Sa Fia: Sikiveni:
West Berm C, Row 1b, Plot 45
Sa Fia: Tumoe: West Berm
C, Row 1b, Plot 45
Saadeldin: Faris Farooq: Muslim Area Area C, Row 4, Plot 12
Saamu:
Luseta
Timaio: North Lawn E Extension, Row 10, Plot 3
Saar:
Martin:
Protestant Berm B, Row 24, Plot 48
Saber:
Moss:
Hebrew Area A, Row 2, Plot 42b
Sabine:
Martin
John: North Lawn E, Row 19, Plot 33
Sabine: Ulugia Mikaele Filipo: Chapel View Burial Area, Row 12, Plot
9
Sack:
Herman
Henry John: Anglican Division D, Row 1, Plot 1
Sack: Herman Ludwig Theodor: Anglican Division D, Row 1, Plot 1
Sack: Jessie Stephenson: Anglican Division L, Row 6, Plot 51 –
unmarked
Sack: Kate (Cissie) Florence Mary: Anglican Division D, Row 1, Plot 3
Sack: William: Service Persons Area M, Row 14, Plot 60
Sadaraka:
David
Junior: North Lawn E, Row 22, Plot 12
Sadd:
Robert
Henry: Roman Catholic Division F, Row 4, Plot 20 – unmarked
Sadgrove:
Adelaide:
Anglican Division G, Row 7, Plot 21 – unmarked
Sadgrove: Alfred William: Anglican Division E, Row 10, Plot 8 –
unmarked
Sadgrove: Angus: Roman Catholic Division C, Row 16, Plot 89
Sadgrove: Angus Cecil: Protestant Lawn A, Row 1, Plot 36
Sadgrove: Angus Ferguson: Nonconformist Division D, Row 10, Plot 34 – unmarked
Sadgrove: Bridget Mary: Roman Catholic Division C, Row 16, Plot 89
Sadgrove: Dorothy June: Protestant Berm A, Row 16, Plot 93
Sadgrove: Flora Marcella: Nonconformist Division D, Row 10, Plot 34 – unmarked
Sadgrove: Frederick Thomas: Protestant Berm B, Row 25, Plot 130
Sadgrove: Frederick William Bulkley: Anglican Division B, Row 7, Plot
57
Sadgrove: John William: Anglican Division G, Row 7, Plot 21 –
unmarked
Sadgrove: Mary Emma: Anglican Division A, Row 3, Plot 12b
Sadgrove: Mary Wenton: Protestant Lawn A, Row 1, Plot 36
Sadgrove: Phyllis: Protestant Berm B, Row 25, Plot 130
Sadgrove: Priscilla Jane: Protestant Lawn C, Row 9, Plot 105
Sadgrove: William: Anglican Division B, Row 7, Plot 57
Sadgrove: William Cyril: Protestant Berm A, Row 16, Plot 93
Sadler:
Agnes:
Presbyterian Division D, Row 14, Plot 42
Sadler: Alfred John: Cremation Lawn B, Row 7, Plot 171
Sadler: Annie: Presbyterian Division D, Row 13, Plot 38
Sadler: Baby: Protestant Division B, Row 1, Plot 68 – unmarked
Sadler: Clara Alice: Anglican Division F, Row 1, Plot 12
Sadler: Doris Gertrude Mary: Protestant Berm B, Row 26, Plot 147
Sadler: Edwin: Service Persons Area M, Row 7, Plot 98
Sadler: Ian Belmont: Anglican Division L, Row 6, Plot 10 – unmarked
Sadler: Isabel: Presbyterian Division D, Row 8, Plot 15 – unmarked
Sadler: James: Anglican Division F, Row 1, Plot 12
Sadler: Jane: Nonconformist Division D, Row 18, Plot 63 – unmarked
Sadler: Jessie: Protestant Lawn A, Row 7, Plot 83
Sadler: John Alexander: Protestant Lawn C, Row 7, Plot 59
Sadler: Labina: Presbyterian Division D, Row 14, Plot 42
Sadler: Mabel Bartlett: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 89
Sadler: Percival (Charles) Charles: Auckland Provincial Memorial Panel 2 – memorial
Sadler: Percival (Charles) Charles: Auckland Provincial Memorial Panel 2 – memorial
Sadler: Raymond: Service Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 103
Sadler: Reginald Jessie: Protestant Berm B, Row 26, Plot 147
Sadler: Rita May: Cremation Lawn B, Row 7, Plot 171
Sadler: Robert Landale: Presbyterian Division D, Row 13, Plot 38
Sadler: Robert William John: Service Persons Ash Burial Area K, Row
9a, Plot 39
Sadler: Sydney: Service Persons Area M, Row 12, Plot 56
Sadler: Thomas Gardiner: Nonconformist Division D, Row 5, Plot 10 –
unmarked
Sa'e-Ropati: Talai: North Lawn E Extension, Row 11, Plot 127
Sae-Lim: Sulwan: Waitakere View, Block B, Row 3, Plot 33
Sae-Lim: Sulwan: Waitakere View, Block B, Row 3, Plot 33
Saelman: Cornelia Johanna: Columbarium New Niche Wall D, Side 2, Niche 13
Saelman: Theodorus Franciscus: Columbarium New Niche Wall D, Side 2, Niche 13
Saeni-Bock: Saulelia Lee: Chapel View Burial Area, Row 7, Plot 8
Safih: Khatija: Muslim Area D, Row 6, Plot 1
Safih: Mohammed: Muslim Area D, Row 6, Plot 15
Safiq:
Mohammed:
Muslim Area D, Row 8, Plot 4
Sagapolutele: Charlene: North Lawn E, Row 12, Plot 21
Sagapolutele-Tamatoa: Inosia: West Berm A, Row 6, Plot 12x
Sage:
Alfred
James: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 18 – unmarked
Sage: George: Service Persons Area C, Row 3, Plot 15
Sage: Jean: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 18 – unmarked
Sage: John Lea: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Sage: Mary Eliza: Nonconformist Division C, Row 5, Plot 37
Sage: Stillborn Child: Anglican Division C, Row 2, Plot ?
Sahib:
Hussain:
Muslim Area B, Row 2, Plot 16
Sahib: Shabnam: Muslim Area B, Row 2, Plot 13
Sahib: Sheik Fazul-Ur-Rehneah: Muslim Area B, Row 6, Plot 13 Sahid: Mohammed: Muslim A, Row 2, Plot 10 – unmarked
Sai Louie: Han Lim: Public Burial Area A, Row 1, Plot 55b
Saidoola
or Zardoola:
Ruchmatoola
or Buckmatoold: Anglican Division L, Row 6, Plot 36 – unmarked
Saies:
Beverly
Jessie: Anglican
Division K, Row 8, Plot 65
Saies: Clinton Edward: North Lawn E, Row 14, Plot 99
Saies: Edward: Service Persons Area B, Row 4a, Plot 22
Saies: Frederick: Service Persons Area E, Row 2, Plot 10
Saies: James: Service Persons Area M, Row 9, Plot 61
Saies: Joyce: Presbyterian Division D, Row 8, Plot 59 – unmarked
Saifiti:
Baby:
Protestant Division B, Row 1, Plot 130
Saifiti: Mary Ann: Roman Catholic Berm B, Row 10, Plot 51
Saifoloi:
Pulemagafa Mika: West Berm C, Row 8, Plot 25
Saik
or Soom:
Daniel Soom or Daniel
S.:
Cremation Lawn B, Row 9, Plot 213
Sailor:
Thomas:
Presbyterian Division F, Row 10, Plot 23 – unmarked
Sainsbury:
Edward
Ashfield Popham: Chapel of Faith Ash Vaults
Sainsbury:
James: Anglican Division N, Row 4, Plot 25 – 1895 – unmarked
Sainsbury:
James: Presbyterian Division A, Row 7, Plot 43 – 1917 – unmarked
Sainsbury: John Bertram: Service
Persons Area K, Row 12, Plot 94
Sainsbury: Margaret: Chapel of Faith Ash Vaults
Sainsbury: Mary: Anglican Division M,
Row 2, Plot 22 – unmarked
Sainsbury: Nellie Anderson:
Presbyterian Division E, Row 22, Plot 21 – unmarked
Sainsbury: Pauline Mary: Anglican
Division L, Row 4, Plot 60 – unmarked
Sainsbury: Stephen Colin: Protestant
Division C, Row 4, Plot 15
Sainty: Austin: Protestant Lawn
A, Row 3, Plot 73
Sainty: Ellen Kate: Roman Catholic
Division C, Row 15, Plot 32
Sainty: Hassell Jane: Protestant
Division B, Row 2, Plot 272
Sainty: Henry Herbert: Roman Catholic
Division C, Row 15, Plot 32
Sainty: Howard Eric: Anglican Division
G, Row 5, Plot 87 – unmarked
Sainty: Kate Mary: Anglican Division J,
Row 5, Plot 57 – unmarked
Sainty: Kathleen Honora: North Lawn E,
Row 22, Plot 35
Sainty: Lloyd Edgar: Wesleyan Division
C, Row 9, Plot 28 – unmarked
Sainty: Meri: West View Lawn A, Row 6,
Plot 13
Sainty: Rodwell Edward: North Lawn E,
Row 22, Plot 35
Sainty: Rose: Protestant Lawn A, Row 3,
Plot 73
Saipaia: Junior: North Lawn E,
Row 18, Plot 18
Saipaia: Ropati (Faumuina) Toleafoa:
North Lawn E, Row 18, Plot 18
Saipaia: Stillborn Child: The Sanctuary, Row F, Plot 6 – unmarked
Saipele: Faafetai Leasu: Protestant
Berm B, Row 3, Plot 24
Saipele: Leasu: West Berm B, Row 8,
Plot 2
Saipele: Telesia: West Berm B, Row
8, Plot 2
Sakaria: Tuoti Tanuvasa Pulu:
West Berm B, Row 6, Plot 41
Saker: George William: Anglican
Division F, Row 14, Plot 14b – unmarked
Saker: Lorraine Joy: Crematorium Garden Area, Row 6, Plot 27
Sakey: Alfred William: Anglican
Division K, Row 18, Plot 56 – unmarked
Sakey: Eileen Frances: Roman Catholic
Division E, Row 1, Plot 72
Sakey: Elizabeth: Chapel of Faith Ash Vaults
Sakey: Elizabeth Alice: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 6
Sakey: Elsie Violet: Roman Catholic
Berm A, Row 9, Plot 66
Sakey: Elva Joyce: Presbyterian
Division F, Row 4, Plot 11
Sakey: Evelyn Alice: Roman Catholic
Division A, Row 2, Plot 70
Sakey: John William: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 6
Sakey: Lloyd Steven James: Western Lawn
B, Row 5, Plot 126
Sakey: Margaret Mary: Roman Catholic
Division E, Row 1, Plot 72
Sakey: Neville Francis: Roman Catholic
Berm A, Row 9, Plot 66 – memorial?
Sakey: William Augustus: Roman Catholic
Berm A, Row 9, Plot 66
Sakey: William James: Roman Catholic
Division E, Row 1, Plot 72
Sala'ivao:
Ali'ielua Fesili Faimalo: Chapel View Burial Area, Row 19, Plot 21
Salad: Huran: Muslim Area B, Row
8, Plot 1 – unmarked
Salaivao-Petia: Faapine: Western
Lawn B, Row 3, Plot 99 – unmarked
Salamatulla: Public Burial Area
A, Row 1a, Plot 115 – unmarked
Salamo: Taofi Fuimaono: West Berm C, Row 1b, Plot 82
Salanoa: Mele: Chapel View Burial Area, Row 16, Plot 32
Salanoa: Sosefina
Vaoliko: Chapel View Burial Area, Row 13, Plot 3x
Salanoa:
Susianna Norma: The Sanctuary, Row O, Plot 33
Salas: Esther:
Liberal Jews Area B, Row 1a, Plot 111
Salas:
Max: Hebrew Area A, Row 8, Plot 63
Salas: Rose Ettie: Hebrew Area A, Row
8, Plot 64
Salcedo: Delima C.: Cremation
Lawn B, Row A2, Plot 64
Sale: Ada Agnes: Wesleyan
Division A, Row 8, Plot 55 – unmarked
Sale: Ante
Marin (Anthony Martin): Roman Catholic Berm A, Row 9,
Plot 112
Sale a.k.a. Shalley: Antun k.a.
Tony: Roman Catholic Berm B, Row 4, Plot 46
Sale: Falega Sauia: North Lawn E, Row
14, Plot 69
Sale: Faustina Ann: Childrens Burial Area A, Row 6, Plot 29
Sale: George: Anglican Division L, Row
6, Plot 16 – unmarked
Sale: Henry Edmund: Service Persons
Area M, Row 13, Plot 91
Sale: Henry Lock: Wesleyan Division A,
Row 8, Plot 55a – unmarked
Sale: Ivy Helen: Protestant Berm B, Row
6, Plot 32
Sale a.k.a. Shalley: Jaka: Roman Catholic Berm B, Row 4, Plot 46
Sale: John: Nonconformist Division B,
Row 6, Plot 5x – unmarked
Sale: Lucia (Lucy Frances) Stefanie
Franciska: Roman Catholic Berm A, Row 9, Plot 112
Sale:
Marin: Roman Catholic Berm A, Row 11, Plot 42
Sale: Mary Anne: Nonconformist Division
B, Row 6, Plot 4x – unmarked
Sale
or Sole: Stillborn Child: Anglican Division K, Row 14, Plot 64
– unmarked
Saleh-Taleghoni: Tahereh:
Muslim Area D, Row 7, Plot 9
Salei: Tauese: North Lawn E, Row
20, Plot 26
Salek: Armena (Minnie): Hebrew Area A,
Row 2, Plot 97a
Salek: Victor: Hebrew Area A, Row 7,
Plot 26
Salesa: FoaÃ-Tau: West Berm
C, Row 3, Plot 56
Saliba: Joseph
Michael: Service Persons Area H, Row 6, Plot 26
Salisbury: Annie Frances:
Anglican Division C, Row 7, Plot 37
Salisbury: Frederick John: Service
Persons Area M, Row
Salisbury: George: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 62
Salisbury: James: Anglican Division C,
Row 7, Plot 37 – 1931
Salisbury: James: Roman Catholic
Division A, Row 8, Plot 31 – 1960 – unmarked
Salisbury: James: Roman Catholic Berm
B, Row 1, Plot 25 – 1967 – unmarked
Salisbury: John William: Nonconformist
Division D, Row 8, Plot 30 – unmarked
Salisbury: Leo James: Roman Catholic
Division A, Row 8, Plot 31-33 – unmarked
Salisbury: Lilian Victoria: Protestant
Division B, Row 3, Plot 205 – unmarked
Salisbury: Mary Alphonsis: Roman
Catholic Division A, Row 8, Plot 31 – unmarked
Salisbury: Mary Joyce: Roman Catholic
Division C, Row 11, Plot 97 – unmarked
Salisbury: Minnie Ada: Nonconformist
Division C, Row 21, Plot 20
Salisbury: Sarah Jane: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 62
Salisbury: Trevor Selwyn: Cremation
Lawn B, Row 6, Plot 161
Salkeld
or
Williams:
Frank William:
Anglican Division K, Row 15, Plot 82 – unmarked
Salla: George Rudolph: Service
Persons Area A, Row 4, Plot 42
Salle: Filomena Salle:
Protestant Berm A, Row 26, Plot 21
Salle: Isabel Kate: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 97b
Salle: Ivan: Protestant Berm A, Row 26,
Plot 21
Salle: Kata: Roman Catholic Berm A, Row
9, Plot 14
Salle: Kenneth Antonio: West Berm B,
Row 1, Plot 12
Salle: Marino: Roman Catholic Division,
Row 5, Plot 97b
Salle: Marko: Roman Catholic Berm A,
Row 9, Plot 14
Salle: Minnie Ngareta: West Berm A,
Row 2, Plot 58
Salle: Sarah Gilletta: West Berm B,
Row 1, Plot 10
Sallen: Ellen: Anglican Division
B, Row 5, Plot 83 – unmarked
Sallen: Ethel: Anglican Division B, Row
5, Plot 83 – unmarked
Sallen: Francis Charles: Presbyterian
Division E, Row 13, Plot 67
Sallen: Philip Edward: Nonconformist
Division A, Row 6, Plot 40 – unmarked
Sallen: Sarah Jane: Presbyterian
Division E, Row 13, Plot 67
Salmon: Albert Francis:
Protestant Lawn D, Row 3, Plot 95
Salmon: Alfred Montgomery: Chapel of Faith Ash Vaults
Salmon: Deborah Claire: North Lawn E,
Row 17, Plot 70
Salmon: Eileen Alice: Anglican Division
B, Row 2, Plot 31 – unmarked
Salmon: Ernest Hodnot: Service Persons
Area J, Row 1a, Plot 41
Salmon: Henry Thomas: Anglican Division
E, Row 4, Plot 32 – unmarked
Salmon: Jack Ascot: North Lawn E, Row
14, Plot 32
Salmon: James: Anglican Division D, Row
5, Plot 70 – unmarked
Salmon: Jean Mary: Roman Catholic Berm
A, Row 12, Plot 4
Salmon: John: Anglican Division C, Row
2, Plot 39 – unmarked
Salmon: Kathleen Ann: Roman Catholic
Berm A, Row 2a, Plot 5
Salmon: Mary Whelham: Roman Catholic
Berm A, Row 6, Plot 22
Salmon: Norman Henri de Verinne: North
Lawn E, Row 18, Plot 13
Salmon: Peter: Anglican Division N, Row
3, Plot 35 – unmarked
Salmon: Ruth: Protestant Lawn D, Row 2,
Plot 95
Salmon: William: Nonconformist Division
C, Row 11, Plot 41b
Salmond: Gray Russell:
Protestant Lawn A, Row 15, Plot 39
Salt: Amelia Every: Anglican
Division H, Row 6, Plot 91
Salt: Arthur Vincent: Protestant Berm
A, Row 18, Plot 120
Salt: Charles: Protestant Lawn B, Row
6, Plot 30
Salt: Colin Arthur: Protestant Berm A,
Row 22, Plot 67
Salt: David Moultrie: Anglican Division
L, Row 4, Plot 124
Salt: Dora: Anglican Division G, Row 4,
Plot 33
Salt: Eleanoa: Protestant Berm A, Row
21, Plot 134 – unmarked
Salt: Garry Desmond: Erebus Ash Gardens, Row
Mx, Plot 56
Salt: Jane Maria Joan: Roman Catholic
Berm B, Row 13, Plot 47
Salt: John Edward: Wesleyan Division C,
Row 31, Plot 44
Salt: Joseph: Nonconformist Division D,
Row 14, Plot 37 – unmarked
Salt: Leslie John: Anglican Division H,
Row 6, Plot 91
Salt: Lillian Catherine: Protestant
Lawn B, Row 6, Plot 30
Salt: Madeline Jane: Wesleyan Division
C, Row 31, Plot 44
Salt: Norman Allan: Service Persons
Area L, Row 11, Plot 91
Salt: Pepepiola: Eastern Berm A, Row
21, Plot 1
Salt: Vahnah-Faith Abigail: Childrens Burial Area A, Row 6, Plot 13
Salt: William Bertie: Roman Catholic
Berm B, Row 13, Plot 47
Salter: Andrew Edward: Anglican
Division A, Row 6, Plot 52
Salter: John Cecil: Anglican Division
A, Row 6, Plot 52
Salter: John Frederick: Chapel Memorials, Pillar 2, Column 2, Plaque A
Salter: Loveina (Ellen) Ellen or Eden:
Anglican Division A, Row 6, Plot 52
Salter: Reginald John: Protestant Berm
B, Row 16, Plot 37
Salvatierra: Dionioso (John)
Ferrer: Cremation Lawn B, Row 10, Plot 55
Salvicci:
Hubert Emilio: Roman Catholic Division C, Row 9, Plot 69 – unmarked
Sam
or Negre ? or Sam: Anglican Division F, Row 1, Plot 40x
Sam:
Dehn Quay: Western Lawn B, Row 4, Plot 27
Samad: Ram Bali: Muslim Area D,
Row 3, Plot 27
Samani: Teulia: The Sanctuary, Row T, Plot 63
Samber: George August: Service
Persons Area K, Row 13, Plot 32
Sames: Josef: Roman Catholic
Berm B, Row 2, Plot 15
Sames: Miroslav (John) Jean: Roman Catholic Berm B, Row 2, Plot 14
Sami: Kamla Marayan: Western
Lawn B, Row 2, Plot 69
Sami: Kartiyani: Chapel View Burial Area, Row 8, Plot 16
Sami: Litia Tafuna: West Berm B, Row
2, Plot 122
Sami: Nagamma: North Lawn E, Row 9,
Plot 16
Sami: Ram: Chapel View Burial Area, Row
8, Plot 16
Sami: Samuela Fagafua Tuiavi'i: West Berm B, Row 2, Plot 122
Sami: Yenkatamma: Chapel View Ash Lawn,
Row 1, Plot 42
Samisoni: Kakina Protestant Berm
B, Row 24, Plot 87
Samisoni: Tevita Tuamoheloa: North Lawn
E, Row 15, Plot 4x
Samiu: Fuapaogo: North Lawn E,
Row 15, Plot 7
Samiu: Leaoniu Matuailafo: North Lawn
E, Row 15, Plot 7
Sammons: Eliza: Anglican Division A, Row 5, Plot 57
Sammons: Elizabeth: Anglican Division A, Row 5, Plot 57
Sammons: Susannah Victoria: Anglican Division G, Row 8, Plot 48
Sammons: William: Anglican Division A,
Row 5, Plot 59
Sammut: Joseph (Sam) Godfrey: North Lawn E, Row 6, Plot 141
Sammut: Mary Rose: Roman Catholic Lawn C, Row 6, Plot 63
Samoa: Lupe: North Berm A, Row
3, Plot 9
Samoa: Masefau: Protestant Berm A, Row
25, Plot 96
Samoa-Peihopa: Grace: The Sanctuary, Row P, Plot 51
Samodros: Anglican Division C,
Row 4, Plot 43 – unmarked
Sample: William: Protestant Lawn C, Row 3, Plot 107
Sampson: Albert Windsor: Service
Persons Area G, Row 10, Plot 35
Sampson: Bridget: Roman Catholic
Division C, Row 4, Plot 82 – unmarked
Sampson: Charles Joseph: Protestant
Berm B, Row 21, Plot 56
Sampson: Charles Oakley: Roman Catholic
Berm B, Row 11, Plot 32
Sampson: Cyril Frank: Nonconformist
Division C, Row 12, Plot 34
Sampson: Delsie Abelia Wilmott:
Nonconformist Division C, Row 12, Plot 34-36
Sampson: Dorothy Alice: Presbyterian
Division E, Row 18, Plot 37
Sampson: Elizabeth: Nonconformist
Division C, Row 12, Plot 34
Sampson: Elizabeth Elsie: Nonconformist Division C, Row 12,
Plot 34
Sampson: Ellen Isobel Grace: Cremation
Lawn Old, Row W2, Plot 22
Sampson: Fanny: Presbyterian Division
D, Row 27, Plot 7
Sampson: George William: Service
Persons Area L, Row 5, Plot 78
Sampson: Graham David: Nonconformist
Division D, Row 10, Plot 42
Sampson: Helen: Presbyterian Division
D, Row 13, Plot 19
Sampson: Henry: Nonconformist Division
C, Row 12, Plot 34
Sampson: Henry James: Wesleyan Division
C, Row 4, Plot 70 – unmarked
Sampson: Isaac Henry: Nonconformist Division C, Row 12, Plot
36
Sampson: Isadore: Hebrew Area A, Row 4,
Plot 112
Sampson: Ivy Edna: Anglican Division E,
Row 4, Plot 46 – unmarked
Sampson: Ivy Lucy: Service Persons Area
M, Row 17, Plot 109
Sampson: James Stephenson: Service
Persons Area M, Row 15, Plot 112
Sampson: Joseph: Anglican Division C.
Row 5, Plot 45 – unmarked
Sampson: Kathleen Margaret: Service
Persons Area J, Row 5, Plot 68
Sampson: Leonard: Service Persons Area
J, Row 5, Plot 68
Sampson: Margaret: Roman Catholic Berm
A, Row 1, Plot 14
Sampson: Matthew Harold: Nonconformist
Division C, Row 12, Plot 34
Sampson: Mavis Gertrude: Protestant
Berm B, Row 9, Plot 106
Sampson: May: Nonconformist Division C, Row 12, Plot 36
Sampson: Nola Kathleen: Roman Catholic
Berm B, Row 11, Plot 32
Sampson: Olga Pauline: Presbyterian
Division D, Row 13, Plot 19
Sampson: Olive Constance: Nonconformist Division D, Row 10, Plot 42 – ashes or memorial?
Sampson: Phillip Harold: Nonconformist
Division D, Row 10, Plot 42
Sampson: Phineap or Thomas: Anglican
Division F, Row 5, Plot 61 – unmarked
Sampson: Raymond Phillip: Nonconformist
Division D, Row 10, Plot 42
Sampson: Richard James: Roman Catholic
Division C, Row 4, Plot 82 – unmarked
Sampson: Rosetta: Nonconformist
Division D, Row 7, Plot 1 – unmarked
Sampson: Sadie: Hebrew Area A, Row 4,
Plot 110
Sampson: Samuel: Anglican Division G,
Row 5, Plot 21
Sampson: Samuel Lloyd: Anglican
Division G, Row 5, Plot 21
Sampson: Sarah: Hebrew Area A, Row 4, Plot 110
Sampson: Sarah Jane: Protestant Lawn A,
Row 10, Plot 46
Sampson: Sydney: Service Persons Area
B, Row 2, Plot 11 – 1926
Sampson: Sydney: Protestant Lawn A, Row
10, Plot 46 – 1954
Sampson: Thomas Stephenson: Roman
Catholic Berm A, Row 1, Plot 14 – 1954
Sampson: Thomas Stephenson: Service
Persons Area M, Row 8, Plot 152 – 1988
Sampson: Travice Gilford Henry:
Cremation Lawn Old, Row W2, Plot 22
Sampson: Violet Dania Edwina: Anglican
Division G, Row 5, Plot 21
Sampson: William: Nonconformist
Division C, Row 29, Plot 18 – 1952 – unmarked
Sampson: William: Service Persons Area
M, Row 17, Plot 109 – 1978
Sams: Stillborn
Child: The Sanctuary, Row B, Plot 18 – unmarked
Sams: William: Nonconformist Division
C, Row 24, Plot 56
Samson: ?: Anglican Division N, Row 2, Plot 14 – unmarked
Samson: Atinata: West Berm B,
Row 4, Plot 187
Samson: Emily Anna: Cremation Lawn Old,
Row A, Plot 5
Samson: George (Bully): Cremation Lawn
B, Row 9, Plot 175
Samson: Hebrew Jeremiah: Protestant
Berm B, Row 21, Plot 62
Samson: Ina: Protestant Berm B, Row 22,
82
Samson: James William: Protestant Berm
A, Row 5, Plot 56
Samson: John: Service Persons Area D,
Row 3, Plot 44
Samson: Katarina Montoya: Urupa Burial
Area, Row Uru, Plot 17
Samson: Samrawit: The Sanctuary,
Row U, Plot 34
Samson: Sid (BJ): Childrens Burial Area
A, Row 2, Plot 42 – unmarked
Samson: Simona: Protestant Berm A, Row
21, Plot 45
Samson: Toka: Protestant Berm B, Row
21, Plot 62
Samson: Tokamatu: Protestant Berm A,
Row 21, Plot 45
Samson: William: Cremation Lawn Old,
Row A, Plot 5
Samson-Forde: Kameron: The Sanctuary, Row V, 54
Samsudeen: Keyaan: Muslim Area D, Row 4, Plot 5
Samuel: Jenny: Hebrew Area A,
Row 1, Plot 6
Samuel: Paul Joshua: Childrens Burial
Area A, Row 3, Plot 37
Samuela: Kolokiki: West Berm
C, Row 1, Plot 74
Samuela: Meleuluaki: Protestant Berm A,
Row 15, Plot 53
Samuela: Sonny Apulu Fituafua: East
Berm A, Row 14, Plot 10
Samuela: Tuleia Alekeniu: Protestant
Berm A, Row 15, Plot 53
Samuels: Baby: Nonconformist
Division C, Row 30, Plot 81
Samuels: Barbara (Joan): Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 50
Samuels: Bola Walter: North Lawn E, Row
17, Plot 54 – unmarked
Samuels: Dawn Irene Elizabeth: Cremation Lawn B, Row A6, Plot 30
Samuels: Francis Benjamin: North Lawn
E, Row 19, Plot 98
Samuels: Freda: Hebrew Area A, Row 7,
Plot 46
Samuels: Hone (Sam) Te Hau: Protestant Berm A, Row 19, Plot 120 – ashes or memorial?Samuels: Janet Margaret: Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 48
Samuta: Emosi Tavakece: Western Lawn B, Row 2, Plot 55
Samuta: Saula Navurena: Western Lawn B, Row 2, Plot 55
Samuels: Marcus Dixon: Roman Catholic
Division F, Row 3, Plot 1a – unmarked
Samuels: Mihitaria: Protestant Berm A,
Row 19, Plot 120
Samuels: Netana Donald: Urupa Burial
Area, Row Uru, Plot 141
Samuels: Solomon: Hebrew Area A, Row 7,
Plot 45
Samuels: Walter Bernard: Nonconformist
Division D, Row 11, Plot 22 – unmarked
Samuelu: Asolelei: West Berm
A, Row 1, Plot 74
Samuelu: Fetu: North Lawn E, Row 23,
Plot 48
Samuta: Saula Navurena: Western Lawn B, Row 2, Plot 55
Samways: Annie: Anglican
Division H, Row 2, Plot 18 – unmarked
Samways: Arthur: Anglican Division H,
Row 6, Plot 23 – unmarked
Samways: Eileen (Vi): Presbyterian
Division D, Row 2, Plot 26
Samways a.k.a. Nelson: Emma Berthina: Anglican Division C, Row 2, Plot 3 – unmarked
Samways: Gladys Alfrida: Anglican
Division H, Row 4, Plot 59 – unmarked
Samways: Henry C.: Anglican Division C, Row 2, Plot 3 – unmarked
Samways: Jessie (Emma): Anglican
Division C, Row 2, Plot 3 – unmarked
Samways: Margaret: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 114
Samways: Phillip John: Anglican
Division C, Row 2, Plot 41b – unmarked
Samways: Sarah Betsy: Nonconformist
Division C, Row 30, Plot 3 – unmarked
Samways: William George: Anglican
Division H, Row 2, Plot 18 – unmarked
Samwells: Leon: Anglican Division M, Row 1, Plot 26
– unmarked
Sanchez: Jose Marie Gonzelo:
Roman Catholic Division F, Row 3, Plot 118
Sanchez: Maria Carolina Leonie Josepha:
Roman Catholic Division F, Row 3, Plot 118
Sandall: Albert: Cremation Lawn
Old, Row S2, Plot 7
Sandall: Edmund George:
Anglican Division B, Row 8, Plot 73
Sandall: Elizabeth: Anglican Division
B, Row 6, Plot 53-55
Sandall: Isabella Margaret: Cremation
Lawn Old, Row S2, Plot 7
Sandall: Margaret Wallace: Anglican
Division B, Row 8, Plot 73
Sandall: Richard J.G.: Presbyterian
Division C, Row 1, Plot 55 – unmarked
Sandall: Richard Stennett: Anglican Division
B, Row 6, Plot 55
Sanday: Hiram: Roman Catholic
Division A, Row 7, Plot 13a – unmarked
Sandeline: Herbert Charles:
Nonconformist Division C, Row 23, Plot 52 – unmarked
Sandeline: Honorah: Nonconformist Division D, Row 11, Plot 63 – unmarked
Sandeman: John Miles: Service
Persons Area A, Row 4, Plot 31
Sander: Stillborn Child:
Anglican Division F, Row 10, Plot 48 – unmarked
Sanders: Albert Frederick:
Presbyterian Division E, Row 13, Plot 24
Sanders: Albert Henry: North Lawn E,
Row 2, Plot 97 – unmarked
Sanders: Ann: Anglican Division B, Row
8, Plot 13a – unmarked
Sanders: Bryan Steven: Roman Catholic
Lawn B, Row 6, Plot 44
Sanders: Catharina Martha: Roman
Catholic Berm B, Row 11, Plot 35
Sanders: Catherine: Presbyterian
Division E, Row 13, Plot 24
Sanders: Catherine Jane: Roman Catholic
Lawn B, Row 6, Plot 44
Sanders: Charles: Anglican Division B,
Row 2, Plot 16 – unmarked
Sanders: Charles Digney: Chapel of Faith Ash Vaults
Sanders: Charles William: Anglican
Division L, Row 6, Plot 61 – 1942 – unmarked
Sanders: Charles William: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 171 – 1970
Sanders: Charles William: Cremation
Lawn B, Row 7, Plot 196 – 1988
Sanders: Clara Grace: Wesleyan Division
A, Row 7, Plot 41b
Sanders: Edith Elizabeth: Cremation
Lawn Old, Row Q3, Plot 19
Sanders: Eduard Joseph Adriaan: Roman
Catholic Berm B, Row 11, Plot 35
Sanders: Eliza: Chapel of Faith Ash Vaults – 1948
Sanders: Eliza: Nonconformist Division
C, Row 18, Plot 65 – 1948 – unmarked
Sanders: Elsa M.: Wesleyan Division B,
Row 6, Plot 38 – unmarked
Sanders: Frank: Anglican Division B,
Row 3, Plot 51 – unmarked
Sanders: Freda Fremet: Hebrew Area A,
Row 8, Plot 76
Sanders: Frederick Charles: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 223
Sanders: Gordon Leslie James: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 6
Sanders: Graham Ian: Western Lawn A,
Row 7, Plot 14
Sanders: Horace Arthur: Wesleyan
Division A, Row 7, Plot 41b
Sanders: Huberdina (Deana) Theodora
Henrica: Western Lawn B, Row 4, Plot 133
Sanders: Ida Olive: Wesleyan Division
A, Row 2, Plot 30 – unmarked
Sanders: Isaac: Hebrew Area A, Row 3,
Plot 39-41
Sanders: James: Wesleyan Division C,
Row 18, Plot 62
Sanders: Jean Eveline: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 6
Sanders: Julia: Wesleyan Division C,
Row 18, Plot 62
Sanders: Kathleen Elizabeth: West Berm A, Row 5, Plot 36
Sanders: Keith Raymond: Presbyterian
Division E, Row 7, Plot 57 – unmarked
Sanders: Lawrence Gordon: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 51 – 1967Sanders: Lawrence Gordon: Columbarium Memorials, Pillar 2, Column 1, Plaque B – 1967
Sandes: Baby: Roman Catholic Division E, Row 10, Plot 64
Sandison: Minnie: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 73
Sanders: Leslie Harry: Hebrew Area A,
Row 3, Plot 41
Sanders: Lillian Nesta Ruby: Service
Persons Area G, Row 4, Plot 19
Sanders: Margaret: Roman Catholic
Division C, Row 4, Plot 77 – unmarked
Sanders: Mary Ann: Anglican Division B,
Row 2, Plot 16 – unmarked
Sanders: Maurice Arthur: Protestant
Lawn D, Row 4, Plot 62
Sanders: Ngaire Pamela: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 223
Sanders: Neom Reine Louie: Protestant
Berm A, Row 7, Plot 55 – unmarked
Sanders: Robert Frederick Henry:
Cremation Lawn Old, Row Q3, Plot 19
Sanders: Rose: Anglican Division H, Row
6, Plot 79
Sanders: Samson: Nonconformist Division
B, Row 4, Plot 12 – unmarked
Sanders: Samuel Granville Stewart: Hebrew Area A, Row 8, Plot 75
Sanders: Tom Walter: Wesleyan Division
C, Row 18, Plot 46
Sanders: Una Mary: Wesleyan Division C,
Row 18, Plot 46
Sanders: Vera Eileen Joan: Cremation
Lawn B, Row 7, Plot 196
Sanders: Violet Bertha: Protestant Lawn
D, Row 4, Plot 62
Sanderson: Benjamin: Anglican
Division A, Row 7, Plot 53
Sanderson: Bertha: Anglican Division B,
Row 6, Plot 14b
Sanderson a.k. Davidson: Betsy Ann:
Nonconformist Division D, Row 17, Plot 52 – unmarked
Sanderson: Caroline: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 72 – unmarked
Sanderson: Catherine: Presbyterian
Division D, Row 4, Plot 42a
Sanderson: Catherine Frances: Anglican
Division C, Row 6, Plot 2 – unmarked
Sanderson: Donald Michael: Wesleyan
Division C, Row 15, Plot 13 – unmarked
Sanderson: Edna May Protestant Berm A,
Row 20, Plot 49
Sanderson: Eileen Richards:
Nonconformist Division B, Row 4, Plot 26 – unmarked
Sanderson: Eliza Jane: Anglican
Division A, Row 7, Plot 49
Sanderson: Ellen MacAlister: Protestant
Lawn A, Row 10, Plot 18 – unmarked
Sanderson: Ellen Myrtle: Protestant
Lawn A, Row 14, Plot 27
Sanderson: Emily: Anglican Division A,
Row 7, Plot 51
Sanderson: Frederick Lowe: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 36
Sanderson: Ivan Cecil: Protestant Lawn
A, Row 14, Plot 27
Sanderson: John: Public Burial Area A,
Row 2, Plot 81 – 1892 – unmarked
Sanderson: John: Anglican Division B,
Row 2, Plot 28 – 1928
Sanderson: John: Anglican Division H,
Row 4, Plot 22-24 – 1937
Sanderson: Joyce Amy: Anglican Division
H, Row 6, Plot 20 – unmarked
Sanderson: Lila Mildred: Anglican
Division H, Row 4, Plot 22
Sanderson: Louis Albert: Presbyterian
Division D, Row 4, Plot 42a
Sanderson: Madeline Ella: Anglican
Division B, Row 2, Plot 28
Sanderson: Stillborn Child: Roman
Catholic Division C, Row 11, Plot 28b – 1929 – unmarked
Sanderson: Stillborn Child:
Nonconformist Division E, Row 2, Plot 80 – 1948
Sanderson: Thomas Crisp: Anglican
Division K, Row 20, Plot 42 – unmarked
Sanderson: Thomas Eric: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 204
Sanderson: William Lowe: Anglican
Division B, Row 7, Plot 17
Sandford:
Ada Jane: Nonconformist Division A, Row 4, Plot 9
Sandford: Beverly Monowai: Cremation Lawn B, Row 11, Plot 159Sandford: Eleanor: Protestant
Berm A, Row 5, Plot 71
Sandford: Ernest Herbert: Nonconformist
Division A, Row 4, Plot 28b
Sandford: Margaret: Nonconformist
Division C, Row 10, Plot 14
Sandford: Mary Eliza: Nonconformist
Division A, Row 4, Plot 28a
Sandford: Mervyn John Baldwin:
Nonconformist Division C, Row 6, Plot 8 – unmarked
Sandford: Minnie Martha: Nonconformist
Division A, Row 4, Plot 28b
Sandford: Raymond Lipton: Roman
Catholic Berm A, Row 7, Plot 22 – unmarked
Sandford: Thomas Clerk or Clarke:
Nonconformist Division A, Row 4, Plot 28a
Sandford: Thomas Henry: Anglican
Division K, Row 5, Plot 52
Sandford:
William Herbert: Protestant Berm A, Row 5, Plot 71
Sandiford: Alice Anne: Anglican
Division G, Row 6, Plot 99 – unmarked
Sandiford: Arthur: Chapel of Faith Ash Vaults
Sandlant: Frances Caroline: Protestant Division B, Row 2, Plot 61 –
unmarked
Sandler: Annie: Hebrew Area A,
Row 3, Plot 61
Sandler: Avrom Isaac: Hebrew Berm B, Row
6, Plot 50
Sandler: Jack: Hebrew Area A,
Row 5, Plot 32
Sandler: Lazarus: Hebrew Area A, Row 3,
Plot 59
Sandler: Sarah (Sadie) Frances: Hebrew Area A,
Row 5, Plot 33
Sandles: Eleanor: Anglican
Division F, Row 11, Plot 35 – unmarked
Sandles: William: Wesleyan Division C,
Row 10, Plot 5 – unmarked
Sando or Sands: Olga: Wesleyan Division C, Row 6, Plot 63 – unmarked
Sandom: Charles Thomas: Anglican
Division K, Row 20, Plot 13 – unmarked
Sandom: Ernest Charles: Anglican
Division L, Row 5, Plot 19
Sands: Charles: Service Persons
Area H, Row 6, Plot 17
Sands: Charles Henry: Cremation Lawn
Old, Row B2, Plot 4
Sands: Fred: Protestant Berm B, Row 7,
Plot 31
Sands: George: Service Persons Area M,
Row 13, Plot 56
Sands: Gwendoline or Gwendolen Mary: Car Park Gardens, Row B, Plot 17
Sands: Gwendoline or Gwendolen Mary: Car Park Gardens, Row B, Plot 17
Sands: Henry Stanley: Chapel of Faith Ash Vaults
Sands: Janet: Cremation Lawn Old, Row
B2, Plot 4
Sands: Mary Elizabeth Evelyn:
Protestant Berm B, Row 7, Plot 31
Sands: Mary Maria: Nonconformist
Division D, Row 2, Plot 14
Sands or Sando: Olga: Wesleyan
Division C, Row 6, Plot 63 – unmarked
Sands: Thomas: Roman Catholic Division
D, Row 4, Plot 37 – 1947
Sands: Thomas: Service Persons Area K,
Row 3, Plot 21 – 1956
Sands: Winifred Alice: Wesleyan
Division D, Row 1, Plot 84a
Sanele: Faith Hannah Reupena:
Childrens Burial Area A, Row 5, Plot 6
Sanford: Alison Dulcie: Nonconformist Division B, Row 4, Plot 32 – unmarked
Sanford: Beverley Monowai: Cremation Lawn B, Row 11, Plot 159
Sanford: Frederick Robert: Roman Catholic Division F, Row 2, Plot 29 – unmarked
Sanford: Raymond Albert: Roman Catholic Division C, Row 13, Plot 13 – unmarked
Sanft: Albert: West Berm A, Row 5, Plot 3x
Sanft: Pamela June: West Berm A, Row 5, Plot 3x
Sanft: Raymond Otto Selwyn: Western Lawn A, Row 5, Plot 21
Sanft: Rudolph Frank: Protestant Berm B, Row 14, Plot 45
Sanft: Susan Maria: Western Lawn A, Row 5, Plot 23
Sanft: Xixi Susan: Western Lawn A, Row 4, Plot 1x
Sang: Charlie Fong Fat: Protestant Berm B, Row 29, Plot 111
Sang: Gock Sun Tai: Protestant Berm B, Row 29, Plot 111
Sang: Guixiang: Chapel View Burial Area, Row 14, Plot 28
Sang: Raymond Fong: Chapel View Burial Area, Row 16, Plot 5x
Sang: Raymond Fong: Chapel View Burial Area, Row 16, Plot 5x
Sangar: Edith Eveline: Anglican Division H, Row 5, Plot 17 – unmarked
Sangar: Frederick Mortimer: Anglican Division H, Row 5, Plot 17 – unmarked
Sangster: Christina: Presbyterian Division E, Row 20, Plot 66
Sangster: Cyril Edward: Wesleyan Division B, Row 7, Plot 1x
Sangster: Margaret Vera: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 77
Sangster: Susan: Nonconformist Division A, Row 3, Plot 56 – unmarked
Sangster: William Robert: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 77
Sanguine: Muriel: Wesleyan Division F, Row 6, Plot 82
Sankey: Daniel Christopher:
Anglican Division B, Row 6, Plot 82
Sankey: Edith Maud: Roman Catholic Berm
A, Row 8, Plot 35
Sankey: George Samuel: Anglican Division
D, Row 5, Plot 32 – unmarked
Sankey: Gordon: Roman Catholic Division
C, Row 5, Plot 113 – unmarked
Sankey: Henry: Anglican Division B, Row
6, Plot 82
Sankey: Henry Ernest: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 113 – unmarked
Sankey: Margaret: Anglican Division C,
Row 5, Plot 14
Sankey: Mary McLean: Anglican Division
B, Row 6, Plot 84
Sankey: Nancy Josephine: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 44
Sankey: Olive May Vivian: Anglican
Division H, Row 10, Plot 3
Sankey: Richard Friend: Anglican
Division B, Row 6, Plot 82
Sanko: Ellen: Roman Catholic
Lawn B, Row 2, Plot 27
Sanko: Ivan: Roman Catholic Lawn B, Row
2, Plot 27
Sansom: Bruce Thomas: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 5
Sansom: George Massy: Service Persons
Area L, Row 16, Plot 98
Sansom: Mary: Roman Catholic Division
F, Row 5, Plot 37
Sansom: Maureen Alisa: Anglican
Division H, Row 2, Plot 31
Sansom: Ruth: Nonconformist Division D,
Row 2, Plot 12
Sansom: Thomas Arnold Massey: Service
Persons Area M, Row 19, Plot 133
Sanson: Isabel Mary:
Nonconformist Division E, Row 1, Plot 9
Sanson: Lynette Elizabeth: Roman
Catholic Berm B, Row 10, Plot 18
Sanson: Maurice Charles: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 52
Sanson: Sonja: Crematorium Garden Area,
Row 4, Plot 9
Santo: Anthony: North Lawn E,
Row 5, Plot 33
Santo: George Ventura: Roman Catholic
Lawn C, Row 6, Plot 50 – unmarked
Santo: Norma Alice: Anglican Division
E, Row 7, Plot 122 – unmarked
Santo: William Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 8, Plot 38 – unmarked
Santago: Merine: Anglican
Division F, Row 16, Plot 88 – unmarked
Santoro: Angelo: Roman Catholic Division C, Row 12, Plot 123 – unmarked
Santoromito: Carmello: Columbarium New Niche Wall D, Side 2, Niche 2
Santoromito: Marcelle Odette: Waitakere View Block B, Row 5, Plot 34
Sao: Siniva: Protestant Berm A, Row 8, Plot 62
Saofaileta: Saofaileta Komisi: East Berm A, Row 2, Plot 27
Sareczky: Alexander: Western Lawn B, Row 2, Plot 36
Sareczky: Veronika: Western Lawn B, Row 2, Plot 36
Sargeant: Florence Doris: Wesleyan Division C, Row 21, Plot 76
Sargeant: Horace George: Service Persons Area M, Row 9, Plot 99
Sargeant: Rona Jean: Presbyterian Division D, Row 10, Plot 53
Sargon: Julian Seymour: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 107
Sargon: Stanley Stanislaus: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 107
Saringhausen: Edward: Nonconformist Division D, Row 9, Plot 49 – unmarked
Sasagi: Eti: West Berm C, Row 3, Plot 10
Sasala: Talilai: West Berm C, Row 1, Plot 56
Saspa: Francisco Avillano: Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 85
Satele: Aitasi Taulauniu: West Berm C, Row 3, Plot 43
Satele: Marvin Edward: West Berm C, Row 3, Plot 41
Sattar: Abdul: Muslim WTG Area, Row A, Plot 21
Satyew: Loie: Protestant Division B, Row 1, Plot 279 – unmarked
Sauaga: Peniamina: Waitakere View Block E, Row 2, Plot 24
Sauaga: Ruth: Childrens Burial Area A, Row 8, Plot 6
Sauaga: Simon: The Sanctuary, Row U, Plot 58
Santos: Alfred: West Berm C,
Row 7, Plot 5
Santos: Epalahame (Abraham): West Berm C, Row 7, Plot 6
Santos: Johanna Maria Magdalena:
West Berm C, Row 7, Plot 5
Santos: Manoel: Service Persons Area M,
Row 10, Plot 149
Santos: Manuel: Nonconformist Division
A, Row 6, Plot 5x
Santos: Michael: Roman Catholic
Division E, Row 11, Plot 89
Santosa: Djaka: Cremation Lawn
B, Row 11, Plot 86
Sanvig: Christian Julius:
Anglican Division J, Row 3, Plot 62
Saofi'a: Laufilitoga
Peka: West Berm B, Row 7, Plot 58
Saofi'a: Malama (Mara): East Berm A, Row 2, Plot 14
Sapich: Anthony: Roman Catholic
Berm B, Row 8, Plot 72
Sapich: Brigita: Roman Catholic Berm B,
Row 8, Plot 72
Sapich: Ivan: Roman Catholic Berm B,
Row 8, Plot 71
Sapich: Marija: Roman Catholic Berm B,
Row 8, Plot 74
Sapich: Marko: Roman Catholic Berm B,
Row 8, Plot 74
Sapich: Stephen: Western Lawn B, Row 5, Plot 91
Sapich: Tatana (Tania): Western Lawn B,
Row 5, Plot 91
Sapolu: Malagaapu
Savave: Chapel View Burial Area, Row 17, Plot 17
Sapsford: Herbert Bruce:
Presbyterian Division A, Row 6, Plot 23
Sapwell: Eliza Jane: Anglican Division L, Row 3, Plot 15
Sapwell: Eliza Jane: Anglican Division L, Row 3, Plot 15
Sara: William: Wesleyan Division
E, Row 4, Plot 10 – unmarked
Sarah: Edwin (Ophir pref. Sam)
Henry Ophir: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 166
Sarah: Irene (Marge) Marjorie: Cremation Lawn
B, Row 1, Plot 166
Saran: Gerard Francis: Western
Lawn B, Row 1, Plot 162
Saran: Rita Noelene: Western Lawn B,
Row 1, Plot 164
Sareczky: Veronika: Western Lawn B, Row 2, Plot 36
Sargeant: Horace George: Service Persons Area M, Row 9, Plot 99
Sargeant: Rona Jean: Presbyterian Division D, Row 10, Plot 53
Sargent: Arthur William John:
Roman Catholic Division F, Row 1, Plot 31
Sargent: Donald Arthur: North Lawn E,
Row 22, Plot 15
Sargent: George Henry: Protestant
Division C, Row 4, Plot 30
Sargent: Harry: Cremation Lawn B, Row
1, Plot 6
Sargent: Maggie Dutch McQuillam: Roman
Catholic Division F, Row 1, Plot 31
Sargent: May: Cremation Lawn B, Row 1,
Plot 6
Sargent: Minnie: Protestant Division C,
Row 4, Plot 30
Sargent: Sarah Jane: Presbyterian
Division F, Row 2, Plot 5
Sargon: Stanley Stanislaus: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 107
Sargon:
Thelma: Anglican Division J,
Row 2, Plot 25
Sarich: Ivan Jack: Roman
Catholic Berm A, Row 12, Plot 15
Sarich: Paul Jonathon: Western Lawn B,
Row 5, Plot 2
Sarney: Baby: Presbyterian
Division A, Row 2, Plot 34 – unmarked
Sarney: Eveline Laura Mitchell:
Presbyterian Division A, Row 2, Plot 34 – unmarked
Sarney: Horace Joseph: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 16
Sarney: Maggie: Presbyterian Division A,
Row 2, Plot 34 – unmarked
Sarney: Margaret McKenzie: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 16
Sarney: William Henry: Service Persons
Area G, Row 2, Plot 1
Sarony
or Savoy:
Florence: Wesleyan Division B, Row 3, Plot 12 – unmarked
Sarsfield: Bridget Alice: Roman
Catholic Division C, Row 8, Plot 42b
Sarsfield: Edith Rose: Protestant Berm
B, Row 6, Plot 29
Sarsfield: John: Service Persons Area
M, Row 8, Plot 199
Sarsfield: Patricia Josephine: West Berm B, Row 1, Plot 82
Sarsfield: Thomas Desmond: West Berm
B, Row 1, Plot 82
Sarsfield: William George: Protestant
Berm B, Row 6, Plot 29
Sarwary: Shahgul:
Muslim Area D, Row 2, Plot 30
Satchell: Isabella: Protestant
Lawn C, Row 10, Plot 6
Satchell: Leslie:
Service Persons Area M, Row 15, Plot 91
Satele: Marvin Edward: West Berm C, Row 3, Plot 41
Satherley: Albert
(Dougal) Henry: Roman Catholic Lawn C, Row 3, Plot 82
Satherley: Alma
Susannah: Cremation Lawn Old, Row L2, Plot 11
Satherley: Charles
Herbert: Anglican Division K, Row 3, Plot 91 – unmarked
Satherley
or Sotherley:
Ella Louise or Louisa:
Anglican Division H, Row 9, Plot 9 – unmarked
Satherley: Ernest
Hamilton Ivan: Cremation Lawn Old, Row O3, Plot 20
Satherley: Leslie
Charles John Manson: Cremation Lawn Old, Row L2, Plot 11
Satherley: Mary
Margaret: North Lawn E, Row 1, Plot 5
Satman: Albert:
Anglican Division E, Row 9, Plot 74 – unmarked
Satman: Margaret
Jane: Anglican Division E, Row 9, Plot 72 – unmarked
Satman: William: Anglican Division F, Row 13a, Plot 15 – unmarked
Sattler: Agnes
May: Anglican Division K, Row 20, Plot 56
Sattler: Freda:
Wesleyan Division E, Row 3, Plot 19 – unmarked
Sattler: Marie:
Roman Catholic Division E, Row 6, Plot 37
Sattler: Wilfred
Leslie: Service Persons Area M, Row 11, Plot 179
Sauaga: Ruth: Childrens Burial Area A, Row 8, Plot 6
Sauaga: Simon: The Sanctuary, Row U, Plot 58
Sauaga-Kelemete: Jacinta Paupusi: East Berm A, Row 2, Plot 73
Saul: Madelaine
Stewart: Nonconformist Division D, Row 19, Plot 22
Saul: William John
Leopold: Nonconformist Division D, Row 19, Plot 22
Saul: William
(Bill) Thomas Stewart: Nonconformist Division D, Row 19, Plot 24
Saulbrey: Henry
John: Anglican Division D, Row 5, Plot 65 – unmarked
Sauli Savelio: Leugaimafa Felise: Chapel View Burial Area, Row 24, Plot 31
Sauli Savelio: Sieni Saili: Chapel View Burial Area, Row 24, Plot 31
Saumanaia: Fafine Katea: North Lawn E Extension, Row 12, Plot 128
Savae: Lafolafoga: West Berm C, Row 5, Plot 15
Saundercock
or Sundercock:
Millicent Pearl: Chapel of Faith Ash Vaults
Saunders: Ada May Rita:
Protestant Berm A, Row 5, Plot 50
Saunders: Alan (A.J.) Jack: Wesleyan Division F, Row 7, Plot 86 – ashes or memorial?
Saunders: Albert Charles: Anglican
Division E, Row 7, Plot 63
Saunders: Alfred Cann: Cremation Lawn
Old, Row E, Plot 9 – unmarked
Saunders: Alfred Robert: Anglican
Division K, Row 18, Plot 86
Saunders: Ann Hosking: Nonconformist
Division C, Row 24, Plot 4
Saunders: Arthur John: Protestant Berm
B, Row 22, Plot 56 – unmarked
Saunders: Arthur Lawrence: Chapel of Faith Ash Vaults
Saunders: Betty Norma: Wesleyan
Division F, Row 7, Plot 86
Saunders: Caleb (Charles): Anglican
Division D, Row 2, Plot 63a
Saunders: Chimene (Shaz) Adrian: North
Lawn E, Row 21, Plot 109
Saunders: Daisy: Chapel of Faith Ash Vaults
Saunders: Daniel George: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 109
Saunders: Daphne Millicent: Protestant
Berm A, Row 20, Plot 79
Saunders: Dawne Violet: Anglican
Division K, Row 18, Plot 84
Saunders: Denis (Dan) William George: Western
Lawn B, Row 1, Plot 104
Saunders: Edward Heat: Chapel of Faith Ash Vaults
Saunders: Elizabeth: Anglican Division
C, Row 2, Plot 42 – unmarked
Saunders: Elizabeth Victoria:
Protestant Lawn A, Row 3, Plot 37
Saunders: Esther Gladys: Protestant
Berm A, Row 28, Plot 16 – unmarked
Saunders: Frederic: Nonconformist
Division A, Row 2, Plot 26
Saunders: George: Anglican Division M,
Row 6, Plot 4 – 1900 – unmarked
Saunders: George: Protestant Berm A,
Row 7, Plot 49 – 1963
Saunders: George: Service Persons Area
L, Row 5, Plot 66 – 1963
Saunders: George: Protestant Berm A,
Row 24, Plot 73 – 1984
Saunders: George William: Wesleyan
Division D, Row 5, Plot 61
Saunders: Hannah: Protestant Division
A, Row 1, Plot 23
Saunders: Henry: Public Burial Area A,
Row 2, Plot 82 – 1892 – unmarked
Saunders: Henry: Anglican Division F,
Row 5, Plot 15-17 – unmarked
Saunders: Henry William: Nonconformist
Division B, Row 5, Plot 8 – unmarked
Saunders: Herbert Walter: Protestant
Berm A, Row 5, Plot 50
Saunders: Hettie (Biddy) May: Protestant Berm
A, Row 7, Plot 49
Saunders: Hilda: Protestant Lawn D, Row
2, Plot 91
Saunders: Horace Percival: Wesleyan
Division D, Row 3, Plot 28a – unmarked
Saunders: James David: Childrens Burial Area A, Row 1, Plot 58
Saunders: Jeanette: North Lawn E, Row
22, Plot 119
Saunders: John: Anglican Division F,
Row 12a, Plot 3 – unmarked
Saunders: John David: Roman Catholic
Division D, Row 4, Plot 49
Saunders: Judith Elizabeth Alice:
Western Lawn B, Row 1, Plot 32
Saunders: June Kathleen: Western Lawn
B, Row 1, Plot 104
Saunders: Keith: Car Park Gardens Area, Row
H, Plot 5
Saunders: Lalla Elizabeth: Anglican
Division K, Row 7, Plot 21 – unmarked
Saunders: Laura: Memorial Tree, Row mt,
Plot MT
Saunders: Lucy Sunday: Roman Catholic
Berm A, Row 11, Plot 11
Saunders: Mary Ann: Public Burial Area
A, Row 2, Plot 82
Saunders: Mary Catherine: Roman
Catholic Division D, Row 2, Plot 83 – unmarked
Saunders: Mary Frances: Roman Catholic
Lawn A, Row 3, Plot 13 – unmarked
Saunders a.k.a. Grant: Mary Margaret:
Wesleyan Division D, Row 5, Plot 61
Saunders: Maximilian (Max) Herbert:
Nonconformist Division C, Row 24, Plot 4
Saunders: Michael Grant: Protestant
Berm A, Row 21, Plot 79
Saunders: Neil Trevor: Protestant Berm
A, Row 7, Plot 49
Saunders: Olive Winifred: Nonconformist
Division D, Row 15, Plot 23
Saunders: Priscilla: Roman Catholic
Division A, Row 5, Plot 105 – unmarked
Saunders: Richard: Roman Catholic
Division A, Row 5, Plot 105 – unmarked
Saunders: Robert Arthur: Protestant
Berm A, Row 20, Plot 79
Saunders: Roy Trevor: Protestant Berm
A, Row 7, Plot 49
Saunders: Ruth: Anglican Division K,
Row 18, Plot 84
Saunders: Sarah: Anglican Division F,
Row 4, Plot 17 – unmarked
Saunders: Sheryl Ann: Roman Catholic
Division D, Row 6, Plot 67 – unmarked
Saunders: Stillborn Child: Wesleyan
Division C, Row 26, Plot 45 – 1944
Saunders: Stillborn Child: The Sanctuary, Row C, Plot 25 – 1956 – unmarked
Saunders: Trevor Mervyn: Protestant
Berm B, Row 26, Plot 111
Saunders: Trevor Oswald: Memorial Tree,
Row mt, Plot MT
Saunders: Trevor William: North Lawn E,
Row 22, Plot 119
Saunders: Wilfred: Wesleyan Division B,
Row 1, Plot 19 – unmarked
Saunders: William: Anglican Division D,
Row 9, Plot 74 – 1926
Saunders: William: Nonconformist
Division D, Row 17, Plot 19 – 1933
Saunders: William Henry: Anglican
Division F, Row 4, Plot 15 – 1912
Saunders: William Henry: Protestant
Lawn A, Row 16, Plot 49 – 1955
Saunderson: Hannah: Presbyterian
Division C, Row 9, Plot 22
Saunderson: John: Presbyterian Division
C, Row 9, Plot 22
Saunderson: Mary: Presbyterian Division
C, Row 9, Plot 22-24
Sauni: Baby:
Protestant Division B, Row 2, Plot 34 – unmarked
Sauni: John: West
Berm C, Row 1b, Plot 16
Saussey: George Arthur: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 2
Saussey: William James: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Sauvao: Talafua: Chapel View Burial Area, Row 20, Plot 22
Sauvao: Tuese (Teresa) Leniu: Waitakere View Block B, Row 6, Plot 31
Savaiinea: Logo: Chapel View Burial Area, Row 30, Plot 11
Sawkins: Denis Robert: Cremation Lawn Old, Row R3, Plot 5
Sawle: Caroline: Presbyterian Division E, Row 12, Plot 34 – unmarked
Sawle: James: Presbyterian Division E, Row 12, Plot 34 – unmarked
Sawle: Louisa: Presbyterian Division E, Row 17, Plot 52 – unmarked
Sawle: Thomas Martin: Presbyterian Division E, Row 17, Plot 52 – unmarked
Sawyer: Allan Raymond: Crematorium Garden Area, Row 4, Plot 36
Sauvao: Tuese (Teresa) Leniu: Waitakere View Block B, Row 6, Plot 31
Sauvarin: Doris Leila: Chapel Memorial Wall, Column 42, Plaque B
Sauvarin: Ernest
Henry: North Lawn E, Row 21, Plot 124
Sauvarin: Harold
Cheminant: North Lawn E, Row 19, Plot 38
Sauvarin: Ruth
Amelia: North Lawn E, Row 21, Plot 124
Sauvarin: Thomas George: Chapel Memorial Wall, Column 42, Plaque B
Savage: Anita Hilda: Anglican
Division L, Row 6, Plot 133 – unmarked
Savage: Daisy Elizabeth: Presbyterian
Division F, Row 1, Plot 47
Savage: Elizabeth: Wesleyan Division C,
Row 17, Plot 5-7 – unmarked
Savage: Elizabeth Mary: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 41
Savage: Ernest: Chapel of Faith Ash Vaults
Savage: Ernest Edward: Protestant
Division A, Row 4, Plot 64
Savage: Frederick: Presbyterian
Division D, Row 20, Plot 33
Savage: Frederick Charles: Protestant
Lawn A, Row 9, Plot 53
Savage: Geoffrey Barry: Protestant
Division B, Row 1, Plot 230
Savage: Geraldine Langton: West View Lawns A,
Row 1, Plot 29
Savage: Gerard: Soldiers Burial M, Row
21, Plot 139 – unmarked
Savage: Isabella: Anglican Division E,
Row 5, Plot 88
Savage: Isobel Anne: Presbyterian
Division D, Row 20, Plot 33
Savage: James: Anglican Division N, Row
5, Plot 34 – unmarked
Savage: Jim: Wesleyan Division C, Row
17, Plot 7 – unmarked
Savage: John: Wesleyan Division A, Row
3, Plot 9
Savage: John James: Anglican Division
H, Row 4, Plot 26
Savage: Leslie George: Presbyterian
Division F, Row 1, Plot 47
Savage: Lucy: Anglican Division H, Row
4, Plot 26
Savage: Lucy Jane Ethel: Protestant
Lawn A, Row 9, Plot 53
Savage: Magdeline Beatrice: Roman
Catholic Berm B, Row 2, Plot 4
Savage: Margaret: West View Lawn A, Row
1, Plot 29
Savage: Margaret (Dodo) Rachel: Roman
Catholic Lawn B, Row 5, Plot 43
Savage: Mary Ann: Chapel of Faith Ash Vaults
Savage: Mary Ellen: Nonconformist
Division B, Row 1, Plot 34
Savage: Mary Evelyn: Protestant Lawn C,
Row 6, Plot 112
Savage: Mary Susanah Haliday: Anglican Division D, Row 3, Plot 11
Savage: Norah: Anglican Division G, Row
3, Plot 103
Savage: Norman Bracey: Roman Catholic
Berm B, Row 2, Plot 4
Savage: Olive Mary: Chapel Memorial Wall, Column 45, Plaque C
Savage: Rachel: Wesleyan Division A,
Row 3, Plot 9
Savage: Rowland Lance: Protestant Lawn
A, Row 8, Plot 42
Savage: Sarah Edith Margaret:
Protestant Lawn A, Row 9, Plot 19
Savage: Thomas: Anglican Division N,
Row 7, Plot 8 – 1901 – unmarked
Savage: Thomas: Anglican Division D,
Row 7, Plot 5 – 1916 – unmarked
Savage: William: Protestant Lawn C, Row
6, Plot 112
Savage: William Anderson: Presbyterian
Division D, Row 18, Plot 41
Savelio: Annie Agatha Mareko:
West Berm B, Row 7, Plot 29
Savelio: Benson: West Berm B, Row 7,
Plot 28
Savelio: Sa: Roman Catholic Berm B, Row
1, Plot 95
Savell: Stillborn Child: The Sanctuary, Row B, Plot 41 – unmarked
Savidan: Eileen Edna: Protestant
Berm B, Row 27, Plot 139
Savidan: Walter Harold: Wesleyan
Division C, Row 6, Plot 13a – unmarked
Savig: Theodore:
Presbyterian Division D, Row 9, Plot 37 – unmarked
Savila: Sharlene
Edris: North Lawn E, Row 13, Plot 120
Saville: Frederick Sydney:
Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 12
Saville or Saville-Jones: Ruby
Doreen: Wesleyan Division F, Row 4, Plot 16
Saville-Jones
or Jones: Clifford Saville or Clifford: Wesleyan
Division F, Row 4, Plot 16
Saville-Jones or Saville: Ruby Doreen: Wesleyan Division F, Row 4, Plot 16
Savoy
or Sarony: Florence: Wesleyan Division B, Row 3, Plot
12 – unmarked
Savory: Alice Maud: Wesleyan
Division C, Row 1, Plot 59
Savory: Charles: Wesleyan Division C, Row 1a, Plot 28a – memorial
Savory: Effie Maud: Presbyterian
Division D, Row 16, Plot 70
Savory: Emily Ellen:
Wesleyan Division C, Row 1a, Plot 28a
Savory: Frank: Anglican Division K, Row
17, Plot 11
Savory: Frederick William: Presbyterian
Division D, Row 21, Plot 56
Savory:
James: Wesleyan Division C, Row 1, Plot 59
Savory: Ivy May: Presbyterian Division
D, Row 21, Plot 56
Savory: Margaret Priscilla: Anglican
Division K, Row 17, Plot 11
Savory: Norma Bell Emily: Wesleyan
Division C, Row 1, Plot 59
Savory: William: Wesleyan Division C,
Row 1a, Plot 28b
Sawaiz: Zia
Gul: Muslim Area D, Row 6, Plot 9
Sawell: William Louis: Anglican
Division F, Row 13, Plot 8 – unmarked
Sawers: David Eric: Presbyterian
Division D, Row 23, Plot 16
Sawers: Helen Ethel: Roman Catholic
Berm A, Row 9, Plot 65 – unmarked
Sawers: Helen Margaret: Roman Catholic
Division D, Row 5, Plot 80 – unmarked
Sawers: James Warwick: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 171
Sawers: Mervyn William: Service Persons
Area M, Row 17, Plot 125
Sawers: Michael John: Roman Catholic
Division B, Row 7, Plot 0a
Sawers: Olga Vizard: Cremation Lawn B,
Row 3, Plot 74
Sawers: William John: Cremation Lawn B,
Row 3, Plot 74
Sawle: Caroline: Presbyterian Division E, Row 12, Plot 34 – unmarked
Sawle: James: Presbyterian Division E, Row 12, Plot 34 – unmarked
Sawle: Louisa: Presbyterian Division E, Row 17, Plot 52 – unmarked
Sawle: Thomas Martin: Presbyterian Division E, Row 17, Plot 52 – unmarked
Sawtell: Emily: Wesleyan
Division C, Row 30, Plot 66
Sawtell: Leonard Sefton: Wesleyan
Division C, Row 30, Plot 66
Sawyer: Arthur: Presbyterian
Division D, Row 7, Plot 9 – unmarked
Sawyer: Ernest Richard: Service Persons
Area L, Row 6, Plot 116
Sawyer: Fanny Elizabeth: Nonconformist
Division C, Row 14, Plot 8 – unmarked
Sawyer: Henry John: Anglican Division
D, Row 3, Plot 37 – unmarked
Sawyer: Inez Anetta: Crematorium Garden Area, Row 4, Plot 36Sawyer: Russell Bruce: Cremation Lawn B, Row A7, Plot 74
Scanlan: Tuna Williard: Waitakere View Block B, Row 5, Plot 32
Scanlen: Basil Winslow: Columbarium Memorials, Pillar 4, Column 8, Plaque E
Scanlen: Betty Alexandra: Columbarium Memorials, Pillar 4, Column 8, Plaque E
Scarborough: Alma Irene: Roman Catholic Berm A, Row 10, Plot 11
Scarborough: George: Presbyterian Division B, Row 5, Plot 25
Scarborough: Stanley George: Roman Catholic Berm A, Row 10, Plot 11
Scarbroa: Emily: Anglican Division E, Row 2, Plot 107
Scarbroa or Scarboro: John: Anglican Division E, Row 2, Plot 100 – 1912 – unmarked
Scarbroa: Sarah Jane: Anglican Division E, Row 2, Plot 104 – unmarked
Sawyer: William: Roman Catholic
Division C, Row 3, Plot 24b – unmarked
Saxon: Gordon Russell: Cremation
Lawn B, Row 10, Plot 112
Saxon: Joslyn Campbell: Service Persons
Area L, Row 6, Plot 61
Saxon: William Charles: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 150
Saxton: Frederick William:
Service Persons Area L, Row 16, Plot 108
Saxwell: Mary Catherine:
Anglican Division B, Row 5, Plot 25 – unmarked
Sayegh: Gabriel: Roman Catholic Division C, Row 8, Plot 71 – unmarked
Sayegh: Lila Philomena: Roman Catholic
Lawn C, Row 3, Plot 115
Sayegh: Michael: Roman Catholic Berm B,
Row 10, Plot 75
Sayer: Alban: Service Persons
Area L, Row 2, Plot 30
Sayer: Caroline Eliza: Protestant Berm
B, Row 27, Plot 106
Sayer: Charles Edwin: Anglican Division
K, Row 7, Plot 64
Sayer: Elizabeth Ann: Anglican Division
K, Row 7, Plot 64
Sayer: Harry: Nonconformist Division D,
Row 8, Plot 20
Sayer: Irene Isobel: North Lawn E, Row
19, Plot 8
Sayer: James Walker: North Lawn E, Row
19, Plot 8
Sayer: John Joseph: Roman Catholic
Division B, Row 7, Plot 3x – unmarked
Sayer: Mabel Margaret: Roman Catholic Division A, Row 4, Plot 1
Sayer: Margaret Grace: Anglican
Division G, Row 2, Plot 127 – unmarked
Sayer: Margaret Louise: Eco Burial
Area, Row Eco, Plot 9
Sayer: Mary M.: Presbyterian Division A,
Row 4, Plot 1
Sayer: Thirza Olive: Cremation Lawn
Old, Row M, Plot 9
Sayer: Thomas Henry: Nonconformist
Division D, Row 8, Plot 20
Sayers: Clifton: Protestant Lawn
A, Row 11, Plot 65
Sayers: Clifton Ellis: Wesleyan
Division C, Row 1, Plot 42a
Sayers: Clive: Anglican Division D, Row
9, Plot 15
Sayers: Doris
Lillian: Wesleyan Division C, Row 1, Plot 42a
Sayers:
Elizabeth: Anglican Division N, Row 1, Plot 23 – unmarked
Sayers: Henry Edward: Wesleyan Division
C, Row 6, Plot 40
Sayers: Herbert Clement: Anglican
Division B, Row 2, Plot 24
Sayers: James Johnstone: Wesleyan
Division F, Row 3, Plot 63 – unmarked
Sayers: Leo Marcus: Service Persons
Area M, Row 17, Plot 155
Sayers: Mabel Catherine: Roman Catholic Division A, Row 1, Plot 59
Sayers: Mabel Catherine: Roman Catholic Division A, Row 1, Plot 59
Sayers: Mary Louisa: Protestant Lawn A,
Row 11, Plot 65
Sayers: Mavis Elvina: Wesleyan Division
C, Row 1, Plot 42a
Sayers: Thora Winsome: Wesleyan
Division C, Row 1, Plot 42a-42b
Sazanic:
Nickola: Roman Catholic Berm A, Row 6, Plot 46
Scahill: Frederick Arthur
Lindsay: Service Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 171
Scaife: John Garnett: Service
Persons Area M, Row 18, Plot 150
Scale: Frederick Wilfred Claude:
Roman Catholic Berm B, Row 5, Plot 16
Scale: Marguerite: Roman Catholic Berm
B, Row 5, Plot 16
Scaletti: Aileen Mary: Roman
Catholic Berm A, Row 14, Plot 26 – unmarked
Scaletti: Casare:
Roman Catholic Division C, Row 6, Plot 31 – unmarked
Scaletti: Vincent
Peter: Roman Catholic Berm A, Row 14, Plot 26 – unmarked
Scallen: Daniel:
Roman Catholic Division A, Row 2, Plot 43 – unmarked
Scallen k.a. Skillen: Daniel (Jimmy) James: Service Persons Area F, Row 2, Plot 7
Scally: Mavis
Mary: Roman Catholic Division C, Row 16, Plot 57
Scally:
Phylis or Phyllis:
Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 25 – unmarked
Scampton: Dorothy
May: Chapel of Faith Ash Vaults
Scampton: Harry: Chapel of Faith Ash Vaults
Scampton: Martha
Ellen: Chapel of Faith Ash Vaults
Scandle: Charles
Augustine: Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 93
Scandle: Jean
Mary: Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 93
Scandle: Matthew:
Roman Catholic Division C, Row 14, Plot 80
Scandle: Pauline
Ann: Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 93
Scandrett: Dorothy Helena:
Wesleyan Division B, Row 3, Plot 27a – unmarked
Scandrett: Eliza Charlotte: Protestant
Lawn A, Row 1, Plot 6
Scandrett: Eric: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1b, Plot 41
Scandrett: Eric Reid: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 216
Scandrett: George: Anglican Division F,
Row 2, Plot 5
Scandrett: Helena: Anglican Division F,
Row 2, Plot 3
Scandrett: Helena: Anglican Division F,
Row 2, Plot 3-5
Scandrett: Iris Marie: Car Park Gardens Area, Row B, Plot 53
Scandrett: Iris Marie: Car Park Gardens Area, Row B, Plot 53
Scanlan: Akenese
Pulele'a Vea Sa'ena: West Berm B, Row 7, Plot 38
Scanlan: Bartholomew: Anglican Division
K, Row 17, Plot 23
Scanlan: Eleanor Blanche: Anglican
Division K, Row 17, Plot 23
Scanlan: Ellen: Anglican Division J,
Row 1, Plot 32 – unmarked
Scanlan a.k.a. Scanlon: Frederick Arnold:Protestant Division C, Row 7, Plot 73 – unmarked
Scanlan: Gary Jonas: Protestant
Division A, Row 4, Plot 75
Scanlan: Hazel Margaret: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 101
Scanlan: Herbert: Service Persons Area
J, Row 2, Plot 56 – unmarked
Scanlan: James Thomas Henry: Service Persons Area M, Row
18, Plot 70
Scanlan or Scanlon: John Joseph: Roman Catholic Division C, Row 24, Plot 28 – unmarked
Scanlan: Lyal Joseph: Sc-Ash,
Eucalyptus Glade
Scanlan: Russell Leonard: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 101
Scanlan: Shirley Alma: Erebus Ash Gardens, Row H, Plot 74 Scanlan: Tuna Williard: Waitakere View Block B, Row 5, Plot 32
Scanlan: Valerian Jonas: West Berm
B, Row 5, Plot 165
Scanlan: William Leonard: Roman
Catholic Division C, Row 20, Plot 101
Scanlen: Betty Alexandra: Columbarium Memorials, Pillar 4, Column 8, Plaque E
Scanlon: Christopher: Roman Catholic Division F, Row 2, Plot 20 – unmarked
Scanlon: Conrad Ambrose: Western Lawn A, Row 1, Plot 5
Scanlon: Deanne Teresa: Western Lawn B, Row 3, Plot 7
Scanlon: Ellen: Anglican Division N, Row 1, Plot 42 – unmarked
Scanlon a.k.a. Scanlan: Frederick Arnold: Protestant Division C, Row 7, Plot 73 – unmarked
Scanlon: Gerald Augustus Bain: Roman Catholic Berm B, Row 7, Plot 31
Scanlon: James: Anglican Division F, Row 12, Plot 22 – unmarked
Scanlon or Scanlan: John Joseph: Roman Catholic Division C, Row 24, Plot 28 – unmarked
Scanlon: Joseph Edward: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 44 – unmarked
Scanlon: June Constance: Roman Catholic Berm B, Row 7, Plot 31
Scanlon: Lawrence Hope: Chapel of Faith Ash Vaults
Scanlon: Mary: Anglican Division B, Row 4, Plot 79 – unmarked
Scanlon: Olive (Molly) Mary: Western Lawn A, Row 1, Plot 5
Scanlon: Stephen: Service Persons Area F, Row 1, Plot 48
Scanlon: Stillborn Child: Roman Catholic Berm A, Row 4, Plot 25 – unmarked
Scanlon: William Bernard: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 44 – unmarked
Scannell: Bernard Frances:
Service Persons Area K, Row 11, Plot 41
Scannell: Catherine: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 110 – unmarked
Scannell: Daniel: Roman Catholic
Division E, Row 5, Plot 76
Scannell: Florence (Rose) Rosemary: Erebus Area C, Row A, Plot 3Scannell: Francis Niville: Roman Catholic Lawn C, Row 2, Plot 36
Scannell: John Broughton: Erebus Ash
Gardens, Row Mx, Plot 22
Scannell: Nita Awhipera: Roman Catholic
Lawn C, Row 2, Plot 36
Scannell: Veronica: Roman Catholic
Division E, Row 5, Plot 76
Scantlebury: Clyde Stanley:
Roman Catholic Berm B, Row 9, Plot 20 – unmarked
Scarboro: Arthur James:
Presbyterian Division B, Row 5, Plot 25
Scarboro or Scarbroa: John: Anglican Division E,
Row 2, Plot 100 – 1912 – unmarked
Scarboro: John: Anglican Division F,
Row 11a, Plot 33 – 1918 – unmarked
Scarboro:
Joseph Manuel: Presbyterian Division B, Row 5, Plot 25
Scarborough: George: Presbyterian Division B, Row 5, Plot 25
Scarborough: Stanley George: Roman Catholic Berm A, Row 10, Plot 11
Scarbroa: Emily: Anglican Division E, Row 2, Plot 107
Scarbroa or Scarboro: John: Anglican Division E, Row 2, Plot 100 – 1912 – unmarked
Scarbroa: Sarah Jane: Anglican Division E, Row 2, Plot 104 – unmarked
Scarlett: Hannah Jane:
Protestant Lawn C, Row 10, Plot 102 – unmarked
Scarlett: Janet Charlotte: Protestant
Lawn A, Row 5, Plot 41
Scarlett: John Henry: Service Persons
Area L, Row 6, Plot 69
Scarlett: John Hugh: Protestant Berm A,
Row 7, Plot 40
Scarlett: Joseph: Protestant Division
C, Row 3, Plot 28 – unmarked
Scarlett: William Henry Greatheart: Anglican
Division E, Row 10, Plot 130 – unmarked
Scarll: Ernest Freeman: Service
Persons Area L, Row 14, Plot 13
Scarrott: Albert Edward: Erebus
Ash Gardens, Row Lx, Plot 44
Scarrott: Arthur Herbert: Service
Persons Area A, Row 3, Plot 18
Scarrott: Bertie Joseph: Service
Persons Area M, Row 6, Plot 63
Scarrott: Edna Myrtle: Roman Catholic Division C, Row 24, Plot 7Scarrott: Ellen: Presbyterian Division E, Row 10, Plot 18
Scarrott: Emily Jane: Service Persons Area M, Row 6, Plot 63Scarrott: Emily Steward: Protestant Division A, Row 3, Plot 37 – unmarked
Scarrott: Frank Edward: Service Persons
Area M, Row 6, Plot 69
Scarrott: John: Protestant Division A,
Row 3, Plot 37 – unmarked
Scarrott: Joseph Walter: Presbyterian
Division E, Row 10, Plot 18
Scarrott: Patrick Albert: Roman
Catholic Division C, Row 2, Plot 52x – unmarked
Scarrott: Ronald Francis: Service
Persons Area M, Row 8, Plot 163
Scarrott: Winifred: Erebus Ash Gardens,
Row Lx Plot 44
Scarry: James: Protestant Berm
B, Row 28, Plot 91
Scarry: John Patrick: Service Persons
Area H, Row 5, Plot 10
Scarry: Kevin James: Western Lawn B,
Row 3, Plot 153
Scarry: Margaret Mary:
Protestant Berm B, Row 28, Plot 91
Scarry: Patrick Edward: Service Persons
Area M, Row 11, Plot 149
Sceats: Bertram (Bob) Robert Whitson:
Anglican Division D, Row 2, Plot 90 – unmarked
Sceats: Bessie May: Chapel of Faith Ash Vaults
Sceats: Francis James: Chapel of Faith Ash Vaults
Sceats: Richard William: Anglican
Division D, Row 1, Plot 62
Sceats: Stillborn Child: Anglican
Division D, Row 2, Plot 90 – unmarked
Sceats: Thelma Maggie Agnes: Anglican
Division A, Row 6, Plot 27b – unmarked
Scelly: Arthur James Matthew:
Roman Catholic Division C, Row 14, Plot 102 – unmarked
Scelly: Francis Leslie Russell: Chapel Memorials, Pillar 6, Column 9, Plaque BScelly: Helen: Anglican Division D, Row 6, Plot 48 – unmarked
Scelly: Jack: Roman Catholic Division C, Row 20, Plot 59 – unmarked
Schaab: Annie Phillis: Service Persons Area M, Row 11, Plot 99
Schaab: James Llewellyn: Service Persons Area M, Row 11, Plot 101
Schaapvield: Herman Antonius: Western Lawn B, Row 5, Plot 127
Schache: Grace Helen: Western Lawn B, Row 5, Plot 10
Schanzer: Siegfried: Hebrew Berm B, Row 5, Plot 14
Scelly: Jack: Roman Catholic Division C, Row 20, Plot 59 – unmarked
Scelly: James: Anglican Division D, Row
9, Plot 29 – unmarked
Scelly: James Henry: Wesleyan Division
F, Row 2, Plot 82
Scelly: James Thomas: Protestant
Division B, Row 1, Plot 248 – unmarked
Scelly: Louisa Ellen: Wesleyan Division
F, Row 1, Plot 46 – unmarked
Scelly: Marjory Elizabeth: Service
Persons Area M, Row 20, Plot 20
Scelly: Mary: Protestant Division B,
Row 1, Plot 248 – 1958 – unmarked
Scelly: Mary: Wesleyan Division F, Row
2, Plot 82 – 1970
Scelly: Mary Lavinia: Anglican Division
D, Row 9, Plot 29 – unmarked
Scelly: Raymond Russell: Service
Persons Area M, Row 14, Plot 55
Scelly: Russell: Wesleyan Division F,
Row 1, Plot 46 – unmarked
Schaab: James Llewellyn: Service Persons Area M, Row 11, Plot 101
Schaapvield: Herman Antonius: Western Lawn B, Row 5, Plot 127
Schache: Grace Helen: Western Lawn B, Row 5, Plot 10
Schacht: Henrick Ludwig:
Presbyterian Division A, Row 6, Plot 49 – unmarked
Schacht: Louisa (Elizabeth) Henrietta Violet: Roman
Catholic Division A, Row 3, Plot 5 – unmarked
Schacht: Marie Christina: Anglican Division C, Row 2, Plot 14a – unmarked
Schacht: Martha Ida Hedwig:
Presbyterian Division A, Row 6, Plot 47 – unmarked
Schacht: Rose Ida: Presbyterian Division
A, Row 6, Plot 47 – unmarked
Schall: Herbert William: Protestant Lawn C, Row 9, Plot 131
Schade: Albert Edward Thomas: Wesleyan Division C, Row 28, Plot 42
Schade: Charles John: Anglican Division F, Row 10, Plot 36
Schade: Graeme Charles: Azalea Octagon Area, Octagon 194, Plot 1
Schade: Lawrence Albert: Anglican Division F, Row 10, Plot 36
Schade: Roy Charles Theodore: Anglican Division F, Row 10, Plot 36
Schamroth: Rebecca: Hebrew Berm
B, Row 9, Plot 46
Scharer: Hordensia: Roman Catholic Lawn A, Row 3, Plot 29
Schdroski: Alice May: Roman Catholic Lawn C, Row 3, Plot 11
Schdroski: Jack Francis: Roman Catholic Lawn C, Row 3, Plot 11
Schdroski: Kevin: Roman Catholic Lawn C, Row 5, Plot 117
Scheib: Dureen: Chapel View Burial Area, Row 5, Plot 18
Scheib: Stanley John: Chapel View Burial Area, Row 5, Plot 18
Schendel: Albert: Hebrew Area A, Row 5, Plot 64 – memorial
Schendel: Gerda: Hebrew Area A, Row 5, Plot 64 – memorial
Schendel: Jenny: Hebrew Area A, Row 5, Plot 64 – memorial
Schaumkel: Anesita Foufou Rose:
West Berm B, Row 1, Plot 65
Schaumkel: David Livingstone: West Berm B, Row 6, Plot 60
Schaumkel: Emeline: West Berm B, Row
6, Plot 60
Schaumkel: John Wesley: West Berm C,
Row 7, Plot 66
Schaumkel: Julia Kaufusi: West Berm C, Row 7, Plot 66
Schaumkel: Mele Muna: Western Lawn C, Row 1, Plot 29
Schaumkel: Otto: West Berm B, Row 6,
Plot 54
Schaumkell: Christopher: North
Lawn E, Row 23, Plot 41
Schaumkell: Christopher Gerrard: North
Lawn E, Row 5, Plot 47
Schaumkell: Henrietta Barbara: North
Lawn E, Row 23, Plot 41
Schaumkell: Owen Paul: North Lawn E,
Row 5, Plot 47
Schdroski: Jack Francis: Roman Catholic Lawn C, Row 3, Plot 11
Schdroski: Kevin: Roman Catholic Lawn C, Row 5, Plot 117
Scheib: Stanley John: Chapel View Burial Area, Row 5, Plot 18
Scheidt: Claude Harold: Roman
Catholic Division C, Row 5, Plot 98b – unmarked
Scheland: Ethel Ann Norton:
Wesleyan Division C, Row 1, Plot 27 – unmarked
Schellhorn: Winnifred: Wesleyan Division C, Row 3, Plot 61 – unmarked
Schendel: Gerda: Hebrew Area A, Row 5, Plot 64 – memorial
Schendel: Jenny: Hebrew Area A, Row 5, Plot 64 – memorial
Schenirer: Giséle: Hebrew Berm B, Row 4, Plot 15
Schiava: Carlo: Anglican Division F, Row 16, Plot 36 – unmarked
Schmith: Henry: Nonconformist Division D, Row 14, Plot 52
Schmitt: Allister Lyndon Spencer: Protestant Division C, Row 4, Plot 52
Schmitt: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 26
Schmucker: Afamasaga Sa'ese'ese Elva: West Berm C, Row 8, Plot 4
Schmulian: Mona: Liberal Jews Area B, Row 3, Plot 51
Schoen: Henry Francis: Chapel of Faith Ash Vaults
Schouten: Anna Maria: Roman Catholic Lawn C, Row 3, Plot 26
Schouten: Huibert: Protestant Berm B, Row 19, Plot 50
Schouten: Jacobus Petrus: Roman Catholic Lawn C, Row 3, Plot 26
Schouw: Carl: Service Persons Area L, Row 7, Plot 63
Schramm: Lucy: Protestant Berm A, Row 12, Plot 63
Schramm: Mavis Rose: Protestant Berm A, Row 12, Plot 63
Schramm: William Roy Kenneth: Protestant Berm A, Row 12, Plot 63
Schrauwen: Patricia Vida: West Berm C, Row 4, Plot 9
Schreiber or Singer-Schreiber: Susan Heather Singer: Liberal Jews Area B, Row 3, Plot 29
SchreinerWood: Peter Michael: Roman Catholic Berm B, Row 1a, Plot 26
Schubert: Beryl: Pohutukawa Family Octagon Area, Octagon 183, Plot 4
Schubert: Christine: Pohutukawa Family Octagon Area, Octagon 183, Plot 4
Schubert: Henry: Service Persons Area K, Row 1, Plot 33
Schubert: Ronald: Pohutukawa Family Octagon Area, Octagon 183, Plot 4
Schutte: Jeanette Elizabeth: Protestant Berm A, Row 9, Plot 58
Schutte: Sybrand: Protestant Berm A, Row 9, Plot 58 – ashes or memorial?
Schwalger: Allan Fritz: Protestant Berm A, Row 19, Plot 90
Schwalger: Jacob Iupita: Chapel View Burial Area, Row 16, Plot 34
Schwalger: Pearl Sheranne: Protestant Berm A, Row 19, Plot 90
Schwalger: Solo Ova: Protestant Berm A, Row 19, Plot 90
Scollay: Leslie Daniel: Service Persons Area M, Row 13, Plot 68
Scher: Benjamin: Hebrew Area A,
Row 10, Plot 83
Scher: Fritzi: Hebrew Berm B, Row 1,
Plot 9
Scher: Margaretta (Grete): Hebrew Area
A, Row 10, Plot 82
Scher: Paul: Hebrew Berm B, Row 1, Plot
8
Scher: Steven Franklin: Hebrew Berm B,
Row 10, Plot 68
Scherer: John Peter:
Nonconformist Division D, Row 6, Plot 53
Schiare: Anthony: Anglican Division F, Row 13, Plot 14a – unmarked
Schick: Albert Ernest Theodore:
Roman Catholic Lawn C, Row 2, Plot 75 – unmarked
Schick: Catherine Ann: North Lawn E,
Row 21, Plot 130
Schick: George: Wesleyan Division D,
Row 6, Plot 72 – unmarked
Schick: William
Henry: Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 42
Schidler: Mary: Roman Catholic
Division C, Row 20, Plot 60 – unmarked
Schiehsel: Josefine
Katharina: North Lawn E, Row 21, Plot 93
Schiehsel: Rudolf
Anton: North Lawn E, Row 21, Plot 93 – 1984
Schiehsel: Rudolf
Anton: North Lawn E, Row 17, Plot 47 – 2003
Schierny: Eleanor Rosa Maude:
Roman Catholic Berm B, Row 1, Plot 19 – unmarked
Schiller: Iris:
Presbyterian Division C, Row 7, Plot 8 – unmarked
Schiller: Norman:
Presbyterian Division C, Row 7, Plot 8 – unmarked
Schimanski: Annie Elizabeth:
Roman Catholic Lawn C, Row 6, Plot 34
Schimanski: Douglas Joseph: Roman
Catholic Lawn C, Row 6, Plot 34
Schinkel: Della: Wesleyan Division D, Row 3, Plot
35
Schinkel: William: Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 17 – unmarked
Schirnack: Benno Emil: Anglican
Division K, Row 13, Plot 70
Schirnack: Frederick William:
Presbyterian Division E, Row 21, Plot 35
Schirnack: Margaret: Presbyterian
Division E, Row 21, Plot 35
Schischka: Arnold Vincent:
Cremation Lawn B, Row 6, Plot 50
Schischka: Arthur Edward: Roman
Catholic Division F, Row 5, Plot 10 – unmarked
Schischka: Edith Marjory: Chapel Memorial Wall, Column 26, Plaque F
Schischka: Eunice Margaret: Cremation
Lawn B, Row 6, Plot 50
Schischka: Eva Rose: Protestant Berm
A, Row 19, Plot 51
Schischka: Florence (Vera) Egmont Vera: Cremation Lawn B, Row 5, Plot 136
Schischka: John Oswald: Roman Catholic
Division F, Row 5, Plot 23 – unmarked
Schischka: Mervyn Wenzl: Chapel Memorial Wall, Column 27, Plaque F
Schischka: Stephen George: Cremation
Lawn B, Row 5, Plot 136
Schlaepfer: Shirley Elizabeth: Western Lawn B, Row 3, Plot 96c
Schlaepher: Josephine a.k.a.
Wells, a.k.a Jackson: Roman Catholic Lawn A, Row 3, Plot 32
Schleich: Johann
Anton: Nonconformist Division C, Row 5, Plot 25
Schlesinger: Augustus (Arthur) Walter
Keating: Roman Catholic Division C, Row 14, Plot 20
Schlesinger: Mary Elizabeth: Roman
Catholic Division C, Row 14, Plot 20
Schlooz: Maria or Marie
Johanna Hendrika: Roman Catholic Berm A, Row 8, Plot 88
Schlooz: Wilhelmus
(William) John Aloys: Roman Catholic Berm A, Row 8, Plot 88
Schlusselblum: Bertha:
Hebrew Area A, Row 3, Plot 15-17
Schmelz: Phyllis Rona: Roman
Catholic Division C, Row 26, Plot 19
Schmid: William: Presbyterian
Division E, Row 22, Plot 56
Schmidt: Allan (John) John:
Nonconformist Division C, Row 27, Plot 39
Schmidt: Alfred Joseph: Eastern Berm A,
Row 2, Plot 63
Schmidt: Amelia: Nonconformist Division
C, Row 27, Plot 42
Schmidt: Baby: Presbyterian Division A,
Row 6, Plot 32 – unmarked
Schmidt: Bessie: Nonconformist Division
A, Row 2, Plot 57
Schmidt: Bismark Visesio: East Berm A, Row 2, Plot 65
Schmidt: Catherine: Anglican Division
K, Row 17, Plot 66
Schmidt: David Thomas: Anglican
Division K, Row 17, Plot 66
Schmidt: Frances Cameron: Anglican
Division K, Row 17, Plot 66
Schmidt: Fred: Protestant Berm B, Row
29, Plot 81
Schmidt: Geoffrey Allan: Nonconformist
Division C, Row 27, Plot 41
Schmidt: James Richard: Protestant Berm
B, Row 29, Plot 81
Schmidt: John: Anglican Division C, Row
4, Plot 75 – unmarked
Schmidt: Kathleen Minnie: Anglican
Division K, Row 17, Plot 66
Schmidt: Manfred Harold: Protestant
Division C, Row 3, Plot 8 – unmarked
Schmidt or Godinet: Noella Susan: Western Lawn A, Row 1, Plot 28
Schmidt: Olivia Matalena Rachel: Eastern Berm
A, Row 2, Plot 65
Schmidt: Peter: Cremation Lawn Old, Row
D, Plot 6
Schmidt: Phillip Fred: Waitakere View Block E, Row 2, Plot 44
Schmidt: Phoebe or Phebe Dorothy:
Nonconformist Division C, Row 27, Plot 39
Schmidt: Randolph Sebastian: Roman Catholic Berm B, Row 12, Plot 15
Schmidt: Stanley: North Lawn E, Row 23,
Plot 32
Schmidt: Stillborn Child: Protestant
Division B, Row 1, Plot 115 – 1961 – unmarked
Schmidt: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 26 –
unmarked
Schmidt: Walter (Rick) Richard: West Berm
C, Row 4, Plot 16
Schmidt: William Shaw Diedrich:
Nonconformist Division C, Row 27, Plot 42
Schmitt: Allister Lyndon Spencer: Protestant Division C, Row 4, Plot 52
Schmitt: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 26
Schmucker: Afamasaga Sa'ese'ese Elva: West Berm C, Row 8, Plot 4
Schmulian: Mona: Liberal Jews Area B, Row 3, Plot 51
Schmulian: Norman
Arthur: Liberal Jews Area B, Row 3, Plot 51
Schnapp: Hedwig: Hebrew Area A, Row 5, Plot 42
Schnauer: Jean
Agnes: Presbyterian Division E, Row 5, Plot 53 – ashes or memorial?
Schneider: Catherine or Cathrine
(Kitty) Jessie: Anglican Division F, Row 4, Plot 60
Schneider: Eduard: Anglican
Division F, Row 4, Plot 60
Schneider: Hermann John:
Anglican Division F, Row 4, Plot 62
Schneider: Susan Isabel: Nonconformist
Division C, Row 26, Plot 36
Schneider: Theodore: Nonconformist
Division C, Row 26, Plot 36
Schneideman: Isaac: Hebrew Area
A, Row 2, Plot 16
Schneideman:
Olga: Hebrew Area A, Row 2, Plot 38 – unmarked
Schneiderman:
Ivreiah: Hebrew Berm B, Row 7, Plot 59
Schneiderman: Samuel: Hebrew Berm B,
Row 7, Plot 60
Schoevaart: Hilda:
Western Lawn B, Row 1, Plot 9
Schofield: Adelaide Drusilla:
Anglican Division G, Row 1, Plot 22
Schofield: Albert Francis: Roman
Catholic Division E, Row 4, Plot 112 – unmarked
Schofield: Alice: Protestant Lawn A,
Row 11, Plot 60
Schofield: Annie: Anglican Division G,
Row 1, Plot 28
Schofield: Benjamin: Presbyterian
Division E, Row 8, Plot 22
Schofield: Bernard Francis: Roman
Catholic Division E, Row 4, Plot 112 – unmarked
Schofield: Bold James: Anglican Division N, Row 1, Plot 43 – unmarked
Schofield: Bold James: Anglican Division N, Row 1, Plot 43 – unmarked
Schofield: Caroline: Nonconformist
Division D, Row 12, Plot 14 – unmarked
Schofield: Cecil James: Service Persons
Area K, Row 2, Plot 60
Schofield: Dennis Rex: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 44
Schofield: Emily: Wesleyan Division A,
Row 2, Plot 4 – unmarked
Schofield: Emma: Presbyterian Division
E, Row 8, Plot 22
Schofield: Eric: Service Persons Area
L, Row 1, Plot 26
Schofield: Ernest Clarence: North Lawn
E, Row 22, Plot 134
Schofield: Evelyn: Anglican Division K,
Row 8, Plot 82 – unmarked
Schofield: Francis: Anglican Division
G, Row 1, Plot 26
Schofield: Frederick: Service Persons
Area L, Row 6, Plot 98
Schofield: Harry Victor: Presbyterian
Division E, Row 21, Plot 43 – unmarked
Schofield: Herbert Joseph: Anglican
Division G, Row 1, Plot 24
Schofield: John Calderwood: Wesleyan
Division A, Row 2, Plot 4 – unmarked
Schofield: Lily: Service Persons Area
L, Row 6, Plot 98
Schofield: Margaret: Anglican Division
G, Row 1, Plot 26
Schofield: Margaret Jean: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 44
Schofield: Mary Ann: Roman Catholic
Division B, Row 8, Plot 79 – unmarked
Schofield: Mary Louise: Anglican
Division G, Row 1, Plot 24
Schofield: May Elizabeth: Nonconformist Division A, Row 4, Plot 60 – unmarked
Schofield: Minnie: Anglican Division G,
Row 1, Plot 28
Schofield: Neville Dene: Anglican
Division K, Row 20, Plot 2
Schofield: Richard William:
Presbyterian Division E, Row 21, Plot 43 – unmarked
Schofield: Thomas: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 62
Schofield: Thomas Phillip: Nonconformist
Division D, Row 12, Plot 14 – unmarked
Schofield: William: Anglican Division
E, Row 2, Plot 17 – unmarked
Schofield: William Bond: Protestant
Lawn A, Row 11, Plot 60
Scholes: Edward Thomas: Anglican
Division F, Row 3, Plot 84 – unmarked
Scholes: Leonard: Protestant Lawn B,
Row 6, Plot 35
Scholes: Olive Allenby: Protestant Lawn
B, Row 6, Plot 36
Scholes: Ross Allenby: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 100 – unmarked
Schollin: Martin: Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 29 – unmarked
Schollin: Robert: Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 32 – unmarked
Schollum: Anna Plestina: W H
Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Schollum: Berty: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 11
Schollum: Charles Henry: Roman Catholic
Lawn A, Row 1, Plot 32
Schollum: Emily: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 81
Schollum: Jessie Emily: North Lawn E,
Row 21, Plot 13
Schollum: Sally Ann: Roman Catholic
Division E, Row 5, Plot 99 – unmarked
Schonberg: Elizabeth: Anglican
Division F, Row 9, Plot 81
Schoneburg: Adalbert Friedrich: Roman Catholic Division E, Row 12, Plot 25
Schooler: Anne:
Protestant Lawn D, Row 2, Plot 55
Schooler: John:
Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 57
Schooler: Mary
Doreen: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 57
Schooler: Thomas
Robert: Protestant Lawn D, Row 2, Plot 55
Schottola: Margaretta or Margit:
Roman Catholic Lawn B, Row 6, Plot 19
Schouten: Huibert: Protestant Berm B, Row 19, Plot 50
Schouten: Jacobus Petrus: Roman Catholic Lawn C, Row 3, Plot 26
Schouw: Carl: Service Persons Area L, Row 7, Plot 63
Schraeak: Marina: Roman Catholic Division C, Row 7,
Plot 76 – unmarked
Schrafft: Charles Frederick:
Anglican Division D, Row 2, Plot 82 – 1930 – unmarked
Schrafft: Charles Frederick: Wesleyan
Division B, Row 2, Plot 62 – 1986
Schrafft: Edward (Ned) Walter: Roman
Catholic Berm B, Row 13, Plot 37
Schrafft: Mabel Lois: West Berm A,
Row 2, Plot 62
Schrafft: Martha: Anglican Division D,
Row 2, Plot 82 – unmarked
Schrafft: Walter Harold: Anglican
Division A, Row 3, Plot 66
Schramm: Mavis Rose: Protestant Berm A, Row 12, Plot 63
Schramm: William Roy Kenneth: Protestant Berm A, Row 12, Plot 63
Schreuder: Jan
Gerhardus: Western Lawn A, Row 4, Plot 63
Schrock: Josephine: Roman
Catholic Division A, Row 6, Plot 44 – unmarked
Schroder: Annie Louisa: Anglican
Division F, Row 3, Plot 25 – unmarked
Schroder: Charles Henry: Anglican
Division F, Row 3, Plot 25 – 1929 – unmarked
Schroder: Charles Henry: Anglican
Division L, Row 5, Plot 16 – 1942 – unmarked
Schroder: Charles Roy: Service Persons
Area M, Row 8, Plot 159
Schroder: Jane: Anglican Division L,
Row 5, Plot 16 – unmarked
Schroder: Johann Henrick Christian:
Anglican Division E, Row 7, Plot 41
Schroder: Margaret: Anglican Division
F, Row 3, Plot 23 – unmarked
Schroder: Nancye Florence: Service
Persons Area M, Row 8, Plot 159
Schroder: Selwyn Bernard: Presbyterian
Division D, Row 26, Plot 15
Schroder: Stillborn Child: Public
Burial Area A, Row 1, Plot 50 – unmarked
Schroder: Susan: Roman Catholic
Division D, Row 7, Plot 22
Schroder: Theodore: Roman Catholic
Division D, Row 7, Plot 22
Schroder: William Tasman: Anglican
Division F, Row 3, Plot 23 – unmarked
Schroeder: Catherine Elizabeth: Protestant Lawn A, Row 10, Plot 22
Schroeder: Charlotte: Protestant Lawn D, Row 1, Plot 36 – memorial?
Schroeder: Hans Henning: Protestant Lawn A, Row 10, Plot 22
Schroeder: Catherine Elizabeth: Protestant Lawn A, Row 10, Plot 22
Schroeder: Charlotte: Protestant Lawn D, Row 1, Plot 36 – memorial?
Schroeder: Hans Henning: Protestant Lawn A, Row 10, Plot 22
Schroter: Frederick:
Nonconformist Division B, Row 5, Plot 47-49
Schroter: Sophia:
Nonconformist Division B, Row 5, Plot 47
Schubert: Christine: Pohutukawa Family Octagon Area, Octagon 183, Plot 4
Schubert: Henry: Service Persons Area K, Row 1, Plot 33
Schubert: Ronald: Pohutukawa Family Octagon Area, Octagon 183, Plot 4
Schuemaker: Elizabeth: Roman
Catholic Division B, Row 6, Plot 45
Schuemaker: Henry: Anglican Division C,
Row 3, Plot 70a – unmarked
Schuler: Betty
Emily: Wesleyan Division F, Row 2, Plot 40
Schuler: Mary (Lou) Louis: Chapel View Ash Lawn, Row 3, Plot 49
Schuler: Patricia:
North Lawn E, Row 19, Plot 58
Schuler: Paul
Cristman: North Lawn E, Row 19, Plot 58
Schuler: Roy
Ernest: Chapel View Ash Lawn, Row 3, Plot 49
Schulhof: Irene: Hebrew Area A,
Row 9, Plot 20
Schultz: Albert Thomas: Roman
Catholic Division E, Row 5, Plot 63
Schultz: Andreas Emil: Presbyterian
Division D, Row 24, Plot 39
Schultz: Catherine Ann or Anne:
Protestant Division B, Row 3, Plot 187
Schultz: George: Anglican Division E,
Row 3, Plot 62 – unmarked
Schultz: Janet: Crematorium Garden
Area, Row 3, Plot 54
Schultz: Joanna (Hannah) Frances: Roman Catholic
Division E, Row 5, Plot 61
Schultz: Maria Magdalena: Presbyterian
Division D, Row 24, Plot 39
Schultz: Norma Teresa: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 93 – unmarked
Schultz: Phillis Clorine: Protestant
Lawn C, Row 9, Plot 93
Schultz: Viggo Andrias: Protestant Lawn
C, Row 9, Plot 93
Schultz: William: Roman Catholic
Division E, Row 5, Plot 61
Schultz: William Thomas: Protestant
Division B, Row 3, Plot 187
Schultze: Maria Elizabeth: Roman
Catholic Division E, Row 9, Plot 99 – unmarked
Schulz: John (Jan): Liberal Jews
Area B, Row 2, Plot 6
Schumacher:
Adolphe: Presbyterian Division E, Row 5, Plot 49 – unmarked
Schumacher:
Isabella: Presbyterian Division E, Row 5, Plot 49 – unmarked
Schuster: Baby: Protestant Berm
A, Row 15, Plot 54 – 1973
Schuster: Baby: The Sanctuary,
Row Q, Plot 44 – 1995
Schuster: Frank March: Service Persons
Area M, Row 12, Plot 59
Schuster: Genesis: Childrens Burial
Area A, Row 7, Plot 10
Schuster: Tui Henry: Chapel View Burial
Area, Row 16, Plot 8x
Schuster: Usoali'i: Chapel View Burial Area, Row 16, Plot 8x
Schuster: Utuaaloga Sio: West Berm
B, Row 2, Plot 51
Schutt: Florence Beatrice:
Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 121 – unmarked
Schutt: George Roderick: Cremation Lawn
B, Row 6, Plot 133
Schutt: John: Roman Catholic Division
D, Row 1, Plot 44 – unmarked
Schutt: Rona May: Anglican Division A,
Row 5, Plot 69b – unmarked
Schutte: Sybrand: Protestant Berm A, Row 9, Plot 58 – ashes or memorial?
Schuttelaar: Paulus Eugenius
Maria: North Lawn E, Row 17, Plot 8
Schwabe: Alice: Anglican
Division A, Row 1, Plot 14 – unmarked
Schwalger: Jacob Iupita: Chapel View Burial Area, Row 16, Plot 34
Schwalger: Pearl Sheranne: Protestant Berm A, Row 19, Plot 90
Schwalger: Solo Ova: Protestant Berm A, Row 19, Plot 90
Schwarfleger: Frantz Gosleip:
Anglican Division F, Row 3, Plot 28 – unmarked
Schwebel: Albert Harold
Franklin: Service Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 99
Schwebel: Peggy Ethel Florence: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 99
Schweikert-Doyle: Nga
Tai: Roman Catholic Lawn B, Row 8, Plot 22
Schwenke: Adeline: North Berm A,
Row 2, Plot 24
Schwenke: Albert: West Berm A, Row
5, Plot 42
Schwenke: Boyer: West Berm A, Row 2,
Plot 66
Schwenke: Charles Christopher: North
Berm A, Row 2, Plot 24
Schwenke: Leland: Presbyterian Division
D, Row 26, Plot 27 – unmarked
Schwenke: Lorina: Protestant Berm A,
Row 19, Plot 16,
Schwenke: Meipo: Protestant Berm A, Row
19, Plot 61
Schwenke: Norman: West Berm A, Row
3, Plot 64
Schwenke: Shirley Tofilau: West Berm
A, Row 3, Plot 64
Schwenke: Taetuli Joseph: Protestant
Berm A, Row 19, Plot 16
Sciarone: Alexandra: Car Park Gardens, Row A, Plot 52 – memorial or ashes?
Sciarone: Hugo Enrico: Car Park Gardens, Row A, Plot 51
Scobie: Frederick: Service Persons Area L, Row 11, Plot 98
Sciarone: Alexandra: Car Park Gardens, Row A, Plot 52 – memorial or ashes?
Sciarone: Hugo Enrico: Car Park Gardens, Row A, Plot 51
Scobie: Frederick: Service Persons Area L, Row 11, Plot 98
Scoble:
John Thomas: Protestant Berm A, Row 2, Plot 3x – unmarked
Scoles:
Tasman: Anglican Division L, Row 1, Plot 15
Scoles:
Trevor John: Service Persons Area M, Row 10, Plot 92
Scollard: Gerald:
Service Persons Area C, Row 3, Plot 21
Scollard:
Peter Francis: Service Persons Area M, Row 6, Plot 93
Scorgie: Margaret:
Presbyterian Division E, Row 11, Plot 46
Scorgie:
Nora: Presbyterian Division D, Row 10, Plot 53 – unmarked
Scott: Ada: Nonconformist
Division A, Row 5, Plot 18 – unmarked
Scott: Ada Evelyn: Anglican Division H,
Row 7, Plot 56
Scott: Albert: Service Persons Area L,
Row 6, Plot 95
Scott: Albert Claude: Service Persons
Area M, Row 13, Plot 152
Scott: Alexander: Anglican Division A,
Row 4, Plot 24 – unmarked
Scott: Alfred Charles Henry:
Nonconformist Division D, Row 13, Plot 24
Scott: Alice Jane: Protestant Lawn A,
Row 13, Plot 6
Scott: Alithea Muriel Godwin: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 58
Scott: Allan Ward: Service Persons Area
M, Row 9, Plot 55
Scott: Allen Connell: Presbyterian
Division D, Row 5, Plot 11
Scott: Alma Beatrice: Cremation Lawn B,
Row 3, Plot 125
Scott: Andrew Manfred: Anglican
Division E, Row 10, Plot 89
Scott: Annie: Nonconformist Division C,
Row 16, Plot 21 – unmarked
Scott: Annie Olive: Anglican Division
L, Row 4, Plot 126 – unmarked
Scott:
Anthony Raymond: Chapel View Burial Area, Row 15, Plot 5
Scott:
Anthony William: Chapel View Ash Lawn, Row 3, Plot 4
Scott: Archibald: Anglican Division E,
Row 3, Plot 41 – 1925
Scott: Archibald: Presbyterian Division D, Row 24, Plot 5 – 1954
Scott: Archibald: Protestant Berm B,
Row 24, Plot 69 – 1968
Scott: Arthur: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 7a, Plot 269
Scott: Baby: Wesleyan Division A, Row
1, Plot 27b – 1905 – removed to Waikaraka 17.7.1906
Scott: Baby: Protestant Division B, Row
1, Plot 222 – 1960 – unmarked
Scott: Baby: Protestant Division B, Row
1, Plot 104 – 1961
Scott: Baillie Beccluch ?: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 50
Scott: Benjamin James: Service Persons
Area B, Row 4, Plot 10
Scott: Betty Clare: Car Park Gardens,
Row C, Plot 21
Scott: Bruce: Anglican Division K, Row
5, Plot 53
Scott: Bruce Owen: Crematorium Garden
Area, Row 2, Plot 67
Scott: Catherine: Roman Catholic
Division B, Row 6, Plot 47
Scott: Catherine Ferguson: Presbyterian
Division D, Row 24, Plot 5
Scott: Charles: Presbyterian Division
D, Row 8, Plot 53 – unmarked
Scott: Charles Frederick Cosmo: North
Lawn E, Row 8, Plot 79
Scott: Charles Henry: Service Persons
Area K, Row 8, Plot 29
Scott: Charles Jackson: Anglican
Division K, Row 8, Plot 88 – unmarked
Scott: Christina Jessie: Protestant
Lawn A, Row 9, Plot 39
Scott: Christina Mabel: Presbyterian
Division C, Row 5, Plot 13 – unmarked
Scott: Christine Caroline: Cremation
Lawn B, Row 10, Plot 168
Scott: Clara Rosina: Protestant Lawn C,
Row 4, Plot 88
Scott: Colin Blakeney: Protestant Berm
A, Row 23, Plot 81
Scott: Colin Stewart: Protestant
Division B, Row 4, Plot 157 – unmarked
Scott: Daisy: Anglican Division K, Row
19, Plot 40
Scott: Daniel: Anglican Division M, Row
7, Plot 29 – 1902 – unmarked
Scott: Daniel: Service Persons Area M,
Row 19, Plot 163 – 2003 – unmarked
Scott: Daphne Joan: Protestant Berm A,
Row 23, Plot 81
Scott: Debra Jean: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 122
Scott: Debra Jean: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 122
Scott: Dennis Colin: Protestant Berm B,
Row 25, Plot 78
Scott:
Desmond Blain: Chapel View Ash Lawns, Row 3, Plot 59
Scott: Desmond John: Protestant
Division B, Row 1, Plot 134
Scott: Douglas: Service Persons Area M,
Row 13, Plot 178
Scott: Duncan Mathieson: Cremation Lawn
B, Row 1, Plot 24 – unmarked
Scott: Edward George: Anglican Division
G, Row 8, Plot 45 – 1940
Scott: Edward George: Protestant Lawn
A, Row 9, Plot 4 – 1985
Scott: Edward Stanislaus: Service
Persons Area M, Row 15, Plot 59
Scott: Edward William: Service Persons
Area K, Row 15, Plot 87
Scott: Eliza Anne: Cremation Lawn Old,
Row R2, Plot 19
Scott: Elizabeth: Cremation Lawn Old,
Row O, Plot 19 – 1947
Scott: Elizabeth: Roman Catholic Lawn
C, Row 6, Plot 42 – 1995
Scott: Elizabeth Annie: Anglican
Division A, Row 9, Plot 19
Scott: Elizabeth Florence: Anglican
Division E, Row 3, Plot 41
Scott: Elizabeth Hall: Presbyterian
Division D, Row 15, Plot 66
Scott: Elizabeth Love: Protestant Lawn
A, Row 12, Plot 42
Scott: Elizabeth Mina: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 14
Scott: Elizabeth (Lily) Smith: Presbyterian Division D, Row 5, Plot 13
Scott: Ellen: Roman Catholic Division
C, Row 11, Plot 94 – 1929
Scott: Ellen: Presbyterian Division E,
Row 11, Plot 40 – 1932 – unmarked
Scott: Ellen Ethel Mary: Anglican
Division H, Row 3, Plot 79
Scott: Emma: Anglican Division G, Row
2, Plot 20 – unmarked
Scott: Ernest: Service Persons Area B,
Row 2, Plot 16
Scott: Ernest David: Anglican Division
A, Row 9, Plot 21
Scott: Ernest Edward: Service Persons
Area L, Row 2, Plot 58
Scott: Ernest Robert: Cremation Lawn B, Row 11, Plot 179
Scott: Ethel Maud: Protestant Division
A, Row 2, Plot 51 – unmarked
Scott: Evelyn Frances Elizabeth: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 67
Scott:
Fay Valerie: Protestant Division A, Row 3, Plot 50
Scott: Florence: Service Persons Area
K, Row 8, Plot 29
Scott: Florence Annie: Protestant Berm
A, Row 6, Plot 83
Scott: Florence Janie: Presbyterian
Division E, Row 21, Plot 16
Scott a.k.a. Kenny: Florence Winifred: Roman Catholic Division A, Row 8, Plot 92 – unmarked
Scott: Forrest Smyth: Service Persons
Area M, Row 20, Plot 157
Scott: Franz William: Protestant Lawn
A, Row 9, Plot 39
Scott: Frederick James: Presbyterian
Division A, Row 3, Plot 21 – 1899
Scott: Frederick James: Service Persons
Area M, Row 13, Plot 94 – 1972
Scott: George Alexander: Service
Persons Area K, Row 11, Plot 70
Scott: George Hilton: North Lawn E, Row
4, Plot 135
Scott: George Warner: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 247
Scott: George William: Service Persons
Area M, Row 7, Plot 59
Scott: Georgina: Nonconformist Division
D, Row 9, Plot 4
Scott: Gideon: Presbyterian Division D,
Row 14, Plot 4
Scott: Gilbert: Service Persons Area B,
Row 4, Plot 55 – 1932
Scott: Gilbert: Service Persons Area L,
Row 10, Plot 110 – 1957
Scott: Glenn Stewart: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 41
Scott: Hannah Mary: Nonconformist
Division E, Row 4, Plot 46
Scott: Harry Andrew Vernon: Service
Persons Area K, Row 8, Plot 60
Scott: Harry E.: Service Persons Area
K, Row 8, Plot 75
Scott: Hazel Muriel: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 19
Scott: Helen May:
Anglican Division A, Row 9, Plot 20
Scott: Henry: Service Persons Area M,
Row 19, Plot 39
Scott: Henry Augustus: Nonconformist
Division D, Row 17, Plot 36
Scott: Henry Edward: Anglican
Division B, Row 4, Plot 69 – unmarked
Scott: Henry Justin Ellis:
Nonconformist Division C, Row 23, Plot 2
Scott: Herbert: Wesleyan Division D,
Row 1, Plot 20
Scott: Herbert A.: Roman Catholic Lawn
B, Row 1, Plot 85
Scott: Ian Christopher: Protestant Berm B, Row 8, Plot 112
Scott: Ina Lillian: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 179
Scott: Irene Elizabeth: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 4, Plot 348
Scott-Harvey: G. G.: Service Persons Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 259
Scrogie: Betty: Azalea Octagon Area, Octagon 289, Plot 4
Scrogie: William John: Azalea Octagon Area, Octagon 289, Plot 4
Scott: Irene Elizabeth: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 4, Plot 348
Scott: Iris Dorothy: North Lawn E, Row
8, Plot 79
Scott: Isaac: Anglican Division D, Row
4, Plot 65b – unmarked
Scott: Isaac Evans: Protestant Lawn A,
Row 12, Plot 42
Scott: Isabella: Anglican Division D,
Row 4, Plot 65a – 1909 – unmarked
Scott: Isabella: Protestant Lawn B, Row
7, Plot 27 – 1957
Scott: Isabella Jolly: West Berm B,
Row 4, Plot 180
Scott: Ivy Beatrice: Wesleyan Division
A, Row 1, Plot 27b – unmarked
Scott: Ivy Elizabeth: Protestant
Division C, Row 3, Plot 38 – unmarked
Scott: Ivy Ruth: Anglican Division H,
Row 9, Plot 43
Scott: Inole Talione: North Berm A, Row
3, Plot 10
Scott: James: Anglican Division N, Row
6, Plot 35 – 1899 – unmarked
Scott: James: Nonconformist Division C,
Row 14, Plot 5 – 1922 – unmarked
Scott: James: Presbyterian Division D,
Row 5, Plot 11-13 – 1940
Scott: James: Presbyterian Division D,
Row 16, Plot 42 – 1940
Scott: James: Protestant Lawn B, Row 7,
Plot 25 – 1959 – unmarked
Scott: James: West Berm B, Row 4,
Plot 180 – 2001
Scott: James (Arthur) Arthur: Cremation Lawn
Old, Row D, Plot 19
Scott: James Havern: Cremation Lawn B,
Row 9, Plot 84
Scott: James Herbert: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 142
Scott: James Stanley: Service Persons
Area M, Row 15, Plot 102
Scott: James Walter: Wesleyan Division
C, Row 29, Plot 30 – unmarked
Scott: Janet Russell: Anglican Division
E, Row 4, Plot 77
Scott: Jessie Anne Murdock: Protestant
Division B, Row 1, Plot 120 – unmarked
Scott: Joanne: Protestant Division A,
Row 6, Plot 53
Scott: John: Anglican Division B, Row
5, Plot 65 – 1892 – unmarked
Scott: John: Anglican Division F, Row
13, Plot 44 – 1906 – unmarked
Scott: John: Nonconformist Division C,
Row 10, Plot 27b – 1924 – unmarked
Scott: John: Roman Catholic Lawn B, Row
7, Plot 31 – 1974
Scott: John Alan: Protestant Berm A,
Row 9, Plot 67
Scott: John Edward: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Scott: John Francis: Cremation Lawn
Old, Row R2, Plot 19
Scott: John Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 19, Plot 44 – unmarked
Scott: John Nelson: Service Persons
Area M, Row 10, Plot 171
Scott: John Oscar: Service Persons Area
K, Row 5, Plot 64
Scott: John Tasman: Roman Catholic Lawn
B, Row 1, Plot 85
Scott: John Thomas: Protestant Division
B, Row 4, Plot 71 – unmarked
Scott: John William: Protestant
Division C, Row 4, Plot 66 – unmarked
Scott: Joseph: Service Persons Area J,
Row 1a, Plot 22
Scott: Joseph Edwin: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 26
Scott: Joseph William: Nonconformist Division C, Row 23, Plot 2-4
Scott: Kalolaine Lololea or Lolohea:
Wesleyan Division F, Row 2, Plot 24
Scott: Kate: Presbyterian Division C,
Row 9, Plot 46
Scott: Kathleen: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 41 – unmarked
Scott: Kathleen Charlotte: Service
Persons Area M, Row 15, Plot 57
Scott: Kathleen Mona: Protestant Lawn
D, Row 3, Plot 52
Scott: Kaye: Nonconformist Division E,
Row 2, Plot 22 – unmarked
Scott: Kenneth Edward: North Lawn E,
Row 22, Plot 42
Scott: Kenneth Froude: Anglican
Division D, Row 6, Plot 55 – unmarked
Scott: Kenneth Sydney: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 78
Scott: Kevin Berry: Presbyterian
Division D, Row 27, Plot 60 – unmarked
Scott: Laurence John: Wesleyan Division
C, Row 32, Plot 73
Scott: Lawrence Edgar: Service Persons
Area M, Row 14, Plot 183
Scott: Leonard George Thomas: Cremation
Lawn B, Row 10, Plot 168
Scott: Leslie Gordon: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 33
Scott: Linda Maurian: Cremation Lawn B,
Row 9, Plot 84
Scott: Lionel Patrick: Roman Catholic
Lawn A, Row 14, Plot 70
Scott: Lisbeth: Anglican Division L,
Row 4, Plot 95 – unmarked
Scott: Louis Wilfred: Wesleyan Division
C, Row 14, Plot 1 – unmarked
Scott: Lydia Shields: Cremation Lawn B,
Row 1, Plot 32
Scott: Maggie Colleen: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 67
Scott: Margaret: Presbyterian Division
D, Row 5, Plot 11-13
Scott: Margaret Black Mills: Protestant
Lawn A, Row 5, Plot 55
Scott: Margaret Helena: North Lawn E,
Row 4, Plot 12
Scott: Margaret Kathleen: Cremation
Lawn B, Row 1, Plot 32
Scott: Marie Laurina: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 33
Scott: Marilyn Jeanne: Wesleyan Division
F, Row 4, Plot 77
Scott: Marjorie Valda Lily: Protestant
Lawn A, Row 9, Plot 4
Scott: Marjory Mabel: Presbyterian
Division D, Row 5, Plot 13
Scott: Mary: Protestant Lawn A, Row 5,
Plot 22
Scott: Mary Ann: Anglican Division B,
Row 5, Plot 65 – 1891 – unmarked
Scott: Mary Ann: Roman Catholic
Division B, Row 2, Plot 71 – 1908
Scott: Mary Anne: Protestant Berm B,
Row 19, Plot 48
Scott: Mary Catherine: Protestant
Division B, Row 3, Plot 78 – unmarked
Scott: Mary Elizabeth: Cremation Lawn
Old, Row L3, Plot 14
Scott: Mary Ellen: Wesleyan Division C,
Row 29, Plot 30 – 1960 – unmarked
Scott: Mary (Nell) Ellen: Roman
Catholic Lawn B, Row 1, Plot 85 – 1976
Scott: Mary Justin: Nonconformist
Division C, Row 23, Plot 2
Scott: Mary Letitia: Anglican Division
A, Row 3, Plot 2
Scott: Mavis Constance Mary: Wesleyan
Division C, Row 1a, Plot 35 – unmarked
Scott: May: Anglican Division B, Row 5,
Plot 37 – unmarked
Scott: Melva: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 9a, Plot 78
Scott: Merrion: Wesleyan Division D, Row 1, Plot 20 – ashes or memorial?
Scott: Minna Maria Irmgard: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 269
Scott: Muriel Guillum: Nonconformist
Division B, Row 1, Plot 25
Scott: Myrtle: Anglican Division K, Row
5, Plot 33
Scott: Neil Alexander: Cremation Lawn
B, Row 4, Plot 203
Scott: Nicholas: Roman Catholic
Division B, Row 2, Plot 71
Scott: Norah Frances: Western Lawn B,
Row 3, Plot 212
Scott: Norma Nancy: Protestant Berm B,
Row 4, Plot 34
Scott: Novina Mary: Protestant Berm B,
Row 25, Plot 72
Scott: Olga Elizabeth: Cremation Lawn
B, Row 3, Plot 183
Scott: Olive Eileen: Roman Catholic
Lawn B, Row 7, Plot 31
Scott: Oliver: Wesleyan Division C, Row
13, Plot 12 – unmarked
Scott: Pamela Joy: Cremation Lawn B,
Row 7, Plot 43
Scott: Pearl: Presbyterian Division D,
Row 17, Plot 51
Scott: Percy Morris: Cremation Lawn B,
Row 10, Plot 116
Scott: Peter William: Wesleyan Division
C, Row 32, Plot 73
Scott: Phyllis: Columbarium New Niche Wall B, Side 2, Niche 9
Scott: Phyllis Margaret: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 73
Scott a.k.a. Fisher: Phyllis Mary: Anglican Division E, Row 4, Plot 13b –
ashes or memorial?
Scott:
Rachel: Chapel of Faith Ash Vaults
Scott: Rachel Leah: The Sanctuary, Row H, Plot 1 – unmarked
Scott: Ralph Gordon Lawrence: W H
Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Scott: Richard: Nonconformist Division
C, Row 16, Plot 27 – unmarked
Scott: Richard Henry: Nonconformist
Division C, Row 30, Plot 51
Scott: Ritchie (Scottie) Jackson: Chapel of Faith Ash Vaults
Scott: Robert: Presbyterian Division D,
Row 3, Plot 13 – 1902 – unmarked
Scott: Robert: Service Persons Area D,
Row 1, Plot 35 – 1935
Scott: Robert: Service Persons Area M,
Row 30, Plot 24 – 1968
Scott: Robert: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 6a, Plot 235 – 1986
Scott: Robert Alexander: Wesleyan
Division A, Row 1, Plot 27b – unmarked
Scott: Robert Charles: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 119
Scott: Robert Gilmour: Service Persons
Area K, Row 2, Plot 59
Scott: Robert Henry: Nonconformist
Division E, Row 6, Plot 33 – unmarked
Scott: Robert Herbert: Presbyterian
Division C, Row 9, Plot 58 – unmarked
Scott: Robert William Melmith:
Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Plot 67
Scott: Robina: Service Persons Area M,
Row 13, Plot 178
Scott: Robina Joan: Anglican Division
L, Row 1, Plot 7 – unmarked
Scott: Roland Graham: Roman Catholic
Division C, Row 18, Plot 74
Scott: Ronald Leslie Patrick:
Protestant Lawn D, Row 3, Plot 52
Scott: Ronald Norman: Protestant Berm
A, Row 9, Plot 67
Scott: Rose Ellen: Protestant Division
B, Row 1, Plot 228 – unmarked
Scott: Ruby (Bubbles) Evelyn Scott: North Lawn E,
Row 4, Plot 135
Scott: Sadie (Billie) Everson: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 247
Scott: Sandra Mary: Roman Catholic
Division E, Row 13, Plot 22 – unmarked
Scott: Selwyn Charles: Nonconformist Division
C, Row 19, Plot 31
Scott: Sidney Gilbert: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 67
Scott: Stella Winifred: Protestant Berm
A, Row 9, Plot 65
Scott: Stillborn Child: Presbyterian
Division F, Row 1, Plot 48 – 1939 – unmarked
Scott: Stillborn Child: Roman Catholic
Division D, Row 4, Plot 70 – 1947 – unmarked
Scott: Stillborn Child: The Sanctuary, Row Z, Plot 14 – 1960 – unmarked
Scott: Stillborn Child: Protestant
Division B, Row 1, Plot 104 – 1961
Scott: Stillborn Child: The Sanctuary, Row E, Plot 21 – 1964 – unmarked
Scott: Susan: Anglican Division K, Row
8, Plot 88
Scott: Susan Anne: Presbyterian
Division D, Row 5, Plot 11-13
Scott: Sydney Charles: Cremation Lawn
Old, Row L3, Plot 14
Scott: Thomas: Anglican Division B, Row
2, Plot 5 – 1886 – unmarked
Scott: Thomas: Anglican Division M, Row 5, Plot 30 – 1894 – unmarked
Scott: Thomas: Anglican Division F, Row
13, Plot 55b – 1910 – unmarked
Scott: Thomas: Presbyterian Division D,
Row 16, Plot 42 – 1963
Scott: Thomas: Columbarium Niche Wall Outside, Block A, Niche 67 – 1982
Scott: Thomas Arthur: Protestant Lawn
B, Row 7, Plot 27
Scott:
Thomas David: North Berm A, Row 3, Plot 10
Scott: Thomas Lonsdale: Nonconformist
Division E, Row 6, Plot 46
Scott: Thomas Rae: Presbyterian
Division D, Row 15, Plot 66
Scott: Thomas William: Presbyterian
Division B, Row 3, Plot 25 – unmarked
Scott: Valda Marguerite: Chapel View
Ash Lawn, Row 3, Plot 59
Scott: Verner Robert: Protestant Berm
B, Row 4, Plot 34
Scott: Violet Mary: Presbyterian
Division A, Row 3, Plot 21
Scott: Walter Alexander Amos: Service
Persons Area K, Row 3, Plot 18
Scott: Walter Charles Thornton: Erebus Octagons, Octagon 116, Plot 3
Scott: Walter (Bert) Cuthbert: Roman Catholic
Division C, Row 11, Plot 94
Scott: Walter Harrison: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 218
Scott: Walter Hugh: Columbarium New Niche
Wall B, Side 2, Niche 9
Scott: Walter Hunter: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 129 – unmarked
Scott: Walter John: Anglican Division
H, Row 3, Plot 79
Scott: Walter John Leo: Service Persons
Area K, Row 12, Plot 93
Scott: William: Wesleyan Division A,
Row 6, Plot 64 – 1892 – unmarked
Scott: William: Presbyterian Division B,
Row 4, Plot 20 – 1893 – unmarked
Scott: William: Protestant Lawn C, Row 4, Plot 88 – 1944 – ashes or memorial?
Scott: William: Service Persons Area M,
Row 8, Plot 179 – 1984
Scott: William Alexander: Anglican
Division A, Row 9, Plot 20 – 1940
Scott: William Alexander: Anglican
Division L, Row 7, Plot 31 – 1945 – unmarked
Scott: William Donald: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 197
Scott: William Gordon: Anglican
Division K, Row 7, Plot 91
Scott: William Henry: Anglican Division
D, Row 7, Plot 4 – 1918
Scott: William Henry: Presbyterian
Division F, Row 5, Plot 21 – 1943 – unmarked
Scott: William John: Service Persons
Area K, Row 13, Plot 46
Scott: William Todd: Protestant Lawn A,
Row 5, Plot 55
Scott: William W.: Wesleyan Division C,
Row 11, Plot 1929
Scott: William Warnock: Presbyterian
Division A, Row 1, Plot 17 – unmarked
Scott: Winifred Betty: Service Persons
Area M, Row 23, Plot 117
Scott-Smith: Alice:
Nonconformist Division E, Row 4, Plot 4 – unmarked
Scott-Walton: Stacey: Anglican
Division H, Row 8, Plot 20 – unmarked
Scotter: William (Percy) Gordon
Percy: Wesleyan Division D, Row 4, Plot 54
Scotton: Charles: Anglican
Division F, Row 2, Plot 56 – unmarked
Scoullar: Charlotte Louise: Roman Catholic Berm B, Row 3, Plot 23
Scoullar: Ellen: Presbyterian Division
F, Row 2, Plot 31 – unmarked
Scoullar: Gladys V.: Presbyterian
Division C, Row 5, Plot 5 – unmarked
Scoullar: James Stephen: Roman Catholic
Berm B, Row 3, Plot 23
Scouller: Elizabeth Barr:
Presbyterian Division D, Row 17, Plot 70 – 1936
Scouller: Elizabeth Barr: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 70 – 1976
Scouller: James: Presbyterian Division C, Row 10, Plot 48
Scouller: Jemima (Minnie): Presbyterian Division C, Row 10, Plot 48
Scouller: James: Presbyterian Division C, Row 10, Plot 48
Scouller: Jemima (Minnie): Presbyterian Division C, Row 10, Plot 48
Scouller: Margaret Mathie: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 70
Scouller: Robert Bruce: Presbyterian
Division D, Row 1, Plot 26
Scouller: Robert Sharp: Presbyterian
Division D, Row 17, Plot 70
Scrimgeour: Allan Douglas: Columbarium New Niche Wall A, Side 2, Niche 11
Scrimgeour: Constance Marion: Cremation Lawn Old, Row T, Plot 10
Scrace:
Margaret Helen: Western Lawn B, Row 6, Plot 20
Scrimgeour: Constance Marion: Cremation Lawn Old, Row T, Plot 10
Scrimgeour: Glen Elsie: Columbarium New Niche Wall A, Side 2, Niche 11
Scrimgeour: Henry William: Cremation Lawn Old, Row T, Plot 10
Scrimgeour: Henry William: Cremation Lawn Old, Row T, Plot 10
Scrimshaw:
David Frederick: Naval C Area, Row 1, Plot 10
Scriven: Charles: Wesleyan
Division A, Row 7, Plot 39 – unmarked
Scriven: Cynthia Charlotte: Protestant
Berm A, Row 3, Plot 14
Scriven: Gerald Edgar: Protestant Berm
A, Row 3, Plot 14
Scriven: Thomas: Anglican Division F,
Row 16, Plot 80 – unmarked
Scrogie: William John: Azalea Octagon Area, Octagon 289, Plot 4
Scrok: Joley: Anglican Division
E, Row 6, Plot 87 – unmarked
Scrubby: Hilda Philbrick: Roman
Catholic Lawn A, Row 12, Plot 23
Scrubby: Joseph: Wesleyan Division C,
Row 4, Plot 27
Scrutton: Robert: Anglican
Division C, Row 4, Plot 65 – unmarked
Scullen: Eliza: Roman Catholic
Division A, Row 3, Plot 71
Scullen: John: Roman Catholic Division
A, Row 3, Plot 71
Scullin: Jessie: Presbyterian
Division A, Row 4, Plot 35
Scully: Edward: Service Persons
Area J, Row 4, Plot 5
Scully: Ivan James: North Lawn E, Row
15, Plot 85
Scully: Joseph: Service Persons Area H,
Row 4, Plot 9
Scully: Julia Agnes: Roman Catholic
Berm B, Row 7, Plot 72 – unmarked
Scully: Noeline Margaret:
North Lawn E, Row 15, Plot 85
Scurrah:
Jean Andril Nancy: Presbyterian Division C, Row 6, Plot 61 – unmarked
Scurrah: Johanna Josephine: Roman Catholic Berm B, Row 10, Plot 68
Scurrah: Walter: Anglican Division M, Row 5, Plot 8 – unmarked
Seabourne: Douglas
George: Service Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 186
Seabright: Hilda Ethel:
Presbyterian Division E, Row 22, Plot 68 – unmarked
Seabrook:
Henry
Hastings: Chapel of Faith Ash Vaults
Seabrook: Mabel Millicent: Chapel of Faith Ash Vaults
Seabrook: Mary Anne: Chapel of Faith Ash Vaults
Seagall: Harriet: Anglican
Division B, Row 2, Plot 63 – unmarked
Seagar: Alfred: Anglican
Division G, Row 6, Plot 24
Seagar: Catherine (Kitty): Roman
Catholic Division C, Row 24, Plot 4a
Seagar: Edward: Service Persons Area J,
Row 1, Plot 50
Seagar: Ethel (Cecilia or Girlie)
Cecilia: Roman Catholic Division C, Row 20, Plot 75
Seagar: Frederick Basten: Service
Persons Area J, Row 3, Plot 42
Seagar: Jane Stephenson: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 2a
Seagar: John: Roman Catholic Division
C, Row 20, Plot 75
Seagar:
Leonard Osbourne: Roman Catholic Berm A, Row 12, Plot 21
Seagar: Ralph: Roman Catholic Division
C, Row 24, Plot 4a
Seagar: Roy Allen: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 3a
Seagar: Violet May: Anglican Division
G, Row 6, Plot 24
Seagar
or Seager: Stillborn Child: Nonconformist Division C, Row 4,
Plot 42a – unmarked
Seagar: William: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 2a
Seager: Alfred: Anglican
Division G, Row 6, Plot 24
Seager: John: Service Persons Area F,
Row 1, Plot 23
Seager or Seagar: Stillborn
Child: Nonconformist Division C, Row 4, Plot 42b – unmarked
Seagren: Andrew Peter: Anglican Division A, Row 5, Plot 4 – unmarked
Seagren: Emma Elizabeth: Anglican Division F, Row 7, Plot 57
Seagren: Emma Elizabeth: Anglican Division F, Row 7, Plot 57
Seagren: John Eric: Anglican
Division F, Row 7, Plot 57
Seagrove: Helen Middleton:
Anglican Division K, Row 3, Plot 60
Seagrove: Samuel: Anglican Division K,
Row 3, Plot 60
Seakup: Arthur Frank Joseph: Roman Catholic Division A, Row 1, Plot 9 – unmarked
Seakup: Martha: Roman Catholic Division
B, Row 6, Plot 13 – unmarked
Seakup: Susan: Anglican Division B, Row
4, Plot 34 – unmarked
Seakup: Victor Wallace: Roman Catholic
Division B, Row 6, Plot 11
Seakup: William Richard: Anglican
Division B, Row 4, Plot 34 – unmarked
Seal: Elizabeth: Wesleyan
Division C, Row 1, Plot 43 – unmarked
Seal: James: Wesleyan Division C, Row 3, Plot 42 – memorial
Seal: John: Wesleyan Division C, Row 3,
Plot 42
Seal: Joseph: Wesleyan Division C, Row
3, Plot 40
Seal: Leslie: Nonconformist Division B,
Row 5, Plot 48 – unmarked
Seal: Lucy Ann: Wesleyan Division C,
Row 1, Plot 43 – unmarked
Seal: Lucy Anne: Wesleyan Division C,
Row 3, Plot 42
Seal: Mary: Wesleyan Division C, Row 3,
Plot 40
Seal: Robert: Wesleyan Division C, Row 3, Plot 42 – memorialSeal: William: Wesleyan Division C, Row 3, Plot 40 – memorial
Sears: Anne Elizabeth: Columbarium New Niche Wall D, Side 2, Niche 18
Sears: Thomas Henry: Protestant Lawn B, Row 4, Plot 34
Sebright: Alice Maud: Cremation Lawn Old, Row M2, Plot 3
Seelua: Tumama Maeli: North Lawn E Extension, Row 11, Plot 133
Seff: Joseph: Hebrew Area A, Row 4, Plot 45
Seal: William Richard: Wesleyan
Division C, Row 3, Plot 40
Seale: Bertie Tyrell: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 102
Seale: Charles Stafford: Anglican
Division E, Row 8, Plot 96 – unmarked
Seale: Henry: Anglican Division D, Row
5, Plot 71 – unmarked
Seale: John: Anglican Division E, Row
6, Plot 29 – unmarked
Seale: Louisa (Louie): Anglican Division F, Row 11a, Plot 38 –
unmarked
Sealey
or Sedley: Mary: Presbyterian Division B, Row 2, Plot 11
– unmarked
Sealey:
Rodney Eric: West Berm A, Row 2, Plot 44
Seaman: Anna Elvira: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 90
Seaman: Derek: Cremation Lawn B, Row 7,
Plot 125
Seaman: Ethel Christabel: Anglican
Division L, Row 8, Plot 121
Seaman: Margaret Marie: Cremation Lawn
B, Row 7, Plot 125
Seaman: Robert John: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 90
Seamanutafa: Henrietta:
Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 88
Seamanutafa or Opetaia: Ili: West Berm B, Row 3, Plot 154
Seamanutafa: Silia
Lae Loto: North Lawn E,
Row 23, Plot 39
Seamanutafa: Tali: West Berm B, Row
3, Plot 146
Seamer: Arthur John: Wesleyan
Division C, Row 21, Plot 83
Seamer: Harold Leslie: Protestant
Division B, Row 2, Plot 74
Seamer: Ida M.: Wesleyan Division C,
Row 21, Plot 83
Seamer: William Nisbett: Wesleyan Division C, Row 21, Plot 83 – memorial
Searle: Anne: Protestant Lawn D,
Row 2, Plot 37
Searle: Archibald
George: Wesleyan Division A, Row 3, Plot 22 – unmarked
Searle: Arnold
Francis: Service Persons Area M, Row 12, Plot 179
Searle: Audrey Violet: Erebus Octagons, Octagon 136, Plot 3
Searle: Christina
Victoria Ellen: Cremation Lawn B, Row 6, Plot 81
Searle: David Joseph: Erebus Octagons, Octagon 107, Plot 7
Searle or Serle:
Ethel Maria: Wesleyan Division B, Row 6, Plot 12
Searle: Florence
Caroline: Wesleyan Division A, Row 3, Plot 22 – unmarked
Searle: George:
Protestant Lawn D, Row 2, Plot 37
Searle: Graham
William: Anglican Division L, Row 7, Plot 21 – unmarked
Searle: Harold:
Cremation Lawn B, Row 6, Plot 81
Searle: Harold William: Erebus Octagons, Octagon 136, Plot 1
Searle: Jessie:
North Lawn E, Row 21, Plot 92
Searle: Keith
Howard: Cremation Lawn B, Row 11, Plot 99
Searle: Mary:
Wesleyan Division C, Row 31, Plot 54
Searle: Paul
Arthur: Family Memorial Garden Area, Row Erebus, Plot 38
Searle: Phyllis
Ruth: Nonconformist Division A, Row 7, Plot 25
Searle: William:
Anglican Division L, Row 7, Plot 21 – unmarked
Sears: Thomas Henry: Protestant Lawn B, Row 4, Plot 34
Seastream:
Victor Abrahamson: Wesleyan Division C, Row 29, Plot 44
Seath: David:
Presbyterian Division D, Row 24, Plot 41
Seath: Ethel
Myrtle: Presbyterian Division D, Row 24, Plot 41
Seatter: Irvine
Alexander: Service Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 168
Seaver: Thomas: Anglican
Division E, Row 6, Plot 104 – unmarked
Seaward: Stillborn Child: The Sanctuary, Row B, Plot 9 – unmarked
Sebalja: Ivan Martin: Western
Lawn B, Row 2, Plot 151
Sebalja: Marija Ana: Western Lawn B,
Row 2, Plot 151
Sebreno: Antonio: Anglican Division F, Row 16, Plot 43 – unmarked
Sebright: Alice Maud: Cremation Lawn Old, Row M2, Plot 3
Seccombe:
Arthur: Wesleyan Division A, Row 3, Plot 20 – unmarked
Seccombe: Ethel Adaline: Anglican
Division H, Row 2, Plot 88
Seccombe: John: Anglican Division C,
Row 6, Plot 60 – unmarked
Seccombe: Roy: Service Persons Area E,
Row 1, Plot 5
Seccombe: Vera Maude Seccombe Anglican
Division C, Row 5, Plot 26
Secker: Arthur Wellesley:
Wesleyan Division C, Row 13, Plot 2a
Sedon:
Edwin
Arnold: Western Lawn B, Row 1, Plot 173
Sedon:
Pauline Mabel: Western Lawn B, Row 1, Plot 173
Seddon:
Arthur
Wheeler: Protestant Lawn A, Row 10, Plot 33
Seddon: Benjamin (Dick) Richard: Chapel of Faith Ash Vaults
Seddon: Bertha Agnes: Protestant Lawn A, Row 10, Plot 33
Seddon: Charles: Protestant Berm A, Row 9, Plot 88
Seddon: Charles Richard: Protestant Berm A, Row 4, Plot 5
Seddon: Florence Emily: Protestant Lawn C, Row 6, Plot 129
Seddon: Miriam Jane: Protestant Berm A, Row 9, Plot 88
Seddon: Rita Mary: Protestant Lawn D, Row 1, Plot 60 – unmarked
Seddon: Roy Wheeler: Protestant Lawn D, Row 1, Plot 60 – unmarked
Sederkenny
a.k.a. Szederkenyni:
Julia: Protestant
Berm B, Row 25, Plot 99
Sedgley: Stillborn Child:
Anglican Division D, Row 9, Plot 17 – unmarked
Sedler
or Sidler: Ada Florence: Wesleyan Division C, Row 2, Plot 2b
Sedley
or Sealey: Mary: Presbyterian Division B, Row 2, Plot 11
– unmarked
See: Yap: Crematorium Garden
Area, Row 3, Plot 106
Seed: Charles: Wesleyan Division
C, Row 32, Plot 74 – unmarked
Seed: Daisy Kathleen: Anglican Division
F, Row 8, Plot 58
Seed: Doris Edna: Presbyterian Division
D, Row 23, Plot 61
Seed: Edith Ellen: Presbyterian
Division E, Row 15, Plot 26
Seed: Elizabeth: Anglican Division G,
Row 4, Plot 19
Seed: George Henry: Anglican Division
F, Row 8, Plot 58
Seed: Graham Douglas: Columbarium New Niche Wall B, Side 2, Niche 2
Seed: Herbert: Presbyterian Division E,
Row 15, Plot 26
Seed: James Richard: Anglican Division
E, Row 8, Plot 97
Seed: Margaret: Anglican Division F,
Row 8, Plot 60 – 1914
Seed: Melvyn: Columbarium Memorials, Pillar 6, Column 8, Plaque F
Seed: Rachel: Anglican Division E, Row
8, Plot 97
Seerup: Gertrude Margaret:
Anglican Division G, Row 1, Plot 138 – unmarked
Seerup: Maurice Bransfield: Service
Persons Area K, Row 10, Plot 76 – unmarked
Seerup: Seamys or Shaymus James:
Protestant Division C, Row 4, Plot 56 – unmarked
Seferi: Shaqir
Ali: Muslim Area A, Row 3, Plot 3
Sefo: Simi Viliamu: Western Lawn B, Row 4, Plot 43 – unmarked
Sega: Fa'aso'o Lavasi'iuta Tuitoa Mauiava: West Berm A, Row 7, Plot 1
Sefont: Cedric Victor: Cremation
Lawn B, Row 7, Plot 40
Sefont: Emanuel: Nonconformist Division
D, Row 15, Plot 14 – unmarked
Sefont: Gordon Leonard: Cremation Lawn
B, Row 9, Plot 215
Sefont: Joyce Elizabeth: Cremation Lawn
B, Row 7, Plot 40
Sefont: Llewellyn Kenneth Thomas:
Anglican Division E, Row 8, Plot 70 – unmarked
Sefont: Scott Luke: Childrens Burial
Area A, Row 1, Plot 32
Sefont'e
or Sefonte: Lynn Dorothy: North Lawn E Extention, Row
12, Plot 122
Sefont'e or Sefonte: Anthony (Sonny):
North Lawn E Extention, Row 12, Plot 122
Sefonte: Caroline: Roman
Catholic Division E, Row 6, Plot 75
Sefonte: Emanuel: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 75
Sefton: Annie: Anglican Division
G, Row 3, Plot 51 – unmarked
Sefton: David: Anglican Division K, Row
5, Plot 22
Sefton: Edward Charles: Anglican
Division E, Row 7, Plot 81 – unmarked
Sefton: Ernest: Wesleyan Division C,
Row 29, Plot 4 – unmarked
Sefton: Frank Arthur: Anglican Division
H, Row 10, Plot 23 – unmarked
Sefton: Jack: Western Lawn A, Row 6,
Plot 58
Sefton: John Cecil: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 94
Sefton: Jessie Isabella: Protestant
Lawn B, Row 7, Plot 28
Sefton: Maria Anna: Western Lawn A, Row
6, Plot 58
Sefton: May: Anglican Division H, Row
7, Plot 61
Sefton: May Diza: Anglican Division K,
Row 5, Plot 22
Sefton: Percival George: Anglican
Division H, Row 7, Plot 61
Sefton: Thomas Ernest Newton:
Protestant Lawn B, Row 7, Plot 28
Sefton: Valentine: Anglican Division G,
Row 3, Plot 51 – unmarked
Sefton: William Frederick: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 143
Sefton: Willoughby Cecil: Cremation
Lawn Old, Row R, Plot 1
Sefuiva: Ema: Protestant
Division A, Row 2, Plot 33 – 1957
Sefuiva: Ema: Protestant Division A,
Row 2, Plot 33 – 1985
Sefuiva: Iosua Leuma: Protestant Berm
A, Row 27, Plot 20
Sefuiva: Olivia Suifua: Protestant
Division A, Row 2, Plot 33
Segal: Isidor: Hebrew Berm B, Row 7, Plot 40
Segal: Lena: Hebrew Berm B, Row 7, Plot 41
Segal: Lena: Hebrew Berm B, Row 7, Plot 41
Segantim: Poullo: Anglican
Division F, Row 3, Plot 56 – unmarked
Segedin: Dinko (Richard): Roman Catholic Berm B, Row 6, Plot 66
Segedin:
Ivan: Roman Catholic Berm A, Row 7, Plot 60
Segedin: Ivan
(Jack): Western Lawn A, Row 6, Plot 47
Segedin: Ivan Marin: Protestant Berm B,
Row 29, Plot 97
Segedin: John: Roman Catholic Division
E, Row 7, Plot 79
Segedin: Katrina: Roman Catholic Berm B, Row 6, Plot 66
Segedin: Marin: Roman Catholic Division
C, Row 14, Plot 35 – unmarked
Segedin: Martin: Roman Catholic
Division A, Row 6, Plot 13a – unmarked
Segedin: Nadia Renee: Western Lawn B,
Row 2, Plot 23
Segedin: Richard (Dinko): Roman Catholic Berm B, Row 6, Plot 66
Segedin: Tony Anton: Western Lawn B,
Row 4, Plot 89
Segedin: Violet Mary: Western Lawn B,
Row 4, Plot 89
Segedin: Yakica: Protestant Berm B, Row 29, Plot 97
Segetin: Alma Rose: Roman
Catholic Division C, Row 14, Plot 104 – unmarked
Segetin: Charles Ivo: Protestant Berm
B, Row 27, Plot 118
Segetin: Frances Mary Eleanor:
Protestant Berm B, Row 27, Plot 118
Segetin: Marie Pauline: Protestant Berm
A, Row 15, Plot 88
Segetin: Richard Michael Henry: Roman
Catholic Division C, Row 14, Plot 104 – unmarked
Segontine: Laura
Delphina Barnsdale: Nonconformist Division C, Row 9, Plot 34 –
unmarked
Sei: Falaniko:
West Berm B, Row 3, Plot 124
Sei: Hana Tialino:
Chapel View Burial Area, Row 19, Plot 24
Sei: Ulaula: West
Berm B, Row 124
Seigle:
Catherine: Presbyterian Division C, Row 10, Plot 43
Seilve: Baby: The Sanctuary, Row G, Plot 13 – unmarked
Sein: Daw Marlar: Muslim Area B, Row 3, Plot 6
Seini:
Ilalina: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 165
Seiuli: Amioga: West Berm C,
Row 5, Plot 13
Seiuli: Maria: West Berm B, Row 3,
Plot 20
Seiuli: Stillborn Child: The Sanctuary, Row J, Plot 22
Seiuli: Tanielu: Chapel View Burial Area, Row 18, Plot 39Sekeu: Matakaimoka: Protestant Berm A, Row 14, Plot 53
Sekone: Kaani: Chapel View Burial Area, Row 33, Plot 18
Selby: Blanche May Elizabeth Annie: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 5, Niche 409
Seleganiu: Afaaso: Chapel View Burial Area, Row 23, Plot 51
Sell: Robert: Hebrew Area A, Row 10, Plot 69
Semisi or Koloamatangi: Koloamatangi or Saimone Vauae Papalangi: West View Lawn A, R. 6, Plot 15
Semmens or Semmeus: Mary Joyce: Presbyterian Division E, Row 7, Plot 68 – unmarked
Senk: William Martin: Service Persons Area J, Row 4, Plot 38
Seon: Albert Frank: Cremation Lawn B, Row 5, Plot 184
Seon: Alveen Loral Mary: Cremation Lawn B, Row 5, Plot 184
Sepel: Sadie Sarah: Hebrew Berm B, Row 2, Plot 32
Serjeant: Frederick Victor: Erebus Octagons, Octagon 63, Plot 4
Sern: Thomas: Anglican Division F, Row 14, Plot 65 – unmarked
Sesega: Lene: Chapel View Burial Area, Row 16, Plot 39
Setephano: Munokoa Putuhono: North Lawn E, Row 3, Plot 123
Setephano: Totoo Tihau: North Lawn E, Row 3, Plot 123
Setephanorahi: Mantangaro O’Teina: North Lawn E, Row 7, Plot 118
Setu: Feui Fa'alogoifo: Chapel View Burial Area, Row 25, Plot 46
Seulua: Ulufafo Tiperio: Chapel View Burial Area, Row 22, Plot 49
Sevita: Daniel Stokes: Waitakere View Block E, Row 1, Plot 22
Sevita: David Teni: Protestant Berm A, Row 19, Plot 20
Sevita: Manapi: Protestant Berm A, Row 19, Plot 20
Shackelton or Shackleton: Filipina: North Lawn E, Row 23, Plot 50
Shakespeare: Leonard Ernest: Chapel Memorial Wall, Column 27, Plaque B
Shakespeare: Sarah Ellen: Cremation Lawn B, Row 6, Plot 202
Sekles: G. C.: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 164
Selak: Alice: Protestant
Berm A, Row 12, Plot 96
Selak:
Angela: Roman Catholic Berm A, Row 12, Plot 55
Selak: Annie: Protestant Berm A, Row
12, Plot 96
Selak: Claire Patricia: West Berm B,
Row 5, Plot 194
Selak: George Peter: West Berm B,
Row 5, Plot 194
Selak: Jure (George): Protestant Berm
A, Row 12, Plot 96
Selak: Marco: Roman Catholic Lawn C,
Row 5, Plot 76
Selak: Marino: Roman Catholic Berm A,
Row 9, Plot 84
Selak: Mate Ivan: Roman Catholic Berm
A, Row 9, Plot 84
Selak: Matija: Roman Catholic Berm A,
Row 9, Plot 84
Selak: Mijo (Mick): Roman Catholic Berm
B, Row 6, Plot 51
Selak: Milan: West Berm B, Row 1,
Plot 84
Selak: Neda: Roman Catholic Berm B, Row
6, Plot 51
Selak: Neda
Perina: Roman Catholic Berm B, Row 6, Plot 53
Selau: Taule'ale'ausumai Noa:
West Berm C, Row 8, Plot 47
Selby: Bridget Helena: Roman
Catholic Division C, Row 26, Plot 123
Selby: Harold Isaac: Service Persons
Area L, Row 14, Plot 76
Selby: Joseph: Anglican Division E, Row
10, Plot 131
Selby: Lena Kathleen: Roman Catholic
Division C, Row 4, Plot 27b – unmarked
Selby: William: Roman Catholic Division
C, Row 26, Plot 123
Selby-Cuss: John William:
Anglican Division G, Row 6, Plot 65 – unmarked
Seleue: Seleue:
Chapel View Burial Area, Row 12, Plot 3
Self: Esme: North Lawn E, Row
22, Plot 95
Self: James Colin: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 98
Seligmann: Siegmund: Anglican Division G, Row 2,
Plot 34
Sellar: Annie:
Anglican Division F, Row 6, Plot 60
Sellar: Brian Terrence: North Lawn E,
Row 5, Plot 131
Sellar: John Maurice: Service Persons
Area L, Row 9, Plot 131
Sellars: Catherine Patricia:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 185
Sellars: Christine: Columbarium Memorials, Pillar 6, Column 1, Plaque C
Sellars: Edward: Roman Catholic
Division C, Row 23, Plot 93
Sellars: Elizabeth Walker: Protestant
Lawn D, Row 5, Plot 48
Sellars: Ernest Arthur: Service Persons
Area K, Row 5, Plot 40
Sellars: Henrietta Maud: Roman Catholic
Division C, Row 23, Plot 93
Sellars: Percy Roy: Protestant Lawn D,
Row 5, Plot 48
Sellars: Rosalie Frances: Protestant
Berm B, Row 5, Plot 98
Sellars: Walter Howard: Roman Catholic
Division A, Row 6, Plot 5 – unmarked
Sellars: William Francis: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 185
Sellars: William Joseph: North Lawn E,
Row 4, Plot 27
Selleck: Walter Charles:
Protestant Berm B, Row 27, Plot 74
Sellers: James: Wesleyan Division D, Row 4, Plot 63
Sellers: Teresa Eve:
Wesleyan Division D, Row 4, Plot 63
Selley: Allan:
Nonconformist Division A, Row 6, Plot 18
Selley: Henrietta
(Hettie): Nonconformist Division A, Row 6, Plot 18
Selley: Roslyn:
Nonconformist Division A, Row 6, Plot 18
Selley: Ruby:
Nonconformist Division A, Row 6, Plot 18
Selley: Vera:
Nonconformist Division A, Row 6, Plot 18
Sellon: Gordon: Presbyterian
Division D, Row 20, Plot 45
Sellon: Lily Margaret: Presbyterian
Division D, Row 20, Plot 45
Sellwood: Mary
Regina: Roman Catholic Division E, Row 6, Plot 25
Sellwood: William
James: Roman Catholic Division E, Row 6, Plot 25
Selmeci: Stillborn Child: The Sanctuary, Row E, Plot 3 – unmarked
Selu: Matelita:
Chapel View Burial Area, Row 15, Plot 40
Selu:
Patrea: Childrens Burial Area A, Row 3, Plot 45
Selwyn: Aaron & Vernon:
Protestant Division C, Row 5, Plot 87
Selwyn: Debra Vivian: Presbyterian
Division D, Row 26, Plot 24 – unmarked
Selwyn: Edward Eriata: Protestant Berm
A, Row 14, Plot 111
Selwyn: Louise: Urupa Burial Area, Row
Uru, Plot 129
Selwyn: Mauritania: Protestant Berm B,
Row 24, Plot 54
Selwyn: Nancy Evelyn: Protestant
Division C, Row 6, Plot 49
Selwyn: Paul Raymond: Protestant
Division C, Row 6, Plot 49
Selwyn: Reginald David: Uru Burial, Row
Uru, Plot 64
Selwyn: Rhoda Florence May Herewini:
Western Lawn B, Row 2, Plot 81
Selwyn: Sophie: Protestant Berm A, Row
14, Plot 111
Selwyn: Stillborn Child: Nonconformist
Division D, Row 1, Plot 21 – unmarked
Selwyn: Victor Vivian: Protestant
Division C, Row 5, Plot 87
Selwyn: Zara Simara: Protestant
Division C, Row 5, Plot 87
Selwyn-Roberts: Freedom Uru
Burial, Row Uru, Plot 129
Sely: Frederick: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 44 – unmarked
Semadeni: Antonio
William: Wesleyan Division C, Row 26, Plot 78
Semadeni: Clarence
Edward George: Wesleyan Division C, Row 26, Plot 76
Semadeni: Edward
Adam: Wesleyan Division C, Row 26, Plot 76-78
Semadeni: Ethel
Cozens: Wesleyan Division C, Row 26, Plot 76-78
Semadeni: Margaret
Filmer: Cremation Lawn Old, Row A2, Plot 6
Semau:
Talapati: North Lawn E, Row 11, Plot 104
Semau: Tavita:
North Lawn E, Row 18, Plot 10
Semau: Velonika:
Chapel View Burial Area, Row 13, Plot 9x
Semmens or Semmeus: Mary Joyce: Presbyterian Division E, Row 7, Plot 68 – unmarked
Semmens: Roger
Dean: North Lawn E, Row 20, Plot 147
Semmeus or Semmens: Mary Joyce: Presbyterian Division E, Row 7, Plot 68 –
unmarked
Semmons: John Luddington: West
View Lawn A, Row 2, Plot 19
Semple: Andrew: Presbyterian
Division E, Row 21, Plot 14
Semple: Helen: Presbyterian Division E,
Row 21, Plot 14
Semple: Margaret Grace: West Berm C, Row 3, Plot 30
Semu: Fa'ai'u:
Chapel View Burial Area, Row 27, Plot 8
Semu:
Maggie: West View Lawn A, Row 2, Plot 38
Semu: Moana: West View Lawn A, Row 2,
Plot 38
Semu: Ronald Lizard or Rona Liza or
Roan Liza: Protestant Division B, Row 1, Plot 24 – unmarked
Sendles: Alice Mary: Anglican
Division K, Row 7, Plot 48
Seneka: Alesana: North Lawn E
Extension, Row 14, Plot 124a
Senior: Alice Sarah: Anglican
Division H, Row 7, Plot 91 – unmarked
Senior: Baby: Anglican Division L, Row
7, Plot 126 – unmarked
Senior: James Howard: Presbyterian
Division E, Row 21, Plot 54
Senior: James Percival: Presbyterian
Division E, Row 21, Plot 54
Senior: Lieselotte Elizabeth:
Protestant Berm A, Row 7, Plot 82
Senior: Thomas Charles: Service Persons
Area J, Row 3, Plot 51
Senior: William Metcalfe: Service
Persons Area L, Row 9, Plot 91
Senne: Bruce John: Roman
Catholic Division D, Row 2, Plot 104
Senne: Mary Frances: Roman Catholic
Division D, Row 2, Plot 102
Senne: Patrick: Roman Catholic Division
C, Row 15, Plot 73 – unmarked
Sentch: Alexander Paul:
Cremation Lawn B, Row 3, Plot 71
Sentch: Marjorie Elizabeth: Cremation
Lawn B, Row 3, Plot 71
Sentol: Isaac: Roman Catholic
Division C, Row 5, Plot 104 – unmarked
Seon: Alveen Loral Mary: Cremation Lawn B, Row 5, Plot 184
Sepalbury:
Thomas:
Anglican Division N, Row 4, Plot 9 – unmarked
Seputich: Antica (Tonka): East Berm A, Row 1, Plot 13
Seputich: Radoslav (Denko) Denko: East Berm A, Row 1, Plot 13
Serbin: John: Wesleyan Division
E, Row 3, Plot 26 – unmarked
Serbin: Stephen: Wesleyan Division E,
Row 3, Plot 26 – unmarked
Sercen: Ellen: Roman Catholic
Division A, Row 4, Plot 48
Sercen:
Michael: Roman Catholic Division A, Row 4, Plot 48
Sercen: Michael Andrew: Service Persons
Area J, Row 3, Plot 48
Sercombe: Eliza Hannah Olive:
Anglican Division H, Row 8, Plot 94 – unmarked
Sercombe: Sydney Richard: Anglican
Division H, Row 8, Plot 94 – unmarked
Sereke: Rimon: The Sanctuary, Row V, Plot 53
Sereke: Tadros
Andeberbhan: North Lawn E Extension, Row 11, Plot 135
Sergeant: Ada: Protestant Berm
B, Row 26, Plot 55
Sergeant: Alphonso Wyndham: Protestant
Berm B, Row 26, Plot 55
Sergeant: Ann: Anglican Division L, Row
3, Plot 28
Sergeant: Annie: Anglican Division D, Row 2, Plot 49b
Sergeant: Frederick Rudolph: Anglican Division D, Row 2, Plot 49b
Sergeant: Henry Arthur: Protestant
Division B, Row 1, Plot 294
Sergeant: Revnell May: North Lawn E,
Row 20, Plot 17
Sergeant: Rex Ralph Windom: Protestant
Lawn A, Row 2, Plot 41
Sergeant: Robert (Rabby): Anglican Division N,
Row 5, Plot 9 – unmarked
Sergeant: Selwyn Henry: North Lawn E,
Row 20, Plot 17
Sergent: Herbert Walter: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 110
Sergnar:
Ivan (John): Roman
Catholic Division C, Row 10, Plot 111
Serhijenko: Victor: Protestant
Berm A, Row 24, Plot 126-128
Serhijenko: Wasyl: Protestant Berm A,
Row 24, Plot 130
Serjeant: Ada Beatrice: Anglican
Division J, Row 1, Plot 69
Serjeant: Alfred William: Protestant
Lawn A, Row 5, Plot 60
Serjeant: Colleen: Erebus Octagons, Octagon 63, Plot 8
Serjeant: Elizabeth Cable: Protestant
Berm B, Row 7, Plot 26
Serjeant: Frederick: Anglican Division
J, Row 1, Plot 69 – 1941
Serjeant: Frederick: Erebus Octagons, Octagon 63, Plot 1 – 2013Serjeant: Frederick Victor: Erebus Octagons, Octagon 63, Plot 4
Serjeant: Irene Gladys: North Lawn E,
Row 22, Plot 123
Serjeant: Louisa: Anglican Division J,
Row 1, Plot 69
Serjeant: Martha: Protestant Lawn A,
Row 5, Plot 60
Serjeant: Rosina: Erebus Octagons, Octagon 63, Plot 4
Serle: Alfred: Wesleyan Division
D, Row 6, Plot 33 – unmarked
Serle: Harry: Wesleyan Division D, Row 6, Plot 33-35 – unmarked
Serle or Searle: William Benjamin:
Wesleyan Division B, Row 6, Plot 12
Serong: John: Roman Catholic
Division C, Row 8, Plot 68 – unmarked
Service: Alexander:
Nonconformist Division C, Row 21, Plot 6-8 – 1947
Service: Alexander: Protestant Lawn C,
Row 8, Plot 20 – 1969
Service: Frederick Albert: Roman
Catholic Division F, Row 4, Plot 66
Service: Jessie: Nonconformist Division
C, Row 21, Plot 8
Service: Joan Lorraine: Waitakere View, Block B, Row 4, Plot 1 – unmarked
Service: Joan Lorraine: Waitakere View, Block B, Row 4, Plot 1 – unmarked
Service: Margaret Jessie Miller:
Nonconformist Division C, Row 21, Plot 8
Service: Maud Alma: Protestant Lawn C,
Row 8, Plot 20
Service: Mona Lilian: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 55
Service: Norman Clarence: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 204
Service: Reginald (Bill) William: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 55
Sessine: George:
Nonconformist Division B, Row 3, Plot 20 – unmarked
Sestanovich: Ante (Anthony)
Roko: Roman Catholic Berm B, Row 11, Plot 57
Sesto: Petar Pavao: Roman
Catholic Division C, Row 26, Plot 31
Setema:
Penileta: Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 2
Setephano: Totoo Tihau: North Lawn E, Row 3, Plot 123
Setephanorahi: Mantangaro O’Teina: North Lawn E, Row 7, Plot 118
Seth: Aubrey Vivian: Roman
Catholic Berm B, Row 4, Plot 21
Seth: Bertram Stewart: Roman Catholic
Berm B, Row 4, Plot 65
Seth: Desmond Philip: Roman Catholic
Berm B, Row 6, Plot 67
Seth: Edith Elvira Angela: Roman
Catholic Berm B, Row 4, Plot 21
Seth: Irene Martha: Roman Catholic Lawn
C, Row 5, Plot 33
Seth: James Chater: Service Persons
Area M, Row 9, Plot 132
Seth: Johanna Catharina: Roman Catholic
Lawn A, Row 5, Plot 58
Seth: Josina Amalia Frederika: Roman Catholic Berm B, Row 4, Plot 21 – memorial
Seth: Monica Dominica: Protestant Berm
B, Row 8, Plot 32
Seth: Suzanna: Roman Catholic Berm B,
Row 4, Plot 65
Setiu: Sanele Vaioulu: Childrens
Burial Area A, Row 5, Plot 7
Seu: Hazel: The Sanctuary,
Row U, Plot 39
Seu: Mere Fa'amasono: North Lawn E
Extension, Row 15, Plot 133
Seualuga: Pese Aleli Solofua
Seuagua: North Lawn E, Row 20, Plot 53
Seuli: Latu: West Berm B, Row
1, Plot 17
Seumali'i: Stillborn Child: The Sanctuary, Row O, Plot 47
Seumalii: Efa: North Lawn E, Row
14, Plot 24
Seumalii: Joe Faapaia: Sentry View Burial Area A, Row 1, Plot 15
Seumalii: Mose: North Lawn E, Row 14,
Plot 24
Seumalii:
Stillborn Child: The Sanctuary, Row L, Plot 58
Seumalii: Uesiliana Asoono: North Lawn
E, Row 23, Plot 34
Seumanu: Paleava Lotomau: North
Lawn E Extension, Row 14, Plot 126
Seve: Edna Faalaulau: West Berm A, Row 8, Plot 4
Seve: Fakauka: Anglican Division K, Row
14, Plot 62 – unmarked
Seve: Faoa Norman: West Berm A, Row
8, Plot 2
Seve: Selema: West Berm A, Row 1,
Plot 40 – unmarked
Sevele: Pita: Chapel View Burial
Area, Row 15, Plot 24
Sevele: Stillborn Child: The Sanctuary, Row T, Plot 50
Severne: Edward Roy: Service
Persons Area M, Row 17, Plot 73
Severne: Francis Egerton: Anglican
Division A, Row 7, Plot 41a
Severne: George Egerton: Anglican
Division A, Row 7, Plot 41b
Severne: Mary: Anglican Division A, Row
7, Plot 41a
Severne: Mary Mabel Edel: Anglican
Division A, Row 7, Plot 42a
Sevita: David Teni: Protestant Berm A, Row 19, Plot 20
Sevita: Manapi: Protestant Berm A, Row 19, Plot 20
Seward: Adam Leonard: Cremation
Lawn Old, Row A, Plot 11 – unmarked
Seward: Esther Elizabeth: Nonconformist
Division E, Row 5, Plot 26
Sewell: Annie Cowen:
Nonconformist Division D, Row 7, Plot 12 – unmarked
Sewell: Emma: Anglican Division B, Row
9, Plot 2
Sewell: Laurie: Anglican Division A,
Row 1, Plot 56
Sewell: Lilly Ellen: Protestant Lawn C,
Row 9, Plot 140 – unmarked
Sewell: Patricia Joy: Roman Catholic
Division B, Row 6, Plot 12 – unmarked
Sewell: Stillborn Child: Anglican
Division F, Row 10, Plot 54 – unmarked
Sewell: Walter Sydney: Service Persons
Area M, Row 8, Plot 67
Sewell: William: Anglican Division N,
Row 6, Plot 20 – 1896 – unmarked
Sewell: William: Anglican Division B, Row 9, Plot 1 – 1903
Sewell: William Edwin: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 16
Sexton: Archibald Bruno:
Protestant Berm B, Row 12, Plot 60
Sexton: Archibald John Primrose:
Protestant Berm A, Row 3, Plot 48 – unmarked
Sexton: Arthur Clifton Axford:
Cremation Lawn Old, Row Q3, Plot 3
Sexton: Charles Henry: Chapel of Faith Ash Vaults
Sexton: Claire Ellison: North Lawn E,
Row 2, Plot 23
Sexton: Edward: Anglican Division E,
Row 7, Plot 38 – unmarked
Sexton: Edwin James: Protestant Lawn A,
Row 3, Plot 16
Sexton: Gladys Cicely Annie: Cremation
Lawn Old, Row Q3, Plot 3
Sexton: Isabella: Chapel of Faith Ash Vaults
Sexton: John: Roman Catholic Division
C, Row 11, Plot 28
Sexton: Myra Gwendoline: Protestant
Lawn A, Row 3, Plot 14
Sexton: Richard: Service Persons Area
K, Row 1, Plot 89
Sexton: Vincent Robert: Service Persons
Area H, Row 6, Plot 18
Sexton: William: Nonconformist Division
E, Row 7, Plot 46 – unmarked
Sexton: William James: Protestant Lawn
A, Row 3, Plot 14
Sexton: Zita One: Protestant Berm B,
Row 12, Plot 60
Sextone: Mildred
Alice: Wesleyan Division C, Row 23, Plot 3 – unmarked
Sextone: Ruby Martha: Wesleyan Division
C, Row 23, Plot 3 – unmarked
Sextone: William: Wesleyan Division C,
Row 23, Plot 3 – unmarked
Seymour: Amy: Anglican Division
L, Row 2, Plot 20
Seymour: Annie: Presbyterian Division
D, Row 6, Plot 23 – unmarked
Seymour: Arnold James: Anglican
Division D, Row 3, Plot 50b – unmarked
Seymour: Arthur Albert: Service Persons
Area K, Row 5, Plot 15
Seymour: Charles Henry: Wesley Division
C, Row 13, Plot 25
Seymour: Emma Amelia: Anglican Division
D, Row 3, Plot 50b – unmarked
Seymour: Felix: Wesley Division B, Row
5, Plot 44 – unmarked
Seymour: Fred Stenton: Non Conformist
Division A, Row 3, Plot 35 – unmarked
Seymour: George: Presbyterian Division
C, Row 9, Plot 20
Seymour: Harry: Nonconformist Division
A, Row 3, Plot 35 – unmarked
Seymour: Margaret Ann: Roman Catholic
Division C, Row 6, Plot 104 – 1903
Seymour: Margaret Ann: Roman Catholic
Division C, Row 6, Plot 106 – 1903
Seymour: Martha: Wesleyan Division D, Row
3, Plot 84
Seymour: Maud: Nonconformist Division
C, Row 15, Plot 13
Seymour: Robert Talbot: Anglican
Division K, Row 2, Plot 20
Seymour: Samuel Percy: Wesleyan Division
C, Row 15, Plot 19a – unmarked
Seymour: Walter: Protestant Lawn C, Row
5, Plot 52
Seymour: William:
Anglican Division C, Row 5, Plot 51 – unmarked
Seymour: Willam Francis: Presbyterian
Division D, Row 6, Plot 23 – unmarked
Shack: Evon or Yvan Hap: Public
Burial Area A, Row 1a, Plot 25
Shack:
James Tai: Public Burial Area A, Row 1b, Plot 28
Shack or Toe: Margaret: Public Burial
Area A, Row 2, Plot 61
Shack: Men Hing: Public Burial Area A,
Row 1b, Plot 26
Shack a.k.a. Non: Non
a.k.a. Shack: Public Burial Area A, Row 1a, Plot 131
Shack: Willi: Public Burial Area A, Row
1b, Plot 27
Shack: Wong Shee: Public Burial Area A,
Row 1b, Plot 25
Shack: Yvan (Evon) Hap: Public Burial
Area A, Row 1a, Plot 25
Shackleford: Edith Annie:
Wesleyan Division C, Row 5, Plot 55a
Shackleford: John Wallis: Wesleyan Division C, Row 5, Plot 55a-55b – memorial
Shackleford: John Wisdom: Wesleyan
Division C, Row 5, Plot 55a
Shackleford: Stillborn Child: Wesleyan
Division C, Row 11, Plot 25 – unmarked
Shackleford: William Shepherd: Wesleyan
Division C, Row 5, Plot 55b
Shackleton: Annie Margaret:
Presbyterian Division D, Row 24, Plot 56
Shackleton: Elizabeth: Protestant Lawn
C, Row 2, Plot 125 - unmarked
Shackleton: Elizabeth Rankin:
Presbyterian Division D, Row 19, Plot 67
Shackleton: Ernest: Presbyterian
Division D, Row 19, Plot 67
Shackleton or Shackelton: Filipina: North Lawn E, Row 23, Plot 50
Shackleton: Francis William: Anglican
Division J, Row 3, Plot 29
Shackleton: James: Presbyterian
Division D, Row 24, Plot 56 – 1951
Shackleton: James: Roman Catholic Berm
A, Row 12, Plot 41 – 1999
Shackleton: James Ernest: Protestant
Berm A, Row 10, Plot 52
Shackleton: Jean Erena: Protestant Berm
A, Row 10, Plot 52
Shackleton: Margaret: Roman Catholic
Berm A, Row 12, Plot 41
Shadbolt: Alice May: Anglican
Division F, Row 9, Plot 62
Shadbolt: Enid: West View Lawn A: Row
1, Plot 27
Shadbolt: Flora: Cremation Lawn B: Row
15, Plot 112
Shadbolt: Francis Clement William:
Protestant Berm A, Row 15, Plot 112
Shadbolt: Frederick: Anglican Division
F, Row 9, Plot 60
Shadbolt: Joy Annett: North Lawn E, Row 2, Plot 92
Shadbolt: Maurice Francis Richard: East
Berm A, Row 2, Plot 106
Shadbolt: Violet: Protestant Berm A,
Row 15, Plot 112
Shadbolt: Walter Darrell: North Lawn E,
Row 2, Plot 92
Shadgett: Bertha Todd:
Nonconformist Division C, Row 6, Plot 26
Shadgett: Blakesley Muston: Protestant
Berm A, Row 14, Plot 67
Shadgett: Cecil Walker: Cremation Lawn
B, Row 7, Plot 27
Shadgett: Dorothy May: Cremation Lawn
B, Row 7, Plot 27
Shadgett: Edith Mabel: Nonconformist
Division C, Row 6, Plot 28
Shadgett: Edward Athol: Waitakere View Octagons, Public Octagon 521, Plot 8
Shadgett: Edward John: Nonconformist
Division C, Row 6, Plot 28a
Shadgett: Lillian Alma: Nonconformist
Division C, Row 6, Plot 26
Shadgett: Victor Henry: Nonconformist
Division C, Row 6, Plot 28
Shadgett: Walter Muston: Nonconformist
Division C, Row 6. Plot 28a
Shadwell:
Stillborn Child: Public Burial Area A, Row 3, Plot 59
Shafatullah: Mercantile
Area B, Row 4, Plot 39
Shah: Afzal
Zainullah: Muslim Area D, Row 2, Plot 11
Shah: Angel:
Childrens Burial Area A, Row 7, Plot 6
Shah: Diana
Rosemary: Crematorium Garden Area, Row 5, Plot 49
Shah: Haqima:
Muslim Area B, Row 6, Plot 6
Shah: Omar Nazari: The Sanctuary, Row T, Plot 10
Shaikh: Gulammohomed:
Muslim Area B, Row 6, Plot 8 – unmarked
Shaikh:
Kherunnisha: Muslim Area B, Row 6, Plot 4 – unmarked
Shakespeare: Sarah Ellen: Cremation Lawn B, Row 6, Plot 202
Shakespeare: Valma Colleen: Chapel Memorial Wall, Column 28, Plaque B
Shallard: Kathleen Joy: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 33
Shallcross: Alexander Lothian: Service Persons Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 11
Shammout: Thabit: Muslim Wtg Area, Row C, Plot 2
Shamrock: Marion: Hebrew Area A, Row 10, Plot 59 – unmarked
Shand: Alexander Taylor: Presbyterian Division D, Row 4, Plot 41a
Shand: Anabella Munro: Presbyterian Division E, Row 10, Plot 61 – unmarked
Shand: Anne Ellen: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 60
Shand: George: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Shand: James: Presbyterian Division D, Row 4, Plot 41a
Shand: Jane: Presbyterian Division D, Row 4, Plot 41a
Shand: John: Presbyterian Division D, Row 4, Plot 41b
Shalless: Arthur Norman: Service
Persons Area J, Row 8, Plot 46
Shalley k.a.
Sale: Antun k.a. Tony:
Roman Catholic Berm B, Row 4, Plot 46
– 1980
Shalley
(Sale): Antun (Tony): West Berm A, Row 1, Plot 26 – 2009
Shalleyk.a. Sale: Jaka: Roman Catholic Berm B, Row 4, Plot 46
Shalley: Milenko: Roman Catholic Berm
B, Row 2, Plot 33
Shalley: Peter Brien: Western Lawn B,
Row 7, Plot 40
Shamrock: Marion: Hebrew Area A, Row 10, Plot 59 – unmarked
Shanaghan: Catherine: Roman
Catholic Lawn C, Row 3, Plot 55
Shanaghan: Frances Caroline: Roman
Catholic Division B, Row 5, Plot 36-38
Shanaghan: Frederick Raymond: Roman
Catholic Berm A, Row 8, Plot 49
Shanaghan: Herbert James: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 2
Shanaghan: James Gladstone: Roman
Catholic Division E, Row 3, Plot 38
Shanaghan:
Jessie: Roman Catholic Division B, Row 5, Plot 38
Shanaghan: John: Roman
Catholic Division C, Row 8, Plot 97 – 1901 – unmarked
Shanaghan: John: Service Persons Area
J, Row 2, Plot 6 – 1957
Shanaghan: John Joseph: Roman Catholic
Division B, Row 5, Plot 36-38
Shanaghan: Noreen Elizabeth: Roman
Catholic Division E, Row 3, Plot 38
Shanaghan: Percival Charles: Roman
Catholic Division B, Row 5, Plot 36
Shanaghan: William John: Roman Catholic
Division B, Row 5, Plot 36
Shanaghan-Taylor: Gladys: Roman
Catholic Berm A, Row 8, Plot 49
Shanahan: John: Roman Catholic Division
C, Row 14, Plot 123 – 1922 – unmarked
Shanahan: John: Western Lawn B, Row 1,
Plot 74 – 1987
Shanahan: Josephine: Car Park Gardens,
Row J, Plot 34
Shanahan: Michael Allan: Service
Persons Area M, Row 12, Plot 165
Shanahan: Nita Elizabeth: Roman
Catholic Lawn A, Row 9, Plot 57
Shanahan: Norma Valerie: Anglican
Division K, Row 3, Plot 64
Shanahan: Patrick: Roman Catholic
Division A, Row 4, Plot 110 – unmarked
Shanahan: Patrick William: Service
Persons Area M, Row 12, Plot 163
Shanahan: Russell John: Waitakere View Ash Vaults, Wall A, Vault 17
Shanahan: Veo Audrey: Western Lawn B,
Row 3, Plot 130
Shand: Anabella Munro: Presbyterian Division E, Row 10, Plot 61 – unmarked
Shand: Anne Ellen: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 60
Shand: George: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Shand: James: Presbyterian Division D, Row 4, Plot 41a
Shand: Jane: Presbyterian Division D, Row 4, Plot 41a
Shand: John: Presbyterian Division D, Row 4, Plot 41b
Shand: Margaret Jane Anna: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 178?
Shand: Margaret Jane Anna: Cremation Lawn B, Row 5, Plot 178?
Shand: Winifred Mary: Protestant Division C, Row 4, Plot 9
Shanly: Anne (Nancy) Frances:Roman Catholic Berm B, Row 12, Plot 12
Shand: Margaret Jane Anna: Cremation Lawn B, Row 5, Plot 178?
Shand: Winifred Mary: Protestant Division C, Row 4, Plot 9
Shankland: Duncan: Presbyterian
Division F, Row 6, Plot 48 – unmarked
Shanks: Alma Josephine: Lakeside
Ash Garden Area, Row A, Plot 20
Shanks: Arthur Ernest: Service Persons
Area L, Row 2, Plot 55
Shanks: David: Service Persons Area E,
Row 1, Plot 66
Shanks: Grace Moore: Cremation Lawn B,
Row 6, Plot 54
Shanks: Inez Ruby: Protestant Berm A,
Row 14, Plot 72
Shanks: James Cyril: Protestant Berm A,
Row 14, Plot 72
Shanks: Margaret: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 3a, Plot 266
Shanks: Norman Wallace: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 266
Shanks: Robert James:
Wesleyan Division D, Row 1, Plot 103 – unmarked
Shanks: Shirley May: Protestant Lawn C,
Row 1, Plot 115
Shanks: Stillborn Child: Anglican
Division A, Row 2, Plot 63 – unmarked
Shanley:
Harry: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 41a
Shanley: Roy Edmond Joseph: Protestant
Division C, Row 3, Plot 48 – unmarked
Shanley: Thomas Leonard: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 83 – unmarked
Shanly: Christina Margaret: Western Lawn C, Row 1, Plot 9
Shann: Harry: Nonconformist Division C, Row 18, Plot 5 – unmarked
Sharda: Sharda: Azalea Octagon Area, Octagon 185, Plot 7
Sharley: Frederick James: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 196
Shanly: Edwin Joseph: Roman
Catholic Division C, Row 8, Plot 44
Shanly: John Joseph: Roman Catholic Berm B, Row 12, Plot 12
Shanly: Mary Ellen: Roman Catholic
Division C, Row 8, Plot 44
Shanly: Tony: Roman Catholic Berm B, Row 14, Plot 33
Shanly: Winifred: Roman Catholic
Division C, Row 8, Plot 4a – unmarked
Shanly: Winifred Teresa: Roman Catholic
Berm B, Row 14, Plot 33
Shannahan: Deborah Cecilia:
Roman Catholic Berm A, Row 10, Plot 47
Shannahan: Dorothy: Western Lawn A, Row 6, Plot 46
Shannahan: James: Anglican Division L,
Row 7, Plot 11 – unmarked
Shannahan: Maria: Roman
Catholic Division C, Row 8, Plot 97 – unmarked
Shannahan: Timothy Joseph: Roman
Catholic Berm A, Row 10, Plot 47
Shannon: Anthony: Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 64
Shannon: Arthur John: Cremation Lawn B,
Row 4, Plot 174
Shannon: Arthur Lewis or Louis:
Presbyterian Division D, Row 20, Plot 21
Shannon: Barbara: Anglican Division L,
Row 6, Plot 124 – unmarked
Shannon: Christopher Patrick: Service
Persons Area C, Row 1, Plot 18
Shannon: David: Cremation Lawn B, Row
3, Plot 47
Shannon: Eileen Myrtle: Cremation Lawn
B, Row 3, Plot 47
Shannon: Francis (Jim) Alan Dennis:
Protestant Berm A, Row 11, Plot 103
Shannon: Frederick Walter: Protestant
Division B, Row 2, Plot 68 – unmarked
Shannon: James: Nonconformist Division
E, Row 7, Plot 49 – unmarked
Shannon: Kenneth Lewis: Erebus Ash
Gardens, Row L, Plot 58
Shannon: Lillas Vilate: Protestant Lawn
D, Row 3, Plot 108 – unmarked
Shannon: Margaret: Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 51 – unmarked
Shannon: Reginald Lewis: Presbyterian
Division D, Row 20, Plot 19
Shannon: Rosalia (Grace) Grace: Chapel Memorial Wall, Column 34, Plaque F
Shannon: Yvonne Joyce: Protestant Berm
A, Row 11, Plot 103
Shapcott: Grace Eleanor: Car Park Gardens, Row A, Plot 57
Shapcott: Leonard: Car Park Gardens, Row A, Plot 57
Sharapoff: Olga Constantinovna: Anglican Division K, Row 11, Plot 93
Shapcott: Grace Eleanor: Car Park Gardens, Row A, Plot 57
Shapcott: Leonard: Car Park Gardens, Row A, Plot 57
Sharapoff: Olga Constantinovna: Anglican Division K, Row 11, Plot 93
Sharkey: Anne: Roman Catholic
Berm A, Row 3, Plot 5
Sharkey: Annie (Hine) Nesta Hinemoa: North
Lawn E, Row 4, Plot 107
Sharkey: Clare Anne Kathleen:
Protestant Berm A, Row 3, Plot 6x
Sharkey: Desmond Anthony Glynn:
Protestant Berm A, Row 3, Plot 6x
Sharkey: John: Service Persons Area E,
Row 2, Plot 28
Sharkey: Lily Agnes: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 117
Sharkey: Mavis Rose: Cremation Lawn
Old, Row F2, Plot 10
Sharkey: Nadline: Roman Catholic
Division C, Row 14, Plot 117
Sharkey: Noel Joseph: Mercantile Area
B, Row 5, Plot 33
Sharkey: Patrick: Roman Catholic Berm
A, Row 3, Plot 5
Sharkey: Phyllis Dawn: Roman Catholic Division C, Row 22, Plot 49
Sharkey: Richard: Mercantile Area B,
Row 4, Plot 29 – unmarked
Sharkey: Stella Eileen: Roman
Catholic Division C, Row 1, Plot 26 – unmarked
Sharkey: Terence James: Protestant Berm A, Row 3, Plot 6x
Sharkey: Thomas: North Lawn E, Row 4,
Plot 107
Sharkey: Thomas James: Protestant Berm
B, Row 22, Plot 72
Sharkey: William Patrick: Wesleyan
Division C, Row 30, Plot 14 – unmarked
Sharley: Lillian F. R.: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 196
Sharp: Steven Desmond: Azalea Octagon Area, Octagon 265, Plot 8
Shattock: Ellen Mimie: Columbarium Niche Wall Outside, Block D, Niche 19
Shaw: ?: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 323, Plot 3 – 2015
She: Chong: Public Burial Area A, Row 1, Plot 41b
Sharma: Amit
Kant: Chapel View Burial Area, Row 23, Plot 56
Sharma:
Damien: Childrens Burial Area A, Row 5, Plot 11
Sharma: Regved: The Sanctuary,
Row U, Plot 33
Sharma: Stillborn Child: The Sanctuary, Row K, Plot 12
Sharman: Ivy Rebecca: Protestant
Lawn A, Row 12, Plot 9
Sharman: James Arthur: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 97
Sharman: James Jabes: Protestant Lawn
A, Row 12, Plot 9
Sharman: Joyce Winifred: Protestant
Berm A, Row 24, Plot 52
Sharman: Kenneth Steven: The Sanctuary, Row M, Plot 28
Sharman: Rae: Cremation Lawn B, Row 19,
Plot 70
Sharman: Ross (Dennis): Cremation Lawn B, Row 1a, Plot 60
Sharman: Terence (Tim) William:
Protestant Berm A, Row 24, Plot 52
Sharov:
Andrey: Chapel View Burial Area, Row 25, Plot 41
Sharp: Ada Winifred: Roman
Catholic Lawn A, Row 10, Plot 18 – unmarked
Sharp: Aillete: West Berm Octagon Area, Octagon 32, Plot 3
Sharp: Albert: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1b, Plot 111
Sharp: Alexander William: Anglican
Division F, Row 7, Plot 30
Sharp: Alfred William: Anglican
Division H, Row 10, Plot 36 – unmarked
Sharp: Alice Angelina Cumming: Anglican
Division G, Row 5, Plot 31
Sharp: Amos Alfred: Protestant Lawn C,
Row 1a, Plot 133
Sharp: Andrew: Wesleyan Division A, Row
5, Plot 55a
Sharp: Andrew Maurice: Presbyterian
Division C, Row 4, Plot 6 – unmarked
Sharp: Annie Maud: Anglican Division H,
Row 1, Plot 10 – unmarked
Sharp: Arthur: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 8
Sharp: Arthur Humphrey: Wesleyan
Division B, Row 7, Plot 32 – unmarked
Sharp: Arthur William: North Lawn E,
Row 1, Plot 124
Sharp: Baby: Wesleyan Division B, Row
5, Plot 42b – unmarked
Sharp: Bertha: Anglican Division F, Row
14, Plot 46 – unmarked
Sharp: Biven Frank: Crematorium Garden
Area, Row 3, Plot 8
Sharp: Bridget: Anglican Division M,
Row 4, Plot 3 – unmarked
Sharp: Charles Keble Abington: Anglican
Division H, Row 1, Plot 10 – unmarked
Sharp: Charlotte Elizabeth:
Nonconformist Division C, Row 15, Plot 32
Sharp: Clive Selwyn: Chapel Memorials, Pillar 5, Column 3, Plaque A
Sharp: Desiree: Nonconformist Division
C, Row 31, Plot 78
Sharp: Dulcie Margaret: Western Lawn B,
Row 3, Plot 147
Sharp: Edward Harold: Anglican Division
H, Row 1, Plot 10 – unmarked
Sharp: Edward Robert: Service Persons
Area J, Row 2, Plot 51
Sharp: Elsie Catherine or Frances: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 96 – unmarked
Sharp: Emanuel Proctor: Protestant Lawn
A, Row 16, Plot 43
Sharp: Emma Matilda: Anglican Division
H, Row 6, Plot 36 – unmarked
Sharp: Enid Lucy: Crematorium Garden
Area, Row 3, Plot 8
Sharp: Ernest Albert: Nonconformist
Division C, Row 15, Plot 32
Sharp: Flora Catherine Ann: Roman
Catholic Berm B, Row 1, Plot 6
Sharp: George: Protestant Lawn D, Row
1, Plot 67
Sharp: George William: Anglican
Division A, Row 7, Plot 14b
Sharp: Grace Edna Lillian: Wesleyan
Division F, Row 1, Plot 16
Sharp: Gwenever: Childrens Burial Area
A, Row 2, Plot 41
Sharp: Hannah Euphemia: Azalea Octagon Area, Octagon 265, Plot 1
Sharp: Henry
Truman: Public Burial Area A, Row 1, Plot 54 – unmarked
Sharp: Ivan Victor: Auckland Provincial Memorial Panel 3 – memorial
Sharp: Ivy: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 8
Sharp: Ivan Victor: Auckland Provincial Memorial Panel 3 – memorial
Sharp: Ivy Alice: Protestant Lawn A,
Row 16, Plot 43
Sharp: Ivy Mary: Protestant Lawn D, Row
1, Plot 67
Sharp: James Wellburn: Service Persons
Area L, Row 8, Plot 77
Sharp: Jane: Anglican Division H, Row
10, Plot 36 – unmarked
Sharp: John: Anglican Division E, Row
1, Plot 96 – unmarked
Sharp: Joseph: Wesleyan Division C, Row
1, Plot 2a – 1916 – unmarked
Sharp: Joseph: Service Persons Area L,
Row 6, Plot 17 – 1960
Sharp: Kyra Betty: North Lawn E, Row 1,
Plot 124
Sharp: Mabel: Anglican Division D, Row
5, Plot 76 – unmarked
Sharp: Mabel Beaton: Chapel of Faith Ash Vaults
Sharp: Margaret Sarah: Presbyterian
Division E, Row 5, Plot 31
Sharp: Mary: Anglican Division A, Row
7, Plot 14b
Sharp: Mary Jane: Wesleyan Division A,
Row 5, Plot 55b
Sharp: Mary Louise: Nonconformist
Division C, Row 15, Plot 24
Sharp: Mervyn Gladstone: Western Lawn
B, Row 3, Plot 147
Sharp: Michael (Titch) John: North Lawn
E, Row 22, Plot 122
Sharp: Myrtle (Vena) Vena: Nonconformist
Division C, Row 15, Plot 30
Sharp: Norma: Nonconformist Division C, Row 15, Plot 30 – memorial
Sharp: Patrick Alfred: North Lawn E,
Row 22, Plot 100
Sharp: Paul Joseph: Azalea Octagon Area, Octagon 265, Plot 7
Sharp: Peggy: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1b, Plot 111
Sharp: Rita Ethel May: Nonconformist
Division C, Row 15, Plot 30
Sharp: Robert James: Wesleyan Division
E, Row 5, Plot 12
Sharp: Ronald Gordon: Wesleyan Division
B, Row 7, Plot 32
Sharp: Segna Burnice: Columbarium New Niche Wall B, Side 2, Niche 17
Sharp: Selwyn Hamilton: Azalea Octagon Area, Octagon 265, Plot 8 Sharp: Steven Desmond: Azalea Octagon Area, Octagon 265, Plot 8
Sharp: Stillborn Child: Wesleyan
Division C, Row 13, Plot 3 – unmarked
Sharp: Thomas Leonard: Anglican
Division G, Row 5, Plot 31
Sharp: Victor: Service Persons Area K,
Row 15, Plot 74
Sharp: William: Anglican Division N,
Row 4, Plot 14 – unmarked
Sharp: William Callan: Protestant Lawn
B, Row 1, Plot 53
Sharpe: Albert Benjamin: Service
Persons Area M, Row 17, Plot 118
Sharpe: Baby: Protestant Division B,
Row 3, Plot 112 – unmarked
Sharpe: Bryan: Service Persons Area D,
Row 2a, Plot 26
Sharpe: Caroline: Nonconformist
Division D, Row 15, Plot 11 – unmarked
Sharpe: Caroline Elsie: Hebrew Area A,
Row 10, Plot 5
Sharpe: Charles: Anglican Division F,
Row 15, Plot 51 – unmarked
Sharpe: Charles Luke: Nonconformist
Division D, Row 6, Plot 17
Sharpe: Clara: Anglican Division K, Row
7, Plot 69
Sharpe:
Colleen Thelma: Roman Catholic Division B, Row 2, Plot 13b –
unmarked
Sharpe: Daniel:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 196
Sharpe: Ernest
James: Roman Catholic Division B, Row 2, Plot 13b – unmarked
Sharpe: Frederick
John Elvie: Service Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 154
Sharpe: Gordon:
Nonconformist Division C, Row 16, Plot 10 – unmarked
Sharpe: Gwendoline
Maud: Protestant Division C, Row 5, Plot 23 – unmarked
Sharpe: John:
Nonconformist Division D, Row 15, Plot 11 – unmarked
Sharpe: Mary: Nonconformist Division D,
Row 6, Plot 17
Sharpe: Moia Cushla: Western Lawn B,
Row 2, Plot 19
Sharpe: Samuel: Hebrew Area A, Row 10,
Plot 6
Sharples: Adam Christopher:
West Berm A, Row 3, Plot 9
Sharples: Agnes Mary: West Berm A,
Row 3, Plot 9
Sharples: Albert: Anglican Division G,
Row 3, Plot 21
Sharples: Clifford: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 233
Sharples: Elizabeth Eleanor: Anglican
Division G, Row 3, Plot 21
Sharples: John Charles: Nonconformist
Division C, Row 20, Plot 1 – unmarked
Sharples: Mary Elizabeth: Nonconformist
Division C, Row 20, Plot 1 – unmarked
Sharples: Richard Stanley: Protestant
Berm B, Row 2, Plot 12 – unmarked
Sharples: Sarah Ann: Chapel of Faith Ash Vaults
Sharplin: Victor Pyne:
Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 60
Sharratt: Jack:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 95
Sharratt: Jessie: Anglican Division K,
Row 2, Plot 32
Sharratt: Pamela Leigh: Childrens
Burial Area A, Row 3, Plot 5
Sharratt: William Henry Frank: Anglican
Division K, Row 2, Plot 32
Sharrock: Roland James:
Nonconformist Division D, Row 5, Plot 17 – unmarked
Sharrock: Sarah Ellen: Nonconformist
Division D, Row 5, Plot 17 – unmarked
Shave: Florence: Chapel of Faith Ash Vaults
Shaw: Ada: Anglican Division E,
Row 4, Plot 15 – unmarked
Shaw: Ada Eliza: Nonconformist Division
D, Row 11, Plot 16
Shaw: Alan Laurie: Protestant Division
C, Row 3, Plot 87
Shaw: Albert Henry: Presbyterian
Division C, Row 8, Plot 8 – unmarked
Shaw: Alice: Protestant Division C, Row
3, Plot 5 – unmarked
Shaw: Annie: Anglican Division G, Row
6, Plot 11
Shaw: Annie Elizabeth: Wesleyan
Division C, Row 1, Plot 5
Shaw: Annie Louise: Anglican Division
F, Row 5, Plot 96 – unmarked
Shaw: Annie Maria or Marie: Chapel of Faith Ash Vaults
Shaw: Arthur Ernest: Protestant Berm B,
Row 13, Plot 40
Shaw: Baby: Nonconformist Division E,
Row 2, Plot 53 – unmarked
Shaw: Bertie William Bentley: Anglican
Division A, Row 7, Plot 21 – memorial
Shaw: Betty Olive: North Lawn E, Row
21, Plot 31
Shaw: Cecil John: Roman Catholic
Division C, Row 25, Plot 38
Shaw: Cecilia: Roman Catholic Division
F, Row 4, Plot 51 – unmarked
Shaw: Cecelia Bridget: Western Lawn A,
Row 7, Plot 31
Shaw: Charles Henry: Anglican Division
K, Row 2, Plot 6
Shaw: Charles Thomas: Anglican Division
A, Row 1, Plot 0D
Shaw: Clifford Edward: West Lawn B, Row
1, Plot 16 – unmarked
Shaw: Colin Martyn: Anglican Division
L, Row 7, Plot 118
Shaw: Cora Clarke: Anglican Division L,
Row 5, Plot 116
Shaw: Dean (Barry) Beresford: Roman Catholic Lawn C, Row 2, Plot 108
Shaw: Doris Eileen Bandfield: Cremation
Lawn B, Row 5, Plot 189
Shaw: Doris Emily: Cremation Lawn Old,
Row P, Plot 19
Shaw: Dorothy Jessie: Western Lawn A,
Row 9, Plot 2
Shaw: Dorothy (Vivienne) Vivienne: Waitakere View Ash Vaults, Wall B, Vault 51
Shaw: Douglas Lewis: Nonconformist
Division D, Row 10, Plot 18 – unmarked
Shaw: Edel Kristine: Protestant Berm B,
Row 26, Plot 142
Shaw: Edgar Ernest: Service Persons
Area G, Row 4, Plot 3
Shaw: Edith Kim: Protestant Berm B, Row
13, Plot 40
Shaw: Edith Mary: Protestant Berm B,
Row 13, Plot 40
Shaw: Edward: Wesleyan Division F, Row
1, Plot 39
Shaw: Edward Hunter: Anglican Division
K, Row 7, Plot 27
Shaw: Edward John: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 225
Shaw: Eileen Gladys: Roman Catholic
Division F, Row 2, Plot 89 – unmarked
Shaw: Eleanor: Anglican Division K, Row
12, Plot 87
Shaw: Elihu: Anglican Division B, Row
6, Plot 40-42
Shaw: Elihu John: Wesleyan Division C,
Row 27, Plot 27 – 1939
Shaw: Elihu John: Nonconformist
Division D, Row 6, Plot 4 – 1918
Shaw: Elizabeth McEwan: Azalea Octagon Area, Octagon 280, Plot 5
Shaw: Ella (Sue) Gwendoline: Erebus Ash
Gardens, Row H, Plot 17
Shaw: Elsie Verna: Nonconformist
Division C, Row 17, Plot 68 – unmarked
Shaw: Emily Elizabeth: Western Lawn B,
Row 1, Plot 16 – unmarked
Shaw: Emma Jane: Wesleyan Division C,
Row 12, Plot 3
Shaw: Ena Nola: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 8a, Plot 15
Shaw: Evelyn: Presbyterian Division C,
Row 8, Plot 8 – unmarked
Shaw: Fay Lavinia: Protestant Lawn A, Row 5, Plot 61
Shaw: Florence: Protestant Division A,
Row 6, Plot 12 – unmarked
Shaw: Florence Annie: Chapel of Faith Ash Vaults
Shaw: Frances (Beth) Beth: Presbyterian
Division A, Row 6, Plot 21
Shaw: Frank Couper: Roman Catholic
Division F, Row 4, Plot 69
Shaw: Frank Reginald: Nonconformist
Division D, Row 11, Plot 16
Shaw: Frederick: Wesleyan Division C,
Row 1, Plot 5
Shaw: Frederick Herbert: Nonconformist
Division C, Row 20, Plot 51
Shaw: George Frank Hall: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 151
Shaw: George William: Anglican Division
B, Row 3, Plot 73 – unmarked
Shaw: Gilbert Francis: Protestant Berm
A, Row 16, Plot 125 – 1974
Shaw: Gilbert Francis: Waitakere View Area B, Row 3, Plot 9 – 2021
Shaw: Gladys: Protestant Lawn C, Row 5,
Plot 113
Shaw: Gladys May: Columbarium New Niche Wall A, Side 2, Plot 25
Shaw: Gladys Theresa: Protestant Berm
A, Row 16, Plot 125
Shaw: Grace Jean: Protestant Berm A,
Row 22, Plot 44
Shaw: Graham Alan: Waitakere View Ash Vaults, Wall B, Vault 51
Shaw: Grahame Patrick: Nonconformist
Division E, Row 2, Plot 44
Shaw: Harriett Hendri: Protestant
Division C, Row 4, Plot 11 – unmarked
Shaw: Hazel Lilian: Nonconformist
Division C, Row 20, Plot 51
Shaw: Helen Louise: Roman Catholic Lawn
C, Row 2, Plot 108
Shaw: Henrietta (Rita): Protestant Berm
B, Row 26, Plot 140
Shaw: Henrietta Elizabeth: Wesleyan
Division C, Row 27, Plot 27
Shaw: Henry: North Lawn E, Row 23, Plot
53
Shaw: Henry Arthur: Erebus Ash Gardens, Row H, Plot 17
Shaw: Herbert William: Anglican
Division A, Row 7, Plot 21
Shaw: Ian David: West Berm A, Row 5,
Plot 34
Shaw: Ivan John: Wesleyan Division C,
Row 27, Plot 31
Shaw: James: Presbyterian Division E,
Row 11, Plot 20 – 1932
Shaw: James: Chapel of Faith Ash Vaults – 1948
Shaw: James: Cremation Lawn B, Row 9,
Plot 119 – 2011
Shaw: James Alexander: Cremation Lawn
Old, Row K, Plot 6
Shaw: James Edward: Protestant Lawn B,
Row 2, Plot 63
Shaw: James Henry: Western Lawn A, Row 9, Plot 2
Shaw: James Roderick: Anglican Division
A, Row 1, Plot 0B
Shaw: James Walter: Roman Catholic Lawn
C, Row 1, Plot 88 – unmarked
Shaw: Jane Ellen: Anglican Division G,
Row 1, Plot 131 – unmarked
Shaw: John: Wesleyan Division C, Row 1,
Plot 5 – 1896
Shaw: John: Roman Catholic Division C,
Row 5, Plot 77 – 1906 – unmarked
Shaw: John: Anglican Division D, Row 9,
Plot 115 – 1917 – unmarked
Shaw: John: Wesleyan Division C, Row
13, Plot 40 – 1927 – unmarked
Shaw: John: Anglican Division F, Row 3,
Plot 31 – 1930
Shaw: John: Wesleyan Division D, Row 4,
Plot 27a – 1933
Shaw: John: Erebus Ash Gardens, Row H,
Plot 54 – 2002
Shaw: John Andrew: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 8a, Plot 199
Shaw: John Darcy: Chapel View Burial Area, Row 16, Plot 35
Shaw: John Nicholas: Cremation Lawn
Old, Row R, Plot 13 – unmarked
Shaw: John Patrick Hoyes: West Berm
A, Row 5, Plot 30
Shaw: John Sidney: Anglican Division L,
Row 5, Plot 116
Shaw: John Thomas Arnold: North Lawn E,
Row 21, Plot 31
Shaw: John William: Roman Catholic
Division C, Row 11, Plot 13a – unmarked
Shaw: Joseph: Hebrew Area A, Row 4,
Plot 37
Shaw: Joseph Silas: Wesleyan Division
C, Row 12, Plot 3
Shaw: Joseph Wright: Cremation Lawn
Old, Row V, Plot 1 – unmarked
Shaw: Josephine: Anglican Division L,
Row 7, Plot 118
Shaw: Kenneth Henry: Protestant
Division B, Row 1, Plot 191
Shaw: Kristopher Alan: Protestant
Division C, Row 5, Plot 79
Shaw: Leah Booker: Anglican Division K,
Row 7, Plot 27
Shaw: Leonard Bernard: Anglican
Division F, Row 4, Plot 42-44
Shaw: Leslie Thornton: Protestant Berm
A, Row 3, Plot 7
Shaw: Louis Claude: Cremation Lawn B,
Row 4, Plot 121
Shaw: Louisa: Nonconformist Division A,
Row 7, Plot 23x – unmarked
Shaw: Lucy: Wesleyan Division C, Row
27, Plot 31 – 1974
Shaw: Lucy: Cremation Lawn B, Row 5,
Plot 146 – 1983
Shaw: Madeline Rachel Violet: Roman
Catholic Division C, Row 19, Plot 3a
Shaw: Margaret: Anglican Division A,
Row 1, Plot 0D
Shaw: Martin John: Muslim Area D, Row
1, Plot 3
Shaw: Mary: Anglican Division B, Row 6,
Plot 42 – 1892
Shaw: Mary: Anglican Division D, Row 1, Plot 67 – 1905 – unmarked
Shaw: Mary: Anglican Division G, Row 1,
Plot 131 – 1933 – unmarked
Shaw: Mary: Wesleyan Division C, Row 27, Plot 31 – 1961
Shaw: Mary Agnes: Anglican Division F,
Row 4, Plot 42-44
Shaw: Mary Ann Elizabeth Jane: Anglican
Division A, Row 7, Plot 21
Shaw: Mary Maud Bertha: Roman Catholic
Lawn C, Row 4, Plot 6 – unmarked
Shaw: Mary Royal: Presbyterian Division C, Row 8, Plot 8 – unmarked
Shaw: Mary Wilhelmina: Anglican
Division K, Row 2, Plot 6
Shaw: Maurice Petrie: Service Persons
Area L, Row 7, Plot 8
Shaw: Mildred: Protestant Lawn C, Row
6, Plot 77
Shaw: Naida Mildred: Chapel Memorials, Pillar 4, Column 3, Plaque G
Shaw: Norman Leslie: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1b, Plot
Shaw: Owen: Service Persons Ash Burial
Area K, Row 2a, Plot 127
Shaw: Patricia Mary: Roman Catholic Lawn C, Row 2, Plot 108
Shaw: Percy R.: Anglican Division A,
Row 1, Plot 0B
Shaw: Peter Maxwell: Protestant Berm A,
Row 12, Plot 69
Shaw: Rachel Maud: Presbyterian
Division A, Row 6, Plot 21
Shaw: Rene Rosemary: Wesleyan Division C, Row 27, Plot 31
Shaw: Rita Eileen: Cremation Lawn B,
Row 4, Plot 121
Shaw: Robert: Anglican Division F, Row
15, Plot 55a – unmarked
Shaw: Robert Lewis: Western Lawn B, Row 6, Plot 93
Shaw: Robert Ronald Hugh: Cremation
Lawn Old, Row P, Row 19
Shaw: Roderick: Nonconformist Division
D, Row 10, Plot 18 – unmarked
Shaw: Roderick Burnett: Protestant Berm
A, Row 12, Plot 73
Shaw: Rona Lillian: Nonconformist
Division C, Row 20, Plot 51
Shaw: Ronald George: Chapel Memorials, Pillar 4, Column 3, Plaque G
Shaw: Ronald Owen: Cremation Lawn B,
Row 9, Plot 57 – unmarked
Shaw: Samuel: Anglican Division D, Row
1, Plot 67 – unmarked
Shaw: Samuel Alexander: Nonconformist
Division B, Row 5, Plot 42a – unmarked
Shaw: Sarah: Nonconformist Division D,
Row 6, Plot 4
Shaw: Stillborn Child: Anglican
Division A, Row 2, Plot 0B
Shaw: Sydney Joseph: Wesleyan Division
C, Row 12, Plot 1
Shaw: Sylvia Beryl: Cremation Lawn B,
Row 7, Plot 136
Shaw: Thelma Mary: Cremation Lawn Old, Row
O3, Plot 15
Shaw: Thomas: Presbyterian Division D,
Row 11, Plot 45 – unmarked
Shaw: Thomas Charles: Anglican Division
F, Row 16, Plot 20 – unmarked
Shaw: Thomas George: Protestant Lawn C,
Row 6, Plot 77
Shaw: Thomas John Noel: Cremation Lawn
B, Row 5, Plot 189
Shaw: Trevor Frank: East Berm A, Row 5,
Plot 1
Shaw: Trevor Thomas: Anglican Division
L, Row 7, Plot 118
Shaw: Vera Gladys: Nonconformist
Division C, Row 19, Plot 12 – unmarked
Shaw: Victor David George:
Nonconformist Division E, Row 2, Plot 44
Shaw: Victor Leslie Philip: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 15
Shaw: Wendla Mary: Roman Catholic Lawn
A, Row 13, Plot 64 – unmarked
Shaw: William: Anglican Division C, Row
5, Plot 78 – 1889 – unmarked
Shaw: William: Anglican Division F, Row
12, Plot 47 – 1908 – unmarked
Shaw: William: Presbyterian Division D,
Row 11, Plot 27 – 1921
Shaw: William Douglas Reginald: Service
Persons Area L, Row 13, Plot 99
Shaw: William James: Service Persons
Area J, Row 5, Plot 53
Shaw: William John: Wesleyan Division
C, Row 27, Plot 31 – 1937
Shaw: William John: Public Burial Area
A, Row 3, Plot 66 – 1961?
Shaw-Clifton: Edith Valerie:
Cremation Lawn B, Row 9, Plot 57 – unmarked
Shawcroft: Herbert: Presbyterian
Division D, Row 25, Plot 57 – unmarked
Shawcross: Agnes May: Roman
Catholic Lawn A, Row 13, Plot 27 – unmarked
Shawcross: Arthur: Roman Catholic Lawn
A, Row 13, Plot 27 – unmarked
Shawe: Vera: Cremation Lawn Old,
Row V, Plot 10
She Cheong: George Morgan: North Lawn E, Row 3, Plot 125
She Cheong: Meelin Lily: North Lawn E, Row 3, Plot 125
Shea: John: Roman Catholic Berm
B, Row 7, Plot 41
Shea: Lavinia: Roman Catholic Berm B,
Row 7, Plot 41
Shead: Edith Holly: West Berm
A, Row 1, Plot 46
Shead: Kenneth Albert: West Berm A, Row 1, Plot 46
Shead: Kenneth Frederick Sternephen:
Protestant Berm B, Row 20, Plot 68
Shead: Margaret Anne: Protestant Berm
B, Row 20, Plot 68
Shead: Shirley Margaret: Protestant
Berm B, Row 20, Plot 68
Sheaf: Charlotte
Ellen: Anglican Division C, Row 3, Plot 8
Sheaf: Douglas Edwin: Anglican Division C, Row 3, Plot 6
Sheaf:
Edward Charles: Anglican Division C, Row 3, Plot 4
Sheaf: Ellen Catherine: Anglican
Division C, Row 3, Plot 8
Sheaf: Samuel Edwin: Anglican Division
C, Row 3, Plot 8
Sheahan: Daniel: Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 86 – unmarked
Sheahan: John: Service Persons Area M,
Row 11, Plot 42
Sheahan or Sheehan: Michael: Roman
Catholic Division B, Row 5, Plot 15 – 1902 – unmarked
Sheahon: Caroline Helena: Roman
Catholic Lawn C, Row 6, Plot 64
Sheard: Albert (Gillian) Robert
Charles Gillan: Roman Catholic Division A, Row 2, Plot 29
Sheard: Charlotte: Roman Catholic
Division A, Row 2, Plot 29
Sheard: Janet Birrell: Chapel of Faith Ash Vaults
Sheard: John Lewis: Anglican Division
B, Row 8, Plot 69a
Sheard: Louisa: Anglican Division B,
Row 8, Plot 69b
Sheard: Martin: Anglican Division F,
Row 3, Plot 94 – unmarked
Sheard: Maurice: Service Persons Area
L, Row 16, Plot 101
Shearer: Agnes: Cremation Lawn
B, Row 3, Plot 96
Shearer: Andrew: North Lawn E, Row 22,
Plot 2
Shearer: Elizabeth: Nonconformist
Division C, Row 1, Plot 28b – unmarked
Shearer: Elizabeth Ellen: Protestant
Lawn D, Row 7, Plot 69
Shearer: Gavin: Protestant Lawn A, Row
8, Plot 67
Shearer: Grace Muir: Chapel of Faith Ash Vaults
Shearer: Jane: Anglican Division G, Row
6, Plot 66
Shearer: Janet: Anglican Division D,
Row 2, Plot 55 – unmarked
Shearer: John: Protestant Lawn C, Row
10, Plot 18
Shearer: John Keenan: Cremation Lawn B,
Row 2, Plot 118
Shearer: John Milne: Service Persons
Area L, Row 12, Plot 109
Shearer: Maggie More: Protestant Lawn
A, Row 8, Plot 67
Shearer: Mary: Protestant Division C,
Row 3, Plot 11 – unmarked
Shearer: Sylvia Hazel East Berm A, Row
13, Plot 1
Shearer: Thomas Muir: Chapel of Faith Ash Vaults
Shearing: Edgar William:
Cremation Lawn Old, Row F, Plot 11
Shearing: Monica Doris: Wesleyan
Division E, Row 5, Plot 30 – unmarked
Shearman: Desmond Martyn:
Anglican Division G, Row 1, Plot 1
Shears: Evelyn:
Presbyterian Division C, Row 3, Plot 37x – unmarked
Shears: James Henry Thomas: Presbyterian
Division E, Row 18, Plot 44 – unmarked
Shears: John: Anglican Division N, Row
7, Plot 54 – unmarked
Shears: Mary Ann: Roman Catholic
Division C, Row 23, Plot 113 – unmarked
Shears: Mavis Doreen: Anglican Division
F, Row 4, Plot 11 – unmarked
Shears: Thomas: Nonconformist Division
C, Row 7, Plot 54
Shears: William Protestant Division B,
Row 3, Plot 169 – unmarked
Shears-MacPherson: Emma:
Presbyterian Division E, Row 22, Plot 10
Sheary: Mary Isadora: Roman
Catholic Lawn B, Row 6, Plot 37
Shearwood: Betty: Chapel of Faith Ash Vaults
Sheat: Arthur
John Laurence: Protestant Lawn D, Row 2, Plot 108
Sheat: Mildred
Isabel: Protestant Lawn D, Row 2, Plot 108
Sheath: Anna Pauline: W H Tongue
Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Sheath: Desmond Alfred William: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 156 – unmarked
Sheath: Edward: Protestant Lawn A, Row
2, Plot 10
Sheath: Edward Henry: Protestant Lawn
A, Row 2, Plot 10 – memorial
Sheath: Edwin Charles: Anglican
Division C, Row 3, Plot 6 – ashes or memorial?
Sheath: Elizabeth: Protestant Lawn A,
Row 2, Plot 10
Sheath: Stephen: Anglican Division C,
Row 1, Plot 37 – unmarked
Sheath: Stillborn Child: The Sanctuary, Row A, Plot 6 – unmarked
Sheddan: John Robert: Nonconformist Division D, Row 13, Plot 20
Sheddan: Pamela Maud: Western Lawn B, Row 2, Plot 189
Sheddan: Walter Boland: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 168
Shee:
Soo (Suzie): Public Burial Area A, Row 1b, Plot 49
Sheedy: Catherine: Roman
Catholic Division C, Row 20, Plot 107 – unmarked
Sheedy: Eileen Mary: Protestant Lawn A,
Row 5, Plot 74
Sheedy: Martin: Protestant Division C,
Row 4, Plot 54 – unmarked
Sheef: Elsie: Anglican Division
G, Row 4, Plot 71 – unmarked
Sheehan:
Annie: Roman Catholic Division B, Row 5, Plot 13
Sheehan: Bartholomew Nelson: Roman
Catholic Division B, Row 5, Plot 15
Sheehan:
Caroline: Anglican Division F, Row 5, Plot 62
Sheehan: Catherine Emma: Roman Catholic
Lawn A, Row 5, Plot 61
Sheehan: Cornelius: Roman Catholic
Division E, Row 13, Plot 65 – unmarked
Sheehan: Denis: Anglican Division F,
Row 11, Plot 45 – unmarked
Sheehan: Elizabeth: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 66
Sheehan: Emily Bertha: Anglican
Division L, Row 8, Plot 91 – unmarked
Sheehan: Ethel May: Roman Catholic Berm
A, Row 12, Plot 46
Sheehan: Eva: Wesleyan Division C, Row
14, Plot 46 – unmarked
Sheehan: Honora: Roman Catholic
Division E, Row 4, Plot 69 – unmarked
Sheehan: James: Roman Catholic Division
A, Row 2, Plot 74
Sheehan: John: Roman Catholic Division
C, Row 2, Plot 55x – 1914
Sheehan: John Joseph: Service Persons
Area H, Row 3, Plot 28 – 1945
Sheehan: John: Roman Catholic Division D, Row 6, Plot 46 – 1948 – unmarked
Sheehan: John Joseph: Service Persons
Area M, Row 14, Plot 181 – 1994
Sheehan: Julia: Roman
Catholic Division C, Row 18, Plot 81
Sheehan: Madeline Winifred: North Lawn
E, Row 22, Plot 27
Sheehan: Margaret Jane:
Roman Catholic Division A, Row 2, Plot 74
Sheehan: Maree May: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 17
Sheehan: Mary: Anglican Division F, Row
15, Plot 72 – unmarked
Sheehan: Mary Ann: Roman
Catholic Division C, Row 18, Plot 81
Sheehan: Maurice: Anglican Division F,
Row 13, Plot 54 – unmarked
Sheehan: Michael: Anglican Division M,
Row 2, Plot 8 – 1892 – unmarked
Sheehan or Sheahan: Michael: Roman
Catholic Division B, Row 5, Plot 15 – 1902 – unmarked
Sheehan: Michael: Roman Catholic
Division C, Row 11, Plot 81 – 1929 – unmarked
Sheehan: Michael: Roman Catholic
Division C, Row 26, Plot 5 – 1942 – unmarked
Sheehan: Michael Philip: Roman Catholic
Lawn B, Row 6, Plot 26
Sheehan: Norah Maria: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 42b – unmarked
Sheehan: Patrick: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 66 – 1931
Sheehan: Patrick: Mercantile Area B,
Row 5, Plot 20
Sheehan: Patrick John Francis: Service
Persons Area M, Row 9, Plot 199
Sheehan: Richard: Roman Catholic
Division E, Row 1, Plot 64
Sheehan: Susan: Roman Catholic Division
E, Row 3, Plot 45
Sheehan: Thomas David Felix: Roman
Catholic Division B, Row 5, Plot 15
Sheehan: Thomas Joseph: Roman Catholic Division E, Row 8, Plot 108 – 1954 – unmarked
Sheehan: Thomas Joseph: Roman Catholic Division E, Row 8, Plot 108 – 1954 – unmarked
Sheehan: Thomas Joseph: Roman Catholic
Division E, Row 6, Plot 17 – 2011
Sheehan: Timothy Matthew: Service
Persons Area M, Row 4, Plot 78
Sheehan: Samuel (Andy) Lewis: Anglican
Division K, Row 12, Plot 67 – memorial?
Sheehan: William: Roman Catholic
Division B, Row 5, Plot 13 – 1904
Sheehey or Sheehy: Mark: Roman
Catholic Division B, Row 7, Plot 38 – unmarked
Sheehy: Alice: Anglican Division B, Row 3, Plot 57
– unmarked
Sheehy:
Gertrude: Roman Catholic Division D, Row 5, Plot 38
Sheehy: John: Roman Catholic Division
C, Row 19, Plot 124
Sheehy: John Alexander:
Anglican Division B, Row 3, Plot 57 – unmarked
Sheehy
or Sheehey: Mark: Roman Catholic Division B, Row 7, Plot 38 –
unmarked
Sheehy: Martin: Roman Catholic Division
D, Row 5, Plot 21
Sheehy: Patrick: Roman Catholic
Division C, Row 26, Plot 68 – unmarked
Sheehy: Vera Frances: Roman Catholic
Lawn C, Row 6, Plot 7
Sheehy: William: Service Persons Area
J, Row 2, Plot 50
Sheenan: Marion Joyce: Anglican
Division K, Row 12, Plot 67
Sheenan: Thomas: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 21 – unmarked
Sheeran: James Lavington:
Anglican Division A, Row 7, Plot 2
Sheeran:
Mary Jane: Roman Catholic Division C, Row 15, Plot 69
Sheeran:
Michael: Roman Catholic Division C, Row 15 Plot 69
Sheeran: Robert: Anglican Division K,
Row 16, Plot 76 – unmarked
Sheeran: Selina Rose: Anglican Division
B, Row 2, Plot 33
Sheerin: John Patrick: Roman
Catholic Division F, Row 3, Plot 53 – unmarked
Sheffield: Duncan F. Campbell:
Anglican Division E, Row 2, Plot 7
Sheffield: Eleanor Louisa: Anglican
Division E, Row 2, Plot 7
Sheffield: Hilda Constance: Cremation
Lawn B, Row 8, Plot 124
Sheffield: John Herbert: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 124
Shegadeen: James Phillip:
Anglican Division G, Row 4, Plot 96
Shek: Kam Yuen: Chapel View Ash Lawn, Row 3, Plot 65
Shek: Kam Yuen: Chapel View Ash Lawn, Row 3, Plot 65
Shekell: Georgina: West Berm C, Row 1, Plot 19
Shekell: Kathleen Mary: West Berm A, Row 2,
Plot 9
Shekell: Keith: West Berm A, Row 4, Plot 15
Shekhumia:
Rahim:
Muslim Area B, Row 4, Plot 2
Shekhumia: Razia: Muslim Area B, Row 5, Plot 8
Shelbourne:
George: Wesleyan Division C, Row 5, Plot 15 – unmarked
Sheldon: Arthur Alexander:
Cremation Lawn Old, Row V2, Plot 10
Sheldon: Barbara: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 330, Plot 1 – unmarked
Sheldon: Edwin: Service Persons Area M,
Row 17, Plot 165
Sheldon: Eliza: Wesleyan Division B,
Row 5, Plot 1
Sheldon: Ernest Albert: Protestant Lawn
C, Row 8, Plot 88
Sheldon: Frances Olive: Cremation Lawn
Old, Row V2, Plot 10
Sheldon: John Thomas: Nonconformist
Division C, Row 36, Plot 23 – unmarked
Sheldon: Joseph Frederick:
Nonconformist Division E, Row 3, Plot 25 – 1938
Sheldon: Joseph Frederick:
Nonconformist Division E, Row 3, Plot 25 – 1988
Sheldon: Kerrie Nicole: Cremation Lawn
B, Row 3, Plot 55
Sheldon: Lucy Agnes: Protestant Lawn C,
Row 8, Plot 88
Sheldon: Mary: Nonconformist Division
E, Row 3, Plot 25
Sheldon: Olga Dulcie: West View Lawn A,
Row 3, Plot 10
Sheldon: Percy: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 330, Plot 1 – unmarked
Sheldon: Wanda: North Lawn E, Row 23,
Plot 10 – unmarked
Shellam: Henry:
Service Persons Area G, Row 6, Plot 35
Shellard: Joseph W.: Anglican
Division E, Row 6, Plot 7 – unmarked
Shellcroft: Josephine: Roman
Catholic Division B, Row 2, Plot 42 – unmarked
Shelly: Florence M.: Roman
Catholic Division C, Row 9, Plot 40 – unmarked
Shelton: Amy Blishen: Protestant
Lawn B, Row 4, Plot 50 – unmarked
Shelton: Annie: Wesleyan Division B,
Row 3, Plot 34
Shelton: Frederick: Wesleyan Division
B, Row 3, Plot 34
Shelton: Margaret Ruth: Western Lawn B,
Row 4, Plot 36
Shelton: William (Luke) James Luke: Western Lawn B, Row 4, Plot 36
Shen: Xiao Hong: Erebus Ash Gardens, Row H, Plot 6
Shenken: Annie Rachael: Hebrew
Area A, Row 9, Plot 52
Shenken: Leon Isaac: Hebrew Berm B, Row 11, Plot 14 Shenken: Louis: Hebrew Area A, Row 9, Plot 53
Shenkin: Sprinca (Jane) Sprinza: Hebrew Area A, Row 3, Plot 80
Shenkin: Brian Kevin: Hebrew
Berm B, Row 2, Plot 29
Shenkin: Cecil: Hebrew Berm B, Row 2,
Plot 28
Shenkin: Elchanan (Hyman): Hebrew Area A, Row 3, Plot 80
Shenkin: Eva: Hebrew Area A, Row 3,
Plot 76-78
Shenkin: Phyllis Ester: Confidential
Shenkin: Rachel: Hebrew Area A, Row 5,
Plot 40
Shenkin: Rosa: Hebrew Area A, Row 3, Plot 78-80 Shenkin: Sprinca (Jane) Sprinza: Hebrew Area A, Row 3, Plot 80
Shenkin: William: Hebrew Area A, Row 3,
Plot 76
Shenko: Kadija
Agayo: Chapel View Burial Area, Row 20, Plot 42
Shennan: Kathleen: Nonconformist
Division D, Row 127, Plot 27
Shennan: Mary: Anglican Division L, Row
7, Plot 113 – unmarked
Shennen: James
Sidney: Nonconformist Division D, Row 8, Plot 1-3
Shennen:
Reuban Paris: Nonconformist Division D, Row 8, Plot 1
Shenton: Rosaline
Bernadette: North Lawn E, Row 1, Plot 86
Shephard: Albert
(Jack) Charles Mason: Mercantile B, Row 5, Plot 39
Shepherd: Ailsa
Doris: Car Park Gardens, Row D, Plot 7
Shepherd: Alfred: Service Persons Area E, Row 3, Plot 60
Shepherd: Alma: North Lawn E,
Row 18, Plot 51Shepherd: Arthur Bernard: Roman
Catholic Berm A, Row 12, Plot 57
Shepherd: Basil Ferries: Service
Persons Area M, Row 10, Plot 172
Shepherd: Cecil Desmond: Nonconformist
Division C, Row 7, Plot 7
Shepherd: Charlotte Helen: Protestant
Berm A, Row 23, Plot 11
Shepherd a.k.a. Martinson: Christopher John: Roman Catholic Division E, Row 6, Plot 81
Shepherd a.k.a. Martinson: Christopher John: Roman Catholic Division E, Row 6, Plot 81
Shepherd: Dick Howard: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 40
Shepherd: Douglas Patrick: Anglican
Division K, Row 9, Plot 83
Shepherd: Douglas Roy: Car Park Garden,
Row D, Plot 7
Shepherd: Edith Fanny: Nonconformist
Division D, Row 18, Plot 63 – unmarked
Shepherd: Ernest Arthur Albert: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 202
Shepherd: Ernest Charles: Protestant
Berm A, Row 18, Plot 63
Shepherd: Ernest Karl: Auckland Provincial Memorial Panel 4 – memorial
Shepherd: Ernest Karl: Auckland Provincial Memorial Panel 4 – memorial
Shepherd: Ernest Norman: Service
Persons Area M, Row M, Plot 102
Shepherd: Ethel Alberta: Protestant
Lawn D, Row 1, Plot 101
Shepherd: Florence Ina: Cremation Lawn
Old, Row S, Plot 21 – unmarked
Shepherd: Franklin S.: Nonconformist
Division D, Row 3, Plot 20
Shepherd: George: Anglican Division C,
Row 8, Plot 28 – unmarked
Shepherd: George Kirby: Erebus Crash Victim
Mass, Row Mass, Plot Er
Shepherd: George Kirby: Erebus Crash Victim Area Shepherd: George Samuel: Cremation Lawn B, Row 9, Plot 195
Shepherd: Gordon William John: Azalea Octagon Area, Octagon 262, Plot 2
Sheppherd: Florence Charlotte: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 99 – unmarked
Sherr: Louis: Hebrew Area A, Row 2, Plot 83b
Shiell: Una Louise: Columbarium Memorials, Pillar 4, Column 7, Plaque A
Shigeta: Seishiro: Erebus Crash Victim Mass Grave, Row Mas, Plot 0Er
Shepherd: Gordon William John: Azalea Octagon Area, Octagon 262, Plot 2
Shepherd: Henry Thomas: Protestant Berm
A, Row 2, Plot 33
Shepherd: Jaimus Ronald: Western Lawn
B, Row 4, Plot 104
Shepherd: James: Nonconformist Division
D, Row 13, Plot 37 – unmarked
Shepherd: James St Andrew: Service
Persons Area L, Row 13, Plot 70
Shepherd: Jessie Mary: Wesleyan
Division F, Row 6, Plot 53
Shepherd: Jessie May: Protestant Berm
A, Row 2, Plot 33
Shepherd: Joan: Wesleyan Division D,
Row 6, Plot 85 – unmarked
Shepherd: Joel Marie: Wesleyan Division
B, Row 7, Plot 21a – unmarked
Shepherd: Kelvin Roland: Service
Persons Area M, Row 18, Plot 109
Shepherd: Lilian Mavis: Erebus Octagons, Octagon 111, Plot 5
Shepherd: Mabel: Protestant Berm A, Row
18, Plot 84
Shepherd: Maria: Nonconformist Division
D, Row 18, Plot 3
Shepherd: Mary (Mollie) Jane: Azalea Octagon Area, Octagon 262, Plot 2
Shepherd: Mere Nii Tungane: Protestant
Berm B, Row 24, Plot 62
Shepherd: Muriel Florence: Service
Persons Area M, Row 10, Plot 172
Shepherd: Noeline Alice: Cremation Lawn
B, Row 9, Plot 165
Shepherd: Norman Hector Arthur: Erebus Octagons, Octagon 111, Plot 5
Shepherd: Olive Ada Beatrice: Wesleyan
Division C, Row 20, Plot 21
Shepherd: Owen Thomas Walter:
Protestant Berm A, Row 24, Plot 62
Shepherd: Patricia Lillian: Western
Lawn B, Row 3, Plot 54
Shepherd: Richard: Nonconformist
Division C, Row 7, Plot 5
Shepherd: Robert: Roman Catholic
Division B, Row 2, Plot 92 – unmarked
Shepherd: Rose Ann: Nonconformist
Division C, Row 7, Plot 5
Shepherd: Roy or Ray William:
Anglican Division E, Row 1, Plot 75
Shepherd: Ruby Alison: Cremation Lawn
B, Row 9, Plot 36
Shepherd or Burchell: Ruth: Wesleyan
Division C, Row 4, Plot 31 – unmarked
Shepherd: Sophia: Anglican Division E,
Row 1, Plot 75
Shepherd: Stanley George: North Lawn E,
Row 18, Plot 51
Shepherd: Stillborn Child: Wesleyan
Division C, Row 13, Plot 30 – 1918 – unmarked
Shepherd: Stillborn Child: Presbyterian Division D, Row 9, Plot 13 – 1920 – unmarked
Shepherd: Stillborn Child: Anglican
Division D, Row 7, Plot 58 – 1938
Shepherd: Susan: Nonconformist Division
D, Row 3, Plot 20
Shepherd: Thomas Innes Panet: Service
Persons Area M, Row 8, Plot 154
Shepherd: Thomas Joseph: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 215
Shepherd: Walter: Cremation Lawn B, Row
6, Plot 56
Shepherd: William: Anglican Division F,
Row 4, Plot 39 – 1923 – unmarked
Shepherd: William: Nonconformist Division D, Row 18, Plot 3 – 1935
Shepherd: William Jackson: Roman
Catholic Division E, Row 6, Plot 81
Shepherd: William Raymond: Protestant
Berm A, Row 23, Plot 11
Shepley: Arthur: Anglican
Division H, Row 6, Plot 42 – unmarked
Shepley: Constance: Anglican Division
H, Row 6, Plot 42 – unmarked
Sheppard: Alva Jean:
Nonconformist Division C, Row 18, Plot 17
Sheppard: Cecil Dane: Nonconformist
Division A, Row 5, Plot 7
Sheppard: Cecil Leonard: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 226
Sheppard: Colleen: Anglican Division E,
Row 2, Plot 6
Sheppard: Edward (Pem) Pembroke:
Cremation Lawn Old, Row D2, Plot 1
Sheppard: George: Anglican Division E,
Row 2, Plot 6
Sheppard: Helen: Nonconformist Division
A, Row 5, Plot 7
Sheppard: Herman Oliver: Nonconformist
Division A, Row 5, Plot 7
Sheppard: Ivy Winifred: Nonconformist
Division C, Row 18, Plot 17
Sheppard: John Augustus: Roman Catholic
Division A, Row 1, Plot 80 – unmarked
Sheppard: John Rupert: Anglican
Division K, Row 8, Plot 16
Sheppard: Laura Louisa: Anglican
Division E, Row 2, Plot 6
Sheppard: Margaret: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 6a, Plot 226
Sheppard: Margo Nellie: Columbarium Memorials, Pillar 7, Column 10, Plaque B
Sheppard: Nellie: Anglican Division H,
Row 8, Plot 80 – unmarked
Sheppard: Percy: Nonconformist Division
A, Row 5, Plot 5
Sheppard: Rachel: Anglican Division K,
Row 8, Plot 16
Sheppard: Raymond Henry: Protestant
Berm B, Row 4, Plot 50 – unmarked
Sher: Ernest: Hebrew Area A, Row
7, Plot 84
Sher: Selwyn Fred Reuben: Hebrew Berm B, Row 12, Plot 1
Shera: John: Roman Catholic
Division B, Row 4, Plot 37 – unmarked
Sherborne: Herbert:
Roman Catholic Berm A, Row 10, Plot 21
Sherborne: Margaret: Roman Catholic
Berm A, Row 10, Plot 21
Sherborne: Mary Betty: Roman Catholic Lawn B, Row 5, Plot 23
Sherer: Cyril: Cremation Lawn B,
Row 6, Plot 87
Sherer: Dorothy Gwendoline: Anglican
Division A, Row 6, Plot 27
Sherer: Edwin James Simpson: Wesleyan
Division B, Row 4, Plot 56
Sherer: Elvina:
Anglican Division A, Row 6, Plot 27
Sherer: Emma Hariett: Anglican Division
A, Row 6, Plot 27
Sherer: Frederick George Tennant:
Anglican Division B, Row 8, Plot 47 – unmarked
Sherer: Joseph Thomas: Anglican
Division L, Row 2, Plot 47 – 1941 – unmarked
Sherer: Joseph Thomas: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 45 – 1965
Sherer: Stanley James: Anglican
Division A, Row 6, Plot 27
Sherer: Stillborn Child: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 57 – unmarked
Sherer: Walter: Anglican Division A,
Row 6, Plot 27
Sheridan: Catherine: Roman
Catholic Division E, Row 7, Plot 68 – unmarked
Sheridan: Emily Louise: Chapel of Faith Ash Vaults
Sheridan: James Rossborough:
Presbyterian Division E, Row 18, Plot 4
Sheridan: Margaret: North Lawn E, Row
1, Plot 100 – unmarked
Sheridan: Marie: Roman Catholic
Division A, Row 6, Plot 27a – unmarked
Sheridan: Mary: Protestant Lawn D, Row
4, Plot 57 – unmarked
Sheridan: Richard Brinsley: Protestant
Lawn B, Row 4, Plot 63 – unmarked
Sheriff: Catherine: Anglican Division D, Row 5, Plot 83 – unmarked
Sheriff: James: Chapel of Faith Ash Vaults
Sheriff:
James Steele: Presbyterian Division D, Row 14, Plot 54
Sheriff: Matilda Rebecca: Presbyterian
Division D, Row 14, Plot 54
Sheriff: Priscilla: Anglican Division
D, Row 7, Plot 89
Sherley
or Shirley:
Georgina Ann: Wesleyan Division D, Row 6, Plot 56b
Sherley: Sheila: Erebus
Area C, Row B, Plot 5
Sherlock: Alfred George Adam: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 140
Sherlock: Alma Leila: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 16
Sherlock: Cyril Edgar: Cremation Lawn
B, Row 4, Plot 16
Sherlock: Edwin James: Protestant Berm
B, Row 5, Plot 21
Sherlock: Ernest Edward: Nonconformist
Division C, Row 28, Plot 18
Sherlock: Florence Edna: Protestant
Berm B, Row 5, Plot 21
Sherlock: John: Anglican Division G,
Row 2, Plot 98
Sherlock: Joseph Cornley: Nonconformist
Division C, Row 18, Plot 31 – unmarked
Sherlock: Thomas Clarence:
Nonconformist Division C, Row 28, Plot 18
Sherlock: Thomas Graham: Nonconformist
Division C, Row 28, Plot 18
Sherlock: Thomas Patrick: Roman
Catholic Lawn C, Row 2, Plot 39
Sherlock: Vera May: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 40
Sherman: Adelaide Leonara:
Protestant Lawn C, Row 10, Plot 34
Sherman: Beatrice: Protestant Berm B,
Row 25, Plot 98
Sherman: Charles: Nonconformist
Division E, Row 3, Plot 26
Sherman: Cicely: Anglican Division L,
Row 8, Plot 97 – unmarked
Sherman: Coen Robert Craig: The Sanctuary, Row R, Plot 53
Sherman: George: Anglican Division K,
Row 20, Plot 34 – 1952 – unmarked
Sherman: George: Protestant Berm A, Row
11, Plot 62 – 1971
Sherman: Henry: Anglican Division K,
Row 19, Plot 14
Sherman: John: Anglican Division C, Row
3, Plot 78 – unmarked
Sherman: Maurice Bradley: Protestant
Lawn D, Row 4, Plot 108
Sherman: Mavis Evelyn: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 179
Sherman: Melbourne: Protestant Berm A,
Row 3, Plot 17
Sherman: Owen Carl: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 170
Sherman: Rona Jean: Protestant Lawn D, Row 4, Plot 108
Sherman: Rose May: Anglican Division K,
Row 19, Plot 14
Sherman: Phyllis: Liberal Jews Area B, Row 3, Plot 18
Sherman: Theodore George: Protestant
Berm A, Row 24, Plot 51
Sherman: Thomas: Anglican Division F,
Row 10, Plot 9 – unmarked
Sherman: Victor John: Service Persons
Area K, Row 4, Plot 87
Sherman: William Henry: Protestant Lawn
C, Row 10, Plot 34
Sherrett: James: Anglican
Division E, Row 6, Plot 32 – unmarked
Sherriff: Harry: Presbyterian Division
E, Row 1, Plot 12
Sherriff: Elizabeth:
Presbyterian Division E, Row 1, Plot 12
Sherrin: Catherine: Anglican
Division A, Row 6, Plot 78 – unmarked
Sherrin: Richard
A. A.: Anglican Division A, Row 6, Plot 67 – unmarked
Sherry: Elizabeth:
Cremation Lawn B, Row 2, Plot 106
Sherry: James
Richard: Roman Catholic Division E, Row 14, Plot 36
Sherry
k.a. Smith: John:
Roman Catholic Division A, Row 7, Plot 62 – unmarked
Sherry: Lawrence:
Anglican Division F, Row 11, Plot 5 – unmarked
Sherry: Maude
Evelyn: Protestant Berm B, Row 25, Plot 106
Sherry: Patrick
Goodwin: Roman Catholic Division C, Row 4, Plot 56 – unmarked
Sherry: Richard
David: Service Persons Area M, Row 7, Plot 69
Sherry: Thomas
William Charles: Protestant Berm B, Row 25, Plot 106
Sherry: William
John: Roman Catholic Division C, Row 25, Plot 28
Sherson: Albert: Nonconformist
Division B, Row 5, Plot 2 – unmarked
Sherson: Alice Mary: Anglican Division
G, Row 3, Plot 36
Sherson: Anna Clarke: Nonconformist
Division C, Row 14, Plot 16
Sherson: Arthur (Noel): Anglican
Division C, Row 3, Plot 34 – memorial
Sherson: Edward E.: Anglican Division
C, Row 3, Plot 34 – memorial
Sherson: Eliza: Nonconformist Division
B, Row 5, Plot 2-4 – unmarked
Sherson: Elizabeth: Nonconformist
Division C, Row 17, Plot 67 – unmarked
Sherson: Eric: Cremation Lawn Old, Row T3, Plot 14Sherson: Frances Louisa: Wesleyan
Division C, Row 1, Plot 70 – 1897 – unmarked
Sherson: Frances Louisa: Anglican
Division G, Row 3, Plot 32 – 1973
Sherson: Harold: Nonconformist Division
C, Row 10, Plot 37 – unmarked
Sherson: Hugh: Nonconformist Division
B, Row 6, Plot 14x – 1916 – unmarked
Sherson: Hugh: Anglican Division G, Row
3, Plot 34 – 1921
Sherson: Lily Eliza: Chapel of Faith Ash Vaults
Sherson: Mabel Frances: Anglican
Division G, Row 3, Plot 32
Sherson: Richard: Anglican Division G,
Row 3, Plot 32
Sherson: Roie: Cremation Lawn Old, Row
T3, Plot 14
Sherson: William: Nonconformist
Division B, Row 5, Plot 4 –
unmarked
Sherwin: George Frederick:
Wesleyan Division C, Row 24, Plot 64
Sherwin: Gladys Nora: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 140
Sherwin: Henry: Anglican Division F,
Row 15, Plot 28 – unmarked
Sherwin: Robert Stanley: Anglican
Division K, Row 5, Plot 17
Sherwin: Ruby Gertrude Anne:
Confidential
Sherwin: Thomas Alfred: Service Persons
Area K, Row 10, Plot 82 – unmarked
Sherwin: Walter Stanley: Anglican
Division H, Row 2, Plot 40
Sherwood: Annie Matilda:
Presbyterian Division E, Row 20, Plot 63 – unmarked
Sherwood: Betson Tims: Cremation Lawn
B, Row 6, Plot 235
Sherwood: Douglas Sutlez: Cremation
Lawn B, Row 6, Plot 235
Sherwood: Edith Amy: Anglican Division
D, Row 1, Plot 23
Sherwood: Leslie Stewart Albert
Charles: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 202
Sherwood: Rita Melvie: Cremation Lawn
B, Row 2, Plot 202
Sherwood: William Charles Sutlej:
Anglican Division D, Row 1, Plot 23
Sheun:
You a.k.a. Shuen Fou: Public Burial Area A, Row 1a, Plot
139 – unmarked
Shevlin: Mary Clare: Roman Catholic Division A, Row 2, Plot 1
Shew: Ah: Public Burial Area A,
Row 1a, Plot 77
Shew: Chung: Protestant Division C, Row
4, Plot 45 – unmarked
Shew: James Wing Joe: West Berm B,
Row 6, Plot 70
Shew: Wong Man: Public Burial Area A,
Row 1b, Plot 52
Shewan: Annie: Protestant Berm
B, Row 8, Plot 85
Shewan: Helena Rose: North Lawn E, Row
13, Plot 83
Shewan: William: Protestant Berm B, Row
8, Plot 85
Sheweiry: Assid Michael:
Anglican Division D, Row 2, Plot 65
Sheweiry: Effie: Anglican
Division D, Row 2, Plot 67
Sheweiry: Eileen: Anglican Division D,
Row 2, Plot 65
Sheweiry: Elias: Anglican Division D, Row 2, Plot 67
Sheweiry: Elias: Anglican Division D, Row 2, Plot 67
Sheweiry: Sarda Mary: Anglican Division D, Row 2, Plot 65-67
Sheweiry: Sidney Robert:
Anglican Division D, Row 2, Plot 65-67
Sheweiry: Zealandia: Anglican Division
D, Row 2, Plot 65
Shewring: Arthur George: Service
Persons Area D, Row 1, Plot 34
Shewring: Mary Ann: Anglican Division
F, Row 12a, Plot 9 – unmarked
Shewring: Thomas: Presbyterian Division
E, Row 3, Plot 11
Shieff: Bernard (Bill): Hebrew Berm B,
Row 7, Plot 24
Shieff: Eleanor Tulip: Hebrew Area A,
Row 10, Plot 33
Shieff: Flora: Hebrew Area A, Row 10,
Plot 33
Shieff: Maurice: Hebrew Area A, Row 10,
Plot 34
Shieff: Norman Joel: Hebrew Berm B, Row 6,
Plot 5
Shieff: Percy: Hebrew
Area A, Row 10, Plot 32
Shieff: Richard Leo: Hebrew Berm B, Row
7, Plot 23
Shieff: Rose: Hebrew Area A, Row 1,
Plot 49
Shieff: Ruth: Hebrew Berm B, Row 6,
Plot 6
Shieff: Solomon: Hebrew Area A, Row 1,
Plot 49-51
Shiel: Dorothy Lillian: Roman
Catholic Division D, Row 4, Plot 73
Shiel: John: Roman Catholic Division D,
Row 4, Plot 73
Shields: Ada Alice: Anglican
Division E, Row 8, Plot 92
Shields: Albert Raymond: Anglican
Division L, Row 8, Plot 101
Shields: Alexander: Roman Catholic
Division E, Row 14, Plot 21
Shields: Alice Isobel: Anglican
Division F, Row 10, Plot 22 – unmarked
Shields: Catherine: Roman Catholic
Division E, Row 14, Plot 21
Shields: Clarence William: West Berm
B, Row 2, Plot 110
Shields: Eleanor Maud: Cremation Lawn
Old, Row W, Plot 6
Shields: Elizabeth: Anglican Division
E, Row 9, Plot 8
Shields: Florence Mildred: West Berm
B, Row 2, Plot 110
Shields: Hazel: North Lawn E, Row 6,
Plot 98
Shields: Hazel Olive: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 106
Shields: Henry: Anglican Division E,
Row 9, Plot 8
Shields: Hugh Thomas: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 7a, Plot 250
Shields: Ivy (Billie) Almira: North
Lawn E, Row 23, Plot 15
Shields: Jack: Anglican Division F, Row
7, Plot 4
Shields: James Wright: Cremation Lawn
Old, Row W, Plot 6
Shields: Jane Amelia: Anglican Division
E, Row 10, Plot 66 – unmarked
Shields: Janet: Presbyterian Division
B, Row 1, Plot 52 – unmarked
Shields: John Arthur: Anglican Division
K, Row 5, Plot 73
Shields: Julian Denis: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 106
Shields: June: Wesleyan Division C, Row
21, Plot 42 – unmarked
Shields: Keith Sadler: Protestant
Division C, Row 1, Plot 33 – unmarked
Shields: Norman James: Service Persons
Area J, Row 2, Plot 16
Shields: Patrick: Anglican Division F,
Row 4, Plot 16 – 1923 – unmarked
Shields: Patrick: Anglican Division E,
Row 10, Plot 66 – 1954
Shields: Richard: Service Persons Area
G, Row 2, Plot 24
Shields: Stillborn Child: Wesleyan
Division D, Row 1, Plot 77 – 1909 – unmarked
Shields: Stillborn Child: Wesleyan
Division D, Row 1, Plot 77 – 1912 – unmarked
Shierney: Arthur Victor: Service
Persons Area M, Row 18, Plot 114
Shilcock: Elizabeth: Cremation Lawn Old, Row T2, Plot 19 – unmarked
Shiller: Fanny: Liberal Jews
Area B, Row 1a, Plot 30
Shilling: Allan Leonard: Western
Lawn A, Row 4, Plot 56
Shilling: Dylan Steve: Childrens Burial
Area A, Row 3, Plot 11
Shilling: James William: Cremation Lawn
B, Row 8, Plot 201
Shilling: Mary Ann: Anglican Division
E, Row 5, Plot 36 – unmarked
Shilling: Winifred
Mary: Cremation Lawn B, Row 8, Plot 201
Shilton: Dorothy Theresa: Erebus
Ash Gardens, Row Lx, Plot 75
Shilton: Earle William: Roman Catholic
Division B, Row 2, Plot 1a – unmarked
Shilton: George Tenniswood:
Nonconformist Division D, Row 11, Plot 28 – unmarked
Shilton: George Warren: Service Persons
Area M, Row 19, Plot 54
Shilton: Harold William: Erebus Ash Gardens, Row Lx, Plot 75
Shilton: Wilfred Carlisle: Service
Persons Area L, Row 2, Plot 46
Shimmen-Smith: John Henry:
Presbyterian Division F, Row 8, Plot 22
Shinderman: Leonid (Leon):
Hebrew Berm B, Row 10, Plot 46
Shine: Catherine Augusta: Roman
Catholic Berm B, Row 3, Plot 31
Shine: Cecil Bertie: Service Persons
Area M, Row 7, Plot 86
Shine: Desmond Moncrieff: Western Lawn
B, Row 5, Plot 15
Shine: Earl James Cecil: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 145
Shine: Francis John Ralph: Service
Persons Area M, Row 15, Plot 181 – unmarked
Shine: Ira John Edward: Service Persons
Area M, Row 15, Plot 76
Shine: James: Anglican Division N, Row 7, Plot 29 – unmarked
Shine: Jeremiah: Roman Catholic Division B, Row 2, Plot 27 – unmarked
Shine: John Edward: Service Persons
Area M, Row 19, Plot 51
Shine: Joy Louise: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 5a, Plot 66
Shine: Mark: Chapel Memorial Wall, Column 32, Plaque BShine: Mary Edwards: Western Lawn B, Row 3, Plot 33
Shine: Maurice Joseph: Western Lawn B,
Row 3, Plot 33
Shine: May Gussie Helena: Protestant
Lawn A, Row 14, Plot 1
Shine: Patrick: Protestant Lawn A, Row
14, Plot 1
Shine: Patrick Henry: Service Persons
Area C, Row 3, Plot 27
Shine: Terrance Gordon Francis: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 66
Shine: Una: Roman Catholic Division C,
Row 17, Plot 40 – unmarked
Shing
or Shang or Wong: Shang or Wong or Shing: Public Burial Area
A, Row 1b, Plot 72
Shing: Wong Yet: Public Burial Area A,
Row 1a, Plot 129
Shioler: Svend: Service Persons Area G, Row 1, Plot 9
Shioler: Svend: Service Persons Area G, Row 1, Plot 9
Shipp: Albert Percy: Anglican
Division A, Row 9, Plot 22
Shipp: Fanny: Anglican Division A, Row
9, Plot 22
Shipp: Frances Martha: Anglican
Division A, Row 9, Plot 22
Shippen: James Douglas:
Protestant Lawn C, Row 4, Plot 69 – unmarked
Shippen: Kathleen: North Lawn E, Row 4,
Plot 31
Shippham: Sandra Leanne: Lakeside Ash Gardens, Row A, Plot 7
Shipton: Doris Madeline Rachel: Columbarium Niche Walls Outside, Block A, Niche 44
Shipton: Frank: Columbarium Niche Walls Outside, Block A, Niche 44
Shircliff: William: Anglican Division A, Row 3, Plot 68 – unmarked
Shirley: Alfred: Service Persons
Area M, Row 11, Plot 178
Shirley: Charles: Anglican Division C,
Row 3, Plot 65 – unmarked
Shirley: Elizabeth: Roman Catholic Lawn
B, Row 5, Plot 4
Shirley
or Sherley: Georgina
Ann: Wesleyan Division D, Row 6, Plot 56b
Shirley: John Alfred: Anglican Division
H, Row 2, Plot 48
Shirley: Marie Elizabeth: Anglican
Division K, Row 15, Plot 81 – unmarked
Shirley: May Edith: Anglican Division D, Row 7, Plot 107
Shirley: Shanti Lily: Cremation Lawn B,
Row 2, Plot 16
Shirley: William Martin: Protestant
Lawn A, Row 16, Plot 23
Shirriffs: Francis Sinclair:
Service Persons Area A, Row 3, Plot 3
Shirtcliffe: Alfred:
Nonconformist Division D, Row 15, Plot 7
Shirtcliffe: Alfred Alexander: Service
Persons Area M, Row 18, Plot 95
Shirtcliffe: Edmund Newman: Service
Persons Area K, Row 8, Plot 49
Shirtcliffe: George: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 244 – unmarked
Shirtcliffe: Gertrude (May) Lillian May: Anglican
Division D, Row 6, Plot 32
Shirtcliffe: Joan May: Nonconformist
Division C, Row 4, Plot 28 – unmarked
Shirtcliffe: Margaret Ellen:
Nonconformist Division D, Row 15, Plot 7
Shirtcliffe: Mavis Primrose: West Berm B, Row 5, Plot 148 – unmarked
Shirtcliffe: Shirley Margaret:
Crematorium Division A, Row 1, Plot 43
Shishmanian: Alfred:
Cremation Lawn B, Row A2, Plot 48
Shishmanian:
Edward: Cremation Lawn B, Row 9, Plot 192
Shivinson:
James: Roman Catholic Division A, Row 7, Plot 25 – unmarked
Shivnan: Annie: Roman Catholic
Division A, Row 3, Plot 12
Shivnan: Baby: Roman Catholic Division
A, Row 3, Plot 12
Shivnan: Bridget: Roman Catholic
Division A, Row 3, Plot 10-12
Shivnan:
Charles: Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 10
Shivnan: Charles Leo: Service Persons Area
J, Row 3, Plot 10
Shivnan: Delia May: Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 12 Shivnan: Joseph: Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 12 – 1895
Shivnan: Joseph: Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 10 – 1898
Shivnan: Mary Ann: Roman Catholic Division A, Row 3, Plot 12
Shivnan: Patrick Denis: Roman Catholic
Berm A, Row 4, Plot 18
Shoard: Stillborn Child:
Wesleyan Division E, Row 3, Plot 18 – unmarked
Shoen: Henry Francis: Chapel of Faith Ash Vaults
Shoen: Rosella Frances: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 112
Shooter: Charles: Service Persons Area G, Row 11, Plot 1x
Sholson: Ernest
August: Cremation Lawn Old, Row E, Plot 3
Shooter: Charles: Service Persons Area G, Row 11, Plot 1x
Shopsil: Henry (Harry): Roman Catholic Division C, Row 9, Plot 67 – unmarked
Shor: Mark: Hebrew Berm B, Row
5, Plot 9
Shore: Alfred Richard: Service
Persons Area L, Row 2, Plot 19 – unmarked
Shore: Beatrice Elsie: Roman Catholic
Lawn B, Row 3, Plot 22
Shore: Evelyn Edna: Protestant Berm A,
Row 5, Plot 45
Shore: Malcolm Robert: Roman Catholic
Lawn B, Row 2, Plot 19
Shore: Sidney: Chapel of Faith Ash Vaults
Shore: Thomas: Nonconformist Division
C, Row 17, Plot 9 – unmarked
Shore: William (Donald) Donald Victor:
Roman Catholic Lawn B, Row 3, Plot 22
Shorland: Phillip Mark: Erebus
Ash Gardens, Row M, Plot 6
Shorleson: Lawrence Edward:
Erebus Ash Gardens, Row L, Plot 67
Short: Alexander (Lou) Waverley Louis: Anglican Division L, Row 8,
Plot 122
Short: Audrey Estell: Erebus Ash
Gardens, Row Mx, Plot 51
Short: Barry Neil: North Lawn E, Row 9,
Plot 37
Short: Beryl Fane: West Berm B, Row
3, Plot 34
Short: Catherine: Columbarium Memorials, Pillar 6, Column 1, Plaque EShort: Catherine Mary: Car Park Gardens, Row H, Plot 25
Short: Cedric Charles: Car Park
Gardens, Row H, Plot 25
Short: Charles: Anglican Division E,
Row 7, Plot 16
Short: Clarissa Olivia Edith: Anglican
Division B, Row 2, Plot 57
Short: Desmond Henry: Protestant Lawn
D, Row 5, Plot 3 – unmarked
Short: Effie: Anglican Division E, Row
7, Plot 14-16
Short: Elizabeth Shields: Western Lawn
B, Row 3, Plot 64
Short: Francis William: Chapel Memorial Wall, Column 19, Plaque A
Short: Hazel Winifred: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 132
Short: Henrietta Ashby: Anglican
Division L, Row 8, Plot 122
Short: Henry Joseph: Wesleyan Division
E, Row 2, Plot 39 – unmarked
Short: Hugh: Protestant Berm A, Row 4,
Plot 36 – unmarked
Short: John: Anglican Division B, Row
2, Plot 59
Short: John Andrew: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 132
Short: Kate Elizabeth: Protestant Berm
A, Row 9, Plot 108
Short: Mary: Anglican Division E, Row
7, Plot 14-16
Short: Merle: North Lawn E, Row 9, Plot
37
Short: Michael Brett: Western Lawn B,
Row 4, Plot 166
Short: Phoebe: Roman Catholic Division
C, Row 16, Plot 134
Short: Reata May: Wesleyan Division C,
Row 32, Plot 86
Short: Sarah Ada: Presbyterian Division
E, Row 11, Plot 68 – unmarked
Short: Sydney: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 4a, Plot 31
Short: Thomas: Anglican Division N, Row
6, Plot 35 – unmarked
Short: Thomas Hercules: Roman Catholic
Division C, Row 23, Plot 40
Short: Violet: Presbyterian Division E,
Row 16, Plot 52
Short: Walter James: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 132-134
Short: William: Anglican Division B,
Row 2, Plot 57-59 – 1937
Short: William: Anglican Division K,
Row 17, Plot 19 – 1950
Short: William Robert: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 134
Shortcliffe: Clifford John:
Protestant Berm B, Row 9, Plot 76
Shortcliffe: Elizabeth: Nonconformist
Division E, Row 3, Plot 19 – unmarked
Shortcliffe: Francis Rudolph: Roman
Catholic Division C, Row 12, Plot 125 – unmarked
Shortcliffe: Harriett: Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 125 – unmarked
Shortcliffe: William Charles:
Nonconformist Division E, Row 3, Plot 19 – unmarked
Shortcliffe: William James: Roman
Catholic Division C, Row 12, Plot 125 – unmarked
Shorter: Frederick: Wesleyan
Division C, Row 19, Plot 19 – unmarked
Shortridge: Camela: Roman
Catholic Division C, Row 26, Plot 58
Shortland: Charles Henry
Willoughby: Protestant Lawn A, Row 2, Plot 47 – unmarked
Shortland: Douglas E.: Protestant Lawn
A, Row 2, Plot 47
Shortland: Edith: Anglican Division E,
Row 5, Plot 15
Shortland: Ernest Harry: Wesleyan
Division C, Row 9, Plot 42
Shortland: George Ferguson: Azalea Octagon Area, Octagon 273, Plot 1
Shortland: George: Anglican Division E, Row 5, Plot 15 – memorial
Shortland: Georgina: Wesleyan Division
C, Row 9, Plot 42
Shortland: John Murrell: Nonconformist
Division C, Row 24, Plot 39
Shortland: Marion Elizabeth: Protestant
Lawn A, Row 2, Plot 47 – unmarked
Shortt: Maude
Alice: Chapel of Faith Ash Vaults
Shortt: Robert
Francis: Protestant Lawn B, Row 6, Plot 25
Shostack: Zachar: Nonconformist
Division C, Row 35, Plot 30 – unmarked
Shotton: Jenny: Nonconformist
Division E, Row 4, Plot 45
Shoure: Benjamin: Hebrew Area A, Row 2, Plot 88
Shoure: Benjamin: Hebrew Area A, Row 2, Plot 88
Shove: Cyril: Protestant Lawn A,
Row 3, Plot 30
Shove: Elizabeth: Wesleyan Division B,
Row 6, Plot 24-26
Shove: Elsie Mary Alice: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 118
Shove: Herbert Stanley: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 118
Shove: Jessie: Wesleyan Division B, Row
6, Plot 24
Shove: Kate Amy: Anglican Division H,
Row 7, Plot 42 – unmarked
Shove: Margaret Elizabeth: Wesleyan
Division B, Row 5, Plot 26
Shove: Thomas: Wesleyan Division B, Row
6, Plot 24
Shove: Thomas Frederick: Wesleyan
Division B, Row 6, Plot 26
Shove: William Hector: Wesleyan
Division B, Row 5, Plot 26
Shreeve: Ernest Amiss Charles:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 143
Shreeve: Robert Frederick: Wesleyan
Division D, Row 7, Plot 27b – unmarked
Shrimpton: Arthur George:
Wesleyan Division C, Row 29, Plot 72
Shrimpton: Charlotte Sarah: Chapel of Faith Ash Vaults
Shrimpton: Frederick George: W H Tongue
Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Shrimpton: Jessie: Wesleyan Division C,
Row 29, Plot 72
Shrimpton: John William Spencer:
Protestant Lawn D, Row 5, Plot 98
Shrimpton: Laura Matilda: Protestant
Lawn D, Row 5, Plot 98
Shrimpton: Mary (Maea): Nonconformist Division C, Row 13, Plot 69
Shrimski: Alfred Elijah: Hebrew
Area A, Row 1, Plot 36
Shrimski: Deborah: Hebrew Area A, Row
2, Plot 71-73
Shrimski: Esther: Hebrew Area A, Row 5,
Plot 61
Shrimski: Ian Russell: Hebrew Berm B,
Row 9, Plot 19
Shrimski: Rebecca: Hebrew Berm B, Row
3, Plot 26
Shrimski: Ronald Martin: Hebrew Berm B,
Row 3, Plot 27
Shrimski: Samuel Edward: Hebrew Area A,
Row 2, Plot 71
Shrubsole: Winifred: Presbyterian Division E, Row 18, Plot 18 – unmarked
Shue: Fong Foo: Public Burial Area A, Row 3, Plot 27b
Shue: Henry She Cum: Protestant Berm A,
Row 25, Plot 107
Shuell: Edward: Anglican
Division D, Row 8, Plot 14
Shuell: Emily: Wesleyan Division C, Row
27, Plot 21
Shuell: Matilda: Anglican Division D,
Row 8, Plot 14
Shuen: You:
Public Burial Area A, Row 1a, Plot 139
Shufflebotham: Joseph: Wesleyan
Division D, Row 6, Plot 42a – unmarked
Shuker: Frederick Edwin:
Anglican Division G, Row 2, Plot 29 – unmarked
Shultz: Kerry Robert Holden: Columbarium Memorials, Pillar 4, Column 3, Plaque F
Shvachko: Lyubov: West Berm C, Row 2, Plot 59
Shumack: John Richard: North
Lawn E Extension, Row 18, Plot 127
Shute: Elizabeth: Nonconformist
Division C, Row 8, Plot 34
Shute: Olive: Cremation Lawn Old, Row
W3, Plot 34
Shute: Thomas: Wesleyan Division D, Row
1, Plot 10 – unmarked
Shute: Tom Errol Llewellyn: Cremation
Lawn Old, Row W3, Plot 14
No comments:
Post a Comment