Highlighted surnames are linked to further information.
Tracey: Albert Henry: Anglican Division G, Row 3, Plot 74
Tracey: Albert James: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 129
Tracey: Alice Maud: Roman Catholic Division C, Row 14, Plot 107
Tracey: Athol Alfred: Anglican Division H, Row 10, Plot 42 – unmarked
Tracey: Brian Leo: Roman Catholic Berm B, Row 8, Plot 60
Tracey: Eleanor Frances: Wesleyan Division C, Row 2, Plot 57 – unmarked
Tracey: Elizabeth: Anglican Division B, Row 8, Plot 19 – unmarked
Tracey: Ellen: Anglican Division G, Row 3, Plot 74
Tracey: Fanny: Wesleyan Division C, Row 2, Plot 57 – 1930 – unmarked
Tracey: Herbert Oliver: Protestant Lawn C, Row 7, Plot 64
Tracey: Hilda Mabel Rose: Protestant Lawn C, Row 7, Plot 64
Tracey: Iona Belle: Anglican Division H, Row 10, Plot 42 – unmarked
Tracey: Isabel Jane: Anglican Division A, Row 7, Plot 9
Tracey: James St Martin: Roman Catholic Division C, Row 24, Plot 23 – unmarked
Tracey: John William: Cremation Lawn Old, Row H3, Plot 6
Tracey: Lillian: Wesleyan Division C, Row 2, Plot 59 – unmarked ?
Tracey: Lucinda Jane: Protestant Lawn A, Row 2, Plot 29 – unmarked
Tracey: Madeline Zelda: Roman Catholic Berm B, Row 8, Plot 60
Tracey: Richard Albert: Anglican Division A, Row 7, Plot 9
Tracey or Tracy: Stillborn Child: Roman Catholic Division C, Row 5, Plot 4 – unmarked
Tracey: Thomas: Roman Catholic Division E, Row 8, Plot 117 – 1953
Tracey: Thomas: Roman Catholic Lawn A, Row 9, Plot 53 – 1956
Tracey: Victoria Maria: North Lawn E, Row 21, Plot 111
Tracey: William: Wesleyan Division C, Row 2, Plot 57 – 1897 – unmarked
Tracey: William: Wesleyan Division C, Row 2, Plot 57 – 1936 – unmarked
Tracey: William James: Roman Catholic Division C, Row 14, Plot 107
Tracey: William John: Anglican Division F, Row 7, Plot 25 – unmarked
Tracey: Willie: Wesleyan Division C, Row 2, Plot 57 – unmarked
Tracy: Arthur Philip: Wesleyan Division A, Row 4, Plot 24 – unmarked
Tracy: Barbara Ann: Nonconformist Division E, Row 7, Plot 19 – unmarked
Tracy: Doris: Protestant Berm B, Row 1, Plot 22
Tracy: Hazel Gertrude: Wesleyan Division A, Row 4, Plot 24 – unmarked
Tracy: Hinemoa: Roman Catholic Berm A, Row 3, Plot 14
Tracy: Larry (Sword) James: Azalea Octagon Area, Octagon 252, Plot 7
Tracy: Leslie Alexander: Roman Catholic Berm A, Row 3, Plot 14
Tracy or Tracey: Stillborn Child: Roman Catholic Division C, Row 5, Plot 4 – unmarked
Trafford: Mary Ellen or Ella: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Trafford: Maude: Anglican Division E, Row 5, Plot 50 – unmarked
Trafford: Richard Wylme: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Trafford: Tarleton Richard Wylme: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Traggi or Tiaggi: Joseph: Anglican Division H, Row 7, Plot 96 – unmarked
Trahair: James: Anglican Division F, Row 14, Plot 27 – unmarked
Trail: Barbara: Protestant Division A, Row 5, Plot 24 – unmarked
Trail: Blanche: Presbyterian Division C, Row 6, Plot 25 – unmarked
Trail: Thomas William: Nonconformist Division B, Row 2, Plot 39 – unmarked
Traill: Albert James: Waitakere View, Block B, Row 6, Plot 6
Traill: Baby: Presbyterian Division E, Row 15, Plot 7 – unmarked
Traill: Catherine Ethel: Presbyterian Division D, Row 16, Plot 30
Traill: Jessie Fraser Ramsay: Service Persons Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 196 – unmarked
Traill: Sybil Lynn: Anglican Division K, Row 12, Plot 85 – unmarked
Traill: William: Anglican Division K, Row 12, Plot 85 – 1947 – unmarked
Traill: William: Protestant Berm A, Row 19, Plot 28 – 1978
Traill: Winstone Pearce: Anglican Division K, Row 12, Plot 85 – unmarked
Traille: Cyril Malcolm: Protestant Division B, Row 1, Plot 344 – unmarked
Traille: Lenore: Protestant Division B, Row 1, Plot 344 – unmarked
Trainer: Albert Diamond Jubilee: Wesleyan Division F, Row 7, Plot 81
Trainer: Roman Leslie: Cremation Lawn Old, Row W3, Plot 4
Trainner: Patrick McCarn: North Lawn E, Row 1, Plot 21
Trainor: Aloha Merle: Erebus Area C, Row B, Plot 11
Trainor: Brett William: Roman Catholic Berm B, Row 3, Plot 61 – unmarked
Trainor: Jessie Isobel: Roman Catholic Division C, Row 20, Plot 1a
Trainor: Lorraine Mabel: Protestant Berm B, Row 27, Plot 82
Trainor: Susan Nola: Protestant Berm B, Row 13, Plot 36
Trainor: William James: Roman Catholic Division C, Row 20, Plot 1a
Tram: Bac Srenji: West Berm C, Row 6, Plot 40
Tran: Dac: West Berm B, Row 5, Plot 151-153
Tran: Luong: Western Lawn C, Row 6, Plot 31
Tran: Quan: West Berm B, Row 6, Plot 94
Tran: Thi: East Berm A, Row 8, Plot 11
Tran: Thi Ngo: Western Lawn A, Row 5, Plot 16
Tran: Vimh-Tung: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 82 – unmarked
Tran: Vuong Quang: Waitakere View Ash Vaults, Wall A, Vault 11
Trane: Ellen May: Nonconformist Division D, Row 5, Plot 13
Trang (Chuang): Gia Tac: Western Lawn B, Row 3, Plot 122
Trang (Chuang): Huong: Western Lawn B, Row 3, Plot 126
Trang (Chuang): Lam: Western Lawn B, Row 3, Plot 124
Trap Friis: Elisabeth: Erebus Ash Gardens, Row Mx, Plot 48
Trap Friis: Terkel: Erebus Ash Gardens, Row Mx, Plot 48
Trapani: Lazaro: Roman Catholic Division A, Row 6, Plot 48 – unmarked
Trask: Alice Caroline: Presbyterian Division D, Row 11, Plot 59
Trask: George Frederick: Presbyterian Division D, Row 11, Plot 59
Trask: Graeme Ian or Dan: Anglican Division G, Row 5, Plot 105
Traue: Alfred Augustus: Service Persons Area K, Row 10, Plot 73
Traue: Christian: Service Persons Area K, Row 1, Plot 51
Traue: Frederick William: Service Persons Area M, Row 20, Plot 141
Traue: Harold Victor: Service Persons Area M, Row 8, Plot 82
Traue: Victor Harold: Service Persons Area M, Row 20, Plot 143
Travaglia: Hector Johannes: Cremation Lawn B, Row 1, Plot 105
Travers: Alfred: Nonconformist Division C, Row 28, Plot 8
Travers: Benjamin: Anglican Division N, Row 1, Plot 44 – unmarked
Travers: Emma Jane: Presbyterian Division F, Row 6, Plot 17
Travers: Ernest William E.: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 133
Travers: Mabel Alice: Nonconformist Division C, Row 28, Plot 8
Travers: Margaret Ann: Cremation Lawn B, Row A7, Plot 73
Travers: Mary Ann: Roman Catholic Division C, Row 6, Plot 1 – unmarked
Travers: Maude: Anglican Division L, Row 8, Plot 129 – unmarked
Travis: Alexander: Nonconformist Division C, Row 30, Plot 23 – unmarked
Travis: Arthur: Service Persons Area K, Row 8, Plot 15
Travis: Hinemoa: Cremation Lawn Old, Row P, Plot 9
Travis: Margaret Ethel: Anglican Division D, Row 7, Plot 28
Travis: Neville or Revel Armstrong: Roman Catholic Lawn C, Row 4, Plot 35
Travis: Neville Victor Wilson: Anglican Division D, Row 7, Plot 28
Travis: Revel or Neville Armstrong: Roman Catholic Lawn C, Row 4, Plot 35
Travis: Rex Leslie Barrett Wilson: Cremation Lawn Old, Row P, Plot 9
Travis: Richard Charles Wilson: Anglican Division D, Row 7, Plot 26
Travis: Thomas Richard: Service Persons Area M, Row 13, Plot 160
Trayes: Bruce Harvey: Protestant Division B, Row 2, Plot 67
Trayes: Bruce Stanley: Protestant Lawn C, Row 7, Plot 45
Trayes: Ernest Victor: Columbarium Niche Wall Outside, Block F, Niche 111
Trayes: James Stanley: Protestant Lawn C, Row 7, Plot 45
Traynor: Christopher: Anglican Division F, Row 15, Plot 10 – unmarked
Trayor: Walter Bernard: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 255
Traznor: Annie: Roman Catholic Division C, Row 14, Plot 105 – unmarked
Trbuhovic: Jakov: West Berm B, Row 1, Plot 39
Trbuhovich: Ivan (John): Protestant Berm B, Row 24, Plot 94
Treacy: Catherine: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 57 – unmarked
Treacy: Fanny Ethelia: Wesleyan Division C, Row 7, Plot 13a
Treacy: Hanorah: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 57 – unmarked
Treacy: James: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 57 – unmarked
Treacy: Mary (Moira) Hazzard: Wesleyan Division C, Row 7, Plot 13a
Treacy: Rodney John George: Wesleyan Division C, Row 7, Plot 13a
Treacy: Timothy: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 57 – 1902 – unmarked
Treacy: Timothy Harding: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 57 – unmarked
Treacy: Timothy Joseph: Roman Catholic Division A, Row 5, Plot 57 – 1891 – unmarked
Treadwell: Gordon: Protestant Division A, Row 1, Plot 7-9
Treadwell: Rex Lancelot: Presbyterian Division A, Row 6, Plot 10 – unmarked
Treaneary: Alfred: Protestant Berm A, Row 7, Plot 52 – unmarked
Treaneary: Frederick Roger: Anglican Division H, Row 3, Plot 73
Treaneary: Jane: Anglican Division H, Row 3, Plot 73
Treaneary: Jessie: Anglican Division H, Row 3, Plot 73
Treaneary: Louisa Jane: Anglican Division H, Row 3, Plot 73
Treaneary: Margaret Annie: Protestant Lawn A, Row 9, Plot 64
Treaneary: Norman Alfred: Anglican Division H, Row 3, Plot 73
Treaneary: Ruth: Anglican Division H, Row 3, Plot 73
Treanor: Anna Mary: Roman Catholic Division E, Row 8, Plot 25 – unmarked
Treanor: Eva (Maude) Maude Victoria: Wesleyan Division C, Row 29, Plot 16
Treanor: Francis James: Anglican Division A, Row 8, Plot 42b
Treanor: Freeman Robert Charles: Cremation Lawn Old, Row R, Plot 14
Treanor: George Edward: Roman Catholic Division E, Row 8, Plot 55 – unmarked
Treanor: James: Anglican Division D, Row 7, Plot 33
Treanor: Lucy Winifred: Roman Catholic Division E, Row 8, Plot 25 – unmarked
Treanor: Maisie Doreen: Wesleyan Division C, Row 29, Plot 16
Treanor: Marjorie: Cremation Lawn Old, Row R, Plot 14
Treanor: Nancy Irene: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 176
Treanor: Selwyn Aleck: Service Persons Area M, Row 20, Plot 81
Treanor: Walter Frederick: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 176
Trebilcock: Dorothy Candace: Anglican Division H, Row 10, Plot 87 – unmarked
Treby: Jack: Nonconformist Division C, Row 14, Plot 1
Tredrea: Frederick Theodore D'Auncey: Car Park Gardens Area, Row H, Plot 9
Tredrea: Nola Kathleen: Car Park Gardens Area, Row H, Plot 9
Treen: Ann: Wesleyan Division E, Row 5, Plot 48 – unmarked
Tregidga: Frederick Harold: Anglican Division B, Row 3, Plot 43
Tregidga: George: Anglican Division B, Row 3, Plot 45
Treglown: Hazel Alice: Cremation Lawn Old, Row R, Plot 2
Treglown: Sydney John: Cremation Lawn Old, Row R, Plot 2
Tregonning: Catherine Edith: Anglican Division G, Row 9, Plot 1a
Tregurtha: Clara Winifred: Wesleyan Division A, Row 6, Plot 30
Tregurtha: Edith Adelaide: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Treloar: Helen Brown: Presbyterian Division D, Row 15, Plot 27
Treloar: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 46 – unmarked
Tremain: Albert Edward: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 246
Tremain: Graeme Ernest: Waitakere View Public Octagon 513, Plot 6
Tremain: Herbert W.: Wesleyan Division B, Row 6, Plot 37
Tremain: John: Wesleyan Division B, Row 6, Plot 37
Tremain: John Alfred: Wesleyan Division B, Row 6, Plot 28b
Tremain: John Ernest: Wesleyan Division B, Row 6, Plot 28b
Tremain: Lily: Anglican Division K, Row 8, Plot 83
Tremain: Louisa: Wesleyan Division B, Row 6, Plot 37
Tremain: Louisa Eveline: Wesleyan Division B, Row 5, Plot 36
Tremain: Mabel Louise: Anglican Division K, Row 5, Plot 78
Tremain: Maggie Graham: Wesleyan Division B, Row 6, Plot 27a
Tremain: Mary Anne: Wesleyan Division B, Row 6, Plot 28b
Tremain: Myrtle Annie: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 246
Tremain: Myrtle Ileene: Wesleyan Division B, Row 6, Plot 27b
Tremain: Samuel Richard: Anglican Division K, Row 5, Plot 78
Tremain: William James: Wesleyan Division B, Row 6, Plot 27a
Tremaine: Florence Ann: Erebus Crash Victims Mass Grave, Row Mas, Plot ER
Tremaine: Mary: Nonconformist Division C, Row 19, Plot 54
Tremaine: William: Anglican Division F, Row 13, Plot 28a – unmarked
Tremayne: Sophia: Anglican Division E, Row 4, Plot 33
Tremayne: Thomas: Anglican Division C, Row 7, Plot 39 – unmarked
Tremayne: Trevor Rudd: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 24
Tremayne: William: Anglican Division C, Row 7, Plot 38 – unmarked
Trembath: Alida Roman Catholic Division C, Row 20, Plot 14 – unmarked
Trembath: Arthur Percival: Protestant Berm A, Row 8, Plot 44
Trembath: Edrie Jean: Service Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 166
Trembath: Elizabeth: Protestant Division A, Row 1, Plot 36
Trembath: Ernest Everard: Protestant Division A, Row 1, Plot 36
Trembath: Georgena: Western Lawn A, Row 2, Plot 17
Trembath: Graham Leonard: Waitakere View, Block B, Row 4, Plot 14
Trembath: Leonard James: Service Persons Ash Burial Area K, Row 9a, Plot 166
Trembath: Mona Isabella: Anglican Division H, Row 9, Plot 66
Trembath: Rebecca Jane: Protestant Berm A, Row 8, Plot 44
Trembath: Richard Cecil: Anglican Division H, Row 9, Plot 66
Trembath: Stillborn Child: The Sanctuary, Row G, Plot 1 – unmarked
Trembath: Theresa: Presbyterian Division E, Row 6, Plot 22 – unmarked
Trembath: William: Service Persons Area M, Row 17, Plot 112
Tremewan: Percy (Trum) Raymond: Service Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 159
Tremewan: Una Noeline: Service Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 159
Trenbath: John Robert Henry: Protestant Lawn A, Row 13, Plot 17
Trench: Catherine (Kitty): Roman Catholic Berm A, Row 9, Plot 11
Trench: James (Jim): Roman Catholic Berm A, Row 9, Plot 11
Trendall: Arthur Walter: Nonconformist Division E, Row 4, Plot 31 – unmarked
Trenery: Arthur: Anglican Division F, Row 15, Plot 34 – unmarked
Trenwith: Charles Albert: Protestant Division A, Row 2, Plot 46 – unmarked
Trenwith: Florence Elsie: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Trenwith: Grace Lydia: Protestant Lawn A, Row 5, Plot 17 – unmarked
Trenwith: James Harry: Wesleyan Division A, Row 3, Plot 5 – 1887
Trenwith: James Harry: Wesleyan Division A, Row 3, Plot 5 – 1904
Trenwith: John Henry Leedham: Service Persons Area M, Row 16, Plot 69
Trenwith: Laura Rose: Service Persons Area M, Row 16, Plot 69
Trenwith: Mary Jane: Anglican Division B, Row 6, Plot 62 – unmarked
Trenwith: Thomas Ernest: Protestant Lawn A, Row 5, Plot 17 – unmarked
Trenwith: Wallace Rowe: Wesleyan Division A, Row 3, Plot 1 – unmarked
Trepane: Samuel: Presbyterian Division A, Row 7, Plot 1
Trepane-Rawlinson: Kenneth Andrew Trepane: Presbyterian Division A, Row 7, Plot 1
Trepels: Johanus (Harry) Henricus Wilhelmus: Western Lawn B, Row 6, Plot 16
Tresk: Erick John: Anglican Division F, Row 13, Plot 45 – unmarked
Treslove: Joan Dale: Car Park Gardens Area, Row A, Plot 3
Trethaway: Charles James: Nonconformist Division C, Row 9, Plot 51 – unmarked
Trethewey: Samson: Presbyterian Division E, Row 11, Plot 38
Trethewy: William: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Trethowen: Alison Jean: Cremation Lawn B, Row 3, Plot 120 – memorial
Trethowen: Brendon John: Childrens Burial Area A, Row 4, Plot 6
Trethowen: Brian Ivan: Protestant Berm A, Row 21, Plot 84
Trethowen: John Mark: Western Lawn B, Row 4, Plot 50
Trethowen: Rosemary Elizabeth: Car Park Gardens Area, Row B, Plot 11
Trethowen: Victor George: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 238
Tretter: Joseph (Kos): Hebrew Berm B, Row 3, Plot 14
Trevarthen: Annie Elizabeth: Roman Catholic Division C, Row 19, Plot 32 – unmarked
Trevarthen: Dinah: Roman Catholic Division C, Row 23, Plot 57
Trevarthen: Ernest Marshall: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Trevarthen: Henry: Anglican Division D, Row 6, Plot 25-27
Trevarthen: Henry William: Service Persons Area H, Row 4, Plot 22
Trevarthen: Nellie Kate: Protestant Berm B, Row 13, Plot 71
Trevarthen: Raymond Henry: Roman Catholic Division C, Row 18, Plot 37 – unmarked
Trevarthen: Roseanna: Anglican Division D, Row 6, Plot 27
Trevarthen: William: Anglican Division D, Row 6, Plot 27
Trevellyn or Trevelyan: Stewart George or St George: Anglican Div. F, Row 11a, Plot 22 – unmarked
Trevelyan: Francis John: Protestant Lawn C, Row 5, Plot 62
Trevelyan: Harriett: Wesleyan Division C, Row 8, Plot 12 – unmarked
Trevelyan: John: Wesleyan Division C, Row 8, Plot 14 – unmarked
Trevelyan or Trevellyn: Stewart George or St George: Anglican Div. F, Row 11a, Plot 22 – unmarked
Trevelyan: William Laurie: Protestant Lawn C, Row 5, Plot 62
Trevena: Evelyn May: Nonconformist Division C, Row 27, Plot 69
Trevena: Mary Eliza: Nonconformist Division C, Row 27, Plot 69
Trevena: Richard: Service Persons Area A, Row 2, Plot 1
Trevithick: Nonconformist Division E, Row 5, Plot 21 – unmarked
Trevor: Baby: Roman Catholic Division F, Row 1, Plot 4 – unmarked
Trevor: Ellen Eliza: Anglican Division D, Row 9, Plot 100
Trevor: Harold: North Lawn E, Row 20, Plot 11
Trevor: Patricia Mary: North Lawn E, Row 20, Plot 11
Trevor: Samuel: Anglican Division D, Row 9, Plot 100
Treweeke: Elsie Mary Henrietta: Roman Catholic Berm B, Row 6, Plot 43
Treweeke: Norman Leslie: Roman Catholic Berm B, Row 6, Plot 43
Trewheela: Agnes Elizabeth: Anglican Division K, Row 18, Plot 64 – ashes
Trewheela: Charles: Anglican Division N, Row 6, Plot 6 – unmarked
Trewheela: Edward James: Anglican Division K, Row 18, Plot 64
Trewheela: Sarah Ann: Roman Catholic Division C, Row 20, Plot 12
Trewhella: Alice (Doreen) Doreen: Roman Catholic Division C, Row 7, Plot 27a-27b
Trewhella: Henry James: Service Persons Area G, Row 11, Plot 30
Trewhella: John: Roman Catholic Division C, Row 12, Plot 133
Tribe: Clara: Presbyterian Division D, Row 18, Plot 67
Tribe: Daniel: Presbyterian Division D, Row 18, Plot 67
Tribe: Desmond Louis: Protestant Lawn D, Row 8, Plot 23 – ashes or memorial?
Tribe: Dorothy Jane: Protestant Lawn D, Row 8, Plot 23
Tribe: Elizabeth Ann: Anglican Division A, Row 3, Plot 38
Tribe: Harwood Arthur: Anglican Division A, Row 3, Plot 38
Tribe: Louis Rewi: Protestant Lawn D, Row 8, Plot 21
Tribe: Mary Borland: Protestant Lawn D, Row 8, Plot 23 – ashes or memorial? Trichon: Frank: Erebus Ash Gardens, Row L, Plot 7
Trichon: Veona Rosalie Cecelia: Western Lawn B, Row 5, Plot 60
Tricker: Margaret: Cremation Lawn Old, Row N3, Plot 3
Trickett: Bertram: Service Persons Area G, Row 2, Plot 23
Tricklebank: Ethel: Protestant Lawn D, Row 5, Plot 5 – unmarked
Tricklebank: George Cornelius: Presbyterian Division E, Row 15, Plot 31
Tricklebank: Irene Viola: Protestant Berm B, Row 7, Plot 66
Tricklebank: Leah: Protestant Berm B, Row 7, Plot 66
Tricklebank: Leslie Alfred: Service Persons Ash Burial Area K, Row 2a, Plot 12
Tricklebank: Margaret Ann: Wesleyan Division D, Row 6, Plot 42b
Tricklebank: Raymond Edward: Protestant Berm B, Row 7, Plot 66
Trigg: Andrew Thomas: Western Lawn B, Row 8, Plot 35
Trigg: Charles Alfred: Wesleyan Division A, Row 7, Plot 59
Trigg: Charles Herbert: Roman Catholic Division C, Row 13, Plot 3a
Trigg: Ellen Maria: Wesleyan Division A, Row 7, Plot 59
Trigg: Emma: Anglican Division C, Row 8, Plot 4
Trigg: Ernest Henry: Service Persons Area K, Row 12, Plot 44
Trigg: Francis William Henry: Anglican Division C, Row 8, Plot 4
Trigg: Gordon Mansfield: Wesleyan Division F, Row 4, Plot 21
Trigg: Jocelyn Bowman: Anglican Division C, Row 8, Plot 4 – memorial
Trigg: John Arthur: Presbyterian Division A, Row 6, Plot 14 – unmarked
Trigg: Kathleen Ellen: Wesleyan Division A, Row 6, Plot 56a
Trigg: Leonard: Wesleyan Division C, Row 12, Plot 20 – unmarked
Trigg: Matilda: Anglican Division K, Row 4, Plot 66
Trigg: Reginald Henry: Wesleyan Division A, Row 6, Plot 56a
Trigg: Robert Mansfield: Wesleyan Division F, Row 4, Plot 21
Trigg: Thomas Richard: Anglican Division K, Row 17, Plot 68 – unmarked
Trigg: Walter Mansfield: Presbyterian Division E, Row 16, Plot 35 – unmarked
Trigger: Amy Sarah: Protestant Division A, Row 1, Plot 58 – unmarked
Trigger: Herbert Lenard: Protestant Division A, Row 1, Plot 58 – unmarked
Triggs: Alice Mary: Protestant Berm B, Row 12, Plot 68
Triggs: Richard: Anglican Division F, Row 14, Plot 69b – unmarked
Trilford: Myrtle Eileen Hotchkiss: Nonconformist Division C, Row 29, Plot 94 – unmarked
Trilford: William George: Service Persons Area M, Row 12, Plot 138
Trim: Anna Eliza: Nonconformist Division C, Row 19, Plot 21
Trim: Frederick George: Nonconformist Division C, Row 19, Plot 21
Trim: Mona Patricia: East Berm A, Row 4, Plot 10
Trim: Violet May: Protestant Berm B, Row 13, Plot 81
Trim: William Bruce: East Berm A, Row 4, Plot 10
Trim: William Frederick: Protestant Berm B, Row 13, Plot 81
Triman: James Edward: Cremation Lawn B, Row 5, Plot 183
Triman: Jessie: Cremation Lawn B, Row 5, Plot 183
Trimble: Joseph: Cremation Lawn B, Row 8, Plot 57
Trimble: Leslie Stewart: Cremation Lawn B, Row 8, Plot 57
Trimble: Lydia Jane: Presbyterian Division B, Row 1, Plot 6 – unmarked
Trimble: Reginald Crenville: Cremation Lawn Old, Row N3, Plot 17 – unmarked
Trimmer: William: Wesleyan Division C, Row 21, Plot 73 – unmarked
Trinder: Agnes Watson: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Trinder: Charles Kempson: Service Persons Area L, Row 7, Plot 90
Trinder: Emily Elizabeth: Cremation Lawn B, Row 7, Plot 207
Trinder: John George Charles: Cremation Lawn B, Row 7, Plot 207
Trinder: Keith Albert: Waitakere View Block B, Row 5, Plot 51
Trinh: Vien Thi or Thi Vien: East Berm A, Row 23, Plot 4
Tripp: Audrey: Columbarium New Niche Wall A, Side 1, Niche 24
Tripp: Charles William: Wesleyan Division D, Row 2, Plot 95
Tripp: Frederick Norman: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 146
Tripp: Jessie: Wesleyan Division D, Row 2, Plot 95
Tripp: Paul Waitakere View, Block A, Row 2, Plot 5
Tristram: Patricia Yvonne: North Lawn E, Row 20, Plot 25 – unmarked
Tristram: Percy John: Anglican Division E, Row 9, Plot 88
Tristram: Wayne James: North Lawn E, Row 20, Plot 25 – unmarked
Trolley: Jack: Nonconformist Division D, Row 6, Plot 42 – unmarked
Trollope: Herbert Winch: Service Persons Area E, Row 3a, Plot 33
Tromp: Gerardus Jacobus: West Berm A, Row 6, Plot 11
Tromp: Gerrit Peter: Western Lawn A, Row 5, Plot 35
Tromp: Nala Monica: West Berm A, Row 6, Plot 11
Troot: William James: Roman Catholic Division C, Row 8, Plot 51 – unmarked
Tros: Hermanus Antonius: Mausoleum Mau, Public, Plot 11
Trotman: Cuthbert Thomas: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 128
Trotman: Julie Maria: Nonconformist Division C, Row 2, Plot 35 – unmarked
Trotman: Lily: Cremation Lawn B, Row 2, Plot 128
Trotman: Margaret Mary: North Lawn E Extension, Row 10, Plot 5
Trotman: Richard: North Lawn E Extension, Row 10, Plot 5
Trott or Mareo: Anglican Division G, Row 2, Plot 95
Trotter: Emily Alice: Cremation Lawn Old, Row Q2, Plot 16
Trotter: Thomas James Robert: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 79
Troughear: Albert: Service Persons Area M, Row 18, Plot 56
Troughear: Hazel Myrtle: Service Persons Area M, Row 18, Plot 56
Troughear: John Thomas: Service Persons Area L, Row 3, Plot 27
Troughton: Raymond Clarence: Columbarium Niche Wall Inside, Alcove 1, Niche 41
Trounce a.k.a. Moralde: Boyd a.k.a. Juddy: Erebus Area C, Row A, Plot 20
Trounce: Stanley Ernest: Chapel Memorial Wall, Column 28, Plaque F
Trounce: Stanley (Grant) Grant: Cremation Lawn B, Row 7, Plot 185
Troup: Annie
Anderson: W H Tongue Ash Vault, Row Vlt, Plot VL
Troup:
Beatrice Estelle: Crematorium Division A, Row 2, Plot 25
Troup:
Pauline Estelle: Crematorium Division A, Row 2, Plot 25 – memorial?Trow: Bryan Llewellyn: Anglican Division G, Row 5, Plot 98 – unmarked
Trow: Ethel Evelyn: Protestant Lawn D,
Row 6, Plot 94
Trow: John Travis: Protestant Division
C, Row 1, Plot 90
Trow: Margaret: Presbyterian Division
D, Row 20, Plot 67
Trow: Rema Marion Protestant Division
C, Row 1, Plot 90
Trow: Thomas: Presbyterian Division E,
Row 20, Plot 67
Trowern: Elsie Frances:
Protestant Berm B, Row 26, Plot 86
Trowern: Helen Pallister: Anglican
Division H, Row 10, Plot 18
Trowern: Leslie Gauvin: Protestant Berm
B, Row 26, Plot 86
Trowern: Reginald George: Anglican
Division H, Row 10, Plot 18
Trowern: Stillborn Child: The Sanctuary, Row D, Plot 38 – unmarked
Trowern: Thomas George: Anglican
Division H, Row 10, Plot 18
Trowern: Veronica Kathleen: Protestant
Lawn D, Row 4, Plot 50x
Trubuhovich: Allen James:
Western Lawn B, Row 4, Plot 109
Trubuhovich: George Jure Dominic:
West Berm B, Row 2, Plot 60
Trubuhovich: Harry Geoffrey: North Lawn
E, Row 7, Plot 112
Trubuhovich: James: Roman Catholic Lawn
C, Row 6, Plot 105
Trubuhovich: Joan Bernadette: Western
Lawn B, Row 4, Plot 109
Trubuhovich: Kathleen Elizabeth: Roman
Catholic Lawn C, Row 6, Plot 105
Trubuhovich: Marjorie May: West Berm
B, Row 2, Plot 60
Trubuhovich: Milan Ingram: North Lawn
E, Row 7, Plot 117
Trudgeon: Richard Boyd: Anglican
Division D, Row 5, Plot 6
Truebridge: John Raymond:
Anglican Division F, Row 4, Plot 75 – unmarked
Truelove: Robert: Presbyterian
Division E, Row 1, Plot 13 – unmarked
Truesdale: Alexander John:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 55
Trulove: Jessie Bertha: Anglican
Division H, Row 1, Plot 13 – unmarked
Truman: James: Presbyterian
Division D, Row 7, Plot 62 – unmarked
Trundle: Arthur
Chilves: Service Persons Area K, Row 3, Plot 72
Trundle: Doris
Helen: Crematorium Garden Area, Row 3, Plot 26
Trundle: George
Edmund: Service Persons Ash Burial Area K, Row 11a, Plot 222
Truscott: Ida Ellen Gertrude:
Roman Catholic Division C, Row 26, Plot 126
Truscott: Norman: Roman Catholic
Division C, Row 26, Plot 128
Truscott: Rene Elizabeth: Roman
Catholic Division C, Row 26, Plot 128
Truss: Alfred: Anglican Division
B, Row 6, Plot 5 – unmarked
Trussell: Eunice Winifred Joan:
Eco Burial Area, Row Eco, Plot 2 – 2001
Trussell: Eunice Winifred Joan: Columbarium Memorials, Pillar 5, Column 1, Plaque C – 2001
Trussell: Kevin: Urupa Burial Area A, Row 11, Plot 21
Trussell: Eunice Winifred Joan: Columbarium Memorials, Pillar 5, Column 1, Plaque C – 2001
Trye: Pearlie Elizabeth:
Cremation Lawn B, Row 8, Plot 28
Trye: Reginald Clare: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 20
Trylsson: Nils: Nonconformist
Division C, Row 10, Plot 46
Tsang: Nha Kee: West Berm C,
Row 6, Plot 36
Tu: Gston
Metua Tirii: Protestant Division B, Row 1, Plot 196 – unmarked
Tu: Lisale: Chapel
View Burial Area, Row 7, Plot 17
Tu Tawhaio-McCleary:
Erihapeti Rangiterewai: West Berm B, Row 6, Plot 32
Tu'ipulotu: David Lotawai: Protestant Berm A, Row 23, Plot 26
Tu'ipulotu: Mele Toe'umu: Protestant Berm A, Row 18, Plot 23
Tu'ipulotu: Sosaia: West Berm B, Row 1, Plot 1
Tu'ipulotu: Tevita Kauvaka: West Berm C, Row 1, Plot 17
Tu'ipulotu: Viliami: Protestant Berm A, Row 23, Plot 26
Tu'u: Sale: Chapel View Burial
Area, Row 27, Plot 24
Tu'u:
Tagia'a Lolesio: Chapel View Burial Area, Row 1, Plot 4
Tu'ungafasi: Kaufo'ou: West Berm C, Row 1a, Plot 80
Tu'ungafasi: Sione Halatanu: North Lawn E, Row 11, Plot 100
Tu'ungafasi: Siosifa Vilaketi: West Berm C, Row 1a, Plot 80 – memorial?
Tua: Baby: The Sanctuary,
Row U, Plot 6
Tua: Dora Tuaimalo: West Berm B, Row
1, Plot 126b
Tuafafo: Ana Maria Silaumua: The Sanctuary, Row T, Plot 39
Tuafafo: Seiuli Tofiga: West Berm C, Row 4, Plot 22 Tuafuti: Patesepa Vaitimu: Waitakere View Block E, Row 2, Plot 16
Tuagalu:
John: West Berm B, Row 2, Plot 115
Tuagalu: Liuia Tiatia: North Lawn E,
Row 16, Plot 76
Tuagalu: Maraea Nancy: Waitakere View,
Block B, Row 3, Plot 31
Tuagalu: Maria Imakulata: West Berm
B, Row 2, Plot 15
Tuagalu: Metatisi: Protestant Division
B, Row 1, Plot 333 – unmarked
Tuagalu: Rami: West Berm C, Row 4,
Plot 34
Tuagalu: Taai: West Berm C, Row 4,
Plot 34
Tuai: Aava'a Matamu: Protestant
Berm A, Row 21, Plot 14
Tuai: Eli Livingstone Andrew: The Sanctuary, Row V, Plot 78
Tuai: Matamu Lemau Taufete'e: West Berm B, Row 7, Plot 2
Tuai: Tutasi: Protestant Berm A, Row
21, Plot 14
Tuaifaiva: Tofamamao Faaeetia:
Chapel View Burial Area, Row 8, Plot 10
Tuaifaiva: Toloto: Chapel View Burial Area, Row 8, Plot 10
Tuaimalo-Vaega: Lgi
Fitu: Chapel View Burial Area, Row 31, Plot 29
Tuaine: Ruta Elia or Eliza:
Wesleyan Division F, Row 5, Plot 42 – unmarked
Tuaineiti: Unu: Protestant Berm
A, Row 20, Plot 40
Tuaiti: Pirianga-Oa: Chapel View
Burial Area, Row 4, Plot 5
Tuaivi
or Cambridge:
Cambridge or Tuaivi: Protestant Berm B, Row 7, Plot 90
Tuaivi: Ekura: West Berm B, Row 5,
Plot 118
Tuaivi: Lorraine Edna: West Berm A,
Row 5, Plot 44
Tuakimoana: Ilisapesi Fatafehi
Mann: West View Lawn A, Row 7, Plot 15
Tuakimoana:
Paul Fatafehi or Hatafehi: Protestant Berm B, Row 26, Plot
143
Tuakimoana: Paula Hiko: West View Lawn
A, Row 7, Plot 15
Tuala: Angel Eleanor: The Sanctuary, Row T, Plot 4
Tuala: Baby: The Sanctuary, Row
M, Plot 11
Tuala: Fa'apine: West Berm B, Row 4,
Plot 47
Tuala: Iosefa: North Lawn E, Row 15,
Plot 93
Tuala: Leotosina Fuatino Vita:
Western Lawn B, Row 6, Plot 4
Tuala: Lemafola: West Berm C, Row
1a, Plot 34
Tuala: Leuo Malagatalitua Taimalietane:
West Berm B, Row 7, Plot 41
Tuala: Maraea Ellen Valerie: Protestant
Division B, Row 1, Plot 126 – unmarked
Tuala: Namuauulu Siaki: West Berm C,
Row 1a, Plot 34
Tuala: Samoa: West Berm B, Row 4,
Plot 49
Tuala: Taofi: West Berm B, Row 3,
Plot 149
Tuala: Tuala Vui Fulu Emile: Western
Lawn B, Row 6, Plot 4
Tuala: Venise: West Berm B, Row 1,
Plot 90
Tuala-Tai: Fealofai: West Berm B, Row 3, Plot 186
Tualasea: Etuale or Etuale
Alesana: Roman Catholic Berm B, Row 13, Plot 34
Tualasea: Etuale (Eddie): Pohutukawa
Public Octagon Area, Octagon 401, Plot 6
Tualasea: Matalena: Roman Catholic Berm
B, Row 13, Plot 34
Tuataga:
Sio Ma'a
Malik: Chapel View Burial Area, Row 27, Plot 58
Tuatagaloa: Lui:
Chapel View Burial Area, Row 17, Plot 6x – memorial or ashes?
Tuatagaloa: Peniamina:
Chapel View Burial Area, Row 17, Plot 6x
Tubberty: Bernard Patrick:
Protestant Berm A, Row 18, Plot 114
Tubberty: Bridget Delia: Roman Catholic
Berm A, Row 11, Plot 66
Tubberty: John Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 12, Plot 70 – unmarked
Tubberty: John Walter: Roman Catholic
Berm A, Row 11, Plot 66
Tubby: Donald Ashby: Anglican
Division K, Row 17, Plot 51
Tubby: George Henry: Anglican Division
K, Row 19, Plot 9 – unmarked
Tubman: Gwenyth Mary: Anglican
Division H, Row 2, Plot 79
Tubman
or Smith: Joseph:
Anglican Division K, Row 11, Plot 58
Tuchemsky: Nikola
Longin: Roman Catholic Berm A, Row 14, Plot 29
Tuchemsky: Stephanie Margareta or
Stefanija Gita Marija: Roman Catholic Berm A,
Row 14, Plot 29
Tuck: Bernard Thomas: Roman
Catholic Lawn C, Row 2, Plot 1b
Tuck or Turk: Charles: Anglican
Division F, Row 13, Plot 77 – unmarked
Tuck: Edward Orlando Terry: Service
Persons Area J, Row 1, Plot 9
Tuck: George Albert: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 145
Tuck: Grace: Roman Catholic Lawn C, Row
5, Plot 61
Tuck: Lucy McLaughlin: North Lawn E,
Row 2, Plot 116 – unmarked
Tuck: Mary Alice: Anglican Division C,
Row 2, Plot 55b
Tuck: Norman Henry: Service Persons
Area L, Row 10, Plot 81
Tuck or Jack: Rita Iris May:
Anglican Division K, Row 20, Plot 35 – unmarked
Tuck: Robert Bernard: Roman Catholic
Lawn C, Row 2, Plot 1b
Tuck: William: Public Burial Area A,
Row 1, Plot 41 – unmarked
Tucker: Albert (Len) Leonard:
Nonconformist Division C, Row 22, Plot 42
Tucker: Alfred John: Anglican Division
G, Row 7, Plot 55 – unmarked
Tucker: Alice Bertina: Presbyterian
Division B, Row 3, Plot 3
Tucker: Arthur William: Service Persons
Area K, Row 7, Plot 46
Tucker: Baby: Confidential
Tucker: Bernard: Western Lawn B, Row 3,
Plot 60
Tucker: Bonnie Anitta Bernice Ida:
Service Persons Ash Burial Area K, Row 10a, Plot 144
Tucker: Charles: Anglican Division F,
Row 15, Plot 62 – unmarked
Tucker: Charlotte Emma Verbena:
Presbyterian Division B, Row 3, Plot 3
Tucker: Christina: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 36-38
Tucker: Daisy Minnie: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 37
Tucker: Daphne Jean: Service Persons Area K, Row 4, Plot 92
Tucker: Denis George: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 10, Plot 144
Tucker: Doreen Mavis: Western Lawn A, Row 5, Plot 6
Tucker: Edgar
Gillan: Wesleyan Division C, Row 18, Plot 32 – unmarked
Tucker: Edith: Cremation Lawn B, Row 6,
Plot 175
Tucker: Edith Rachel: Western Lawn B,
Row 3, Plot 60
Tucker: Elizabeth: Presbyterian
Division C, Row 4, Plot 7
Tucker: Elizabeth Emma: Wesleyan
Division D, Row 1, Plot 93
Tucker: Ellen: Wesleyan Division C, Row
26, Plot 36
Tucker: Elsie Norma: Protestant Berm B,
Row 17, Plot 57
Tucker: Emily: Anglican Division G, Row
2, Plot 58
Tucker: Emily Elma: Wesleyan Division
C, Row 7, Plot 27a – unmarked
Tucker: Emma Rosetta: Nonconformist
Division C, Row 17, Plot 33 – unmarked
Tucker: Ethel: Protestant Berm A,
Row 9, Plot 70
Tucker: Florence Louise: Nonconformist
Division D, Row 7, Plot 28
Tucker: Frederick Arthur: Anglican
Division K, Row 5, Plot 14 – 1947
Tucker: Frederick Arthur: Protestant
Berm B, Row 29, Plot 85 – 1976
Tucker: Frederick George: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 48
Tucker: Gladys: Protestant Berm B, Row
29, Plot 85
Tucker: Graham Martin: Wesleyan
Division E, Row 5, Plot 38
Tucker: Gwendoline Alice: Wesleyan Division D, Row 6, Plot 69a
Tucker: Hamilton Leighton Pendock: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Tucker: Harry Lindsay: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 18
Tucker: James Owen Thomas: Presbyterian
Division D, Row 9, Plot 30 – unmarked
Tucker: Jessie: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Tucker: Jessie Ethel: Protestant Lawn
A, Row 16, Plot 35
Tucker: John: Nonconformist Division B,
Row 2, Plot 36-38 – 1903
Tucker: John: Presbyterian Division B,
Row 3, Plot 3 – 1917
Tucker: John Ernest: Service Persons
Area K, Row 4, Plot 92
Tucker: John Henry: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 36-38
Tucker: John William: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 37
Tucker: Joseph Bertrand:
Protestant Lawn D, Row 7, Plot 67
Tucker: Kelvin Rex: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 10a, Plot 23
Tucker: Lavinia or Lavina Thelma:
Protestant Berm B, Row 29, Plot 54
Tucker: Martha: Anglican Division L,
Row 8, Plot 117 – unmarked
Tucker: Mary: Presbyterian Division B,
Row 3, Plot 1
Tucker: Mary Josephine: Cremation Lawn
B, Row 10, Plot 31
Tucker: Mary Pendock: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Tucker: Morris Graham: Western Lawn A,
Row 5, Plot 6
Tucker: Nora Frances: Columbarium Memorials, Pillar 2, Column 3, Plaque D
Tucker: Patrick Alfred: Mercantile Area
B, Row 4, Plot 38 – unmarked
Tucker: Phyllis: Nonconformist Division
C, Row 5, Plot 56 – 1918 – unmarked
Tucker: Phyllis: Wesleyan Division C,
Row 6, Plot 67 – 1923 – unmarked
Tucker: Phyllis May: Protestant Lawn D,
Row 7, Plot 67
Tucker: Ronald Frederick Joseph: Azalea Octagon Area, Octagon 223, Plot
2
Tucker: Rubina (Ruby) Rose Ellen:
Anglican Division K, Row 5, Plot 14
Tucker: Sarah Ann: Nonconformist
Division B, Row 2, Plot 37 – 1938
Tucker: Sarah Ann: Nonconformist
Division C, Row 25, Plot 23 – 1946
Tucker: Stanley Francis: Columbarium Memorials, Pillar 2, Column 3, Plaque D
Tucker: Stephen: Wesleyan Division C,
Row 26, Plot 36
Tucker: Stillborn Child: The Sanctuary, Row B, Plot 10 – unmarked
Tucker: Thomas: Protestant Division B,
Row 4, Plot 67 – unmarked
Tucker: Thomas Richard: Service Persons
Area K, Row 12, Plot 73
Tucker: Walter: Anglican Division F,
Row 11a, Plot 31 – unmarked
Tucker: William Henry: Service Persons
Area G, Row 11, Plot 19
Tucker: William Hodge: Anglican
Division E, Row 2, Plot 76
Tuckey: Edith (Ray) Raymond:
Crematorium Garden Area, Row 1, Plot 24
Tuckey: John (Will) William: Anglican Division
G, Row 3, Plot 111 – unmarked
Tuckey: Sarah: Presbyterian Division B,
Row 1, Plot 10 – unmarked
Tuckey: William: Presbyterian Division
B, Row 1, Plot 10 – unmarked
Tuckwell: Maud Alice: Anglican
Division K, Row 12, Plot 71 – unmarked
Tudehope: Ada: Nonconformist
Division A, Row 2, Plot 34
Tudehope: Claude Bartley: Nonconformist
Division A, Row 2, Plot 34
Tudehope: Millie Josephine: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Tudehope: Robert: Nonconformist
Division A, Row 2, Plot 34
Tudehope: Seftan Carl: Wesleyan
Division A, Row 1, Plot 25
Tudehope: William Pembroke:
Nonconformist Division B, Row 6, Plot 14
– unmarked
Tudor: Bruce Arthur Casley: Nonconformist Division D, Row 12, Plot 57
Tudor: Jessie: North Lawn E, Row 5, Plot 71 – unmarked
Tudor: Reginald Roy James: Service Persons Area M, Row 16, Plot 114
Tudor: Stillborn Child: The Sanctuary, Row Z, Plot 10 – 1960 – unmarked
Tudor: Stillborn Child: Protestant Division B, Row 1, Plot 107 – 1961 – unmarked
Tuenter: Willem Johan: Memorial Tree, Row mt, Plot MT (Protestant Division C)
Tuese: Joe
Sefo: Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 32
Tuffin: Eliza: Nonconformist
Division C, Row 11, Plot 13
Tuffin: Thomas: Nonconformist Division
C, Row 11, Plot 13
Tufnell: Francis: Anglican Division E, Row 1, Plot 62
Tufnell: Francis: Anglican Division E, Row 1, Plot 62
Tufuga: Lio: Protestant Berm A,
Row 21, Plot 31
Tugby: Horace Knutton or
Knullon: Nonconformist Division A, Row 2, Plot 19 – unmarked
Tugia: Mosese
Pauli Ioane: Chapel View Burial Area, Row 18, Plot 24
Tugia: Pauli Ioane Mosese:
Western Lawn B, Row 3, Plot 95
Tugia: Ramona La'amauga: East Berm A,
Row 6, Plot 8
Tugia: Tapulei: Western Lawn B, Row 3,
Plot 95
Tugwell: Emily Maria:
Wesleyan Division D, Row 2, Plot 55b – unmarked
Tuhenga k.a. Massey: Baby: Protestant Division B, Row 2, Plot 15 – unmarked
Tuhiga:
Lysette Joanne: Waitakere View Block B, Row 2, Plot 48
Tuhiwai: Mary: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 7 – unmarked
Tui: Emma Louisa: Anglican
Division L, Row 7, Plot 124
Tui: Mauga
Opetaia: Chapel View Burial Area, Row 19, Plot 23
Tuia: Hana: North Lawn E, Row
10, Plot 6
Tuia: Konesane: Chapel View Ash Lawn, Row 2, Plot 65 Tuia: Pouafe: Chapel View Burial Area, Row 14, Plot 34
Tuiai: Rosetta Peneaila: West Berm A, Row 2, Plot 45
Tuiai: Seutaatia: Protestant Berm A,
Row 21, Plot 71
Tuiala: Rita Louise: East Berm
A, Row 11, Plot 8
Tuiali'i: Jessie Mihikura:
Protestant Berm A, Row 21, Plot 83
Tuiali'i: Losilosivale: Protestant Berm
A, Row 21, Plot 81
Tuiali'i: Stillborn Child: The Sanctuary, Row H, Plot 28 – unmarked
Tuiasosopo: Alafua: The Sanctuary, Row R, Plot 30
Tuiasosopo: Pita Siligi: The Sanctuary, Row P, Plot 49
Tuiavii: Aisaga: North Lawn E,
Row 16, Plot 109
Tuiavii: Faiiluga Kopelani: West Berm C, Row
5, Plot 54
Tuiavii: Faleaana Kopelani Malopito:
West Berm B, Row 5, Plot 136
Tuiavii:
Fuaimamao: Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 14
Tuiavuki: Joe Foketi Jnr:
Childrens Burial Area A, Row 4, Plot 18
Tuigamala: Aiono Falealili
Pisila Tuafafo: WestBerm C, Row 1, Plot 28
Tuigamala: Gloria: North Lawn E, Row
16, Plot 27
Tuigamala: Grace: North Lawn E, Row 16,
Plot 27
Tuigamala: Lemiga: North Lawn E, Row 4,
Plot 128
Tuigamala: Poutalimato Folamoe: North
Lawn E, Row 4, Plot 128
Tuigamala: Vaaiga Lealuga: North Lawn
E, Row 4, Plot 127
Tuigamala: Vini: West Berm C, Row
1b, Plot 53
Tuigamala-Prasad: Fa'atauala
Yasmine Helen Sina: Childrens Burial Area A, Row 3, Plot 47
Tuilaepa: Atimalala: Protestant
Berm B, Row 5, Plot 60 – unmarked
Tuilaepa: Kovati Elsie: West Berm A,
Row 7, Plot 19
Tuilaepa: Oliana Miriama Kovati:
West Berm A, Row 7, Plot 19
Tuilata: Telesia: North Lawn E,
Row 14, Plot 92
Tuilata: Tuiletufuga: Samuel Burt:
West Berm B, Row 6, Plot 105
Tuilata: Tupai: North Lawn E, Row 14,
Plot 112
Tuiloma: Taua Laioifi: West Berm B, Row 3, Plot 167
Tuimalatu: Praise: The Sanctuary, Row T, Plot 41
Tuimalealiifano: Tuileisu
Fololina: West Berm B, Row 2, Plot 22
Tuionoula: Sauimalae Pili:
West Berm C, Row 2, Plot 40x
Tuipalusami: Atilua Liufili:
West Berm B, Row 4, Plot 191
Tuira: Hurarangi or Huiarangi:
Anglican Division L, Row 7, Plot 55 – unmarked
Tuisafua: Selau: West Berm B,
Row 1, Plot 130
Tuisamoa: Baby: West Berm B, Row 5,
Plot 188
Tuisamoa: Keresipi: West Berm B, Row
3, Plot 195
Tuisue-Fihaki: Gabrielle Sisilia
Molikula: Childrens Burial Area A, Row 7, Plot 15
Tuitama: Fa'anu'u: Protestant
Berm A, Row 8, Plot 49
Tuitama: Helen: West Berm C, Row 6,
Plot 10
Tuitama: Lepupu Anae: Protestant Berm
A, Row 8, Plot 49
Tuitama: Livingston Pousigano:
Waitakere View Block B, Row 2, Plot 12
Tuitama: Numia Faiese Frank: West Berm C, Row 6, Plot 10
Tuitama: Siautu: East Berm A, Row 4,
Plot 1x
Tuitavake: Analee: West Berm
B, Row 5, Plot 109
Tuite: Mark: Service Persons
Area L, Row 7, Plot 97
Tuitu'u Hingano: Lisiate: North
Lawn E, Row 19, Plot 1
Tuitupou: David Taua: The Sanctuary, Row U, Plot 37
Tuitupou: Simote Faremoka: North Lawn E
Vault, Row 19, Plot 6 – unmarked
Tuiva: Akangaro: North Berm A,
Row 1, Plot 21 – unmarked
Tuiva: Akatane: Protestant Berm B, Row
26, Plot 122
Tuiva: Rainga: North Berm A, Row 1,
Plot 21 – unmarked
Tuivaiti: Fred Fuaao: North Lawn
E, Row 15, Plot 111
Tuivaiti: Fualole Nanai Afasene: West Berm C, Row 1b, Plot 76
Tuivaiti: Miracle Nazeah: Western Lawn
B, Row 7, Plot 37
Tuivaiti: Nonumalo (Kalepo) Kalepo: West Berm
C, Row 1, Plot 53
Tuivaiti: Penefu Poutalimate: Western
Lawn A, Row 10, Plot 8
Tuivaiti: Saufoi: Protestant Berm A,
Row 22, Plot 11
Tuivaiti: Sauimalae: West Berm C,
Row 1, Plot 53
Tuivaiti: Sekone Poutalimati:
Protestant Berm A, Row 22, Plot 11
Tuivaiti: Siota: Roman Catholic Berm A,
Row 5, Plot 55
Tulaga: Olomanu Pula Faimafili: Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 43
Tuivoavoa: Adi Koila: Chapel
View Burial Area, Row 24, Plot 50
Tukes:
John Thomas: Service Persons Area G, Row 5, Plot 31
Tuki: Harry:
Anglican Division L, Row 6, Plot 35
Tuki:
Harry John: Service Persons Area K, Row 14, Plot 55
Tuki:
Rangi: Anglican Division L, Row 5, Plot 35
Tukiafe:
Pukasea: West Berm A, Row 6, Plot 3x
Tukovskis or Turovskis: Andrejs: Cremation Lawn Old, Row F, Plot 3
Tukuniu: Makalupeli Jim Jubilee: West Berm C, Row 2, Plot 12 – unmarked
Tukuniu: Masini: West Berm C, Row 3, Plot 23
Tukuniu: Neilesita: West Berm B, Row 1, Plot 29
Tukuniu: Silofa Ligiahi Asalini: West Berm C, Row 3, Plot 21
Tukuniu: Taveliahetau: West Berm B, Row 5, Plot 144
Tukuniu: Neilesita: West Berm B, Row 1, Plot 29
Tukuniu: Silofa Ligiahi Asalini: West Berm C, Row 3, Plot 21
Tukuniu: Taveliahetau: West Berm B, Row 5, Plot 144
Tulaga: Olomanu Pula Faimafili: Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 43
Tule: Faligi: Presbyterian
Division D, Row 26, Plot 64
Tule: Peter: Presbyterian Division D,
Row 26, Plot 64
Tulea: Nakimaka: Service Persons
Area L, Row 2, Plot 41
Tuli: Kilisitina: West Berm C, Row 3, Plot 8
Tuli: Maiava Amiga Manu: West Berm B, Row 3, Plot 41a
Tuli: Tuigamala Aumuamua Fialelei: North Lawn E, Row 16, Plot 27
Tuli: Vadmua Siliaupua: West Berm B, Row 3, Plot 41a
Tuliaupupu: Tagapulu Ta'atia: West Berm B, Row 3, Plot 131
Tulisi: Faneloto Lavinia: West Berm B, Row 5, Plot 192
Tulisi: Hivaua: East Berm A, Row 8, Plot 24
Tulisi: Malo: East Berm A, Row 8, Plot 24
Tuli: Tuigamala Aumuamua Fialelei: North Lawn E, Row 16, Plot 27
Tuli: Vadmua Siliaupua: West Berm B, Row 3, Plot 41a
Tuliaupupu: Tagapulu Ta'atia: West Berm B, Row 3, Plot 131
Tulisi: Faneloto Lavinia: West Berm B, Row 5, Plot 192
Tulisi: Hivaua: East Berm A, Row 8, Plot 24
Tulisi: Malo: East Berm A, Row 8, Plot 24
Tulisi: Ruby: Sentry View Burial Area, Row 8, Plot 16
Tulisi: Tafutu: West Berm B, Row 3, Plot 107
Tullis: Alexander: Presbyterian Division C, Row 8, Plot 33 – 1900
Tullis: Alexander: Presbyterian Division C, Row 8, Plot 31 – 1935
Tullis: Mary Mackay: Presbyterian Division C, Row 8, Plot 33
Tulisi: Tafutu: West Berm B, Row 3, Plot 107
Tull: Jessie Louise or Louisa:
Anglican Division H, Row 8, Plot 89
Tullett: Arthur William: Service
Persons Area J, Row 5, Plot 29
Tullett: Eileen: Anglican Division L,
Row 5, Plot 96 – unmarked
Tullett: Gertrude Josephine: Roman
Catholic Berm A, Row 12, Plot 43
Tullett: John Joseph: W H Tongue Ash
Vault, Row Vlt, Plot VL
Tullis: Alexander: Presbyterian Division C, Row 8, Plot 31 – 1935
Tullis: Mary Mackay: Presbyterian Division C, Row 8, Plot 33
Tulloch: Alice Maud: Anglican
Division J, Row 1, Plot 31
Tulloch: Doreen Ena: Anglican Division
J, Row 1, Plot 29
Tulloch: Edwin George: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 8a, Plot 235 – unmarked
Tulloch: John Alexander: Anglican
Division J, Row 1, Plot 28 – unmarked
Tulloch: Percy: Wesleyan Division C,
Row 15, Plot 15 – unmarked
Tulloch: Percy Campbell: Anglican
Division J, Row 1, Plot 31
Tulloch: Sarah June: Nonconformist
Division C, Row 1, Plot 55
Tulloch: William Arthur: Anglican
Division J, Row 1, Plot 29
Tullock: John Christopher:
Cremation Lawn B, Row 2, Plot 217
Tullock: Peter Roland: Cremation Lawn
B, Row 2, Plot 217
Tullock: Roland Keith: Cremation Lawn
B, Row 2, Plot 217
Tully: Clive: Protestant Lawn C,
Row 7, Plot 99
Tully: Joseph: Protestant Lawn C, Row
7, Plot 99
Tully: Patrick: Roman Catholic Division B, Row 2, Plot 63
Tulua: Melisa
Popoai: Childrens Burial Area A, Row 1, Plot 29
Tumaki: Mareva: Protestant Berm
A, Row 27, Plot 18
Tumaki: Teinakure Mareva: Protestant
Berm A, Row 27, Plot 18
Tumanuvao: Ioana: West Berm
C, Row 7, Plot 42
Tumataroa: Baby: Roman Catholic
Division C, Row 27, Plot 7 – unmarked
Tumman: Henley Bernard: Cremation Lawn B, Row 5, Plot 170
Tunbridge: Henrietta Killam:
West View Lawn A, Row 2, Plot 29
Tunbridge: Lola Anne: West View Lawn A,
Row 2, Plot 27
Tung: Eva:
Chapel View Burial Area, Row 20, Plot 13
Tung: Ho Chang or
Chung: Public Burial Area A, Row 1a, Plot 36
Tung: Jork Ling: Cremation Lawn B, Row 7, Plot 155 – ashes or memorial?Tungatoa: George Lane: North Lawn E, Row 17, Plot 67
Tungatoa: Lafaele Naiki: North Lawn E, Row 23, Plot 62
Tungatoa: Litia: North Lawn E, Row 23, Plot 63
Tungatoa: Siu: North Lawn E, Row 17, Plot 67
Tunua: Petuere Awatere: Nonconformist Division C, Row 15, Plot 53 – unmarked
Tupangaia: Anika Louise: Protestant Berm A, Row 16, Plot 42
Tupangaia: Benjamin: Protestant Berm A, Row 16, Plot 42
Tungatoa: Lafaele Naiki: North Lawn E, Row 23, Plot 62
Tungatoa: Litia: North Lawn E, Row 23, Plot 63
Tungatoa: Siu: North Lawn E, Row 17, Plot 67
Tuni: Maria Seiuli: Chapel View
Burial Area, Row 17, Plot 10
Tuni: Seiuli Lipine: Chapel View Burial Area, Row 17, Plot 10
Tunnicliffe: Audrey Margaret: Erebus Ash Gardens, Row H, Plot 90
Tunnicliffe: Charles Ross: Service Persons Area M, Row 14, Plot 30
Tunnicliffe: Norris Henry: Service Persons Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 50
Tunnicliffe: Audrey Margaret: Erebus Ash Gardens, Row H, Plot 90
Tunnicliffe: Charles Ross: Service Persons Area M, Row 14, Plot 30
Tunnicliffe: Norris Henry: Service Persons Ash Burial Area K, Row 3a, Plot 50
Tunstall: Adam Gray:
Nonconformist Division C, Row 28, Plot 31
Tunstead: George Joseph: Service
Persons Area M, Row 12, Plot 85
Tunstead: Patrick George: Roman
Catholic Division A, Row 9, Plot 36 – unmarked
Tuohey: Alan
Phillip: Nonconformist Division D, Row 13, Plot 34
Tuohey: Alice: Roman Catholic Berm A,
Row 10, Plot 9
Tuohey: Catherine: Roman Catholic
Division E, Row 3, Plot 105 – unmarked
Tuohey: Dora Cecelia: Roman Catholic
Berm A, Row 14, Plot 7
Tuohey: Irene Laura: Roman Catholic
Division E, Row 8, Plot 11
Tuohey: Ivy May: Roman Catholic Lawn A,
Row 3, Plot 26
Tuohey:
John: Roman Catholic Division B, Row 4, Plot 92 – 1927
Tuohey: John: Roman Catholic Berm A,
Row 10, Plot 9 – 1959
Tuohey: John Alfred: Roman Catholic
Berm A, Row 14, Plot 7
Tuohey:
Joseph Denis: Roman
Catholic Division B, Row 4, Plot 92
Tuohey: Mary Agnes:
Roman Catholic Division B, Row 4, Plot 94
Tuohey: Owen Michael: Roman Catholic
Division E, Row 8, Plot 11
Tuohey: Patrick: Nonconformist Division
E, Row 1, Plot 17 – unmarked
Tuohey: Phyllis
Constance: Car Park Gardens Area, Row F, Plot 4
Tuohey: Stanley
Francis: Car Park Gardens Area, Row F, Plot 4
Tuohy: Fanny: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 71
Tuohy: Frederick: Service Persons Area
F, Row 2, Plot 25
Tuohy: John: Roman Catholic Division C,
Row 17, Plot 71 – 1927
Tuohy: Patrick: Roman Catholic Division
A, Row 8, Plot 61 – unmarked
Tuohy: Thomas: Roman Catholic Division
C, Row 13, Plot 121
Tuohy: William Anthony: Chapel View Burial Area, Row 4, Plot 22
Tuoro: Ere: Protestant Lawn A,
Row 1, Plot 47
Tuoro: George Tuhere: Urupa Burial
Area, Row Uru, Plot 150
Tuoro: James: Nonconformist Division D,
Row 1, Plot 13b
Tuoro: Kataraina Mercia: Urupa Burial
Area, Row Uru, Plot 149
Tuoro: Kawhena: Protestant Lawn A, Row
1, Plot 47
Tuoro: Mavis Niniurangi: Urupa Burial
Area, Row Uru, Plot 149
Tupai: Lele: The Sanctuary, Row N, Plot 41
Tupai: Nusipepa
Siliga: West Berm C, Row 3, Plot 11
Tupai: Paie: North
Lawn E, Row 9, Plot 27
Tupai: Rangosa
(a.k.a. Suisala): West Berm B, Row 2, Plot 47
Tupai: Sao:
Protestant Berm A, Row 17, Plot 102
Tupangaia: Anika Louise: Protestant Berm A, Row 16, Plot 42
Tupangaia: Benjamin: Protestant Berm A, Row 16, Plot 42
Tupe: Mafa:
North Lawn E Extension, Row 12, Plot 124
Tupe: Maria (Katerina) Katerina: Protestant Lawn D, Row 4, Plot 105
Tupe: Waenga:
Protestant Lawn D, Row 4, Plot 105
Tupou: Albert:
Chapel View Burial Area, Row 19, Plot 28
Tupou: Apolo:
Protestant Berm A, Row 17, Plot 40
Tupou: Chloe
Martha Sakura: The Sanctuary, Row U, Plot 65
Tupou: David:
Protestant Lawn C, Row 10, Plot 32
Tupou: Harold:
North Lawn E, Row 16, Plot 57
Tupou: Heekai
(Etekia) Apolo: Protestant Berm A, Row 17, Plot 42
Tupou: Jacob Asher: Childrens Burial Area A, Row 7, Plot 30
Tupou: Leiola:
West Berm B, Row 6, Plot 75
Tupou: Leonard
Phillip: West Berm B, Row 2, Plot 94
Tupou: Meki: West
Berm B, Row 2, Plot 92
Tupou: Mele Maile: Western Lawn A, Row 9, Plot 41
Tupou: Naea
Levale: East Berm A, Row 2, Plot 111
Tupou: Rita Sulia: East Berm A, Row 2, Plot 111
Turley: William: Anglican Division D, Row 7, Plot 39 – 1952
Tupou: a.k.a.
Tangitau: Samuela a.k.a. Samuela Liongi: Roman Catholic Berm B, Row
13, Plot 21
Tupou: Siitaua:
North Berm A, Row 1, Plot 26
Tupou: Siokataame
Siaosi: West Berm B, Row 6, Plot 69
Tupou: Sione: West
Berm B, Row 1, Plot 181
Tupou: Tekura
Hezekta Apolo: Protestant Berm A, Row 17, Plot 42
Tupou: Tira Apolo:
Protestant Berm A, Row 17, Plot 38
Tupou: Tupou:
North Berm A, Row 1, Plot 26
Tupp: Arthur: Nonconformist
Division D, Row 18, Plot 61
Tupp: Bertrand George: Roman Catholic
Lawn B, Row 7, Plot 2
Tupp: Colin William: Roman Catholic
Lawn B, Row 7, Plot 2
Tupp: Mary Patricia: Roman Catholic
Lawn B, Row 7, Plot 2
Tupp: Noeline Peggy: Roman Catholic
Lawn B, Row 7, Plot 2
Tupper: Joseph John: Protestant
Lawn C, Row 4, Plot 53
Tupu: Tevaui Solomona:
Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 11
Tupu: Tumanuvao (Alfred) Afereti: Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 25
Tupu: Tumanuvao (Alfred) Afereti: Chapel View Burial Area, Row 21, Plot 25
Tupua: Palepa:
North Berm A, Row 3, Plot 14
Tupua: Stillborn
child: The Sanctuary, Row N, Plot 50
Turangi:
Ruahama (Teau): Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 401, Plot
3
Turchie: Elsie: Nonconformist
Division D, Row 2, Plot 31
Turchie: Keith: Anglican Division E,
Row 10, Plot 54 – unmarked
Turich: John Mattie Nicola:
Wesleyan Division C, Row 19, Plot 48 – unmarked
Turk
or Tuck: Charles: Anglican Division F, Row 13, Plot 77
– unmarked
Turk:
Henry: Anglican Division A, Row 8, Plot 76 – unmarked
Turk: Lydia: Anglican Division F, Row
13, Plot 77 – unmarked
Turkington: Samuel: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3 – 1936
Turkington: Samuel: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3 – 1946
Turley: Albert William:
Nonconformist Division A, Row 6, Plot 12
Turley: Ann: Wesleyan Division
C, Row 3, Plot 7
Turley: Annie: Anglican Division D, Row
7, Plot 39
Turley: Cyril Ernest: Service Persons
Area K, Row 3, Plot 88
Turley: Edwin: Nonconformist Division
A, Row 3, Plot 21
Turley: Elizabeth: Wesleyan Division A,
Row 8, Plot 26
Turley: Frank Clement: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 21
Turley: George: Wesleyan Division A,
Row 8, Plot 26
Turley: George William: Protestant Berm
A, Row 4, Plot 43
Turley: Hannah Maria: Nonconformist
Division A, Row 3, Plot 21
Turley: James Howard Patrick: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 5a, Plot 159
Turley: Louisa: Wesleyan Division C,
Row 3, Plot 11
Turley: Margaret: Protestant Berm A,
Row 4, Plot 43
Turley: Margaret (Daisy) Isabel: Nonconformist
Division A, Row 6, Plot 12
Turley: Marie: Nonconformist Division
D, Row 12, Plot 48
Turley: Marion Houston: Presbyterian
Division D, Row 6, Plot 11
Turley: Olwyn Marion: Presbyterian
Division D, Row 6, Plot 9
Turley: Osbourne Edwin: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 180
Turley: Percy Gordon: Service Persons
Area K, Row 2, Plot 48
Turley: Samuel: Wesleyan Division C,
Row 3, Plot 11
Turley: Thomas Bishton: Presbyterian
Division D, Row 6, Plot 11
Turley: Vera Lillian: Protestant Lawn
C, Row 5, Plot 11
Turley: William: Wesleyan Division C, Row 3, Plot 7-9 – 1903 Turley: William: Anglican Division D, Row 7, Plot 39 – 1952
Turnage: Stillborn Child: Nonconformist Division C, Row 18, Plot 23 – unmarked
Turner: Alexander: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 101 – 1974
Turner: Alfred Robert: Nonconformist Division C, Row 29, Plot 82
Turner: Alice Maud: Anglican Division C, Row 7, Plot 18 – 1912 – unmarked
Turner: Alice Maud: Anglican Division F, Row 1, Plot 24x – 1916
Turner: John Edmund: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 147 – 1982
Turner: Mary: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 147 – 1993
Turner: Mary Maud: Anglican Division E, Row 7, Plot 138
Turner: Michael Dean: Western Lawn C, Row 3, Plot 1
Turner: Stillborn Child: Anglican Division G, Row 4, Plot 97 – 1927
Turtle: Laurence Joseph: Service Persons Area J, Row 1a, Plot 38
Tusani: Moa Tautalaaso Sanerivi: North Lawn E, Row 12, Plot 13
Tusani: Sialei: Protestant Berm A, Row 6, Plot 58
Turnbull: Alma Agnes: Anglican
Division K, Row 5, Plot 29
Turnbull: Andrew: Wesleyan Division C,
Row 1, Plot 32 – unmarked
Turnbull: Annie: Presbyterian Division
D, Row 15, Plot 70
Turnbull: Annie Louisa: Nonconformist
Division E, Row 3, Plot 8 – unmarked
Turnbull: George: Nonconformist
Division B, Row 1a, Plot 26
Turnbull: George Thomas: Nonconformist
Division B, Row 1a, Plot 27
Turnbull: Harriett: Wesleyan Division
A, Row 2, Plot 18 – unmarked
Turnbull: Jane Amelia: Nonconformist
Division B, Row 1a, Plot 26
Turnbull: John: Service Persons Area G, Row 5, Plot 11
Turnbull: John Alexander: Service Persons Area D, Row 2a, Plot 32
Turnbull: John Henry: Presbyterian Division D, Row 9, Plot 16 –
unmarked
Turnbull: Joseph: Presbyterian Division F, Row 8, Plot 16 –
unmarked
Turnbull: Kezia Lenas: Anglican Division K, Row 3, Plot 23
Turnbull: Lawrence: Service Persons Ash Burial Area K, Row 6, Plot 58
Turnbull: Lillian: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Turnbull: Neta or Dela: Nonconformist Division C, Row 9, Plot
56 – unmarked
Turnbull: Peter: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Turnbull: Richard: Service Persons Area M, Row 12, Plot 48
Turnbull: Rose: Presbyterian Division D, Row 24, Plot 6
Turnbull: Rose Mary: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Turnbull: Stephen Charles: Wesleyan Division A, Row 2, Plot 18 –
unmarked
Turnbull: Stillborn Child: Nonconformist Division D, Row 5, Plot 26 –
unmarked
Turnbull: Thomas Jenkins: Presbyterian Division B, Row 1a, Plot 27
Turner: Aaron Barry: Cremation
Lawn Old, Row M3, Plot 3
Turner: Ada: Anglican Division K, Row
20, Plot 24
Turner: Albert: Presbyterian Division
E, Row 16, Plot 63
Turner: Alexander: Hebrew Area A, Row 3, Plot 62 – 1962 Turner: Alexander: Service Persons Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 101 – 1974
Turner: Alfred Robert: Nonconformist Division C, Row 29, Plot 82
Turner: Alice Maud: Anglican Division C, Row 7, Plot 18 – 1912 – unmarked
Turner: Alice Maud: Anglican Division F, Row 1, Plot 24x – 1916
Turner: Andrew: Anglican Division E,
Row 5, Plot 8 – unmarked
Turner: Ann Mary: Roman Catholic
Division C, Row 22, Plot 88
Turner: Annie: Service Persons Area L,
Row 4, Plot 64 – 1961
Turner: Annie: Roman Catholic Berm A,
Row 4, Plot 14 – 1967
Turner: Annie Elizabeth: Anglican
Division H, Row 3, Plot 54 – unmarked
Turner: Annie Elizabeth Mary: West Berm B, Row 3, Plot 13
Turner: Anthony Allan: East Berm A, Row 2, Plot 83
Turner: Anthony James: Service Persons
Area M, Row 18, Plot 145
Turner: Arthur: Anglican Division F,
Row 9, Plot 70 – 1914
Turner: Arthur: Anglican Division E,
Row 5, Plot 28 – 1917 – unmarked
Turner: Arthur: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3 – 1948
Turner: Arthur Herbert: Memorial Plaques Between Outside Niche Walls A & B
Turner: Arthur James: Anglican Division
A, Row 5, Plot 50 – unmarked
Turner: Arthur Tisdall: Wesleyan
Division A, Row 3, Plot 27b
Turner: Baby (Girl): Anglican Division
D, Row 7, Plot 2 – 1914
Turner: Baby: Anglican Division F, Row
1, Plot 24x – 1916– unmarked
Turner: Bernard Patrick: West Berm
B, Row 3, Plot 11
Turner: Bruce Richard: Anglican Division D, Row 9, Plot 8 – ashes or memorial?
Turner: Caroline Sarah: Anglican
Division F, Row 3, Plot 74 – unmarked
Turner: Catherine: Roman Catholic
Division A, Row 1, Plot 68
Turner: Charles Edward: Anglican
Division A, Row 5, Plot 50 – 1892 – unmarked
Turner: Charles Edward: Western Lawn B,
Row 8, Plot 7 – 2006
Turner: Charles Edwin Ross: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 195
Turner: Charles Robert: Service Persons
Area L, Row 14, Plot 98
Turner: Charles (Wilson) Wilson: North
Lawn E, Row 22, Plot 43
Turner: Christina: Anglican Division H,
Row 3, Plot 98
Turner: Clara: Wesleyan Division C,
Row 28, Plot 37-39
Turner: Clarence Melville: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 28, Plot 7
Turner: Clarence Melville: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 28, Plot 7
Turner: Cliff: Wesleyan Division C,
Row 12, Plot 12 – unmarked
Turner: Clifford James: Anglican
Division F, Row 4, Plot 74
Turner: Colleen Patricia: Roman
Catholic Lawn C, Row 5, Plot 23 – unmarked
Turner: Cyril George: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 6a, Row 52
Turner: Daisy Mary: Presbyterian
Division E, Row 16, Plot 63
Turner: Daniel Terrance: Erebus Octagons, Octagon 146, Plot 8
Turner: Desmond John Frederick:
Anglican Division K, Row 1, Plot 8
Turner: Donald Arthur Langley: Service
Persons Area A, Row 2, Plot 16
Turner: Donald Raymond: Cremation Lawn
Old, Row P2, Plot 22
Turner: Doris Elizabeth: Service
Persons Area M, Row 15, Plot 105
Turner: Dorothy: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 28, Plot 7
Turner: Dorothy: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 28, Plot 7
Turner: Ebenezer Constable: Wesleyan
Division C, Row 31, Plot 50
Turner: Edith: Anglican Division A, Row
7, Plot 56 – unmarked
Turner: Edward: Anglican Division E,
Row 7, Plot 136 – 1918
Turner: Edward: Roman Catholic Division
C, Row 17, Plot 14 – 1932
– unmarked
Turner: Edwin Gould: Wesleyan Division
C, Row 25, Plot 84
Turner: Edwin James Evans: Anglican
Division F, Row 3, Plot 72-74 – unmarked
Turner: Elaine Edith: Anglican Division
L, Row 5, Plot 1a
Turner: Elaine Mary: Waitakere View Block B, Row 4, Plot 4
Turner: Elaine Mary: Waitakere View Block B, Row 4, Plot 4
Turner: Ellen: Presbyterian Division E,
Row 20, Plot 36 – unmarked
Turner: Emma: Wesleyan Division D, Row
1, Plot 93 – unmarked
Turner: Eric: Wesleyan Division F, Row
4, Plot 8
Turner: Eric George: Chapel View Ash,
Row 15, Plot 100
Turner: Ernest William: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Turner: Esther Maria Maud Ethel:
Wesleyan Division C, Row 25, Plot 86
Turner: Ethel Mary: Presbyterian
Division E, Row 15, Plot 3 – unmarked
Turner: Eva: Wesleyan Division D, Row
1, Plot 91-93 – unmarked
Turner: Florence Kate: Presbyterian
Division F, Row 5, Plot 22 – unmarked
Turner: Florence Maud: Nonconformist
Division C, Row 15, Plot 62
Turner: Francis Joseph: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 73
Turner: Francis Russell: Protestant
Lawn A, Row 4, Plot 42
Turner: Frank: Anglican Division L, Row
5, Plot 126 – 1944 – unmarked
Turner: Frank: Service Persons Area M,
Row 5, Plot 76 – 1969
Turner: Frederick: Anglican Division A,
Row 8, Plot 12 – 1918
Turner: Frederick George: Anglican
Division K, Row 17, Plot 35
Turner: Frederick William
or William Frederick: Anglican Division K, Row 11, Plot 90 –
unmarked
Turner: George: Anglican Division N,
Row 6, Plot 18 – 1897 – unmarked
Turner: George: Nonconformist Division
D, Row 13, Plot 16 – 1931 – unmarked
Turner: George: Roman Catholic Division
C, Row 17, Plot 73 – 1932
Turner: George: Roman Catholic Lawn C,
Row 6, Plot 9 – 1976
Turner: George Herbert: Anglican
Division H, Row 10, Plot 62
Turner: George Richard: Protestant Berm
B, Row 10, Plot 39
Turner: Gertrude: Wesleyan Division F,
Row 4, Plot 8
Turner: Gladys Annie: Protestant Lawn
A, Row 4, Plot 42
Turner: Graeme Allen: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 401, Plot 1
Turner: Graham Victor: Service Persons
Area M, Row 22, Plot 112
Turner: Hazel Doreen Mavis Vivian:
Anglican Division A, Row 1 Plot OD
Turner: Heather Joan: Chapel View Ash Lawns, Row 1, Plot 29
Turner: Helen: Pohutukawa Public
Octagon Area, Octagon 401, Plot 8
Turner: Henry: Anglican
Division F, Row 4, Plot 74
Turner: Henry Edward: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 74
Turner: Hilden: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Turner: Hugh: Anglican Division C, Row
2, Plot 41 – unmarked
Turner: Ivy Rose: Western Lawn A, Row
6, Plot 62
Turner: Jacqueline: Roman Catholic
Division E, Row 4, Plot 61 – unmarked
Turner: James: Anglican Division M, Row 6, Plot 15 – unmarked
Turner: James Bell: Protestant Lawn A,
Row 4, Plot 42
Turner: James Gould: Wesleyan Division
D, Row 1, Plot 91-93 – unmarked
Turner: Jane: Anglican Division F, Row
4, Plot 74
Turner: Jean Lucy Patricia: Anglican
Division G, Row 8, Plot 27
Turner: Jessie: Presbyterian Division
A, Row 3, Plot 41
Turner: John: Anglican Division N, Row
5, Plot 12 – 1897 – unmarked
Turner: John: Nonconformist Division C,
Row 7, Plot 45 – 1915
Turner: John: Roman Catholic Division
A, Row 1, Plot 68 – 1947
Turner: John Armour: Anglican Division
H, Row 5, Plot 49 – unmarked
Turner: John Edmund: Roman Catholic Division E, Row 4, Plot 61 – 1979 – unmarkedTurner: John Edmund: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 147 – 1982
Turner: John Henry: North Lawn E, Row
6, Plot 24
Turner: John Laurie: Presbyterian
Division C, Row 2, Plot 2
Turner: John Mitchell: Roman Catholic
Division C, Row 16, Plot 7 – unmarked
Turner: John Owen: Wesleyan Division C,
Row 25, Plot 86
Turner: John William: Roman Catholic
Division E, Row 13, Plot 74
Turner: Joseph Hurst: Nonconformist
Division A, Row 6, Plot 2x – unmarked
Turner: Josephine Charlotte: Anglican
Division H, Row 3, Plot 54 – unmarked
Turner: Kathleen: Roman Catholic
Division C, Row 17, Plot 73
Turner: Keith Richard: Terrace Niche Vaults, Block B, Vault 22
Turner: Leo: Roman Catholic Division C,
Row 22, Plot 88
Turner: Leo Terrance: Roman Catholic
Lawn C, Row 5, Plot 23 – unmarked
Turner: Leonard George: Roman Catholic
Division B, Row 7, Plot 15
Turner: Lesley Mary:
Roman Catholic Berm A, Row 6, Plot 20
Turner: Lila Miriam: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 4a, Plot 101
Turner: Lilian: Roman Catholic Division
A, Row 8, Plot 6 – unmarked
Turner: Louis Edwin: Wesleyan Division
C, Row 25, Plot 86
Turner: Louisa: Nonconformist Division
C, Row 29, Plot 82
Turner: Louisa Ann: Nonconformist
Division A, Row 4, Plot 43-45
Turner: Mabel Evelyn: Roman Catholic
Division E, Row 4, Plot 61 – unmarked
Turner: Mabel Olive: Roman Catholic
Division E, Row 13, Plot 74
Turner: Maljama or Maljanna:
Roman Catholic Division C, Row 9, Plot 84 – unmarked
Turner: Margaret: Presbyterian Division
C, Row 2, Plot 2
Turner: Margaret (Beth) Bethany: Anglican
Division E, Row 10, Plot 46 – unmarked
Turner: Margaret Maud: Wesleyan
Division C, Row 31, Plot 50
Turner: Margaret Neville: Service
Persons Area D, Row 3, Plot 48
Turner: Margaret Winifred: Protestant
Berm A, Row 8, Plot 95
Turner: Mariana: Wesleyan Division C,
Row 31, Plot 8
Turner: Marion Thelma: North Lawn E,
Row 22, Plot 43
Turner: Marjorie: Western Lawn B, Row 3,
Plot 81
Turner: Martha: Presbyterian Division
C, Row 2, Plot 4
Turner: Martin: Wesleyan Division C,
Row 28, Plot 37
Turner: Mary: Anglican Division N, Row 1, Plot 4 – 1893 – unmarked Turner: Mary: Cremation Lawn B, Row 4, Plot 147 – 1993
Turner: Mary Ann: Anglican Division A,
Row 8, Plot 12-14
Turner: Mary Ann Augusta: Nonconformist
Division A, Row 4, Plot 43-45
Turner: Mary Elizabeth: North Lawn E,
Row 6, Plot 24
Turner: Mary Jane: Roman Catholic
Division B, Row 7, Plot 17
Turner: Mary Lorraine: Chapel View Ash, Row 1, Plot 29Turner: Mary Maud: Anglican Division E, Row 7, Plot 138
Turner: Mary Rosina: Anglican Division
A, Row 5, Plot 50 – unmarked
Turner: Maude Hansen: Anglican Division
K, Row 17, Plot 35
Turner: Mercia: Roman Catholic Lawn C,
Row 6, Plot 9
Turner: Mercia Patricia: Roman Catholic Division C, Row 17, Plot 73 Turner: Michael Dean: Western Lawn C, Row 3, Plot 1
Turner: Millicent: Nonconformist
Division D, Row 3, Plot 45 – unmarked
Turner: Murray Ernest: Azalea Octagon Area, Octagon 301, Plot 1
Turner: Nina: Eucalyptus Glade, SC-Ash, Plot 0 – unmarked
Turner: Nola: Roman Catholic Division
C, Row 15, Plot 88 – unmarked
Turner: Norma Valmai: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Turner: Norman Geoffrey: Cremation Lawn
B, Row A2, Plot 56
Turner: Norman Geoffrey: Pohutukawa
Public Octagon Area, Octagon 401, Plot 8
Turner: Norman Humphrey: Roman Catholic
Lawn B, Row 4, Plot 17 – unmarked
Turner: Patricia Emere: Pohutukawa
Public Octagon Area, Octagon 401, Plot 1
Turner: Paul: Roman Catholic Berm A,
Row 6, Plot 20
Turner: Paul
(Max) Lawrence: Roman Catholic Berm A, Row 6, Plot 20
Turner: Philip
James: Roman Catholic Berm A, Row 4, Plot 14
Turner: Phillip: Roman Catholic
Division B, Row 7, Plot 17
Turner: Phyllis Emily: Service Persons
Ash Burial Area K, Row 6a, Plot 52
Turner: Reginald Alfred: Roman Catholic
Division C, Row 24, Plot 118 – unmarked
Turner: Renfred James: Service Persons
Area B, Row 4a, Plot 16
Turner: Reuben Thomas: Service Persons
Area K, Row 3, Plot 63
Turner: Richard Edward George: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 28, Plot 7
Turner: Richard Edward George: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 28, Plot 7
Turner: Robert Logan: Cremation Lawn
Old, Row U2, Plot 12
Turner: Robert William: Protestant Berm
B, Row 13, Plot 72
Turner: Rosetta Sophia: Presbyterian
Division E, Row 16, Plot 50
Turner: Ross James: The Sanctuary, Row A, Plot 9 – unmarked
Turner: Rowland Homer: Service Persons Area M, Row 17, Plot 82
Turner: Sarah Jane: Presbyterian
Division E, Row 22, Plot 17 – unmarked
Turner: Stanley Carlton: Wesleyan
Division C, Row 22, Plot 70
Turner: Stillborn Child: Wesleyan Division D, Row 1, Plot 93 – 1916Turner: Stillborn Child: Anglican Division G, Row 4, Plot 97 – 1927
Turner: Susan: Anglican Division A, Row
5, Plot 50 – unmarked
Turner: Sydney Phillips: Wesleyan
Division C, Row 26, Plot 28
Turner: Thomas: Anglican Division A,
Row 8, Plot 14 – 1906
Turner: Thomas: Service Persons Area K,
Row 9, Plot 37 – 1954
Turner: Thomas Edward: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 50 – unmarked
Turner: Thomas Henry: Anglican Division
K, Row 20, Plot 24
Turner: Thomas Patrick: Roman Catholic
Lawn B, Row 4, Plot 17 – unmarked
Turner: Victor Charles: Protestant Berm A, Row 18, Plot 32
Turner: Violet Pretoria: Cremation Lawn
Old, Row P2, Plot 22
Turner: Walter Stanley: Service Persons
Area K, Row 2, Plot 11
Turner: William: Roman Catholic Division A, Row 1, Plot 68 – 1888
Turner: William: Roman Catholic Division A, Row 1, Plot 68 – 1888
Turner: William: Anglican Division C,
Row 5, Plot 63 – 1896 – unmarked
Turner: William: Roman Catholic
Division C, Row 10, Plot 50 – 1906 – unmarked
Turner: William: Presbyterian Division
E, Row 20, Plot 36 – 1937 – unmarked
Turner: William: Anglican Division H,
Row 3, Plot 98 – 1941
Turner: William Archibald Baron:
Protestant Berm A, Row 3, Plot 12 – unmarked
Turner: William Arthur: Service Persons
Area D, Row 3, Plot 48
Turner: William David: Roman Catholic
Division C, Row 10 Plot 48 – unmarked
Turner: William Edward: Roman Catholic
Division B, Row 7, Plot 15
Turner: William Frederick or Frederick
William: Anglican Division K, Row 11, Plot 90 – unmarked
Turner: William George: Anglican
Division D, Row 3, Plot 33
Turner: William Henry: Nonconformist
Division D, Row 13, Plot 16 – unmarked
Turner: William James:
Anglican Division C, Row 5, Plot 65
Turner: William John: Nonconformist
Division C, Row 15, Plot 62
Turner: William Thomson: Service
Persons Area M, Row 17, Plot 82
Turner: William Thurston: Service
Persons Area M, Row 15, Plot 105
Turner: William Walter: Roman Catholic
Division F, Row 3, Plot 73
Turney:
Francis James: Presbyterian Division E, Row 14, Plot 7
Turney:
Rosalind Hare: Presbyterian Division E, Row 14, Plot 7
Turnock: Adam: Anglican Division F, Row 8, Plot 64 –
unmarked
Turnock: Albert Oliver: Roman Catholic
Division C, Row 13, Plot 7
Turnock: Albert Robert: Roman Catholic
Division C, Row 13, Plot 7
Turnock: Charles William: Roman Catholic Berm
A, Row 10, Plot 28
Turnock: Claude Vincent: Protestant
Berm A, Row 24, Plot 94
Turnock: Fred: Roman Catholic Division
C, Row 13, Plot 7 – memorial
Turnock: Reginald Oliver: Roman
Catholic Division C, Row 13, Plot 7
Turnock: Reginald William: Anglican
Division A, Row 3, Plot 63 – unmarked
Turnock: Rona Josephine: Roman Catholic
Berm A, Row 10, Plot 28
Turnock: Sarah Matilda: Roman Catholic
Division C, Row 13, Plot 7
Turnsek: Ivanka:
Chapel View Burial Area, Row 27, Plot 30
Turnwald: Annie: Roman Catholic
Division C, Row 26, Plot 34 – unmarked
Turnwald: Bennett James: Service
Persons Area M, Row 12, Plot 34
Turnwald: John Edward: Service Persons
Area L, Row 1, Plot 33
Turnwald: John Joseph: Roman Catholic
Lawn B, Row 6, Plot 30
Turnwald: Margaret Anne: Roman Catholic
Lawn B, Row 6, Plot 30
Turnwald: Nola: Roman Catholic Division
B, Row 5, Plot 43 – unmarked
Turoa: Hilda June: North Lawn E,
Row 5, Plot 15
Turoa-Clarke: Shayde Panaki
Rangi: Nonconformist Division C, Row 29, Plot 46
Turovskis or Tukovskis: Andrejs: Cremation Lawn Old, Row F, Plot 3
Turpin: Alice
Mabel: North Lawn E, Row 2, Plot 112
Turpin: Edwin
James: Service Persons Area K, Row 9, Plot 87
Turtill: Mabel
Edith: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Turtley: Eliza May: Wesleyan
Division D, Row 5, Plot 84a – unmarked
Turtley: Josiah: Wesleyan Division D,
Row 5, Plot 84a – unmarked
Turton: (B.?) Arthur: Public
Burial Area A, Row 3, Plot 49
Turton: Edith Ellen: Cremation Lawn B,
Row 8, Plot 25
Turton: Louis
Hickton: Roman Catholic
Division B, Row 3, Plot 35
Turton: Raymond Thomas: Western Lawn A,
Row 5, Plot 41
Turvey: David Henry: Protestant
Lawn C, Row 7, Plot 76
Turvey: Ernest James: Service Persons
Area D, Row 2, Plot 15
Turvey: Henry: Protestant Division B,
Row 2, Plot 289 – unmarked
Tusa: Anthony Charles: Chapel View Burial Area, Row 30, Plot 27
Tusa: Anthony Charles: Chapel View Burial Area, Row 30, Plot 27
Tusani: Moa Tautalaaso Sanerivi: North Lawn E, Row 12, Plot 13
Tusani: Sialei: Protestant Berm A, Row 6, Plot 58
Tusi: Etuata: Protestant Berm B, Row 4, Plot 24
Tusitala: Tasi Taupele: West Berm B, Row 2, Plot 147
Tutakitoa: Loane: Cremation Lawn B, Row 7, Plot 6
Tuxford: Noel: Protestant Division B, Row 1, Plot 163 – unmarked
Twaites: Anita Marie: Protestant Lawn D, Row 4, Plot 65
Tusitala: Tasi Taupele: West Berm B, Row 2, Plot 147
Tustain: Hamer John: Roman
Catholic Division C, Row 23, Plot 49 – unmarked
Tutaia: Benoni: The Sanctuary, Row V, Plot 67
Tutaia: Ryu James Kona Parai: Childrens
Burial Area A, Row 6, Plot 3
Tutanaki: Hare: Public Burial
Area A, Row 1, Plot 38 – unmarked
Tutara: Anglican Division E, Row
6, Plot 58 – unmarked
Tutone: Moses: West Berm B,
Row 6, Plot 91
Tutschka:
Ludwig (Louis) Leopold
Victor: Roman Catholic Division B, Row 6, Plot 22 – unmarked
Tutt: Alfred James: Anglican Division A, Row 8, Plot 55 – unmarked
Tutt: Alfred James: Anglican Division A, Row 8, Plot 55 – unmarked
Tuttich: William: Nonconformist
Division C, Row 22, Plot 6 – unmarked
Tuttle: Lynette Jean or Margaret Mary: Western Lawn B, Row 3, Plot 48
Tuttle: Margaret Mary or Lynette Jean: Western Lawn B, Row 3, Plot 48
Tuttle: Lynette Jean or Margaret Mary: Western Lawn B, Row 3, Plot 48
Tuttle: Margaret Mary or Lynette Jean: Western Lawn B, Row 3, Plot 48
Tuttle: Michael
Ross: Western Lawn B, Row 3, Plot 48
Tuttle: Thomas
Andrew: Western Lawn B, Row 3, Plot 48
Tutu:
Mene Cecil: Chapel View Burial Area, Row 22, Plot 17
Tutu: Tuatai
William: Chapel View Burial Area, Row 22, Plot 17
Tutuvanu: John Alphonso: Roman Catholic Berm B, Row 4, Plot 57
Tuua: Ailosa: Western Lawn B,
Row 7, Plot 3
Tuua: Aiulu: Protestant Berm A, Row 5, Plot 26
Tuua: Palamoa: Protestant Berm A, Row
26, Plot 7
Tuua: Sigila: Protestant Berm A, Row 5, Plot 26
Tuua
Vakatau: Bailey-Jay: The Sanctuary, Row V, Plot 58
Tuulau:
Iosefo:
Childrens Burial Area A, Row 1, Plot 38 – unmarked
Tvrdeic:
Dick: Roman Catholic Division A, Row 8, Plot 97
Tvrdeich:
Anthony: Roman Catholic Berm A, Row 9, Plot 62
Tvrdeich:
Frana: Roman Catholic Berm A, Row 9, Plot 62
Tvrdeich:
Ivan: East Berm A, Row 21, Plot 4
Tvrdeich: Milka: East Berm A, Row 21,
Plot 6
Tweedale: William John: Protestant Division B, Row 2, Plot 113 – unmarked
Tweeddale: Thelma Rita: Roman Catholic Division E, Row 13, Plot 68 – unmarked
Tweedie: Blanche Kathleen: Roman Catholic Division C, Row 20, Plot 25
Twemlow: Mary: Protestant Berm A, Row 6, Plot 61 – unmarked
Tychsen: Jacob: Anglican Division F, Row 15, Plot 63 – unmarked
Tweeddale: Thelma Rita: Roman Catholic Division E, Row 13, Plot 68 – unmarked
Tweedie: John William:
Nonconformist Division C, Row 23, Plot 16
Tweedie: Kate Watts: Nonconformist
Division C, Row 23, Plot 16
Tweedle or
Tweddle: Elizabeth: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Tweedle:
Robert: Presbyterian Division F, Row 1, Plot 5 – unmarked
Twelvetree: Robert: Anglican
Division C, Row 3, Plot 83 – unmarked
Twiddle
or Twidle: Elizabeth
Ethel: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Twidle: Avis: Lakeside Ash
Garden Area, Row C, Plot 70
Twidle: Edith Nellie: Anglican Division
A, Row 1, Plot 41b
Twidle or Twiddle: Elizabeth Ethel: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Twidle or Twiddle: Elizabeth Ethel: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Twidle: George Good Eugene: Service
Persons Area l, Row 4, Plot 55
Twidle: William Herbert Cecil: Anglican
Division A, Row 1, Plot 41b
Twin: Alice
Beatrice: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Twining: Annie: Nonconformist
Division E, Row 5, Plot 47
Twist: Annie Phillips: Anglican
Division G, Row 7, Plot 53
Twist: Margaret: Protestant Lawn D, Row
3, Plot 106
Twist: Noel Percy: Protestant Lawn D,
Row 3, Plot 106
Twist: Richard Alfred: Anglican
Division G, Row 7, Plot 53
Twizell: Hedley: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 192
Twizell: James: Protestant Berm B, Row 5, Plot 57
Twizell: Margaret: Protestant Berm B, Row 5, Plot 57
Twizell: Valmai Maud: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 192
Twizell: James: Protestant Berm B, Row 5, Plot 57
Twizell: Margaret: Protestant Berm B, Row 5, Plot 57
Twizell: Valmai Maud: Service Persons Ash Burial Area K, Row 1b, Plot 192
Twogood: George:
Nonconformist Division D, Row 1, Plot 14b
Twohey: Arthur Paul: Service
Persons Area C, Row 1, Plot 34
Twohill:
Billie: Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 67 – ashes or
memorial?
Twohill: John:
Roman Catholic Lawn C, Row 1, Plot 67
Twomey: Carol Mary or Margaret
Nona: Roman Catholic Division C, Row 13, Plot 70 – unmarked
Twomey: Denis Patrick: Roman Catholic
Lawn B, Row 2, Plot 44
Twomey: Ethel Muriel: Nonconformist
Division B, Row 1, Plot 70
Twomey: Stillborn Child: Roman Catholic
Division C, Row 7, Plot 17 – unmarked
Twomey: William (Roy) Royden: Service Persons
Area J, Row 1, Plot 8
Twose: Edith Gwynne: Protestant
Berm B, Row 27, Plot 47-49
Twose: William Douglas: Protestant Berm
B, Row 27, Plot 47-49
Twose: William Owen: Protestant Berm B,
Row 27, Plot 47-49
Twydle: Isabel Ada: North Lawn
E, Row 7, Plot 123
Twydle: Thomas Vernon Carlyle: Service
Persons Area M, Row 18, Plot 121
Twyman:
Ellen: Cremation Lawn Old, Row L3, Plot 17
Twyman: John:
Cremation Lawn Old, Row L3, Plot 17
Ty: Charlie: Public Burial Area
A, Row 2, Plot 55b
Tyatiaki: Oki:
Protestant Division C, Row 7, Plot 79 – unmarked
Tye: William Appleby: Public
Burial Area A, Row 1, Plot 1
Tyer: Frances Harriet:
Presbyterian Division E, Row 22, Plot 2
Tyer: Frederick Samuel: Nonconformist
Division E, Row 2, Plot 1
Tyers:
George James Manson: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 409,
Plot 4
Tyers: James William: Anglican
Division K, Row 19, Plot 56
Tyers: Jessie Louise: Anglican Division
K, Row 19, Plot 56
Tyers:
Olga Alice: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 409, Plot 4
Tyghe: Patrick Joseph: Roman
Catholic Division F, Row 3, Plot 20 – unmarked
Tyke: Charles Gundry: Anglican
Division G, Row 3, Plot 113
Tyke: Edward G.: Wesleyan Division C,
Row 22, Plot 42
Tyke: Mary Ann: Anglican Division G,
Row 3, Plot 113
Tylcoat:
Cedric Milton: Nonconformist Division D, Row 3, Plot 47 – unmarked
Tylden: Everard
Ruthven: Chapel of Faith Ash Vaults, Vault 3
Tyler: Bridget: Roman Catholic
Division E, Row 8, Plot 84 – unmarked
Tyler: Edward William: Nonconformist
Division D, Row 7, Plot 6 – unmarked
Tyler: Elsie Ellen: Western Lawn B, Row
2, Plot 183
Tyler: Frederick: Anglican Division F,
Row 16, Plot 40 – unmarked
Tyler: Jane Eliza: Protestant Lawn C,
Row 9, Plot 59
Tyler: Jean (Jeanny Girl) Mary:
Cremation Lawn Old, Row W3, Plot 23
Tyler: Jessie Elizabeth: Service
Persons Ash Burial Area K, Row 1a, Plot 33
Tyler: Margaret Mary: Naval A Area, Row
2, Plot 16
Tyler: Patricia
Aileen: Roman Catholic Division C, Row 19 Plot 3
Tyler: Reginald Harry: Naval A Area,
Row 2, Plot 16
Tyler: Sydney: Service Persons Ash
Burial Area K, Row 1a, Plot 33
Tyler-Ogden: Jordan Michael:
Childrens Burial Area A, Row 5, Plot 4 – unmarked
Tyler-Whiteman: Edward
Thomas: Anglican Division E, Row 7, Plot 45
Tympany: David Crichton:
Anglican Division H, Row 2, Plot 28 – unmarked
Tynan: Dacre
Henry: Wesleyan Division C, Row 24, Plot 44
Tynan:
Dolly: Presbyterian Division D,
Row 12, Plot 9 – unmarked
Tynan:
Peter Walter k.a. Charles Henry
Clocker: Protestant Division C, Row 1, Plot 64 – unmarked
Tynan: Ruth:
Presbyterian Division E, Row 3, Plot 20 – unmarked
Tyndall: Henry Devere:
Protestant Division B, Row 1, Plot 197 – unmarked
Tyndall: Louisa Maud: Protestant
Division B, Row 1, Plot 197 – unmarked
Type: Alice: Service Persons
Area G, Row 12a, Plot 14
Type: Allan Edward David: Service
Persons Area G, Row 12a, Plot 14
Type: Anne Charlotte: Wesleyan Division
C, Row 8, Plot 42a – unmarked
Type: Charles: Wesleyan Division C, Row
8, Plot 42a – unmarked
Tyree: Ivan
William: Western Lawn B, Row 4, Plot 141 – unmarked
Tyree:
Michelle Alice: Pohutukawa Public Octagon Area, Octagon 27, Plot 5
Tyrell: John
Robert: Service Persons Area M, Row 19, Plot 104
Tyrell: June
Teresa: West Berm A, Row 8, Plot 1x
Tyrell: Laloata:
North Lawn E Vault, Row 19, Plot 12
Tyrie: Lila Pearl: Cremation
Lawn B, Row 10, Plot 3
Tyrie: Raymond Robert: Cremation Lawn
B, Row 10, Plot 3
Tyrrel: John: Anglican Division
H, Row 1, Plot 60 – unmarked
Tyrrell: Benjamin: Nonconformist
Division D, Row 13, Plot 42 – unmarked
Tyrrell: Edith: Wesleyan Division C, Row 22, Plot 27
Tyrrell: Edith: Wesleyan Division C, Row 22, Plot 27
Tyrrell: Herbert: Wesleyan Division C,
Row 22, Plot 27
Tyrrell: Herbert Victor: Wesleyan
Division C, Row 22, Plot 25
Tyrrell: Stillborn Child: The Sanctuary, Row Z, Plot 21 – unmarked
Tyrrell: Thelma Margaret: Wesleyan
Division C, Row 22, Plot 25
Tyson: Edna Dawn: Roman Catholic
Berm A, Row 5, Plot 6
Tyson: James: Service Persons Area K,
Row 10, Plot 54
Tyson: John Merlin: Roman Catholic Berm
A, Row 5, Plot 6
Tyson: Samuel: Roman Catholic Division
C, Row 8, Plot 31 – unmarked
No comments:
Post a Comment