Row 25, Plot 30 – unmarked
Manins: John Herbert: Protestant Lawn C,
Row 7, Plot 21
Manley: Albert: Presbyterian Division E, Row 16, Plot 23
Manley: Elizabeth Joan: Presbyterian Division E, Row 16, Plot 23
Manley: George: Anglican Division L, Row 6, Plot 32 – unmarked
Manley: John: Unknown
Manley: Millicent Jane: Protestant Lawn C, Row 10, Plot 134
Manley: William George: Protestant Lawn C, Row 10, Plot 134
Manley: Albert: Presbyterian Division E, Row 16, Plot 23
Manley: Elizabeth Joan: Presbyterian Division E, Row 16, Plot 23
Manley: George: Anglican Division L, Row 6, Plot 32 – unmarked
Manley: John: Unknown
Manley: Millicent Jane: Protestant Lawn C, Row 10, Plot 134
Manley: William George: Protestant Lawn C, Row 10, Plot 134
Mann:
Albert (Stump) James: Roman Catholic Division A, Row 5,
Plot 82 – unmarked
Mann: Alexander: Service Persons Area K,
Row 12, Plot 10
Mann: Alfred Gordon: Wesleyan Division C,
Row 20, Plot 69 – unmarked
Mann: Alice Lillian: Cremation Lawn Old,
Row A2, Plot 17
Mann: Alice May: Roman Catholic Division C,
Row 21, Plot 6
Mann: Ann: Wesleyan Division C, Row 4, Plot
64 – unmarked
Mann: Arnold (Pete) Peter: Crematorium Garden
Area, Row 1, Plot 5
Mann: Arnold William: Anglican Division F,
Row 2, Plot 19
Mann: Audrey: Erebus Octagons, Octagon 102, Plot 3
Mann: Barry Edwin: Western Lawn B, Row 6,
Plot 75
Mann: Carl (Charlie the Finn) Eskil: Roman
Catholic Berm B, Row 13, Plot 45
Mann: Catherine: Chapel of Faith Ash Vaults
Mann: Cecil Herbert: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 4a, Plot 83 – unmarked
Mann: Charles Montague: Nonconformist
Division E, Row 3, Plot 65 – unmarked
Mann: Daniel: Anglican Division B, Row 6,
Plot 70a – unmarked
Mann: Doreen: Chapel Memorials, Pillar 3, Column 5, Plaque F
Mann: Duncan: Service Persons Area G, Row
11, Plot 16
Mann: Edward Atherton: Protestant Berm A,
Row 18, Plot 94
Mann: Elizabeth: Anglican Division F, Row
15, Plot 41b – unmarked
Mann: Elizabeth Jessica: Nonconformist
Division C, Row 30, Plot 61 – unmarked
Mann: Ellen (Nellie): Anglican Division A,
Row 2, Plot 26a
Mann: Ellen Louise: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 6a, Plot 216
Mann: Elsie May: Chapel of Faith Ash Vaults
Mann: Eva Mary: Wesleyan Division C, Row
23, Plot 29
Mann: Evelyn May: Crematorium Garden Area, Row 1, Plot 5 – ashes or memorial?
Mann: Frances Eric: North Lawn E, Row 6,
Plot 110
Mann: Frederick George: Anglican Division
A, Row 2, Plot 26b
Mann: Frederick William Oakes: Anglican
Division A, Row 2, Plot 26b
Mann: Helen Grant: Protestant Berm A, Row
19, Plot 94
Mann: Henry James: Chapel of Faith Ash Vaults
Mann: Herbert (Ronnie) Edward Michael: West Berm C, Row 1b, Plot 6
Mann: James: Wesleyan Division D, Row 7, Plot 70a – unmarked
Mann: James Bravo Smeed: Wesleyan Division
C, Row 28, Plot 51
Mann: James McMillan: Service Persons Area
K, Row 14, Plot 32
Mann: James William: Columbarium Memorials, Pillar 5, Column 3, Plaque D
Mann: Jane Ann: Presbyterian Division A, Row
5, Plot 21
Mann: Joan: Roman Catholic Division C, Row
4, Plot 102
Mann: John Andrew Alexander Leo: Service Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 216
Mann: Laura: Wesleyan Division C, Row 28,
Plot 51
Mann: Lawrence: Erebus Octagons, Octagon 102, Plot 3Mann: Leonard Victor: Chapel Memorials, Pillar 3, Column 4, Plaque C
Manners: George: Anglican Division N, Row 4, Plot 11 – unmarked
Manns: Herbert Henry: Protestant Lawn C, Row 4, Plot 125
Manns: May: Protestant Lawn C, Row 4, Plot 125
Mano: Sulufaiga: West Berm A, Row 4, Plot 46
Manoa: Manoa: West Berm C, Row 1a, Plot 19
Manoah: Alexander: Wesleyan Division C, Row 23, Plot 59
Manoah: Alice Elizabeth: Wesleyan Division C, Row 23, Plot 59
Manoah: Charles Herbert: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 75
Manoah: Ivy: Wesleyan Division C, Row 23, Plot 59
Manoah: Sylvia Mary: North Lawn E, Row 11, Plot 94
Manolas: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 19
Mann: Lydia: Chapel of Faith Ash Vaults
Mann: Margaret: Presbyterian Division B,
Row 5, Plot 29x
Mann: Margaret (Peggy) Maria: Roman
Catholic Berm B, Row 13, Plot 45
Mann: Margaret Sophie or Sophia: Anglican
Division B, Row 6, Plot 70a – unmarked
Mann: Mary Elizabeth: Nonconformist
Division C, Row 6, Plot 18
Mann: Mary Ruth: Protestant Lawn C, Row 8,
Plot 21 – unmarked
Mann: Mavis: Roman Catholic Division C, Row
4, Plot 100
Mann: Melanie: North Lawn E, Row 6, Plot
110
Mann: Muriel: Anglican Division B, Row 5,
Plot 64 – unmarked
Mann: Myrtle Joan Letitia: Nonconformist
Division A, Row 1, Plot 14a
Mann: Myrtle Letitia: Nonconformist
Division A, Row 1, Plot 14a
Mann: Richard Arthur: Protestant Berm B,
Row 26, Plot 145
Mann: Robert: Roman Catholic Division C,
Row 27, Plot 28 – unmarked
Mann: Robert James: Waitakere View Block
B, Row 5, Plot 2
Mann or Lear: Stillborn Child or Baby:
Anglican Division H, Row 4, Plot 54 – unmarked
Mann: Theresa Francis Avea: West Berm C, Row 1b, Plot 6
Mann: Veisinia Moalapau'u or Moalabau'u:
Protestant Berm B, Row 26, Plot 145
Mann: William Edward Atherton:
Nonconformist Division C, Row 6, Plot 18
Mann: William James: Chapel of Faith Ash Vaults
Mann: William Thomas: Presbyterian Division
A, Row 5, Plot 21
Mann: Winnifred Mary: Columbarium Memorials, Pillar 5, Column 3, Plaque D
Mannering: Alice
Marie: North Lawn E, Row 21, Plot 11
Manners:
Maria Louisa: Presbyterian Division E, Row 13, Plot 36 – unmarked
Manning:
Alice (Jean) Jean: Protestant Berm A, Row 3, Plot 20
Manning: Anne: Hebrew Berm B, Row 7, Plot 5
Manning: Arthur Henry: Protestant Berm A,
Row 6, Plot 25
Manning: Charles Herbert: Cremation Lawn B,
Row 6, Plot 78
Manning: Clara Ellen: Nonconformist
Division D, Row 9, Plot 31 – unmarked
Manning: Claude Howard: Protestant Berm A,
Row 2, Plot 24
Manning: Doris: Wesleyan Division C, Row 1,
Plot 16 – unmarked
Manning: Dulcie May: Nonconformist Division
C, Row 3, Plot 27 – unmarked
Manning: Edwin Fox: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1a, Plot 69 – unmarked
Manning: Eileen Sarah Robin: Nonconformist
Division D, Row 14, Plot 25 – unmarked
Manning: Eliza: Anglican Division G, Row 5,
Plot 27
Manning: Elizabeth Mary: Roman Catholic
Division D, Row 3, Plot 60 – unmarked
Manning: Field Patrick: Roman Catholic
Division F, Row 3, Plot 55 – unmarked
Manning: Florence Isabel Campbell:
Presbyterian Division F, Row 5, Plot 7
Manning: Frank Albert: Protestant Division
B, Row 3, Plot 74 – unmarked
Manning: Frank Ernest: Anglican Division H,
Row 8, Plot 36 – unmarked
Manning: Geoffrey Phillip: Hebrew Berm B,
Row 9, Plot 34
Manning: George: Presbyterian Division A,
Row 5, Plot 58 – 1916 – unmarked
Manning: George: Protestant Berm A, Row 21,
Plot 127
Manning: George Clarke: Anglican Division
C, Row 7, Plot 14
Manning: Gerald Shaw: Protestant Lawn A,
Row 12, Plot 24
Manning: Gertrude Maud: Protestant Berm A,
Row 6, Plot 25
Manning: Gordon Alan: Protestant Berm A, Row 3,
Plot 20
Manning: Harry: Hebrew Berm B, Row 7, Plot
6 – unmarked
Manning: Henry: Anglican Division G, Row 5,
Plot 27
Manning: Henry Peter: Anglican Division D,
Row 9, Plot 57
Manning: Herbert Stanley: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 11a, Plot 91
Manning: Hilda Cyrilla Marcella: Protestant
Berm A, Row 21, Plot 127
Manning: Jim: Presbyterian Division E, Row
18, Plot 63 – unmarked
Manning: John: Anglican Division N, Row 7,
Plot 9 – unmarked
Manning: Keith Stanley: Service Persons
Area M, Row 9, Plot 84
Manning: Laurie: Wesleyan Division C, Row
5, Plot 42 – unmarked
Manning: Leon Abraham: Hebrew Berm B, Row
4, Plot 56
Manning: Lissie M.: Anglican Division E,
Row 9, Plot 41 – unmarked
Manning: Lucy: Protestant Division B, Row
3, Plot 74 – unmarked
Manning: Mary Josephine: Roman Catholic
Division C, Row 11, Plot 68 – unmarked
Manning: Melva: North Lawn E, Row 19, Plot
97
Manning: Olive Margaret: Hebrew Berm B, Row
4, Plot 57
Manning: Owen Jenkyns: Protestant Division
B, Row 2, Plot 291 – unmarked
Manning: Patricia: Protestant Lawn A, Row
12, Plot 24
Manning: Peggy: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 6, Niche 491
Manning: Robert: Anglican Division E, Row
8, Plot 48
Manning: Robert Alfred: Service Persons
Area L, Row 1, Plot 52
Manning: Robert Francis: Wesleyan Division
C, Row 14, Plot 49 – unmarked
Manning: Ronald Rutherford: Protestant
Division B, Row 2, Plot 350 – unmarked
Manning: Sarah Ann Jackson: Presbyterian
Division A, Row 5, Plot 58 – unmarked
Manning: Sarah Victoria: Anglican Division
C, Row 7, Plot 14 – unmarked
Manning: Stephen John: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 6, Niche 491
Manning: Thelma Louise: Western Lawn A, Row
8, Plot 22 – unmarked
Manning: Theresa Kathleen: Roman Catholic
Lawn B, Row 6, Plot 4
Manning: Thomas: Service Persons Area K,
Row 1, Plot 34
Manning: Violet Lillian: Protestant Berm A,
Row 2, Plot 24
Manning: Wilfred Amesbury: Service Persons
Area L, Row 12, Plot 124
Manning: William Richard: Wesleyan Division
C, Row 7, Plot 28a – unmarked
Mannion: John Campbell: Service Persons Area M, Row 15, Plot 110
Mannion: Martin: Protestant Division A, Row 2, Plot 66
Mannion: Michael Franic: North Lawn E, Row 5, Plot 96
Mannion: Norah: Protestant Lawn D, Row 1, Plot 32
Mannion: John Campbell: Service Persons Area M, Row 15, Plot 110
Mannion: Martin: Protestant Division A, Row 2, Plot 66
Mannion: Michael Franic: North Lawn E, Row 5, Plot 96
Mannion: Norah: Protestant Lawn D, Row 1, Plot 32
Mannix: Jean:
Roman Catholic Division F, Row 4, Plot 62 – unmarked
Mannix: John: Roman Catholic Division F,
Row 4, Plot 62 – unmarked
Mannix: Josephine: Roman Catholic Division
F, Row 4, Plot 62 – unmarked
Mannix: Millicent Margurerita: Roman
Catholic Division F, Row 4, Plot 76 – unmarked
Mannix: Thomas : Roman Catholic Division F,
Row 4, Plot 76 – unmarked
Manns: May: Protestant Lawn C, Row 4, Plot 125
Manoa: Manoa: West Berm C, Row 1a, Plot 19
Manoah: Alexander: Wesleyan Division C, Row 23, Plot 59
Manoah: Alice Elizabeth: Wesleyan Division C, Row 23, Plot 59
Manoah: Charles Herbert: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 75
Manoah: Ivy: Wesleyan Division C, Row 23, Plot 59
Manoah: Sylvia Mary: North Lawn E, Row 11, Plot 94
Manolas: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 19
Manon: Jean: East Berm A, Row 2, Plot 51
Manon: Shack: East Berm A, Row 2, Plot 51
Mano-Vao: Sala: North Lawn E Extension, Row 15, Plot 123a
Mansfield: Amelia Isabel: Crematorium Division A, Row 2, Plot 43
Mansill: Jean Hart: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 81
Mansill: John (Vern) Vernon: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 80
Mano'o: Vaego
Siolame or Tauaitua Pa'u Vaego Siolame: East Berm A, Row 21, Plot 7
Manoy: Philip
Herman: Hebrew Area A, Row 5, Plot 70
Manoy: Sarah: Hebrew Area A, Row 9, Plot 87
Mansbridge: Stillborn
Child: Nonconformist Division C, Row 2, Plot 47 – unmarked
Mansell: Alan:
Protestant Berm A, Row 19, Plot 130 – unmarked
Mansell: Ann: Wesleyan Division B, Row 6,
Plot 29
Mansell: Barry William: Roman Catholic Lawn
B, Row 4, Plot 28
Mansell: Clyde Leece: Presbyterian Division
D, Row 14, Plot 59-61
Mansell: Doreen Melba: Cremation Lawn Old,
Row M3, Plot 18
Mansell: Edith Eveline: Anglican Division E,
Row 2, Plot 25 – unmarked
Mansell: Emily Louisa: Presbyterian
Division D, Row 14, Plot 61
Mansell: Ena Joyce or Joycelynn (Joyce):
Presbyterian Division D, Row 14, Plot 59
Mansell: Francis (Jim) James: Presbyterian
Division D, Row 50-61
Mansell: George: Nonconformist Division C,
Row 21, Plot 41 – 1927
Mansell: George: Service Persons Area L,
Row 8, Plot 96 – 1961
Mansell: Henry: Wesleyan Division B, Row 6,
Plot 29-31
Mansell: Henry John: Wesleyan Division B,
Row 6, Plot 30
Mansell: Herbert (Tom) Thomas Henry: West Berm
C, Row 1a, Plot 51
Mansell: Joycelynn (Joyce) or Ena
Joyce: Presbyterian Division D, Row 14, Plot 59
Mansell: Patrick Charles: Roman Catholic
Division C, Row 3, Plot 57 – unmarked
Mansell: Seon James: Cremation Lawn Old,
Row M3, Plot 18
Mansell: Selwyn George: Anglican Division
C, Row 5, Plot 28a – unmarked
Mansell: Shirley Elizabeth: Presbyterian
Division D, Row 14, Plot 61
Mansell: Shirley Maureen: West Berm C,
Row 1a, Plot 51
Mansell: William James: Wesleyan Division
B, Row 6, Plot 31
Mansfield:
Arthur Albury: Service Persons Ash Burial Area K, Row 9a,
Plot 92
Mansfield: Barbara: Car Park Gardens Area, Row H,
Plot 38
Mansfield: Charles Francis Howard: Service
Persons Area K, Row 1, Plot 84
Mansfield: Edward: Anglican Division G, Row
6, Plot 37
Mansfield: Elizabeth: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 51
Mansfield: Elizabeth Phillipines: Anglican
Division G, Row 6, Plot 39
Mansfield: Henry: Nonconformist Division A,
Row 6, Plot 34
Mansfield: Irene Iris: Protestant Berm A,
Row 11, Plot 70
Mansfield: Irene Marguerite: Protestant Berm A, Row 11, Plot 70
Mansfield: James Bryson: Anglican Division
G, Row 6, Plot 39
Mansfield: John: Anglican Division F, Row
13a, Plot 18 – unmarked
Mansfield: John Lord: Crematorium Division
A, Row 2, Plot 43
Mansfield: Leslie McDougall: Presbyterian
Division D, Row 25, Plot 40 – unmarked
Mansfield: Mark: Roman
Catholic Division C, Row 12, Plot 34 – unmarked
Mansfield: Martha Augustine: Lakeside Ash
Garden Area, Row B, Plot 11
Mansfield: Mary Ann Margaret: Anglican
Division K, Row 8, Plot 30
Mansfield: Mervyn Graham: Car Park Gardens Area,
Row H, Plot 38
Mansfield: Olive: Crematorium Division A, Row 2, Plot 43
Mansfield: Pamela Rae: Western Lawn B, Row
2, Plot 183
Mansfield: Patricia Mary: Cremation Lawn B,
Row 7, Plot 50
Mansfield: Percy Sydney: Cremation Lawn B,
Row 7, Plot 50
Mansfield: Rose: Presbyterian Division D,
Row 17, Plot 20
Mansfield: William: Anglican Division K,
Row 8, Plot 30
Mansfield: Winifred Maud: Crematorium
Division A, Row 2, Plot 43
Mansill: John (Vern) Vernon: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 80
Manske: William
Albert: Wesleyan Division F, Row 6, Plot 65
Manskleid:
Felix: Hebrew Berm B, Row 9, Plot 48
Manson: Alice
Matilda: Anglican Division K, Row 8, Plot 44
Manson: Catherine: Presbyterian Division A,
Row 2, Plot 48
Manson: Christina (Chrissie): Presbyterian
Division A, Row 2, Plot 48
Manson: Clarence Charles: Roman Catholic
Division C, Row 23, Plot 11
Manson: Clarence Rupert: West Berm B,
Row 3, Plot 78
Manson: Daniel Edward: Anglican Division K,
Row 8, Plot 44
Manson: David Archibald: Presbyterian Division D, Row 14, Plot 51
Manson: Doreen Melba: Roman Catholic
Division C, Row 23, Plot 11
Manson: Dorothy: Wesleyan Division C, Row 21, Plot 5 – unmarked
Manson: Elaine Amy: Roman Catholic Berm A, Row 12, Plot 42
Manson: Elizabeth: Presbyterian Division C,
Row 3, Plot 16
Manson: Elizabeth Amelia: Wesleyan Division
C, Row 2, Plot 58 – unmarked
Manson: Frederick: Wesleyan Division C, Row
2, Plot 60 – 1901 – unmarked
Manson: Frederick: Protestant Division B,
Row 1, Plot 77 – 1959 – unmarked
Manson: Jack Arthur Tudor: Roman Catholic
Berm A, Row 12, Plot 42
Manson: John: Presbyterian Division C, Row
3, Plot 16
Manson: John McLennan: Presbyterian Division
A, Row 2, Plot 48
Manson: Kathleen Margaret: Presbyterian
Division D, Row 13, Plot 51
Manson: Maud Harriet: Anglican Division F,
Row 6, Plot 76
Manson: Paul William: Western Lawn A, Row
1, Plot 32
Manson: Stephen Grant: Roman Catholic Berm
A, Row 12, Plot 42
Manson: Suzanne Isobel: West Berm B, Row
2, Plot 6
Manson: Theda Gayle: West Berm B, Row 3,
Plot 78
Manson: Thomas Rodger: Cremation Lawn B,
Row 9, Plot 49
Mantell: Cecil
Walter: Roman Catholic Division F, Row 3, Plot 41 – unmarked
Mantell: Mary Adeline: North Lawn E, Row 3,
Plot 74
Manthei: William:
Public Burial Area A, Row 3, Plot 60 – unmarked
Manton: Henry
Joseph: Western Lawn A, Row 6, Plot 44
Manton: Maurice Jude: Roman Catholic Berm
B, Row 5, Plot 14
Manton: Michael Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 25, Plot 24 – unmarked
Manton: Patience: Nonconformist Division C,
Row 4, Plot 27a – unmarked
Manton: Milhelmina Catherine: Western Lawn
A, Row 6, Plot 44
Manu: Christina Ada: Chapel View Burial Area, Row 25, Plot 5 Manu: Insar: Muslim WTG Area, Row A, Plot 16
Manú: Iutisoni: Chapel View Burial Area, Row 22, Plot 51
Manu: Leusoga
Samuel: West Berm B, Row 5, Plot 127a
Manu: Lina: North Lawn E Extension, Row 11,
Plot 137
Manu: Linda Catherine: Chapel View Burial Area, Row 13a, Plot 12Manu: Malamalama Tanu: Chapel View Burial Area, Row 25, Plot 5
Manumua: Sione Finau: Western Lawn B, Row 4, Plot 152
Manvell: Charles Arthur: Service Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 34
Manvell: Helen: Service Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 34
Manville: John: Anglican Division N, Row 7, Plot 6 – unmarked
Manu: Maria: West Berm C, Row 3, Plot 32
Manu: Mele Lealofi: West Berm C, Row 7,
Plot 64
Manu: Mo'a Ume: Protestant Berm A, Row 23,
Plot 10
Manu: Rosa Mo'a: Protestant Berm A, Row 23, Plot 10
Manu: Simulata Yoko: Childrens Burial Area B, Row P, Plot 22
Manu: Siokatame Kuila: Chapel View Burial
Area, Row 11, Plot 4
Manuel: Mitchell:
Protestant Division B, Row 2, Plot 194
Manuela: Daisy: Protestant Berm B, Row 22, Plot 81
Manuela: Mere: Protestant Division B, Row
1, Plot 38
Manuela: Tioni: Protestant Division B, Row
1, Plot 38
Manugas:
Alfredo Quijano: Protestant Berm A, Row 26, Plot 15
Manukia: Fatai:
West Berm B, Row 1, Plot 125a
Manukia: Joel: Protestant Berm A, Row 22,
Plot 65
Manukia: Neomai: Childrens Burial Area A,
Row 6, Plot 33
Manukia: Sione Alofo Tutuku: Protestant
Berm A, Row 25a, Plot 19
Manukia: Sione Tavo: Protestant Berm A, Row
25a, Plot 19
Manukia: Viliami Tavalea: West Berm B,
Row 1, Plot 125a
Manvell: Helen: Service Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 34
Manville: John: Anglican Division N, Row 7, Plot 6 – unmarked
Manyahele or Asfaw: Geranesh Abebe or Merhatibeb: Chapel View Burial Area, Row 4, Plot 2
Maoate: Amy: Cremation Lawn B, Row 5, Plot 174
Maoate: Louise Peri: Protestant Division B, Row 1, Plot 59 – unmarked
Mapapalangi:
Maletina L. V.: North Lawn E Extension, Row 16, Plot 131
Maples: Edward St. Hill: Protestant Berm A, Row 5, Plot 34
Mapmor or Marmont:
Baby: Wesleyan Division D, Row 6, Plot 90 – unmarked
Mapperson: Ethel: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 231
Mapperson: Phyllis Evelyn: Protestant Berm A, Row 21, Plot 105
Mapperson: Ronald Harry: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 231
Mapperson: Stanley George: Protestant Berm A, Row 21, Plot 105
Mappin: Mark
William James: Roman Catholic Division F, Row 6, Plot 20 – unmarked
Mapu'a'teine: Fatafehi Faonelua: Chapel View Burial Area, Row 13a, Plot 19
Mapuilesua: Siologa Iosefa: West Berm B, Row 4, Plot 156
Mapuna: Felila: Protestant Berm A, Row 16, Plot 58
March: Frederick John: Service Persons Area M, Row 8, Plot 78
March: Henry: North Lawn E, Row 3, Plot 98
March: Peter Charles: North Lawn E, Row 7, Plot 121
March: Vena Ada: North Lawn E, Row 3, Plot 98
Marchessean: Isaac: Roman Catholic Division C, Row 7, Plot 48 – unmarked
Mapuilesua: Siologa Iosefa: West Berm B, Row 4, Plot 156
Mapuna: Felila: Protestant Berm A, Row 16, Plot 58
Mar: Bui Ah
Yee: North Lawn E, Row 14, Plot 17
Mar: Eric Roger: The Sanctuary, Row
P, Plot 66
Mar: Soong (Kung Kung): Chapel View Burial
Area, Row 28, Plot 55
Mar: Wee: Public Burial Area A, Row 1b,
Plot 106 – unmarked
Mar: Yine On (a.k.a. Richard): North Lawn
E, Row 13, Plot 4
Mara: Mata
(Rangi) Tangata: North Berm A, Row 2, Plot 12
Marias: Reinhardt
(Ryan): North Lawn E Extension, Row 14, Plot 123
Maram: Meyer (Mike): Hebrew
Berm B, Row 8, Plot 42
Marama:
Baby: Protestant Division B, Row 1, Plot 55 – unmarked
Maras: Ivan:
Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 63
Marasculio: Niclos:
Roman Catholic Division B, Row 1, Plot 18
Marashini:
Bartolo: Roman Catholic Berm A, Row 8, Plot 62 – unmarked
Marbrook: Henry:
Wesleyan Division C, Row 1a, Plot 26
Marbrook: Lydia: Wesleyan Division C, Row
1a, Plot 27
Marbrook: Marion Latchford: Wesleyan
Division C, Row 1a, Plot 26-27
March: Henry: North Lawn E, Row 3, Plot 98
March: Peter Charles: North Lawn E, Row 7, Plot 121
March: Vena Ada: North Lawn E, Row 3, Plot 98
Marchant:
Arthur: Protestant Berm B, Row 21, Plot 41
Marchant: Dorothy Betty: Protestant Berm B,
Row 21, Plot 43
Marchant: Edward Charles: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 8a, Plot 56
Marchant: Ethel Mary: Protestant Berm B,
Row 21, Plot 41
Marchant: Genevieve: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 96
Marchant: George Patrick: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 96
Marchant: Joseph: Roman Catholic Division
A, Row 4, Plot 28b – unmarked
Marchant: Leila Ivy: West Berm Octagon Area, Octagon 33, Plot 8
Marchant: Maud Eileen: Wesleyan Division D,
Row 2, Plot 100 – unmarked
Marchant: Stillborn Child: Wesleyan
Division C, Row 11, Plot 28b – unmarked
Marchant: Thomas: Service Persons Area K,
Row 15, Plot 86
Marchant: Thomas Albert: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 6a, Plot 266
Marchingo: Angela Mary: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 95
Marchingo: Kevin Francis: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 95
Marchment: Joseph: Anglican Division A, Row 1, Plot 42b – unmarked
Marcroft: Cicely
Rose: Wesleyan Division C, Row 30, Plot 70
Marcroft: Edna: Wesleyan Division C, Row
30, Plot 52
Marcroft: Elsie: Wesleyan Division C, Row
30, Plot 70
Marcroft: Frederick Charles: Wesleyan
Division C, Row 30, Plot 70 – 1939
Marcroft: Frederick Charles: Service Persons
Area M, Row 19, Plot 138 – 1981
Marcroft: Henry Drury: Wesleyan Division C,
Row 20, Plot 67
Marcroft: Lindley or Lindsay:
Wesleyan Division C, Row Plot 30, Plot 52
Marcroft: Neville: Wesleyan Division C, Row
30, Plot 70
Marcroft: Trevor Henry: Wesleyan Division
C, Row 20, Plot 67
Marcusen:
Hans Peter: Anglican Division L, Row 7, Plot 132 – unmarked
Mardell: Gertrude
Florence Rose: Nonconformist Division C, Row 7, Plot 12 – unmarked
Mardell: John Ernest Lawrence:
Nonconformist Division C, Row 29, Plot 61
Mardell: John William: Nonconformist
Division C, Row 7, Plot 12 – unmarked
Mardell: Nellie: Protestant Division B, Row
2, Plot 57
Marden: Annie:
Presbyterian Division D, Row 11, Plot 39 – unmarked
Marden: Richard: Presbyterian Division D,
Row 11, Plot 39 – unmarked
Mardle: Eleanor: Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 249
Mardle: Harold: Nonconformist Division C, Row 19, Plot 25
Mardle: Henry William: Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 249
Mardle: May Ann Emily: Nonconformist Division C, Row 19, Plot 25
Mardle: William James: Nonconformist Division C, Row 19, Plot 25
Mardon: Ada Elizabeth: Nonconformist Division D, Row 1, Plot 3 – unmarked
Mardon: Frances: Public Mausoleum 1, Bay 3, Vault 15
Mardon: Irene Doris: Public Mausoleum 1, Bay 3, Vault 16
Mareiti: Mataurangi: Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 10
Marginson: Daphne Amelia: Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 8, Plaque E
Mardle: Harold: Nonconformist Division C, Row 19, Plot 25
Mardle: Henry William: Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 249
Mardle: May Ann Emily: Nonconformist Division C, Row 19, Plot 25
Mardle: William James: Nonconformist Division C, Row 19, Plot 25
Mardon: Frances: Public Mausoleum 1, Bay 3, Vault 15
Mardon: Irene Doris: Public Mausoleum 1, Bay 3, Vault 16
Mareiti: Mataurangi: Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 10
Mareo k.a. Trott: Thelma: Anglican
Division G, Row 2, Plot 95
Mareraki: Mareta:
Protestant Berm A, Row 25, Plot 90
Mareraki: Takitaki: Protestant Berm A, Row
25, Plot 90
Mareroa: Christine
Billie: Roman Catholic Berm B, Row 6, Plot 55 – unmarked
Marflitt: Florence
Emily: Nonconformist Division A, Row 3, Plot 45 – unmarked
Marflitt: Mary Ann: Nonconformist Division
A, Row 3, Plot 43 – unmarked
Marflitt: Raymond Ernest: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 45 – unmarked
Marflitt: Stillborn Child: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 43 – unmarked
Marflitt: William Angle or Angel:
Nonconformist Division A, Row 3, Plot 43 – unmarked
Margay: Patrick:
Nonconformist Division A, Row 1b, Plot 3 – unmarked
Marginson: Stanley (Bill) Leonard: Western Lawn B, Row 2, Plot 186
Maricich: Anthony
Franjo: West Berm C, Row 6, Plot 54
Maricich: Boris Nicholas: West Berm C,
Row 3, Plot 53
Maricich: Margaret: West Berm B, Row 6,
Plot 39
Marii: Tangata
Karika: North Lawn E, Row 8, Plot 106
Marii: Teava: East Berm A, Row 10, Plot 8
Mariner: Maria
Koleti Siona: West Berm C, Row 1a, Plot 22
Mariner: Raymond: The Sanctuary, Row
R, Plot 15
Marinich: Edward Ivan: West Berm C, Row 1b, Plot 8
Marinich: Jurka: Roman Catholic Berm A, Row
7, Plot 78
Marinich: Nicholas: Roman Catholic Berm A,
Row 7, Plot 78
Marinkovich:
Anka Diana: Roman Catholic Division D, Row 6, Plot
13
Marinkovich: Franka: Roman Catholic Berm B,
Row 4, Plot 58
Marinkovich: Ida May: Roman Catholic Division F, Row 1, Plots 109-115
Marinkovich: Ivan Philip: Protestant Berm
B, Row 27, Plot 48
Marinkovich: Joseph Marcellin: Roman Catholic
Berm B, Row 4, Plot 58
Marinkovich: Kenny
Marko: Roman Catholic Division F, Row 1, Plots 109-113
Marinkovich: Kevin Marko: Roman Catholic
Division F, Row 1, Plot 109-113
Marinkovich: Marija: Protestant Berm B, Row
27, Plot 50
Marinkovich: Shirley Dawn (Dawn): Roman Catholic Division F, Row 1, Plot 109
Marinkovich: Tony Policarpo: Roman Catholic
Division F, Row 1, Plot 115
Marinkovich: Vinka: Roman Catholic Division F, Row 1, Plots 109-113
Marinkovich: Visko Antony: Roman Catholic
Division D, Row 6, Plot 11
Marinovic: Agica
Kate: Roman Catholic Berm B, Row 13, Plot 63
Marinovic: Alvie Mary: Azalea Octagon Area, Octagon 254, Plot 5
Marinovic: Ruze:
Roman Catholic Division C, Row 14, Plot 64
Marinovic: Simun: Roman Catholic Berm A,
Row 9, Plot 22
Marinovic: Stipe (Steve): Roman Catholic
Berm B, Row 13, Plot 63
Marinovic: Suzanne Margaret: Roman Catholic
Berm B, Row 13, Plot 61
Marinovich: Ana:
Roman Catholic Berm B, Row 12, Plot 63
Marinovich: Annie Mattie: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 1a
Marinovich: Ante: Roman Catholic Berm B,
Row 12, Plot 63
Marinovich: Ciril: Roman Catholic Berm B,
Row 9, Plot 26
Marinovich: Clement Ante: Nonconformist
Division C, Row 28, Plot 81-83
Marinovich: Ivan (Johnny): Roman Catholic
Berm B, Row 12, Plot 61
Marinovich: Josephine Rose: West Berm A,
Row 2, Plot 3
Marinovich: Joyce Martha: Western Lawn B,
Row 2, Plot 208
Marinovich: June (Jo) Josephine: Columbarium New Niche
Wall C, Side 1, Plot 3
Marinovich: Kate: Roman Catholic Berm B,
Row 5, Plot 78
Marinovich: Lovre: Roman Catholic Berm A,
Row 9, Plot 98
Marinovich: Luka: Roman Catholic Berm B,
Row 12, Plot 65
Marinovich: Mara: Roman Catholic Berm A,
Row 9, Plot 100
Marinovich: Mark Anthony: Western Lawn B,
Row 2, Plot 208
Marinovich: Mary: Nonconformist Division C,
Row 28, Plot 81 – 1962
Marinovich: Mary: West Berm A, Row 2,
Plot 1 – 1993
Marinovich: Mate: Roman Catholic Berm B,
Row 5, Plot 80
Marinovich: Matija: Roman Catholic Division
D, Row 7, Plot 28
Marinovich: Michael: West Berm A, Row 2,
Plot 1
Marinovich: Nicholas
Peter or Peter Nicholas: Roman Catholic Division D, Row 7, Plot 26
Marinovich: Nick: Roman Catholic Berm A,
Row 6, Plot 42
Marinovich: Peter Nicholas or Nicholas Peter: Roman Catholic Division D, Row 7, Plot 26
Marinovich: Simica: Roman Catholic Berm B,
Row 9, Plot 26
Marinovich: Sofi: Roman Catholic Berm B, Row 9, Plot 26
Marinovich: Stanko: Nonconformist Division
C, Row 28, Plot 83
Marinovich: Stephen Stipe: Service Persons
Area M, Row 10, Plot 147
Marinovich: Tereza: Roman Catholic Berm B,
Row 12, Plot 65
Marinovich: Tony Andrew: Columbarium New Niche Wall C,
Side 1, Plot 3
Marinovich: Vincent: Roman Catholic
Division D, Row 7, Plot 28
Mark: Anthony
Eden: Protestant Lawn D, Row 3, Plot 97
Mark: Charles David: West Berm B, Row 1,
Plot 41
Mark: George: Cremation Lawn Old, Row T2,
Plot 18
Mark: Jeanie Wilson: Cremation Lawn Old,
Row T2, Plot 18
Mark (Terewai): Ned: Service Persons Area
A, Row 2, Plot 27
Mark: Nola Margaret: Protestant Berm A, Row
4, Plot 40
Mark: Paul Robert: Protestant Berm A, Row
4, Plot 40
Mark: Rose Phyllis: West Berm B, Row 1,
Plot 41
Mark: Ruby Gladys: Roman Catholic Berm A,
Row 7, Plot 65
Markey: Aileen
Mary: Roman Catholic Division C, Row 7, Plot 36
Markey: Andrew: Roman Catholic Division C,
Row 7, Plot 35
Markey: Andrew James: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 35
Markey: Catherine: Roman Catholic Division
C, Row 8, Plot 13
Markey: Edward Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 32
Markey: Ellen: Roman Catholic Division C,
Row 7, Plot 35
Markey: James Francis: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 36
Markey: John: Roman Catholic Division C,
Row 8, Plot 11
Markey: Patrick: Roman Catholic Division C,
Row 8, Plot 11-13 – 1912
Markey: Patrick: Roman Catholic Division C,
Row 8, Plot 11-13 – 1932
Markham: Catherine:
Wesleyan Division C, Row 2, Plot 51
Markham: Jacob (Jack): Hebrew Area A, Row
9, Plot 58
Markham: Margaret: Presbyterian Division B,
Row 1a, Plot 10 – unmarked
Markham: Racheal Leah: Hebrew Area A, Row
9, Plot 59
Markivick or
Markwick: Stillborn Child: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 9
Markovich: Marko:
Roman Catholic Division C, Row 11, Plot 31 – unmarked
Markovina: Anton:
Roman Catholic Berm B, Row 9, Plot 21
Markovina: Dick: Roman Catholic Division F,
Row 3, Plot 103
Markovina: Frana Mausoleum Mau, Row Mau,
Plot 5 or Public Mausoleum
Markovina: Frank: Roman Catholic Berm B,
Row 7, Plot 60
Markovina: Ivan: Erebus Octagons, Octagon 129, Plot 3
Markovina: Ivan Baldo: Mausoleum Mau, Row
Mau, Plot 5 or Public Mausoleum
Markovina: Jack: Nonconformist Division C,
Row 28, Plot 15
Markovina: Lily: Nonconformist Division C,
Row 28, Plot 15
Markovina: Mabel Cecelia:
Roman Catholic Berm B, Row 9, Plot 21
Markovina: Roko: Protestant Berm A, Row 18,
Plot 126
Markovina: Tereza: Protestant Berm A, Row
18, Plot 126
Marks: Alfred
John: Nonconformist Division C, Row 12, Plot 62 – unmarked
Marks: Alice Catherine: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 52
Marks: Arthur George Samuel: Wesleyan
Division D, Row 2, Plot 13 – unmarked
Marks: Avis: Service Persons Ash Burial Area K,
Row 3a, Plot 217
Marks: Brian Frederick: Anglican Division
K, Row 6, Plot 49
Marks: Charles: Hebrew Area A, Row 10, Plot
11
Marks: David: Hebrew Area A, Row 6, Plot 43
Marks: Edna Florence: Liberal Jews B, Row
Mixed, Plot 8
Marks: Ellen: Roman Catholic Division C,
Row 8, Plot 60 – unmarked
Marks: Fanny: Anglican Division D, Row 1,
Plot 7
Marks: Florence Frances: Nonconformist
Division D, Row 3, Plot 19 – unmarked
Marks: Frederick Albert: Anglican Division
K, Row 6, Plot 49
Marks: Frederick Charles: Chapel of Faith Ash Vaults
Marks: Geoffrey Thomas: Protestant Lawn B,
Row 1, Plot 8 – unmarked
Marks: Henry Alexander: Hebrew Area A, Row
4, Plot 6
Marks: Jack: Hebrew Area A, Row 5, Plot 18
Marks: James: Presbyterian Division E, Row
11, Plot 37 – unmarked
Marks: John Hannibal: Wesleyan Division A,
Row 2, Plot 22
Marks: Letitia: Wesleyan Division A, Row 2,
Plot 22
Marks: Luis: Hebrew Area A, Row 4, Plot 4
Marks: Minnie: Hebrew Area A, Row 1, Plot
27
Marks: Pascoe Spriddle: Anglican Division
D, Row 1, Plot 7
Marks: Paul Murray: Liberal Jews Area B,
Row 3, Plot 11
Marks: Phillip: Presbyterian Division E,
Row 22, Plot 50 – unmarked
Marks: Rachel: Hebrew Berm B, Row 3, Plot
23
Marks: Rosa: Hebrew Berm B, Row 4, Plot 7
Marks: Samuel Archibald: Wesleyan Division
B, Row 2, Plot 13 – unmarked
Marks: Samuel Albert: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 3a, Plot 217
Marks: Sealey: Chapel of Faith Ash Vaults
Marks: Simeon Isreal: Hebrew Area A, Row 4,
Plot 2
Marks: Solomon: Liberal Jews Area B, Row
Mixed, Plot 8
Marks: Thomas Henry: Presbyterian Division
D, Row 17, Plot 50
Marks: Violet: Anglican Division D, Row 1,
Plot 7
Marks: Zilla: Hebrew Area A, Row 4, Plot 90
Markwick: Barry William: Anglican Division L, Row 5, Plot 54
Markwick or Markivik: Stillborn Child: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 9
Markwick or Markivik: Stillborn Child: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 9
Marland: Sarah:
Anglican Division F, Row 5, Plot 18 – unmarked
Marley: Amy
Agnes: Anglican Division D, Row 2, Plot 7
Marlow: Ann:
Nonconformist Division D, Row 12, Plot 47
Marlow: Percy Cantle: Nonconformist
Division D, Row 12, Plot 47
Marlow: Rebecca (Rita) Shaw: Anglican Division E,
Row 2, Plot 78b
Marlow: Thomas George: Nonconformist
Division D, Row 12, Plot 47
Marmont or Mapmor: Baby: Wesleyan Division D, Row 6, Plot 90 – unmarked
Marmont: Eileen Louisa: Chapel of Faith Ash Vaults
Marmont: Mavis Joyce May: Western Lawn B,
Row 5, Plot 75
Marmont: Montague William: Cremation Lawn
B, Row 1, Plot 41
Marnell: Amy
Anastasia: Roman Catholic Division C, Row 24, Plot 50 – unmarked
Marnes or Maines: Charles Anglican Division E, Row 5, Plot 14b – unmarked
Marney: James
Edward: Mercantile Area B, Row 4, Plot 28
Marney: John: Protestant Lawn D, Row 6, Plot 21
Marnie: Elizabeth:
Presbyterian Division A, Row 1x, Plot 16 – unmarked
Marnie: James: Presbyterian Division E, Row
1, Plot 6
Marnie: James William: Presbyterian Division
C, Row 2, Plot 35 – unmarked
Marns: John (Jim) Joseph: Anglican Division D, Row 4, Plot 2
Marns: Kate: Anglican Division D,
Row 4, Plot 2
Maroney: Ethel
Maud: Anglican Division A, Row 9, Plot 7a – unmarked
Maroney: Mary: Roman Catholic Division A,
Row 4, Plot 42a – unmarked
Maroney or
Moroney: Michael: Roman Catholic Division A, Row 4, Plot 41b – unmarked
Maropai: Teremoana:
West Berm B, Row 8, Plot 14
Maroviglia: Giovanni:
Anglican Division F, Row 12, Plot 26 – unmarked
Marr: Harry
Colquhoun: Protestant Lawn B, Row 7, Plot 42
Marr: John: Service Persons Ash Burial Area K, Row
5a, Plot 168
Marr: Robina Burns Machesd: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 168
Marr: William Soong: Chapel View Burial
Area, Row 28, Plot 55
Marr: Zilpah: Protestant Lawn B, Row 7,
Plot 42
Marra: John: Chapel of Faith Ash Vaults
Marra: Ruth: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 3, Niche 242
Marraige: Peter
John: North Lawn E, Row 14, Plot 10
Marriage: Alfred (Reg) Reginald: Cremation Lawn Old, Row V3, Plot 10
Marriage: Florence Emily: Anglican Division
C, Row 5, Plot 9
Marriage: Florence (Cissy) Emily Cecily:
Anglican Division C, Row 5, Plot 9
Marriage: Henry (Harry) John: Anglican
Division C, Row 5, Plot 9
Marrick: Joseph:
Nonconformist Division C, Row 2, Plot 17 – unmarked
Marriner: Susan Anne: Western Lawn B, Row 6, Plot 89
Marriott: Bernard
Victor: Cremation Lawn B, Row 6, Plot 89
Marriott: Clive (Curly) Milton: Presbyterian
Division E, Row 12, Plot 23 – unmarked
Marriott: Elizabeth Wilson: Presbyterian
Division E, Row 11, Plot 32
Marriott: Elvie (Billie) Audrey: Columbarium Niche Wall Outside, Block E, Niche 80
Marriott: Ernest Albert: Wesleyan Division
A, Row 4, Plot 33 – unmarked
Marriott: Frederick: Service Persons Area
G, Row 12a, Plot 20
Marriott: James William: Presbyterian Division E, Row 11, Plot 32
Marriott: John: Nonconformist Division A,
Row 6, Plot 1a
Marriott: Richard: Anglican Division M, Row 4, Plot 29 – unmarked Marriott: Thomas (Roy) Roy: Columbarium Niche Wall, Outside, Block E, Niche 32
Marriott: Walter: Anglican Division F, Row
14, Plot 22 – unmarked
Marron k.a. Thrush: Anglican Division L, Row 5, Plot 114
Marron k.a. Thrush: Anglican Division L, Row 5, Plot 114
Marryatt: Frederick Louis: Service Persons
Area M, Row 18, Plot 17 – unmarked
Marryatt: Henry Haxen Halford: Anglican
Division E, Row 5 Plot 82 – unmarked
Mars: Baley: Wesleyan Division D, Row 4, Plot 99 – unmarked
Mars: Ethel: Presbyterian Division B, Row
1a, Plot 40
Mars: James: Presbyterian Division B, Row
1a, Plot 38
Mars: Mary Jane: Presbyterian Division B,
Row 1a, Plot 38
Marsden: Bessie
Jane: Anglican Division K, Row 1, Plot 55
Marsden: David Leslie: Chapel View Burial Area, Row 23, Plot 35 – ashes or memorial?
Marsden: Elizabeth Jane: Chapel of Faith Ash Vaults
Marsden: Eric: Wesleyan Division D, Row 4,
Plot 39 – unmarked
Marsden: Ernest: Nonconformist Division E,
Row 4, Plot 17
Marsden: Eva: Nonconformist Division E, Row
4, Plot 17
Marsden: Hura Service Persons Area M, Row
13, Plot 80
Marsden: Iris Marie: Chapel View Burial Area, Row 23, Plot 35
Marsden: John: Wesleyan Division C, Row 26,
Plot 14
Marsden: Lily Brook: Anglican Division H,
Row 1, Plot 59
Marsden: Margaret: Protestant Lawn C, Row
7, Plot 48
Marsden: Mary: Protestant Berm B, Row 23,
Plot 55
Marsden: Richard Quinton: Protestant Lawn
C, Row 7, Plot 48
Marsden: Winifred: Wesleyan Division D, Row
4, Plot 39 – unmarked
Marsen or Inassen: Julia: Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 31 –
unmarked
Marsh: Ada Annie: Nonconformist Division D, Row 19, Plot 21 – unmarked
Marsh: Alexander William: Cremation Lawn
Old, Row U, Plot 3
Marsh: Alice Margaret: Nonconformist
Division C, Row 28, Plot 75 – unmarked
Marsh: Alice Margaret: Chapel Memorial Wall, Column 27, Plaque G
Marsh: Annie Burkall: Service Persons Area
M, Row 17, Plot 162
Marsh: Beatrice Matilda Agatha: Roman
Catholic Berm A, Row 8, Plot 48
Marsh: Bruce Roland: Chapel Memorial Wall, Column 27, Plaque G
Marsh: Charles: Anglican Division F, Row 8,
Plot 27 – unmarked
Marsh: Don Brownie: Protestant Division C,
Row 4, Plot 79
Marsh: Donna: Protestant Division C, Row 4,
Plot 79
Marsh: Doris: Cremation Lawn Old, Row U,
Plot 3
Marsh: Ebenezer George: Nonconformist
Division D, Row 19, Plot 21 – unmarked
Marsh: Edward Lovett: Protestant Berm B,
Row 23, Plot 91
Marsh: Elaine: Anglican Division K, Row 6,
Plot 27 – unmarked
Marsh: Ellen Anne: Public Burial Area A,
Row 1, Plot 57 – unmarked
Marsh: Ellen Elizabeth: Presbyterian
Division E, Row 5, Plot 14
Marsh: Elva: Roman Catholic Division C, Row
5, Plot 51 – unmarked
Marsh: Elva Bradley: Protestant Lawn D, Row
7, Plot 57
Marsh: Emily Ann: Anglican Division L, Row
7, Plot 72 – unmarked
Marsh: Eric Ivor: Protestant Lawn D, Row 7,
Plot 57
Marsh: Eva Elsie: Anglican Division H, Row
9, Plot 95 – unmarked
Marsh: Frank Henry: Presbyterian Division
E, Row 20, Plot 6
Marsh: Frank Wilson: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 6a, Plot 183
Marsh: Harry: Service Persons Area G, Row
9, Plot 43
Marsh: Heather Muriel: Protestant Lawn D,
Row 6, Plot 72
Marsh: Helen (Nellie): Anglican Division G,
Row 6, Plot 72
Marsh: Henry Owen James:
Presbyterian Division F, Row 9, Plot 21 – unmarked
Marsh: Herbert Leslie: Presbyterian
Division D, Row 25, Plot 13
Marsh: Iris Maude: North Lawn E, Row 16,
Plot 117
Marsh: Isaac Phillip: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 65
Marsh: James Pelley: Anglican Division E,
Row 7, Plot 126-128
Marsh: Jane: Wesleyan Division F, Row 7,
Plot 24
Marsh: John Cyril: Service Persons Area D,
Row 2a, Plot 21
Marsh: Kate: Anglican Division L, Row 3,
Plot 22 – unmarked
Marsh: Leo: Roman Catholic Division C, Row
5, Plot 51 – unmarked
Marsh: Letitia: Wesleyan Division C, Row 5, Plot 67 – unmarked
Marsh: Linda Helen: Roman Catholic Berm A,
Row 1a, Plot 2
Marsh: Marie Cecelia: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 65
Marsh: Mary (Sam): Roman Catholic Division
C, Row 26, Plot 53
Marsh: Maude Florence: Presbyterian
Division D, Row 25, Plot 13
Marsh: Michael John: Roman Catholic Berm A,
Row 1a, Plot 2
Marsh: Norris Charles: Anglican Division G,
Row 6, Plot 72
Marsh: Renee: Erebus Ash Gardens, Row L,
Plot 66
Marsh: Richard John: Presbyterian Division
E, Row 5, Plot 14
Marsh: Robert Patrick George: Service
Persons Area M, Row 17, Plot 162
Marsh: Sarah Helen: Wesleyan Division D,
Row 4, Plot 41b – unmarked
Marsh: Stanley George: Presbyterian
Division D, Row 7, Plot 17 – unmarked
Marsh: Stillborn Child: Nonconformist
Division D, Row 18, Plot 35 – unmarked
Marsh: Walter Edward: Protestant Division
C, Row 1, Plot 28
Marsh: William: Public Burial Area A, Row
2, Plot 22 – 1890 – unmarked
Marsh: William: Public Burial Area A, Row
2, Plot 57 – 1891
Marsh: William Fairchild: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Marsh: William Harold: Presbyterian
Division D, Row 25, Plot 13
Marsh: William Heron: Anglican Division L,
Row 2, Plot 25 – unmarked
Marshall: Albert
Ernest: Nonconformist Division C, Row 34, Plot 18
Marshall: Albert George: Anglican
Division D, Row 3, Plot 36a – unmarked
Marshall: Albert William: Service Persons
Area M, Row 12, Plot 90
Marshall: Alexander: Presbyterian Division
E, Row 7, Plot 10 – unmarked
Marshall: Alfred:
Mercantile Area B, Row 5, Plot 37
Marshall: Alfred Hyatt: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 22b
Marshall: Alfred Lawrence:
Roman Catholic Division C, Row 8, Plot 87 – unmarked
Marshall: Alfreda: Protestant Lawn B, Row
2, Plot 27
Marshall: Alice: Nonconformist Division B,
Row 2, Plot 22b
Marshall: Alice Barbara Winifred: Cremation
Lawn B, Row 5, Plot 193
Marshall: Alma Joan: Columbarium Niche Wall
Outside, Block A, Niche 23
Marshall: Amelia: Roman Catholic Division
C, Row 15, Plot 28 – unmarked
Marshall: Annie: Presbyterian Division D,
Row 4, Plot 57 – 1937
Marshall: Annie: Roman Catholic Division B,
Row 1, Plot 18 – 1953
Marshall: Annie Aitcheson: Presbyterian
Division E, Row 1, Plot 40
Marshall: Anthony: Crematorium Garden Area, Row 4, Plot 44 – memorial
Marshall: Arthur Cecil: Anglican Division
E, Row 4, Plot 6-8 – memorial or ashes
Marshall: Arthur Frederick Arthur:
Protestant Berm B, Row 18, Plot 48
Marshall: Barry Elias: West Berm Family Octagon Area, Octagon 34, Plot 7
Marshall: Blanche Lillian: Protestant Berm
A, Row 7, Plot 65
Marshall: Catherine: Roman Catholic
Division C, Row 4, Plot 101 – unmarked
Marshall: Charles: Protestant Berm A, Row
5, Plot 59
Marshall: Charlotte Ellen: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 9
Marshall: Clara Ferra Arbuthnott:
Protestant Berm B, Row 24, Plot 48
Marshall: Clara Mabel Lavinia: Anglican
Division E, Row 3, Plot 10b – unmarked
Marshall: Constance Mary Sarah: Protestant
Lawn C, Row 8, Plot 108
Marshall: Dennis Edward: Western Lawn B,
Row 2, Plot 209
Marshall: Dinah: Anglican Division A, Row 7,
Plot 59
Marshall: Edith: Anglican Division H, Row
10, Plot 20 – unmarked
Marshall: Edith May: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 11a, Plot 14
Marshall: Edna: North Lawn E, Row 22, Plot
4
Marshall: Edward (Frank) Francis: Protestant Berm
A, Row 7, Plot 65
Marshall: Edward Thomas: Nonconformist
Division A, Row 1, Plot 19
Marshall: Elaine: Nonconformist Division E,
Row 2, Plot 49 – unmarked
Marshall: Elise May: Cremation Lawn B, Row 8, Plot 199
Marshall: Elias John: Anglican Division K,
Row 4, Plot 49
Marshall: Eliza: Anglican Division F, Row
12a, Plot 46 – unmarked
Marshall: Elizabeth (Polly) Cecilia: Roman
Catholic Berm A, Row 14, Plot 44
Marshall: Elizabeth Denise: Sentry View Burial Area, Row 3, Plot 3Marshall: Elizabeth Isobel: Crematorium Garden Area, Row 4, Plot 44
Marshall: Elizabeth Jane: Roman Catholic
Division D, Row 7, Plot 24
Marshall: Ellen: Anglican Division G, Row
5, Plot 86
Marshall: Emily Eliza: Wesleyan Division F,
Row 3, Plot 2-4
Marshall: Ernest Bruce: Anglican Division
L, Row 4, Plot 38 – unmarked
Marshall: Ernest Edward: Wesleyan Division
B, Row 4, Plot 58
Marshall: Ernest (Joe) Henry: Roman Catholic
Division C, Row 21, Plot 79 – unmarked
Marshall: Ernest Thomas: Protestant Lawn A,
Row 6, Plot 83
Marshall: Ethel Maud: Protestant Berm A,
Row 8, Plot 48
Marshall: Ethel May: Nonconformist Division
E, Row 5, Plot 22 – unmarked
Marshall: Evelyn: Columbarium Niche Wall
Outside, Block A, Niche 23
Marshall: Euphemia Miller: Presbyterian
Division D, Row 23, Plot 53
Marshall: F. S.: Presbyterian Division D,
Row 16, Plot 40 – memorial
Marshall or Ryland: Fiona or Flora Elizabeth: Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 139
Marshall: Flossie May: Anglican Division E,
Row 4, Plot 6-8 – memorial or ashes
Marshall: Frances: Wesleyan Division D, Row
6, Plot 38 – 1914 – unmarked
Marshall: Frances: Protestant Division C,
Row 1, Plot 64 – 1973 – unmarked
Marshall: Frederick Charles: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 69 – unmarked
Marshall: Gary Keith: Cremation Lawn B, Row
8, Plot 197
Marshall: George: Anglican Division F, Row
8, Plot 45 – unmarked
Marshall: George Thomas: Anglican Division
F, Row 4, Plot 3
Marshall: Harold James: Wesleyan Division
F, Row 3, Plot 2
Marshall: Harold Rueben Walter:
Nonconformist Division C, Row 35, Plot 24
Marshall: Harold William Ernest: North Lawn
E, Row 22, Plot 4
Marshall: Hazel Winifred: Presbyterian
Division D, Row 20, Plot 38
Marshall: Henry Herbert: Service Persons
Area K, Row 9, Plot 33
Marshall: Henry Percy: Protestant Division
B, Row 3, Plot 298 – unmarked
Marshall: Henry Somerwell James: Wesleyan Division C, Row 5, Plot 27b – unmarked
Marshall: Herbert Harold: Wesleyan Division
C, Row 19, Plot 6 – unmarked
Marshall: Hetty Florence: Protestant Berm
A, Row 5, Plot 59
Marshall: Hilda Mary: Protestant Berm A,
Row 5, Plot 24
Marshall: Howard Edward: Columbarium Memorials, Pillar 2, Column 7, Plaque A
Marshall: Hugh: Presbyterian Division F,
Row 4, Plot 9 – unmarked
Marshall: Hugh McPhee: Cremation Lawn B,
Row 2, Plot 158
Marshall: Ida Ethel: Presbyterian Division
D, Row 19, Plot 69
Marshall: Iris: Protestant Berm B, Row 25,
Plot 70
Marshall: J. R. B.: Presbyterian Division
D, Row 16, Plot 40 – memorial
Marshall: Jack: Service Persons Area M, Row
8, Plot 59
Marshall: James: Anglican Division M, Row
3, Plot 37 – 1902 – unmarked
Marshall: James: Anglican Division F, Row
14, Plot 6 – 1906 – unmarked
Marshall: James Harold William: Roman
Catholic Lawn B, Row 2, Plot 73
Marshall: James Kelston: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 11a, Plot 14
Marshall: James Michael: Chapel of Faith Ash Vaults
Marshall: James Robert: Protestant Lawn A,
Row 6, Plot 62 – unmarked
Marshall: James Stewart: Anglican Division
E, Row 3, Plot 10b – unmarked
Marshall: Jessie Black: Cremation Lawn Old,
Row N3, Plot 18 – unmarked
Marshall: John: Anglican Division A, Row 7, Plot 59 – 1909
Marshall: John: Wesleyan Division C, Row 5,
Plot 27b – 1912 – unmarked
Marshall: John: Anglican Division A, Row 7,
Plot 61 – 1915
Marshall: John: Presbyterian Division D,
Row 14, Plot 26 – 1930
Marshall: John: Presbyterian Division E,
Row 13, Plot 55 – 1933 – unmarked
Marshall: John: Presbyterian Division E,
Row 1, Plot 40 – 1940
Marshall: John: Chapel of Faith Ash Vaults
Marshall: John Henry: Anglican Division A,
Row 5, Plot 41a
Marshall: John Leonard: Roman Catholic Berm
A, Row 14, Plot 44
Marshall: John Lillie: Presbyterian
Division D, Row 4, Plot 36
Marshall: Katharine Gertrude: Erebus Ash Gardens, Row H, Plot 94 – ashes or memorial?
Marshall: Leonard Albert: Nonconformist
Division E, Row 5, Plot 20 – unmarked
Marshall: Leonard Christopher: Protestant
Berm B, Row 25, Plot 70
Marshall: Lillian Grace May: Western Lawn
B, Row 2, Plot 209
Marshall: Louise Octavia: Roman Catholic
Division E, Row 4, Plot 105
Marshall: Lucy: Nonconformist Division A,
Row 7, Plot 28x
Marshall: Mabel Laura: Nonconformist
Division C, Row 35, Plot 24
Marshall: Mabel Mary: Protestant Lawn A,
Row 6, Plot 83
Marshall: Madeline Elizabeth: Anglican
Division D, Row 2, Plot 5
Marshall: Marcella: Nonconformist Division
D, Row 2, Plot 10
Marshall: Margaret: Nonconformist Division
C, Row 31, Plot 69 – unmarked
Marshall: Maria Pamela: Presbyterian
Division A, Row 1, Plot 27a – unmarked
Marshall: Marie Lorraine: Roman Catholic
Berm A, Row 10, Plot 29
Marshall: Marjorie: Protestant Lawn D, Row
2, Plot 81 – unmarked
Marshall: Marjorie Ethel King: Cremation
Lawn B, Row 2, Plot 158
Marshall: Mary: Presbyterian Division E,
Row 1, Plot 40 – 1953
Marshall: Mary: Western Lawn B, Row 9, Plot
22 – 2011
Marshall: Mary Alice: Roman Catholic Lawn
B, Row 2, Plot 73
Marshall: Mary Ethel: Presbyterian Division
D, Row 16, Plot 40
Marshall: Mary Lillie: Presbyterian
Division D, Row 4, Plot 59
Marshall: Mary Louisa: Anglican Division F,
Row 4, Plot 3
Marshall: Maureen: Presbyterian Division F,
Row 10, Plot 14
Marshall: May Elizabeth: Anglican Division
K, Row 4, Plot 2 – unmarked
Marshall: Mervyn Leonard: Protestant Berm
A, Row 24, Plot 19
Marshall: Myrtle Rose: Protestant Berm B,
Row 18, Plot 48
Marshall: Nelson Walter: Service Persons
Area M, Row 17, Plot 22
Marshall: Neville: Crematorium Gardens Area, Row 4, Plot 44Marshall: Owen Selwyn: Protestant Berm A, Row 8, Plot 48
Marshant: Mary Kathleen: Anglican Division N, Row 5, Plot 37 – unmarked
Marshall: Phillip: Wesleyan Division E, Row
2, Plot 7 – unmarked
Marshall: Ralph Douglas: Columbarium Niche Walls, Outside, Block A, Niche 25
Marshall: Rees Nicholas: Anglican Division
H, Row 10, Plot 20 – unmarked
Marshall: Richard: Presbyterian Division A,
Row 1, Plot 27a – unmarked
Marshall: Richard Alfred: Roman Catholic
Division D, Row 7, Plot 24
Marshall: Robert: Service Persons Area G,
Row 4, Plot 65
Marshall: Robert Cowan: Erebus Ash Gardens, Row H, Plot 94 – ashes or memorial?
Marshall: Robert Francis: Anglican Division
E, Row 3, Plot 10b – unmarked
Marshall: Robert Frederick: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 22a – unmarked
Marshall: Robert Henry: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 4a, Plot 87
Marshall: Roland Edward: North Lawn E, Row
21, Plot 110
Marshall: Rona Lillian: Nonconformist
Division E, Row 5, Plot 20 – unmarked
Marshall: Ruth Mary: Anglican Division F,
Row 4, Plot 3
Marshall: Sidney Herbert: Presbyterian
Division D, Row 19, Plot 69
Marshall: Sidney Platt: Anglican Division
C, Row 2, Plot 68 – unmarked
Marshall: Stillborn Child: Anglican
Division E, Row 3, Plot 10b – 1921
Marshall: Stillborn Child: Nonconformist
Division E, Row 1, Plot 65 – 1947 – unmarked
Marshall: Stillborn Child: The Sanctuary, Row E, Plot 12 – 1963 – unmarked
Marshall: Stuart: Service Persons Area L,
Row 3, Plot 80
Marshall: Theodore (Leo) Lional: Columbarium Niche Wall Outside, Row A, Niche 26
Marshall: Theresa Marasculio: Roman
Catholic Division B, Row 1, Plot 19
Marshall: Thomas: Presbyterian Division D,
Row 4, Plot 59
Marshall: Thomas Aitcheson: Presbyterian
Division D, Row 23, Plot 53
Marshall: Thomas Alfred: Presbyterian
Division C, Row 1b, Plot 15 – unmarked
Marshall: Thomas Edward: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 199
Marshall: Thomas Stephen: Roman Catholic Division C, Row 8, Plot 42 – unmarked
Marshall: Thomas William: Chapel of Faith Ash Vaults
Marshall: Victor: Nonconformist Division B,
Row 6, Plot 30 – unmarked
Marshall: Violet Elizabeth: Protestant Lawn
B, Row 6, Plot 47
Marshall: Vivian Henry Clarence: Protestant
Berm A, Row 8, Plot 48
Marshall: Walter: Anglican Division B, Row
5, Plot 70 – 1896 – unmarked
Marshall: Walter: Service Persons Area L,
Row 4, Plot 80 – 1961
Marshall: William: Anglican Division B, Row
5, Plot 70 – 1891 – unmarked
Marshall: William: Anglican Division D, Row
2, Plot 51 – 1897
Marshall: William: Service Persons Area A,
Row 2, Plot 42 – 1922
Marshall: William: Anglican Division B, Row
6, Plot 69b – 1926
Marshall: William A.: Anglican Division F,
Row 4, Plot 4
Marshall: William Alfred Charles: Roman
Catholic Division C, Row 21, Plot 79 – unmarked
Marshall: William Edward: Anglican Division
G, Row 5, Plot 85
Marshall: William Francis Mander:
Presbyterian Division D, Row 18, Plot 9
Marshall: William Henry: Anglican Division
A, Row 2, Plot 76 – unmarked
Marshall: William Herbert: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 123 – unmarked
Marshall: William James: Service Persons
Area L, Row 8, Plot 133
Marsich or Marsick: Anthony Jack: Protestant Berm B, Row 11, Plot 75
Marsich: Eileen:
Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 106
Marsich: Frederick Michael: Anglican
Division K, Row 19, Plot 4
Marsich: Ljubica: Mausoleum Mau, Row Mau,
Plot Ma
Marsich: Mate: Nonconformist Division C,
Row 28, Plot 41
Marsich: Ruby Rose: Roman Catholic Division
C, Row 19, Plot 106
Marsich: Stillborn Child: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 106
Marsich: Stipan (Steve): Anglican Division
K, Row 19, Plot 2
Marsich: Vlade: Mausoleum Mau, Row Mau,
Plot Ma
Marsich: Yela: Anglican Division K, Row 19,
Plot 4
Marsich: Zagorka (Zuga): Roman Catholic Division C,
Row 19, Plot 106
Marsick or Marsich: Anthony Jack: Protestant Berm
B, Row 11, Plot 75
Marsick: Bruce Herbert Paul: Roman Catholic
Berm A, Row 9, Plot 6
Marsick: Mary Dorothy: Roman Catholic Berm
A, Row 9, Plot 6
Marsick: Matthew: Roman Catholic Berm A,
Row 9, Plot 6
Marsom: Arthur
Henry: Nonconformist Division E, Row 3, Plot 55
Marsom: Dolores Marie: Protestant Berm A, Row 3, Plot 2x
Marsom: William Howard: Protestant Berm A,
Row 3, Plot 2x
Marson: Ann
Frances: Protestant Lawn A, Row 12, Plot 67
Marson: Annie: Nonconformist Division C,
Row 12, Plot 43
Marson: Betty Jean: Western Lawn A, Row 1,
Plot 4
Marson: Clemintina Hood: Nonconformist
Division D, Row 12, Plot 24
Marson: Elizabeth (Bessie) Taylor:
Nonconformist Division C, Row 8, Plot 14a
Marson: Eva Mowat: Protestant Lawn A, Row
12, Plot 67
Marson: Florence Maud: Protestant Division
A, Row 6, Plot 63
Marson: Gladys Stella: Nonconformist
Division C, Row 11, Plot 46
Marson: James Thomas: Nonconformist
Division C, Row 12, Plot 43
Marson: Jean Anne: West View Lawn
A, Row 3, Plot 9
Marson: John: Wesleyan Division C, Row 3,
Plot 64 – unmarked
Marson: John Alfred: Nonconformist Division
C, Row 8, Plot 14a
Marson: Nellie: Protestant Lawn A, Row 12,
Plot 67
Marson: Raymond William: Protestant Lawn A,
Row 12, Plot 67
Marson: Silas George: Nonconformist
Division D, Row 12, Plot 24
Marson: William Henry: Nonconformist
Division C, Row 12, Plot 42a
Marson: William James: Protestant Division
A, Row 6, Plot 63
Martelli: Horatio: Nonconformist Division D, Row 12, Plot 64 – unmarked
Marten: Henri Philip: Roman Catholic
Division F, Row 1, Plot 4a – unmarked
Martensen: George
Julius Egon: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 26
Martensen: Gladys Winifred: Protestant Lawn
D, Row 5, Plot 26
Marsters: Babsy:
Protestant Berm A, Row 6, Plot 76
Marsters: David: North Lawn E, Row 20, Plot
54
Marsters: Joan Lyann Vaevae: North Lawn E,
Row 20, Plot 54
Marsters: Samson Kairenga: Protestant Berm
A, Row 6, Plot 76
Marsters: Temu: North Lawn E, Row 24, Plot
25
Marsters-Pareiti: Mary: Protestant Berm A, Row 21, Plot 11
Marter:
Alfred Joseph: Nonconformist Division A, Row 3, Plot 14
Marter: Ellen (Minnie) Margaret:
Nonconformist Division A, Row 3, Plot 14
Marter: Frederick Charles: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 12-14
Marter: Frederick William: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 14b
Marter: Sarah Ann: Nonconformist Division
A, Row 3, Plot 14a
Marticich: Jure:
Roman Catholic Division D, Row 2, Plot 106 – unmarked
Martick or Martinovich: Frank:
Anglican Division L, Row 6, Plot 67
Martick: Ronald Francis: Anglican Division
L, Row 6, Plot 67
Martin or Morton: Anglican Division F, Row 12a, Plot 45 – unmarked
Martin: Ada: Memorial Plaques Between Outside Niche Walls A & B
Martin: Agnes
Frew: Anglican Division G, Row 2, Plot 4a
Martin: Albert: Service Persons L, Row 1,
Plot 1x
Martin: Albert Charles: Presbyterian Berm
B, Row 12, Plot 62
Martin: Albert Thomas: Anglican Division D, Row 4, Plot 80
Martin: Albert William: North Lawn E, Row
16, Plot 36
Martin: Alec or Alexander F.:
Cremation Lawn B, Row 9, Plot 62
Martin: Alexander Chapman: Wesleyan
Division C, Row 9, Plot 6 – unmarked
Martin: Alexander F. or Alec:
Cremation Lawn B, Row 9, Plot 62
Martin: Alexander John: Roman Catholic
Division C, Row 13, Plot 119 – unmarked
Martin: Alfred: Anglican Division G, Row 3,
Plot 127
Martin: Alfred Henry: Anglican Division K,
Row 8, Plot 15
Martin: Alfred John: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 16 – 1993
Martin: Alfred John: Western Lawn B, Row 4,
Plot 175 – 2001
Martin: Alfred Robert: Anglican Division K,
Row 3, Plot 78
Martin: Alice: Cremation Lawn Old, Row J,
Plot 6 – 1960
Martin: Alice: Protestant Lawn C, Row 9,
Plot 75 – 1969
Martin: Alice Eliza: Protestant Lawn C, Row
9, Plot 85
Martin: Alice Mary: Anglican Division K,
Row 8, Plot 17
Martin: Alice Mary Jane: Anglican Division
E, Row 7, Plot 50 – unmarked
Martin: Alice Maude: Wesleyan Division E,
Row 4, Plot 22
Martin a.k.a. Petrie: Amelia Bridget:
Anglican Division E, Row 8, Plot 128 – unmarked
Martin: Andrew McClelland: Cremation Lawn
B, Row 2, Plot 175
Martin: Andrew Thomas: Roman Catholic
Division F, Row 3, Plot 101 – unmarked
Martin: Ann Elizabeth: Service Persons Area
L, Row 10, Plot 71
Martin: Anna Marie: Protestant Division A,
Row 3, Plot 27
Martin: Anne: Columbarium Memorials, Column 2, Plaque E
Martin: Annette Dallas: Roman Catholic Lawn
C, Row 4, Plot 118
Martin: Annie: Anglican Division H, Row 8,
Plot 83 – unmarked
Martin: Annie Catherine: Protestant Lawn B,
Row 2, Plot 33
Martin: Annie Laurie: Protestant Berm B,
Row 12, Plot 62
Martin: Anthony Harold: North Lawn E, Row 5, Plot 69
Martin: Anthony John: Urupa Burial Area,
Row 3, Plot 4
Martin: Antonio James: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 16
Martin: Antonio Leonardo: Service Persons Area J, Row 1a, Plot 1
Martin: Archibald Duncan: Cremation Lawn B,
Row 9, Plot 159
Martin: Archibald Lawrenson: Service
Persons Area M, Row 10, Plot 169
Martin: Archibald Walter: Service Persons
Area D, Row 2, Plot 46
Martin: Arthur Fitzroy: Chapel of Faith Ash Vaults
Martin: Arthur Joseph: Presbyterian
Division F, Row 9, Plot 16 – unmarked
Martin: Athol Raymond: Chapel Memorial Wall, Column 17, Plaque F
Martin: Aubrey Glenville De Rune: Anglican
Division C, Row 7x, Plot 12x – unmarked
Martin: Benjamin Neville or Nevin: Anglican
Division D, Row 9, Plot 112
Martin: Bernard: Protestant Berm A, Row 2,
Plot 41
Martin: Brian Arthur: Anglican Division K,
Row 3, Plot 34
Martin: Brian William: Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 3, Plaque B
Martin: Caroline Mary or May:
Nonconformist Division B, Row 1a, Plot 10 – unmarked
Martin: Catherine: Roman Catholic Division
C, Row 12, Plot 41 – 1912 – unmarked
Martin: Catherine: Protestant Lawn B, Row
3, Plot 47 – 1987
Martin: Cephas Edmond: Car Park Gardens Area,
Row B, Plot 34
Martin: Charles: Anglican Division H, Row
4, Plot 21-23 – 1932 – unmarked
Martin: Charles: Presbyterian Division E,
Row 15, Plot 34 – 1935 – unmarked
Martin: Charles Bruce: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 11a, Plot 44
Martin: Charles Frederick: Service Persons
Area K, Row 1, Plot 67
Martin: Charles Joseph: Service Persons
Area K, Row 8, Plot 66
Martin: Charles Pears: Wesleyan Division D,
Row 2, Plot 37 – unmarked
Martin: Cheryl Marie: North Lawn E, Row 5, Plot 69 – ashes or memorial?
Martin: Cheunie (Jackie) Jacqueline
Charlotte: Roman Catholic Division F, Row 4, Plot 80
Martin: Christina: Wesleyan Division F, Row
2, Plot 63
Martin: Christine Mary: Roman Catholic
Division E, Row 9, Plot 80
Martin: Clara Jane: Nonconformist Division
D, Row 18, Plot 11
Martin: Claude Alexander Basil: Service Persons Area F, Row 2, Plot 6
Martin: Colin James or James Colin:
Nonconformist Division E, Row 5, Plot 2a
Martin: Cyril: Wesleyan Division E, Row 4,
Plot 22
Martin: Daniel: Anglican Division M, Row 6,
Plot 4 – 1900 – unmarked
Martin: Daniel: Chapel View Burial Area,
Row 33, Plot 15 – 2015
Martin: Daniel Frew Marshall: Anglican
Division G, Row 2, Plot 4a
Martin: Daniel Tu James: Protestant
Division B, Row 4, Plot 85
Martin: David Stephen: Cremation Lawn B,
Row 4, Plot 179
Martin: Dean: Memorial Tree, Row mt, Plot
MT
Martin: Dennis (Dan the Man) John: Car Park Gardens Area, Row C, Plot 22
Martin: Dennis (Dan the Man) John: Car Park Gardens Area, Row C, Plot 22
Martin: Doreen Anne: Roman Catholic
Division D, Row 1, Plot 92 – unmarked
Martin: Doris Isabel: Presbyterian Division
A, Row 2, Plot 19
Martin: Dorothy Agnes: Service Persons Area
L, Row 10, Plot 73
Martin: Dorothy Benson: Car Park Gardens Area,
Row D, Plot 12
Martin: Douglas Wyndham: Nonconformist
Division D, Row 11, Plot 42
Martin: Ebenezer: Wesleyan Division A, Row
6, Plot 3
Martin: Edith Nellie: Protestant Lawn A,
Row 9, Plot 51
Martin: Edna: Anglican Division L, Row 6,
Plot 103 – unmarked
Martin: Edna Rose: Cremation Lawn Old, Row
U, Plot 21
Martin: Edward Allworthy: Protestant
Division C, Row 3, Plot 2 – unmarked
Martin: Edward Barbery: Anglican Division
H, Row 8, Plot 93 – unmarked
Martin: Edward Garrett: Roman Catholic Berm
B, Row 12, Plot 40
Martin: Edward Harvey: Memorial Plaques Between Outside Niche Walls A & B
Martin: Edward John: Anglican Division F,
Row 7, Plot 69
Martin: Edward Norman: Protestant Lawn B,
Row 2, Plot 33
Martin: Edwin Charles: Roman Catholic
Division A, Row 1, Plot 45 – unmarked
Martin: Eileen Lucy: Cremation Lawn B, Row
1, Plot 165
Martin: Elaine C. Mary: Nonconformist
Division C, Row 27, Plot 16
Martin: Eliza: Anglican Division B, Row 2,
Plot 14b
Martin: Elizabeth: Anglican Division B, Row
5, Plot 17 – 1914
Martin: Elizabeth: Anglican Division F, Row
3, Plot 76 – 1923 – unmarked
Martin: Elizabeth: Presbyterian Division C,
Row 7, Plot 36 – 1923 – unmarked
Martin: Elizabeth: Anglican Division D, Row
4, Plot 14 – 1931
Martin: Elizabeth: Roman Catholic Division
D, Row 7, Plot 17 – 1948 – unmarked
Martin: Elizabeth: Protestant Berm A, Row 8, Plot 75 – 1969 – ashes or memorial? Martin: Elizabeth Barbara: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 27, Plot 7 – 2011
Martin: Elizabeth Ellen Amelda: Anglican
Division D, Row 9, Plot 112
Martin: Elizabeth Fitzgerald: Service
Persons Area L, Row 3, Plot 38
Martin: Elizabeth Hilda: Protestant Berm B,
Row 6, Plot 85
Martin: Elizabeth Mary Ann: Chapel of Faith Ash Vaults
Martin: Ellen: Roman Catholic Division C,
Row 20, Plot 83 – unmarked
Martin: Ellen Louisa: Cremation Lawn B, Row
2, Plot 175
Martin: Elsie Muriel: Anglican Division G,
Row 6, Plot 1a
Martin: Emanuel Cyril: Service Persons Area
H, Row 2, Plot 26
Martin: Emily: Anglican Division F, Row 7,
Plot 69 – 1919 – unmarked
Martin: Emily: Nonconformist Division E,
Row 4, Plot 47 – 1936
Martin: Emily Elizabeth: Anglican Division
H, Row 4, Plot 21-23 – 1931 – unmarked
Martin: Emily Elizabeth: Roman Catholic
Lawn A, Row 14, Plot 72 – 1957
Martin: Emily Jemima: Wesleyan Division A,
Row 6, Plot 3
Martin: Emily Sabia: Wesleyan Division C,
Row 27, Plot 47
Martin: Emily Theresa: Anglican Division G,
Row 1, Plot 73 – unmarked
Martin: Emma: Presbyterian Division A, Row
2, Plot 19
Martin: Ethel Annie: Anglican Division D,
Row 4, Plot 80
Martin: Ethel Maude: Wesleyan Division C,
Row 27, Plot 34
Martin: Evelyn May: North Lawn E, Row 2,
Plot 29
Martin: Florence: Anglican Division G, Row
3, Plot 127
Martin: Florence (Flora) Lilian or Lillian: Hebrew Area A, Row 3, Plot 102
Martin: Florence McLelland: Presbyterian
Division E, Row 8, Plot 68
Martin: Francis John: Wesleyan Division C,
Row 27, Plot 49 – 1933
Martin: Francis John: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1b, Plot 159 – 1970
Martin: Francis (Frank or Paddy) Joseph:
Service Persons Area C, Row 2, Plot 47
Martin: Francis Roy: Protestant Lawn C, Row
1a, Plot 119
Martin: Frank: Public Burial Area A, Row 2,
Plot 30 – 1890
Martin: Frank: Wesleyan Division D, Row 2,
Plot 13b – 1911 – unmarked
Martin: Frederick: Wesleyan Division E, Row
4, Plot 22 – 1949
Martin: Frederick: Protestant Lawn B, Row
3, Plot 47 – 1961
Martin: Frederick James: Anglican Division
E, Row 3, Plot 10a
Martin: Frederick Sydney Herbert: Service
Persons Area L, Row 11, Plot 88
Martin: Frederick Torrey: Roman Catholic
Lawn B, Row 6, Plot 40x
Martin: Genevieve: Protestant Lawn D, Row
5, Plot 40
Martin: George: Anglican Division N, Row 5, Plot 25 – 1895 – unmarked
Martin: George: Service Persons Area M, Row
4, Plot 81
Martin: George Albert: Anglican Division E,
Row 3, Plot 10a – 1928
Martin: George Albert: Nonconformist
Division E, Row 4, Plot 47 – 1939
Martin: George Carlyle: Cremation Lawn Old,
Row H3, Plot 15
Martin: George Edward: Protestant Berm B,
Row 6, Plot 85
Martin: George Henry: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 43
Martin: George Richard: Service Persons
Area M, Row 14, Plot 44
Martin: Georgina: Wesleyan Division C, Row
27, Plot 44
Martin: Glen Dalrymple: Roman Catholic Lawn
C, Row 1, Plot 1b
Martin: Grace Marianne: Anglican Division
L, Row 7, Plot 61 – unmarked
Martin: Graham Walter: Roman Catholic Berm
B, Row 6, Plot 46
Martin: Guy Dalrymple: Roman Catholic
Lawn C, Row 1, Plot 1b
Martin: Harold (Tug): Anglican Division K,
Row 8, Plot 76 – 1959
Martin: Harold: North Lawn E, Row 5, Plot
69 – 2000
Martin: Harold Edward: Anglican Division F,
Row 10, Plot 60
Martin: Harold William: North Lawn E, Row
2, Plot 29
Martin: Harriett Maria Lucas: Anglican
Division A, Row 4, Plot 71 – unmarked
Martin: Henry John Charles: Service Persons
Area L, Row 3, Plot 25
Martin: Herbert McIntyre: Wesleyan Division
E, Row 4, Plot 22
Martin: Hilda: Service Persons Area K, Row
1, Plot 67
Martin: Inez: May: Western Lawn B, Row 1,
Plot 7
Martin: Irene: Cremation Lawn B, Row 3,
Plot 41
Martin: Iris: Memorial Plaques Between Outside Niche Walls A & B
Martin: Iris Hazel: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 10a, Plot 171
Martin: Isabel Law: Protestant Berm B, Row
13, Plot 64
Martin: Isabella: Protestant Lawn C, Row 7,
Plot 25
Martin: Isabella Jane: Chapel of Faith Ash Vaults
Martin: James: Anglican Division F, Row
12a, Plot 35 – 1915 – unmarked
Martin: James: Roman Catholic Division C,
Row 18, Plot 15 – 1933 – unmarked
Martin: James: Service Persons Area J, Row
3, Plot 33 – 1961
Martin: James Colin or Colin James:
Nonconformist Division E, Row 5, Plot 2a
Martin: James David: Wesleyan Division C,
Row 27, Plot 44
Martin: James Edward: Anglican Division L,
Row 6, Plot 96 – unmarked
Martin: James Stephen: Anglican Division E,
Row 2, Plot 46 – unmarked
Martin: James William: Chapel of Faith Ash Vaults – 1947
Martin: James William: Cremation Lawn Old,
Row J, Plot 6 – 1956
Martin: Jane: Nonconformist Division C, Row
14, Plot 26 – 1924
Martin: Jane: Anglican Division K, Row 3,
Plot 78 – 1956
Martin: Janis Beverly: Presbyterian
Division D, Row 21, Plot 19 – unmarked
Martin: Jean Greig: Presbyterian Division
F, Row 5, Plot 8 – unmarked
Martin: Jean Jane: North Lawn E, Row 14,
Plot 20
Martin: Jessie (Sheena) Clark: Western Lawn B, Row 4, Plot 123
Martin: John: Roman Catholic Division C,
Row 12, Plot 73 – 1910 – unmarked
Martin: John: Anglican Division C, Row 8,
Plot 12 – 1917
Martin: John: Anglican Division F, Row 11a,
Plot 16 – 1918 – unmarked
Martin: John: Anglican Division G, Row 1,
Plot 79 – 1933
Martin: John Henry: Protestant Lawn A, Row
14, Plot 57
Martin: John Joseph: North Lawn E, Row 6,
Plot 22
Martin: John Richard: Anglican Division D,
Row 9, Plot 79 – unmarked
Martin: John William: Service Persons Area
K, Row 10, Plot 87
Martin: Joseph: Anglican Division E, Row 6,
Plot 92 – 1915 – unmarked
Martin: Joseph: Roman Catholic Division C,
Row 13, Plot 129 – 1922 – unmarked
Martin: Joseph: Anglican Division D, Row 4,
Plot 12b-14 – 1938
Martin: Joseph Antonio Boniface: Service
Persons Area M, Row 18, Plot 111
Martin: Joseph Patrick: Roman Catholic
Division C, Row 26, Plot 61
Martin: Josiah: Nonconformist Division B,
Row 1a, Plot 12 – unmarked
Martin: Julia: Anglican Division B, Row 5,
Plot 15 – 1888
Martin: Julia: Anglican Division H, Row 4,
Plot 21 – 1931 – unmarked
Martin: Julia Dawn: Columbarium Niche Wall Outside, Block D, Niche 5
Martin: Julie Ann: Car Park Gardens Area, Row H, Plot 55
Martin: Kaa: Wesleyan Division D, Row 7,
Plot 28b
Martin: Katherine Ann: Wesleyan Division F,
Row 6, Plot 59 – unmarked
Martin: Kathleen: West Berm B, Row 6,
Plot 33
Martin: Kathleen (Dolly) Josephine Hilda: Anglican Division
D, Row 4, Plot 14
Martin: Kenneth Gabriel: Protestant Lawn B,
Row 6, Plot 55
Martin: Lee James: Cremation Lawn B, Row 9,
Plot 118
Martin: Leila May Constance: Anglican
Division D, Row 8, Plot 27 – unmarked
Martin: Leonard James: Roman Catholic Division
C, Row 6, Plot 14b
Martin: Leonard Leslie Theodore: Service
Persons Area K, Row 12, Plot 86
Martin: Leslie Alfred Thomas: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 7a, Plot 81
Martin: Leslie Samuel George: Service
Persons Area L, Row 10, Plot 73
Martin: Lilian Frances Margaret: Protestant
Lawn C, Row 9, Plot 75
Martin: Lily Mary: Roman Catholic
Division C, Row 8, Plot 40
Martin: Lizzie Mildred: Roman Catholic Lawn
A, Row 7, Plot 44
Martin: Lucas Jackson: Anglican Division A,
Row 4, Plot 73 – unmarked
Martin: Maisie Amy: Car Park Gardens Area, Row
H, Plot 55
Martin: Marcia Lisa: Roman Catholic
Division C, Row 6, Plot 14b
Martin: Margaret: Presbyterian Division A,
Row 4, Plot 21
Martin: Margaret: Presbyterian Division E,
Row 6, Plot 17 – 1911 – unmarked
Martin: Margaret: Anglican Division E, Row
2, Plot 37 – 1938
Martin: Margaret Ellen: Roman Catholic
Division C, Row 8, Plot 40
Martin: Margaret Maud: Cremation Lawn B,
Row 4, Plot 179
Martin: Margaret Phyllis: Cremation Lawn
Old, Row S2, Plot 17 – unmarked
Martin: Margaret Stewart: Cremation Lawn
Old, Row H3, Plot 15
Martin: Margery: Protestant Lawn A, Row 14,
Plot 57
Martin: Marie Louise: Roman Catholic Berm
B, Row 6, Plot 46
Martin: Marion: Wesleyan Division C, Row 6,
Plot 14a
Martin: Mary: Roman Catholic Division A,
Row 1, Plot 45 – 1888 – unmarked
Martin: Mary: Anglican Division B, Row 5,
Plot 17 – 1897
Martin: Mary: Presbyterian Division A, Row
2, Plot 21 – 1934
Martin: Mary: Anglican Division L, Row 4,
Plot 17 – 1943 – unmarked
Martin: Mary: Roman Catholic Division C,
Row 10, Plot 3a – 1944 – unmarked
Martin: Mary: Anglican Division E, Row 3, Plot 10a – 1946
Martin: Mary: Anglican Division G, Row 1,
Plot 79 – 1964
Martin: Mary: Protestant Berm A, Row 2,
Plot 41 – 1988
Martin: Mary Ann: Wesleyan Division A, Row
6, Plot 1
Martin: Mary Helena: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 7a, Plot 81
Martin: Mary Leslie: Presbyterian Division C, Row 9, Plot 56
Martin: Mary Margaret: North Lawn E, Row
14, Plot 15
Martin: Mary Maria: Nonconformist Division
C, Row 8, Plot 4 – unmarked
Martin: Matilda Amelia Isabella: Nonconformist
Division C, Row 26, Plot 54
Martin: May: Western Lawn A, Row 3, Plot 17
Martin: Mei Violet: Protestant Lawn D, Row 6, Plot 59
Martin: Michael Mikaere: Chapel View Burial Area, Row 16, Plot 12
Martin: Mildred Graham: Anglican Division
F, Row 10, Plot 60
Martin: Mildred Julia: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 6a, Plot 43
Martin: Minnie: Anglican Division K, Row 7,
Plot 77 – unmarked
Martin: Minnie Ellen: Protestant Berm A,
Row 2, Plot 41
Martin: Miriam Thelma: Wesleyan Division C,
Row 9, Plot 29
Martin: Molly Georgina: Waitakere View Family Octagons, Row Family Octagon 527, Plot 5
Martin: Muriel Spooner: Wesleyan Division
D, Row 2, Plot 19 – unmarked
Martin: Murray Watt: Service Persons Area
A, Row 3, Plot 16
Martin: Myra: Protestant Lawn A, Row 13,
Plot 14
Martin: Nancy: Roman Catholic Division C,
Row 19, Plot 16
Martin: Nancy Bennett: North Lawn E, Row 5,
Plot 69
Martin: Nellie: Presbyterian Division E,
Row 6, Plot 7 – unmarked
Martin: Ngaire Isabel: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 329, Plot 4
Martin: Nita: Service Persons Area A, Row 3, Plot 16 – memorial?
Martin: Nicholas: Roman Catholic Division
C, Row 3, Plot 71 – unmarked
Martin: Norma Winifred: North Lawn E, Row
14, Plot 75 – unmarked
Martin: Norman Taylor: Presbyterian Division
A, Row 2, Plot 19-21
Martin: Norman Vivian: Nonconformist
Division D, Row 11, Plot 55 – unmarked
Martin: Olive Josephine: North Lawn E, Row
18, Plot 79
Martin: Patrick: Anglican Division M, Row
1, Plot 36 – unmarked
Martin: Patrick Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 24 – unmarked
Martin: Patrick Leonard: Childrens Burial
Area A, Row 6, Plot 34
Martin: Percy Gifford: Service Persons Area
K, Row 5, Plot 69
Martin: Percy Henry: Cremation Lawn Old,
Row S2, Plot 17 – unmarked
Martin: Percy Norman: Nonconformist
Division D, Row 11, Plot 55 – unmarked
Martin: Peter: Protestant Lawn C, Row 9,
Plot 75
Martin: Peter Cyril Leo: Protestant Lawn C,
Row 7, Plot 14 – unmarked
Martin: Phoebe: Anglican Division B, Row 1,
Plot 38 – unmarked
Martin: Phyllis: Protestant Lawn B, Row 6,
Plot 55
Martin: Phyllis Mary: Chapel View Burial Area, Row 28, Plot 51
Martin: R. S.: Service Persons Ash Burial Area K,
Row 10a, Plot 104
Martin: Ralph Stanley: Service Persons Area
M, Row 11, Plot 162
Martin: Raymond Edmund: Anglican Division C, Row 6, Plot 39
Martin: Raymond Robert: Service Persons
Area L, Row 5, Plot 54
Martin: Rebecca Ellen: Anglican Division K,
Row 8, Plot 74
Martin: Reginald Alfred: Service Persons
Area L, Row 10, Plot 71
Martin: Reginald Ernest: Roman Catholic
Lawn C, Row 4, Plot 118
Martin: Richard A.C.: Presbyterian Division
A, Row 2, Plot 49 – unmarked
Martin: Richard Robertson: Anglican
Division F, Row 3, Plot 76 – unmarked
Martin: Richard Robinson: Anglican Division
A, Row 3, Plot 46 – unmarked
Martin: Robert: Anglican Division F, Row
16, Plot 34 – 1912
Martin: Robert: Presbyterian Division F, Row 9, Plot 27 – 1929 – unmarked
Martin: Robert: Nonconformist Division E,
Row 1, Plot 18 – 1947 – unmarked
Martin: Robert: Anglican Division K, Row 8,
Plot 74 – 2003
Martin: Robert Bartlett: Presbyterian Division
A, Row 2, Plot 21
Martin: Robert John: Nonconformist Division
D, Row 18, Plot 11
Martin: Robert Peter: Car Park Gardens Area, Row
H, Plot 55
Martin: Robert William: Wesleyan Division
A, Row 6, Plot 1
Martin: Roland: Protestant Lawn A, Row 9,
Plot 51
Martin: Rona: Cremation Lawn Old, Row U,
Plot 21
Martin: Rona: Car Park Gardens Area, Row B, Plot
34 – 2010
Martin: Rona Marion: Anglican Division G,
Row 2, Plot 57
Martin: Ronald Charles: North Lawn E, Row
23, Plot 31
Martin: Rosa: Anglican Division C, Row 8,
Plot 12
Martin: Rosalind: Cremation Lawn B, Row 9,
Plot 62
Martin: Rose Marie: Roman Catholic Division
E, Row 12, Plot 28 – unmarked
Martin: Ruby Cathy: Cremation Lawn B, Row
4, Plot 1
Martin: Ruth Florence: Urupa Burial Area, Row 11, Plot 23
Martin: Samuel: Presbyterian Division A,
Row 2, Plot 49 – 1898 – unmarked
Martin: Samuel: Presbyterian Division A,
Row 2, Plot 49 – 1900 – unmarked
Martin: Samuel Charles: Presbyterian
Division A, Row 2, Plot 49 – unmarked
Martin: Samuel James: Chapel of Faith Ash Vaults
Martin: Samuel Thomas: Western Lawn B, Row
1, Plot 7
Martin: Samuel Wesley D.: Wesleyan Division
C, Row 7, Plot 39 – unmarked
Martin: Sarah: North Lawn E, Row 6, Plot 22
Martin: Sarah Ann: Protestant Division A,
Row 6, Plot 18 – unmarked
Martin: Sarah Isabella: Protestant Lawn C,
Row 1a, Plot 119
Martin: Sarah Jane: Erebus Crash Victims
Mass Grave, Plot Mass
Martin: Stillborn Child: Presbyterian
Division E, Row 3, Plot 28 – 1911 – unmarked
Martin: Stillborn Child: The Sanctuary, Row E, Plot 23 – 1964 – unmarked
Martin: Stillborn Child: The Sanctuary,
Row H, Plot 31 – 1973 – unmarked
Martin: Stuart Graham: Western Lawn B, Row
4, Plot 123
Martin: Susan: Anglican Division A, Row 3,
Plot 44 – unmarked
Martin: Suzanne Patricia: Lakeside Ash
Garden Area, Row B, Plot 71
Martin: Sydney: Service Persons Area B, Row
1, Plot 50
Martin a.k.a. Smith: Thelma May: Nonconformist
Division D, Row 17, Plot 41
Martin: Theodore Ernest: Roman Catholic
Lawn A, Row 7, Plot 44
Martin: Thomas: Presbyterian Division A, Row
2, Plot 19 – 1886
Martin: Thomas: Nonconformist Division C,
Row 8, Plot 4 – 1923 – unmarked
Martin: Thomas: Naval A Area, Row 1, Plot 5
– 1942
Martin: Thomas: Protestant Lawn A, Row 13,
Plot 14 – 1976
Martin: Thomas Edward: Service Persons Area
M, Row 11, Plot 64
Martin: Thomas Frederick: Nonconformist
Division C, Row 14, Plot 26
Martin: Thomas Holland: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1a, Plot 240
Martin: Thomas Richard: Nonconformist
Division C, Row 26, Plot 54
Martin: Tiyash Jonathan: Childrens Burial Area B, Row M, Plot 13Martin: Trevor Russell: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 329, Plot 4
Martin: Troy Jonathan: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 91
Martinovich: Andrew: Anglican Division M, Row 3, Plot 29 – unmarked
Marukore: Piare: Protestant Berm A, Row 19, Plot 92
Marukore: Tikinau: Protestant Berm A, Row 19, Plot 92
Marurai: Teremoana: Chapel View Burial Area, Row 31, Plot 11
Marychurch: Richard Cundy: Columbarium New Niche Wall C, Side 1, Niche 30
Masihiva: Poitule: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 403, Plot 1
Martin: Troy Jonathan: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 91
Martin: Victor Wolsely: Service Persons
Area C, Row 2, Plot 11 – 1934
Martin: Victor Wolsely: Service Persons
Area K, Row 4, Plot 83 – 1966
Martin: Wesley: Wesleyan Division C, Row 7,
Plot 39 – unmarked
Martin: Wilfred: Presbyterian Division D,
Row 27, Plot 64 – unmarked
Martin: Wilfred Hubert: Protestant Division
B, Row 2, Plot 191
Martin: William: Roman Catholic Division B,
Row 6, Plot 14 – 1896 – unmarked
Martin: William: Nonconformist Division D,
Row 13, Plot 22 – 1931 – unmarked
Martin: William: Anglican Division G, Row
2, Plot 4a – 1952
Martin: William: Service Persons Area K,
Row 3, Plot 46 – 1953
Martin: William Alexander: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 10a, Plot 171
Martin: William Alfred: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 37 – 1892 – unmarked
Martin: William Eustace: Anglican Division
A, Row 4, Plot 73 – unmarked
Martin: William Henry: Wesleyan Division F,
Row 2, Plot 63 – 1951
Martin: William Henry: Service Persons Area
K, Row 6, Plot 1 – 1952
Martin: William James: Anglican Division E,
Row 7, Plot 50 – unmarked
Martin: William Malo De Rune: Anglican
Division C, Row 7x, Plot 12x – unmarked
Martin: William McDowell or McDonell:
Wesleyan Division C, Row 7, Plot 39 – unmarked
Martin: William Norman: Service Persons
Area M, Row 13, Plot 82
Martin: William Wairangoa: Protestant
Division A, Row 3, Plot 27
Martin: William (John) Watson: Anglican
Division A, Row 3, Plot 46 – unmarked
Martin: Yvonne Elizabeth: Erebus C, Row B, Plot 30
Martin: Yvonne Olympe Marie: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 44
Martin: Zena: Chapel Memorial Wall, Column 17, Plaque F
Martin-Daly:
Henrietta Mary: Roman Catholic Division C, Row 11, Plot 21 – unmarked
Martin-Levarson or Martin–Leverson:
Alice: Protestant Berm B, Row 27, Plot 86
Martin-Leverson or Martin–Levarson: Alice: Protestant Berm B, Row 27,
Plot 86
Martin-Williams: Lilian Elizabeth Myers: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 74
Martin-Williams: Theo Wandsworth: Cremation
Lawn B, Row 1, Plot 74
Martinac: Ante: Protestant Berm B, Row 22, Plot 87
Martinac: Flora: Anglican Division E, Row
1, Plot 57
Martinac: Josef James: Anglican Division E,
Row 1, Plot 57
Martinac: Kata: Protestant Berm A, Row 22,
Plot 87
Martinengo:
Georgio Italo: Roman Catholic Division C, Row 20, Plot 10 – unmarked
Martinez: Pedro:
Roman Catholic Division E, Row 5, Plot 95 – unmarked
Martinez Cortes: Scarlette Karina: Chapel View Burial Area, Row 31, Plot 51
Martini: Ann Elizabeth: Anglican Division H, Row 8, Plot 17
Martini: Joanne: Wesleyan Division E, Row
5, Plot 5 – unmarked
Martini: Santiago: Presbyterian Division C,
Row 9, Plot 50 – unmarked
Martinick:
Antonio: Roman Catholic Division B, Row 5, Plot 28
Martinovich:
Anton: Roman Catholic Division C, Row 5, Plot 28 –
1917 – unmarked
Martinovich: Anton: Protestant Berm A, Row
12, Plot 103 – 1975
Martinovich: Bartful: Roman Catholic
Division D, Row 4, Plot 24
Martinovich: Clara Ethel: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 28 – unmarked
Martinovich: Danna: Roman Catholic Division
D, Row 4, Plot 22
Martinovich: Domina: Roman Catholic Division D, Row 4, Plot 24
Martinovich: Fleur: Roman Catholic Division
D, Row 4, Plot 22
Martinovich: Francis Clyde Antone: Roman
Catholic Division C, Row 5, Plot 28 – unmarked
Martinovich or Martick: Frank:
Anglican Division L, Row 6, Plot 67
Martinovich: Irene Ann: Mausoleum Mau, Row
Mau, Plot Ma
Martinovich: Ivan Anton Albert: Roman
Catholic Division C, Row 7, Plot 22 – unmarked
Martinovich: Ivy: Roman Catholic Division
D, Row 4, Plot 22
Martinovich: James Kendrick: Protestant Division
A, Row 1, Plot 17
Martinovich: James Paval: Mausoleum Mau,
Row Mau, Plot Ma
Martinovich: Marko: Protestant Division A,
Row 1, Plot 7-9
Martinovich: Mate: Roman Catholic Berm B,
Row 5, Plot 66
Martinovich: Michael Joseph: Protestant
Division A, Row 1, Plot 11
Martinovich: Mladinka Danica: Roman
Catholic Berm B, Row 5, Plot 66
Martinovich: Pavulina: Protestant Division
A, Row 1, Plot 7
Martinovich: Perica: Protestant Berm A, Row
12, Plot 103
Martinovich: Stillborn Child: Roman Catholic
Division D, Row 4, Plot 24
Martinsen:
Julia Matilda: Presbyterian Division F, Row 5, Plot 31
Martinson k.a. Shepherd: Christopher
John: Roman Catholic Division E, Row 6, Plot 81
Martinus:
Hindrus Johannes John: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 39
Martley: Arlene
Bebe: Liberal Jews Area B, Row 3, Plot 17
Martyn: Daisy Mary: Anglican Division K, Row 9, Plot 30
Martyn: Dennis James: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 15, Plot 90
Martyn: Douglas Gordon: Auckland Provincial Memorial Panel 2 – memorial
Martyn: Emily: Wesleyan Division B, Row 1,
Plot 45
Martyn: Esther: Wesleyan Division B, Row 1,
Plot 45
Martyn: George Frederick: Wesleyan Division
B, Row 1, Plot 47
Martyn: George Robert: Wesleyan Division B,
Row 1, Plot 47
Martyn: May: Wesleyan Division B, Row 5,
Plot 18
Martyn: William: Anglican Division K, Row
9, Plot 28
Maru: Celestine
Tere: Roman Catholic Division F, Row 3, Plot 70
Maru: Mary Ann: Roman Catholic Division F, Row 3, Plot 70
Maru: Titi: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 27, Plot 4
Maru Paa:
Elizabeth: Protestant Berm A, Row 16, Plot 23
Maruaao:
Pirioa: West Berm C, Row 5, Plot 61
Marukore: Tikinau: Protestant Berm A, Row 19, Plot 92
Marusich: Cyril
Anthony Frank: Service Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 51
Marusich: Elizabeth Elsie: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 7a, Plot 51
Marvin:
Alice May: Roman Catholic Division C, Row 5, Plot
115
Marvin: Bridget Amy: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 117
Marvin: Ethel Maud: Anglican Division K,
Row 8, Plot 23 – unmarked
Marvin: Rene: Roman Catholic Division C,
Row 5, Plot 115
Marvin: Robert Henry: Service Persons Area
J, Row 7, Plot 55
Marvin: Tony Fauolo: West Berm B, Row 1,
Plot 41a
Marwood: Mabel
Fanny: Anglican Division F, Row 1, Plot 24 – unmarked
Marwood: Ronald Sidney: Presbyterian
Division D, Row 22, Plot 54
Mase: Stillborn
Child: The Sanctuary, Row O, Plot 9
Mase: Pita Tafaofale Fiti: North Lawn E,
Row 12, Plot 93
Masefield: Annie:
Anglican Division A, Row 8, Plot 23
Masefield: Edward Tom: Anglican Division A,
Row 8, Plot 23
Masefield: Elizabeth: Anglican Division A,
Row 8, Plot 27b – unmarked
Masefield: Jessie May: Anglican Division L,
Row 8, Plot 112 – unmarked
Masefield: John: Cremation Lawn Old, Row
L3, Plot 13
Masefield: Lucy Evelyn: Wesleyan Division
F, Row 7, Plot 78 – unmarked
Masefield: Richard: Anglican Division A,
Row 8, Plot 21
Masefield: Richard Moore: Anglican Division
L, Row 8, Plot 112 – unmarked
Masefield: William: Chapel of Faith Ash Vaults
Masila: Malia Aneta: East Berm A, Row 2, Plot 54
Masila: Salome Langakali: Waitakere View Block B, Row 5, Plot 20
Masilamani: Pauline Elizabeth: Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 90
Masila: Salome Langakali: Waitakere View Block B, Row 5, Plot 20
Masilamani: Pauline Elizabeth: Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 90
Masina: Afa
Tualatamalelagi: Protestant Berm A, Row 23, Plot 91
Masina: Faasaomoataeao: Waitakere View Block E, Row 3, Plot 35
Masina: Ianeta: Protestant Berm B, Row 12,
Plot 45
Masina: Lionel Michael: Western Lawn B, Row 5, Plot 1a
Masina: Maliko: Protestant Berm B, Row 12,
Plot 45
Masina: Muiva Sega: Protestant Berm A, Row
23, Plot 85
Masini: George:
West Berm B, Row 5, Plot 15
Masini: Sylvia or Silvia: Roman
Catholic Lawn B, Row 4, Plot 59
Masini-Feilo: William: Protestant Berm A, Row 3, Plot 13
Maskell: James:
Service Persons Area M, Row 9, Plot 53
Maskell: Margaret Kathleen: Wesleyan
Division D, Row 1, Plot 106 – unmarked
Maskell: Velma: Chapel Memorial Wall, Column 23, Plaque G
Maskovich: Clarice
Dorothea: Nonconformist Division E, Row 6, Plot 12 – unmarked
Maskovich: Frederick Norman: Erebus Ash
Gardens, Row L, Plot 70
Maskovich: Mavis Violet: Erebus Ash
Gardens, Row L, Plot 70
Maslen: Bessie:
Anglican Division G, Row 8, Plot 2a – unmarked
Maslen: Gladys Rosina: Erebus Ash Gardens,
Row Mx, Plot 13
Maslen: John Albert William: Erebus Ash
Gardens, Row Mx, Plot 13
Maslen: Leslie George: Anglican Division G,
Row 8, Plot 2a – unmarked
Masoe: Fonoti:
North Lawn E, Row 13, Plot 116
Masoe: Inosia Malia: North Lawn E, Row 13,
Plot 116
Masoe: Meki: Waitakere View Block B, Row
2, Plot 5
Masoe: Willie Joseph: North Lawn E, Row 8,
Plot 90
Mason:
Ada Ianthe: Nonconformist Division A, Row 5, Plot
49 – unmarked
Mason: Ailsa Currie: Protestant Berm B, Row
18, Plot 39
Mason: Alan Patrick: Chapel View Burial
Area, Row 3, Plot 18
Mason: Albert (Ned): Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 7, Plaque D – 1956
Mason: Albert: Protestant Berm B, Row 6,
Plot 60 – 1964
Mason: Alexander George: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1b, Plot 207
Mason: Algernon Leslie Stuart: Protestant Berm A, Row 10, Plot 99 – memorial?
Mason: Allan: Nonconformist Division C, Row
19, Plot 5 – unmarked
Mason: Annie: Wesleyan Division B, Row 3,
Plot 28
Mason: Annie Florence: Protestant Berm B,
Row 6, Plot 60
Mason: Annie Lydia: Anglican Division K,
Row 5, Plot 82
Mason: Arthur: Service Persons Area K, Row
2, Plot 36
Mason: Arthur Ernest: North Lawn E, Row 1,
Plot 20
Mason: Arthur Gray: Protestant Lawn B, Row
1, Plot 29 – unmarked
Mason: Arthur Heaton: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1b, Plot 98
Mason: Arthur Herbert: Anglican Division H,
Row 1, Row 64
Mason: Augustus: Anglican Division H, Row
2, Plot 81 – unmarked
Mason: Barry: Chapel View Ash Lawn, Row 1,
Plot 6
Mason: Barry Leigh: Cremation Lawn B, Row
9, Plot 52
Mason: Beatrice Annie: Nonconformist
Division C, Row 14, Plot 17
Mason: Bertha Eva: Nonconformist Division
E, Row 3, Plot 20 – unmarked
Mason: Bertram Leonard: Service Persons
Area M, Row 6, Plot 87
Mason: Blanche Marion: Presbyterian
Division E, Row 19, Plot 38 – unmarked
Mason: Caroline: Anglican Division C, Row
3, Plot 54 – unmarked
Mason: Cecil Albert: Wesleyan Division B,
Row 7, Plot 22x
Mason: Charles: Service Persons Area L, Row
6, Plot 64
Mason: Charles Edmund: Wesleyan Division B,
Row 3, Plot 28
Mason: Cherie Frances: West Berm A, Row
5, Plot 4
Mason: Colin Robert: Protestant Berm A, Row
1, Plot 1x
Mason: Daphne Wilma: Chapel View Burial
Area, Row 15, Plot 18
Mason: Denis George: Anglican Division B,
Row 9, Plot 28a
Mason: Dennis: Roman Catholic Division C,
Row 26, Plot 52 – unmarked
Mason: Daniel Arthur John: Cremation Lawn
B, Row 4, Plot 84
Mason: Doreen: Western Lawn B, Row 1, Plot
115
Mason: Doreen E.: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 206Mason: Doris May: Protestant Berm A, Row 10, Plot 99 – ashes or memorial?
Mason: Dorothy Elizabeth: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 101
Mason: Edward: Anglican Division E, Row 5,
Plot 39 – unmarked
Mason: Edward Stephen: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 11a, Plot 215
Mason: Eleanor: Roman Catholic Division C,
Row 26, Plot 81
Mason: Ellen: Wesleyan Division C, Row 20,
Plot 30 – unmarked
Mason: Ellen Elizabeth: Roman Catholic Berm
A, Row 10, Plot 28
Mason: Elsie Ella: Protestant Lawn C, Row
5, Plot 58
Mason: Emily: Nonconformist Division A, Row
2, Plot 3 – 1888 – unmarked
Mason: Emily: Protestant Lawn B, Row 1,
Plot 29 – 1957 – unmarked
Mason: Emily Jane: Wesleyan Division C, Row
2, Plot 1c – unmarked
Mason: Ethel: Protestant Berm B, Row 23,
Plot 59
Mason: Evelyn Claire: Nonconformist
Division D, Row 10, Plot 30 – unmarked
Mason: Fanny: Nonconformist Division C, Row
20, Plot 43
Mason: Fanny Edith: Anglican Division H,
Row 10, Plot 2
Mason: Florence Mary: Anglican Division L,
Row 7, Plot 105 – unmarked
Mason: Francis Edward: Service Persons Area
M, Row 18, Plot 139
Mason: Frank Leonard: Anglican Division L,
Row 3, Plot 5
Mason: Frank Maynard: Protestant Division
A, Row 1, Plot 70
Mason: Frederick William: Service Persons
Area K, Row 4, Plot 44
Mason: George: Wesleyan Division B, Row 3,
Plot 28
Mason: George Alfred: Nonconformist
Division C, Row 34, Plot 14 – unmarked
Mason: Gordon Cowley: Service Persons Area
K, Row 4, Plot 91
Mason: Gordon Stuart: Anglican Division C,
Row 6, Plot 81 – unmarked
Mason: Harry: Anglican Division F, Row 11,
Plot 81 – unmarked
Mason: Henry: Anglican Division C, Row 5,
Plot 68 – unmarked
Mason: Henry John: Wesleyan Division B, Row
7, Plot 22x
Mason: Henry Thomas: Anglican Division F,
Row 11a, Plot 34 – unmarked
Mason: Herbert: Nonconformist Division A,
Row 2, Plot 3 – unmarked
Mason: Honoria (Nora): Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 55
Mason: Irene May Best: Chapel Memorial Wall, Column 62, Plaque D
Mason: James Bingham: Anglican Division A,
Row 7, Plot 27 – unmarked
Mason: James Frederick: Wesleyan Division
C, Row 2, Plot 1c – unmarked
Mason: James Henry John: Western Lawn B,
Row 1, Plot 115
Mason: Jane: Protestant Berm A, Row 26,
Plot 40
Mason: Jessie Margaret: Anglican Division
L, Row 2, Plot 5
Mason: John: Anglican Division C, Row 3,
Plot 52 – 1887 – unmarked
Mason: John: Roman Catholic Division C, Row
5, Plot 56a – 1910 – unmarked
Mason: John: Protestant Berm B, Row 27,
Plot 102 – 1968
Mason: John Percy: Anglican Division H, Row
10, Plot 2
Mason: John William: Nonconformist Division
C, Row 20, Plot 43
Mason: Joseph James: Roman Catholic Lawn A,
Row 13, Plot 26
Mason: Josephine: Anglican Division H, Row
2, Plot 81 – unmarked
Mason: Kate: Presbyterian Division D, Row
3, Plot 9 – unmarked
Mason: Lavinia: W H Tongue Ash Vault, Row
Vlt, Plot VL
Mason: Leon William: Wesleyan Division F,
Row 3, Plot 10
Mason: Leslie Stuart: Protestant Berm A,
Row 10, Plot 99
Mason: Levina: Anglican Division J, Row 1,
Plot 43
Mason: Lilian Ann: Cremation Lawn B, Row
3, Plot 4
Mason: Lionel George: Anglican Division C,
Row 6, Plot 81 – unmarked
Mason: Louisa Elizabeth: Anglican Division L, Row 3,
Plot 5
Mason: Mabel (Daisy) Daisy: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1b, Plot 235
Mason: Mabel Ellen: Anglican Division A,
Row 3, Plot 65 – unmarked
Mason: Margaret: Protestant Lawn D, Row 2,
Plot 111 – unmarked
Mason: Margaret Sheila Edwina: Western Lawn
A, Row 9, Plot 15
Mason: Marguerita Lucy: Protestant Division
C, Row 4, Plot 84
Mason: Martha: Chapel of Faith Ash Vaults
Mason: Mary: Wesleyan Division C, Row 15,
Plot 46 – 1907 – unmarked
Mason: Mary: Anglican Division A, Row 4,
Plot 22 – 1936
Mason: Maude: North Lawn E, Row 1, Plot 20
Mason: Maureen: Chapel View Burial Area,
Row 3, Plot 18
Mason: Mavis Lorna: Presbyterian Division E, Row 21, Plot 10
Mason: Michael Colin: Cremation Lawn B, Row
4, Plot 84
Mason: Nellie Mercia: Roman Catholic Lawn
A, Row 13, Plot 9
Mason: Newall Currie: Protestant Berm A,
Row 26, Plot 40
Mason: Oliver: Roman Catholic Division C,
Row 17, Plot 55
Mason: Oscar Christian: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1b, Plot 235
Mason: Paul Edward: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1b, Plot 193
Mason: Paul Hugh: Protestant Berm A, Row
20, Plot 18
Mason: Percy: Wesleyan Division D, Row 7,
Plot 28a – unmarked
Mason: Percy Samuel K.: Service Persons
Area G, Row 12, Plot 20
Mason: Phyllis: Chapel Memorial Wall, Column 52, Plaque E
Mason: Phyllis Frances North Lawn E, Row
21, Plot 58 – unmarked
Mason: Richard Bingham: Anglican Division A, Row 7, Plot 27 – unmarked
Mason: Robert John: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1a, Plot 206
Mason: Ronald Gray: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1a, Plot 41
Mason: Ronald Joseph: Roman Catholic Division
C, Row 8, Plot 24 – unmarked
Mason: Ruth Natalie: Cremation Lawn Old,
Row U, Plot 8
Mason: Sadie: Hebrew Area A, Row 3, Plot 42
Mason: Samuel James: Presbyterian Division
E, Row 20, Plot 62
Mason: Spencer Rex: Chapel of Faith Ash Vaults
Mason: Stillborn Child: Nonconformist
Division B, Row 6, Plot 4 – 1914
Mason: Stillborn Child: Nonconformist
Division D, Row 4, Plot 6 – 1915 – unmarked
Mason: Stuart: Car Park Gardens Area, Row A,
Plot 13
Mason: Thomas Thistleton: Nonconformist
Division E, Row 3, Plot 20 – unmarked
Mason: Toby Francis: West Berm A, Row 5,
Plot 4
Mason: Tom Gladstone: Service Persons Area
G, Row 9, Plot 5
Mason: Walter: Service Persons Area E, Row
3, Plot 18
Mason: Walter George: Protestant Berm B,
Row 18, Plot 39
Mason: Walker (Dan) Thomas Foster Kells:
Roman Catholic Lawn A, Row 13, Plot 9
Mason: William: Protestant Berm B, Row 23,
Plot 59
Mason: William Arthur: Service Persons Area
L, Row 6, Plot 85
Mason: William (Fred) Frederick: Anglican
Division A, Row 4, Plot 22
Mason: William Guard: Roman Catholic Lawn B, Row 7, Plot 21
Mason: William H.: Anglican Division E, Row 5, Plot 84 – unmarked Mason: William James Norman: Azalea Octagon Area, Octagon 232, Plot 8
Masoumi: Mozhdeh: Muslim Area A, Row 3, Plot 14
Mason: William John: Nonconformist Division
D, Row 4, Plot 6 – unmarked
Mason: William Leslie: Service Persons Area
K, Row 12, Plot 16
Massee: Alvie Mary: Protestant Berm A, Row 3, Plot 17
Masterman: Brian Frederick: Azalea Octagon Area, Octagon 290, Plot 8
Matagi: Itagia: West Berm A, Row 5, Plot 46
Matagi: Manogimua: Cremation Lawn B, Row 6, Plot 15
Matagi: Merirosa: West Berm B, Row 1, Plot 86
Matagi: Tapolene: West Berm B, Row 1, Plot 86
Matagitoga: Protestant Berm A, Row 18, Plot 42
Matagituki: Nofogamoko: Protestant Berm A, Row 17, Plot 45
Matai: Clara Agnes: West Berm Family Ash Area, Row A2, Plot 6
Matai: David Kolio: West Berm Family Ash Area, Row A2, Plot 6
Matai'a: Manini Antonio: West Berm C, Row 4, Plot 32
Mataira: David Matenga Joseph: Protestant Lawn C, Row 2, Plot 98
Matakas: Liubove: Sentry View Burial Area, Row 3, Plot 18
Matalave: Paula: West Berm C, Row 2, Plot 62
Matangaro: Te Vaerua: Chapel View Burial Area, Row 28, Plot 36
Matau: Saualofa: Chapel View Burial Area, Row 19, Plot 37
Mathiesen: Sydney Edward Charles: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 207
Mati: Hylda Violet: Crematorium Garden Area, Row 2, Plot 85
Mati: Ielemia: North Berm A, Row 5, Plot 8
Mati: Laurent Gabriel Calmer: Crematorium Garden Area, Row 2, Plot 85
Mati: Siliaoao Celia: West Berm B, Row 6, Plot 166
Matijasevich: Katie Ann: Mausoleum Mau, Row Mau, Plot Ma or Plot 9
Matiseni: Tui: West Berm A, Row 7, Plot 3x
Matosich: Vladimir: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 3, Niche 248
Matosovich: Mate: Roman Catholic Division E, Row 6, Plot 70
Matsen: Beatrice May: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 22 – unmarked
Matthes: Alfred Michael: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 66
Matthes: Betty: Western Lawn C, Row 1, Plot 8
Matthews: Adeline (Ada): Chapel Memorials, Pillar 6, Column 6, Plaque F
Matthews-Ward: Rita Jean: Chapel View Ash Lawn, Row 3, Plot 45
Matthews-Ward: William Henry: Chapel View Ash Lawn, Row 3, Plot 37
Mattinson: Alan: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 153 – unmarked
Mattinson: Daniel Norman: Protestant Division B, Row 6, Plot 116
Matusich: Claire Bradley: Roman Catholic B, Row 12, Plot 45
Mau'u: Dennis: Chapel View Burial Area, Row 22, Plot 44
Mauai: Mii: Chapel View Burial Area, Row 32, Plot 25
Mauriohooho k.a. Murray: John: Nonconformist Division D, Row 14, Plot 48
Mauriohooho k.a. Murray: Ronald: Nonconformist Division D, Row 14, Plot 48
Mavor: Denise: Chapel Memorials, Pillar 3, Column 5, Plaque A
Mawdsley: Arthur: Protestant Berm A, Row 10, Plot 102
Mawdsley: Ethel: Protestant Berm A, Row 10, Plot 102
Massey:
Annie (Mabel) Mabel: Presbyterian Division D, Row 21, Plot
31
Massey a.k.a. Tuhenga: Baby: Protestant Division B, Row 2, Plot 15 – unmarked
Massey: Charles Richard: Anglican Division
G, Row 5, Plot 42 – unmarked
Massey: Clarence Joseph: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 93
Massey: Colin Richard McKay: Service
Persons Area M, Row 8, Plot 72
Massey: Edna Myrtle: Roman Catholic Lawn B,
Row 4, Plot 40x
Massey: Elizabeth: Nonconformist Division
A, Row 6, Plot 15
Massey: Emma: Anglican Division D, Row 1,
Plot 49
Massey: Ernest James: Anglican Division B,
Row 4, Plot 54 – unmarked
Massey: Ethel May: Roman Catholic Division
C, Row 4, Plot 64 – unmarked
Massey: Frederic Harold: Roman Catholic
Lawn B, Row 4, Plot 40x
Massey: Gilbert Orlando: Anglican Division
E, Row 3, Plot 83
Massey: Gwenda: Anglican Division E, Row 3, Plot 85 – ashes or memorial?
Massey: Gwenda: Anglican Division E, Row 3, Plot 85 – ashes or memorial?
Massey: Harold Alexander: Presbyterian
Division D, Row 21, Plot 31
Massey: Helene Aivis: Anglican
Division B, Row 4, Plot 54 – unmarked
Massey: James: Anglican Division B, Row 2, Plot 29 –
unmarked
Massey: Joanna Brownlie: North Lawn E, Row
3, Plot 108
Massey: Joseph: Nonconformist Division A,
Row 6, Plot 19
Massey: Joseph Albert: Protestant Lawn B,
Row 3, Plot 43 – unmarked
Massey: Margaret: Anglican Division E, Row
3, Plot 83
Massey: Mary Jane: Anglican Division G, Row
5, Plot 42 – unmarked
Massey: Phillip John: North Lawn E, Row 3,
Plot 108
Massey: William: Chapel of Faith Ash Vaults
Massicks: Horace
Henry: Service Persons Area M, Row 21, Plot 18
Massicks: Margaret: Wesleyan Division C,
Row 24, Plot 50
Massicks: Margaret Eleanor: Anglican
Division H, Row 2, Plot 53 – unmarked
Massicks: Nellie: Anglican Division D, Row
7, Plot 98
Massicks: Thomas Henry: Anglican Division
H, Row 2, Plot 53 – unmarked
Masson: Albert
Edward: Anglican Division K, Row 2, Plot 30
Masson: Albert Victor: Anglican Division E,
Row 4, Plot 83b – unmarked
Masson: Alexander: Presbyterian Division A,
Row 5, Plot 20 – 1916 – unmarked
Masson: Alexander: Protestant Division B,
Row 1, Plot 148 – 1958 – unmarked
Masson: Bessie: Anglican Division K, Row 2,
Plot 30
Masson: Ernest Stephen: Anglican Division
K, Row 2, Plot 30
Masson: George: Anglican Division K, Row 2,
Plot 30
Masson: Georgina: Presbyterian Division A,
Row 5, Plot 20 – unmarked
Masson: Neil: Nonconformist Division C, Row
24, Plot 67 – unmarked
Masters: Alice
Mary: Protestant Berm B, Row 3, Plot 47
Masters: Blanche Emily or Evelyn:
Protestant Division B, Row 3, Plot 337 – unmarked
Masters: Charles Frank: Nonconformist
Division C, Row 24, Plot 30 – unmarked
Masters: Charles James: Cremation Lawn B,
Row 1, Plot 18
Masters: Edward Dudley: Protestant Lawn A,
Row 3, Plot 82
Masters: Ellen: Nonconformist Division C,
Row 1, Plot 17 – unmarked
Masters: Elsie: Anglican Division G, Row 2,
Plot 19 – unmarked
Masters: Eric Ronald: Service Persons Area
K, Row 8, Plot 83
Masters: Esther Alice: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 5a, Plot 258
Masters: George Frank: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 5a, Plot 258
Masters: Graham Murray: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 75 – unmarked
Masters: Jean Lillian Joyce: Service
Persons Area K, Row 8, Plot 83
Masters: John: Nonconformist Division C,
Row 1, Plot 17 – 1938 – unmarked
Masters a.k.a. McClue: John a.k.a. Colin
John: Service Persons Area M, Row 4, Plot 74 – unmarked
Masters: Lily: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 1, Niche 34
Masters: Myrtle Frances
Gregory: Wesleyan Division D, Row 5, Plot 118 – unmarked
Masters: Oldith Udassie: Roman Catholic
Lawn B, Row 3, Plot 69 – unmarked
Masters: Percival James: Protestant Berm B,
Row 3, Plot 47
Masters: Rose: Protestant Lawn A, Row 3,
Plot 82
Masters: Walter Lawrence: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 1, Niche 34
Masters: William: Service Persons Area L,
Row 7, Plot 64
Masterson: Christine: Western Lawn B, Row 1, Plot 95a
Masterson: Harry Daniel: Roman Catholic Berm B, Row 4, Plot 19
Masterson: Nancy: Eucalyptus Glade, SC-Ash, Plot 0 – unmarked
Masterson: Patrick Joseph Plunkett: Chapel View Burial Area, Row 33, Plot 44
Masterson: Christine: Western Lawn B, Row 1, Plot 95a
Masterson: Harry Daniel: Roman Catholic Berm B, Row 4, Plot 19
Masterson: Nancy: Eucalyptus Glade, SC-Ash, Plot 0 – unmarked
Masterson: Patrick Joseph Plunkett: Chapel View Burial Area, Row 33, Plot 44
Masterton:
Alexander Munro: Chapel of Faith Ash Vaults
Masterton: Ida Adrienne: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Masterton: Mary Anderson: Chapel of Faith Ash Vaults
Masuitama:
Famili: Protestant Berm A, Row 22, Plot 21
Masuitama: Hanisi: Service Persons Area M,
Row 15, Plot 104
Masuitama: Lavinia Matalupe: Protestant
Berm B, Row 8, Plot 108
Masuitama: Sione
Manatuk: Urupa Burial Area, Row 7, Plot 11
Masuitama: Stevenson: Protestant Division
B, Row 1, Plot 22 – unmarked
Mata'afa-Hansen: Christian Edward: Protestant Berm A, Row 3, Plot 5x
Mata'afa-Hansen: Emile Paul: Protestant
Berm A, Row 15, Plot 125
Mataafi: Joe:
Anglican Division E, Row 9, Plot 92 – unmarked
Matagi: Itagia: West Berm A, Row 5, Plot 46
Matagi: Manogimua: Cremation Lawn B, Row 6, Plot 15
Matagi: Merirosa: West Berm B, Row 1, Plot 86
Matagi: Tapolene: West Berm B, Row 1, Plot 86
Matagitoga: Protestant Berm A, Row 18, Plot 42
Matagituki: Nofogamoko: Protestant Berm A, Row 17, Plot 45
Matahau: Andrew:
Anglican Division E, Row 9, Plot 100 – unmarked
Matai: David Kolio: West Berm Family Ash Area, Row A2, Plot 6
Matai'a: Manini Antonio: West Berm C, Row 4, Plot 32
Mataia: Keke
Malia Ifopo: North Lawn E, Row 21, Plot 35
Mataia: Malama Talauta: North Lawn E, Row
21, Plot 15
Mataia: Maria: North Lawn E, Row 11, Plot
93
Mataia: Misa Gogo: North Lawn E, Row 19,
Plot 12 – unmarked
Mataia: Samuel: Childrens Burial A, Row 2,
Plot 59 – unmarked
Mataio: Korere:
East Berm A, Row 17, Plot 3
Mataio: Mataio: North Lawn E, Row 20, Plot
157
Mataio: Ngametua: North Lawn E, Row 20,
Plot 165
Mataira: Lynnette
Josephine: Protestant Lawn C, Row 2, Plot 98
Mataira: Mary: West Berm B, Row 6, Plot
64
Matakino: Sharoon: Muslim Area A, Row 4, Plot 16 – unmarked
Matamú: Foafoa:
Chapel View Burial Area, Row 24, Plot 15
Matamua: Apaula:
Protestant Berm B, Row 4, Plot 25
Matamua: Seloti: West Berm B, Row 2, Plot
192
Matamua: Vili: Protestant Berm A, Row 22,
Plot 46
Matangi: Cindy
Roimata: Roman Catholic Division F, Row 2, Plot 4 – unmarked
Matangi: Joe: Nonconformist Division C, Row
1, Plot 36 – unmarked
Matangi: Margaret Jennifer: Lakeside Ash
Garden Area, Row C, Plot 52
Matangitonga: Afai: Protestant Berm A, Row 18, Plot 42
Mataniawa or
Malaniawa: Joe: Presbyterian Division C, Row 3, Plot 35a – unmarked
Matanui or Avanitele: Tapeva Avanitele: North Lawn E Extension, Row 15,
Plot 124a
Matatahi:
Reti: Anglican Division E, Row 9, Plot 120 – unmarked
Matatia: Danny
To'o to'o: West Berm B, Row 2, Plot 141
Matatia: Matia: West Berm C, Row 6, Plot
50
Matatia: Sione: West Berm C, Row 6, Plot
50
Matatia: Torongonui (Joe): Chapel View Burial Area, Row 16, Plot 2x
Mata'u:
Iupeli Faioso: West Berm B, Row 6, Plot 78
Matautia:
Tusi Hakai: North Lawn E, Row 20, Plot 29 – unmarked
Matchett: Percival
Walker Metcalfe: Cremation Lawn Old, Row B, Plot 16 – unmarked
Matchett: Rodney Owens: Cremation Lawn Old,
Row B, Plot 16 – unmarked
Matchitt: Henry:
Service Persons Area K, Row 3, Plot 29
Mate or Watarawi:
Bobbie Mate: Anglican Division L, Row 7, Plot 123
Mate: George Joseph: Protestant Berm A, Row
22, Plot 103
Mate: Sarah Herd: Protestant Berm A, Row
22, Plot 103
Matene:
George Hone: Protestant Division C, Row 4, Plot 81
Matesic: Ivan:
Roman Catholic Lawn A, Row 12, Plot 50
Mather: Annie:
Anglican Division G, Row 9, Plot 69
Mather: David: Erebus Octagons, Octagon 166, Plot 6
Mather: Ernest: Service Persons Area B, Row
4a, Plot 7
Mather: Glenys Jane: Presbyterian Division
E, Row 22, Plot 9 – unmarked
Mather: James: Erebus Octagons, Octagon 166, Plot 8
Mather: John Henry: Service Persons Area G,
Row 5, Plot 25 – 1942
Mather: John Henry: Service Persons Area G,
Row 5, Plot 25 – 1995
Mather: Joyce Ruth: Protestant Berm B, Row
13, Plot 40
Mather: Lilian: Erebus Octagons, Octagon 166, Plot 8
Mather: Oswald: Presbyterian Division C, Row
6, Plot 4 – unmarked
Mather: Sandra Joy: Erebus Octagons, Octagon 166, Plot 2
Mather: Thomas: Anglican Division G, Row 9,
Plot 69
Mather: Walburga: Roman Catholic Lawn A,
Row 8, Plot 69 – unmarked
Mathers: John
William: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 64
Matheson:
Alexander: Presbyterian Division D, Row 2, Plot 51 – unmarked
Matheson: Alexander John: Presbyterian
Division D. Row 5, Plot 8
Matheson: Anastatia (Nan) Veronica: Roman
Catholic Berm B, Row 14, Plot 57
Matheson: Angus: Service Persons Area K,
Row 7, Plot 25 – 1953
Matheson: Angus: Presbyterian Division D,
Row 5, Plot 6 – 1961
Matheson: Angus Neil: Cremation Lawn B, Row
5, Plot 207
Matheson: Ann: Presbyterian Division D, Row
5, Plot 4 – 1929
Matheson: Ann: Presbyterian Division D, Row
5, Plot 2-4 – 1939
Matheson: Barbara Isabella: Presbyterian
Division D, Row 5, Plot 2
Matheson: Catherine: Presbyterian Division
E, Row 13, Plot 10
Matheson: Catherine Ann: Presbyterian
Division D, Row 5, Plot 2-4
Matheson: Colin William: Presbyterian
Division D, Row 5, Plot 6
Matheson: Dugald: Anglican Division J, Row
2, Plot 38
Matheson: Edith Mary: Cremation Lawn B, Row
5, Plot 207
Matheson: Elizabeth: Anglican
Division D, Row 2, Plot 70
Matheson: Emily: Presbyterian Division D,
Row 2, Plot 51 – unmarked
Matheson: Euphemia: Presbyterian Division
D, Row 15, Plot 32
Matheson: Flora Duncan: Presbyterian
Division D, Row 5, Plot 8
Matheson: Harriet Vera: Service Persons
Area K, Row 7, Plot 25
Matheson: Herbert Henry Daniel Neil: North
Lawn E, Row 9, Plot 12
Matheson: Hilda: Protestant Lawn A, Row 13,
Plot 33
Matheson: Ian Hugh Erebus Ash Gardens, Row H, Plot 16
Matheson: James: Presbyterian Division D,
Row 2, Plot 49 – 1900 – unmarked
Matheson: James Robert: Anglican Division
E, Row 6, Plot 56 – unmarked
Matheson: John: Presbyterian Division D,
Row 15, Plot 32 – 1932
Matheson: John: Roman Catholic Berm B, Row
14, Plot 57 – 1983
Matheson: John Murdoch: Presbyterian
Division E, Row 13, Plot 10
Matheson: Joyce Gertrude: Cremation Lawn
Old, Row A2, Plot 3
Matheson: Myra: Presbyterian Division D,
Row 5, Plot 6-8
Matheson: Neil: Service Persons Area L, Row
7, Plot 73
Matheson: Noel Arthur: Nonconformist
Division E, Row 5, Plot 58 – unmarked
Matheson: Norman: Presbyterian Division D,
Row 5, Plot 6
Matheson: Norman McLeod: Presbyterian
Division D, Row 5, Plot 4
Matheson: Rachel Amelia:
Anglican Division D, Row 2, Plot 68
Matheson: Robert: Presbyterian Division C,
Row 2, Plot 38 – unmarked
Matheson: Roy Cameron: Protestant Lawn C,
Row 8, Plot 30
Matheson: Thomas: Anglican
Division D, Row 2, Plot 68
Matheson: William Stanley: Service Persons
Area M, Row 8, Plot 94
Matheson: Winifred: Roman Catholic Division
D, Row 6, Plot 29
Mathews or Matthews: Athol Price: Chapel of Faith Ash Vaults
Mathews: Clifford
George: Service Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 90
Mathews: Dawn Ethel: Western Lawn B, Row
19, Plot 26
Mathews or Matthews: Elizabeth:
Presbyterian Division B, Row 3, Plot 17
Mathews: Eleanor Kata: The Sanctuary,
Row P, Plot 52
Mathews: Elizabeth (Bessie): Anglican
Division L, Row 7, Plot 124
Mathews: Lois Rita: Anglican Division K,
Row 17, Plot 2
Mathews: Lydia (Lily) Martha: Anglican Division D, Row 3, Plot 60
Mathews: Margaret Ellen: Protestant Lawn D,
Row 7, Plot 37
Mathews: Mary Elizabeth: Wesleyan Division
D, Row 6, Plot 15 – unmarked
Mathews: Raiha: Roman Catholic Berm A, Row
10, Plot 79
Mathews: Sophia: Roman
Catholic Division C, Row 1, Plot 34 – unmarked
Mathews: Stillborn Child: The Sanctuary, Row K, Plot 4 – unmarked
Mathews: Teresa (Cherry) Claire: Roman Catholic Lawn C, Row
2, Plot 59
Mathews: Victor Valentine: Roman Catholic
Lawn C, Row 2, Plot 59
Mathews or Matthews: William Charles:
Anglican Division B, Row 6, Plot 9
Mathewson:
Arthur Percival: Service Persons Area M, Row 15, Plot 159
Mathias: Alice
Jane: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 43
Mathias: Mary Ann: Anglican
Division F, Row 13, Plot 63 – unmarked
Mathie: Alexander: Anglican Division E, Row 2, Plot 15
Mathie: David: North Lawn E, Row 1, Plot 72
Mathie: Jean Kathleen: North Lawn E, Row 1,
Plot 72
Mathieson: Ada
May: Wesleyan Division D, Row 1, Plot 87
Mathieson or Matheson or Matherson: Alexander:
Presbyterian Division D, Row 2, Plot 51 – 1899
Mathieson: Alexander: Presbyterian Division
C, Row 7, Plot 4 – unmarked
Mathieson: Amy: Roman Catholic Berm A, Row
5, Plot 5 – unmarked
Mathieson: Arnold Peter Adolphus:
Presbyterian Division E, Row 19, Plot 5
Mathieson: Cecil Angrove: Presbyterian
Division E, Row 20, Plot 21
Mathieson: Clara Coralie: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 95
Mathieson: Edward John: North Lawn E, Row
6, Plot 79
Mathieson: Ernest Robert: Anglican Division
F, Row 2, Plot 46
Mathieson: George Kirkwood: Chapel of Faith Ash Vaults
Mathieson: Georgina: Presbyterian Division
E, Row 19, Plot 3
Mathieson: Gerald Allan: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 95
Mathieson: Gerald Aubin Melville: Roman
Catholic Division C, Row 22, Plot 95
Mathieson: Gustavus Maurice: Presbyterian
Division D, Row 3, Plot 3 – unmarked
Mathieson: Irene Jessie Maude: North Lawn
E, Row 4, Plot 136
Mathieson: Ivy Elizabeth Morton: Chapel of Faith Ash Vaults
Mathieson: James: Anglican Division D, Row
5, Plot 74 – 1929 – unmarked
Mathieson: James Webster: Chapel of Faith Ash Vaults
Mathieson: Jane: Presbyterian Division D,
Row 3, Plot 3 – unmarked
Mathieson: John: Presbyterian Division C,
Row 2, Plot 52 – unmarked
Mathieson: Laura Emma: Chapel of Faith Ash Vaults
Mathieson: Lily: Anglican Division F, Row
2, Plot 46
Mathieson: Myrtle Halley: Roman Catholic
Lawn B, Row 6, Plot 27
Mathieson: Neil (John) Downie: Wesleyan Division
D, Row 1, Plot 87
Mathieson: Noel Francis: Roman Catholic
Berm A, Row 11, Plot 47
Mathieson: Peter: Anglican Division E, Row
5, Plot 44 – unmarked
Mathieson: Richard Anthony: Cremation Lawn
B, Row 4, Plot 165
Mathieson: Stillborn Child: Presbyterian
Division D, Row 8, Plot 24 – unmarked
Mathieson: Veronica Ruby: Wesleyan Division
D, Row 2, Plot 14a
Mathis:
Jaitun Nisha: Muslim Area C, Row 3, Plot 7
Mathison: Christian:
Anglican Division G, Row 7, Plot 66
Mathison: Doris: Presbyterian Division D,
Row 16, Plot 17
Mathison: Jacob Christian: Anglican
Division K, Row 1, Plot 59
Mathison: Jacobine: Anglican Division G,
Row 7, Plot 66
Mathison: Martin Bernard: Anglican Division
K, Row 1, Plot 59
Mathison: Rosemary: North Lawn E, Row 21,
Plot 109
Mati: Ielemia: North Berm A, Row 5, Plot 8
Mati: Laurent Gabriel Calmer: Crematorium Garden Area, Row 2, Plot 85
Mati: Siliaoao Celia: West Berm B, Row 6, Plot 166
Matiaha:
Kiri Pohatu: Nonconformist Division B, Row 4, Plot 2a – unmarked
Matic-Kennar: Martina: East Berm A, Row 12, Plot 2
Matich: Marija:
Roman Catholic Berm A, Row 11, Plot 71
Matich: Mate: Roman Catholic Berm A, Row
11, Plot 71
Matich: Nedilijka (Edward John) Western
Lawn A, Row 5, Plot 2x
Matich: Philip: Roman Catholic Division E,
Row 15, Plot 26 – unmarked
Matich: Philip Anthony: Roman Catholic Berm
A, Row 12, Plot 69
Matich: Ruth Margaret: Western Lawn A, Row
5, Plot 2x
Matier:
James McCleave: Anglican Division G, Row 4, Plot 3a
Matijasevic: Nedjelko: Anglican Division K, Row 17, Plot 3
Matijasevic: Sofija: Anglican Division K,
Row 17, Plot 3
Matijasevich: Ante (Antony): Anglican Division K, Row 17, Plot 4
Matijasevich: Drago (Charlie): Mausoleum Mau, Row Mau, Plot Dr or Plot 9Matijasevich: Katie Ann: Mausoleum Mau, Row Mau, Plot Ma or Plot 9
Matijasevich: Mate: Anglican Division K,
Row 17, Plot 8
Matijevich: Vinko
Vladimir: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 78
Matiu a.k.a.
Matthews: David Ririkore Wharepouri: North Lawn E, Row 1, Plot 16
Matiu: Haki: Protestant Berm B, Row 25,
Plot 57
Matiu k.a. Matthew: Henare Riki k.a. Henry:
Protestant Berm B, Row 25, Plot 57
Matiu: Meta Hauhoa: Service Persons Area M,
Row 15, Plot 45
Matiu k.a. Matthew: Niki k.a. Jack:
Protestant Berm B, Row 25, Plot 57
Matiu: Tapuitea: North Lawn E, Row 14, Plot
4
Matkovich: Andrew:
Roman Catholic Division B, Row 3, Plot 13b – unmarked
Matosovich: Mate: Roman Catholic Division E, Row 6, Plot 70
Matson:
Albert: Anglican Division L, Row 6, Plot 13 – unmarked
Matson: Annie Elizabeth:
Anglican Division L, Row 6, Plot 13 – unmarked
Matson: Letty Elizabeth: Protestant Berm B,
Row 25, Plot 71
Matson: Mervyn Leo: Protestant Berm B, Row
25, Plot 71
Matsumura:
Kazumi Susannah: Cremation Lawn B, Row 8, Plot 232
Matterson: Paul
David: Chapel View Burial Area, Row 15, Plot 35
Matthes: Betty: Western Lawn C, Row 1, Plot 8
Matthew: Edna
Clematis: Wesleyan Division C, Row 26, Plot 46
Matthew: Ellen: Wesleyan Division C, Row
26, Plot 46
Matthew: Ellen Shirley: Western Lawn B, Row
4, Plot 98a
Matthew: Irene Florence: Anglican Division
D, Row 9, Plot 73
Matthew: James Ernest: Protestant Lawn C,
Row 8, Plot 87
Matthew a.k.a. Matiu: Henry a.k.a. Haki:
Protestant Berm B, Row 25, Plot 57
Matthew a k.a. Matiu: Jack a.k.a. Niki:
Protestant Berm B, Row 25, Plot 57
Matthew: Norman Cory: Anglican Division L,
Row 3, Plot 59
Matthew: William John: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 10a, Plot 4 – unmarked
Matthewman: George
David: North Lawn E, Row 23, Plot 65
Matthewman: Dympna (Tippy) Mary: North Lawn E, Row 23, Plot 65
Matthews: Agnes
Cunningham: Presbyterian Division E, Row 20, Plot 13
Matthews: Agnes Henrietta Kathleen: Roman Catholic Berm B, Row 5, Plot 39
Matthews: Alex Edward: Chapel Memorials, Pillar 6, Column 6, Plaque F
Matthews: Alexander: Nonconformist Division
C, Row 2, Plot 21 – 1950 – unmarked
Matthews: Alexander: Presbyterian Division
D, Row 27, Plot 31 – 1954 – unmarked
Matthews: Albert Frank: West View Lawn A,
Row 3, Plot 7
Matthews: Alfred Martin: Anglican Division
D, Row 4, Plot 68b
Matthews: Alice Christina: Roman Catholic
Berm A, Row 11, Plot 44
Matthews: Alice Maud: Presbyterian Division
E, Row 6, Plot 2
Matthews: Amelia: Presbyterian Division E,
Row 6, Plot 2
Matthews: Amy Mary Ann: Presbyterian
Division E, Row 13, Plot 68
Matthews: Andrew: Roman Catholic Division
E, Row 5, Plot 78
Matthews: Arthur Owen: Service Persons Area
J, Row 3, Plot 67
Matthews or Mathews: Athol Price: Chapel of Faith Ash Vaults
Matthews: Audrey Constance: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 95
Matthews: Audrey (Betty) Gentry: Presbyterian
Division E, Row 7, Plot 13
Matthews: Baby: Wesleyan Division E, Row 2,
Plot 32 – 1945 – unmarked
Matthews: Baby: Protestant Division B, Row
2, Plot 48 – 1961 – unmarked
Matthews: Baby: Protestant Division C, Row
6, Plot 43 – 1975 – unmarked
Matthews: Cecil: Nonconformist Division E,
Row 6, Plot 4
Matthews: Cecelia: Roman Catholic Division
E, Row 5, Plot 78
Matthews: Chaneel Rose Turahira: Childrens
Burial Area A, Row 6, Plot 6
Matthews: Clement Rosebery Claxton: Service
Persons Area K, Row 11, Plot 92
Matthews: Constance Edith: Protestant Berm
A, Row 20, Plot 81
Matthews: Cornelius: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 72 – unmarked
Matthews: Daniel: Anglican Division A, Row
8, Plot 41 – unmarked
Matthews: David Pressley: Presbyterian Division D, Row 18, Plot 13
Matthews a.k.a. Matiu: David Ririkore Wharepouri: North Lawn E, Row 1, Plot 16
Matthews: Dorice Merle Rossiter: Western Lawn B, Row
2, Plot 153
Matthews: E. B: Service Persons Area J, Row 3, Plot 67
Matthews: Edith Elizabeth: Roman Catholic
Lawn B, Row 5, Plot 1
Matthews: Edward James: Roman Catholic Lawn
A, Row 12, Plot 17
Matthews: Edward Percy Alan: Service
Persons Area L, Row 3, Plot 10
Matthews: Eleanor Black: Anglican Division
E, Row 7, Plot 54-56
Matthews: Eleanor Maude: Protestant Lawn A,
Row 7, Plot 72
Matthews: Eliza Jane: Cremation Lawn Old,
Row M2, Plot 8
Matthews or Mathews: Elizabeth:
Presbyterian Division B, Row 3, Plot 17
Matthews: Elizabeth Naomi: Wesleyan
Division B, Row 6, Plot 15
Matthews: Ellen: Roman Catholic Division E,
Row 13, Plot 70
Matthews: Ellen June: Roman Catholic
Division E, Row 5, Plot 78
Matthews: Elsie May: Roman Catholic Lawn A,
Row 12, Plot 17
Matthews: Emma: Wesleyan Division B, Row 6,
Plot 22
Matthews: Emma Mabel: Presbyterian Division
E, Row 6, Plot 6
Matthews: Emma: Westervelt: Presbyterian
Division E, Row 21, Plot 46
Matthews: Ernest Charles: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 128
Matthews: Ernest Francis: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 95
Matthews: Ethel: Nonconformist Division E,
Row 6, Plot 4
Matthews: Frank: Anglican Division M,
Row 7, Plot 6 – unmarked
Matthews: Frederick Lionel or Lionel
Matthew: Nonconformist Division C, Row 2, Plot 20 – unma
Matthews: Frederick William: Anglican Division E, Row 7, Plot 56
Matthews: Frederick William: Anglican Division E, Row 7, Plot 56
Matthews: George Charles: Nonconformist
Division C, Row 29, Plot 65 – unmarked
Matthews: George Graham: Protestant Lawn A,
Row 8, Plot 62 – 1954
Matthews: George Graham: Western Lawn A,
Row 4, Plot 53 – 1990
Matthews: George Henry: Nonconformist
Division C, Row 19, Plot 46
Matthews: Gertrude Haxton: Anglican
Division E, Row 7, Plot 54
Matthews: Gladys Irene: Anglican Division
D, Row 7, Plot 60 – unmarked
Matthews: Gordon Alfred: Cremation Lawn
Old, Row J, Plot 19
Matthews: Grace Williams: Anglican Division
G, Row 3, Plot 63 – unmarked
Matthews: Graham Craig: Western Lawn A, Row
4, Plot 15
Matthews: Harry Hall: Presbyterian Division
E, Row 7, Plot 13
Matthews: Herbert Hardiker: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 3a, Plot 277
Matthews: Hikapori Tope: Urupa Burial Area,
Row Uru, Plot 29
Matthews: Hilda May: Anglican Division D,
Row 4, Plot 68b – 1929
Matthews: Hilda May: Cremation Lawn Old,
Row J, Plot 19 – 1965
Matthews: Iris Dawn: Cremation Lawn B, Row
4, Plot 15
Matthews: James Douglas: Roman Catholic
Lawn B, Row 5, Plot 11
Matthews: Janet: Presbyterian Division D,
Row 4, Plot 40
Matthews: Janet Muir: Nonconformist
Division D, Row 14, Plot 34
Matthews: Jean Edith: Chapel View Burial Area, Row 33, Plot 11
Matthews: Jean Rosina: Roman Catholic Lawn
B, Row 5, Plot 11
Matthews: Jemima: Wesleyan Division A, Row
4, Plot 30 – unmarked
Matthews: John Andrew: Nonconformist
Division C, Row 13, Plot 23
Matthews: John James: Roman Catholic Berm
B, Row 5, Plot 36
Matthews: Joseph Ferguson: Protestant
Division C, Row 5, Plot 36 – unmarked
Matthews: Kathleen Mildred or
Mildred Kathleen: West View Lawn A, Row 3, Plot 7
Matthews: Katie Marie: Childrens Burial
Area A, Row 2, Plot 10
Matthews: Kenneith Richard Henry: Cremation
Lawn B, Row 4, Plot 15
Matthews: Lawrence Gerard: Crematorium
Division A, Row 1, Plot 12
Matthews: Leslie James: Cremation Lawn B,
Row 7, Plot 39
Matthews: Leslie Richard: Cremation Lawn
Old, Row W2, Plot 14
Matthews: Lilly Eliza: Anglican Division E,
Row 8, Plot 56-58
Matthews: Lindley Haxton: Anglican Division
E, Row 8, Plot 56
Matthews: Lindsay Lawrence: Western Lawn B, Row 2, Plot 153 – ashes or memorial?
Matthews: Lionel Matthew or Frederick
Lionel: Nonconformist Division C, Row 2, Plot 20 – unm
Matthews: Malcolm: Urupa Burial Area, Row 11, Plot 18
Matthews: Mallekatu Ittyerah: Chapel View
Burial Area, Row 33, Plot 51
Matthews: Margaret Lucy: Crematorium
Division A, Row 1, Plot 12
Matthews: Maria Louisa: Protestant Lawn A,
Row 8, Plot 62
Matthews: Martin Bruce: W. H. Tongue Vault,
Row Vlt, Plot VL
Matthews: Mary: Roman Catholic Division C,
Row 25, Plot 29
Matthews: Mary Anne or Anna:
Presbyterian Division A, Row 3, Plot 45-47
Matthews: Mary Elizabeth: Protestant Berm
A, Row 24, Plot 23
Matthews: May Louise: Nonconformist
Division C, Row 13, Plot 23
Matthews: Meryla Noelene: Protestant Berm
B, Row 3, Plot 44
Matthews: Mildred Kathleen or Kathleen
Mildred: West View Lawn A, Row 3, Plot 7
Matthews: Minnie: Roman Catholic Division
E, Row 3, Plot 117 – unmarked
Matthews: Myrtle (Rose) Rose: Western Lawn A, Row 4, Plot 53
Matthews: Nance Margaret: Cremation Lawn
Old, Row W2, Plot 14
Matthews: Noela: Service Persons Area M,
Row 22, Plot 99
Matthews: Percival Haxton: Anglican
Division E, Row 7, Plot 54-56
Matthews: Phillip David: Roman Catholic
Lawn C, Row 6, Plot 72 – unmarked
Matthews: Phyllis: Roman Catholic Division
C, Row 25, Plot 29 – 1948
Matthews: Queenie Barbara: Roman Catholic
Division C, Row 25, Plot 29
Matthews: Richard Te Ikaunahi Bernard:
Childrens Burial Area A, Row 2, Plot 23
Matthews: Robert Homer: Presbyterian
Division B, Row 3, Plot 17
Matthews: Rona Phyllis: Protestant Lawn C,
Row 5, Plot 107 – unmarked
Matthews: Rose: Presbyterian Division E,
Row 7, Plot 13
Matthews: Sarah Ann: Wesleyan Division B,
Row 6, Plot 22
Matthews: Sarah Jane: Nonconformist
Division C, Row 19, Plot 46
Matthews: Seering Hall: Presbyterian
Division E, Row 6, Plot 6
Matthews: Selina: Anglican
Division B, Row 5, Plot 74 – unmarked
Matthews: Selwyn Leslie: Service Persons
Area M, Row 22, Plot 99
Matthews: Selwyn Norman: Nonconformist
Division E, Row 6, Plot 4
Matthews or
Mathews: Sophia: Roman Catholic Division C, Row 1, Plot 34 – unmarked
Matthews: Stillborn Child: Roman Catholic
Division C, Row 8, Plot 70 – 1899 – unmarked
Matthews: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 3 – 1972
Matthews: Thomas: Roman Catholic Lawn B,
Row 5, Plot 1
Matthews: Thomas Francis: Roman Catholic
Berm A, Row 11, Plot 44
Matthews: Tumanako Aterea Puklowski: Urupa
Burial Area, Row Uru, Plot 84
Matthews: Verna Raewin: Wesleyan Division
A, Row 7, Plot 13a
Matthews: Vivian Kaye: Roman Catholic Lawn
B, Row 4, Plot 46
Matthews: William: Anglican Division F, Row 11a, Plot 30 – 1918 – unmarked
Matthews: William: Nonconformist Division
D, Row 10, Plot 41 – 1930
Matthews: William: Service Persons Area L,
Row 6, Plot 94
Matthews or Mathews: William Charles:
Anglican Division B, Row 6, Plot 9
Matthews: William Francis: Service Persons
Area L, Row 16, Plot 90
Matthews: William Harold: Chapel of Faith Ash Vaults
Matthews: William Leonard: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 235
Matthews-Ward: Rita Jean: Chapel View Ash Lawn, Row 3, Plot 45
Matthews-Ward: William Henry: Chapel View Ash Lawn, Row 3, Plot 37
Mattimore: Patrick:
Roman Catholic Division C, Row 2, Plot 27a – unmarked
Mattinson: Daniel Norman: Protestant Division B, Row 6, Plot 116
Mattison: Catherine
Cecilia: Anglican Division F, Row 1, Plot 15x
Mattison: Hazel: Nonconformist Division C,
Row 7, Plot 10 – unmarked
Mattison: Hugh: Anglican Division F, Row 1,
Plot 15x
Mattison a.k.a. Williams: John: Anglican Division L, Row 4, Plot 28 – unmarked
Mattison a.k.a. Williams: John: Anglican Division L, Row 4, Plot 28 – unmarked
Mattison: Robert: Anglican Division F, Row
2, Plot 69 – unmarked
Mattock: The Sanctuary, Row F, Plot 16 – unmarked
Mattocks: George
Thomas: Anglican Division B, Row 4, Plot 19-21
Mattocks: Joseph Charles: Anglican Division
B, Row 4, Plot 21
Mattocks: Pearl: Anglican Division B, Row
4, Plot 19
Mattocks: Susan: Anglican Division B, Row
4, Plot 21
Mattson: Eva Mary: Roman Catholic Lawn A,
Row 11, Plot 24 – unmarked
Mattson: Herman: Anglican Division C, Row
7, Plot 41-42
Mattson: Julius George: Service Persons
Area K, Row 5, Plot 89
Mattson: Lawrence John: Presbyterian
Division D, Row 3, Plot 26 – unmarked
Mattson: Lester Harold Victor: Anglican Division
D, Row 4, Plot 28 – unmarked
Mattson: William Victor: Anglican Division
A, Row 4, Plot 65 – unmarked
Matua: Nelia:
West Berm B, Row 3, Plot 33
Matua-Arii: Tetu:
Tamaiti: West Berm B, Row 2, Plot 33
Matualoto: Katalina:
West Berm A, Row 7, Plot 5x
Matui: Mini
Reihana: Presbyterian Division C, Row 3, Plot 24 – unmarked
Matulich: Darko:
Protestant Berm A, Row 20, Plot 97
Matulich: Mary: Protestant Berm A, Row 20,
Plot 97
Matulich: Mate: Roman Catholic Berm A, Row
12, Plot 31
Matulovic: Marin:
Protestant Berm B, Row 12, Plot 78
Matulovic: Paul Marin: Protestant Berm B,
Row 12, Plot 78
Matulovic: Zena Clarice: Protestant Berm B,
Row 12, Plot 78
Matulovich:
Iva: Mausoleum Mau, Row Mau, Plot Ma
Matulovich: Mark: Roman Catholic Division
E, Row 6, Plot 103 – unmarked
Matulovich: Nicholas: Roman Catholic
Division F, Row 5, Plot 36 – unmarked
Matulovich: Vincent: Roman Catholic
Division E, Row 9, Plot 84 – unmarked
Matulovich: Vicko: Mausoleum Mau, Row Mau,
Plot Ma
Matus: Rose:
Hebrew Berm B, Row 4, Plot 4
Matus: William: Hebrew Berm B, Row 4, Plot
3
Matuschka: Catherine:
Wesleyan Division E, Row 1, Plot 20 – unmarked
Matuschka: William: Wesleyan Division E,
Row 1, Plot 20 – unmarked
Matusich: Dinko
(Dinko) Bonifacio: Roman Catholic Berm B, Row 11, Plot 48
Matusich: Frances Luigia: Roman Catholic
Berm B, Row 11, Plot 48
Matusich: Paul Anthony: Roman Catholic B,
Row 12, Plot 45
Matutinovich: Ante: Roman Catholic Division C, Row 27, Plot 4a
Matutinovich: Antonio: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 101 – unmarked
Matutinovich: Dick: Roman Catholic Berm B,
Row 2, Plot 47
Matutinovich: Emily Sophia: Roman Catholic
Division D, Row 3, Plot 107
Matutinovich: Frances: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 2a
Matutinovich: Jack: Roman Catholic Division
B, Row 3, Plot 64
Matutinovich: Josephine Jocelyn: Roman
Catholic Division D, Row 5, Plot 30
Matutinovich: Lukrae or Lukra: Roman
Catholic Division B, Row 3, Plot 64
Matutinovich: Mary: Roman Catholic Division
D, Row 5, Plot 32
Matutinovich: Mihajeh (Mick): Roman
Catholic Division D, Row 3, Plot 107
Matutinovich: Naomi Memorie: Nonconformist
Division D, Row 15, Plot 21
Matutinovich: Philip Anthony: Protestant
Berm A, Row 23, Plot 43
Matutinovich: Visko: Roman Catholic
Division D, Row 5, Plot 32
Mauai: Mii: Chapel View Burial Area, Row 32, Plot 25
Mauga:
Michael John: Roman Catholic Division F, Row 5, Plot 12 – unmarked
Maughan: Elizabeth
Doris: Anglican Division E, Row 4, Plot 59
Maughan: Emma: Anglican Division E, Row 5,
Plot 59
Maughan: John Keener: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1a, Plot 225
Maughan: John Thomas: Anglican Division E,
Row 4, Plot 59
Maui: Naomi
(Omi) Vaipalolo Maui: North Lawn E, Row 24, Plot 24
Maukore: Piare:
Protestant Berm A, Row 19, Plot 92
Maukore: Tikinau: Protestant Berm A, Row
19, Plot 92
Maule: Annie:
Roman Catholic Division A, Row 8, Plot 103 – unmarked
Maule: Leslie James: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 6a, Plot 102
Maule: William Joshua: Anglican Division D,
Row 7, Plot 21 – unmarked
Maunder: Arthur
Thomas: Nonconformist Division C, Row 27, Plot 20
Maunder: Catherine Joyce: Protestant Berm
A, Row 21, Plot 77
Maunder: Elizabeth Jane: Anglican Division
J, Row 2, Plot 65
Maunder: Ernest: Wesleyan Division F, Row
5, Plot 53
Maunder: Fanny Stow: Anglican Division D,
Row 8, Plot 44
Maunder: Gladys: Protestant Berm B, Row 27, Plot 95 or 140
Maunder: Jane Ellen: Anglican Division A,
Row 8, Plot 50 – unmarked
Maunder: Jane Martha: Wesleyan Division C,
Row 21, Plot 36 – unmarked
Maunder: Kenneth Ward: Protestant Berm B,
Row 27, Plot 140
Maunder: Sarah Jane: Wesleyan Division F,
Row 5, Plot 53
Maunder: Thomas Power: Service Persons Area
J, Row 4, Plot 29
Maunder: Thomas Wills: Anglican Division D,
Row 8, Plot 44
Maunsell: George
Ambrose: Service Persons Area L, Row 13, Plot 100
Maunsell: Henry: Anglican Division C, Row
4, Plot 48 – unmarked
Maunsell: Mary Henrietta Elizabeth:
Protestant Lawn D, Row 1, Plot 37
Maunsell: Richard Mitchell: Roman Catholic
Division E, Row 13, Plot 29 – unmarked
Maunsell: Robert James: Service
Persons Area G, Row 3, Plot 16
Maurice: Alice
Rosine: Nonconformist Division C, Row 20, Plot 49
Maurice: Arthur John: Cremation Lawn B, Row
3, Plot 208
Maurice: Athol James: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 4a, Plot 158
Maurice: Christine (Tina) Elizabeth: Chapel View Burial Area, Row 23, Plot 36
Maurice: David Gregory: Roman Catholic Berm
A, Row 13, Plot 3 – unmarked
Maurice: Ethel May: Nonconformist Division
C, Row 20, Plot 49
Maurice: Evelyn May: Cremation Lawn B, Row
3, Plot 208
Maurice: Leonard Royce: Service Persons
Area K, Row 7, Plot 77
Maurice: Margaret: Roman Catholic Division
C, Row 6, Plot 1a – unmarked
Maurice: Mona Vivienne: Cremation Lawn B,
Row 5, Plot 159
Maurice: Rowland: Anglican Division B, Row
1, Plot 35 – unmarked
Maurice: Thara Eunice: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 4a, Plot 158
Maurice: Walter Edward: Cremation Lawn B,
Row 5, Plot 159
Maurice: William Sydney Prescott: Roman
Catholic Division C, Row 6, Plot 1a – unmarked
Mauriohooho k.a. Murray: Ronald: Nonconformist Division D, Row 14, Plot 48
Mauu: Faoa
Mikaele: Waitakere View Block A, Row 2, Plot 16
Mauu: Leo Osooso Mikaele: Waitakere View Block A, Row 2, Plot 16
Mauu: Liki Puepuemai: Protestant Berm A,
Row 24, Plot 32
Mauzer or Mouzer:
John Pollard: Anglican Division C, Row 8, Plot 36 – unmarked
Mawdsley: Arthur: Protestant Berm A, Row 10, Plot 102
Mawdsley: Ethel: Protestant Berm A, Row 10, Plot 102
Mawji: Rama: Nonconformist Division B, Row 2, Plot 12 – unmarked
Mawson: Ellen: Anglican Division K, Row 19, Plot 61 – unmarked
Mawson: Ellen: Anglican Division K, Row 19, Plot 61 – unmarked
Mawson: James: Service Persons Area G, Row 8, Plot 14 – 1946
Mawson: James: Anglican Division K, Row 19, Plot 61 – unmarked – 1950
Max: Hertha (Teddy): Hebrew Berm B, Row 5, Plot 10
Max: Maxwell (Peter) Peter: Hebrew Berm B, Row 5, Plot 11
Maxfield: Desmond
Robert: Anglican Division H, Row 6, Plot 12 – 1938 – unmarked
Maxfield: Desmond Robert: Service Persons
Area L, Row 10, Plot 105 – 1957
Maxfield: Michele Anne: Presbyterian
Division D, Row 27, Plot 49 – unmarked
Maxted: Annie Jane:
Roman Catholic Division C, Row 12, Plot 84 – unmarked
Maxted: Thomas George: Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 82 – unmarked
Maxwell:
Agnes Chambers: Presbyterian Division E, Row 4,
Plot 42
Maxwell: Albert William: Presbyterian
Division A, Row 3, Plot 30-32
Maxwell: Alfred Dewey: Protestant Lawn A,
Row 15, Plot 60
Maxwell: Baby: Roman Catholic Division C,
Row 14, Plot 54
Maxwell: Barbara Graham: Chapel of Faith Ash Vaults
Maxwell: Bryan Albert: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 82
Maxwell: Catherine: Protestant Lawn A, Row
23, Plot 105
Maxwell: Catherine Frances: Western Lawn B, Row 2, Plot 136
Maxwell: Deane Randall: Western Lawn B, Row
2, Plot 136
Maxwell: Douglas Kaye: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1b, Plot 208
Maxwell: Elizabeth Graham: Chapel of Faith Ash Vaults
Maxwell: Elizabeth Jane: Anglican Division
B, Row 8, Plot 22
Maxwell: Ethel Gertrude: Nonconformist
Division C, Row 9, Plot 24
Maxwell: Francis James: Presbyterian Division
C, Row 1, Plot 10 – unmarked
Maxwell: Gladys Mary: Cremation Lawn Old, Row R, Plot 12 Maxwell: Graham Andrew: Western Lawn B, Row 2, Plot 94a
May: Alfred: Columbarium Niche Wall Outside, Block E, Niche 18
May: Alice Marion: Columbarium Niche Wall Outside, Block E, Niche 65
May: Daniel John: Erebus Octagons, Octagon 149, Plot 1
Maxwell: Gwyndoline Alice: Protestant Lawn
A, Row 15, Plot 60
Maxwell: Hazel Vendetta: Presbyterian
Division A, Row 3, Plot 32
Maxwell: Ida: Presbyterian Division B, Row
2, Plot 13b
Maxwell: Isabella: Anglican Division B, Row
4, Plot 49
Maxwell: James: Service Persons Area D, Row
2, Plot 44 – 1937
Maxwell: James: Anglican Division F, Row
12a, Plot 35 – 1915 – unmarked
Maxwell: James Henry: Nonconformist
Division C, Row 4, Plot 19 – unmarked
Maxwell: James Storey: Presbyterian
Division A, Row 3, Plot 30
Maxwell: John: Presbyterian Division A, Row
3, Plot 31 – 1887
Maxwell: John: Presbyterian Division A, Row
3, Plot 31 – 1902 – memorial
Maxwell: John: Presbyterian Division E, Row
3, Plot 3 – 1909
Maxwell: Lynne Crosbie: Cremation Lawn Old,
Row F2, Plot 3
Maxwell: Margaret
(Rita): Nonconformist Division C, Row 22, Plot 1
Maxwell: Margaret Elizabeth: Presbyterian
Division A, Row 3, Plot 31
Maxwell: Nancy Ann: Presbyterian Division
A, Row 3, Plot 31-33
Maxwell: Patricia Audrey: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 82
Maxwell: Paul: Western Lawn B, Row 2, Plot
136
Maxwell: Robert Allan: Anglican Division K,
Row 15, Plot 70 – unmarked
Maxwell: Roy Alfred George: Presbyterian
Division A, Row 3, Plot 30
Maxwell: Sarah: Presbyterian Division C,
Row 1, Plot 12
Maxwell: Shane Terry Owen: Cremation Lawn
B, Row 11, Plot 188
Maxwell: Sylvia Iris: Anglican Division L,
Row 4, Plot 22 – unmarked
Maxwell: Terrance Alexander: Cremation Lawn
B, Row 5, Plot 238
Maxwell: Theodore Ernest: Chapel View Burial Area, Row 3, Plot 6
Maxwell: Thomas Robson: Protestant Berm A,
Row 23, Plot 105
Maxwell: Victor Albert: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 82
Maxwell: William: Nonconformist Division C,
Row 22, Plot 1 – 1931
Maxwell: William: Presbyterian Division E,
Row 19, Plot 54 – 1937 – unmarked
Maxwell: William John K.: Presbyterian
Division A, Row 31-33
May: Alfred: Columbarium Niche Wall Outside, Block E, Niche 18
May: Alice Marion: Columbarium Niche Wall Outside, Block E, Niche 65
May:
Arthur Albert James: Anglican Division B, Row 8,
Plot 41b
May: Baby: Anglican Division K, Row 20, Plot 53 – 1951
May: Baby: Roman Catholic Division E, Row
13, Plot 25 – 1960 – unmarked
May: Barbara Anderson: Anglican Division C,
Row 1, Plot 54 – unmarked
May: Beryl Joy: Anglican Division K, Row
20, Plot 53
May: Charles: Anglican Division B, Row 8,
Plot 45
May: Charles Edwain: Anglican Division G,
Row 5, Plot 41
May: Christopher Kenneth: Erebus Octagons, Octagon 149, Plot 1 May: Daniel John: Erebus Octagons, Octagon 149, Plot 1
May: Edith Mary: Presbyterian Division D,
Row 23, Plot 27
May: Eileen: Protestant Division C, Row 5,
Plot 35 – unmarked
May: Elizabeth Florence: Anglican Division
G, Row 6, Plot 104
May: Euphemia: Anglican Division B, Row 8,
Plot 41a
May: Florence Foster: Nonconformist
Division E, Row 3, Plot 47
May: Florrie: Anglican Division G, Row 5,
Plot 41
May: Flossie: Wesleyan Division C, Row 4,
Plot 56 – unmarked
May: Francis Arthur: Presbyterian Division
D, Row 23, Plot 29
May: Freda Maude: Roman Catholic Lawn C,
Row 1, Plot 29
May: Frederick Albert: Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 7, Plaque F
May: Frederick James: Service Persons Area
K, Row 11, Plot 85
May: Frederick John: Service Persons Area
L, Row 7, Ploy 102
May: Frederick Thomas: Service Persons Area
K, Row 13, Plot 37
May: Frederick William John: Protestant
Berm A, Row 18, Plot 109
May: Geoffrey: Anglican Division E, Row 2,
Plot 92
May: George John: Anglican Division G, Row
1, Plot 64 – unmarked
May: George Thomas Charles: Roman Catholic
Lawn C, Row 1, Plot 55x
May: Gilbert Edwin: Anglican Division J,
Row 3, Plot 67
May: Grace: Wesleyan Division C, Row 28, Plot
56
May: Harry: Anglican Division C, Row 1,
Plot 54 – unmarked
May: Hilda Rebecca: Columbarium Memorials, Pillar 3, Column 8, Plaque C
May: James Herbert: Roman Catholic Lawn A,
Row 12, Plot 54 – unmarked
May: James Herring: Anglican Division B,
Row 8, Plot 49
May: Jane: Anglican Division B, Row 8, Plot
43
May: Janis Christine: Erebus Octagons, Octagon 149, Plot 1
May: John Frederick: Anglican Division G,
Row 6, Plot 104
May: John Jeffrey: Service Persons Area K,
Row 14, Plot 53
May: John Kelly: Anglican Division B, Row
8, Plot 45
May: Leonard Stanley: Cremation Lawn B, Row
6, Plot 120
May: Mary Agnes Theresa: Anglican Division
B, Row 8, Plot 43
May: May Isobel: Cremation Lawn B, Row 4,
Plot 120
May: Michael: Roman Catholic Division A,
Row 1, Plot 83b – unmarked
May: Philip Ian: Erebus Octagons, Octagon 149, Plot 1
May: Richard: Nonconformist Division B, Row
1, Plot 54
May: Richard Robert Mark: Protestant
Division C, Row 1, Plot 78 – unmarked
May: Sarah: Anglican Division H, Row 6,
Plot 59 – unmarked
May: Sarah Jane: Anglican Division E, Row
2, Plot 90
May: Stanley John: Roman Catholic Lawn C,
Row 1, Plot 29
May: Stillborn twins: Presbyterian Division
D, Row 8, Plot 61 – unmarked
May: Thomas: Anglican Division F, Row 14,
Plot 3 – 1906 – unmarked
May: Thomas: Anglican Division E, Row 10,
Plot 44 – 1919 – unmarked
May: Thomas Henry: Anglican Division K, Row
6, Plot 54 – unmarked
May: Thomas William: Anglican Division E,
Row 2, Plot 92
May: Vera Augusta: Protestant Berm A, Row
18, Plot 109
May: William: Presbyterian Division D, Row
25, Plot 21 – unmarked
May: William Craig: Anglican Division B,
Row 8, Plot 41b
May: William John: Anglican Division B, Row
8, Plot 41b
Mayall: Alfred
James: Protestant Division A, Row 3, Plot 10
Mayall: Annie: Anglican Division F, Row 3,
Plot 79 – 1926
Mayall: Annie: Wesleyan Division C, Row 18,
Plot 11 – 17/3/1917 – unmarked
Mayall: Annie: Wesleyan Division B, Row 6,
Plot 34 – 17/3/1917
Mayall: Arnaud Inkerman: Anglican Division
F, Row 3, Plot 75
Mayall: Arnaud Robert: Service Persons Area
K, Row 14, Plot 62
Mayall: Catherine: Wesleyan Division B, Row
6, Plot 34
Mayall: Daphne Pearl: Wesleyan Division C,
Row 18, Plot 9 – unmarked
Mayall: David Edward: Chapel Memorials, Pillar 4, Column 1, Plaque E
Mayall: Edmund Charles Patrick: Service
Persons M, Row 17, Plot 17
Mayall: Esau (Jack): Presbyterian Division
E, Row 16, Plot 7
Mayall: George: Wesleyan Division C, Row
18, Plot 11 – unmarked
Mayall: Graham Victor: Presbyterian
Division E, Row 16, Plot 7
Mayall: Herbert James: Service Persons Area
B, Row 2, Plot 42
Mayall: John: Wesleyan Division B, Row 6,
Plot 34 – 1906
Mayall: John: Anglican Division F, Row 12a,
Plot 48 – 1914 – unmarked
Mayall: Lillian May: Protestant Division A,
Row 3, Plot 10
Mayall: Olive Monica: Wesleyan Division D,
Row 3, Plot 104 – unmarked
Mayall: Paula Veronica: Cremation Lawn B,
Row 7, Plot 44
Mayall: Percy: Protestant Division B, Row
2, Plot 218 – unmarked
Mayall: Phineas: Nonconformist Division B,
Row 2, Plot 5
Mayall: Sarah: Nonconformist Division B,
Row 2, Plot 5
Mayall: Sarah Jane: Anglican Division F,
Row 3, Plot 75 – unmarked
Mayall: Stillborn Child: The Sanctuary, Row A, Plot 10 – unmarked
Mayall: Thelma Rose: Presbyterian Division
E, Row 16, Plot 7
Mayall: William: Wesleyan Division C, Row
23, Plot 65
Maybery: Brian
Norman: North Lawn E, Row 6, Plot 4
Maybury: Charles
Gerard: Service Persons Area M, Row 9, Plot 157
Mayee:
Edmund William: Nonconformist Division C Row 7, Plot 29
Mayer: Alice
Mary: Presbyterian Division E, Row 17, Plot 54
Mayer: Florence: Anglican Division D, Row
2, Plot 81
Mayer: Lewis: Presbyterian Division E, Row
17, Plot 54
Mayer: Marcia Sabina or Sabina Marcia:
Anglican Division F, Row 1, Plot 27x – unmarked
Mayer: Robert Henry Charles Gustav:
Protestant Lawn C, Row 8, Plot 109
Mayer: Violet: Protestant Lawn C, Row 8,
Plot 109
Mayers:
Ellen: Anglican Division D, Row 2, Plot 21b – unmarked
Mayers: Phyllis Irene: Cremation Lawn B,
Row 2, Plot 94
Mayers: Samuel: Anglican Division N, Row 1, Plot 12 – unmarked
Mayers: Samuel: Anglican Division N, Row 1, Plot 12 – unmarked
Mayers: Thomas Allen: Cremation Lawn B, Row
2, Plot 94
Mayes:
Frederick George: Roman Catholic Berm B, Row 10, Plot 30 – unmarked
Mayes: Joseph: Service Persons Area K, Row
8, Plot 68
Mayhew: Mary
Ann: Anglican Division E, Row 5, Plot 100
Mayhew: Sarah Ann: Anglican Division E, Row
5, Plot 100
Mayhill: David:
Presbyterian Division F, Row 2, Plot 36 – unmarked
Mayhill: Helena Alice: Anglican Division D,
Row 7, Plot 46 – unmarked
Mayhill: Mary: Roman Catholic Division C,
Row 14, Plot 27
Mayhill: William Fredrec: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 27
Mayn: Bartley John: Roman
Catholic Lawn A, Row 14, Plot 3
Mayn: Beryl Kathleen: Wesleyan Division D,
Row 5, Plot 112
Mayn: Maurice Albert Jefferson: Wesleyan
Division D, Row 5, Plot 112
Mayn: Mildred: Roman Catholic Lawn A, Row
14, Plot 3
Maynard: Alma
Agnes Maud: Service Persons Area K, Row 5, Plot 86
Maynard: George: Service Persons Area B,
Row 2, Plot 58
Maynard: Lionel Richard: Service Persons
Area K, Row 5, Plot 86
Maynard: Robert: Public Burial Area A, Row
1, Plot 0a – unmarked
Maynard: Sidney Charles: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 2a, Plot 210 – unmarked
Maynard: William George Anzac: Erebus Crash
Victim Mass Grave, Row Mass, Plot ER
Mayne: Agnes
Josephine: Roman Catholic Lawn C, Row 5, Plot
Mayne: Charles: Service Persons Area M, Row
12, Plot 108
Mayne: Oliver John: Service Persons Area J, Row 3, Plot 47
Mayne a.k.a. Yend: Ronald Henry a.k.a.
Henry William: Anglican Division D, Row 7, Plot 75
Mayne: Russell John: Car Park Gardens Area, Row H, Plot 63
Mayo: Charles
Horace: Chapel of Faith Ash Vaults
Mayo: Daisy: Cremation Lawn Old, Row L2,
Plot 13
Mayo: Doreen Ethel: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 9a, Plot 193
Mayo: Edith Grace: Crematorium Division A,
Row 2, Plot 63
Mayo: Eileen Violet: Cremation Lawn B, Row
9, Plot 195
Mayo: Ernest: Presbyterian Division D, Row
12, Plot 50
Mayo: Ethel: Presbyterian Division D, Row
12, Plot 50
Mayo: Frederick William: Crematorium Division A, Row 2, Plot 63
Mayo: George James: Cremation Lawn Old, Row L2,
Plot 13
Mayo: Helena Mary: Anglican Division K, Row
8, Plot 50
Mayo: Henry William: Anglican Division K,
Row 8, Plot 50
Mayo: John: Protestant Lawn A, Row 5, Plot
30
Mayo: Kate (Isobel) Isobel: Protestant Berm A, Row 8, Plot 45Mayo: Kathleen Joan: Protestant Berm A, Row 12, Plot 87
Mayo: Leonard: Protestant Berm A, Row 12,
Plot 87
Mayo: Mary Ellen: Chapel of Faith Ash Vaults
Mayo: Miriam: Protestant Lawn A, Row 5,
Plot 30
Mayo: Nelly: Protestant Lawn A, Row 5, Plot
30
Mayo: Paul Brent: North Lawn E, Row 22,
Plot 81
Mayo: Percival (Sam) Norman: Erebus Ash Gardens,
Row Mx, Plot 62
Mayo: Peter John: Crematorium Garden Area,
Row 6, Plot 5
Mayo: Rachel Anna: Presbyterian Division E,
Row 16, Plot 53 – unmarked
Mayo: Reginald: Service Persons Ash Burial Area K,
Row 9a, Plot 193
Mayo: Ronald Joseph: Cremation Lawn B, Row
9, Plot 195
Mayo: Stillborn Child: Nonconformist
Division D, Row 7, Plot 31 – unmarked
Mayor: Marian:
Cremation Lawn B, Row A5, Plot 29
Mayoss: Ernest
Frederick: Nonconformist Division E, Row 6, Plot 19 – unmarked
Mayr: Ellen:
Anglican Division D, Row 8, Plot 54
Mays: James George: Cremation Lawn B, Row
8, Plot 174
Mays: Jane Ellen: Cremation Lawn B, Row 8,
Plot 174
Mays: Joyce Florence: Car Park Gardens Area, Row
C, Plot 25
Mays: Raymond Dexter: Car Park Gardens Area, Row
C, Plot 25
Mayson: Daniel
Earle: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 66 – unmarked
Mayson: Vera: Protestant Lawn B, Row 5,
Plot 66 – unmarked
Mayze: Isabella:
Roman Catholic Division D. Row 3, Plot 60 – unmarked
Mazied a.k.a.
Khatoon: Subratana a.k.a. Jamila: Muslim Area D, Row 8, Plot 6
Mazuran: Florence:
Protestant Berm A, Row 23, Plot 138
Mazuran: George Thomas: Protestant Berm A,
Row 23, Plot 136
Mazzoleni: Lewins (Louis):
Service Persons Area C, Row 2, Plot 34
Mazzoleni: Nathaniel: Service Persons Area
C, Row 2, Plot 40
No comments:
Post a Comment