Moa: Kepu:
Chapel View Burial Area, Row 1, Plot 5
Moaga: Suria: The Sanctuary, Row R,
Plot 4
Moala: Georgina Lini: The Sanctuary, Sanctuary,
Row T, Plot 7
Moala: Fifita Hafoka: Protestant Berm A,
Row 23, Plot 22
Moala: Fotu Uikelotu: The Sanctuary, Sanctuary,
Row R, Plot 8
Moala: Kepueli Otani: The Sanctuary,
Row R, Plot 6
Moala: Meleika: Chapel View Burial Area,
Row 19, Plot 6
Moala: Prier or Priers Wilson: Protestant
Division A, Row 2, Plot 40 – unmarked
Moala: Tominiko Tailalo: West Berm C,
Row 1b, Plot 77
Moala: Tangifetaua: West Berm B, Row 2,
Plot 167
Moana: Delores
Lupe: East Berm A, Row 6, Plot 11
Moana: Karyn Tinishya: The Sanctuary,
Row M, Plot 16
Moar: Charles
Leonard: Service Persons Area M, Row 19, Plot 102
Moar: Elizabeth: Presbyterian Division C,
Row 8, Plot 16 – unmarked
Moar: James Alexander: Presbyterian Division
C, Row 8, Plot 16 – unmarked
Moar: James William: Presbyterian Division
C, Row 8, Plot 16 – unmarked
Moar: Richard (George) George: Presbyterian Division
E, Row 16, Plot 36 – unmarked
Moase: Alan
Norton: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 156
Moase: George James: East Berm A, Row 2,
Plot 85
Moase: George Robert: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 9a, Plot 97
Moase: Helen Violet: Anglican Division H,
Row 3, Plot 19
Moase: James George: Roman Catholic
Division C, Row 9, Plot 69a
Moase: June Ellen: East Berm A, Row 2, Plot
85
Moase: Margaret: Roman Catholic Division C,
Row 9, Plot 69a
Moase: Martha: Anglican Division B, Row 4,
Plot 80-82
Moase: Roy James: Service Persons Area M,
Row 4, Plot 65
Moat: Charles
Frederick: Protestant Berm A, Row 5, Plot 66
Moat: Lily: Protestant Berm A, Row 5, Plot
66
Moat: Muriel: Protestant Berm A, Row 5,
Plot 66
Moat: Wilfred: Protestant Berm A, Row 5,
Plot 66
Mobberley: Alfred
Roy: Wesleyan Division C, Row 1, Plot 7 – unmarked
Mobberley: Andrew Samuel: Anglican Division
D, Row 6, Plot 42a
Mobberley: Charles Edward: Anglican
Division D, Row 6, Plot 42a
Mobberley: Douglas Samuel: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 29x – unmarked
Mobberley: Eliza Ann: Wesleyan Division A,
Row 2, Plot 5 – unmarked
Mobberley: Elva Muriel: Presbyterian
Division D, Row 23, Plot 65
Mobberley: Gordon: Wesleyan Division C, Row
15, Plot 37 – unmarked
Mobberley: Harriett Eliza: Anglican
Division D, Row 6, Plot 42a
Mobberley: Irene Frances: Cremation Lawn
Old, Row V3, Plot 9
Mobberley: James Edmends: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 91
Mobberley: Richard Neil: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 29x – unmarked
Mobberley: Stuart Edmends: Azalea Octagon Area, Octagon 271, Plot 8
Mochan: Florence:
Protestant Division B, Row 2, Plot 241 – unmarked
Mochan: Kathleen: North Lawn E, Row 11,
Plot 4
Mockridge: Benjamin:
North Lawn E, Row 16, Plot 42
Mockridge: Herbert John: Service Persons
Area M, Row 10, Plot 117
Mockridge: Margaret Phillipa: Service
Persons Area M, Row 16, Plot 181
Modric: Lucy:
Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 24
Modrich: George:
North Lawn E, Row 2, Plot 89
Modrich: Mare or Mary: Roman Catholic Berm
B, Row 3, Plot 34
Modrich: Mate: Roman Catholic Berm B, Row
3, Plot 34
Modrich: Steve: Roman Catholic Berm A, Row
8, Plot 9
Modrich: Tony Henry: Protestant Berm B, Row
11, Plot 67
Modrich: Ursa Theresa: Roman Catholic Berm
A, Row 8, Plot 9
Moe: Fautaina:
West Berm B, Row 2, Plot 132
Moe: Taea Teariki Tavare: Chapel View
Burial Area, Row 29, Plot 8
Moea: Keli:
Protestant Berm A, Row 19, Plot 126
Moeke: Barbara
Lynette Moorby Wickliffe: North Lawn E, Row 22, Plot 107
Moelasi: Iuni:
Chapel View Burial Area, Row 24, Plot 3
Möeller:
Joseph Francis: Roman Catholic Division C, Row 8,
Plot 27
Moeoe: Ripene: Anglican Division H, Row 9, Plot 82
Moera: Digger:
Wesleyan Division C, Row 22, Plot 15
Moerae: Tutuanui: Hospital Division Burial A, Row 1, Plot 7 – unmarked
Moerenhout: Arnold
John: Waitakere View Block B, Row 5, Plot 17
Moeroa: Vaine: North
Lawn E, Row 12, Plot 23
Moetu: Mr:
Anglican Division F, Row 11, Plot 68 – unmarked
Moevasa: Logomu:
North Lawn E, Row 9, Plot 2 – unmarked
Moffat:
Alexander Lauder: Car Park Gardens Area, Row B, Plot 27
Moffat: Alfred Greive: Service Persons Area
K, Row 14, Plot 59
Moffat: Daniel Leigh: Childrens Burial Area
A, Row 1, Plot 61
Moffat: Jean: Car Park Gardens Area, Row B, Plot
27
Moffat or Moffatt: Maurice Bryan: North
Lawn E, Row 6, Plot 76
Moffat: Robert: Service Persons Area M, Row
4, Plot 61
Moffatt:
Ethel Mary: Wesleyan Division B, Row 6, Plot 58
Moffatt: Fiona Judith: Eastern Berm, A, Row
1, Plot 1
Moffatt: Isabella: Anglican Division G, Row
5, Plot 9
Moffatt: John Seaton: Anglican Division G,
Row 5, Plot 9
Moffatt: Judith Ann: Cremation Lawn B, Row
10, Plot 77
Moffatt or Moffat: Marjorie Ruth: North
Lawn E, Row 6, Plot 76
Moffatt: Robert William: Wesleyan Division
C, Row 22, Plot 60
Moffatt: William:
Presbyterian Division B, Row 1, Plot 25 – 1915 – unmarked
Moffatt: William: Protestant Lawn D, Row 3,
Plot 75 – 1972 – unmarked
Moffatt: William John: Anglican Division D,
Row 1, Plot 18
Moffett: Alice
May: Roman Catholic Division F, Row 7, Plot 17
Moffett: James: Protestant Berm B, Row 28,
Plot 84
Moffett: James Maxwell: Protestant Berm B,
Row 28, Plot 84
Moffett: Margaret Lowry: Wesleyan Division
F, Row 7, Plot 17
Moffett: Thompson: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 218
Moffitt: Alexander:
Protestant Berm A, Row 7, Plot 85
Moffitt: John Edward: Service Persons Area
K, Row 11, Plot 80
Moffitt: Robert Aubry: Cremation Lawn B,
Row 5, Plot 158
Moffitt: Rose Mary: Protestant Berm A, Row
7, Plot 85
Moffitt: Sarah: Anglican Division E, Row 4,
Plot 44
Moffitt: Thomas: Anglican Division E, Row
4, Plot 44
Mogan: Kenneth:
Roman Catholic Lawn C, Row 5, Plot 51
Mogan: Margaret Patricia: Roman Catholic
Lawn C, Row 5, Plot 51
Mogford: Joyce
Minnie: Service Persons Area M, Row 9, Plot 186
Mogford: Vincent Thoralf: Service Persons
Area M, Row 9, Plot 186
Mogowski: Jan:
Roman Catholic Division E, Row 11, Plot 68
Mogul: Samia:
Muslim Area A, Row 4, Plot 18
Mohamad: Sabina
Yassin: Muslim Area C, Row 4, Plot 1
Mohamed: Molid
Sheikh: Muslim Area C, Row 2, Plot 13 – unmarked
Mohamed: Rahma Abdulahi Musa: Muslim Area B, Row 5, Plot 9 – unmarked
Mohamed: Reza: Muslim Area B, Row 5, Plot
17
Mohammed:
Ahmed: Muslim Area D, Row 3, Plot 14 – unmarked
Mohammed: Baby: The Sanctuary, Row U,
Plot 52 – 2010
Mohammed: Baby: Muslim Area D, Row 5, Plot
20 – 2014
Mohammed: Baby: Muslim Area D, Row 2, Plot
12 – 2015 – unmarked
Mohammed: Baby: Muslim Area D, Row 3, Plot 26 – 2015 – unmarked
Mohammed or Ishak: Ishak or Mohammed:
Muslim C, Row 1, Plot 1
Mohammed: Mukhtor Ali: Muslim Area A, Row
2, Plot 9 – unmarked
Mohammed: Mumtaz: Muslim Area C, Row 4,
Plot 16
Mohammed: Sadiq: Muslim Area B, Row 3, Plot
17 – unmarked
Mohammed: Saleem Umar: Muslim Area D, Row 10, Plot 2
Mohammed: Shagufa Muslim Area A, Row 1,
Plot 18 – unmarked
Mohammed: Shah Mohammed: Area Muslim B, Row
2, Plot 1
Mohammed: Sher: Muslim Area D, Row 10, Plot 7
Mohan or Mohair: James Joseph: Roman Catholic Division C, Row 27, Plot 116 –
unmarked
Mohemata: Folitauaga:
Protestant Division A, Row 2, Plot 32 – unmarked
Mohenoa:
Talita: East Berm A, Row 2, Plot 80
Mohetaue: Falakoa: West Berm B, Row 2, Plot 116
Mohetuki:
Anelusa Tohilima: The Sanctuary, Row Q, Plot 53
Mohiti: Loko: Anglican Division N, Row 4, Plot 30 – unmarked
Mohrenberger: Ana Antonia: North Lawn E, Row 11, Plot 117
Moidean: Moidean:
Muslim Area C, Row 4, Plot 8
Moimoi: Matafele
Foua Fou: West Berm B, Row 1, Plot 105
Moimoi: Moana: The Sanctuary, Row S,
Plot 13
Moir: Alexander:
Wesleyan Division C, Row 7, Plot 52
Moir: Austin: Anglican Division D, Row 7,
Plot 20
Moir: Bertie Leslie James: Service Persons
Area K, Row 2, Plot 58
Moir: David: Service Persons Area M, Row
17, Plot 157
Moir: Edward James: Anglican Division K,
Row 1, Plot 57
Moir: Ellen: Protestant Lawn A, Row 8, Plot
01 – unmarked
Moir: Emily: Chapel of Faith Ash Vaults
Moir: Ernest: Wesleyan Division C, Row 8,
Plot 29 – unmarked
Moir: Ethel Maud: Service Persons Area M,
Row 8, Plot 49
Moir: Florence Doreen: Protestant Lawn A,
Row 11, Plot 21
Moir: Florence Emma: Wesleyan Division D,
Row 4, Plot 65
Moir: George Verner: Roman Catholic Berm B,
Row 12, Plot 14
Moir: Gladys Irene: Cremation Lawn B, Row
5, Plot 180
Moir: James: Roman Catholic Berm B, Row 2, Plot 37
Moir: Jane Fleming: Cremation Lawn B, Row
4, Plot 200
Moir: John: Protestant Division A, Row 6,
Plot 57 – unmarked
Moir: John George: Service Persons Area L,
Row 2, Plot 45 – unmarked
Moir: John William: Anglican
Division D, Row 7, Plot 20
Moir: John Wright: Service Persons Area L,
Row 8, Plot 98
Moir: Lancelot Ernest: Service Persons Area
L, Row 2, Plot 15
Moir: Laura Kate: Roman Catholic Lawn A,
Row 11, Plot 13
Moir: Lawrence: Wesleyan Division D, Row 3,
Plot 2 – unmarked
Moir: Leslie Robert: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 83
Moir: Louisa: Wesleyan Division C, Row 7,
Plot 52
Moir: Margaret Emily: West Berm A, Row
2, Plot 24
Moir: Millie Victoria: Roman Catholic Berm
B, Row 2, Plot 37
Moir: Patricia Frances: Service Persons
Area M, Row 17, Plot 157
Moir: Peter: Service Persons Area L, Row 7,
Plot 69
Moir: Richard George: Service Persons Area
M, Row 8, Plot 49
Moir: Robert Thomas: Service Persons Area
E, Row 2, Plot 67
Moir: Sarah: Anglican Division D, Row 7,
Plot 20
Moir: Shirley: Anglican Division D, Row 7,
Plot 20
Moir: William Arthur: Cremation Lawn B, Row
5, Plot 180
Moir: William James Burnett: Chapel of Faith Ash Vaults
Moir: William John: Wesleyan Division C,
Row 7, Plot 50
Moir: William Miller: Service Persons Area
E, Row 1, Plot 59
Moir: William Watson: Chapel View Burial
Area, Row 6, Plot 5
Moisley: Christina
Mary: Roman Catholic Lawn A, Row 14, Plot 27
Moisley: Ernest William: Roman Catholic
Division A, Row 6, Plot 35b
Moisley: Gordon: Roman Catholic Division A,
Row 6, Plot 35b
Moisley: Leslie Gordon Raymond: Roman
Catholic Division A, Row 6, Plot 35b
Moisley: Mona Evelyn: Roman Catholic
Division A, Row 6, Plot 27b – unmarked
Moisley: William: Roman Catholic Division
A, Row 6, Plot 27b – unmarked
Moisson: Barbara: Chapel of Faith Ash Vaults
Moisson: Frank Stephjen: Service Persons
Area L, Row 6, Plot 111
Moka: Arama:
Service Persons Area M, Row 10, Plot 128
Moka: Hazel Charity: Urupa Burial Area, Row
Uru, Plot 142
Moka: June Mary: Urupa Burial Area, Row
Uru, Plot 143
Moka: Ken Hone: Western Lawn A, Row 3, Plot
21
Moka: Liliani: Cremation Lawn B, Row 8,
Plot 86
Moka: Lillian Elizabeth: Western Lawn A,
Row 3, Plot 21
Moka: Minnie: Nonconformist Division B, Row
3, Plot 26a – unmarked
Moka: Reihana (Dick): Urupa Burial Area,
Row Uru, Plot 143
Moka: William: Wesleyan Division E, Row 5,
Plot 21
Moke:
Belinda Susan: The Sanctuary, Row O, Plot 31
Moke: Bunny a.k.a. Ronnie Gray: Western Lawn B,
Row 2, Plot 30 – unmarked
Moker:
Maria: Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 46 – unmarked
Moki:
Sifaulu or Siifaulu: North Lawn E, Row 22, Plot 111
Mokia: Mako: Anglican Division E, Row 6, Plot 97 – unmarked
Mokofisi: Andrew
Douglas: West Berm C, Row 1b, Plot 51
Mokofisi: Makalita Niuhina: West Berm C,
Row 2, Plot 38
Mokomoko: Albert Barry:
Roman Catholic Berm B, Row 4, Plot 34
Mold: Clive
George Edwin: Anglican Division K, Row 2, Plot 85
Mold: Edith: Anglican Division K, Row
2, Plot 85
Mold: Edwin Joseph Rewi: Anglican
Division K, Row 2, Plot 85
Mold: Jeremiah: Service Persons Area K,
Row 1, Plot 79
Molander: Otto Alexander: Service Persons
Area G, Row 12a, Plot 17
Moldman: Charles:
Anglican Division C, Row 4, Plot 70 – unmarked
Mole: Mary:
Anglican Division E, Row 6, Plot 5 – unmarked
Molen: Alfred:
Roman Catholic Lawn A, Row 8, Plot 55
Molen: Margaret Josephine: Roman Catholic
Lawn A, Row 8, Plot 55
Molen: Phillip James Vander: Roman Catholic
Lawn A, Row 8, Plot 55
Moles a.k.a.
Harrison: Angelina: Roman Catholic Division C, Row 23, Plot 107
Moles: John: Service Persons Area M, Row 5,
Plot 69
Moles: Mary Ann: Anglican Division D, Row
9, Plot 54
Moles: Robert: Roman Catholic Division C,
Row 23, Plot 107
Moles: Thomas James: Anglican Division D,
Row 9, Plot 54
Molesi: Kilipalua:
North Lawn E, Row 20, Plot 140
Molesi: Reupoamo: The Sanctuary, Row
M, Plot 57
Molesi: Sioke Tioketi: North Lawn E, Row
20, Plot 141
Molesworth: Charles
Edward: Service Persons Area K, Row 1, Plot 11
Molesworth: Colleen Helen: Chapel View Burial Area, Row 15, Plot 7
Molesworth: Daisy Mary known as Day Mary
Ellis: Anglican Division D, Row 9, Plot 58
Molesworth: Mary: Nonconformist Division E,
Row 2, Plot 45 – unmarked
Molesworth: Selwyn Francis: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 117
Molins: Baby:
Anglican Division H, Row 10, Plot 79
Mollard: Alice
Caroline: Protestant Lawn A, Row 4, Plot 54
Moller: Charles:
Service Persons Area G, Row 11, Plot 1
Moller: Claus: Anglican Division C, Row 2,
Plot 80 – unmarked
Moller: Constance Mina: Anglican Division
F, Row 9, Plot 4 – unmarked
Moller: Edward Herman Siburn: Presbyterian
Division C, Row 1a, Plot 27 – unmarked
Moller: Edwin: Presbyterian Division C, Row
2, Plot 54
Moller a.k.a. Lawson: Ellen: Anglican Division F, Row 14, Plot 32 – unmarked
Moller a.k.a. Lawson: Ellen: Anglican Division F, Row 14, Plot 32 – unmarked
Moller: John Christian: Presbyterian
Division D, Row 2, Plot 33 – unmarked
Moller: Margaret Helena Phyllis:
Crematorium Division A, Row 1, Plot 42 – unmarked
Moller: Mary: Wesleyan Division B, Row 5,
Plot 11
Moller: Robert: Anglican Division F, Row
14, Plot 32 – unmarked
Moller: Uffe Leth: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 3a, Plot 250
Mollet: Rizen
Thomas: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 92 – unmarked
Mollison: Allan
Findlay: Protestant Lawn A, Row 15, Plot 36
Mollison: Jessie: Protestant Lawn A, Row
15, Plot 36
Mollow: Alice
Maude: Roman Catholic Division D, Row 1, Plot 115
Molloy: Alfred
J.: Roman Catholic Division A, Row 7, Plot 64 – unmarked
Molloy: Alfred John: Roman Catholic Berm A,
Row 3, Plot 12
Molloy: Alice Margaret: Roman Catholic Berm
A, Row 3, Plot 12
Molloy: Brendon Clifford: Roman Catholic
Lawn C, Row 2, Plot 35
Molloy: Carita Mary: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 106
Molloy: Carol (Dawn) Dawn: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 330, Plot 4
Molloy: David Charles: Service Persons Area
M, Row 19, Plot 149
Molloy: Elizabeth Mary: Roman Catholic Berm
B, Row 5, Plot 7
Molloy: Elizabeth Wendy: Western Lawn A,
Row 7, Plot 2b
Molloy: Emily: Roman Catholic Division A,
Row 4, Plot 14b – unmarked
Molloy: Florence: Roman Catholic Lawn B,
Row 4, Plot 48
Molloy: Frederick Charles: Roman Catholic
Division A, Row 7, Plot 64 – unmarked
Molloy: Frederick James: North Lawn E, Row
19, Plot 42
Molloy: James: Service Persons Area M, Row
16, Plot 33
Molloy: James Alexander: Service Persons
Area M, Row 12, Plot 135
Molloy: James Joseph: Western Lawn A, Row
7, Plot 2b
Molloy: James Patrick: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 84 – unmarked
Molloy: John Henry: Roman Catholic Division
C, Row 24, Plot 37
Molloy: John Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 125 – unmarked
Molloy: Joseph James: Anglican Division K,
Row 6, Plot 97
Molloy: Joseph Kevin: North Lawn E, Row 1,
Plot 6
Molloy: Kathleen Ita or Mary:
West Berm B, Row 8, Plot 33
Molloy: Lafo Tui: Chapel View Burial Area,
Row 19, Plot 27
Molloy: Malvina: Roman Catholic
Division A, Row 7, Plot 64 – unmarked
Molloy: Margaret Williamson: Anglican
Division K, Row 6, Plot 97
Molloy: Martin: Protestant Lawn D, Row 3,
Plot 122
Molloy: Mary Ellen: East Berm A, Row 8,
Plot 16
Molloy: Michael: Roman Catholic Division C,
Row 23, Plot 55
Molloy: Patrick Edward: Roman Catholic Berm
B, Row 5, Plot 7
Molloy: Ronald Cyril: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 330, Plot 4
Molloy: Rosalie Mary: North Lawn E, Row 1,
Plot 6
Molloy: Ryan Christopher: Childrens Burial
Area A, Row 1, Plot 62
Molloy: Sarah Ann: Anglican Division L, Row
5, Plot 129
Molloy: Sarah Martha Doris Presbyterian
Division D, Row 27, Plot 59
Molloy: Stillborn Child: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 37
Molloy: Tania Anne: Protestant Lawn A, Row
14, Plot 82
Molloy: Thomas: Roman Catholic Division E,
Row 2, Plot 106 – unmarked
Molloy: Vera Marie: North Lawn E, Row 19,
Plot 42
Molloy: Vincent William or William Vincent:
Presbyterian Division D, Row 27, Plot 59
Molloy: William: Roman Catholic Division B,
Row 4, Plot 10 – 1891 – unmarked
Molloy: William: Anglican Division L, Row
5, Plot 129 – 1950
Molloy: William Henry: Anglican Division L,
Row 5, Plot 131
Molloy: William Vincent or Vincent William:
Presbyterian Division D, Row 27, Plot 59
Molloy: Winifred Lavinia: Roman Catholic
Division C, Row 23, Plot 55
Mollyneux: Hannah:
Roman Catholic Lawn B, Row 6, Plot 22
Moloczij: Bessie:
Protestant Berm A, Row 27, Plot 29
Moloczij: Roman: Protestant Berm A, Row 27,
Plot 29
Moloney: Agnes Philomena: Roman Catholic Berm B, Row 1a, Plot 27
Moloney: Ann: Roman Catholic Division F,
Row 5, Plot 15 – unmarked
Moloney or Molony:
Clare: Roman Catholic Division B, Row 6, Plot 20 – unmarked
Moloney: Colleen Mary: Roman Catholic Lawn
B, Row 8, Plot 2C
Moloney: Cyril Denis:
Roman Catholic Berm B, Row 2, Plot 24
Moloney: Darrell John: Roman Catholic Berm
B, Row 4, Plot 16
Moloney: Harriet (Cis):
Roman Catholic Berm B, Row 2, Plot 24
Moloney: Ida Agnes: Roman Catholic Berm A,
Row 2a, Plot 16
Moloney: James (Frank) Frances:
Nonconformist Division C, Row 26, Plot 35
Moloney: John: Roman Catholic Lawn B, Row
8, Plot 2c
Moloney: Kathleen Anne: Roman Catholic Lawn
B, Row 2, Plot 84
Moloney: Margaret Mary: Roman Catholic Lawn
B, Row 2, Plot 84
Moloney: Maria: Roman Catholic
Division B, Row 2, Plot 3 – unmarked
Moloney: Mary: Protestant Lawn A, Row 11, Plot 37 – 1954
Moloney: Mary: Protestant Lawn A, Row 11, Plot 37 – 1954
Moloney: Mary: Roman Catholic Berm A, Row
2a, Plot 16 – 1985
Moloney: Nicholas John: Roman Catholic Berm
B, Row 1a, Plot 27
Moloney: Timothy: Roman Catholic Division
C, Row 23, Plot 30 – unmarked
Molony: Alma
Iris: Protestant Berm B, Row 29, Plot 70
Molony or Moloney: Clare: Roman
Catholic Division B, Row 6, Plot 20 – unmarked
Molony: John: Protestant Berm B, Row 29,
Plot 70
Molony: Julia Mary: Roman Catholic Division
A, Row 3, Plot 106
Molony: Lorraine Daphne McGill: Protestant
Berm B, Row 29, Plot 70
Molony: William John: Anglican Division F,
Row 1, Plot 2
Moloughney: Margaret:
Roman Catholic Division A, Row 8, Plot 108
Molyneux:
Roman Catholic Berm B, Row 13, Plot 46
Momoisea: Tagaloa
Lili: West Berm B, Row 8, Plot 26
Momoisea-Laika: Lealaitagomoa Matthew Mafutaga: West Berm B, Row 7, Plot 63
Monaghan or
Robertson: Annie: Presbyterian Division D, Row 21, Plot 26
Monaghan: Ben: Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 121 – memorial
Monaghan: Bernard: Service Persons Area M,
Row 13, Plot 158
Monaghan: Bertha Katherine: Roman Catholic
Lawn A, Row 13, Plot 28
Monaghan: Bridget: Roman Catholic Division
C, Row 19, Plot 21
Monaghan: Dorothy Hannah: Western Lawn B,
Row 5, Plot 58
Monaghan: Eva: Presbyterian Division D, Row
11, Plot 32
Monaghan: Isabella: Anglican Division A,
Row 3, Plot 19
Monaghan: James Patrick: Service Persons Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 31
Monaghan: Jim: Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 121 – memorial
Monaghan: Jim: Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 121 – memorial
Monaghan: John (Jack): Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 121 – 1818 – memorial
Moncur-Annan: Cherel Glynis: Muslim WTG Area, Row A, Plot 19
Monaghan: John: Presbyterian Division D,
Row 11, Plot 32 – 1944
Monaghan: Kenneth: Western Lawn B, Row 5,
Plot 58
Monaghan: Mary: Presbyterian Division D,
Row 11, Plot 34
Monaghan: Michael William: Roman Catholic
Lawn A, Row 13, Plot 28
Monaghan: Patrick: Presbyterian Division D,
Row 11, Plot 34 – 1921
Monaghan: Patrick: Roman Catholic Division
C, Row 19, Plot 119-121 – 1926
Monaghan: Patrick (Joe) Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 121
Monaghan: Robert: Presbyterian Division D,
Row 11, Plot 34 – 1918 – memorial
Monaghan: Robert (Sonny): Roman Catholic Division
C, Row 19, Plot 119
Monahan: Baby:
Protestant Division A, Row 2, Plot 56 – unmarked
Monahan: Bertha (Irene) Irene: Anglican Division E,
Row 5, Plot 110 – unmarked
Monahan: Charles Andrew: Anglican Division
E, Row 5, Plot 110 – unmarked
Monahan: David Francis: Roman Catholic Berm
A, Row 9, Plot 19
Monahan: Mabel Jane: Anglican Division L,
Row 5, Plot 64 – unmarked
Monahan: Maria Frances: Anglican Division
F, Row 2, Plot 16 – unmarked
Monahan: Mary Margaret: Roman Catholic Berm
A, Row 9, Plot 19
Monahan: Richard Abraham: Anglican Division
L, Row 5, Plot 64 – unmarked
Monahan: Stillborn Child: Anglican Division
E, Row 5, Plot 110 – unmarked
Monahan: Vernon Charles: Anglican Division
E, Row 5, Plot 110 – unmarked
Monauri: ?:
Nonconformist Division E, Row 2, Plot 43 – unmarked
Monazaheian: Gholam Hossien: Muslim Area C, Row 2, Plot 1a
Monckton:
William Gawler: Chapel of Faith Ash Vaults
Moncrieff: Cecilia
Anne: Roman Catholic Berm A, Row 11, Plot 72
Moncrieff: Katherine Mairi: Cremation Lawn
B, Row A2, Plot 23 – unmarked
Moncrieff: William: Anglican Division F,
Row 16, Plot 51 – unmarked
Moncur or Moncur-Bowler: Barry-Robert Wilmot Bowler or Barry Robert Wilmot: Mus. B, R/1, Pl. 9
Moncur: Hilda
Snowden: Chapel of Faith Ash Vaults
Moncur: Peter Duncan: Presbyterian Division
D, Row 6, Plot 48 – unmarked
Moncur-Bowler or Moncur: Barry Robert Wilmot or Barry-Robert Wilmot Bowler: Mus. B, R/1, Pl. 9
Mond: Lorraine:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 48
Monds: William
John: Service Persons Area L, Row 11, Plot 72
Money:
Alice Maud Victoria: Nonconformist Division D, Row
15, Plot 37
Money: Augusta S.: Anglican Division G, Row
2, Plot 2
Money: Caroline: Wesleyan Division D, Row
1, Plot 83a
Money: Eileen Myrtle: North Lawn E, Row 20,
Plot 48
Money: George Charles: North Lawn E, Row
20, Plot 48
Money: George Lewis: Nonconformist Division
D, Row 15, Plot 37
Money: Helen Elizabeth: Nonconformist
Division D, Row 10, Plot 20 – unmarked
Money: James Alfred: Wesleyan Division D,
Row 1, Plot 83a
Money: William Allan: Nonconformist
Division D, Row 10, Plot 20 – unmarked
Money: William Henry: Wesleyan Division D,
Row 1, Plot 83a
Monga: Baby:
Protestant Division B, Row 1, Plot 354 – unmarked
Monise: Manogiamanu
Fasavalu Ione Monise: Presbyterian Division D, Row 25, Plot 60
Monk: Douglas Edward: Columbarium Memorials, Pillar 4, Column 5, Plaque G
Moodie: Donald Robertson: Columbarium Memorials, Pillar 6, Column 1, Plaque F
Monk: Eileen
Elizabeth Magdalene: Cremation Lawn B, Row 6, Plot 17
Monk: Herbert George: Anglican Division H,
Row 10, Plot 13 – unmarked
Monk: Kenneth Arthur: Wesleyan Division F, Row 1, Plot 9 – memorial or ashes?
Monk: Kenneth Arthur: Wesleyan Division F, Row 1, Plot 9 – memorial or ashes?
Monk: Leonard James Disbel: Cremation Lawn
B, Row 6, Plot 17
Monk: Lynette: Chapel of Faith Ash Vaults
Monk: Lynette Marlene: Wesleyan Division F, Row 1, Plot 9
Monk: Milford Emily: Western Lawn A, Row 6,
Plot 49
Monk: Nellie Edith: Protestant Berm B, Row
7, Plot 87
Monk: Richard (Jack) John: Chapel of Faith Ash Vaults
Monk: Sarah: Anglican Division E, Row 5,
Plot 21 – unmarked
Monk: William Henry James: Protestant Berm
B, Row 7, Plot 87
Monkhouse: Robert
George: Nonconformist Division C, Row 17, Plot 25 – unmarked
Monkhouse: William: Service Persons Area K,
Row 8, Plot 50
Monkley: Lawrence: Wesleyan Division D, Row 5, Plot 10 – unmarked
Monkley: Mary Teresa: Protestant Lawn A,
Row 9, Plot 22
Monkley: Mervyn: Wesleyan Division D, Row
5, Plot 10 – unmarked
Monks: Elizabeth:
Cremation Lawn B, Row 3, Plot 182
Monks: Frank: Cremation Lawn B, Row 3, Plot
182
Monnock: Thomas
Joseph: Service Persons Area F, Row 1, Plot 41
Monoghan: Edward
Thomas: Service Persons Area J, Row 6, Plot 11
Monoghan: Eliza Agnes: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 34 – unmarked
Monomai-Tautuki: Jeffrey Millar: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 53
Monostory: Margaret
(Margit) Elizabeth: Roman Catholic Berm B, Row 13, Plot 50
Monostory: Tibor: Roman Catholic Berm B,
Row 13, Plot 50
Monoyer: Marie Louise: Roman Catholic Division C, Row 27, Plot 112
Monquest:
Elsie: Protestant Berm B, Row 24, Plot 55
Monroe: Michael
Allen: Muslim Area D, Row 2, Plot 1a
Monsin: Frances
Gertrude: Anglican Division K, Row 10, Plot 39
Monson: Ethel
Irene: Cremation Lawn B, Row 5, Plot 206
Monson: Jessie: Anglican Division K, Row
10, Plot 75 – unmarked
Monson: Ronald Henry: Cremation Lawn B, Row
5, Plot 206
Montague: Barbara Nina: Chapel of Faith Ash Vaults
Montague: Catherine: Anglican Division H,
Row 9, Plot 92
Montague: Dainty (Winifred) Winifred: Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 46 – unmarked
Montague: Elisabeth or Elizabeth Martha:
Roman Catholic Lawn A, Row 7, Plot 50
Montague: Francis Terence: Roman Catholic
Lawn A, Row 7, Plot 50
Montague: Frank Laurence: Roman Catholic
Lawn A, Row 7, Plot 50
Montague: Harry: Wesleyan Division D, Row
6, Plot 4 – unmarked
Montague: Henry: Chapel of Faith Ash Vaults
Montague: James: Presbyterian Division C,
Row 6, Plot 21 – 1923 – unmarked
Montague: James: Roman Catholic Division C,
Row 20, Plot 67 – 1935 – unmarked
Montague: James Patrick: Roman Catholic
Division A, Row 3, Plot 46 – unmarked
Montague: Margaret Louisa: Chapel of Faith Ash Vaults
Montague: Vernon Laurence: Anglican
Division H, Row 9, Plot 92
Montague: William Walter: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 182
Montanjees: Benjamin: Hebrew Area A, Row 7, Plot 58
Montanjees: David: Hebrew Berm B, Row 2,
Plot 16
Monteith: Alice
Hanna: Service Persons Area K, Row 14, Plot 89
Monteith: Althea Hazel: Protestant Lawn D,
Row 4, Plot 68 – unmarked
Monteith: Emma Jane: Presbyterian Division
F, Row 4, Plot 7
Monteith: George Hunter: Wesleyan Division
B, Row 1, Plot 65 – unmarked
Monteith: John Carl Horn: Presbyterian
Division F, Row 4, Plot 7
Monteith: Norman Alexander: Protestant Lawn
D, Row 6, Plot 19
Monteith: Stanley: Service Persons Area K,
Row 14, Plot 89
Montgomerie: David George: Cremation Lawn Old, Row V2, Plot 13
Montgomerie: Emma: Roman Catholic Division
C, Row 14, Plot 66 – unmarked
Montgomerie: James George: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 66 – unmarked
Montgomerie: Violet Eileen: Cremation Lawn
Old, Row V2, Plot 13
Montgomery: Adam:
Wesleyan Division A, Row 1, Plot 38 – unmarked
Montgomery: Alan: Presbyterian Division A,
Row 6, Plot 15 – unmarked
Montgomery: Albert Edward Stanley: Service
Persons Area K, Row 15, Plot 71
Montgomery: Allan Gracie: Presbyterian
Division D, Row 19, Plot 1
Montgomery: Andrew: Presbyterian Division
B, Row 5, Plot 28 – unmarked
Montgomery: Bessie Isabel: Anglican
Division K, Row 1, Plot 17
Montgomery: Betty Ivy: Wesleyan Division C,
Row 19, Plot 25 – unmarked
Montgomery: Christina: Roman Catholic
Division A, Row 7, Plot 99
Montgomery: Christopher Carl: North Lawn E,
Row 1, Plot 68
Montgomery: Daphne Daisy: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 59
Montgomery: Donald Fraser: Roman Catholic
Berm A, Row 14, Plot 38
Montgomery: Dulcie: Protestant Berm A, Row
22, Plot 42
Montgomery: Elizabeth: Roman Catholic
Division B, Row 7, Plot 4
Montgomery: Ellen: Roman Catholic
Division C, Row 21, Plot 109
Montgomery: Ethel: Presbyterian Division E,
Row 1, Plot 38
Montgomery: Francis: Service Persons Ash
Burial Area K, Row M, Row 19, Plot 26
Montgomery: George: Presbyterian Division
D, Row 13, Plot 13-15 – 1943
Montgomery: George: Service Persons Ash
Burial Area K, Row M, Row 17, Plot 26 – 1968
Montgomery: Gwendolyne Muriel: North Lawn
E, Row 1, Plot 68
Montgomery: Harold: Public Burial Area A,
Row 2, Plot 111 – unmarked
Montgomery: Henry George: Chapel of Faith Ash Vaults
Montgomery: Hope: Presbyterian Division D,
Row 19, Plot 1
Montgomery: Isaac: Presbyterian Division E,
Row 1, Plot 38
Montgomery: James: Roman Catholic Division
A, Row 9, Plot 37 – unmarked
Montgomery: John: Anglican Division H, Row
8, Plot 50 – 1939
Montgomery: John: Protestant Division B,
Row 2, Plot 154 – 1963 – unmarked
Montgomery: Joseph Alexander: Presbyterian
Division B, Row 4, Plot 13a
Montgomery: Joseph Hunter: Anglican
Division K, Row 18, Plot 49 – unmarked
Montgomery: Lionel: Chapel of Faith Ash Vaults
Montgomery: Leslie Alexander: Roman
Catholic Division E, Row 5, Plot 75 – unmarked
Montgomery: Margaret Theresa: Roman
Catholic Berm A, Row 14, Plot 38
Montgomery: Marion Jane: Anglican Division
H, Row 8, Plot 50
Montgomery: Mary Bett: Presbyterian
Division D, Row 13, Plot 13
Montgomery: Nora Ellen: Roman Catholic Berm
B, Row 11, Plot 50
Montgomery: Owen: Edward Alexander: North
Lawn E, Row 1, Plot 68
Montgomery: Patrick: Roman Catholic
Division A, Row 7, Plot 99
Montgomery: Ruby Evangel: Presbyterian
Division D, Row 19, Plot 1
Montgomery: Samuel: Roman Catholic Division
E, Row 2, Plot 53
Montgomery: Stanley James Birkett: Roman
Catholic Berm A, Row 14, Plot 38
Montgomery: Stillborn Child: Nonconformist
Division C, Row 23, Plot 58 – unmarked
Montgomery: Theodore Thomas: Service
Persons Area K, Row 5, Plot 45
Montgomery: William: Anglican Division M,
Row 5, Plot 20 – 1901 – unmarked
Montgomery: William: Roman Catholic
Division C, Row 21, Plot 111 – 1935
Montgomery: William Dowling: Service
Persons Area M, Row 17, Plot 27
Montgomery: William John: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 152
Montgomery: William Robert Joseph: Roman
Catholic Berm B, Row 11, Plot 50
Monthey: Douglas
William Ernest: Wesleyan Division D, Row 7, Plot 60
Monthey: Jack Henry Arthur: Wesleyan
Division D, Row 7, Plot 60
Montie: Michael
George: Protestant Division B, Row 2, Plot 250 – unmarked
Montreal: Emily:
Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 7
Montrose: James
Louis: Hebrew Area A, Row 8, Plot 86
Mood: James:
Roman Catholic Division D, Row 3, Plot 47 – unmarked
Moodabe: Alma
Maude: Roman Catholic Berm A, Row 8, Plot 13
Moodabe: Elisabeth Ann: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 28
Moodabe: Ferris: Roman Catholic Division C,
Row 10, Plot 28
Moodabe: Michael (Joe) Barry Joseph: Roman
Catholic Berm B, Row 3, Plot 8 – unmarked
Moodabe: Michael Joseph: Roman Catholic Berm A,
Row 8, Plot 13
Moodie: Marie Jane: Chapel View Burial Area, Row 30, Plot 51
Moody: Muriel: Chapel Memorials, Pillar 6, Column 6, Plaque A – 1996
Moore: Colleen Jean: Columbarium Memorials, Pillar 2, Column 9, Plaque A
Moore: Wilhelmina (Betty): Chapel Memorial Wall, Column 61, Plaque C
Moodie: Pamela Daphne: Western Lawn B, Row
10, Plot 16
Moodie: Robert Stanley: Chapel Memorials, Pillar 4, Column 2, Plaque E
Moody: Albert
Roy: Service Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 133
Moody: Beverly Mary: Lakeside Ash Gardens
Area, Row B, Plot 32
Moody: Brian Frederick: Roman Catholic Lawn
B, Row 5, Plot 37
Moody: David Clarence: Roman Catholic Lawn
A, Row 11, Plot 46
Moody: Donald: Protestant Division A, Row
5, Plot 17 – unmarked
Moody: Dorothy: Presbyterian Division D,
Row 9, Plot 58 – unmarked
Moody: Edith: Chapel of Faith Ash Vaults
Moody: Eileen Alma West Berm C, Row 2,
Plot 46
Moody: Elizabeth: Anglican Division B, Row
2, Plot 13b
Moody: George Hurst: Chapel of Faith Ash Vaults
Moody: Grace: Nonconformist Division E, Row
6, Plot 15 – unmarked
Moody: Hilda May: Roman Catholic Division
C, Row 5, Plot 109
Moody: Horace Dyer: Anglican Division K,
Row 3, Plot 96
Moody: Jane Osborne: W H Tongue Ash Vault,
Row Vlt, Plot VL
Moody: John Edwin: Anglican Division L, Row
9, Plot 113 – unmarked
Moody: John William Cotter: West Berm C,
Row 2, Plot 46
Moody: Lissadell Shaw: North Lawn E, Row 17,
Plot 111
Moody: Louisa Magdalen: Roman Catholic Lawn
B, Row 5, Plot 35
Moody: Mabel Violet: Presbyterian Division
F, Row 3, Plot 8
Moody: Mary: Presbyterian Division C, Row 2,
Plot 33 – unmarked
Moody: Maudie: Roman Catholic Lawn A, Row
11, Plot 46
Moody: Muriel: Azalea Octagon Area, Octagon 309, Plot 2 – 1996 Moody: Muriel: Chapel Memorials, Pillar 6, Column 6, Plaque A – 1996
Moody: Nellie Anglican Division C, Row 8,
Plot 44 – unmarked
Moody: Richard Humble: Anglican Division B,
Row 2, Plot 13a
Moody: Samuel: Anglican Division C, Row 4,
Plot 30 – unmarked
Moody: Stillborn Child: The Sanctuary, Row F, Plot 13 – unmarked
Moody: Thomas Shaw: North Lawn E, Row 21,
Plot 118
Moody: Thomas William: Roman Catholic Berm
A, Row 5, Plot 25
Moody: Violet Mabel: Presbyterian
Division F, Row 3, Plot 8
Moohan: Edmond:
North Lawn E, Row 17, Plot 148
Moohan: Mary Alvern: North Lawn E, Row 7,
Plot 149
Moon:
Alfred Morton: Roman Catholic Division C, Row 17,
Plot 68 – unmarked
Moon: Alistair Thomas Ernest: Erebus Ash
Gardens, Row Lx, Plot 34
Moon: Alwyn: Protestant Lawn C, Row 4, Plot
119
Moon: Alwyn Evan: Western Lawn B, Row 5, Plot
97a
Moon: Ann: Nonconformist Division A, Row 2,
Plot 9 – 1893
Moon: Ann: Nonconformist Division C, Row
14, Plot 12 – 1929
Moon: Catherine (Kitty): Anglican Division E,
Row 10, Plot 135
Moon: Catherine Emily: Anglican Division F,
Row 8, Plot 14 – unmarked
Moon: Catherine Isabella: Nonconformist
Division A, Row 2, Plot 9
Moon: Charles: Nonconformist Division B,
Row 6, Plot 1-2
Moon: Charles Frederick: Service Persons
Area K, Row 10, Plot 26
Moon: Charles Stanley: Nonconformist
Division B, Row 6, Plot 1-2
Moon: Dawn: Western Lawn B, Row 5, Plot 111
Moon: Elizabeth Myrtle: Roman Catholic
Division C, Row 9, Plot 32
Moon: Ellen: Roman Catholic Division C, Row
27, Plot 115
Moon: Ellen Easton: Nonconformist Division
B, Row 6, Plot 1-2
Moon: George: Nonconformist Division A, Row
4, Plot 42b
Moon: George Davies: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 3a, Plot 194
Moon: Gladys May: Nonconformist Division B,
Row 6, Plot 1
Moon: Hazel Rose: North Lawn E, Row 5, Plot
142 – unmarked
Moon: James: Anglican Division F, Row 8,
Plot 14 – unmarked
Moon: Jang: Public Burial Area A, Row 1a,
Plot 40
Moon: John Alfred: Service Persons Area M,
Row 14, Plot 52
Moon: Mary Ann: Anglican Division B, Row 2,
Plot 42b
Moon: Mervyn Henry: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 48
Moon: Nellie: Nonconformist Division A, Row
2, Plot 9
Moon: Nora Enid: Wesleyan Division F, Row
1, Plot 17
Moon: Robert: Anglican Division B, Row 2,
Plot 42b
Moon: Robert (Harry) Henry: Nonconformist
Division C, Row 14, Plot 10-12
Moon: Sarah: Nonconformist Division A, Row
2, Plot 9
Moon: Sarah Jane: Nonconformist Division A,
Row 4, Plot 42b
Moon: Thelma Lucy Bernice: Protestant Lawn
C, Row 4, Plot 119
Moon: Vera: Nonconformist Division B, Row
6, Plot 1
Moon: William: Nonconformist Division C,
Row 14, Plot 10 – 1919
Moon: William: Anglican Division E, Row 4,
Plot 12a – 1920 – unmarked
Moon: William Henry: Protestant Division A,
Row 1, Plot 19 – 1955 – unmarked
Moon: William Henry: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 3a, Plot 71 – 1971
Moon: William (Jack) John: Nonconformist
Division C, Row 14, Plot 10
Moon or Yan: Yan San or San Moon: Public Burial Area A, Row 1a, Plot 94
Mooney: Bridget:
Roman Catholic Division A, Row 6, Plot 16
Mooney: Cecilia or Cecelia Mary:
Roman Catholic Division B, Row 3, Plot 19 – unmarked
Mooney: Charles H.: Service Persons Area H,
Row 5, Plot 18
Mooney: Charles MacKenzie: Service Persons
Area K, Row 9, Plot 69
Mooney: Charles Xavier: Roman Catholic Berm
B, Row 13, Plot 53
Mooney: Delia: Roman Catholic Division C,
Row 22, Plot 4
Mooney: Dwenda Ellen: Protestant Berm A,
Row 20, Plot 115
Mooney: Edward Raymond: Cremation Lawn B,
Row 1, Plot 157
Mooney: Ellen: Roman Catholic Division C, Row 6, Plot 35
Mooney: Ellen Rose: Nonconformist Division
D, Row 1, Plot 14a
Mooney: Eugene Magnus Augustine: Anglican
Division K, Row 19, Plot 70
Mooney: George: Protestant Division C, Row
6, Plot 74 – unmarked
Mooney: Irvine: Protestant Berm A, Row 20,
Plot 115
Mooney: James Kennedy: Service Persons Area
J, Row 2, Plot 26 – unmarked
Mooney: John: Roman Catholic Division B,
Row 2, Plot 30 – unmarked
Mooney: Kennedy George: Service Persons
Area M, Row 14, Plot 158
Mooney: Lawrence Anthony: Service Persons
Area M, Row 21, Plot 28
Mooney: Lily: Anglican Division K, Row 19,
Plot 70
Mooney: Mary: Roman Catholic Lawn A, Row
12, Plot 31 – unmarked
Mooney: Mary Ann: Anglican Division F, Row
14, Plot 56 – unmarked
Mooney: Matthew: Roman Catholic Division C,
Row 22, Plot 4
Mooney: Maurice Walter: Service Persons
Area J, Row 2, Plot 11
Mooney: Mavis Irene: Roman Catholic Berm B,
Row 13, Plot 53
Mooney: Michael: Protestant Berm B, Row 8,
Plot 25
Mooney: Sarah: Anglican Division A, Row 1,
Plot 54
Mooney: Thomas: Service Persons Area L, Row
1, Plot 55 – unmarked
Mooney: Thomas Bernard: Service Persons
Area J, Row 2, Plot 17
Mooney: Ursula Aileen: Roman Catholic
Division E, Row 13, Plot 69
Mooney: Violet Louise: Cremation Lawn B,
Row 1, Plot 157
Mooney: William Blacker: Nonconformist
Division D, Row 1, Plot 14a
Moor: Algae:
Service Persons Area M, Row 23, Plot 87
Moor or Moore: Alice or Irene
Olive: Wesleyan Division C, Row 7, Plot 30 – unmarked
Moor: Averil Norma: Erebus Octagons, Octagon 132, Plot 4
Moor: Florence Charlotte: Protestant Lawn
A, Row 3, Plot 77
Moor: George: Service Persons Area M, Row
18, Plot 110
Moor: Henry Richard: Protestant Lawn A, Row
3, Plot 77
Moor: Herbert: Wesleyan Division C, Row 2,
Plot 6 – memorial
Moor: John: Wesleyan Division D, Row 4,
Plot 44
Moor: Josephiah (Joss) Daniel: Nonconformist
Division D, Row 18, Plot 16
Moor: Sarah: Wesleyan Division C, Row 2,
Plot 6
Moor: Susan: Wesleyan Division D, Row 4,
Plot 44
Moor: William: Wesleyan Division C, Row 2,
Plot 6
Moorcraft or
Moorcroft: Ada Rose: Anglican Division K, Row 6, Plot 30
Moorcroft or Moorcraft: Ada Rose: Anglican Division K, Row 6, Plot 30
Moore: Abel
James McNeil: Service Persons Area K, Row 13, Plot 34
Moore: Adam John: Azalea Octagon Area 26, Plot 4
Moore: Alexander: Anglican Division K, Row 13, Plot 80
Moore: Alexander Hughes: Service Persons Area G, Row 10, Plot 37
Moore: Alexander: Anglican Division K, Row 13, Plot 80
Moore: Alfred Edward: Anglican Division E,
Row 9, Plot 85
Moore: Alfred Seabourne: Cremation Lawn B,
Row 1, Plot 43
Moore: Alice: Roman Catholic Division C,
Row 4, Plot 55a
Moore: Amos: Anglican Division K, Row 8,
Plot 81 – unmarked
Moore: Andrew: Anglican Division A, Row 9,
Plot 21
Moore: Ann Lydia: Anglican Division K, Row
20, Plot 12 – unmarked
Moore: Ann Rosemary Evelyn: Protestant Lawn
D, Row 3, Plot 35
Moore: Anne Blanch: Anglican Division K,
Row 4, Plot 46
Moore: Annie: Roman Catholic Division C,
Row 9, Plot 97a
Moore: Annie Sarah: Wesleyan Division C,
Row 2, Plot 62
Moore: Arthur: Service Persons Area K, Row
4, Plot 43
Moore: Arthur J.: Chapel Memorial Wall, Column 60, Plaque C
Moore: Arthur Joseph: Service Persons Area
K, Row 4, Plot 43
Moore: Ava Clara: Protestant Lawn C, Row 7,
Plot 92 – unmarked
Moore: Baby: Anglican Division L, Row 3,
Plot 38
Moore: Barry Edward Alfred: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 75 – unmarked
Moore: Benjamin: Service Persons Area K,
Row 8, Plot 32
Moore: Bert: unknown
Moore: Bertram Dick: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 8a, Plot 117
Moore: Bridget: Roman Catholic Division C,
Row 20, Plot 82 – unmarked
Moore: Catherine Ann: Wesleyan Division C,
Row 9, Plot 35 – unmarked
Moore: Catherine Winifred: Protestant Lawn
D, Row 5, Plot 94
Moore: Charles Alexander: Service Persons
Area L, Row 1, Plot 3x
Moore: Charles Henry: Wesleyan Division F,
Row 5, Plot 28
Moore: Charmaine: Erebus Area C, Row A, Plot 26
Moore: Christopher: Roman Catholic Division
C, Row 21, Plot 54
Moore: Clarice Winifred: Western Lawn A,
Row 2, Plot 21
Moore: Claude Charles: Nonconformist Division D, Row 3, Plot 28a – ashes or memorial?
Moore: Clifford Brian: Roman Catholic
Division C, Row 25, Plot 82 – unmarked
Moore: Clifford Durham: Cremation Lawn B,
Row 6, Plot 216
Moore: Colleen Gaye: Protestant Berm A, Row
27, Plot 7
Moore: Colleen Jean: Natural Burial Area, Row Natural, Plot 16 Moore: Colleen Jean: Columbarium Memorials, Pillar 2, Column 9, Plaque A
Moore: Colleen Mae: Cremation Lawn B, Row
6, Plot 101
Moore: Curtis: Roman Catholic Division E,
Row 14, Plot 19 – unmarked
Moore: Daniel Victor: Cremation Lawn Old,
Row N, Plot 4
Moore: David: Service Persons Area D, Row
3, Plot 26
Moore: David Albert: West Berm A, Row 5,
Plot 3x
Moore: Dennis Robert: Cremation Lawn B, Row
6, Plot 121
Moore: Doreen: Anglican Division G, Row 5,
Plot 106 – unmarked
Moore: Edith: Cremation Lawn B, Row 9, Plot
186
Moore: Edith Gwendoline: Nonconformist
Division A, Row 5, Plot 51
Moore: Edith Madeline: Cremation Lawn Old,
Row G, Plot 9
Moore: Edna Vera: Presbyterian Division D,
Row 23, Plot 64
Moore: Edward: Anglican Division E, Row 3,
Plot 1 – 1907 – unmarked
Moore: Edward: Anglican Division M, Row 7,
Plot 18 – 1901 – unmarked
Moore: Edward: Anglican Division B, Row 2, Plot 72 – 1942
Moore: Edward Charles: Anglican Division F,
Row 12, Plot 21 – unmarked
Moore: Edward John: Wesleyan Division C, Row 20, Plot 75 – 1919 – unmarked
Moore: Edward John: Protestant Berm A, Row
25a, Plot 15 – 2004
Moore: Edwin Chaytor: Service Persons Area
G, Row 3, Plot 30a
Moore: Eileen May: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 9a, Plot 45
Moore: Eleise Michelle: Protestant Lawn D,
Row 8, Plot 54
Moore: Elizabeth: Nonconformist Division A, Row 5 – 1931
Moore: Elizabeth: Service Persons Area M,
Row 11, Plot 69 – 1972
Moore: Ellen: Wesleyan Division B, Row 7,
Plot 33x – unmarked
Moore: Elsie Lillian: Protestant Berm B,
Row 26, Plot 78
Moore: Emily: Anglican Division M, Row 1,
Plot 1 – unmarked
Moore: Emily Elizabeth: Anglican Division
J, Row 1, Plot 21
Moore: Emily Maria: Wesleyan Division C, Row 18, Plot 27 – 1917 – unmarked
Moore: Emily Maria: Protestant Lawn A, Row
13, Plot 43 – 1958
Moore: Emma Violet: Wesleyan Division C,
Row 11, Plot 36
Moore: Eric: Anglican Division C, Row 1,
Plot 28 – unmarked
Moore: Ernest Alfred: Anglican Division E,
Row 2, Plot 32 – unmarked
Moore: Errol Charles: Crematorium Garden Area, Row
4, Plot 30
Moore: Eunice Hilda: Erebus Ash Gardens,
Row Mx, Plot 21
Moore: Fergus: Service Persons Area M, Row
15, Plot 83
Moore: Florence: Anglican Division F, Row
10, Plot 70 – unmarked
Moore: Florence Emily: Wesleyan Division C,
Row 31, Plot 46 – unmarked
Moore: Florence Lucy: Roman Catholic Berm
A, Row 13, Plot 46
Moore: Frances: Wesleyan Division F, Row 5,
Plot 28
Moore: Frances Ethel: Nonconformist
Division E, Row 6, Plot 10
Moore: Francis Augustine: Roman Catholic
Berm A, Row 5, Plot 13
Moore: Francis James: Roman Catholic
Division A, Row 4, Plot 69b
Moore: Frank James: Presbyterian Division
D, Row 27, Plot 70 – unmarked
Moore: Frank Wesley: Presbyterian Division
D, Row 18, Plot 27
Moore: Frank Wesley: Nonconformist Division D, Row 3, Plot 28a – memorial
Moore: Frederick Howard: Nonconformist
Division C, Row 28, Plot 34
Moore: Frederick William: Nonconformist
Division A, Row 5, Plot 51 – 1930
Moore: Frederick William: Presbyterian
Division D, Row 24, Plot 38 – 1951
Moore: Frederick William: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Moore: Gay Erina Ann: Protestant Berm A,
Row 27, Plot 7
Moore: George: Wesleyan Division D, Row 1,
Plot 13 – 1906 – unmarked
Moore: George: Roman Catholic Division C,
Row 16, Plot 110 – 1933
Moore: George Irvine: Protestant Lawn D,
Row 3, Plot 35
Moore: Gerald Victor: Service Persons Area
G, Row 1, Plot 4a
Moore: Gertrude Fleming: Nonconformist
Division D, Row 3, Plot 28b
Moore: Gladys Ivy: Cremation Lawn Old, Row
N, Plot 4
Moore: Guy Reginald: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 1, Niche 35
Moore: Hannah: Wesleyan Division B, Row 7,
Plot 1 – 1896
Moore: Hannah: Anglican Division G, Row 6,
Plot 19 – 1937
Moore: Harold Lewis: Protestant Lawn C, Row
7, Plot 92x – unmarked
Moore: Harold Wilfred: Roman Catholic
Division C, Row 11, Plot 29
Moore: Harriet Alicia Margaret Elizabeth:
Protestant Lawn C, Row 7, Plot 92x
Moore: Harry Rochead: Anglican Division F, Row 7, Plot 9
Moore: Harry Rochead: Anglican Division F, Row 7, Plot 9
Moore: Helen: Anglican Division F, Row 7,
Plot 9 – 1923
Moore: Helen: Presbyterian Division D, Row
18, Plot 27 – 1937
Moore: Helen Beatrice: Protestant Lawn C,
Row 6, Plot 33 – unmarked
Moore: Helen McGregor: Presbyterian
Division E, Row 14, Plot 13 – unmarked
Moore: Helena Annie: Chapel of Faith Ash Vaults
Moore: Henry Ira Thomas: Roman Catholic
Division E, Row 14, Plot 51 – unmarked
Moore: Henry James:
Nonconformist Division D, Row 7, Plot 39 – unmarked
Moore: Henry William: Service Persons Area
K, Row 11, Plot 67 – 1950
Moore: Henry William: Protestant Division
B, Row 1, Plot 182 – 1963 – unmarked
Moore: Herbert: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 6a, Plot 69
Moore: Hilda: Protestant Berm A, Row 25a,
Plot 15
Moore: Hilda Edith: Protestant Lawn A, Row
13, Plot 43 – unmarked
Moore: Hilda May: Presbyterian Division F,
Row 4, Plot 15 – unmarked
Moore or Moor: Alice or Irene Olive:
Wesleyan Division C, Row 7, Plot 30 – unmarked
Moore: Isabella: Anglican Division D, Row
6, Plot 43 – unmarked
Moore: Isabella Findle: Roman Catholic Division C, Row 6, Plot 65 – unmarked
Moore: Isabella Jane: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 110
Moore: Jack William: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 246
Moore: James: Anglican Division F, Row 12,
Plot 16 – 1913 – unmarked
Moore: James: Nonconformist Division D, Row
13, Plot 34 – 1931
Moore: James: Wesleyan Division C, Row 14,
Plot 28 – 1932 – unmarked
Moore: James H.: Wesleyan Division C, Row
9, Plot 13 – 1899
Moore: James Patrick Mulholland: Service
Persons Area J, Row 3, Plot 18
Moore: James Sullivan: Wesleyan Division B,
Row 5, Plot 42a
Moore: Jane: Anglican Division K, Row 3,
Plot 49 – unmarked
Moore: Janice Vivien: Anglican Division L,
Row 6, Plot 118 – unmarked
Moore: Jean Muriel: Erebus Ash Gardens, Row
L, Plot 39
Moore: Jeanette: Western Lawn A, Row 8,
Plot 27
Moore: Jewel Annie: Anglican Division D,
Row 6, Plot 39
Moore: Joan: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 6a, Plot 69
Moore: John: Roman Catholic
Division B, Row 3, Plot 30 – 1896 – unmarked
Moore: John: Anglican Division N, Row 6,
Plot 37 – 1900 – unmarked
Moore: John: Anglican Division F, Row 2,
Plot 4 – 1912
Moore: John: Wesleyan Division B, Row 7,
Plot 2 – 1932
Moore: John: Roman Catholic Division C, Row
27, Plot 23 – 1945 – unmarked
Moore: John: Roman Catholic Division D, Row
4, Plot 98 – 1946
Moore: John: Roman Catholic Division C, Row
11, Plot 27b – 1959
Moore: John: Service Persons Area M, Row
15, Plot 146 – 1975
Moore: John Ambrose: Nonconformist Division
A, Row 5, Plot 46
Moore: John Andrew: Roman Catholic Lawn A,
Row 14, Plot 45
Moore: John Caledon Kenneth: Wesleyan
Division C, Row 27, Plot 12
Moore: John Cawley: Cremation Lawn B, Row
7, Plot 223
Moore: John Charles Horton: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 110 – unmarked
Moore: John Clarence: Roman Catholic
Division C, Row 11, Plot 29
Moore: John Frederick: Protestant Division
A, Row 5, Plot 34 – unmarked
Moore: John Graham: North Lawn E, Row 14,
Plot 73
Moore: John Howarth: Service Persons Area
K, Row 2, Plot 76
Moore: John James: Anglican Division B, Row
2, Plot 72
Moore: John Joseph: Service Persons Area M,
Row 16, Plot 183
Moore: John Knox Burke: Western Lawn A, Row 8,
Plot 31
Moore: John McGregor: Anglican Division L,
Row 1, Plot 17 – unmarked
Moore: John Nelson: Protestant Lawn C, Row
6, Plot 33
Moore: John Peter: North Lawn E, Row 4,
Plot 125
Moore: John William: Anglican Division F,
Row 10, Plot 70 – unmarked
Moore: Joseph Richard: Roman Catholic
Division B, Row 8, Plot 30 – unmarked
Moore: Joseph Wrether Bacon: Wesleyan
Division C, Row 2, Plot 62
Moore: Kathleen Maudie: Nonconformist
Division C, Row 28, Plot 34
Moore: Kenneth Charles Frederick:
Protestant Lawn D, Row 4, Plot 39
Moore: Kenneth Ray: Cremation Lawn Old, Row
G, Plot 9
Moore: Leslie John: Service Persons Area M,
Row 15, Plot 169
Moore: Leslie Norman: Wesleyan Division D,
Row 4, Plot 29 – unmarked
Moore: Lester William: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 47
Moore: Lewis Emmett: Erebus Ash Gardens,
Row Mx, Plot 21
Moore: Lila Florence Annie: Presbyterian
Division C, Row 1, Plot 42b
Moore: Lilian: Service Persons Area M, Row
15, Plot 83
Moore: Lillian Annette: Protestant Division
C, Row 6, Plot 73 – unmarked
Moore: Lily Olive or Olive
Lily: Anglican Division K, Row 13, Plot 80
Moore: Lorna Jean: Cremation Lawn B, Row 1,
Plot 43
Moore: Louisa Rebecca: Wesleyan Division B,
Row 5, Plot 42a
Moore: Lucille Mary: Western Lawn A, Row 8,
Plot 31
Moore: Mabel Elizabeth: Anglican Division
K, Row 6, Plot 83 – unmarked
Moore: Mabel Everall: Cremation Lawn Old,
Row Q3, Plot 7
Moore: Margaret: Roman Catholic Division E,
Row 7, Plot 16 – 1953
Moore: Margaret Ann: Cremation Lawn B, Row
4, Plot 52
Moore: Margaret Elizabeth: Anglican
Division B, Row 2, Plot 72
Moore: Margaret Constance: Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 99
Moore: Margaret Kay: Protestant Berm B, Row
24, Plot 63
Moore: Maria: Roman
Catholic Division C, Row 6, Plot 102 – unmarked
Moore: Marjorie: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 4a, Plot 246
Moore: Mary: Anglican Division B, Row 2,
Plot 72 – 1895
Moore: Mary: Wesleyan Division C, Row 4,
Plot 19 – 1897 – unmarked
Moore: Mary: Presbyterian Division F, Row
1, Plot 15 – 1938 – unmarked
Moore: Mary: Anglican Division L, Row 5,
Plot 91 – 1944 – unmarked
Moore: Mary: Presbyterian Division E, Row
14, Plot 5 – 1942 – unmarked
Moore: Mary: Roman Catholic Division E, Row
10, Plot 62 – 1956
Moore: Mary Ann: Anglican Division F, Row
12, Plot 42 – 1908
Moore: Mary Ann: Roman Catholic Division C,
Row 11, Plot 27b – 1959
Moore: Mary Elizabeth: Protestant Lawn A,
Row 6, Plot 61 – unmarked
Moore: Mary Jane: Wesleyan Division C, Row
9, Plot 13
Moore: Matilda (Bedelia) Bedelia: Roman Catholic
Division A, Row 3, Plot 89
Moore: Maureen Isabel Ellen: Cremation Lawn
B, Row 7, Plot 223
Moore: Melville: Presbyterian Division E,
Row 14, Plot 5 – unmarked
Moore: Michael John: Protestant Berm A, Row
22, Plot 20
Moore: Michael Joseph: Childrens Burial
Area A, Row 2, Plot 14
Moore: Nancy Hamilton: Nonconformist
Division C, Row 5, Plot 17 – unmarked
Moore: Norma: Roman Catholic Division A,
Row 9, Plot 50 – unmarked
Moore: Norman Howard: Service Persons Area
G, Row 2, Plot 21
Moore: Olive Lily or Lily Olive:
Anglican Division K, Row 13, Plot 80
Moore: Olive May: Anglican Division A, Row
5, Plot 31
Moore: Owen Ignatius: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 112
Moore: Patrick: Roman Catholic Division C,
Row 17, Plot 71
Moore: Percy William: Wesleyan Division C,
Row 27, Plot 23
Moore: Philip Daniel: Service Persons Area
C, Row 2, Plot 10
Moore: Phyllis Kathleen: North Lawn E, Row
3, Plot 116
Moore: Reginald Francis: Protestant Berm B,
Row 23, Plot 83
Moore: Reginald Walter: Western Lawn B, Row
3, Plot 132
Moore: Renie Mary Atcheson: Presbyterian Division D, Row 18, Plot 27
Moore: Rex Sumner: Roman
Catholic Division C, Row 14, Plot 65 – unmarked
Moore: Richard: Public Burial Area A, Row 1,
Plot 63 – unmarked
Moore: Richard Ambrose: Nonconformist
Division A, Row 5, Plot 46
Moore: Richard John: Anglican Division A,
Row 9, Plot 8 – unmarked
Moore: Ririana (Lizzie): Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 65 – unmarked
Moore: Robert: Roman Catholic Division A,
Row 3, Plot 89 – 1900
Moore: Robert: Anglican Division F, Row
11a, Plot 6 – 1917 – unmarked
Moore: Robert: Service Persons Area H, Row
6, Plot 20 – 1948
Moore: Robert Edward: Presbyterian Division
C, Row 1, Plot 13 – unmarked
Moore: Robert Eric: Anglican Division L,
Row 1, Plot 17 – unmarked
Moore: Robert Forbes: Service Persons Area
E, Row 1, Plot 43
Moore: Robert (Bert) Henry Thomas: Chapel of Faith Ash Vaults
Moore: Robert Walter Stebbing: Chapel of Faith Ash Vaults
Moore: Rodney Thomas: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 2 – unmarked
Moore: Rose: Nonconformist Division D, Row
13, Plot 34
Moore: Rose Winifred: Presbyterian Division
E, Row 12, Plot 8
Moore: Rose Winifred: Presbyterian Division E, Row 14, Plot 8 – memorial
Moore: Roseanna: Roman Catholic Lawn A, Row
14, Plot 45
Moore: Rosely Gladys Irene: Protestant Berm
B, Row 23, Plot 83
Moore: Rosina (Millie) Imelda: Protestant Berm A,
Row 6, Plot 34
Moore: Roy Cecil: Anglican Division D, Row
6, Plot 39
Moore: Rozamond: North Lawn E, Row 14, Plot
73
Moore: Sarah: Wesleyan Division A, Row 6,
Plot 15
Moore: Sarah E.: Service Persons Area C,
Row 2, Plot 10 – memorial?
Moore: Sarah Jane: Anglican Division E, Row
9, Plot 85
Moore: Sophia: Anglican Division L, Row 1,
Plot 17 – unmarked
Moore: Stanley George: Cremation Lawn Old,
Row Q3, Plot 7
Moore: Stella Elizabeth: Roman Catholic
Berm A, Row 8, Plot 52
Moore: Stillborn Child: Anglican Division
E, Row 8, Plot 123 – 1918 – unmarked
Moore: Stillborn Child: Roman Catholic
Division D, Row 5, Plot 81 – 1947
Moore: Stillborn Child: Roman Catholic
Division D, Row 3, Plot 25 – 1948 – unmarked
Moore: Terence Charles: Service Persons
Area L, Row 1, Plot 3x
Moore: Thomas: Roman Catholic Division C,
Row 3, Plot 12 – 1914 – unmarked
Moore: Thomas: Roman Catholic Division A,
Row 8, Plot 121 – 1917 – baby – unmarked
Moore: Thomas: Anglican Division C, Row 8,
Plot 32 – 1917 – unmarked
Moore: Thomas: Protestant Berm A, Row 6,
Plot 34 – 1957
Moore: Thomas Blair: Cremation Lawn B, Row
4, Plot 52
Moore: Thomas Cecil: Western Lawn A, Row 8,
Plot 27
Moore: Thomas Francis: Roman Catholic Division
C, Row 25, Plot 56 – unmarked
Moore: Thomas James: Nonconformist Division
C, Row 16, Plot 22 – unmarked
Moore: Thomas Joseph: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 138
Moore: Thomas (Warner) Mathew Reginald
Warner: Roman Catholic Berm A, Row 8, Plot 52
Moore: Thomas Mercer: Wesleyan Division B,
Row 7, Plot 33x – 1919 – unmarked
Moore: Thomas Mercer: Wesleyan Division C,
Row 31, Plot 46 – 1941 – unmarked
Moore: Thomas (Ted) Walter Francis: Erebus Ash
Gardens, Row L, Plot 39
Moore: Timothy John: North Lawn E, Row 14,
Plot 113
Moore: Venla Ngaitahu: North Lawn E, Row 4,
Plot 125
Moore: Victor William: Erebus Ash Gardens,
Row H, Plot 76
Moore: Victoria: Presbyterian Division D,
Row 14, Plot 62
Moore: Violet: Cremation Lawn B, Row 6,
Plot 216
Moore: Violet Myrtle: Wesleyan Division F,
Row 6, Plot 69 – unmarked
Moore: Walker Hartley: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 146-148
Moore: Walter Bramwell: Nonconformist
Division C, Row 19, Plot 6
Moore: Walter Frederick: Wesleyan Division
C, Row 11, Plot 36
Moore: Walter William: Nonconformist Division D, Row 3, Plot 28a – ashes or memorial?
Moore: Wilfred Donald: Western Lawn A, Row
2, Plot 21
Moore: Wilhelmina (Betty): Service Persons Area K, Row 4, Plot 43 Moore: Wilhelmina (Betty): Chapel Memorial Wall, Column 61, Plaque C
Moore: William: Anglican Division M, Row 3, Plot 21 – 1894 – unmarked
Moorhouse k.a. Miles: Elizabeth Edith Presbyterian Division E, Row 10, Plot 10 – unmarked
Moralde a.k.a. Boyd: Juddy a.k.a. Trounce: Erebus Area C, Row A, Plot 20
Mordaunt: Patricia Ann: Chapel View Burial Area, Row 20, Plot 38
Morrell: Harold James Ruffo: Azalea Octagon Area, Octagon 246, Plot 7
Morrison: Beamish Home: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 39
Morrison: Beatrice Ruth: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 72
Mort: Edwin Bertram: Protestant Lawn D, Row 1, Plot 55 – unmarked
Morunga: Anthony Wharo: Western Lawn B, Row 5, Plot 116
Morunga: Marlene Ruth: Protestant Lawn D, Row 4, Plot 110
Moore: William: Roman Catholic Division C,
Row 8, Plot 47 – 1898
Moore: William: Nonconformist Division D,
Row 3, Plot 28a – 1913
Moore: William: Presbyterian Division D,
Row 9, Plot 34 – 1920 – unmarked
Moore: William: Anglican Division H, Row 2,
Plot 72 – 1933
Moore: William: Anglican Division J, Row 7,
Plot 63 – 1946 – unmarked
Moore: William Alexander: Presbyterian
Division E, Row 14, Plot 13 – 1934 – unmarked
Moore: William Alexander: Roman Catholic
Division C, Row 21, Plot 54 – 1936
Moore: William Alexander: Service Persons
Area M, Row 11, Plot 69 – 1971
Moore: William Allan: Protestant Division
B, Row 4, Plot 100 – 1964 – unmarked
Moore: William Allen: Service Persons Area
M, Row 23, Plot 92 – 2016
Moore: William Andrew: Wesleyan Division C, Row 18, Plot 29 – unmarked
Moore: William Desmond: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 6a, Plot 72
Moore: William Edward: Protestant Lawn D,
Row 5, Plot 94
Moore: William John: Roman Catholic
Division C, Row 9, Plot 97a-97b – 1926
Moore: William John: Chapel of Faith Ash Vaults – 1945
Moore: William John: Anglican Division K,
Row 6, Plot 83 – 1956 – unmarked
Moore: William John Dennerly: Service
Persons Area L, Row 3, Plot 51
Moore: William John Frederick: Roman
Catholic Division C, Row 9, Plot 97a
Moore: William Patrick: Service Persons
Area G, Row 8, Plot 10
Moore: William Walter: Service Persons Area
M, Row 14, Plot 94
Moore: Winifred Eileen: Protestant Berm B,
Row 5, Plot 25
Moorehead: Andrew:
Presbyterian Division D, Row 17, Plot 3
Moorehead: Ellicia: Protestant Division D,
Row 17, Plot 1-3
Moorehead: John: Presbyterian Division D,
Row 17, Plot 1
Moorehead: Mary Jane: Presbyterian Division
D, Row 17, Plot 1-3
Moorehead: Thomas: Presbyterian Division D,
Row 17, Plot 1-3
Moorehead: William Edward Hamilton:
Presbyterian Division E, Row 8, Plot 39 – unmarked
Moorehouse: John Spilsbury: Wesleyan Division C, Row 14, Plot 47 –
unmarked
Moores:
Charles: Nonconformist Division D, Row 3, Plot 54 – unmarked
Moores: Dorothea Constance: North Lawn E,
Row 2, Plot 69
Moores: Dorothy Georgina: Anglican Division
K, Row 3, Plot 61
Moores: Dulcie Bella: Nonconformist
Division D, Row 3, Plot 54 – unmarked
Moores: Harold: North Lawn E, Row 2, Plot
69
Moores: James: Anglican Division E, Row 8,
Plot 66 – 1927
Moores: James: Anglican Division E, Row 8,
Plot 66 – 1944
Moores: John: Cremation Lawn B, Row 4, Plot
238
Moores: John Anthony: Roman Catholic Division
C, Row 23, Plot 5
Moores: Mary Ann: Anglican Division E, Row
8, Plot 66
Moores: Michael: Roman Catholic Division C, Row 23, Plot 6
Moorey:
William Henry Francis Lawrence: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1, Plot
77 – unm
Moorhead: Agnes
Knox: Service Persons Area L, Row 5, Plot 48
Moorhead: Annie: Presbyterian Division D,
Row 22, Plot 2
Moorhead: Charles: Nonconformist Division
B, Row 4, Plot 28
Moorhead: Harriet Anne: Nonconformist
Division B, Row 4, Plot 30
Moorhead: Harriett Ann: Nonconformist
Division B, Row 4, Plot 28
Moorhead: James Armstrong: Service Persons
Area L, Row 5, Plot 48
Moorhead: John: Presbyterian Division E,
Row 4, Plot 47 – unmarked
Moorhead: Lilian: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 2a, Plot 78
Moorhead: Mary Catherine: Nonconformist
Division C, Row 8, Plot 23
Moorhead: Robert: Roman Catholic Division
D, Row 1, Plot 53 – unmarked
Moorhead: Selwyn Vincent: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 78
Moorland: Martha:
Presbyterian Division D, Row 10, Plot 40 – unmarked
Moorman: Annie
Emeline Platt: Protestant Lawn C, Row 9, Plot 12
Moorman: Ernest Shephard: Protestant Lawn
C, Row 9, Plot 12
Moors: Alfred
William: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 19
Moors: Annie (Joyce) Joyce: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 19
Moors: Eliza Ann: Anglican Division A, Row 1, Plot 52 – unmarked
Moors: Esau Manoalino: West Berm A, Row 7, Plot 5
Moors: Flora Anne: Protestant Berm A, Row 24, Plot 134
Moors: Keith Allan: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 66
Moors: Lizzie: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 19
Moors: Mary: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 66
Moors: William: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 19
Moors: Annie (Joyce) Joyce: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 19
Moors: Eliza Ann: Anglican Division A, Row 1, Plot 52 – unmarked
Moors: Esau Manoalino: West Berm A, Row 7, Plot 5
Moors: Flora Anne: Protestant Berm A, Row 24, Plot 134
Moors: Keith Allan: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 66
Moors: Lizzie: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 19
Moors: Mary: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 66
Moors: William: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 19
Moose:
Henry: Anglican Division G, Row 2, Plot 49 –
unmarked
Moosman or Mossman:
Joseph Oscar: Service Persons Area G, Row 13, Plot 2
Moradi: Sima Vosoughi: Muslim Area D, Row 9, Plot 4
Moradi: Sima Vosoughi: Muslim Area D, Row 9, Plot 4
Moraghan: Emily
Kaka: West Berm A, Row 4, Plot 35
Moral:
Vallabh: Anglican Division L, Row 4, Plot 69
Moran: Agnes
Theresa: Roman Catholic Division D, Row 1, Plot 112 – unmarked
Moran: Amy: Roman Catholic Division C, Row
10, Plot 55 – unmarked
Moran: Anthony Paul: Roman Catholic
Division C, Row 25, Plot 51
Moran: Baby: Protestant Division A, Row 6,
Plot 52 – unmarked
Moran: Bernard: Roman Catholic Division C,
Row 6, Plot 108 – unmarked
Moran: Brenda: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 86
Moran: Cecil James: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 9a, Plot 238
Moran: Dolores: Roman Catholic Division C,
Row 10, Plot 55 – unmarked
Moran: Dominic: Roman Catholic Division C,
Row 25, Plot 88
Moran: Edward: Naval A Area, Row 1, Plot 11
Moran: Eileen O'Reilly: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 14 – unmarked
Moran: Eliza Agnes: Roman Catholic Division
C, Row 17, Plot 23
Moran: Emma: Chapel of Faith Ash Vaults
Moran: Francis: Roman Catholic Division C,
Row 17, Plot 23
Moran: George Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 77
Moran: Henry Edward: Roman Catholic
Division D, Row 5, Plot 87
Moran: Joseph Vincent: Roman Catholic Berm
A, Row 13, Plot 5
Moran: Madeline: Roman Catholic Division C,
Row 10, Plot 55 – unmarked
Moran: Margaret (Maggie): Roman
Catholic Division C, Row 2, Plot 50x – 1916 – unmarked
Moran: Margaret: Roman Catholic Division C,
Row 27, Plot 77 – 1983
Moran: Mary Lynn: Western Lawn B, Row 2,
Plot 156
Moran: Michael: Roman Catholic Division D,
Row 3, Plot 63 – unmarked
Moran: Nigel Rueben: North Lawn E, Row 5,
Plot 85
Moran: Patrick Terence: Western Lawn B, Row 2, Plot 156
Moran: Robyn Dorreen: West Berm C, Row
3, Plot 36x
Moran: Sydney: Roman Catholic Division A,
Row 5, Plot 6 – unmarked
Moran: William Francis: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 86
Morar: Unka:
Protestant Division B, Row 3, Plot 158
Morarji:
Malilal: Protestant Division B, Row 1, Plot 168 – unmarked
Morath:
Baby: Nonconformist Division C, Row 30, Plot 15 –
unmarked
Morath: Ellen Hilma: Anglican Division D,
Row 3, Plot 74 – unmarked
Morath: Francis Joseph: Anglican Division
G, Row 3, Plot 12
Morath: Henry John Anglican Division D, Row
3, Plot 74 – unmarked
Morath: Mary Emily: Anglican Division G,
Row 3, Plot 12
Morath: Rex Owen: Anglican Division L, Row
2, Plot 24 – unmarked
Morath: Stanley Harry Trevor: Protestant
Division C, Row 1, Plot 25
Morcan:
Michael: Roman Catholic Division E, Row 11, Plot 95
Morcom: Katherine
Margaret: Service Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 233
Morcom: Thomas Maitland: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 233
More: Arthur:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 6
More: Betty: Columbarium Niche Wall
Outside, Block E, Niche 13
More: Ellen George: Protestant Berm A, Row
18, Plot 71
More: Margaret Johnstone: Presbyterian
Division E, Row 9, Plot 36
More: Thomas: Presbyterian Division E, Row
9, Plot 36
Morecraft: Cyril John: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 39
Morehead: Thomas:
Presbyterian Division B, Row 5, Plot 5x – 1916 – unmarked
Morein: Edith
Ada: Hebrew Area A, Row 2, Plot 77
Morein: Samuel: Hebrew Berm B, Row 5, Plot
58
Moreland: Cyril
Ivan: Sc-Ash, Eucalyptus Glade
Moreland: Eileen Doris: Wesleyan Division
D, Row 6, Plot 45 – unmarked
Moreland: James: Cremation Lawn B, Row 11,
Plot 85
Moreland: James: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 1, Niche 59 – memorial
Moreland: Jane: Presbyterian Division D,
Row 22, Plot 12
Moreland: Samuel: Presbyterian Division D,
Row 22, Plot 12
Moreland: Thomas: Anglican Division E, Row
6, Plot 94 – unmarked
Morell: Lydia
Amelia: Nonconformist Division D, Row 2, Plot 50 – unmarked
Morell: Vincent Lawrence: Chapel View Burial Area, Row 27, Plot 13
Moresi: Karl
Kainuku: The Sanctuary, Row L, Plot 22
Moresi: Nancy: North Lawn E, Row 10, Plot
60
Morete: Alison
Rangi: Protestant Lawn D, Row 6, Plot 12
Morete: Michael Erueti: Protestant Lawn D,
Row 6, Plot 14
Moreton: Frank:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 12, Plot 37
Morey: Amelia:
Nonconformist Division C, Row 6, Plot 21 – unmarked
Morey: Douglas Arthur: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 11a, Plot 108
Morey: Elsie Irene: Protestant Division C,
Row 1, Plot 92 – unmarked
Morey: Eric C. H.: Service Persons Area M,
Row 1, Plot 47
Morey: Frances Ann: Wesleyan Division B,
Row 1, Plot 14
Morey: Frank: Protestant Lawn D, Row 3,
Plot 32
Morey: Ivy Winifred: Nonconformist Division
C, Row 15, Plot 58
Morey: Joyce Isabell: Protestant Lawn D,
Row 3, Plot 32
Morey: Percy Hamilton George: Wesleyan
Division B, Row 1, Plot 14
Morey: William: Wesleyan Division B, Row 1,
Plot 14
Morgan: Ada: Anglican Division E, Row 10, Plot 1 – 1919 – unmarked
Morgan: Agnes: Anglican Division L, Row 6,
Plot 94 – unmarked
Morgan: Albert: Service Persons Area L, Row
6, Plot 96
Morgan: Albert Victor: Protestant Berm B,
Row 6, Plot 30
Morgan: Albert Wesley: Service Persons Area
M, Row 13, Plot 149
Morgan: Alfred Edmund: Anglican Division C,
Row 6, Plot 15 – unmarked
Morgan: Alfred Henry: Nonconformist
Division C, Row 14, Plot 17
Morgan: Alice Frederica: Protestant Lawn C,
Row 7, Plot 101
Morgan: Arthur: Chapel of Faith Ash Vaults
Morgan: Arthur Henry: Wesleyan Division E,
Row 2, Plot 16
Morgan: Arthur James: Protestant Division
C, Row 1, Plot 76 – unmarked
Morgan: Barrie Allan: Nonconformist
Division C, Row 35, Plot 44 – unmarked
Morgan: Bessie: North Lawn E, Row 6, Plot
107
Morgan: Blanche Isafrel: Protestant Berm B,
Row 6, Plot 30
Morgan: Blanche Isabel: Protestant Lawn C,
Row 4, Plot 86
Morgan: Bridget Margaret: Protestant Berm
B, Row 25, Plot 96
Morgan: Caroline Linda: West View Lawn A,
Row 7, Plot 14
Morgan: Charles: Anglican Division N, Row 3, Plot 9 – 1897 – unmarked
Morgan: Charles: Anglican Division N, Row 3, Plot 9 – 1897 – unmarked
Morgan: Charles: Anglican Division N, Row
6, Plot 42 – 1900 – unmarked
Morgan: Charles Frank: Nonconformist Division
C, Row 17, Plot 70
Morgan: Charles Norman: Wesleyan Division
A, Row 3, Plot 3 – unmarked
Morgan: Clive: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 3a, Plot 241
Morgan: Constance Albertina: Cremation Lawn
B, Row 1, Plot 51
Morgan: Cyril Lloyd: Cremation Lawn B, Row
9, Plot 76
Morgan: David Arthur: Nonconformist
Division C, Row 26, Plot 63 – unmarked
Morgan: David Thomas: Service Persons Area
G, Row 10, Plot 51
Morgan: David William: Protestant Berm B,
Row 25, Plot 96
Morgan: Donald Gerard: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 7a, Plot 50
Morgan: Donald John: Eucalyptus Glade, SC-Ash, Plot 0 – unmarked
Morgan: Doris Emily: Nonconformist Division
E, Row 5, Plot 15
Morgan: Doris Louisa: North Lawn E, Row 21,
Plot 73
Morgan: Edna Rosetta: Cremation Lawn B, Row
3, Plot 40
Morgan: Edwin: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 40
Morgan: Emma Anne: Anglican Division B, Row
8, Plot 70b
Morgan: Eonie Alma: Western Lawn A, Row 5,
Plot 17
Morgan: Florence Daisy: Cremation Lawn Old,
Row D3, Plot 2
Morgan: Frederick George: Service Persons
Area G, Row 4, Plot 45
Morgan: Gemma: Chapel View Ash Lawn, Row 1,
Plot 9
Morgan: George: Nonconformist Division D,
Row 12, Plot 57-59
Morgan: George Dixon: Protestant Berm A,
Row 18, Plot 36
Morgan: George Henry: Wesleyan Division D,
Row 3, Plot 100 – unmarked
Morgan: George Henry Bennett: Presbyterian
Division D, Row 23, Plot 40
Morgan: George William: Nonconformist
Division D, Row 18, Plot 46
Morgan: Gerald Herbert John: Service
Persons Area M, Row 13, Plot 97
Morgan: Gerald Paul: Terrace Niche Vaults, Block B, Niche 27
Morgan: Gertrude Maude: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 7a, Plot 50
Morgan: Gladys Evelyn: Anglican Division D, Row
4, Plot 23 – unmarked
Morgan: Harold: Roman Catholic Division A,
Row 4, Plot 53 – unmarked
Morgan: Harriett: Anglican Division D, Row
1, Plot 61b – unmarked
Morgan: Heather May: Roman Catholic Lawn A,
Row 3, Plot 15
Morgan: Henrietta Margaret: Nonconformist
Division C, Row 17, Plot 70
Morgan: Henry: Anglican Division A, Row 4,
Plot 6 – 1893
Morgan: Henry: Service
Persons Area B, Row 1, Plot 30 – 1919
Morgan: Henry: Protestant Lawn B, Row 3,
Plot 24 – 1956
Morgan: Henry James: Service Persons Area
B, Row 2, Plot 14 – 1926
Morgan: Henry James: Protestant Berm A, Row
12, Plot 65 – 1973
Morgan: Holly: Childrens Burial Area A, Row
2, Plot 35
Morgan: Imelda Margaret: North Lawn E, Row
2, Plot 67
Morgan: Iris: Protestant Lawn D, Row 4,
Plot 11
Morgan: Ivy (Iola) Iola: Presbyterian
Division D, Row 23, Plot 40
Morgan: James: Roman Catholic Division C,
Row 5, Plot 97a – unmarked
Morgan: James Francis: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 97 – unmarked
Morgan: James Stanton: Columbarium Memorials, Pillar 4, Column 8, Plaque B
Morgan: John: Anglican Division F, Row 13,
Plot 57 – 1905 – unmarked
Morgan: John: Wesleyan Division D, Row 1,
Plot 19 – 1917 – unmarked
Morgan: John: Presbyterian Division D, Row
12, Plot 49 – 1921
Morgan: John: Chapel of Faith Ash Vaults – 1945
Morgan: John George: Anglican Division C,
Row 7x, Plot 6x
Morgan: John Grant: Nonconformist Division
C, Row 22, Plot 49 – unmarked
Morgan: Lillie: Nonconformist Division D,
Row 18, Plot 46
Morgan: Lily May: North Lawn E, Row 5, Plot
92
Morgan: Lindley Victor: Anglican Division
K, Row 19, Plot 51
Morgan: Lola Annie: North Lawn E, Row 7,
Plot 126
Morgan: Maggie Jessie: Wesleyan Division E,
Row 2, Plot 16
Morgan: Margaret: Nonconformist Division C, Row 21, Plot 46 – unmarked
Morgan: Maria: Roman Catholic Division C,
Row 22, Plot 40 – unmarked
Morgan: Marion: Anglican Division E, Row 4,
Plot 96a
Morgan: Martha Matilda: Anglican Division
A, Row 6, Plot 15
Morgan: Mary: Roman Catholic Division C,
Row 15, Plot 34 – 1920 – unmarked
Morgan: Mary: Anglican Division K, Row 19,
Plot 51 – 1951
Morgan: Mary Ann: Roman Catholic Division
C, Row 17, Plot 64 – unmarked
Morgan: Mary Catherine: Protestant Lawn B,
Row 3, Plot 24
Morgan: Mary Jane: Presbyterian Division D,
Row 12, Plot 51
Morgan: Monica: West Berm Octagon Area, Octagon 32, Plot 2
Morgan: Myrddin: North Lawn E, Row 21, Plot
75
Morgan k.a. Rossi: Myrtle Matilda: Anglican Division A, Row 6, Plot 15
Morgan: Nellie Annie Marie: Roman Catholic
Berm A, Row 14, Plot 15
Morgan: Noella June: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 8a, Plot 114
Morgan: Norma Jean Violet Dremoine: Roman
Catholic Division F, Row 2, Plot 97 – unmarked
Morgan: Olga: Nonconformist Division C, Row
16, Plot 62 – unmarked
Morgan: Patrick James: Service Persons Area
J, Row 7, Plot 34
Morgan: Ray Ella Lena: Hebrew Area A, Row
8, Plot 53
Morgan: Rees Owen: Service Persons Area G,
Row 12a, Plot 12
Morgan: Reginald Dewar: Western Lawn A, Row
5, Plot 17
Morgan: Richard: Public Burial Area A, Row
1, Plot 32 – unmarked
Morgan: Richard Henry: Anglican Division A,
Row 3, Plot 17 – 1887 – unmarked
Morgan: Richard (Harry) Henry: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 40 – 1938 – unmarked
Morgan: Robert Henry: Chapel View Burial
Area, Row 7, Plot 15
Morgan: Robert (Robbie) William: Roman
Catholic Lawn A, Row 3, Plot 15
Morgan: Rosa (May) Mary Amelia: Anglican Division
C, Row 7x, Plot 6x
Morgan: Sarah: Wesleyan Division D, Row 1,
Plot 19 – unmarked
Morgan: Simon: Hebrew Area A, Row 8, Plot
54
Morgan: Stanley Edward Buxton: North Lawn
E, Row 7, Plot 126
Morgan: Stephen: Service Persons Area A,
Row 3, Plot 8
Morgan: Stillborn Child: Anglican Division
C, Row 6, Plot 15 – 1901 – unmarked
Morgan: Stillborn Child: Nonconformist
Division E, Row 5, Plot 15 – 1939
Morgan: Thomas: Cremation Lawn B, Row 1,
Plot 51
Morgan: Thomas Anthony : Service Persons
Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 114
Morgan: Thomas Frederick: Anglican Division
H, Row 7, Plot 22 – unmarked
Morgan: Thomas Gilbert: North Lawn E, Row
5, Plot 92
Morgan: William Bain: West Berm Octagon Area, Octagon 32, Plot 2
Morgan: William George Richard: Anglican
Division B, Row 8, Plot 70b
Morgan: William Henry: Anglican Division E,
Row 9, Plot 19 – 1918 – unmarked
Morgan: William Henry: Anglican Division E,
Row 10, Plot 1 – 1927 – unmarked
Morgan: William Lewis: Protestant Lawn C,
Row 2, Plot 113
Morgan: Zoe: Roman Catholic Division C, Row
1, Plot 40 – unmarked
Morgan-Morris: Abiah: Anglican Division A, Row 4, Plot 78 – unmarked
Morgans: James
(Len) Landon: Anglican Division L, Row 7, Plot 69
Morgans: Olive: Anglican Division L, Row 7,
Plot 69
Morgans: Sarah Margaret: Wesleyan Division
C, Row 23, Plot 20
Mori: Peter:
Roman Catholic Division F, Row 4, Plot 37 – unmarked
Moriarty: Annie:
Roman Catholic Division E, Row 9, Plot 112 – unmarked
Moriarty: Annie Margaret: Roman Catholic
Division A, Row 5, Plot 14a
Moriarty: Edmond Fitzgerald: Roman Catholic
Division B, Row 1, Plot 48-49
Moriarty: Edward Eugene: Roman Catholic
Lawn B, Row 4, Plot 30
Moriarty: John Francis Samuel: Roman
Catholic Division C, Row 27, Plot 100
Moriarty: John Matthew: Roman Catholic
Division A, Row 5, Plot 14b
Moriarty: Lona Emma Agnes: Roman Catholic
Division A, Row 5, Plot 14b
Moriarty: Mary Agatha: Roman Catholic Division B, Row 1, Plot 48-49
Moriarty: Mary (Annie) Ann Louisa: Roman Catholic
Division A, Row 5, Plot 14b
Moriarty: Mary Grace: Roman Catholic
Division E, Row 7, Plot 71 – unmarked
Moriarty: Michael: Roman Catholic Division
B, Row 2, Plot 29 – 1893 – unmarked
Moriarty: Michael: Waitakere View Block A,
Row 3, Plot 14 – 2012
Moriarty: Zona: Roman Catholic Division A,
Row 5, Plot 14a
Morein: Edith
Ada: Hebrew Area A, Row 2, Plot 77
Morein: Samuel: Hebrew Berm B, Row 5, Plot
58
Morine: Albert
Victor: Nonconformist Division C, Row 15, Plot 39 – unmarked
Morland: Laura
Hilda: Service Persons Area K, Row 9, Plot 59
Morland: Phyllis Mary: Roman Catholic Lawn
B, Row 3, Plot 33
Morland: Thomas Oliver: Service Persons Area
K, Row 9, Plot 59
Morley: Arthur:
Anglican Division K, Row 5, Plot 48
Morley: Beatrice Violet: Service Persons
Area K, Row 6, Plot 8
Morley: Bruce Andrew: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 6a, Plot 61
Morley: Caroline Mary: Wesleyan Division C,
Row 3, Plot 54 – unmarked
Morley: Charles: Wesleyan Division F, Row
5, Plot 43 – unmarked
Morley: Charles (Harry) Henry: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 35
Morley: Charles Stanley: Service Persons
Area K, Row 6, Plot 8
Morley: Clarence: Cremation Lawn B, Row 1,
Plot 125
Morley: Doris: Cremation Lawn B, Row 1,
Plot 125
Morley: Douglas: Presbyterian Division D,
Row 27, Plot 57
Morley: Edmund Alfred: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 2
Morley: Edward: Anglican Division H, Row 5,
Plot 71
Morley: Elizabeth Maud: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 2
Morley: Elizabeth Violet: Anglican Division
H, Row 5, Plot 71
Morley: Emily: Wesleyan Division A, Row 4,
Plot 49 – unmarked
Morley: Emma: Anglican Division A, Row 7,
Plot 37 – unmarked
Morley: Esther Mary: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 6a, Plot 61
Morley: Ethel: Nonconformist Division C,
Row 12, Plot 39
Morley: Evelyn: Protestant Division B, Row
2, Plot 229 – unmarked
Morley: George: Wesleyan Division F, Row 5,
Plot 43 – unmarked
Morley: Harold George: Wesleyan Division C,
Row 3, Plot 54 – unmarked
Morley: Helena Eva Alice: Anglican Division
K, Row 4, Plot 48
Morley: Herbert: Presbyterian Division D,
Row 24, Plot 3
Morley: John Robert: Anglican Division G,
Row 3, Plot 13
Morley: John Robinson: Service Persons Area
K, Row 8, Plot 41
Morley: Lucy: Presbyterian Division D, Row
24, Plot 3
Morley: Marjorie Elizabeth, Protestant Lawn
A, Row 2, Plot 79
Morley: Mary Jane: Anglican Division G, Row
3, Plot 13
Morley: Noel Kenneth: Protestant Lawn A,
Row 2, Plot 79
Morley: Sarah Ann: Wesleyan Division C, Row
3, Plot 54 – unmarked
Morley: Sydney Wilham Robert: Wesleyan
Division A, Row 4, Plot 49 – unmarked
Morley: Vera Hayman Iris: Anglican Division
K, Row 5, Plot 48
Morley: William James: Nonconformist
Division C, Row 12, Plot 39
Morling: William
George: Wesleyan Division F, Row 4, Plot 43 – unmarked
Morman: Audrey
Gwendoline: Chapel View Burial Area, Row 33, Plot 33
Morman: Bruce John: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 98
Morman: Garry Phillip: Crematorium Garden
Area, Row 1, Plot 19
Morman: Gertrude Lilian: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 186
Morman: Robert Edward: Anglican Division K,
Row 12, Plot 67 – 1947
Morman: Robert Edward: Protestant Lawn C,
Row 4, Plot 123 – 1962 – unmarked
Morman: Valentine Robert: Cremation Lawn B,
Row 5, Plot 66
Morman: Violet Jane: Anglican Division K,
Row 12, Plot 67
Morning: Thomas
Adam: Presbyterian Division F, Row 8, Plot 25
Moroney: Amelia (Emily) Olive: Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 102
Moroney: Anthony: Roman Catholic Division
B, Row 4, Plot 43 – unmarked
Moroney: Bartholomew James: Service Persons
Area F, Row 1, Plot 22
Moroney: Elizabeth (Lizzie): Roman Catholic
Division B, Row 7, Plot 5
Moroney: Josephine Mary: Roman Catholic Division
C, Row 17, Plot 27
Moroney: Margaret: Roman Catholic Division
B, Row 7, Plot 5 – 1925
Moroney: Margaret: Roman Catholic Division
C, Row 17, Plot 30 – 1932
Moroney: Maureen: Protestant Lawn C, Row 1, Plot 134 – unmarked
Moroney or Maroney: Michael: Roman Catholic
Division A, Row 4, Plot 41b – unmarked
Moroney: Michael Patrick: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 27
Moroney: Patrick: Roman Catholic Division
C, Row 17, Plot 27
Moroney: Thomas: Service Persons Area M,
Row 17, Plot 174
Moroney: Thomas Daniel: Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 91 – unmarked
Moroney: Timothy: Roman Catholic Division
C, Row 15, Plot 102
Moros: Eliza:
Anglican Division A, Row 8, Plot 13a
Moros or Eim-Moros: George Alexander: Chapel Memorial Wall, Column 15, Plaque A
Moros: George Nicholas: Protestant Berm B,
Row 1, Plot 17
Moros:
Gwendoline: Chapel Memorial Wall, Column 16, Plaque A
Moros: Hilda Jane: Protestant Lawn B, Row
2, Plot 33
Moros: Honora: Roman Catholic Berm A, Row
5, Plot 40
Moros: John Nicholas: Anglican Division A,
Row 8, Plot 13b – unmarked
Moros: Kenneth Patrick: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 8a, Plot 97
Moros: Lona Missines: Roman Catholic
Division D, Row 3, Plot 72
Moros: Margaret Caroline: Roman Catholic
Berm A, Row 10, Plot 12
Moros: Nicholas George: Anglican Division
A, Row 8, Plot 13a
Morosio: Erona
a.k.a Robert Hanson: Roman Catholic Division F, Row 2, Plot 56 – unmarked
Moroz: Alexander:
Cremation Lawn B, Row 11, Plot 182
Morphy: Ellen: Roman Catholic Berm B, Row 5, Plot 71
Morra-Moorman: Mona: North Lawn E, Row 4, Plot 61
Morra-Moorman: Paul: North Lawn E, Row 4,
Plot 61
Morrah: Edward:
Roman Catholic Division C, Row 5, Plot 86 – unmarked
Morrell: James: Anglican Division M,
Row 3, Plot 21 – unmarked
Morrell: Lewis Sydney: Service Persons Area E,
Row 3, Plot 27
Morrell: Mary Jean: Azalea Octagon Area, Octagon 246, Plot 6
Morrell: Thomas: Roman Catholic Division A,
Row 2, Plot 28a – unmarked
Morrice: Ann:
Wesleyan Division C, Row 26, Plot 56
Morrice: Jessie Shivas: Wesleyan Division
C, Row 26, Plot 56
Morrin: Patrick
Roman Catholic Division A, Row 9, Plot 4a – unmarked
Morrin: Pearl Iris: Roman Catholic Division
C, Row 8, Plot 90 – unmarked
Morrin: Thelma: Presbyterian Division E,
Row 15, Plot 4 – unmarked
Morris: Adolphus
Harry: Anglican Division E, Row 2, Plot 9a
Morris: Albert: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 6a, Plot 263
Morris: Albert Alfred: Presbyterian
Division D, Row 16, Plot 54
Morris: Albert Edward: Service Persons Area
K, Row 14, Plot 82
Morris: Albert Hughrenza: Anglican Division
A, Row 3, Plot 25a
Morris: Albert Leo: Roman Catholic Division
B, Row 4, Plot 104 – unmarked
Morris: Alfred Jessell Yates: Wesleyan
Division D, Row 5, Plot 1 – unmarked
Morris: Alfred Joseph: Service Persons Area
J, Row 7, Plot 63
Morris: Alice May: Protestant Berm B, Row
9, Plot 28
Morris: Alice Theresa: Roman Catholic Lawn
C, Row 6, Plot 119
Morris: Amelia May: Wesleyan Division D,
Row 2, Plot 54
Morris: Andrew: Cremation Lawn B, Row 7,
Plot 143
Morris: Anna Isabel: Nonconformist Division
E, Row 6, Plot 49
Morris: Annie: Protestant Berm B, Row 16,
Plot 55
Morris: Annie Charlotte Anglican Division
L, Row 8, Plot 116
Morris: Antonette Rosa: Hebrew Berm B, Row
7, Plot 50
Morris: Arthur Henry: Service Persons Area
J, Row 2, Plot 63
Morris: Arthur Louis: Service Persons Area
K, Row 12, Plot 47
Morris: Athol Verdun: North Lawn E, Row 21,
Plot 71
Morris: Aubrey Grant: Crematorium Division
A, Row 1, Plot 38
Morris: Avis May: Nonconformist Division C,
Row 16, Plot 31
Morris: Baby: Roman Catholic Division C,
Row 14, Plot 42 – 1930 – unmarked
Morris: Baby: Protestant Division B, Row 1,
Plot 47 – unmarked
Morris: Barbara Ellen: Roman Catholic
Division C, Row 11, Plot 74
Morris: Bertha: Anglican Division G, Row 3,
Plot 101 – 1935
Morris: Bertha: Anglican Division G, Row 3,
Plot 101 – 1985
Morris: Carol Margaret: Roman Catholic Lawn
C, Row 3, Plot 50
Morris: Catherine Allan: North Lawn E, Row
8, Plot 84
Morris: Catherine Olive: Nonconformist
Division C, Row 22, Plot 21
Morris: Cecilia: North Lawn E, Row 5, Plot
91
Morris: Charles: Nonconformist Division C,
Row 1, Plot 30-32 – unmarked
Morris: Charles Frederick: Presbyterian
Division C, Row 3, Plot 38x
Morris: Charles Horatio: Anglican Division
E, Row 7, Plot 37
Morris: Charles (Oscar) Oscar Compton:
Nonconformist Division C, Row 13, Plot 26
Morris: Charles Stephen: Protestant Berm B,
Row 8, Plot 94
Morris: Christopher Thomas: Presbyterian
Division E, Row 11, Plot 34 – unmarked
Morris: Cissy Winifred: Protestant Lawn D,
Row 1, Plot 76
Morris: Clarence Arthur: Wesleyan Division
C, Row 1a, Plot 21 – unmarked
Morris: Clarice Myrtle: Columbarium Niche
Wall Outside, Block A, Niche 101
Morris: Cornelius: Anglican Division B, Row
7, Plot 75
Morris: Daniel Paul: Chapel Memorial Wall, Column 35, Plaque F
Morris: Delice Foster: Columbarium New Niche
Wall A, Side 1, Niche 12
Morris: Diana: Liberal Jews Area B, Row 3, Plot 14 – memorial?
Morris: Dorothy: Western Lawn B, Row 4,
Plot 56
Morris: Dorothy Agnes: Protestant Lawn D,
Row 1, Plot 117 – unmarked
Morris: Dorothy Ethel: Protestant Berm A,
Row 20, Plot 129
Morris: Dorothy Ivy: Protestant Lawn C, Row
10, Plot 72
Morris: Ebenezer: Presbyterian Division D,
Row 13, Plot 8
Morris: Edith Thelma: Hebrew Area A, Row 3,
Plot 21
Morris: Edna Phyllis: Nonconformist
Division C, Row 22, Plot 21
Morris: Eileen Lillian Annie: Anglican Division
E, Row 2, Plot 64a
Morris: Elizabeth: Roman Catholic Division
A, Row 1, Plot 38 – 1886
Morris: Elizabeth: Nonconformist Division
C, Row 1, Plot 31 – 1909 – unmarked
Morris: Elizabeth: Nonconformist Division
C, Row 1, Plot 31 – 1931 – unmarked
Morris: Elizabeth: Hebrew Area A, Row 3,
Plot 19 – 1965
Morris: Ellen: Roman Catholic Division B,
Row 4, Plot 98 – unmarked
Morris: Ellen (Nell) Bess: Roman Catholic
Berm B, Row 4, Plot 43
Morris: Ellen Mary: Protestant Berm A, Row
5, Plot 77
Morris: Elsie May: Roman Catholic Division
C, Row 1, Plot 16 – unmarked
Morris: Emma Barbara: Roman Catholic Berm
B, Row 13, Plot 18 – unmarked
Morris: Eric Cecil: Nonconformist Division
C, Row 22, Plot 21
Morris: Eric David: Nonconformist Division
C, Row 30, Plot 74 – unmarked
Morris: Ernest John: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 22
Morris: Ethel Lillian: Wesleyan Division D,
Row 6, Plot 35 – unmarked
Morris: Eunice: Anglican Division C, Row 6,
Plot 56a
Morris: Francis (Bert) George Albert:
Wesleyan Division D, Row 1, Plot 59
Morris: Francis James: Pohutukawa Public Octagon Area, Row 409, Plot 3
Morris: Frank: Service Persons Area K, Row
11, Plot 77
Morris: Frederick: Roman Catholic Division
C, Row 4, Plot 56b – 1912 – unmarked
Morris: Frederick: Wesleyan Division D, Row
1, Plot 108-110 – 1934
Morris: Gary Edwin: Erebus Ash Gardens, Row
H, Plot 30
Morris: George: Roman Catholic Division C,
Row 1, Plot 18 – 1909 – unmarked
Morris: George: Nonconformist Division C,
Row 1, Plot 31-33 – 1918
Morris: George: Service Persons Area K, Row
8, Plot 52 – 1954
Morris: George: North Lawn E, Row 5, Plot
91 – 1981
Morris: George: Western Lawn B, Row 4, Plot
201 – 2004
Morris: George Edward: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 13
Morris: George Frederick: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 101
Morris: George Leslie: Service Persons Area
K, Row 4, Plot 71
Morris: Georgie Elizabeth: Anglican
Division B, Row 8, Plot 54
Morris: Georgina Rachael: Presbyterian
Division E, Row 11, Plot 34 – unmarked
Morris: Glen Robert: Erebus Octagons, Octagon 112, Plot 2
Morris: Gordon Rex: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 11a, Plot 262
Morris: Graeme Ian: Nonconformist Division
E, Row 3, Plot 30 – unmarked
Morris: Hannah: Anglican Division G, Row 2,
Plot 17 – unmarked
Morris: Hannah Alice: Anglican Division A,
Row 3, Plot 25b
Morris: Harold: West Berm A, Row 8, Plot
13
Morris: Harold Anzac: Service Persons Area
J, Row 2, Plot 5
Morris: Harry: Nonconformist Division D,
Row 10, Plot 51 – 1929
Morris: Harry: Nonconformist Division C,
Row 29, Plot 1 – 1952
Morris: Harry: Protestant Division B, Row
2, Plot 44 – 1960 – unmarked
Morris: Harwood James: Protestant Berm A,
Row 20, Plot 129
Morris: Hazel Patricia: Crematorium
Division A, Row 1, Plot 38
Morris: Helen: Roman Catholic Division C,
Row 8, Plot 39 – unmarked
Morris: Henry: Roman Catholic Division B,
Row 4, Plot 98 – 1895 – unmarked
Morris: Henry: Presbyterian Division D, Row
7, Plot 51 – 1926 – unmarked
Morris: Henry: Service Persons Area J, Row
1, Plot 66 – 1959
Morris: Henry Michael: Service Persons Area
E, Row 3, Plot 11
Morris: Herbert: Service Persons Area K,
Row 9, Plot 80
Morris: Herbert George: Service Persons
Area L, Row 5, Plot 88
Morris: Herbert Norman: Service Persons
Area G, Row 10, Plot 6x
Morris: Ian Grant: Car Park Gardens Area, Row A,
Plot 49
Morris: Ian Ward: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 8a, Plot 25
Morris: Irene Florence: Car Park Gardens Area,
Row A, Plot 49
Morris: Ivor Andrew: Nonconformist Division
C, Row 22, Plot 21
Morris: Ivy: Nonconformist Division A, Row
5, Plot 56
Morris: James: Anglican Division E, Row 10,
Plot 37
Morris: James Joseph: Roman Catholic Lawn
C, Row 6, Plot 119
Morris: Jean Mary: Roman
Catholic Berm B, Row 2, Plot 41
Morris: Jeanne: Natural Burial Area, Row Natural, Plot 19
Morris: Jeannie: Hebrew Area A, Row 5, Plot
65
Morris: Jocelyn Marguerite: West Berm A, Row 8, Plot 11
Morris: John: Roman Catholic Division C,
Row 8, Plot 41 – unmarked
Morris: John Austen: Eucalyptus Glade, SC-Ash, Plot 0 – unmarked
Morris: John Edward: Roman Catholic
Division A, Row 3, Plot 114 – unmarked
Morris: John Gray: Chapel View Burial Area, Row 17, Plot 29
Morris: John (Harry) Henry: Nonconformist Division C,
Row 13, Plot 24
Morris: John Jack a.k.a. Cuthbert John
Priest: Roman Catholic Division F, Row 4, Plot 13 – unmarked
Morris: Joseph: Hebrew Area A, Row X, Plot
12 – unmarked
Morris: Joseph (Bill) George: Cremation
Lawn B, Row 2, Plot 31
Morris: Joseph James: Cremation Lawn Old,
Row W, Plot 2 – 1963 – unmarked
Morris: Joseph James: Hebrew Area A, Row 5,
Plot 66 – 1984
Morris: Joshua Leonard: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 74
Morris: Joy Agnes: Roman Catholic Lawn C,
Row 3, Plot 50
Morris: Karen Mary: Roman Catholic Division
E, Row 7, Plot 44 – unmarked
Morris: Katherine Mary: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 42 – unmarked
Morris: Kathleen Elizabeth: Roman Catholic Division
A, Row 7, Plot 80 – unmarked
Morris: Kenneth Gordon: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 7a, Plot 182
Morris: Kevin: Protestant Division B, Row
2, Plot 44 – unmarked
Morris: Ladas John: Roman Catholic Lawn C,
Row 3, Plot 50
Morris: Laura Patricia: Roman Catholic
Division C, Row 4, Plot 56b – unmarked
Morris: Lavinia Caroline: Wesleyan Division
C, Row 8, Plot 1b – unmarked
Morris: Lawrence: Roman Catholic Division
E, Row 11, Plot 53
Morris: Lenard Carroll Thomas: Presbyterian
Division E, Row 11, Plot 34 – unmarked
Morris: Leo Edgar: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 84
Morris: Leonard Steven: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 74
Morris: Leslie Joshua: Hebrew Berm B, Row
7, Plot 49
Morris: Leslie Kenneth: Lakeside Ash Garden
Area, Row C, Plot 34
Morris: Lewis Lorenzo: Anglican Division D,
Row 1, Plot 21 – unmarked
Morris: Lilian: Anglican Division B, Row 2,
Plot 70b – unmarked
Morris: Lilian Mabel: Erebus Octagons, Octagon 112, Plot 4
Morris: Linda Violet: Roman Catholic Lawn
A, Row 6, Plot 62
Morris: Louis: Anglican Division F, Row 11,
Plot 75 – 1916 – unmarked
Morris: Louis: Liberal Jews B, Row 3, Plot
14 – 2012
Morris: Louise: Roman
Catholic Division C, Row 8, Plot 39 – unmarked
Morris: Lucy: Wesleyan Division A, Row 2,
Plot 7 – unmarked
Morris: Lydia: Anglican Division E, Row 10,
Plot 37
Morris: Lynette: Presbyterian Division F,
Row 4, Plot 21 – unmarked
Morris: Mabel Alice: Erebus Ash Gardens,
Row H, Plot 31
Morris: Maisie Elizabeth: Erebus Ash Gardens, Row Mx, Plot 19
Morris: Margaret: Anglican Division D, Row
4, Plot 92 – 1898
Morris: Margaret: Roman Catholic Berm A,
Row 9, Plot 28 – 1972
Morris: Margaret Rose: Nonconformist
Division C, Row 13, Plot 24
Morris: Marguretta: Roman Catholic Lawn C,
Row 1, Plot 63
Morris: Mary: Wesleyan Division C, Row 31,
Plot 34
Morris: Mary Ann: Anglican Division E, Row
2, Plot 9a – 1952
Morris: Mary Ann: Nonconformist Division D,
Row 10, Plot 51 – 1952
Morris: Mary Augusta Rose: Roman Catholic
Division C, Row 8, Plot 41 – unmarked
Morris: Mary Elizabeth: Wesleyan Division
D, Row 1, Plot 110
Morris: Mary Jane: Nonconformist Division
C, Row 22, Plot 21 – 1945
Morris: Mary (Jean) Jean Shearer:
Roman Catholic Division C, Row 22, Plot 22
Morris: Mary Kelman: Presbyterian Division
E, Row 1, Plot 24 – unmarked
Morris: Maud Louisa:
Wesleyan Division C, Row 19, Plot 40 – unmarked
Morris: May Letitia: Cremation Lawn B, Row
2, Plot 31
Morris: Michael Charles: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 82 – unmarked
Morris: Michael Stuart: Hebrew Berm B, Row
8, Plot 49
Morris: Mildred (Susie) Susie: Wesleyan
Division D, Row 2, Plot 56
Morris: Muriel Louisa: Protestant Berm B,
Row 7, Plot 51
Morris: Myer: Hebrew Berm B, Row 3, Plot 9
Morris: Myrtle Dorothy a.k.a. McCartney:
Roman Catholic Division F, Row 1, Plot 39 – unmarked
Morris: Ngaire Ailsa: Cremation Lawn Old,
Row J3, Plot 7 – unmarked
Morris: Noel John: Erebus Octagons, Octagon 112, Plot 4
Morris: Noel Leighton: Service Persons Area
M, Row 18, Plot 101
Morris: Noeline Thelma: Chapel View Burial Area, Row 7, Plot 4
Morris: Nora: Presbyterian Division D, Row
13, Plot 6-8
Morris: Patricia Edna: North Lawn E, Row 21, Plot 71
Morris: Patrick: Roman Catholic Division C,
Row 15, Plot 77 – unmarked
Morris: Percy Bourne: Protestant Lawn D,
Row 1, Plot 76
Morris: Peter: Wesleyan Division C, Row 31,
Plot 34
Morris: Peter Joseph: Protestant Berm A,
Row 5, Plot 77
Morris: Peter William: Nonconformist
Division D, Row 18, Plot 64
Morris: Rhoda Annie: Protestant Berm B, Row
8, Plot 94
Morris: Rita Muriel: Mercantile Area B, Row
4, Plot 60
Morris: Robert: Nonconformist Division C,
Row 1, Plot 30 – 1923 – unmarked
Morris: Robert: Anglican Division G, Row 2,
Plot 17 – 1920 – unmarked
Morris: Robert Harry: Presbyterian Division
F, Row 4, Plot 21 – unmarked
Morris: Ronald: Roman Catholic Division C,
Row 2, Plot 18 – unmarked
Morris: Ronald John: Erebus Octagons, Octagon 112, Plot 3
Morris: Ronald Neale: Wesleyan Division C,
Row 31, Plot 34
Morris: Rose Elizabeth: Anglican Division
E, Row 1, Plot 37 – unmarked
Morris: Rosetta Violet: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 80 – unmarked
Morris: Ruby Kathleen: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 36
Morris: Samuel: Hebrew Berm B, Row 4, Plot
36
Morris: Samuel Ernest: Cremation Lawn B,
Row 4, Plot 125
Morris: Selina Elizabeth: Presbyterian
Division C, Row 3, Plot 38x
Morris: Seren Violet: Hebrew Berm B, Row 8,
Plot 51
Morris: Sonja: Protestant Berm A, Row 25,
Plot 137
Morris: Sybil Naumea: Hebrew Berm
B, Row 4, Plot 35
Morris: Thelma Louisa: Roman Catholic
Division C, Row 6, Plot 54 – unmarked
Morris: Thomas: Service Persons Area M, Row
15, Plot 103 – 1997
Morris: Thomas: North Lawn E, Row 8, Plot
84 – 2016
Morris: Thomas Charles: Service Persons
Area M, Row 8, Plot 88
Morris: Thomas Oliver: Merchantile Area B,
Row 4, Plot 60
Morris: Twyla Victoria: Erebus Ash Gardens,
Row H, Plot 30
Morris: Valerie Mabel Maud: Presbyterian
Division F, Row 4, Plot 21 – unmarked
Morris: Victor Igntius: West Berm A, Row
8, Plot 13
Morris: Violet: Nonconformist Division D, Row 17, Plot 3 – ashes or memorial?
Morris: Violet May: Anglican Division A,
Row 8, Plot 55a
Morris: Walter Ernest: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 134
Morris: Walter (Len) Leonard: Nonconformist
Division D, Row 16, Plot 64
Morris: William: Roman Catholic Division A,
Row 1, Plot 38
Morris: William Bennett: Service Persons
Area B, Row 2, Plot 41
Morris: William Charles: Anglican Division G, Row 2, Plot 101 – unmarked
Morris: William Christopher: Anglican
Division H, Row 6, Plot 15
Morris: William Frederick: Service Persons
Area K, Row 13, Plot 14
Morris: William George: Roman Catholic Berm
A, Row 9, Plot 28
Morris: William Henry Norton: Anglican
Division L, Row 8, Plot 116
Morris: William John: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 24 – unmarked
Morris: William Thomas: Anglican Division
A, Row 3, Plot 25b
Morris-Falaniua: Falanitama Tubuai Halefinau: Childrens Burial Area A 9, Plot 11
Morrisey: Ada:
Anglican Division E, Row 1, Plot 34a
Morrisey a.k.a. Mullane: John: Roman
Catholic Division C, Row 19, Plot 74 – 1933 – unmarked
Morrisey: John: Roman Catholic Division D,
Row 3, Plot 69 – unmarked
Morrish: Stanley
Everard: Service Persons Area M, Row 18, Plot 85
Morrison:
Ailsa: Presbyterian Division E, Row 3, Plot 53 – unmarked
Morrison: Albert Leonard: Protestant Lawn A, Row 6, Plot 42
Morrison: Alexander: Protestant Lawn A, Row
2, Plot 30
Morrison: Andrew Boyd: Anglican Division H,
Row 9, Plot 52 – unmarked
Morrison: Angus: Protestant Berm A, Row 17,
Plot 35
Morrison: Ann Emma: Protestant Lawn C, Row 5, Plot 117
Morrison: Annie: Anglican Division A, Row
2, Plot 9 – 1895 – unmarked
Morrison: Annie: Roman Catholic Division C,
Row 19, Plot 6 – 1948 – unmarked
Morrison: Annie Christina: Protestant Lawn
A, Row 9, Plot 18
Morrison: Anza-Gwynne: Protestant Lawn A,
Row 6, Plot 42
Morrison: Archibald: Anglican Division F,
Row 12, Plot 82 – unmarked
Morrison: Arthur: Anglican Division K, Row 19, Plot 18 Morrison: Beamish Home: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 39
Morrison: Beatrice Ruth: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 72
Morrison: Brenda Ruth: Family Memorial
Garden Area, Row Erebus, Plot 55
Morrison: Caroll Ann: Protestant Lawn A,
Row 5, Plot 80
Morrison: Catherine: North Lawn E, Row 4,
Plot 66
Morrison: Cecilia Norah: Roman Catholic
Lawn B, Row 2, Plot 74
Morrison: Charles: Anglican Division A, Row
2, Plot 9 – unmarked
Morrison: Charles William: Nonconformist
Division D, Row 4, Plot 51
Morrison: Claude Eric: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 219
Morrison: Colin: Anglican Division K, Row
8, Plot 69 – unmarked
Morrison: Daisy: Protestant Berm A, Row 3, Plot 33 – 1961
Morrison: Daisy: Presbyterian Division D,
Row 13, Plot 18 – 1981 – memorial
Morrison: David: Anglican Division N, Row 6, Plot 25 – 1895 – unmarked
Morrison: David: Presbyterian Division C,
Row 1, Plot 14b – 1931
Morrison: David: Presbyterian Division D,
Row 26, Plot 4 – 1954 – unmarked
Morrison: David Norman: Service Persons
Area D, Row 3, Plot 8
Morrison: David William: Protestant Lawn D,
Row 5, Plot 42
Morrison: Donald Norman: Chapel Memorials, Pillar 6, Column 3, Plaque G
Morrison: Dorothy Recorda: Wesleyan
Division F, Row 2, Plot 20
Morrison: Duncan: Presbyterian Division D,
Row 13, Plot 18
Morrison: Edith Francis: Anglican Division
K, Row 19, Plot 18
Morrison: Edmond: Presbyterian Division C,
Row 7, Plot 24
Morrison: Elizabeth Q.S.M.: Cremation Lawn
B, Row 4, Plot 153
Morrison: Ellenor (Nellie) Alexandra: Roman
Catholic Division B, Row 9, Plot 6
Morrison: Elsie Ada: Chapel of Faith Ash Vaults
Morrison: Evan Archibald: Protestant Berm
B, Row 17, Plot 39
Morrison: Evan Peter: Protestant Berm B,
Row 17, Plot 39
Morrison: Evelyn: Erebus Ash Gardens, Row M, Plot 1 – ashes?
Morrison: Frances Jessie: Presbyterian
Division C, Row 7, Plot 24
Morrison: Frank: Nonconformist Division C,
Row 4, Plot 8 – unmarked
Morrison: Gabrielle Adela or Adele:
Anglican Division H, Row 7, Plot 47 – unmarked
Morrison: George: Service Persons Area A,
Row 4, Plot 41 – 1933
Morrison: George: Protestant Berm A, Row 3,
Plot 33 – 1962
Morrison: George Thomas: Cremation Lawn
Old, Row Q3, Plot 18
Morrison: George William: Presbyterian
Division E, Row 3, Plot 23 – 1915 – unmarked
Morrison: George William: Presbyterian
Division C, Row 7, Plot 22 – 1918
Morrison: Gertrude Miriam: Chapel of Faith Ash Vaults
Morrison: Gladys: Cremation Lawn Old, Row
Q3, Plot 18
Morrison: Henry: Presbyterian Division D,
Row 20, Plot 30
Morrison: James: Anglican Division E, Row
6, Plot 28 – 1912 – unmarked
Morrison: James: Presbyterian Division E,
Row 16, Plot 48 – 1935 – unmarked
Morrison: Jane: Nonconformist Division C,
Row 5, Plot 48
Morrison: Jean Marie: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 6 – unmarked
Morrison: Jeannie: Presbyterian Division D,
Row 20, Plot 30
Morrison: Jessie: Presbyterian Division D,
Row 24, Plot 54
Morrison: Jessie Home Martin: Wesleyan
Division F, Row 2, Plot 10
Morrison: John: Anglican Division F, Row
16, Plot 19 – 1911 – unmarked
Morrison: John: Presbyterian Division E,
Row 6, Plot 33 – 1911 – unmarked
Morrison: John: Nonconformist Division D,
Row 4, Plot 51 – 1913
Morrison: John Albert: Wesleyan Division C,
Row 25, Plot 48
Morrison: John Cameron: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 27x – unmarked
Morrison: John Daniel Brunswick: Service
Persons Area J, Row 3, Plot 53
Morrison: John David: Roman Catholic
Division D, Row 6, Plot 24
Morrison: John Frederick: Nonconformist
Division D, Row 4, Plot 51
Morrison: John Hassard: Presbyterian
Division A, Row 7, Plot 15 – unmarked
Morrison: John McDonald: Service Persons
Area G, Row 6, Plot 64
Morrison: Kenneth (Bruce) Bruce: Erebus Ash Gardens, Row M, Plot 1
Morrison: Lachlan Manini: West Berm C,
Row 4, Plot 32
Morrison: Leslie Gordon: Presbyterian
Division C, Row 7, Plot 22
Morrison: Louisa Alice: Service Persons Area M, Row 23, Plot 88
Morrison: Margaret: Protestant Lawn A, Row
4, Plot 18 – unmarked
Morrison: Marjorie Dawn: Protestant Berm A,
Row 17, Plot 35
Morrison: Mary: Anglican Division N, Row 1, Plot 3 – unmarked
Morrison: Mary: Anglican Division N, Row 1, Plot 3 – unmarked
Morrison: Mary: Public Burial Area A, Row
3, Plot 68 – 1918 – memorial?
Morrison: Mary: Presbyterian Division C, Row
1, Plot 14b – 1931
Morrison: Mary or May Dawson: Anglican
Division L, Row 5, Plot 79
Morrison: Michael: Roman Catholic Division
B, Row 4, Plot 46 – unmarked
Morrison: Nellie: Anglican Division E, Row
1, Plot 76b
Morrison: Paloma Helena: Wesleyan Division
F, Row 7, Plot 71
Morrison: Peter Alan: Erebus Octagons, Octagon 119, Plot 3
Morrison: Reginald Bryan: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 117
Morrison: Rhoda: Roman Catholic Division F,
Row 5, Plot 48 – unmarked
Morrison: Ritchie: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 4, Niche 330 – unmarked
Morrison: Rodney Kenneth: Protestant Lawn
D, Row 7, Plot 15 – unmarked
Morrison: Roger Ormand: Chapel Memorial Wall, Column 39, Plaque B
Morrison: Roland Oliver: Wesleyan Division
F, Row 2, Plot 10
Morrison: Rose: Wesleyan Division C, Row
28, Plot 57
Morrison: Roy Cameron: Service Persons Area
L, Row 4, Plot 66
Morrison: Shirley Strath: Service Persons
Area G, Row 5, Plot 46
Morrison: Stewart Rutherford: Cremation
Lawn B, Row 4, Plot 153
Morrison: Stillborn Child: Presbyterian
Division E, Row 2, Plot 26 – unmarked
Morrison: Susan Jane Roman Catholic
Division F, Row 4, Plot 86 – unmarked
Morrison: Theresa Bella: Anglican Division
H, Row 9, Plot 52 – unmarked
Morrison: Thomas (Harry) Henry: Service Persons Area B, Row 1, Plot 47
Morrison: Thomas John: Roman Catholic
Division B, Row 9, Plot 6
Morrison: Travers Home: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 2a, Plot 92
Morrison: Trenton Peter: Erebus Octagons, Octagon 118, Plot 4
Morrison: William: Service Persons Area H,
Row 2, Plot 1 – 1943
Morrison: William: Service Persons Area K,
Row 15, Plot 50 – 1949
Morrison: William Charles: Wesleyan
Division C, Row 25, Plot 48
Morrison: William Frederick: Protestant
Division A, Row 6, Plot 9 – unmarked
Morrison: William George: Service Persons
Area K, Row 4, Plot 16
Morrison: William Sydney: Wesleyan Division
C, Row 22, Plot 57
Morrissey: Ada
May: Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 54
Morrissey: Annie: Roman Catholic Division
B, Row 3, Plot 45
Morrissey: Clara Amelia: North Lawn E, Row
1, Plot 36
Morrissey: Dennis: Roman Catholic Berm A,
Row 6, Plot 50 – unmarked
Morrissey: Desmond: Roman Catholic Division
C, Row 20, Plot 108 – unmarked
Morrissey: Elizabeth: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 56
Morrissey: Irene Decima: Roman Catholic
Lawn A, Row 13, Plot 25
Morrissey: Isabella: Roman Catholic
Division C, Row 15, Plot 54
Morrissey: John Edward: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 56
Morrissey: Myrtle Margaret Esma: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 71
Morrissey: Samuel Thomas: Roman Catholic
Lawn A, Row 13, Plot 25
Morrissey: Thomas: Roman Catholic Division
C, Row 15, Plot 54
Morrissey: Thomas John: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 7a, Plot 71
Morrissey: William: Service Persons Area M,
Row 15, Plot 109
Morrow: Adam
Manning: Anglican Division F, Row 2, Plot 36
Morrow: Alexander Percy Watson: Chapel Memorial Wall, Column 54, Plaque C
Morrow: Alfred John: Anglican Division G,
Row 2, Plot 65 – unmarked
Morrow: Alice: Chapel of Faith Ash Vaults
Morrow: Annie: Protestant Berm B, Row 24,
Plot 56
Morrow: Annie Florence: Western Lawn B, Row
2, Plot 160
Morrow: Arthur Herbert: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 115
Morrow: Charles James: Nonconformist
Division B, Row 3, Plot 26
Morrow: Charles Thomas: Service Persons
Area K, Row 7, Plot 23
Morrow: Charlie James: Anglican Division F,
Row 2, Plot 38
Morrow: Cyril Albert: Anglican Division F,
Row 2, Plot 36
Morrow: David: Anglican Division F, Row 8,
Plot 61
Morrow: Dennis George: West Berm C, Row
1b, Plot 37
Morrow: Desmond Jack: Wesleyan Division C,
Row 23, Plot 4
Morrow: Dora Joyce: Anglican Division F,
Row 2, Plot 36
Morrow: Edward: Chapel of Faith Ash Vaults
Morrow: Elizabeth: Nonconformist Division
B, Row 3, Plot 24-26
Morrow: Ellen: Anglican Division F, Row 8,
Plot 63
Morrow: Ephraim Henry: Wesleyan Division C,
Row 23, Plot 4
Morrow: Filipo: West Berm C, Row 1a,
Plot 23
Morrow: Frank: Roman Catholic Division E,
Row 11, Plot 71
Morrow: George: Anglican Division F, Row
14, Plot 17 – 1906 – unmarked
Morrow: George: Anglican Division E, Row 5,
Plot 13b – 1916 – unmarked
Morrow: Graeme Arthur: Cremation Lawn B, Row A7, Plot 10
Morrow: Harriett: Wesleyan Division C, Row
23, Plot 2
Morrow: Jeannette: Anglican Division F, Row
2, Plot 36
Morrow: John: Anglican Division F, Row 12,
Plot 69 – unmarked
Morrow: Joseph Henry: Service Persons Area
L, Row 13, Plot 107
Morrow: Margaret Mary: Naval A Area, Row 1,
Plot 3
Morrow: Muriel (Eileen) Eileen Isabel: Chapel Memorial Wall, Column 54, Plaque C
Morrow: Richard: Anglican Division M, Row
2, Plot 20 – unmarked
Morrow: Ray John: Anglican Division F, Row
2, Plot 36
Morrow: Samuel: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 77
Morrow: Simon Alexander: Chapel of Faith Ash Vaults
Morrow: Susie McTier Nina: Anglican Division B, Row 6, Plot 66 – unmarked
Morrow: Thomas Donald: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 7a, Plot 11
Morrow: Thomas Hussey: Anglican Division A,
Row 4, Plot 41a – unmarked
Morrow: William Shaw: Nonconformist
Division B, Row 3, Plot 24
Morrow: Winnie: Anglican Division G, Row 1,
Plot 39 – unmarked
Morse: Edith
Annie Anglican Division K, Row 3, Plot 67 – unmarked
Morse: Edna Rhoda Jane: Cremation
Lawn Old, Row Q, Plot 21
Morse: Eric James: Cremation Lawn Old, Row
Q, Plot 21
Morse: Ramona Agnes: Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 20
Morse: Robert: Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 20
Morse: Stillborn Child: Anglican Division
L, Row 5, Plot 84 – 1944 – unmarked
Morse: Stillborn Child: Anglican Division
K, Row 3, Plot 67 – 1945 – unmarked
Mort: Edwin Bertram: Protestant Lawn D, Row 1, Plot 55 – unmarked
Mort: Lydia Martha: Protestant Lawn D, Row
1, Plot 55 – unmarked
Mortagh: James:
Roman Catholic Division A, Row 8, Plot 2 – unmarked
Morten: Elizabeth:
Roman Catholic Lawn B, Row 5, Plot 1c – unmarked
Mortensen: Amy
Gravener: Protestant Lawn A, Row 1, Plot 54
Mortensen: Einar Ernest: Service Persons
Area L, Row 1, Plot 15
Mortensen: Eva Hinemoa: Protestant Lawn D,
Row 3, Plot 20
Mortensen: Leonard Gordon: Service Persons
Area L, Row 10, Plot 101
Mortensen: Neils Henry: Anglican Division
B, Row 7, Plot 53
Mortensen: Olaf (Sidney) Sidney: Protestant Lawn D,
Row 3, Plot 20
Mortensen: Percy McGregor : Protestant Lawn
A, Row 1, Plot 54
Mortensen: Stafford Athol: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 234 – unmarked
Mortensen: Steven: Chapel of Faith Ash Vaults
Mortensen: Valdimir Ian: Cremation Lawn B,
Row 7, Plot 13
Mortensen: Victor McGregor: Protestant Lawn
A, Row 1, Plot 54
Morthy: Jessie: Nonconformist Division C, Row 22, Plot 70 – unmarked
Morthy: John Hubert: Protestant Berm B, Row 10, Plot 68
Mortimer: Alfred:
Anglican Division C, Row 5, Plot 61 – unmarked
Mortimer: Beatrice Marie: Nonconformist
Division C, Row 21, Plot 2
Mortimer: Daisy: Wesleyan Division C, Row 19, Plot 52-54
Mortimer: George Stanley: Service Persons
Area K, Row 13, Plot 91
Mortimer: Harold: Nonconformist Division C,
Row 4, Plot 7 – unmarked
Mortimer: Harriet Bradshaw: Wesleyan
Division C, Row 19, Plot 52
Mortimer: James Edward: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 10a, Plot 187
Mortimer: Lily May: Service Persons Area K,
Row 13, Plot 91
Mortimer: Percy (James) James: Service Persons Area G, Row 11, Plot 8x
Mortimer: Richard: Wesleyan Division C, Row
19, Plot 52
Mortimer: Sarah Jane: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 119
Mortimer: Sarah Lilian: Wesleyan Division
C, Row 19, Plot 52
Mortimer: Susannah: Nonconformist Division
D, Row 11, Plot 64
Mortimer: Thomas: Roman Catholic Division
C, Row 14, Plot 119
Mortimer: William Albert: Nonconformist
Division C, Row 21, Plot 2
Mortling: Hugh:
Anglican Division E, Row 6, Plot 57 – unmarked
Mortlock: Frederick
Charles: Anglican Division K, Row 11, Plot 49 – unmarked
Morton: Ada
Dorothy: Wesleyan Division C, Row 24, Plot 48
Morton: Albert: Service Persons Area M, Row
11, Plot 72
Morton: Albert James: Presbyterian Division
D, Row 15, Plot 14
Morton: Alexander Steven: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 20
Morton: Andrew: Presbyterian Division B, Row
1, Plot 41a – unmarked
Morton: Annette Mary Western Lawn A, Row 4,
Plot 74
Morton: Barbara Evelyn: Nonconformist
Division A, Row 7, Plot 8
Morton: Brian or Edmund: Service Persons Area
M, Row 20, Plot 150
Morton: Caspar: Wesleyan Division B, Row 3,
Plot 64
Morton: Charles Alton: Roman Catholic Lawn
C, Row 3, Plot 66
Morton: Colleen Margaret: North Lawn E, Row
7, Plot 115
Morton: David Alexander: Chapel of Faith Ash Vaults
Morton: Dorothy Myrtle Warner: Chapel Memorial Wall, Column 15, Plaque G
Morton: Edgar (Ted) James: Anglican Division D,
Row 8, Plot 60
Morton: Elizabeth Beatrice: Nonconformist Division D, Row 15, Plot 13
Morton: Emily Stephenson: Presbyterian Division D, Row 15, Plot 14
Morton: Frances Anna: Roman Catholic Lawn
C, Row 3, Plot 66
Morton: Gladys Parkinson: Anglican Division
G, Row 1, Plot 122 – unmarked
Morton: Graham Rex: Service Persons Area M,
Row 13, Plot 59
Morton: Harry: Service Persons Area G, Row
14, Plot 6
Morton: Helenor (Nell): Anglican
Division D, Row 8, Plot 60
Morton: Herbert: Anglican Division K, Row
1, Plot 18 – unmarked
Morton: Horace: Nonconformist Division D,
Row 15, Plot 13
Morton: Hugh: Presbyterian Division D, Row
10, Plot 33
Morton: James Fairley: Presbyterian Division E, Row
11, Plot 27
Morton: John: Nonconformist Division C, Row
34, Plot 20 – unmarked
Morton: John Edward: Wesleyan Division C,
Row 4, Plot 58 – unmarked
Morton: Leo Tudor: Roman Catholic Division
C, Row 14, Plot 2a
Morton: Margery Fyffe: Chapel of Faith Ash Vaults
Morton or Marton: Anglican
Division F, Row 12a, Plot 45 – unmarked
Morton: Mary: Anglican Division K, Row 1,
Plot 18 – unmarked
Morton: Maude Mary Adeline: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 2a
Morton: Maxwell Julius William: Service
Persons Area L, Row 6, Plot 59
Morton: Peggy: Cremation Lawn B, Row 10,
Plot 185
Morton: Penelope Miriam: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 20
Morton: Peter James: Anglican Division G,
Row 1, Plot 122 – unmarked
Morton: Robert: Roman Catholic Division D,
Row 3, Plot 103 – unmarked
Morton: Ronald: Roman Catholic Division C,
Row 14, Plot 2a
Morton: Rose: Service Persons Area M, Row
11, Plot 72
Morton: Ruby: Nonconformist Division B, Row
2, Plot 32 – unmarked
Morton: Stella: Protestant Division B, Row
4, Plot 141
Morton: Stillborn Child: Wesleyan Division
C, Row 6, Plot 41b – unmarked
Morton: William Ferguson: Western Lawn A,
Row 4, Plot 74
Morton: William George: Protestant Division
B, Row 1, Plot 44 – unmarked
Morton: William Graham: Anglican Division
E, Row 4, Plot 82 – unmarked
Morton: William Hastings: Cremation Lawn B,
Row 10, Plot 185
Morton: William John Charles: Roman
Catholic Lawn C, Row 3, Plot 66
Mortyn: Frederick Augustus: Anglican Division C, Row 5, Plot 48 – unmarked
Morunga: Anthony Wharo: Western Lawn B, Row 5, Plot 116
Morunga: Marlene Ruth: Protestant Lawn D, Row 4, Plot 110
Moscoveti or
Moskovito: Margaret: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 112
Mose: Baby: The Sanctuary, Row G, Plot 17 – unmarked
Mose: Lusi (Lucy): North Lawn E
Extension, Row 12, Plot 148
Mose: Te Piu or Pui Taporo or Topora:
Presbyterian Division D, Row 27, Plot 33 – unmarked
Moselen: Albert
Laurence: Anglican Division B, Row 2, Plot 28b
Moselen: Charles Edward: Anglican Division
C, Row 3, Plot 17 – unmarked
Moselen: Frederick James: Anglican Division
B, Row 2, Plot 28b
Moselen: Frederick William: Service Persons
Area D, Row 2, Plot 24
Moselen: Louis Walter: Presbyterian
Division E, Row 16, Plot 7
Moselen: Rachel Keziah: Anglican Division
B, Row 2, Plot 28a
Moselen: Walter: W. H. Tongue Vault, Row
Vlt, Plot VL
Mosen: Caroline
June: Service Persons Area M, Row 20, Plot 107
Mosen: Walter Bernard: Crematorium Garden
Area, Row 5, Plot 97
Mosen: Walter Ernest Oliver Bowles: Service
Persons Area M, Row 20, Plot 107
Moses: Abraham:
Hebrew Area A, Row 1, Plot 84
Moses: Ayesha Ally: Muslim Area B, Row 2,
Plot 14
Moses: Claude Horace: Hebrew Area A, Row 1,
Plot 15
Moses: David Edward: Western Lawn B, Row 5,
Plot 85 – unmarked
Moses: Dinah: Hebrew Area A, Row 1, Plot 59
Moses: Isaac Solomon: Hebrew Area A, Row 1,
Plot 58
Moses: Ismail Ally: Muslim Area A, Row 3,
Plot 8
Moses: Julie: Hebrew Area A, Row 1, Plot
15-17
Moses: Kate: Hebrew Area A, Row 1, Plot 60
Moses: Kenneth Julian: Hebrew Area A, Row 1, Plot 17 – memorial
Moses: Kenneth (Roger) Roger: Hebrew Berm B, Row 7, Plot 66
Moses: Lewis: Hebrew Area A, Row 1, Plot 17
Moses: Mahbub: Public Burial Area A, Row 1b,
Plot 63 – unmarked
Moses: Mary Hannah: Anglican Division N, Row 3, Plot 3 – unmarked
Moses: Mary Hannah: Anglican Division N, Row 3, Plot 3 – unmarked
Moses: Simeon: Hebrew Area A, Row 1, Plot
57
Moses: Viola Clare: Hebrew Area A, Row 1,
Plot 13b
Moses: Winifred: Nonconformist Division B,
Row 3, Plot 43 – unmarked
Mosheim: Ernest
Edward: Service Persons Area G, Row 11, Plot 37
Mosheim: Cyril Edward: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 18 – unmarked
Mosig: Frederic
Fernande: Wesleyan Division E, Row 1, Plot 35 – unmarked
Moskovito or
Moscoveti: Margaret: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 112 – unmarked
Moskovito: Nikola: Roman Catholic Division
D, Row 4, Plot 38
Mosley: Elsie
Christina: Protestant Division B, Row 1, Plot 276 – unmarked
Mosley: Florence Roma: Roman Catholic Lawn
C, Row 1, Plot 90
Mosley: Heinchell (Fred) Frederick Joseph:
Cremation Lawn B, Row 1, Plot 63
Mosley: Laurence Trevor: Cremation Lawn
Old, Row N2, Plot 15
Mosley: Margaret (Madge) Mary Winchester: Cremation
Lawn B, Row 1, Plot 63
Moss: Alice:
Wesleyan Division C, Row 6, Plot 59 – unmarked
Moss: Ants: West Berm B, Row 5, Plot 167
Moss: Bertram Harold Cuthbert: Protestant Lawn D,
Row 5, Plot 55
Moss: Charles: Anglican Division D, Row 8,
Plot 38 – unmarked
Moss: Charles Robert: Wesleyan Division C,
Row 8, Plot 27b – unmarked
Moss: Christina Taylor: Protestant Division
B, Row 1, Plot 109 – unmarked
Moss: Clara (Cis) Ethel: North Lawn E, Row 5,
Plot 128
Moss: Clarence James Steve: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 148
Moss: David Wolfe: Wesleyan Division D, Row
4, Plot 23 – unmarked
Moss: Ellen Keziah: Wesleyan Division C,
Row 8, Plot 27b – unmarked
Moss: Ephraim (Ted) Edward: Hebrew Berm B, Row 3,
Plot 55
Moss: George Edward: North Lawn E, Row 5,
Plot 128
Moss: Harold James: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Plot 42
Moss: Hetty Ethel: Hebrew Berm B, Row 2,
Plot 30
Moss: James Patrick: North Lawn E, Row 16,
Plot 41
Moss: John: Chapel of Faith Ash Vaults
Moss: Kathleen Gleeson: Protestant Lawn D,
Row 5, Plot 55
Moss: Leo Montague: Anglican Division D, Row 8, Plot 54 – ashes?Moss: Lillian (Maud) Sarah Maud: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Plot 42
Motilal: Raj (Ray): Columbarium Memorials, Pillar 6, Column 3, Plaque D
Moss: Margaret: Anglican Division D, Row 8,
Plot 38 – unmarked
Moss: Mary Rose: North Lawn E, Row 16, Plot
41
Moss: Ronald Mandel: Hebrew Berm B, Row 3,
Plot 57
Moss: Ruie (Hannah): Hebrew Berm B, Row 3, Plot 56
Moss: Thelma Violet: North Lawn E, Row 17,
Plot 79
Moss: Thomas Frederick Donald: Service
Persons Area M, Row 19, Plot 48 – unmarked
Mossman: Amy
Ethel: Nonconformist Division C, Row 1, Plot 27b – unmarked
Mossman or Moosman: Joseph Oscar: Service
Persons Area G, Row 13, Plot 2
Mossman: Walter Thomas: Presbyterian
Division D, Row 8, Plot 21 – unmarked
Mossop:
Emily: Anglican Division G, Row 2, Plot 85 –
unmarked
Mossop: Margaret: Presbyterian Division C,
Row 1, Plot 5 – unmarked
Most: Carol
Otto: Service Persons Area M, Row 3, Plot 49
Most: Harold Leslie: Roman Catholic Berm A,
Row 10, Plot 26
Most: Johannes Carl Herman: Roman Catholic
Division A, Row 7, Plot 3a – 1943
Most: Johannes (John) Carl Herman: Wesleyan Division F, Row 5, Plot 21 – 1970
Most: Maude: Roman Catholic Division A, Row
7, Plot 3a
Most: Patrick Joseph: Wesleyan Division F,
Row 5, Plot 21
Most: Sally Thompson: Wesleyan Division F, Row 5, Plot 21
Most: Tui Adelaide: Roman Catholic Berm A,
Row 10, Plot 26
Mostafazadeh-Atashi k.a. Atashi: Beigom: Muslim Area C, Row 2, Plot 1
Mostert: Beatrice
Catherine: Protestant Lawn D, Row 7, Plot 64
Motara: Afeefa
Afiya: Muslim Area B, Row 1, Plot 23 – unmarked
Motara: Habiba: Muslim Area B, Row 1, Plot
24 – unmarked
Motilal: Rattan Kumari: Columbarium Memorials, Pillar 6, Column 2, Plaque D
Motley: Allan: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 6, Niche 492
Motufoaki: Kiseona: Chapel View Burial Area, Row 22, Plot 35
Moulden: Alice: Presbyterian Division D, Row 12, Plot 65
Moxham: William: Anglican Division F, Row 16, Plot 23 – unmarked
Moy: Phillip: Chapel View Burial Area, Row 23, Plot 39
Moyle: Alfred Nicholas: Columbarium Memorials, Pillar 4, Column 5, Plaque D
Mrost: Irene: Hebrew Area A, Row 9, Plot 21
Muckleston: Peggy: Chapel Memorials, Pillar 6, Column 4, Plaque C
Muckleston: Richard Paul: Chapel Memorials, Pillar 6, Column 3, Plaque C
Mudrovcich: Francis John: Roman Catholic Berm B, Row 13, Plot 51
Muggleston: Ernest Cooper: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 3
Muggleston: Florence: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 3
Muhling: Lotte: Azalea Octagon Area, Octagon 6, Plot 6
Motion:
Alice Maud: Protestant Berm A, Row 18, Plot 83
Motion: Colin George: Wesleyan Division C,
Row 7, Plot 1b – unmarked
Motion: Ethel: North Lawn E, Row 22, Plot
101
Motion: Gwendolyn Phyllis: Car Park Gardens Area,
Row H, Plot 4
Motion: Ivan William: North Lawn E, Row 22,
Plot 101 – memorial
Motion: Jeffrey William: West Berm Family Octagon Area, Octagon 45, Plot 3
Motion: Jessie: Wesleyan Division B, Row 4,
Plot 2
Motion: Jessie Clarabella (Hardwick): Roman
Catholic Division C, Row 5, Plot 111
Motion: John: Wesleyan Division C, Row 26,
Plot 45
Motion: Joseph Tiller: Service Persons Area
E, Row 1, Plot 28
Motion: Martha Powell: Wesleyan Division C,
Row 26, Plot 45
Motion: Walter Joseph: Wesleyan Division C,
Row 4, Plot 37
Motion: William: Wesleyan Division B, Row
4, Plot 2-4 – 1938
Motion: William: Wesleyan Division B, Row
4, Plot 2-4 – 1950
Motley: Jack Lionel: Roman Catholic Berm A,
Row 12, Plot 2
Motley: Lena: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 6, Niche 492
Motley: May Vaughan: Cremation Lawn B, Row
2, Plot 45
Motley: Patrick: Cremation Lawn B, Row 2,
Plot 45
Motoi: Pera:
Public Burial Area A, Row 1, Plot 33 – unmarked
Mottram: Colin:
Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 20
Mottram: Jennifer Elizabeth: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 53
Mottram: Kathleen: Roman Catholic Division
D, Row 4, Plot 96 – unmarked
Mottram: Robert Colin: Mausoleum, Row Mau,
Plot Ma
Mottram: Ruth: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 20
Motu: Alvin: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 62
Motu: Ekueta Eddie: Protestant Berm A, Row
29, Plot 8
Motu: Hetaraka: Wesley Division B, Row 4,
Plot 39
Motu: Mary Elizabeth: Presbyterian Division
D, Row 26, Plot 59 – unmarked
Motu: Timothy Gordon: Protestant Division
B, Row 1, Plot 295 – unmarked
Motufau:
Oliva: West Berm C, Row 1a, Plot 15
Motuga: Salevao: West Berm C, Row 4, Plot 39
Motuhelagi: Faimana: Protestant Berm B, Row 21, Plot 19
Motuhelagi: Gie Pita: West Berm A, Row
3, Plot 37
Motula: Avaiki: West Berm B, Row 2, Plot 89
Motutoa:
Laifa Tavalu (Tommy): Protestant Berm B, Row 22,
Plot 93
Mouat: Frederick
John: Roman Catholic Division C, Row 9, Plot 74 – unmarked
Mougapa:
Vanessa Togiakuka: Protestant Berm A, Row 11, Plot 52
Moukhametova: Lydia Khadria: Crematorium Garden Area, Row 4, Plot 103 – unmarked
Mould: Annie:
Anglican Division B, Row 4, Plot 41b
Mould: Doreen Violetta: Anglican
Division D, Row 2, Plot 77b
Mould: Doris Nancy: Nonconformist Division
C, Row 6, Plot 37 – unmarked
Mould: George: Auckland Provincial Memorial Panel 4 – memorial
Mould: George: Auckland Provincial Memorial Panel 4 – memorial
Mould: John Albert William: Anglican
Division D, Row 2, 77a
Moulden: Alice Sarah: Anglican Division D,
Row 1, Plot 44
Moulden: Christian Victor: Presbyterian
Division E, Row 5, Plot 35
Moulden: Clarence William: Anglican
Division D, Row 1, Plot 44
Moulden: Gladys Margaret: Presbyterian
Division E, Row 5, 35
Moulden: Henry James: Nonconformist
Division A, Row 6, Plot 22b
Moulden: Isabella A.: Nonconformist
Division A, Row 6, Plot 24
Moulden: Julia Andrea: Nonconformist
Division A, Row 6, Plot 24
Moulden: Matilda: Anglican Division H, Row
4, Plot 6-8
Moulden: Muriel Christina: Anglican
Division D, Row 1, Plot 44
Moulden: Peter Whitfield: Presbyterian
Division E, Row 5, Plot 35
Moulden: Ronald George: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 10a, Plot 16
Moulden: Sarah: Presbyterian Division E,
Row 5, Plot 35
Moulden: Sarah Johanna: Nonconformist
Division A, Row 6, Plot 26
Moulden: Stephen Farquhar: Presbyterian
Division E, Row 5, Plot 33-35
Moulden: Stephen Frederick: Nonconformist
Division A, Row 6, Plot 24
Moulden: Stephen Henry: Nonconformist Division
A, Row 2, Plot 24 – 1893
Moulden: Stephen Henry: Nonconformist
Division A, Row 6, Plot 26 – 1906
Moulden: Thomas H.: Presbyterian Division A,
Row 2, Plot 15 – unmarked
Moulden: Thomas John: Anglican Division H,
Row 4, Plot 6-8
Moulden: William Henry: Presbyterian
Division D, Row 12, Plot 65
Moulden: William James: Service Persons
Area L, Row 13, Plot 95
Moulden: William Peter: Presbyterian
Division E, Row 5, Plot 35
Moulder: Arnold
Tivanon: North Lawn E, Row 22, Plot 72
Moulder: Berta: Cremation Lawn Old, Row R3,
Plot 11
Moulding: Lilian:
Roman Catholic Division C, Row 6, Plot 46
Moulding: Marie: Roman Catholic Division C,
Row 6, Plot 46
Mouldy: Cecil
Walter Henry: Protestant Berm B, Row 25, Plot 86
Moule: Arthur:
Anglican Division E, Row 6, Plot 98a – unmarked
Moule: Charles Edward: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 7a, Plot 31
Moultain:
Charles Ethelbert: Presbyterian Division C, Row 8, Plot 44 – unmarked
Moulton: Cyril:
Service Persons Area L, Row 3, Plot 43
Mounce: Victor
Claud: Anglican Division A, Row 5, Plot 54 – unmarked
Mounga: Zechariah: The Sanctuary, Row V, Plot 47
Mounsey: Amelia: Chapel of Faith Ash Vaults
Mount: Constance
Elsie: Wesleyan Division C, Row 31, Plot 25
Mount: Kerry Brian: Chapel View Burial
Area, Row 22, Plot 57
Mount-Earl: Merlyn
Charlotte (could be Mount or Earl): Roman Catholic Lawn C, Row 5, Plot 43
Mountain: Anne
Sarah: Anglican Division K, Row 3, Plot 62
Mountain: Charles: Protestant Division A,
Row 2, Plot 31 – unmarked
Mountain: Charles Hugh Key: Nonconformist
Division C, Row 15, Plot 5 – unmarked
Mountain: Minnie Agnes: Roman Catholic
Division C, Row 25, Plot 117
Mountain: William Arthur: Service Persons
Area M, Row 18, Plot 26
Mountfield: William
Heynes: Anglican Division F, Row 11a, Plot 7 – unmarked
Mountfield: William Robert: Service Persons Area G, Row 9, Plot 1
Mountfield: William Robert: Service Persons Area G, Row 9, Plot 1
Mountfort: Baby: The Sanctuary, Row J, Plot 41
Mountfort: Joyce Rhoda: Cremation Lawn B, Row
8, Plot 59
Mourie:
Frederick: Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 114
Mourin:
Frederick: Chapel of Faith Ash Vaults
Mouzer or Mauzer: Anglican Division C, Row 8, Plot 36 – unmarked
Moverley: Arnold
Tapley: Service Persons Area J, Row 6, Plot 10
Mowat: Caroline: Presbyterian Division E, Row 14, Plot 56 – unmarked
Mowat: David
McDonald: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 238
Mowat: Irene Doris: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 238
Mowbray: Charles
Henry: Anglican Division D, Row 5, Plot 59 – unmarked
Mowbray: Henry: Presbyterian Division D,
Row 15, Plot 55
Mowbray: Mary: Presbyterian Division D, Row
15, Plot 55
Mowbray: Michael Henry: Presbyterian
Division D, Row 7, Plot 55 – unmarked
Mowbray: Phoebe: Anglican Division D, Row
4, Plot 81
Mowdood-Ur-Rasheed or Rasheed: Syedulanam or Syedulanam
Mowdood-Ur: Mus. Area D, R/2, Pl. 1
Mowell: Richard
Alfred: Anglican Division F, Row 5, Plot 11 – unmarked
Mowlem: Emma
Agnes: Nonconformist Division C, Row 30, Plot 26 – unmarked
Mowlem: Henry: Nonconformist Division C,
Row 30, Plot 26 – unmarked
Mowry: Lorraine
Heather: Nonconformist Division B, Row 5, Plot 41a – unmarked
Moxon: Cecil
William: Service Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 141
Moxon: Ellen: Anglican Division L, Row 5,
Plot 26 – unmarked
Moxon: Ellen Elizabeth: Protestant Lawn A,
Row 6, Plot 55
Moxon: Phyllis Rene: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 10a, Plot 141
Moxon: William: Protestant Lawn A, Row 6,
Plot 55
Moxon: William Brigham Joseph: Anglican
Division B, Row 8, Plot 28a – unmarked
Moxsom: Frederick
Ernest: Nonconformist Division E, Row 3, Plot 42
Moyes: George:
Service Persons Area A, Row 4a, Plot 25
Moyes: John Leslie: Service Persons Area M,
Row 19, Plot 105
Moyes: Percy: Wesleyan Division E, Row 5,
Plot 16
Moylan: Ada:
Roman Catholic Division A, Row 7, Plot 88
Moylan: Andrew: Anglican Division N, Row 1, Plot 28 – unmarked
Moylan: Andrew: Anglican Division N, Row 1, Plot 28 – unmarked
Moylan: Charles: Augustus: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 86-88
Moylan: Dennis: Sc-Ash, Eucalyptus Glade
Moylan: Doris: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 8a, Plot 107
Moylan: Eric Bernard: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 8a, Plot 107
Moylan: Hector Lawrence Frederick or Frederick Lawrence: Roman Catholic Berm A, Row 8, Plot 81
Moylan: James: Roman Catholic Division C,
Row 11, Plot 96-98
Moylan: John Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 25, Plot 122 – unmarked
Moylan: John William: Sc-Eucalyptus Glade
Moylan: Mary: Roman Catholic Division C,
Row 11, Plot 96
Moylan: Mary Ann: Roman Catholic Division
A, Row 7, Plot 86
Moylan: Sean Alexander: Protestant Division
C, Row 4, Plot 28
Moylan: Thomas: Roman Catholic Division A,
Row 7, Plot 86-88
Moylan: Thomas Leonard: Service Persons
Area F, Row 2, Plot 23
Moylan: Thomas (Paddy) Martin: Roman
Catholic Berm A, Row 11, Plot 30
Moylan: Winifred E.: Roman Catholic
Division B, Row 5, Plot 6 – unmarked
Moylan: Winifred Elizabeth: Roman Catholic
Division A, Row 7, Plot 86
Moylan: Zita Maud or May: Roman
Catholic Division A, Row 7, Plot 86
Moyle:
Audrey Ismay: West Berm A, Row 6, Plot 56
Moyle: Dorothy Mary: Anglican Division K,
Row 9, Plot 44
Moyle: Ernest Frederick: Cremation Lawn B,
Row 3, Plot 68 – unmarked
Moyle: Florence Kezia: Columbarium Memorials, Pillar 4, Column 5, Plaque D
Moyle: Florence Mabel: Western Lawn B, Row
2, Plot 23
Moyle: Francis (Frank) Irvine: Presbyterian
Division D, Row 21, Plot 40
Moyle: George Arthur: Anglican Division K,
Row 9, Plot 44 – memorial?
Moyle: Hazel May: Wesleyan Division C, Row
4, Plot 66 – unmarked
Moyle: Inga Amelia: Presbyterian Division
D, Row 2, Plot 15-17
Moyle: John Adam: West Berm B, Row 6,
Plot 56
Moyle: Joseph Edward: Presbyterian Division
D, Row 2, Plot 15-17
Moyle: Mavis Jessie: Protestant Division B,
Row 1, Plot 334 – unmarked
Moyle: Richard John: Protestant Berm B, Row
13, Plot 37
Moyle: William: Nonconformist Division C,
Row 2, Plot 41a
Moynihan: Cornelius:
Merchantile Area C, Row 4, Plot 10
Moynihan: Eileen Mary: Western Lawn B, Row
5, Plot 88
Moynihan: Eric Neil: North Lawn E, Row 3, Plot 16
Moynihan: Frances Sarah: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 117
Moynihan: Francis Michael: Service Persons
Area M, Row 8, Plot 107
Moynihan: Freda Gwendoline: Roman Catholic
Division E, Row 3, Plot 70
Moynihan: Ivy Cecil: North Lawn E, Row 3,
Plot 16
Moynihan: John Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 76 – unmarked
Moynihan: John Thomas: Western Lawn B, Row 5, Plot 88
Moynihan: Norma Joyce: North Lawn E, Row 3,
Plot 16
Moynihan: Thomas Matthew: Roman Catholic
Division E, Row 3, Plot 70
Moynihan: Timothy Joseph: North Lawn E, Row
3, Plot 16
Moynihan: Timothy Michael: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 117 – 1938
Moynihan: Timothy Michael: North Lawn E,
Row 20, Plot 39 – 1990 – unmarked
Moyser: Albert Ernest: Anglican Division F, Row 9, Plot 80 – unmarked
Mozaffari-Khomami: Shahrbanou: Muslim Area B, Row 4, Plot 12
Mpande: Blessed
Chiyab: The Sanctuary, Row V, Plot 13
Mravcich: Ante:
Roman Catholic Division C, Row 24, Plot 125
Mrkusich or Murkusich: Baby: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 128 – unmarked
Mrkusich or Murkusich: Baby: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 128 – unmarked
Mrsich: Ante
(Anthony): Nonconformist Division C, Row 28, Plot 58
Mrsich: Ivka: Nonconformist Division C, Row
28, Plot 58
Mrzljak: Marija:
Roman Catholic Lawn A, Row 3, Plot 72
Mrzljak: Petar: Roman Catholic Berm B, Row
3, Plot 45
Mu: Meaati
Ulugia: West Berm B, Row 7, Plot 43
Mu: Taito Faleniko Nofavaleane Frank:
West Berm B, Row 5, Plot 94
Mu: Taulapapa Toleafoa Rami Douglas:
Mausoleum (Public 2), Bay 2, Plot 17
Mualava: Baby: The Sanctuary, Row U, Plot 29
Muao: Francis
Sanele: North Lawn E, Row 23, Plot 45
Muao: Sapi: North Lawn E, Row 23, Plot 45
Muato: Falenikea
Talu: North Lawn E, Row 12, Plot 29
Muaulama: Pepe: West Berm B, Row 5, Plot 155
Muaulama: Pepe: West Berm B, Row 5, Plot 155
Muaulu: Manoa:
Cremation Garden Area, Row 6, Plot 79
Muaulu: Pepe: Waitakere View Block B, Row
5, Plot 19
Muavae: Aliitaeao
Iakopo: Chapel View Burial Area, Row 16, Plot 3x
Mucalo: Barbara:
Western Lawn B, Row 8, Plot 25
Mucalo: Ivan: Roman Catholic Division E,
Row 2, Plot 90 – 1949
Mucalo: Ivan: Nonconformist Division C, Row
28, Plot 72 – 1952
Mucalo: Jele: Nonconformist Division C, Row
28, Plot 72
Mucalo: Susan Hannah: Chapel View Burial
Area, Row 28, Plot 33
Mucha: Ilse
Anni: Roman Catholic Lawn C, Row 5, Plot 38
Mucha: Stefan (Stephen): Roman Catholic
Lawn C, Row 5, Plot 38
Muchamore: William Charles: Presbyterian Division F, Row 2, Plot 5
Muchamore: William Charles: Presbyterian Division F, Row 2, Plot 5
Muck: Irene
Margot: Chapel View Burial Area, Row 32, Plot 48
Muckleston: Richard Paul: Chapel Memorials, Pillar 6, Column 3, Plaque C
Mudd: Charles:
Roman Catholic Division E, Row 7, Plot 24 – unmarked
Mudd: Hannah: Roman Catholic Division C,
Row 14, Plot 117
Muddle:
Elsie Grace: Protestant Berm A, Row 22, Plot 41
Mudford:
Arthur John: Western Lawn B, Row 2, Plot 16
Mudford: Daniel Peter: Anglican Division F,
Row 7, Plot 34 – unmarked
Mudford: Ellen: Roman Catholic Division C,
Row 13, Plot 60-62
Mudford: Hilda: Roman Catholic Division C,
Row 13, Plot 60
Mudford: James: Anglican Division F, Row 7,
Plot 34 – unmarked
Mudford: John: Roman Catholic Division C,
Row 13, Plot 62
Mudford: Mabel (Marie) Marion: Western Lawn B, Row
2, Plot 16
Mudford: Robert: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 4a, Plot 172
Mudford: William Henry: Cremation Lawn Old,
Row J, Plot 10
Mudford: William John: Roman Catholic
Division C, Row 13, Plot 60
Mudge:
Adeline: Car Park Gardens Area, Row H, Plot 50
Mudge: Gilbert Howard: Car Park Gardens Area,
Row H, Plot 51
Mudge: Stephen Howard: Car Park Gardens Area,
Row H, Plot 50
Mudgway: Alfred
Jack: Wesleyan Division D, Row 3, Plot 27a – unmarked
Mudgway: Christie: Childrens Burial Area A,
Row 3, Plot 32
Mudgway: Claude: West Berm A, Row 2,
Plot 20
Mudgway: Cyril Gordon: Protestant Lawn B,
Row 2, Plot 62
Mudgway: Edith Marion: Protestant Lawn B,
Row 2, Plot 62
Mudgway: Ella Louisa: Cremation Lawn B, Row
1, Plot 20
Mudgway: Fay: Wesleyan Division C, Row 30,
Plot 21
Mudgway: Harold Ernest: Protestant Berm B,
Row 7, Plot 91
Mudgway: Ivy Mavis: Presbyterian Division
E, Row 20, Plot 27
Mudgway: Johannah Beatrice: Protestant Berm
B, Row 21, Plot 55
Mudgway: Lorraine Jean: Cremation Lawn B,
Row 10, Plot 5
Mudgway: Mary Clan Sanderson: Wesleyan
Division C, Row 30, Plot 21
Mudgway: Mary Helen: Protestant Berm B, Row
7, Plot 91
Mudgway: Richard Francis: Cremation
Lawn B, Row 1, Plot 20
Mudgway: Royston: Protestant Berm B, Row 7,
Plot 91
Mudgway: Victor Richard: Cremation Lawn B,
Row 3, Plot 72
Mudgway: Violet Elinor Mary: Cremation Lawn
B, Row 3, Plot 72
Mudgway: Warren Richard: Cremation Lawn B,
Row 10, Plot 2
Mudgway: William John: Wesleyan Division C,
Row 30, Plot 21
Mudrovcich: John: Roman Catholic
Berm B, Row 13, Plot 51
Mudrovcichich: Elizabeth (Elza): Roman Catholic Lawn A, Row 12, Plot 65
Mueller:
Alois Lou: North Lawn E, Row 20, Plot 149
Mueller: Johanna Berta: North Lawn E, Row
20, Plot 151
Mueller: Judith: Protestant Berm A, Row 21,
Plot 133
Muellner: Elisabeth:
Cremation Lawn B, Row 9, Plot 173 – unmarked
Muers: George
Quarrell: Nonconformist Division D, Row 9, Plot 22 – unmarked
Muggeridge: Patricia
Jewel: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 48
Muggleston: Florence: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 3
Mugridge: Bessie:
Protestant Lawn D, Row 5, Plot 6
Mugridge: Ernest Henry: Protestant Lawn D,
Row 5, Plot 4
Muir:
Alice: Anglican Division E, Row 4, Plot 88 –
unmarked
Muir: Catherine: Protestant Berm A, Row 12,
Plot 64
Muir: David: W. H. Tongue Vault, Row Vlt,
Plot VL
Muir: Edgar Neil: Protestant Berm B, Row
25, Plot 136
Muir: Elizabeth Grantham: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 5, Niche 417
Muir: George: Service Persons Area A, Row
4, Plot 50
Muir: Hazel Ethel May: Protestant Berm B,
Row 25, Plot 136
Muir: Henry Gordon: Protestant Berm A, Row
12, Plot 64
Muir: Hugh: Presbyterian Division E, Row 1,
Plot 15 – 1910 – unmarked
Muir: Hugh: Anglican Division H, Row 10,
Plot 94 – 1940
Muir: Ian James: Lakeside Ash Garden Area,
Row C, Plot 59
Muir: Isabella: Wesleyan Division A, Row 6,
Plot 13 – unmarked
Muir: James: Presbyterian Division D, Row
25, Plot 65 – 1953 – unmarked
Muir: James Daniel Garwood: Anglican
Division K, Row 5, Plot 43
Muir: James Laing: Protestant Division A,
Row 4, Plot 45 – unmarked
Muir: Jean Mary Robina: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 100
Muir: Jessie Christina: Protestant Berm A,
Row 12, Plot 64
Muir: John Cathmore: North Lawn E, Row 19,
Plot 73
Muir: Leopold: Protestant Division C, Row
4, Plot 36 – unmarked
Muir: Mary: Protestant Lawn C, Row 8, Plot
51
Muir: Mary Ann: Nonconformist Division C,
Row 7, Plot 13 – unmarked
Muir: Mary Anne: Protestant Berm A, Row 12, Plot 64 Muir: Marie Josephine: Lakeside Ash Garden Area, Row C, Plot 59 – 2001
Muir: Marie Josephine: Roman Catholic Division C, Row 27, Plot 120 – 2001 – memorial
Mulrennan: Michael Joseph: Erebus Ash Gardens, Row Mx, Plot 74
Murgitroyd: Jean Iris: Chapel Memorials, Pillar 3, Column 2, Plaque E
Murgitroyd: Maurice Norman: Chapel Memorials, Pillar 3, Column 2, Plaque F
Muir: Marie Josephine: Roman Catholic Division C, Row 27, Plot 120 – 2001 – memorial
Muir: Norval Lennon: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 259
Muir: Rebecca Australia: Protestant Lawn B,
Row 2, Plot 23
Muir: Robert Coran: Anglican Division C,
Row 7, Plot 8
Muir: Ronald Noel: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 100
Muir: Russell Leonard: Cremation Lawn Old,
Row P3, Plot 21
Muir: Stillborn Child: Presbyterian
Division A, Row 4, Plot 9b – unmarked
Muir: Thomas: Protestant Lawn C, Row 8,
Plot 51 – 1970
Muir: Thomas: Azalea Octagon Area, Octagon 277, Plot 5 – 1991
Muir: William Purser: Service Persons Area
M, Row 15, Plot 33
Muir: William Wardrop: Service Persons Area
D, Row 3, Plot 67
Mulbay or Mulboy: Annie Elizabeth: Nonconformist Division E, Row 1, Plot
39 – unmarked
Mulboy or Mulbay:
Annie Elizabeth: Nonconformist Division E, Row 1, Plot 39 – unmarked
Mulcahey: Keith
Patrick: Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 70a – unmarked
Mulcahy: Jack
D.: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 159
Mulcahy: Michael Daniel: Service Persons
Area M, Row 9, Plot 63
Mulcahy: Phyllis: Columbarium New Niche Wall C, Side 2, Niche 2
Mulcahy: William: Roman Catholic Division
C, Row 19, Plot 73
Mulcaster: Stillborn
Child: Wesleyan Division E, Row 1, Plot 53 – unmarked
Mulder: John
Walter: Protestant Lawn C, Row 9, Plot 139
Muldoon: Amie
Rusha: W. H. Tongue Vault, Row Vlt, Plot VL
Muldoon: Eileen Clare: Roman Catholic Berm
A, Row 13, Plot 17
Muldoon: James Henry: Service Persons Area
G, Row 9, Plot 3
Muldoon: Rupert John: Roman Catholic Berm
A, Row 13, Plot 17
Muldowney: Nancy:
Presbyterian Division E, Row 22, Plot 55
Mulgrew: James:
Roman Catholic Division C, Row 25, Plot 105 – unmarked
Mulgrove: Alice
Heather: Wesleyan Division A, Row 7, Plot 52 – unmarked
Mulgrove: William: Anglican Division K, Row
18, Plot 83
Mulhall: Alice:
Roman Catholic Division E, Row 2, Plot 76 – unmarked
Mulhane: Mary:
Roman Catholic Division D, Row 5, Plot 53
Mulhern: Patrick
Joseph: Roman Catholic Lawn C, Row 5, Plot 112
Mulholland: Ada
Mary Presbyterian Division D, Row 15, Plot 37
Mulholland: Henry Joseph: Service Persons Area J, Row 8, Plot 54
Mulholland: Margaret: Presbyterian Division
E, Row 13, Plot 46 – unmarked
Mulholland: Mary Elizabeth: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 9
Mulholland: William: Presbyterian Division
E, Row 13, Plot 46 – unmarked
Muli:
Toefoki Ki Kilikali Noko: The Sanctuary, Row S, Plot 14
Muliaga: Regina
Theresa: North Lawn E Extension, Row 13, Plot 146
Muliaga-Aki or Aki: Kilistina Sooaemalelagi: North Lawn E, Row 15, Plot 1
Muliagatele:
Lauvai: West Berm C, Row 1b, Plot 12
Mulinder: George
Charles: Protestant Lawn C, Row 5, Plot 90
Mulinder: Matilda Sarah: Protestant Lawn C,
Row 5, Plot 90
Mulipola: Sala
Atonio: West Berm A, Row 7, Plot 6x
Mulipola: Telesia: West Berm A, Row 7, Plot
6x
Mulitalo: Avauoletai:
Protestant Berm A, Row 27, Plot 17
Mulitalo: Darcy Leon: Protestant Berm A, Row 23, Plot 9
Mulitalo: Lauta Tafaogalupe Tauvale:
Protestant Berm A, Row 27, Plot 19
Mulitalo: Matagi: Chapel View Burial Area, Row 14, Plot 35
Mulitalo: Noue Suluama: West Berm C, Row
4, Plot 9
Mulitalo: Paotonu: Protestant Berm A, Row
22, Plot 8
Mulitalo: Rubert Ario: Protestant Berm A,
Row 23, Plot 7
Mulitalo: Shirley Maleta: Protestant Berm
A, Row 23, Plot 9
Mulitalo: Tina Masae: Protestant Berm A,
Row 22, Plot 8
Mullally: Francis
William: Roman Catholic Berm B, Row 7, Plot 36 – unmarked
Mullally: Michael Joseph: Roman Catholic
Berm A, Row 4, Plot 24
Mullally: Vera Julia: Roman Catholic Berm A, Row 4, Plot 24
Mullampy: Annie: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 13a – unmarked
Mullampy: Catherine: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 14
Mullampy: Charles Patrick: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 11 – unmarked
Mullampy: Eva Annie: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 13 – unmarked
Mullampy: John: Roman Catholic Division C,
Row 10, Plot 14
Mullampy: John James: Service Persons Area
J, Row 4, Plot 53
Mullampy: Patrick Charles: Roman Catholic Division
C, Row 10, Plot 13a – unmarked
Mullan: John:
Nonconformist Division C, Row 28, Plot 36
Mullan or Mullen: Joseph: Roman Catholic Lawn B, Row 3, Plot 13
Mullan or McMullan: Stillborn Child: Wesleyan Division D, Row 7, Plot 38 – unmarked
Mullan: Thomas: Anglican Division F, Row
13, Plot 51 – unmarked
Mullan: Thomas George: Chapel of Faith Ash Vaults
Mullander or Mullender: Helen: Wesleyan Division B, Row 3, Plot 18 – unmarked
Mullane
known as Morrisey: John: Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 74 –
1933 – unmarked
Mullane: John: Roman Catholic Division C,
Row 25, Plot 81 – unmarked
Mullane: Owen: Wesleyan Division C, Row 24,
Plot 11
Mullaney:
Irene Mabel: North Lawn E, Row 1, Plot 122
Mullaney: Leslie John: North Lawn E, Row 1, Plot 122 – ashes or memorial?
Mullen: Anne:
Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 3a
Mullen: Arthur Blunden: Roman Catholic
Division A, Row 3, Plot 3a
Mullen: Doreen: Service Persons Area M, Row
21, Plot 17
Mullen or Mullan: Joseph: Roman Catholic Lawn B, Row
3, Plot 13
Mullender or
Mullander: Helen: Wesleyan Division B, Row 3, Plot 18 – unmarked
Mullens: Catherine: Roman
Catholic Division A, Row 3, Plot 20 – unmarked
Mullens: Susan: Anglican Division M, Row 4, Plot 25 – unmarked
Mullens: Thomas: Anglican Division M, Row
6, Plot 12 – unmarked
Muller: Annabella:
Wesleyan Division A, Row 8, Plot 28b
Muller: Anthony Peter: Cremation Lawn B,
Row 10, Plot 145
Muller: Beatrice (Triss): Anglican Division
E, Row 9, Plot 77
Müller: Charlotte (Nisi) Mary: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 32
Muller: Christina Clark: Service Persons Area M, Row 19, 79
Muller: David Adolph Philipp: West Berm A, Row 9, Plot 8
Muller: Dorothy (Totty) Theresa: Anglican Division E, Row 9, Plot 75
Muller: Ernest Pieter: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 28b – 1916
Muller: Ernest (Pete) Peter: Anglican Division E, Row 9, Plot 77
Muller: Eva: Sc-Ash, Eucalyptus Glade
Muller: Frances Margaret: Cremation Lawn Old, Row Q2, Plot 9
Müller: Francis: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 32
Muller: Frederick (Poochy) Clifford Alexander: Chapel View Burial Area, Row 18, Plot 1
Muller: George Albert: Hebrew Area A, Row 6, Plot 70
Muller: George David: Service Persons Area M, Row 19, Plot 79
Muller: Jean Ives Francis Paul: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 150
Muller: Johan Maria: North Berm A, Row 4, Plot 12
Muller: Joseph Paul: Roman Catholic Lawn C, Row 3, Plot 7
Muller: Julius (Ben) Bernhardt: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 30
Muller: Karen Susanne: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 30
Muller: Lawrence John: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 30
Muller: Margaret: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 150
Müller: Mary Anne: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 32
Muller: Mass Jensen: Nonconformist Division C, Row 25, Plot 22
Muller: Peter: Roman Catholic Lawn A, Row 6, Plot 64
Muller: Peter Maxwell: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 88
Muller: Phoebe Madeline: Roman Catholic Berm B, Row 6, Plot 11
Muller: Phoebe Marion: Roman Catholic Lawn A, Row 6, Plot 64
Muller: Samuel: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 28b
Muller: Septimus: Protestant Division B, Row 1, Plot 8 – unmarked
Mulles: Stillborn Child: The Sanctuary, Row E, Plot 31 – unmarked
Muller: Christina Clark: Service Persons Area M, Row 19, 79
Muller: David Adolph Philipp: West Berm A, Row 9, Plot 8
Muller: Dorothy (Totty) Theresa: Anglican Division E, Row 9, Plot 75
Muller: Ernest Pieter: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 28b – 1916
Muller: Ernest (Pete) Peter: Anglican Division E, Row 9, Plot 77
Muller: Eva: Sc-Ash, Eucalyptus Glade
Muller: Frances Margaret: Cremation Lawn Old, Row Q2, Plot 9
Müller: Francis: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 32
Muller: Frederick (Poochy) Clifford Alexander: Chapel View Burial Area, Row 18, Plot 1
Muller: George Albert: Hebrew Area A, Row 6, Plot 70
Muller: George David: Service Persons Area M, Row 19, Plot 79
Muller: Jean Ives Francis Paul: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 150
Muller: Johan Maria: North Berm A, Row 4, Plot 12
Muller: Joseph Paul: Roman Catholic Lawn C, Row 3, Plot 7
Muller: Julius (Ben) Bernhardt: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 30
Muller: Karen Susanne: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 30
Muller: Lawrence John: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 30
Muller: Margaret: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 150
Müller: Mary Anne: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 32
Muller: Mass Jensen: Nonconformist Division C, Row 25, Plot 22
Muller: Peter: Roman Catholic Lawn A, Row 6, Plot 64
Muller: Peter Maxwell: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 88
Muller: Phoebe Madeline: Roman Catholic Berm B, Row 6, Plot 11
Muller: Phoebe Marion: Roman Catholic Lawn A, Row 6, Plot 64
Muller: Samuel: Wesleyan Division A, Row 8, Plot 28b
Muller: Septimus: Protestant Division B, Row 1, Plot 8 – unmarked
Mulles: Stillborn Child: The Sanctuary, Row E, Plot 31 – unmarked
Mulligan: George:
Anglican Division N, Row 6, Plot 41 – unmarked
Mulligan: Heni Pahoe: Anglican Division F,
Row 3, Plot 66 – unmarked
Mulligan: Hugh: Anglican Division K, Row 4,
Plot 37
Mulligan: Mary Hannah: Anglican Division K,
Row 4, Plot 35
Mulligan: Patrick Joseph: Roman Catholic
Lawn C, Row 4, Plot 92
Mulligan: Philip George Hugh: Chapel of Faith Ash Vaults
Mulligan: Ruby Cecilia Ada: Roman Catholic
Lawn C, Row 4, Plot 40
Mullin:
Patrick: Roman Catholic Division E, Row 6, Plot 26
Mullins: Alfred
William: Service Persons Area J, Row 1, Plot 11
Mullins: Andrew William
Joseph: Roman Catholic Division C, Row 17, Plot 57 – unmarked
Mullins: Cecilia: Roman
Catholic Division A, Row 2, Plot 24 – unmarked
Mullins: Clive Russell: Chapel of Faith Ash Vaults
Mullins: Daniel Robert: Service Persons
Area M, Row 5, Plot 68
Mullins: Duncan: Anglican Division E, Row
3, Plot 73 – unmarked
Mullins: Emily: Anglican Division K, Row 1,
Plot 32
Mullins: Francis S.: Roman Catholic
Division A, Row 2, Plot 24 – unmarked
Mullins: John (Rowland) Samuel Rowland Cawell:
Anglican Division K, Row 1, Plot 32
Mullins: Katherine: Roman Catholic Division
D, Row 2, Plot 112
Mullins: Mary Frances: Roman Catholic Lawn
A, Row 11, Plot 29 – unmarked
Mullins: Patrick James: Roman Catholic
Division A, Row 2, Plot 24 – unmarked
Mullins a.k.a. Rutledge: Sarah Jane: Roman
Catholic Division C, Row 13, Plot 56 – unmarked
Mullins: Violet: Anglican Division L, Row
6, Plot 100 – unmarked
Mullins: William: Roman Catholic Division
C, Row 4, Plot 18 – unmarked
Mullis:
Elizabeth Ann: Roman Catholic Division E, Row 7, Plot 60
Mullis: Rita: Roman Catholic Division E,
Row 7, Plot 60
Mullon:
Betsy Ann: Anglican Division A, Row 6, Plot 5
Mulloohy:
Stillborn Child: Roman Catholic Division D, Row 3, Plot 98 – unmarked
Mullooly: Edith:
Roman Catholic Berm B, Row 3, Plot 3
Mullooly: Mathew Donald: Roman Catholic
Berm B, Row 3, Plot 3
Mulqueen: Edward
Patrick: Roman Catholic Division C, Row 21, Plot 45 – unmarked
Mulqueen: Mary Ellen: Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 12 – unmarked
Mulqueen: Marjory May Gifens: North Lawn E,
Row 14, Plot 70
Mulqueen: Stephen James: North Lawn E, Row
14, Plot 70
Mulqueeney: Henry
Owen: Service Persons Area H, Row 2, Plot 25
Mulqueeny: Mary
Elizabeth: Roman Catholic Lawn A, Row 6, Plot 53
Mulrooney:
Gladys Frances: Roman Catholic Lawn B, Row 4, Plot 22
Mulroy:
Walter: Protestant Division C, Row 2, Plot 53 – unmarked
Mulvany: Mary: Anglican Division N, Row 3, Plot 13 – unmarked
Mulvany:
Richard John: Service Persons Area M, Row 11, Plot 16
Mulverhill:
Herbert: Wesleyan Division F, Row 7, Plot 55 – unmarked
Mulvihill: Edward
Joseph: Roman Catholic Lawn A, Row 14, Plot 31
Mulvihill: Francis: Roman Catholic Division
A, Row 3, Plot 69 – unmarked
Mulvihill: Kathleen May: Roman Catholic
Division A, Row 3, Plot 67 – unmarked
Mulvihill: Mary: Roman Catholic Division A,
Row 3, Plot 69 – unmarked
Mumby: Emma
Charlotte: Anglican Division D, Row 9, Plot 77
Mumby: Richard: Anglican Division D, Row 9,
Plot 77
Mumford: Frederick:
Protestant Berm B, Row 5, Plot 38
Mumford: Ivy: Presbyterian Division A, Row
6, Plot 16 – unmarked
Mumford: Walter Edward: Service Persons
Area M, Row 6, Plot 67
Mummery: Catherine
Mary: Roman Catholic Division D, Row 4, Plot 92 – unmarked
Mummery: Ernest: Roman Catholic Division D,
Row 4, Plot 92 – unmarked
Mummery: Ian (Digger): Anglican Division G,
Row 8, Plot 83
Mumtaz:
Twins: The Sanctuary, Row Q, Plot 39
Muncaster:
Elizabeth: Roman Catholic Lawn C, Row 5, Plot 58
Muncaster: Ferdinand William: Nonconformist
Division C, Row 10, Plot 52
Muncaster: Jack Nelson: Roman Catholic Lawn
C, Row 5, Plot 58
Muncaster: Jane Elizabeth: Nonconformist
Division C, Row 10, Plot 52
Muncaster: Mervyn Laurence: Nonconformist
Division C, Row 10, Plot 52
Muncaster: Muriel Mary: Nonconformist
Division C, Row 10, Plot 52
Muncaster: Myra Hinton: Nonconformist
Division C, Row 10, Plot 52
Muncaster: Ronald William: Nonconformist
Division C, Row 10, Plot 52
Munce: Frances
Ellen Clara: Anglican Division H, Row 3, Plot 49
Munce: George Edward: Anglican Division C,
Row 1, Plot 70 – unmarked
Munce: Gwenda Phyllis: Protestant Lawn C,
Row 9, Plot 65
Munce: Harry Beresford: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 53
Munce: Phyllis Evelyn: Protestant Lawn C,
Row 9, Plot 65
Munday: Albert
Edward: West Berm B, Row 2, Plot 18
Munday: Ann: Anglican Division J, Row 2,
Plot 57
Munday: John William: Anglican Division J,
Row 2, Plot 57
Munday: Mary Royal: West Berm B, Row 2,
Plot 18
Mundell: Benjamin:
Nonconformist Division D, Row 5, Plot 51 – unmarked
Mundell: Frank: Service Persons Area L, Row
1, Plot 2
Mundell: Mary: Nonconformist Division D,
Row 5, Plot 51 – unmarked
Mundell: Mary Jane: Nonconformist Division
D, Row 19, Plot 18 – unmarked
Munden: Lily
Maureen: Cremation Lawn B, Row 6, Plot 12
Mundey: William Henry: Nonconformist
Division E, Row 1, Plot 68 – unmarked
Mundy:
Alexander: Anglican Division E, Row 2, Plot 61 –
unmarked
Mundy: Elizabeth: Wesleyan Division C, Row
24, Plot 81
Mundy: John Reece: Roman Catholic Division
F, Row 2, Plot 37
Mundy: Julie Winifred: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 39
Mundy: Walter Daniel: Presbyterian Division
D, Row 5, Plot 60 – unmarked
Mundy: William James: Wesleyan Division C,
Row 24, Plot 81
Munford:
Annie Amelia: Anglican Division F, Row 10, Plot 2
Munford: William George: Anglican Division
F, Row 10, Plot 2
Mungall: Agnes:
Presbyterian Division E, Row 22, Plot 4
Mungall: Allen: Protestant Berm B, Row 21,
Plot 72
Mungall: James: Presbyterian Division E,
Row 22, Plot 4
Mungall: Rona Imelda: Protestant Berm B,
Row 21, Plot 72
Mungovani: Michael:
Nonconformist Division C, Row 4, Plot 60 – unmarked
Munif: Mohammed: Muslim Area D, Row 3, Plot 25
Munk: Jack
Petheridge: Chapel View Burial Area, Row 4, Plot 15
Munk: Thorvald (Jack) Vilhelm: Anglican Division G,
Row 1, Plot 77 – unmarked
Munk: Winifred Josephine: Chapel View Burial Area,
Row 4, Plot 15
Munkowits:
Carl Claude: Service Persons Area L, Row 4, Plot 78
Munkowits: Mary Margaret: Service Persons
Area L, Row 4, Plot 78
Munn: Arthur
Thomas: Public Burial Area A, Row 3, Plot 13b – unmarked
Munn: Frederick William: Cremation Lawn
Old, Row O, Plot 21
Munn: Helena: Chapel of Faith Ash Vaults
Munn: James: Anglican Division N, Row 1,
Plot 37 – unmarked
Munn: Jean McLennan: Presbyterian Division E,
Row 7, Plot 17
Munn: Leonard Thomas: Chapel of Faith Ash Vaults
Munn: Margaret Christie: Cremation Lawn Old,
Row O, Plot 21
Munn: Walter: Presbyterian Division E, Row
18, Plot 15 – unmarked
Munn-Browne:
Ernest William: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 171
Munn-Browne: Florence Evelyn: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 171
Munneke: Marco:
Cremation Lawn B, Row 1, Plot 1 – unmarked
Munneke: Meintje (Mimi): Cremation Lawn B,
Row 10, Plot 32
Munneke: Victor: The Sanctuary, Row
H, Plot 11
Munneke: Wiechard: Cremation Lawn B, Row
10, Plot 32
Munns: Bert
William: Cremation Lawn Old, Row E, Plot 8
Munns: Clara Emily: W. H. Tongue Vault, Row Vlt, Plot VL
Munns: Ethel Emily: Cremation Lawn Old, Row
E, Plot 8
Munns: James Frederick Joseph: Roman
Catholic Division C, Row 22, Plot 18
Munns: Margaret Myrtle Julia: Roman
Catholic Lawn C, Row 3, Plot 111 – unmarked
Munns: Thomas: Protestant Division A, Row
5, Plot 23 – unmarked
Munro: Albert
Valentine: Nonconformist Division D, Row 12, Plot 51 – unmarked
Munro: Alexander: Presbyterian Division D,
Row 1, Plot 4 – 1902 – unmarked
Munro: Alexander: Cremation Lawn B, Row 6,
Plot 168 – 1988
Munro: Allan Campbell: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 167
Munro: Allan Ronald: Columbarium Niche Wall
Outside, Block A, Niche 36
Munro: Alma: Protestant Lawn A, Row 12,
Plot 17 – unmarked
Munro: Andrew: Anglican Division C, Row 5,
Plot 46 – unmarked
Munro: Anne Philemena: North Lawn E, Row
11, Plot 20
Munro: Arthur Cedric: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 105
Munro: Bertha Kate Teresa: Roman Catholic
Division D, Row 7, Plot 51
Munro: Betty: Roman Catholic Berm B, Row 4,
Plot 51
Munro: Charles Edward: Nonconformist
Division C, Row 21, Plot 1
Munro: Charles William: Protestant Lawn A,
Row 12, Plot 17 – unmarked
Munro: Colin Robert: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 6, Niche 486
Munro: David: Wesleyan Division C, Row 26,
Plot 74
Munro: David James: Presbyterian Division A,
Row 7, Plot 30 – unmarked
Munro: David Wilson: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 43
Munro: Donald: Service Persons Area L, Row
1a, Plot 43
Munro: Donald (Walter) James Walter A.:
Wesleyan Division C, Row 30, Plot 64
Munro: Dorothy: Nonconformist Division C, Row 19, Plot 8 – unmarked
Munro: Duncan: Presbyterian Division A, Row
1x, Plot 9 – 1893 – unmarked
Munro: Duncan: Presbyterian Division C, Row
1a, Plot 15 – 1904 – unmarked
Munro: Edith Hannah: Wesleyan Division C,
Row 30, Plot 64
Munro: Emily Florence: Western Lawn B, Row
4, Plot 183
Munro: Ethel May: Roman Catholic Division
C, Row 23, Plot 127
Munro: Florence Daisy: Nonconformist
Division C, Row 30, Plot 43 – unmarked
Munro: George: Cremation Lawn B, Row 6,
Plot 233
Munro: George Gerald: Anglican Division K,
Row 2, Plot 11
Munro: George Gordon: Cremation Lawn B, Row
2, Plot 183
Munro: Gladys May: Presbyterian Division E,
Row 21, Plot 51 – unmarked
Munro: Gregory John: Cremation Lawn B, Row
10, Plot 105
Munro: Hilda Rose: Anglican Division K, Row
2, Plot 11
Munro: Hugh: Presbyterian Division D, Row
15, Plot 39
Munro: Ida Matilda: Chapel of Faith Ash Vaults
Munro: Ivy Irene: Anglican Division E, Row 2,
Plot 37a – unmarked
Munro: Jane McCallum: Presbyterian Division
A, Row 2, Plot 3
Munro: Jeannie Beaton: Wesleyan Division C,
Row 26, Plot 74
Munro: Jessie: Nonconformist Division D,
Row 3, Plot 46
Munro: Jessie Jane: Presbyterian Division B,
Row 5, Plot 10x – unmarked
Munro: John: Presbyterian Division E, Row
8, Plot 26 – unmarked
Munro: John Alexander: Nonconformist
Division C, Row 1b, Plot 4 – unmarked
Munro: John Cecil: Presbyterian Division B,
Row 2, Plot 51 – unmarked
Munro: John Frederick: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 222
Munro: John McFarlane: Presbyterian Division
B, Row 5, Plot 10x – unmarked
Munro: Joseph: Wesleyan Division C, Row 26,
Plot 22
Munro: Kenneth: Roman Catholic Berm B, Row 4, Plot 51 – ashes or memorial?
Munro: Kenneth William: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 46
Munro: Laura Mary: Roman Catholic Division
C, Row 25, Plot 19
Munro: Laura William: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 46
Munro: Lois Winifred: Cremation Lawn Old,
Row W2, Plot 11
Munro: Madge: Cremation Lawn B, Row 2, Plot
183
Munro: Malcolm Campbell: Cremation Lawn B,
Row 10, Plot 103
Munro: Margaret: Wesleyan Division E, Row
5, Plot 43 – unmarked
Munro: Marie Caroline: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 6, Niche 486 – ashes or memorial?
Munro: Mary Roman Catholic Division C, Row
23, Plot 6 – unmarked
Munro: Peter: Presbyterian Division B, Row
5, Plot 16x
Munro: Peter John Hugh: Chapel of Faith Ash Vaults
Munro: Philip (Arney) Arnaud: Columbarium
Niche Wall Outside, Row A, Niche 36
Munro: Phines Edward: Protestant Lawn A,
Row 12, Plot 17 – unmarked
Munro: Robert John: Wesleyan Division F,
Row 1, Plot 68
Munro: Ronald Daniel: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 46
Munro: Rose: Crematorium Garden Area, Row
2, Plot 105
Munro: Ruby Vera: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 167
Munro: Stillborn Child: Roman Catholic Division A, Row 8, Plot 111 – 1912 – unmarked
Munro: Stillborn Child: Presbyterian
Division A, Row 2, Plot 3 – 1919
Munro: Sylvia May: Cremation Lawn B, Row 6,
Plot 168
Munro: Thelma May: Columbarium Niche Wall
Outside, Row A, Niche 36
Munro: Theresa Catherine: Roman Catholic
Division A, Row 2, Plot 70
Munro: William: Presbyterian Division D,
Row 4, Plot 42b – 1908
Munro: William: Wesleyan Division B, Row 7,
Plot 29x – 1922 – unmarked
Munro or Munroe: William:
Presbyterian Division D, Row 18, Plot 52 – 1942
Munro: William Henry: Presbyterian Division
A, Row 2, Plot 3
Munro: William John: Roman Catholic
Division C, Row 25, Plot 19
Munroe: Ivy
Eileen: Anglican Division E, Row 2, Plot 37a – unmarked
Munroe: James: Service Persons Area K, Row
13, Plot 50
Munroe: Mervyn: Wesleyan Division C, Row 4,
Plot 27a – unmarked
Munroe or Munro: William:
Presbyterian Division D, Row 18, Plot 52
Munsi: Munsi:
Crematorium Garden Area, Row 4, Plot 73 – unmarked
Munson: Ronald Edward: Protestant Berm A, Row 4, Plot 1x
Munt: Bruce
Francis: North Lawn E, Row 1, Plot 112
Munt: Delys Ruth: W. H. Tongue Vault, Row
Vlt, Plot VL
Munt: Maude: Protestant Division B, Row 1,
Plot 78 – unmarked
Muoi: Luong:
Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 82 – unmarked
Murane: James
Patrick: Protestant Lawn A, Row 4, Plot 35
Murati: Musa
a.k.a. Michael Bond: Muslim Area C, Row 4, Plot 5
Murawai:
Aaron Johnross: Childrens Burial Area A, Row 2, Plot 2
Murch: Amy
Louise: Service Persons Area M, Row 18, Plot 122
Murch: Harold Edward: Service Persons Area
M, Row 18, Plot 122
Murch: John Niven: North Lawn E, Row 1,
Plot 29
Murch: Nancie Florence: Western Lawn A, Row
9, Plot 6
Murch: Robert Nelson: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 42
Murchland:
Margaret Mary: Roman Catholic Lawn C, Row 4, Plot 59
Murdoch: Alexander:
Presbyterian Division A, Row 5, Plot 17
Murdoch: Alice Evelyn: Protestant Division
B, Row 1, Plot 229
Murdoch: Andrew: Roman Catholic Division A,
Row 7, Plot 66 – unmarked
Murdoch: Cavell Rhoda: Protestant Berm A, Row
20, Plot 39
Murdoch: Cyril Fergus: Service Persons Area
M, Row 6, Plot 62
Murdoch: David: Roman
Catholic Division A, Row 1, Plot 10 – unmarked
Murdoch: Donald Larnach Findlay: North Lawn
E, Row 7, Plot 96
Murdoch: Dorothy Rose: Roman Catholic Berm
B, Row 8, Plot 66
Murdoch: Dulcie May: Western Lawn B, Row 1, Plot 161
Murdoch: Ethel Loxley: W. H. Tongue Vault,
Row Vlt, Plot VL
Murdoch or Murdock:
Georgina Marguerita: Nonconformist Division D, Row 8, Plot 50
Murdoch: Helen Margaret: Presbyterian
Division D, Row 10, Plot 23 – unmarked
Murdoch: Ian: Cremation Lawn Old, Row R3,
Plot 15
Murdoch: Irene Gladys: Protestant Lawn A,
Row 11, Plot 50
Murdoch: John: Anglican Division F, Row 12,
Plot 60 – 1908 – unmarked
Murdoch: John: Service Persons Area D, Row
1, Plot 11 – 1936
Murdoch: John: Roman Catholic Lawn B, Row
2, Plot 29 – 1976
Murdoch: Kate: Protestant Berm B, Row 13,
Plot 71
Murdoch: Malcolm: Presbyterian Division E,
Row 13, Plot 41 – unmarked
Murdoch: Margaret Blanche: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 23
Murdoch: Marjorie May: Cremation Lawn Old,
Row R3, Plot 15
Murdoch: Mary: Nonconformist Division C,
Row 31, Plot 86 – unmarked
Murdoch: Mary Georgina: Presbyterian
Division D, Row 16, Plot 4
Murdoch: Minnie: Roman Catholic Division C,
Row 26, Plot 27
Murdoch: Pat: Roman Catholic Lawn B, Row 2, Plot 29 – ashes?
Murdoch: Philip Ganderton: Roman Catholic
Division C, Row 26, Plot 27
Murdoch: Robert Mason: Protestant Berm B,
Row 13, Plot 71
Murdoch: Rosena Maud: Wesleyan Division C,
Row 28, Plot 80
Murdoch: William: Wesleyan Division C, Row
28, Plot 80
Murdoch: William Henderson: Protestant Lawn
A, Row 11, Plot 50
Murdock: Alice:
Wesleyan Division B, Row 7, Plot 6-8
Murdock: Florence: Chapel of Faith Ash Vaults
Murdock or Murdoch: Georgina Marguerita:
Nonconformist Division D, Row 8, Plot 50
Murfin:
Elizabeth: Presbyterian Division B, Row 3, Plot 23 – unmarked
Murfitt: Alberdine
Elizabeth Gertrude: Anglican Division K, Row 7, Plot 97 – unmarked
Murfitt: Cecil Sylvester: Roman Catholic
Berm A, Row 10, Plot 62 – unmarked
Murfitt: Edward Arthur: Protestant Division
C, Row 3, Plot 37 – unmarked
Murfitt: Ernest Edward: Anglican Division
K, Row 7, Plot 97 – unmarked
Murgitroyd: Maurice Norman: Chapel Memorials, Pillar 3, Column 2, Plaque F
Murie: Robin
Thomas: West Berm B, Row 4, Plot 122
Murin: Anton
Ivan: Roman Catholic Berm B, Row 9, Plot 73
Muriwai: Arron
Johncross: Childrens Burial Area A, Row 2, Plot 2
Murkusich or Mrkusich:
Baby: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 128 – unmarked
Murland: John:
Presbyterian Division E, Row 10, Plot 34 – unmarked
Murland: Sarah: Anglican Division F, Row 5,
Plot 18
Murley: Arthur:
Service Persons Area A, Row 1, Plot 12
Murley: Edward Mordaunt: Protestant
Division A, Row 5, Plot 74
Murly:
Annie Isabel: Anglican Division G, Row 4, Plot 22 –
unmarked
Murnane: James:
North Lawn E, Row 20, Plot 60
Murnane: Sheila Muridach: North Lawn E, Row
20, Plot 60
Murph:
George: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 35
Murph: Kathleen: Roman Catholic Division E,
Row 4, Plot 35
Murphy: Ada: Chapel of Faith Ash Vaults
Murphy: Agnes Elizabeth: Roman Catholic Division
A, Row 6, Plot 105 – unmarked
Murphy: Aidan Thomas: The Sanctuary,
Row R, Plot 42
Murphy: Albert: Anglican Division A, Row 3,
Plot 62 – unmarked
Murphy: Alfred Bertie: Roman Catholic
Division E, Row 10, Plot 101 – unmarked
Murphy: Alfred Edward: Chapel of Faith Ash Vaults
Murphy: Alfred James: Anglican Division A,
Row 3, Plot 62 – unmarked
Murphy: Alice Catherine: Anglican Division
F, Row 2, Plot 78 – unmarked
Murphy: Alice Joyce: Roman Catholic Lawn C,
Row 5, Plot 52
Murphy: Aloysius George: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 78
Murphy: Ani: Urupa Burial Area: Row Uru, Plot
126?
Murphy: Anice: Roman Catholic Division D,
Row 2, Plot 52 – unmarked
Murphy: Ann Jane: Wesleyan Division B, Row
3, Plot 14a – unmarked
Murphy: Annie: Anglican Division D, Row 9,
Plot 45 – unmarked
Murphy: Annie Louisa: Roman Catholic Lawn
A, Row 4, Plot 56
Murphy: Archibald: Protestant Lawn D,
Row 3, Plot 54
Murphy: Baby: Presbyterian Division D, Row
10, Plot 15 – unmarked
Murphy: Beatrice (Gwen) Gwendoline
Patricia: Roman Catholic Berm B, Row 14, Plot 41
Murphy: Bernard Augustine: Service Persons
Area K, Row 2, Plot 73 – unmarked
Murphy: Bridget: Roman Catholic Division F,
Row 4, Plot 78
Murphy: Catherine: Roman Catholic Division
A, Row 4, Plot 13 – unmarked
Murphy: Catherine Ellen: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 41
Murphy: Charles: Roman Catholic Lawn B, Row
4, Plot 53
Murphy: Charles Edward: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 3a, Plot 65 – unmarked
Murphy: Christina Margaret: Roman Catholic
Division F, Row 4, Plot 33 – unmarked
Murphy: Christina May: Roman Catholic Berm
A, Row 4, Plot 3
Murphy: Clara Elizabeth: Anglican Division
K, Row 15, Plot 67 – unmarked
Murphy: Clifford Mathew: Service Persons
Area M, Row 19, Plot 173
Murphy: Conrad Thomas: The Sanctuary,
Row R, Plot 40
Murphy: Cornelius: Anglican Division F, Row
11, Plot 78 – unmarked
Murphy: Daniel: Anglican Division N, Row 7,
Plot 46 – 1902 – unmarked
Murphy: Daniel: Roman Catholic Division E,
Row 7, Plot 99 – 1953 – unmarked
Murphy: Daniel: Roman Catholic Berm A, Row
9, Plot 20 – 1962
Murphy: Daniel Patrick: Chapel View Burial Area, Row 24, Plot 18
Murphy: Daniel Timothy: Service Persons
Area H, Row 3, Plot 3
Murphy: Dennis: Roman Catholic Division C,
Row 20, Plot 123
Murphy: Doris May: North Lawn E, Row 6,
Plot 103
Murphy: Doris Myrtle: Anglican Division L,
Row 5, Plot 72 – unmarked
Murphy: Dorothy May: Roman Catholic Berm A,
Row 13, Plot 33 – 1924
Murphy: Dorothy May: Columbarium Memorials, Pillar 5, Column 2, Plaque F – 2003
Murphy: Edward Francis: Roman Catholic
Division E, Row 7, Plot 69
Murphy: Edward Lindsay: Roman Catholic Lawn
C, Row 4, Plot 18
Murphy: Edward Patrick: Service Persons
Area M, Row 8, Plot 155
Murphy: Edward Pax: Roman Catholic Division
C, Row 25, Plot 57
Murphy: Edward Reginald: Roman Catholic
Division A, Row 4, Plot 28a – unmarked
Murphy: Edward William: Roman Catholic
Division A, Row 6, Plot 105 – unmarked
Murphy: Edwina (Eddy/Erina) Mary: Western Lawn B, Row 4,
Plot 105
Murphy: Eileen Ruby: Roman Catholic
Division D, Row 6, Plot 28
Murphy: Elizabeth Eleanor: Anglican
Division E, Row 3, Plot 104
Murphy: Elizabeth Laretta (Pat): Roman
Catholic Lawn A, Row 14, Plot 73
Murphy: Ellen: Roman Catholic Division C,
Row 4, Plot 14 – unmarked
Murphy: Ellen Elizabeth: Anglican Division
D, Row 9, Plot 45
Murphy: Ellen Vera: Roman Catholic Lawn C,
Row 4, Plot 93
Murphy: Elsie Mary: Roman Catholic Division
A, Row 7, Plot 14a – unmarked
Murphy: Elsie May: Roman Catholic Berm B,
Row 7, Plot 30
Murphy: Emily Clara Evelyn: Anglican Division
H, Row 6, Plot 9 – unmarked
Murphy: Emma: Roman Catholic Division C,
Row 9, Plot 76-78
Murphy: Eric Desmond: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 14
Murphy: Ernest: Roman Catholic Division E,
Row 9, Plot 95
Murphy: Eugene: Roman Catholic Division C,
Row 12, Plot 45 – unmarked
Murphy: Eugene John: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 49
Murphy: Eveline May: Protestant Berm A, Row
22, Plot 62
Murphy: Florence Emily: Protestant Lawn C,
Row 5, Plot 39
Murphy: Francis: Roman Catholic Division A,
Row 4, Plot 13 – 1889 – unmarked
Murphy: Francis: Roman Catholic Berm B, Row
8, Plot 43 – 1970
Murphy: Francis Joseph Patrick: Roman
Catholic Division D, Row 4, Plot 86 – 1952 – unmarked
Murphy: Francis Joseph Patrick: Roman
Catholic Lawn C, Row 5, Plot 52 – 1974
Murphy: Francis M.: Roman Catholic Division
A, Row 6, Plot 105 – unmarked
Murphy: Francis Martin: Roman Catholic
Division E, Row 12, Plot 18 – unmarked
Murphy: Francis Thomas Joseph: Service
Persons Area M, Row 13, Plot 37
Murphy: Frank Henry: Roman Catholic Berm A,
Row 10, Plot 38
Murphy: Fred Lundon: Anglican Division D,
Row 4, Plot 75 – unmarked
Murphy: Frederick: Roman Catholic Division
A, Row 3, Plot 7 – unmarked
Murphy: Frederick Charles: Roman Catholic
Berm B, Row 14, Plot 41
Murphy: Frederick George: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 39
Murphy: Frederick John: Protestant Lawn C,
Row 8, Plot 40
Murphy: George: Anglican Division E, Row 3,
Plot 104
Murphy: Gertrude (Trudy) Winifred:
Protestant Berm A, Row 25, Plot 81
Murphy: Glenn Eric: Western Lawn B, Row 4,
Plot 1
Murphy: Grant Thomas: Western Lawn B, Row
1, Plot 185
Murphy: Hannah: Wesleyan Division B, Row 1,
Plot 62 – unmarked
Murphy: Hannah Mokau: Roman Catholic
Division C, Row 23, Plot 124
Murphy: Harold: Roman Catholic Lawn C, Row
4, Plot 93
Murphy: Harold Arthur: Roman Catholic
Division A, Row 6, Plot 105 – unmarked
Murphy: Harry: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 5a, Plot 158 – unmarked
Murphy: Hazel Louisa Alberta: Wesleyan
Division F, Row 7, Plot 37
Murphy: Helen: Anglican Division A, Row 3,
Plot 62 – unmarked
Murphy: Honora: Roman Catholic Division B,
Row 7, Plot 3
Murphy: Hugh Francis: Protestant Berm A,
Row 24, Plot 15
Murphy: Hunter John: Roman Catholic Berm B,
Row 12, Plot 17
Murphy: Ima Margaret: Chapel Memorial Wall, Column 35, Plaque E
Murphy: Isabella: Roman Catholic Division
A, Row 6, Plot 76 – unmarked
Murphy: Isabella Isabelle: Anglican
Division B, Row 1, Plot 31 – unmarked
Murphy: Jack: Anglican Division D, Row 5,
Plot 69 – unmarked
Murphy: James: Anglican Division N, Row 1, Plot 29 – 1894 – unmarked
Murphy: James: Anglican Division N, Row 1, Plot 29 – 1894 – unmarked
Murphy: James: Roman Catholic Division C,
Row 16, Plot 32 – 1920 – unmarked
Murphy: James: Anglican Division G, Row 8,
Plot 74 – 1940
Murphy: James: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 6, Plot 50 – 1953
Murphy: James: Roman Catholic Lawn B, Row
5, Plot 9 – 1964
Murphy: James: Roman Catholic Division F,
Row 4, Plot 78 – 1971
Murphy: James: Roman Catholic Lawn B, Row
5, Plot 7 – 1983
Murphy: James Francis: Anglican Division G,
Row 6, Plot 4a – unmarked
Murphy: James Hounsile: Anglican Division
F, Row 2, Plot 78
Murphy: James (Paddy) McAneany: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 73 – unmarked
Murphy: James William: Roman Catholic
Division B, Row 5, Plot 27 – 1898 – unmarked
Murphy: James William or William James: Service Persons Area
H, Row 3, Plot 15 – 1945
Murphy: Jane: Wesleyan Division C, Row 14,
Plot 27 – 1905 – unmarked
Murphy: Jane: Wesleyan Division B, Row 3,
Plot 14a – 1926 – unmarked
Murphy: Jane Ann Stephens: Anglican
Division L, Row 2, Plot 52 – unmarked
Murphy: Jeremiah: Roman Catholic Division
C, Row 12, Plot 45 – unmarked
Murphy: Jessie Marion: Presbyterian
Division E, Row 19, Plot 50
Murphy: John: Roman Catholic Division B,
Row 3, Plot 23 – 1894 – unmarked
Murphy: John: Roman Catholic Division B,
Row 5, Plot 27 – 1895 – unmarked
Murphy: John: Roman Catholic Division A,
Row 3, Plot 90 – 1901 – unmarked
Murphy: John: Anglican Division F, Row 16,
Plot 56 – 1912 – unmarked
Murphy: John: Roman Catholic Division B,
Row 4, Plot 41b – 1915 – unmarked
Murphy: John: Roman Catholic Division C,
Row 18, Plot 90 – 1921
Murphy: John: Roman Catholic Division C,
Row 23, Plot 124 – 1946
Murphy: John: Service Persons Area J, Row
1, Plot 62 – 1959
Murphy: John: Roman Catholic Berm B, Row 7,
Plot 30 – 1972
Murphy: John Clifford: Roman Catholic Berm
A, Row 4, Plot 3
Murphy: John Hounsill: Anglican Division A,
Row 3, Plot 62 – unmarked
Murphy: John James: Anglican Division F,
Row 13, Plot 41b – unmarked
Murphy: John Joseph: Roman Catholic
Division F, Row 3, Plot 47 – unmarked
Murphy: John Patrick: Roman Catholic
Division D, Row 6, Plot 28
Murphy: John Richard: Roman Catholic
Division D, Row 4, Plot 86
Murphy: John William: W H Tongue Ash Vault,
Row Vlt, Plot VL
Murphy: Joseph: Protestant Division C, Row
4, Plot 67 – unmarked
Murphy: Joseph Charles Stanislaus: Roman
Catholic Division E, Row 7, Plot 106 – unmarked
Murphy: Joseph Jefferson: Presbyterian
Division E, Row 1a, Plot 50
Murphy: Kate Catherine: Roman Catholic
Division E, Row 1, Plot 62 – unmarked
Murphy: Kathleen: Roman Catholic Division
C, Row 20, Plot 98
Murphy: Kathleen Iris: Roman Catholic Lawn
B, Row 5, Plot 7
Murphy: Kathleen Margaret: Roman Catholic
Division A, Row 1, Plot 11 – unmarked
Murphy: Leo Patrick: Roman Catholic Lawn C,
Row 1, Plot 43
Murphy: Lorraine Jean: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 14
Murphy: Louis: Roman Catholic Division A,
Row 5, Plot 87 – unmarked
Murphy: Margaret: Roman Catholic Division
C, Row 24, Plot 70 – 1939 – unmarked
Murphy: Margaret: Roman Catholic Division
E, Row 1, Plot 76 – 1950
Murphy: Marie Therese: Roman Catholic Lawn
B, Row 4, Plot 53
Murphy: Martin: Roman Catholic Division A,
Row 4, Plot 92 – 1890 – unmarked
Murphy: Martin: Roman Catholic Division A,
Row 4, Plot 92 – 1898 – unmarked
Murphy: Mary or May: Roman Catholic Division C,
Row 9, Plot 48 – 1900 – unmarked
Murphy: Mary: Roman Catholic Division A,
Row 7, Plot 12 – 1918 – unmarked
Murphy: Mary: Roman Catholic Division F,
Row 2, Plot 108 – 1972
Murphy: Mary Ann: Roman Catholic Division
A, Row 5, Plot 87 – unmarked
Murphy: Mary Elizabeth: Roman Catholic
Division E, Row 10, Plot 101 – unmarked
Murphy: Mary Elizabeth: Anglican Division
G, Row 8, Plot 74 – 1981
Murphy: Mary Ellen: Roman Catholic Division
A, Row 2, Plot 36 – unmarked
Murphy: Mary Hilda: Anglican Division A,
Row 3, Plot 62 – unmarked
Murphy: Mary Jane: Anglican Division B, Row
1, Plot 29 – unmarked
Murphy: Mary Josephine: Roman Catholic Lawn
B, Row 5, Plot 9
Murphy: Mary Wilfred: Roman Catholic
Division A, Row 1, Plot 13 – unmarked
Murphy: Martin Victor: Chapel Memorial Wall, Column 35, Plaque E
Murphy: Maud: Roman Catholic Division C,
Row 25, Plot 57
Murphy: Maud Louise: Roman Catholic Berm A,
Row 2, Plot 13
Murphy: May or Mary: Roman Catholic Division C, Row 9, Plot 48 – 1900 – unmarked
Murphy: May or Mary: Roman Catholic Division C, Row 9, Plot 48 – 1900 – unmarked
Murphy: Michael: Service Persons Area C,
Row 1, Plot 25 – 1925
Murphy: Michael: Roman Catholic Division D,
Row 4, Plot 17 – 1946
Murphy: Myrtle Olive: Roman Catholic
Division C, Row 9, Plot 48 – unmarked
Murphy: Nora: Roman Catholic Division E,
Row 7, Plot 69
Murphy: Olive: Anglican Division E, Row 1,
Plot 7b – unmarked
Murphy: Olive Dorothy: Roman Catholic
Division B, Row 2, Plot 54 – unmarked
Murphy: Olive Marjorie: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 14
Murphy: Patricia Ellen: Presbyterian
Division B, Row 2, Plot 190 – unmarked
Murphy: Patricia Joy: Cremation Lawn B, Row
1, Plot 92
Murphy: Patricia Mary: Western Lawn B, Row
1, Plot 185
Murphy: Patrick: Roman Catholic Division A,
Row 7, Plot 2 – 1892 – unmarked
Murphy: Patrick: Roman Catholic Division B,
Row 5, Plot 27 – 1895 – unmarked
Murphy: Patrick: Roman Catholic Division A,
Row 7, Plot 2 – 1895 – unmarked
Murphy: Patrick: Anglican Division M, Row
3, Plot 5 – 1900 – unmarked
Murphy: Patrick: Roman Catholic Division A,
Row 6, Plot 30 – 1902 – unmarked
Murphy: Patrick: Service Persons Area G, Row
6, Plot 59 – 1944
Murphy: Patrick: Roman Catholic Division E,
Row 12, Plot 74 – 1957
Murphy: Patrick Joseph: Roman Catholic Lawn
A, Row 14, Plot 10
Murphy: Raymond Henry: North Lawn E, Row 6,
Plot 103
Murphy: Raymond Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 23, Plot 126
Murphy: Reginald: North Lawn E, Row 19,
Plot 63
Murphy: Richelle Loren: North Lawn E, Row
11, Plot 98
Murphy: Robert Denis: Roman Catholic Berm
B, Row 14, Plot 43
Murphy: Robert Francis Clifford: Roman
Catholic Berm A, Row 9, Plot 101
Murphy: Robert Henry: Anglican Division K,
Row 15, Plot 65 – unmarked
Murphy: Rose Muriel: Roman Catholic Berm A,
Row 10, Plot 38
Murphy: Roseann: Roman Catholic Division A, Row 1, Plot 84a
Murphy: Roseann: Roman Catholic Division A, Row 1, Plot 84a
Murphy: Rosina May: North Lawn E, Row 4,
Plot 18
Murphy: Ruby Violet: Roman Catholic Lawn A,
Row 11, Plot 2 – unmarked
Murphy: Sarah Anne: Roman Catholic Lawn A,
Row 14, Plot 10
Murphy: Sheila Muriel: Crematorium Garden Area,
Row 5, Plot 38
Murphy: Sheryl Ann: Protestant Division B,
Row 2, Plot 56
Murphy: Sidney George: Service Persons Area
M, Row 19, Plot 100
Murphy: Stillborn Child: Roman Catholic
Division D, Row 1, Plot 85 – unmarked
Murphy: Susan Frances: Western Lawn B, Row
4, Plot 1
Murphy: Sydney Francis George: Anglican
Division G, Row 6, Plot 21
Murphy: Sydney John: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 41
Murphy: Tasma Beatrice Maud: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 49
Murphy: Thelma Lillian: Nonconformist
Division C, Row 17, Plot 63 – unmarked
Murphy: Thomas: Roman Catholic Division B, Row 3, Plot 43 – 1886 – unmarked
Murphy: Thomas: Roman Catholic Division B,
Row 5, Plot 25 – 1900 – unmarked
Murphy: Thomas: Anglican Division L, Row 1,
Plot 12 – 1941 – unmarked
Murphy: Thomas: Service Persons Area J, Row
1a, Plot 15
Murphy: Thomas Patrick: Service Persons
Area M, Row 17, Plot 137
Murphy: Trevor: Service Persons Area K, Row
3, Plot 17
Murphy: Violet Irene: Anglican Division H,
Row 9, Plot 21
Murphy: Violet May: Roman Catholic Division
E, Row 13, Plot 50 – unmarked
Murphy: Violet Rosetta: Roman Catholic
Division A, Row 6, Plot 97 – unmarked
Murphy: William: Roman Catholic Division B,
Row 4, Plot 16 – 1891 – unmarked
Murphy: William: Roman Catholic Division C,
Row 9, Plot 48 – 1913 – unmarked
Murphy: William: Roman Catholic Lawn A, Row
11, Plot 2 – 1954
Murphy: William: Protestant Berm A, Row 25,
Plot 81 – 1985
Murphy: William Edward: Roman Catholic Lawn
C, Row 5, Plot 56
Murphy: William George: Wesleyan Division
C, Row 5, Plot 8 – unmarked
Murphy: William James: Service Persons Area
C, Row 2, Plot 37 – 1931
Murphy: William James or James William: Service Persons Area H, Row 3, Plot 15 – 1945
Murphy: William John: Roman Catholic
Division E, Row 1, Plot 76
Murphy-Firkin: Callum: The Sanctuary, Row R, Plot 36
Murphy-Firkin: Daniel: The Sanctuary,
Row R, Plot 36
Murraine:
Edward Mortimer: Protestant Division B, Row 1, Plot 323 – unmarked
Murray: Adam
Michael: West Berm C, Row 4, Plot 3
Murray: Adelaide: Presbyterian Division E,
Row 14, Plot 44 – unmarked
Murray: Agnes: Presbyterian Division C, Row
4, Plot 12
Murray: Aimee Louisa: Presbyterian Division
D, Row 14, Plot 14
Murray: Albert Levy James: Wesleyan
Division D, Row 5, Plot 14a – unmarked
Murray: Alexander: Anglican Division M, Row
5, Plot 8 – 1900 – unmarked
Murray: Alexander: Wesleyan Division F, Row
3, Plot 25 – 1947
Murray: Alexander: Protestant Berm B, Row
4, Plot 51 – 1964
Murray: Alexander: Roman Catholic Berm B,
Row 13, Plot 38 – 1979
Murray: Alexander Winks: Presbyterian Division E, Row 12, Plot 67 – unmarked
Murray: Alfred Edward: Nonconformist
Division C, Row 25, Plot 2
Murray: Alice May: North Lawn E, Row 2,
Plot 54
Murray: Alicia Magdalene: Roman Catholic
Lawn B, Row 2, Plot 59
Murray: Allen Victor: Anglican Division K,
Row 20, Plot 22
Murray: Andrew Hugh: Presbyterian Division
E, Row 9, Plot 34 – unmarked
Murray: Andrew Louie: Presbyterian Division
D, Row 24, Plot 34 – unmarked
Murray: Anne Maude: Service Persons Area M,
Row 12, Plot 122
Murray: Annette Sherwood: Protestant Lawn
B, Row 7, Plot 55
Murray: Annie: Wesleyan Division C, Row 5,
Plot 20 – 1898 – unmarked
Murray: Annie: Chapel of Faith Ash Vaults – 1937
Murray: Annie: North Lawn E, Row 3, Plot 30
– 1980
Murray: Annie Eliza: Anglican Division E,
Row 7, Plot 117
Murray: Antonio: Chapel of Faith Ash Vaults
Murray: Arthur Forbes: Anglican Division A,
Row 4, Plot 26
Murray: Baby: Anglican Division H, Row 6,
Plot 48 – unmarked
Murray: Barbara Morrison: Presbyterian
Division D, Row 14, Plot 36
Murray: Bernard Ian: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 11a, Plot 256
Murray: Bessie a.k.a. Bessie Winiger:
Anglican Division F, Row 10, Plot 33
Murray: Carol May: North Lawn E, Row 1,
Plot 15
Murray: Catherine: Roman Catholic Division
C, Row 25, Plot 126 – 1951
Murray: Catherine: Roman Catholic Berm B,
Row 3, Plot 48 – 1964
Murray: Charles Reginald Harold: Wesleyan
Division C, Row 11, Plot 4 – unmarked
Murray: Christian Elizabeth: Wesleyan
Division C, Row 22, Plot 78
Murray: Daniel: Roman Catholic Division C,
Row 21, Plot 132
Murray: Daniel Robert: North Lawn E, Row
16, Plot 29
Murray: David: Presbyterian Division D, Row
14, Plot 12
Murray: David Colin: North Lawn E, Row 17,
Plot 41
Murray: David John: Wesleyan Division C,
Row 25, Plot 46
Murray: Dellis May: Anglican Division K,
Row 20, Plot 22
Murray: Denis Gordon: Protestant Berm A,
Row 27, Plot 14
Murray: Dennis Shires: West Berm C, Row
4, Plot 5
Murray: Diane Patricia: Western Lawn B, Row
3, Plot 106
Murray: Dinah: Roman Catholic Division F,
Row 1, Plot 10 – unmarked
Murray: Donald Colin: Service Persons Area
J, Row 7, Plot 62
Murray: Donald Walter: Cremation Lawn B,
Row 6, Plot 97
Murray: Dorothy Harriet or Harriet
(Dolly) Dorothy: Presbyterian Division D, Row 6, Plot 59
Murray: Dorothy May: Cremation Lawn B, Row
6, Plot 97 – 1985
Murray: Dorothy May: Western Lawn B, Row 5,
Plot 95 – 2006
Murray: Dudley: Service Persons Area M, Row
19, Plot 27
Murray: Edna: Chapel of Faith Ash Vaults
Murray: Edna May: Service Persons Area M,
Row 22, Plot 102
Murray: Edward Daniel: Roman Catholic
Division E, Row 4, Plot 119
Murray: Edward Ernest: Roman Catholic
Division C, Row 26, Plot 3
Murray: Edward Stanley: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 28
Murray: Eleanor Ruby: North Lawn E, Row 15,
Plot 95
Murray: Elizabeth: Roman Catholic Division
B, Row 5, Plot 39
Murray: Ellen Lenora: North Lawn E, Row 16,
Plot 29
Murray: Ellen Mary: Roman Catholic Division
F, Row 4, Plot 35 – unmarked
Murray: Ellie: Roman Catholic Division C,
Row 21, Plot 132
Murray: Emily Alice: Nonconformist Division
C, Row 25, Plot 2
Murray: Eric: Service Persons Area M, Row
18, Plot 156
Murray: Ernest: Roman Catholic Division B,
Row 5, Plot 39-41
Murray: Ethel May: Presbyterian Division D,
Row 14, Plot 12
Murray: Euphemia: Protestant Berm B, Row 4,
Plot 51
Murray: Evelyn: Protestant Lawn D, Row 2,
Plot 70 – unmarked
Murray: Florence: Protestant Berm B, Row
15, Plot 44
Murray: Florence Joyce: Presbyterian
Division D, Row 7, Plot 42 – unmarked
Murray: Florence Maude: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 53
Murray: Frederick George Dunlop: Anglican
Division H, Row 3, Plot 68
Murray: Frederick John: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 204
Murray: Frida Augusta: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 48
Murray: George: Anglican Division F, Row
11, Plot 32 – 1915 – unmarked
Murray: George: Wesleyan Division C, Row
30, Plot 42 – 1942
Murray: George Anderson: Anglican Division
E, Row 7, Plot 115-117
Murray: Gladys Nichol: Protestant Lawn D,
Row 6, Plot 47
Murray: Glenn Raymond: Anglican Division K,
Row 3, Plot 40
Murray: Glenn Robert: Columbarium Memorials, Pillar 4, Column 1, Plaque F
Murray: Gregory Wayne Piripi: West Berm
B, Row 3, Plot 55
Murray: Harold Francis: Crematorium Garden
Area, Row 2, Plot 94
Murray: Harriet (Dolly) Dorothy or Dorothy Harriet: Presbyterian
Division D, Row 6, Plot 59
Murray: Harry: Service Persons Area H, Row 7, Plot 18 – 1948
Murray: Harry Griggs: Service Persons Area
M, Row 12, Plot 97
Murray: Harry Wilson: Anglican Division L,
Row 6, Plot 79 – unmarked
Murray: Harvey James Adam: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 70
Murray: Helen Beattie: Nonconformist
Division E, Row 5, Plot 8 – unmarked
Murray: Henrietta: Protestant Lawn A, Row
11, Plot 28
Murray: Herbert Benjamin: Wesleyan Division C, Row 2, Plot 47Murray: Hilda: Cremation Lawn Old, Row L2, Plot 14
Mutimuti: Paoa Pepe: West Berm C, Row 1a, Plot 46
Muzyka: Peter: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 176
Myles: Emily Elizabeth: Roman Catholic Division E, Row 3, Plot 56
Myocevich Knight or Knight: Lance Trevor: Roman Catholic Division D, Row 4, Plot 82
Murray: Hilda Frances: Roman Catholic Lawn
C, Row 3, Plot 77
Murray: Hugh: Presbyterian Division C, Row
4, Plot 12 – 1895
Murray: Hugh: Presbyterian Division C, Row
4, Plot 12 – 1899
Murray: Ida Mary: Protestant Lawn A, Row 7,
Plot 79
Murray: Ivy Kathleen: Roman Catholic Lawn
C, Row 3, Plot 73
Murray: James: Anglican Division F, Row 14,
Plot 61 – 1904 – unmarked
Murray: James: Anglican Division G, Row 6,
Plot 30 – 1938 – unmarked
Murray: James: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 5a, Plot 48 – 1980
Murray: James Charles: Anglican Division D,
Row 1, Plot 22 – unmarked
Murray: James Duff: Anglican Division F,
Row 10, Plot 33
Murray: James George: Service Persons Area
F, Row 1, Plot 65
Murray: James Joseph: Roman Catholic Lawn
C, Row 3, Plot 77 – 1971
Murray: James Joseph: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1b, Plot 204 – 1975
Murray: Jean: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 11a, Plot 256
Murray: Jean Ellen: Western Lawn A, Row 2,
Plot 28
Murray: Jessie Agnes: Roman Catholic Berm
B, Row 5, Plot 47
Murray: Jessie Elizabeth: Presbyterian
Division D, Row 4, Plot 15 – unmarked
Murray: Joan Marie: Service Persons Area M,
Row 9, Plot 172
Murray: John: Roman Catholic Division C,
Row 14, Plot 58 – 1919
Murray a.k.a. Mauriohooho: John: Nonconformist Division D, Row 14, Plot 48 – 1931
Murray: John: Roman Catholic Division C,
Row 25, Plot 44 – 1941
Murray: John: Presbyterian Division F, Row
10, Plot 25 – 1949 – unmarked
Murray: John: Roman Catholic Berm A, Row 6,
Plot 40 – 1960
Murray: John Douglas Gilfillan: Service
Persons Area M, Row 20, Plot 84
Murray: John Edward: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 173
Murray: John Francis: Service Persons Area G, Row 5, Plot 67 – 1942
Murray: John Francis: Service Persons Area
J, Row 1, Plot 2 – 1959
Murray: John Francis: Roman Catholic Berm
B, Row 3, Plot 48 – 1982
Murray: John Hingston: Service Persons Area
M, Row 12, Plot 122
Murray: John Joseph: Service Persons Area
M, Row 8, Plot 54
Murray: John Parkes: Protestant Berm B, Row
15, Plot 44
Murray: John Percy: Presbyterian Division
E, Row 14, Plot 44 – unmarked
Murray: John Shaw: Western Lawn B, Row 5,
Plot 95
Murray: John (Jack) Thomas: Roman Catholic
Lawn C, Row 3, Plot 73
Murray: John William: Roman Catholic
Division C, Row 25, Plot 126
Murray: Jole Linda: North Lawn E, Row 5,
Plot 34
Murray: Josephine: Childrens Burial Area A,
Row 1, Plot 48
Murray: Josephine Laura Sybil: Service
Persons Area M, Row 18, Plot 98
Murray: Josephine Pearl: Roman Catholic
Lawn A, Row 13, Plot 12
Murray: Joyce Alillian: Protestant Berm A,
Row 27, Plot 14
Murray: June Anne: Roman Catholic Berm A,
Row 13, Plot 38
Murray: Katherine: Roman
Catholic Division A, Row 4, Plot 34 – 1903
Murray: Kathleen Anne: Nonconformist
Division C, Row 17, Plot 58
Murray: Kenneth: Wesleyan Division F, Row
5, Plot 67 – unmarked
Murray: Klara: Hebrew Berm B, Row 3, Plot
17
Murray: Len Rhodes: Service Persons Area M,
Row 8, Plot 198
Murray: Lesley Esther: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 70
Murray: Leslie: Anglican Division K, Row
19, Plot 64 – unmarked
Murray: Lincoln: Childrens Burial Area A,
Row 7, Plot 36
Murray: Linda Jean: Roman Catholic Berm B,
Row 10, Plot 33
Murray: Lionel Basil: Chapel View Burial
Area, Row 26, Plot 34
Murray: Louis Kingi: West Berm B, Row 2,
Plot 48
Murray: Louisa Ann: Presbyterian Division
D, Row 14, Plot 12
Murray: Louisa Catherine: Roman Catholic
Lawn A, Row 13, Plot 26
Murray: Marama Maria: Protestant Berm A,
Row 22, Plot 48
Murray: Maree: Anglican Division E, Row 10,
Plot 102
Murray: Margaret: Presbyterian Division E,
Row 12, Plot 48 – unmarked
Murray: Margaret Gardiner: Nonconformist
Division C, Row 9, Plot 26
Murray: Margaret Jean: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 11 – unmarked
Murray: Marion (Daisy): Presbyterian
Division C, Row 4, Plot 12-14
Murray: Marissa Ann: Roman Catholic Berm B,
Row 10, Plot 29
Murray: Marjorie Doreen: West Berm A,
Row 6, Plot 4x
Murray: Mark: Hebrew Berm B, Row 2, Plot 14
Murray: Martha Jane: Protestant Berm A, Row
19, Plot 32
Murray: Mary: Roman Catholic Division B,
Row 3, Plot 38 – 1887 – unmarked
Murray: Mary: Presbyterian Division E, Row
13, Plot 23 – 1933
Murray: Mary Dorothy: Roman Catholic Lawn
A, Row 13, Plot 73
Murray: Mary Freeman: Car Park Gardens Area, Row
H, Plot 22
Murray: Mary Wallace: Anglican Division A,
Row 4, Plot 26
Murray: Mavis: Anglican Division E, Row 7,
Plot 117
Murray: May: Protestant Lawn A, Row 12,
Plot 33
Murray: Michael: Roman Catholic Division A,
Row 4, Plot 34
Murray: Michael Tony: Western Lawn B, Row
3, Plot 106
Murray: Muriel Mavis: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 173
Murray: Ngamarama: Protestant Berm A, Row
22, Plot 48
Murray: Noel Selwyn: West Berm A, Row 6, Plot 4x
Murray: Norman John: Roman Catholic Division E, Row 8, Plot 65 – unmarked
Murray: Patricia Doreen: Roman Catholic
Lawn C, Row 6, Plot 55
Murray: Patrick: Roman Catholic Division C,
Row 16, Plot 91 – unmarked
Murray: Patrick John: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 90 – unmarked
Murray: Patrick Joseph: Anglican Division
G, Row 7, Plot 89
Murray: Paul Frederick: North Lawn E, Row
15, Plot 95
Murray: Paul Stephen: Cremation Lawn Old,
Row N2, Plot 7
Murray: Peter Robert: Cremation Lawn Old,
Row N2, Plot 7
Murray: Raymond Dundas Presbyterian
Division D, Row 23, Plot 69
Murray: Rebecca: Hebrew Berm B, Row 2, Plot 15
Murray: Richard Edmund: Protestant Lawn C,
Row 7, Plot 91x
Murray: Richard Owen: Service Persons Area
M, Row 15, Plot 99
Murray: Richard William: Service Persons
Area L, Row 6, Plot 77
Murray: Rita: Crematorium Garden Area, Row
2, Plot 94
Murray: Robert Hamilton: Service Persons
Area K, Row 13, Plot 43
Murray a.k.a. Mauriohooho: Ronald: Nonconformist Division D, Row 14, Plot 48
Murray: Ronald Graham Wilson: Presbyterian
Division D, Row 8, Plot 11
Murray: Ronald Leo: Cremation Lawn Old, Row
D, Plot 7
Murray: Ronald William George: Car Park
Gardens Area, Row D, Plot 14
Murray: Ruby Melita:
Anglican Division G, Row 7, Plot 89
Murray: Sam Campbell: West Berm B, Row
2, Plot 48
Murray: Sarah: Roman Catholic Division C, Row
26, Plot 3 – 1942
Murray: Sarah: Presbyterian Division D, Row
8, Plot 13 – 1948
Murray: Sarah Ann: Anglican Division E, Row
6, Plot 103
Murray: Stillborn Child: Nonconformist
Division C, Row 5, Plot 20 – 1898 – unmarked
Murray: Stillborn Child: Roman Catholic
Division D, Row 6, Plot 52 – 1948 – unmarked
Murray: Thomas: Nonconformist Division C,
Row 11, Plot 15 – 1901 – unmarked
Murray: Thomas: Service Persons Area G, Row
10, Plot 4 – 1946
Murray: Thomas: Presbyterian Division D,
Row 14, Plot 38 – 1955
Murray: Thomas: Roman Catholic Division F,
Row 4, Plot 52 – 1966
Murray: Thomas: Roman Catholic Berm B, Row
5, Plot 47 – 1967
Murray: Thomas Edgar: Roman Catholic
Division B, Row 5, Plot 39
Murray: Thomas Edward: Anglican Division L,
Row 6, Plot 62
Murray: Walter: Presbyterian Division D,
Row 8, Plot 13 – 1926
Murray: Walter: Wesleyan Division C, Row
22, Plot 78 – 1928
Murray: Walter James: Presbyterian Division
D, Row 17, Plot 53
Murray: Walter James Ogilvie: Service
Persons Area L, Row 12, Plot 85
Murray: William: Presbyterian Division B,
Row 1a, Plot 65 – 1918 – unmarked
Murray: William: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 1a, Plot 30 – 1957
Murray: William Anderson: Anglican Division
E, Row 6, Plot 103
Murray: William Andrew: Nonconformist
Division C, Row 20, Plot 19
Murray: William George: Wesleyan Division
C, Row 4, Plot 30
Murray: William Henry: North Lawn E, Row 5,
Plot 34
Murray: William John: Service Persons Area
L, Row 5, Plot 100
Murray: William Robert: Anglican Division
E, Row 7, Plot 115
Murray: William Sparkes: Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 98 – unmarked
Murray: William Walker: Presbyterian
Division E, Row 12, Plot 48 – unmarked
Murray: William (Did) Winstone: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 120
Murray-Cowper: Doris May: Service Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 78
Murray-Cowper: Stewart William: Cremation
Lawn B, Row 11, Plot 115
Murray-Pryor: Frederick Maurice: Protestant Lawn B, Row 1, Plot 6 – unmarked
Murrell: Charles:
Anglican Division F, Row 4, Plot 63
Murrell: Henry: Anglican Division F, Row 4,
Plot 63
Murrell: Isabella Mary Maud: Presbyterian
Division D, Row 5, Plot 13a – unmarked
Murrell: James: Anglican Division F, Row
12a, Plot 44 – unmarked
Murrell: Lloyd William: Service Persons
Area M, Row 10, Plot 167
Murrell: May Butler: Chapel of Faith Ash Vaults
Murrell: Simone: Service Persons Area M,
Row 10, Plot 167
Murrell: William Edward: Chapel of Faith Ash Vaults
Murrow: Beryl
Euphemia: Protestant Lawn C, Row 7, Plot 123
Murrow: Ronald Burton: Protestant Lawn C,
Row 7, Plot 123
Mursal: Aden
Ibrahim: Muslim Area C, Row 3, Plot 3 – unmarked
Murtagh: Doris
Eileen: Crematorium Division A, Row 2, Plot 38
Murtagh: Edward Kent: Cremation Lawn Old,
Row R3, Plot 17
Murtagh: Frederick: Service Persons Area M,
Row 14, Plot 39
Murtagh: Ruby: North Lawn E, Row 1, Plot 79
Murtagh: Sarah Ann: Roman Catholic Berm A,
Row 5, Plot 43
Murtagh-Rowe: Thelma Elizabeth: North Lawn E, Row 1, Plot 79
Murton: Beryl Rosalie: West View Lawn A,
Row 1, Plot 3
Murton: Bruce: West View Lawn A, Row 1,
Plot 3
Murton: George Henry: Roman Catholic
Division C, Row 2, Plot 57 – unmarked
Murtough: William:
Protestant Division A, Row 2, Plot 62 – unmarked
Musgrave: Dorothy
Patience: Wesleyan Division C, Row 3, Plot 41 – unmarked
Musgrave: Geoffrey Francis: Columbarium Memorials, Pillar 2, Column 4, Plaque E
Musgrove:
Maurice Llewllin: Wesleyan Division D, Row 3, Plot 26 – unmarked
Musgrove: Rosemary Joy: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 111
Mushin: Benjamin:
Liberal Jews Area B, Row 1, Plot 30 – unmarked
Mushin: Blanch: Liberal Jews Area B, Row 1,
Plot 30 – unmarked
Musialkowski: Marie Kathy: Chapel View Burial Area , Row 28, Plot 38
Musialkowski: Maria Kazimiera: Roman
Catholic Berm B, Row 12, Plot 27
Musialkowski: Tadeusz Anarzej: Roman
Catholic Berm B, Row 12, Plot 27
Music: Frano
(Frank): Protestant Berm A, Row 22, Plot 61
Music: Ivan: West Berm B, Row 2, Plot
112
Music: Kata: Protestant Berm A, Row 18,
Plot 54
Music: Nicholas Ivan: Roman Catholic Berm
A, Row 1, Plot 22
Music: Nickola: Protestant Berm A, Row 18,
Plot 54
Musilek: Richard
Anthony: Service Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 50
Musilek: Winifred Anne: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 10a, Plot 50
Musin: Mara:
Protestant Berm A, Row 22, Plot 27 – 1984
Musin: Mara: Roman Catholic Division F, Row
2, Plot 154 – 2008
Musin: Mary: Roman Catholic Division A, Row
9, Plot 53
Musin: Mate: Roman Catholic Division A, Row
9, Plot 53 – 1960
Musin: Mate: Roman Catholic Division F, Row
2, Plot 152 – 2000
Musin: Mile Luka: Protestant Berm B, Row
27, Plot 68
Musin: Milly Diane: Protestant Berm B, Row
27, Plot 68
Musker: Ada
Elizabeth: Wesleyan Division C, Row 9, Plot 5
Musker: Ivy Lillian: Wesleyan Division C,
Row 9, Plot 5
Musker: Wilfred Hori: Wesleyan Division C,
Row 9, Plot 5
Muskett:
John Henry: Anglican Division F, Row 14, Plot 55 – unmarked
Musovich: Avdo:
Muslim Area B, Row 6, Plot 9
Mussa: Baby:
Muslim Area D, Row 2, Plot 2 – unmarked
Mussa: Biba Ebrahim: Muslim Area B, Row 4,
Plot 15
Mussa: Muhamad Ebrahim: Muslim Area B, Row
7, Plot 9
Mussa: Muktar: Muslim Area A, Row 2, Plot
26 – unmarked
Mussa: Sabrina Zarina or Ebrahim: Muslim Area A, Row
1, Plot 5
Musson: Brian
Verdun: Service Persons Area M, Row 15, Plot 108
Musson: Jessie: Crematorium Division A, Row
2, Plot 1
Mustafa:
Mohammad Hakam: Muslim Area A, Row 2, Plot 13
Mustard: James:
Service Persons Area A, Row 2, Plot 17
Mustart: William:
Presbyterian Division B, Row 2, Plot 21 – unmarked
Musther or Mustker: Jane Eleanor: Nonconformist Division C, Row 2, Plot 16
– unmarked
Mustker or Musther:
Jane Eleanor: Nonconformist Division C, Row 2, Plot 16 – unmarked
Musto: Albert
Sidney Edgar: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 189 – unmarked
Musto: Gerald Richard: Protestant Berm A,
Row 16, Plot 118
Musto: Jane: Presbyterian Division E, Row
17, Plot 62 – unmarked
Musto: May Alice: Cremation Lawn B, Row 3,
Plot 189
Muston: Clara
Jane: Chapel of Faith Ash Vaults
Muston: Joseph (Colin) Collins: Chapel of Faith Ash Vaults
Mutch: Cyril
Alexander Stephen: Anglican Division K, Row 1, Plot 3
Mutch: Janice: Anglican Division K, Row 1,
Plot 64 – unmarked
Mutch: Janice: Columbarium Memorials, Pillar 1, Column 2, Plaque H
Mutch: Maelyn Patricia Ann: Eastern Berm A,
Row 18, Plot 3
Mutch: Patricia Kathleen: Cremation Lawn B,
Row 2, Plot 193
Mutch: Sandra: Columbarium Memorials, Pillar 1, Column 1, Plaque A
Mutimuti: Ulaese
Leapaga: West Berm C, Row 1a, Plot 46
Mutt: Alice:
Cremation Lawn Old, Row A2, Plot 4
Mutt: Helene: Cremation Lawn Old, Row S3,
Plot 23
Mutt: Paul: Cremation Lawn Old, Row A2,
Plot 4
Mutter:
Stuart: North Lawn E, Row 11, Plot 8
Mutton: Florence
Francis: Roman Catholic Lawn A, Row 8, Plot 57
Mutton: Florence Mildred: Protestant Lawn
A, Row 13, Plot 64
Mutton: Roland John: Protestant Lawn A, Row
13, Plot 64
Mutton: William Walter: Anglican Division
G, Row 7, Plot 79 – unmarked
Mutu: Agnes: Anglican Division E, Row 8, Plot 59
Mutu: Derrick: Protestant Division C, Row 3, Plot 66
Mutu: Derrick: Protestant Division C, Row 3, Plot 66
Mutu: John: Anglican Division E, Row 8, Plot 60 – unmarked
Mutu: Mahurangi: Protestant Division C, Row 3, Plot 66
Mutu: Makaea: Protestant Berm A, Row 10, Plot 72
Mutu: Mohi: Anglican Division E, Row 8, Plot 59
Mutu: Mahurangi: Protestant Division C, Row 3, Plot 66
Mutu: Makaea: Protestant Berm A, Row 10, Plot 72
Mutu: Mohi: Anglican Division E, Row 8, Plot 59
Mutu: Patu: Anglican Division E, Row 8, Plot 60 – unmarked
Mutu: Peria: Anglican Division E, Row 8, Plot 60 – unmarked
Mutu: Teura: Anglican Division E, Row 8, Plot 60 – unmarked
Mutu: Peria: Anglican Division E, Row 8, Plot 60 – unmarked
Mutu: Teura: Anglican Division E, Row 8, Plot 60 – unmarked
Mutu: Thomas: Service Persons Area K, Row 12, Plot 87
Muzyka: Peter: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 176
Myer: George
Leslie: Anglican Division E, Row 3, Plot 39b – unmarked
Myer: Intan: Muslim Area D, Row 5, Plot 16
Myerhouse: Mary
Ann: Anglican Division F, Row 12, Plot 67 – unmarked
Myers:
Alexander: Hebrew Area A, Row 1, Plot 20
Myers: Alice Maud: Wesleyan Division B, Row
1, Plot 56a-56b –
unmarked
Myers: Annie: Roman Catholic Division A, Row 2, Plot
1a
Myers or Meizeros:
Annie: Wesleyan Division C, Row 6, Plot 33 – unmarked
Myers: Arthur Henry: Wesleyan Division B,
Row 1, Plot 56a-56b –
unmarked
Myers: Benjamin Mielsiner: Hebrew Area A,
Row 2, Plot 1-3
Myers: Catherina: Hebrew Area A, Row 2,
Plot 5
Myers: Elizabeth: Nonconformist Division C,
Row 16, Plot 5 – unmarked
Myers: Frederica: Hebrew Area A, Row 2, Plot 6
Myers: Frederick: Service Persons Area J,
Row 2, Plot 48
Myers: George: Nonconformist Division C,
Row 16, Plot 5 – 1922 – unmarked
Myers: George: Service Persons Area M, Row
14, Plot 165 – 1994
Myers: Henry Eleazer: Hebrew Area A, Row 8,
Plot 61
Myers: Jocelyn Mendez: Crematorium Garden
Area, Row 5, Plot 79
Myers: John Gilbert: Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 77
Myers: John Thomas: Roman Catholic Division
A, Row 2, Plot 3a
Myers: Kyla Rosetta: Hebrew Area A, Row 8,
Plot 62
Myers: Leah: Hebrew Area A, Row 1, Plot 7
Myers: Leo Thomas: Roman Catholic Division
A, Row 2, Plot 3a
Myers: Ronald Bingley: West Berm A, Row 2,
Plot 49
Myers: Vera: Anglican Division M, Row 2,
Plot 19 – unmarked
Myers: Victor Norman Vivian: Wesleyan B,
Row 1, Plot 56a – unmarked
Myers: Violet Clara: Anglican Division E,
Row 9, Plot 97
Myers: William: Protestant Lawn D, Row 4,
Plot 23
Mygind: Victor
Clive: Service Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 39
Myhill: Andrea
Jane: Western Lawn A, Row 6, Plot 39
Myhill: Andrew Grant: Western Lawn A, Row
6, Plot 87
Myhill: Nelda: Erebus Area C, Row B, Plot
15
Myhill: Terry Grant: Western Lawn A, Row 6,
Plot 39
Myhill: William: Service Persons Area K,
Row 13, Plot 60
Mylchreest: Irene
Myrtle: Cremation Lawn B, Row 9, Plot 95 – unmarked
Myles: Ethel
Lucy: West Berm B, Row 3, Plot 100
Myles: George: Roman Catholic Lawn C, Row
5, Plot 93
Myles: James Francis: Roman Catholic
Division E, Row 3, Plot 56
Mynott: Veronica:
W. H. Tongue Vault, Row Vlt, Plot VL
Myocevich: Arnold
Edwin: Protestant Lawn C, Row 7, Plot 70
Myocevich: Esma: Protestant Lawn C, Row 7,
Plot 70
Myocevich: Florence Violet: Roman Catholic
Division C, Row 15, Plot 79
Myocevich: John Ivan: Roman Catholic
Division C, Row 15, Plot 79
Myocevich: Mary Stella Maud: Roman Catholic
Division D, Row 4, Plot 82
Myocevich: Martha: Roman Catholic Division
C, Row 2, Plot 37
Myocevich: Olga Nora: Roman Catholic
Division C, Row 15, Plot 79
No comments:
Post a Comment